Kalender voor een goed doel PEEL EN MAAS 23 DECEMBER IS KOOPZONDAG START VANDAAG HEMDEN Kaartverkoop Circus Mök en prinseproclamatie TRUIEN JACKS PANTALONS KOSTUUMS COLBERTS Gladheid Jenniskens installatie 't Freulekeshuus twee weken gesloten Kerstconcert Vriendenkring Koopzondag in centrum s Kerstconcert Ons Genoegen Kerstmarkt de Foekepot Ramen Deuren Serres GROTE KEUZE 429SS8S OP OP 498398 29a Bij een aanrijding op de A73 zijn maandagmorgen om 11.15 uur twee taxibestuurders licht gewond geraakt. De 30-jarige bestuurster uit Horst raakte met haar taxi in een slip door het gladde wegdek. Zij belandde met haar auto tegen de vangrail. De tweede taxibestuurder, een 57-jarige inwoneï van Venray, remde af en kwam in botsing m'et de eerste wagen en de vangrail. verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 20 DECEMBER 2001 - NR. 51 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Van zaterdag 22 december 2001 tot en met zondag 6 januari 2002 is Museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray gesloten voor het publiek. Museum 't Freulekeshuus is twee weken dicht om de overgang van de gulden naar de euro zo soepel mogelijk te laten verlopen. En tevens wil het museum de vrijwilligers die zich een heel jaar flink hebben ingespannen, even op adem laten komen. Vanaf woens dag 9 januari 2002 is het museum weer op de vaste tijden geopend en *wel op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoekers zijn dan van harte welkom om de goed bezochte ten toonstelling over de twaalf kloosters van Venray, T\yaalf stenen uit de stroom, te bezichtigen. Deze ten toonstelling duurt tot en met 3 maart 2002. Het bestuur van het museum wil van deze gelegenheid meteen gebruik maken om een oproep te doen voor nieuwe vrijwilligers. Een aantal vrijwilligers heeft het museum na jarenlange* trouwe t dienst, vaarwel gezegd. Voor een i aantal functies, zoals die van sup- poost in het weekend, zijn nieuwe 5 mensen van harte welkom. Gegadigden kunnen vanaf 8 januari op dinsdag, woensdag of donderdag contact opnemen met de conserva tor van het museum, mevrouw Maria van Dorst. Fanfare Vriendenkring houdt op zondag 23 december in de Theobalduskerk in Overloon haar traditionele kerstconcert, met dit jaar als thema New Life. Dit is tevens de titel van een muziekstuk waarvan deel 1 en 4 ook tijdens dit concert ten gehore gebracht worden. Daarnaast zijn er natuurlijk enkele kerstnummers te beluisteren en zorgt de fanfare onder leiding van Phil van Landeghem ook voor de begeleiding van de volgende solisten: Dolf Drabbels, Desiree. Verlaan en Toon van Opbergen. Dolf Drabbels is onder andere bekend van televisie, want hij heeft al een keer opgetreden tijdens het programma 'Una voce particolare', gepresenteerd door Emst-Daniël Smid. Van de fanfare komen ook een koperensemble en een saxo- foongroep in actie. Ook het Venrays Mannenkoor onder leiding van Hans Noyens is van de partij. Dit koor zingt alleen, maar wordt ook begeleid door de fanfare of een koperensemble en samen met Dolf Drabbels en Desiree Verlaan. Verder brengt een troubadourgroep akoestisch enkele kerstliedjes ten gehore. Het concert wordt afgeslo ten met een gezamenlijk gezongen kerstlied. Het concert begint om 19.30 uur in de Theobalduskerk in Overloon. Zondag 23 december zetten de ondernemers van Winkelcentrum Venray hun deuren van 12.00 tot 17.00 uur gastvrij open. Dan kunt u in het centrum terecht om uw laatste inkopen te doen. Of gewoon om de gezellige kerstsfeer op te snuiven. Op maandag 24 december gelden andere openingstijden. Dan sluiten de winkels in verband met kerstavond om 16.00 uur. Ook zondag 23 december biedt het centrum van Venray meer dan winkelen alleen. Winkelcentrum Venray zorgt voor vermaak en vertier in de sfeer van de feestdagen. 'Van huure zegge' voert op diverse plekken in het centrum korte toneelstukjes op. Deze sketches doen aan als sfeervolle fragmenten uit boe ken van Charles Dickens en Anton Pieck. Momenten waarop je van binnen helemaal warm wordt. Bovendien staat er van 21 december tot en met 6 januari de traditionele kerststal op de Grote Markt. Parkeren is zondag gratis. Voordat de Piëlhazen zich de vol gende week tegoed kunnen gaan doen aan de traditionele kerstdis, vindt er op zaterdag 22 december de inmiddels traditionele ledenverkoop plaats voor Circus Mök, de prinsen proclamatie en voor het eerst dit jaar Circus Mök vur Kiender. De kaart verkoop start om 12:00 uur in zaal De Evenaar aan de Merseloseweg met het uitdelen van volgnummers, de verkoop zelf start aansluitend omstreeks 12:20 uur. De program ma's voor zowel Circus Mök als de prinsenproclamatie beloven weer het nodige vuurwerk, coryfeeën uit Venray die hun sporen in de Rooyse vastelaovend al lang verdiend heb ben, maar ook nieuw talent, garan deren een avond vol humor, muziek en dans.,Nieuw in het programma van de Piëlhaas is Circus Mök vur Kiender, een programma op Zondag 20 januari aanvang 14.11 uur speci aal gericht op kinderen in de lagere schoolleeftijd. De jeugd van dans school Myma van den Bosch zal voor het eerst op Circus Mök vur Kiender aanwezig zijn en er komt een echte acrobaat die allerlei hals brekende toeren uithaalt. Een 12- jarige Ysselsteynse buutreedner zal de jeugd inde buutton zijn grappen komen vertellen. Natuurlijk zijn de raad van elf met prins en adjudanten van de Hazekeutel van de partij en zal het prinselijke trio van de Piëlhaas zijn opwachting maken. Omdat er maar één voorstelling is en de commissie zoveel mogelijk kinderen wil laten genieten van het programma is de zaal uitsluitend toegankelijk voor personen beneden 16 jaar. In de zaal zullen volwasse nen toezicht houden. Ouders kunnen in de foyer het programma volgen op een groot scherm. Het program ma duurt ongeveer I uur en 45 minuten. Na een uur zal er een pauze zijn. Ook tijdens deze pauze zal er toezicht zijn en wordt de bui tendeur gesloten. De entreeprijs voor dit unieke gebeuren bedraagt slechts vijf gulden. Kaartjes zijn verkrijgbaar tijdens de leden ver koop op 22 december. De kaartver koop voor Circus Mök vur Kiender op 22 december is niet exclusief voor leden, er worden maximaal vijf kaarten per persoon verkocht. OPRUIMING Muziekvereniging Ons Genoegen erzorgt op zondag 23 december en kerstconcert in gemeenschaps- uis De Linde. Daarnaast zal een resentatie plaatsvinden van de cd ie is opgenomen door de jeugdfan- ire en -drumband. De opnames van 'eze cd zijn gemaakt in de kerk van lirlo. De cd is vooral een aanden- en voor de leden zelf. Het pro- amma begint om 11.00 uur met en kerstconcert van de jeugdfanfa- e, vervolgens is de cd-presentatie n aansluitend zal de jeugddrum band optreden. Van 11.45 tot 12.30 uur verzorgt de fanfare een afwisse lend kerstconcert met oude, traditio nele nummers maar ook met enkele moderne versies. Iedereen is van harte welkom op dit concert. Ook op kerstavond, 24 december, zal de fanfare een kort kerstconcert verzor gen, maar dan in de kerk van Oirlo. Voorafgaande aan de kerstviering van 20.30 tot 21.00 uur zal het gebeuren. Vervolgens zal de fanfare in samenwerking met de koren de kerstviering muzikaal opluisteren. Op donderdag 20 december orga niseert basisschool de Foekepot haar jaarlijkse kerstmarkt. Tussen 18.00 en 20.00 uur zullen de deuren van de school geopend zijn om alle moeders, vaders, opa's en oma's en andere belangstellenden te ontvan gen. De school'is helemaal in kerst sfeer ingericht.De kinderen zullen allerlei zelfgemaakte spullen, die te maken hebben met Kerstmis, ver kopen. Ook is er gelegenheid voor wat ontspanning met wat eten en drinken in het kerstcafé. Op deze avond zal ook de kerstman niet ont breken. De opbrengst van deze kerstmarkt is dit jaar voor de stich ting Kico. Deze stichting organi seert vakantieweken en opvangwee- kenden voor kinderen tussen 6 en 18 jaar die niet zomaar eens 'lekker weg' kunnen. Of dat nu is omdat er thuis geen geld is voor iets leuks, of om tot rust te komen als het even niet mee zit, of omdat je een beetje extra begeleiding nodig hebt bij het spelen. Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Leerlingen van basisschool De ommel uit Venray houden jaar- jks rond de kerstdagen een actie ir ondersteuning van een goed 0@ioei. Vorig jaar werden met veel icces wenskaarten gemaakt en ■onerkocht. Dit jaar hebben zij een ill colour verjaardagskalender ie) smaakt. Alle kinderen uit alle groepen ebben hiervoor een tekening emaakt en een jury heeft daaruit en keuze gemaakt, waarbij ermee ikening is gehouden dat elke groep ertegenwoordigd is en verschillen- 3eie technieken gebruikt zijn. De alender is op professionele wijze uil ontworpen door Studio Guido Rippe uit Malden en werd gedrukt door de N.L.W. Bedrijven.-Beide bedrijven, alsmede Inalfa Industries, droegen ook bij in de kosten. Afgelopen maandag werd de kalender gepre senteerd in het Theehuis van het Odapark in Venray, in aanwezig heid van de kinderen, hun ouders, de schoolleiding en het bestuur van de Stichting Vrienden Slowaakse Jeugd. De kalenders worden door de leerlingen verkocht tijdens hun kerstavond op school, maar zullen ook te koop zijn bij de Venrayse boekhandels Van den Munckhof en Martin Cuypers. De prijs van de kalender bedraagt twintig gulden (9,10 euro) en de opbrengst komt geheel ten goede aan het kinderte huis Polny Kesov in Slowakije. Dit kindertehuis is een van de vele objecten waarvoor de Stichting Vrienden Slowaakse Jeugd zich inzet. Van de opbrengst wordt ter plaatse speelgoed gekocht voor de kinderen. De Stichting is een initia tief van medewerkers van Inalfa in Venray die zich al meerdere jaren inzetten voor betere leefomstandig heden van kinderen in de diverse tehuizen rondom de plaats in Slowakije waar Inalfa een bedrijf heeft. Het betreft lichamelijk en geestelijk gehandicapte kinderen waarvoor de ouders niet in staat zijn de zorg te dragen, alsmede vele weeskinderen. Onder het personeel van Inalfa worden ook regelmatig acties gehouden ter verbetering van de leefomstandigheden van deze kinderen. Daarnaast is er wekelijks een transport van kleding en hulp middelen vanuit Inalfa naar de plaatselijke charitas hulpverlening in het plaatsje Vrable, waar Pal- Inalfa is gevestigd. Ook De Hommel levert door het jaar heen hieraan haar bijdrage door de gevon den voorwerpen die niet afgehaald worden, beschikbaar te stellen. Képper ha.alt gevaarlijke capriolen uit (foto: Foto Hoedernaekers). INPAKKEN VOOR RUIME SORTERING S9;95~49v9539.«S UITZOEKEN VOOR 229198iT5ff 1 V.a. MEENEEMPRIJS -229T79T2S

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15