Essent betaalt in diftarconflict openingstijden Opgeteld de beste! mededeling Raayland College zet collega's in het zonnetje Wij wensen u smakelijke en gezellige kerstdagen DIRKX VAN SOEST 4 'openingstijden met de kerstdagen -Vrijdag 21 december van 8.00 tot 21.00 uur 3Zaterdag 22 december van 8.00 tot 18.00 uur -Zondag rMaandag 23 december van 9.00 tot 14.00 uur 24 december van 7.00 tot 17.00 uur VENRAY OVERLOON VIERLINGSBEEK 't Podium Hollandse avond Local Wildlife Kerstconcert Mallemoer Kerstmuziek Adagio Kerstconcert OJC Dingus Kerstconcert Ysselsteyn Kersttocht Kerstmis met Cabaletta Wij wensen u fijne feestdagen toe! Omroep Venray EN MAAS donderdag 20 december 2001 fnenkort stoppen vier rdeerde medewerkers van het College in Venray met j/erkzaamheden in het onder- Ja een lange loopbaan gaan zij van hun vrije tijd. Ieder fen heeft zich vele jaren op zijn §L specifieke wijze ingezet voor pgen en collega's. Op vrijdag 21 december van 15.00 - 18.00 uur in de aula van het Raayland College (Leunseweg 6, 5802 CH Venray) biedt het Raayland College familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit over te brengen. De namen van de medewerkers v.l.n.r.zijn: Gerard Oonk (docent Engels), Jacques Pennings (rooster- coördinator, docent natuurkunde en lid van de schoolleiding), Gé Hoppenreijs (docent lichamelijke oefening), Martin van Dijk (afde lingsleider). kent en de gemeenten pep, Bergen, Meerlo- ssum, voormalige gemeente lid, Venray en Sevenum heb- overeenstemming bereikt [de betaling van de schade- naar aanleiding van de Bemen rondom de introductie diftar. Essent betaalt de eenten een bedrag van 1)00 gulden, waarmee diftar is lekend voor de jaren 1999 en ||1999 is door de gemeenten pep, Bergen, Meerlo-Wanssum, Mnalige gemeente Bclfcld, Jay en Sevenum gestart met het jnelen van huishoudelijke afval len volgens het principe diftar ervuiler betaalt'). aanleiding van de problemen tm de introductie van diftar •eken van registratiechips, pro- n bij het verwerken van de [ingsgegevens, geen goede .eurenbeheer) besloten de centen om de overeenkomt met L (nu Essent) en Plastic Omnium te ontbinden. Daarnaast werd een schadeclaim bij Essent ingediend voor alle extra kosten die de gemeenten hadden moeten maken om diftar alsnog goed inge voerd te krijgen. Ook Essent diende een claim in voor de door haar gemaakte kosten. ONDERZOEK Voor de afwikkeling van de claims is gezamenlijk aan accoun tantskantoor BDO Walgemoèd CampsObers opdracht gegeven om een onafhankelijk onderzoek te doen naar dê1 juistheid en volledig heid van de claims. Daarnaast dien de een juridische analyse gemaakt'te worden van de bestaande overeen komsten en afspraken om helder te krijgen voor wiens rekening de schade diende te komen. De gemeenten en Essent hebben met elkaar overleg gevoerd om een minnelijke regeling te treffen met betrekking tot de claims over en weer. Uitgangspunt daarbij was het BDO-rapport. Voor 1999 ontvangen de gemeen ten een bedrag van 492.072 gulden van Essent, het verschil tussen de toegewezen schadeclaim van de gemeenten over 1999 en de vorde ring van Essent op de gemeenten. Hiermee komt Essent het BDO- advies geheel na. Daarnaast zijn de partijen het eens over een bedrag dat de gemeente Venray ontvangt voor de gemaakte frictiekosten (inhuur externe bege leiding) en krijgt de gemeente Meerlo-Wanssum een bedrag aan daadwerkelijk uitbetaalde overuren vergoed. Met betrekking tot 2000 wordt het verschil tussen de vorde ring van Essent op de gemeenten en de schade die de gemeenten geleden hebben eveneens geheel aan de gemeenten toegewezen. Dit resul teert in een vergoeding aan de gemeenten over 2000 van 55.698 gulden. Daarnaast ontvangen de gemeenten een bedrag van 60.230 gulden ter afronding en als compen satie voor de gemaakte interne kosten. Zaterdag 22 december staat er weer een editie van Puberpop op het programma van café 't Podium. Puberpop staat nog steeds garant voor een gezellig avondje uit voor jong en oud met nummers van Abba, Slade, Sweet, Mud, John Travolta, Puppies, Firgil Sharky en Prince. Aanvang 22.30 uur, entree vrij. Met de kerstdagen is 't Podium gewoon iedere dag open, dus ook op zondag 23 december en maandag 24 december, kerstavond. Zondag muziek in kerstsfeer met dj Ruud en kerstavond gewoon gezellig bij Bettie aan de bar. Tijdens de kerst dagen is 't Podium open vanaf 19.00 uur. Beide avonden met dj. Zaterdag 29 december Action in DC. De band die vorig jaar is bekroond met The worlds No 1 AC/DC Tribute band. In een twee uur durende show brengt deze band je terug in de tijd dat Bon Scott nog leefde. Je kunt reserveren voor deze avond. Jera'70 in Ysselsteyn presenteert op tweede kerstdag een Hollandse avond en de top 100 aller tijden op nieuwjaarsdag. Op tweede kerstdag alleen maar muziek van vaderlandse bodem van Nederlandse taal. Aanvang 20.00 uur. Nieuwjaarsdag wordt vanaf 's middags de top 100 aller tijden gedraaid. Aan de hand van de door de bezoekers samenge stelde top 10 ontstaat een top 100 aller tijden waar je dus de hele dag naar kan luisteren. Ook dit jaar kun je gokken op de nummer een en als je het juist voorspelt zijn er enkele cd bonnen te winnen. Vul je top 100 formulier in op http://www.ysselste- yn.com/jera, bij de openingspagina kunt u zien wat u moet, doen om het formulier in te vullen. Tevens zal er op deze dag een sozenfestijn plaats vinden. Aanvang 15.30 uur, entree gratis! i Genieten van exotische, swingen de muziek? Dan kan op tweede kerstdag 'in de Evenaar met als gasten de band Local Wildlife. Geen onbekenden in de Evenaar. De muziek van dit enthousiast zevental laat zich het best omschrijven als een zinderende tropische ratjetoe. Volstrekt onmogelijk om ook maar een van de nummers geografisch te plaatsen. Wel spat ten alle tijden de energie van het podium af. Dansen wordt dwangmatig en verplicht. Local Wildlife beschouwt elke loca tie, groot of klein, als een kans om een vleugje van de Carribean aan het publiek te laten ruiken. Muzikaal 'gaat de groep geen enkele uitdaging uit de weg en waar publiek en Local Wildlife elkaar ontmoeten wordt het snel een swin gend, ontembaar en zweterig feest. Het optreden begint om 17.00 uur. De entree bedraagt 7,50 gulden. Op zondag 23 december verzorgt de Volksmuziekgroep Mallemoer twee concerten in zaal De Kei in Geysteren en wel om 14.00 en om 20.00 uur. Het middagconcert is wat meer afgestemd op kinderen. Het programma bestaat uit liederen en melodieën rond het kerstfeest, nieuwjaar en Driekoningen. Ze zijn afkomstig uit Nederland, Vlaanderen, Frankrijk en Engeland. Ook worden er enkele Keltische lie deren gezonden die voorzien zijn van een eigen (Nederlandstalige) tekst. Speciale medewerking wordt verleend door de bekende Brabantse liedjeszanger Gerard van Maasakkers. Kaarten a 7,50 gulden zijn verkrijgbaar bij de zaal. Kinderen beneden 12 jaar hebben gratis toegang. Op zondag 23 december vanaf 14.00 uur speelt het bekende Venrayse kwartet Adagio kerstmu ziek in galerie De Lochting. Tevens is dit de laatste gelegenheid om de huidige expositie van 2001 te bekij ken. de exposanten zijn: Bowien Wijffels, schilderijen; Geert de Bruyn, schilderijen; Theo v.d. Werff, hardstenen beelden. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, 5804 BJ Venray, tel. 585173; geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur. Op kerstavond 24 december wordt er een zangavond georgani seerd in de Schouwburg (foyer). Aan deze zangavond zal medewer ken The Joyful Gospel Choir onder leiding van Jewel Cepeda en een combo. Traditionele en minder bekende kerstliederen zullen wor den afgewisseld met korte medita ties en gedichten. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. Informatie: 0478-586001 bgg 546826. Jongerencentrum Dingus houdt op vrijdag 21 december een gabber party. Tijdens dit feest treden de volgende artiesten op: Ruf Rider, Tissue, Dog-E, Die-Moon en Yes Heads. De deuren van het gebouw aan de Hoenderstraat gaan om 21.00 uur open. De entreeprijs bedraagt 5 gulden. Een dag later, op zaterdag 22 december, kunnen de liefhebbers genieten van een grootse drum-and- bass-party met optredens van artiesten als Poelec, Valdee, Rosco, Overflow, Remco, Goodlife, Mc Yoga Flamma and Dorus. De deu ren gaan om 20.00 uur open. De entreeprijs bedraagt wederom 5 gul den. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Zaterdag 22 december houdt fan fare De Peelklank uit Ysselsteyn haar inmiddels weer traditionele kerstconcert. Dit concert wordt gehouden in De Smelehof en begint om 20.00 uur. De entree is vrij. Behalve de organiserende fanfare die onder leiding staat van Jo Laumen, treden op deze avond op: De drumband van Fanfare De Peelklank o.l.v. Peter van de Loo uit Asten; de jeugdfanfare met jeugdige muzikanten van De Peelklank en Fanfare St. Oda uit Merselo. Zij staan onder leiding van Diane Nooyen. Ook is er een optreden van het gemengd koor Vivace onder lei ding van Jos Wilmer. Behalve als koor apart zal Vivace ook begeleid door de fanfare een aantal werken ten gehore brengen begeleid door de fanfare. Behalve de zangers en zan geressen van het koor treden als solisten op Joop Bom, Wiet v.d. Hoff en Renee Joosten uit Panningen. Deze zullen bij hun optreden begeleid worden door de fanfare. Ook dit jaar is er weer een optreden van het A Capella Choir, wat op een enkele uitzondering na bestaat uit leden van fanfare De Peelklank. In voorgaande jaren heb ben zij laten horen dat zij ook op vocaal gebied hun mannetje staan. De ten gehore te brengen werken zullen uit bekende en minder beken de composities bestaan rond het kerstgebeuren wat tal van compo nisten heeft geïnspireerd. Zo zal het gemengd koor samen met de fanfare een in het dialect vertaald kerstlied ten gehore brengen. Op tweede kerstdag, woensdag 26 december, organiseert het St. Willibrordusgilde in en om Geijsteren weer een kerstwandel tocht. Het gilde heeft twee routes uitgezet, een kortere en een langere. Starten kan tussen 11.30 en 14.00 uur vanuit het gildehuis, zaal de Kei aan de Nieuwlandsestraat in Geijsteren. De deelnamekosten bedragen 3 gulden voor personen van 16 jaar en ouder. Jeugd tussen 11 en 16 jaar betaalt 1,50 gulden. De deelnemers krijgen een routebe schrijving en gaan daarmee op pad. In deze beschrijving zit ook een aantal vragen, die deelnemers kun nen beantwoorden. Voor de beste vragenoplossers zijn er prijzen te winnen. In de Mariakapel in Holthees vindt zondag 23 december het laat ste van de vier decemberconcerten plaats. Het programma staat geheel in het teken van het aanstaande kerstfeest, en het zal uitgevoerd worden door het kamerkoor Cabaletta uit Venlo, in samenwer king met een saxofoonensemble. Cabaletta en het saxofoonensemble staan onder leiding van dirigent Wim Reijnders. Het programma bevat bewerkte kerstliederen in diverse talen van componisten als Kingma, Röntgen, van Deursen, Orff en Praetorius. Tevens worden speciaal voor Kerstmis gecomponeerde werken van Fr. Poulenc, B. Britten en W. Mathias ten gehore gebracht. Met name de werken van Britten en Mathias zullen worden begeleid door het saxofoonensemble, waarin samenspelen twee sopraan- en twee alt-saxofoons, een tenor- en een bariton-saxofoon. De keuze van de composities, die het koor ten 'gehore brengt, en de combinatie van koor en saxofoonensemble zullen een verrassend en zeer boeiend kerst concert opleveren. Dat past ook bij het kamerkoor Cabaletta, dat graag een wat eigen zinnig kamerkoor wil zijn. Het koor streeft er naar om niet de veel betreden paden te bewande len, maar juist de wat weinig uitge voerde muziek te laten horen. Kamerkoor Cabaletta is opgericht in 1989. De naam van het koor is een aan duiding van een gedeelte uit een muziekstuk, waarbij de solist enige ruimte wordt geboden voor impro visatie, met recht dus een wat eigen zinnig koor. Het is een gemengd koor, telt nu 25 leden, en staat sinds 1996 onder de muzikale leiding van Wim Reijnders. Wim Reijnders is een in de regio bekende dirigent, die bij meerdere koren in de regio zijn sporen heeft verdiend, en tevens als vakleer kracht muziek verbonden is aan diverse basisscholen. Hij heeft twee afzonderlijke studies aan het conser vatorium in Maastricht succesvol afgerond. Kaarten voor dit concert kosten 15 gulden per persoon. De kaarten zijn te verkrijgen en te reserveren via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl, en bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478-636390. Taxaties Advies Te koop - Venray op industrieterrein de Brier een bedrijfspand met inpandige kantoor ruimte en bedrijfsruimte (945 m2) gelegen op een perceel van 3000 m2. Perfecte omsluiting. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te koop - Vlakwater nog slechts 5 bouwkavels, gelegen op het mooiste plekje van Venray. Nabij centrum en bossen. Bestemd voor vrijstaande woningbouw. Perce len vanaf 1320 m2. Koopsom: 525,- per m2 Te koop - Venray een nieuw gebouwd bedrijfspand met kantoorruimte (215 m3) en bedrijfsruimte (340 m2) gelegen op industrieterrein het Keizersveld, met aansluiting A73. Aanv. direct. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te huur - Venray Een praktijk c.q. kantoorruimte gelegen aan de Langstraat 106 bestaande uit o.a. 2 ruime spreek kamers, 2 behandelkamers en ruime wachtruimte. Totale oppervl. 115 m2 Huursom: ƒ1890,- per maand Via kantoor Venray 0478-586408 lmv www.dirkx-vansoest.nl lidnrvT Geldautomaten Op 31 december kunt u uit één automaat aan het Schouwburgplein in Venray de gehele dag en avond guldens pinnen. De overige geldautomaten worden in de loop van maandag 31 december gereed gemaakt voor de euro. Dit betekent dat deze geldautomaten op die dag na 12.00 uur 's middags niet meer actief zijn. Op nieuwjaarsnacht kunt u vanaf 00.00 uur euro's pinnen uit deze automaten. Dit geldt voor de automaten op de kantoren in Blitterswijck, Leunen, Meerlo, Merselo, Oirlo, Oostrum, Venray, Wanssum en Ysselsteyn. Chipknip Uw Chipknip kunt u vanaf 1 januari naar euro's omzetten. U steekt de pas in een willekeurig Chipknip-oplaadpunt en uw saldo wordt vanzelf omgezet. Op de display worden de uit de voeren handelingen vermeld. Omzetten kan niet op de Chipknipper thuislader! Actie: Wanneer u vanaf 1 januari minimaal €20 op uw Chipknip zet, maakt u kans op een digitale camera of bioscoopbon. Actie loopt tot en met 27 januari. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Zondag 23 december live vanuit café De Artiest, Stopwatch Café. Met medewerking van onder andere LI-radio. Dagblad de Limburger en Peel Maas discussies over onder werpen uit de sportwereld, afge wisseld met live muziek van de jazzband Gadjo. Ook een gesprek met wethouder Jan Houba van sportzaken en met voorzitter Gerard Reijnders van Stichting Sportgala Venray Regio. Stopwatch duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Programmering Kerstmis: Maandag 23 decembér heilige mis vanuit de kapel van het ziekenhuis gevolgd door nonstop kerstmuziek LOV. Eerste en tweede kerstdag nonstop kerstmuziek met kerstwensen van diverse personen. Donderdag 27 december nonstop kerstmuziek tot 14.00 uur, daarna aanvang van de normale program mering. Omroep Venray herhaalt het pro gramma Venray en de Euro de komende weken een aantal keren. In het programma praat Gerda van Stelten met vertegenwoordigers uit het bankwezen, het bedrijfsleven, het onderwijs en de eurovoorlichter van de KBO. Zij praten over de euro zelf, maar ook krijgt u vooral prakti sche informatie over de invoering van de nieuwe bankbiljetten en de munten.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13