k> wilt U gratis 6 dagen naar Reims met in een Class bus van, m9 ice www.vandenmunckhof.nT dial ion ounseffi CPsycdo* Sociale ondersteuning de Siressmanaqemeni 'ff' Vice Versa Vice Versa Kom dan op zondag 23 december eet kijkje nemen op het Henseniusplein in deze super de luxe business class bus en doe mee aan onze prijsvraag. ^fsbure®^ ÈL EN MAAS donderdag 20 december 2001 - Pagina 11 Ceuestigcfm.i. u. 7januari 2002 ^i. Jl.i/. Jlï'. uan der ioeeuw TIC. H. Afgestudeerd als M.A. in Stressmanagement houdt J.H.J.M. van der Leeuw vanaf 7 januari 2002 kan toor aan de Teeuwenhofweg 6 te Leunen, voor hen die door diverse oorzaken in de problemen dreigen te geraken of reeds vastgelopen zijn in deze complexe samen leving. Waar in Amerika en Engeland deze vorm' van hulpverlening reeds jaren bekend is in. o.a. bedrijven, instellingen, scholen en huis artsenpraktijken, gaat de psychosociale ondersteuning vanuit particuliere praktijken nu ook in Nederland voet aan de grond krijgen. Middels zijn studies: Communicatiekunde, Counselling en Stress-mana gement wil Jacques van der Leeuw begeleiding en onder steuning aanbieden aan die doelgroepen die bij reguliere instanties stuiten op te lange wachttijden en of drempelvrees. Wachttijden kunnen op deze manier worden teruggedrongen. Drempelvrees 'is heel begrijpelijk, daar mensen de gang naar de psychologie, psychiatrie en andere instanties met een psycho-strekking vaak associëren met iets wat ze eigenlijk nog niet willen of niet op de hoogte zijn van deze nieuwe vorm van hulpverlenen en schui ven de beslissing dan ook zo lang mogelijk uit, met alle gevolgen van dien. Mensen hebben dan de neiging om zich steeds meer down te gaan voelen. De ervaring leert dat de eerder genoemde specia listische hulp niet altijd prioriteit .heeft, daar veel mensen zoekende zijn naar iemand die bereid is op neutraal terrein te luisteren naar hun problemen zonder dat daar impliciet diep op hoeft te worden ingegaan, Problemen die in de huidige maat schappij hand over hand toenemen zijn onder meer de burn-outs. Het roofbouw plegen op jezelf is een product van de hedendaagse prestatie en consumptiemaatschappij. Bijna iedereen wordt hiermee geconfronteerd en niet altijd zonder gevol gen. Door de evolutie van de laatste twee decen nia raken veel mensen uit balans zodat er een dis crepantie optreedt tussen gevoel en verstand. Mannen dienen t.b.v. het emancipatieproces meer beroep te doen op hun eyentuele vrouwelijke reser ves om als volwaardig lid in deze samenleving te participeren. Onmacht en onzekerheid eisen hierbij hun tol. M.a.w. het verwachtingsproces van de man in de 21ste eeuw staat niet meer in verhouding met datgene wat vroeger van de man werd verwacht. Het is niet alleen het emancipatieproces dat voor problemen kan zorgen maar eerder de complexe vraag naar de emotionele intelligentie van de moderne man. Waar voorheen de functie van de man als kostwinner van het gezin als normaal werd beschouwd, dient hij tegenwoordig als alleskunner te functioneren. Hij moet zich en sterk en ook weer kwetsbaar kunnen opstellen. Vrouwen zijn van moeders gepromo veerd tot managers die de zorg voor de kinderen moeten combineren met een baan. Dit laatste is inharent aan topsport wat in principe ook geen jaren kan worden volgehouden. Wat te denken van de vele echtscheidin gen die soms resultaten zijn van deze stressgerelateerde huishou dens. Natuurlijk zijn er mensen die de gave hebben dit alles in goede banen te leiden, doch het gros krijgt te maken met situaties waar ze geen raad mee weten maar noodgedwongen zijn door financiële of andere.verplichtingen door te gaan tot het uiterste Naast de psychosociale ondersteuning valt ook de Mediation (bemiddeling) onder het werkterrein van de stressmanager. Een geheel nieuw fenomeen wat in diverse categorieën te onderscheiden is o.a. RELATIE-BEMIDDELING: Huwelijken of relaties die om uiteenlopende factoren niet lekker lopen, vaak om redenen van communicatieve stoornis sen, kunnen na consultering van een stressmana ger weer een positief, karakter krijgen. Een mooie definitie van een relatie is: elkaar niet bezitten maar bezielen. Voor veel mensen een handicap om over te praten zijn de seksuele disfuncties die voor spanningen binnen een relatie kunnen zorgen. Je gevoelens hieromtrent mogen uiten kan voor menigeen een zegen zijn voor de toekomst. Dit geldt voor seksualiteit in het algemeen. Biseksuele, lesbische en homoseksuele personen moeten over hun gevoelens kunnen praten om de eventuele resterende schaamte te overwinnen. Het is triest om dit in de 21ste eeuw nog te moeten vermelden, maar het komt nog te vaak voor dat jongelui en ook getrouwde mensen met blokkades lopen die abso luut niet meer passen in deze tijd. Onbekend is dat bij echtscheidingen de stressmanager een optima le rol kan spelen, al is het maar om via communi catieve wegen een gang naar de advocatuur te besparen. Hierbij wordt gedacht aan omgangsre gelingen m.b.t. de kinderen, alimentatie-vaststel ling, boedelverdelingen etc. Vergeten wordt vaak de emotionele bagage die na een echtscheiding veel mensen parten blijft spelen. Door ondergete kende in zijn afstudeerscriptie als de "echo van de ex" gekenschetst. De rol van stressmanager kan van cruciaal belang zijn om partners ook na een scheiding "on speaking terms" te laten blijven, daar echtscheidingen enorme effecten kunnen hebben op de emotionele ontwikkeling van het kind. Wetenschappers wijzen reeds jaren op de psycho somatische klachten van deze kinderen die op late re leeftijd parten kunnen gaan spelen. Veelal wordt bij een echtscheiding voorbij gegaan aan de ele mentaire gevoelens van een kind. OPVOEDINGS-BEMIDDELING: Educatie is funda menteel een taak van de ouders. Opvoeden van kinderen brengt verantwoordelijkheden met zich mee. Bij tegenslag wordt een beroep gedaan op de emotionele draagkracht g van de ouders. Wanneer deze draag- kracht onvoldoende is ontstaat er stress. Eenouder gezinnen gaan een steeds gro tere rol spelen; waar ligt de grens van wat jij vindt dat goed is voor je kind en wat kinderen van andere ouders mogen en kunnen. Niét te vergeten de acceptatie- processen van een eventuele nieuwe f partner met of zonder aanhang. Negatieve emoties zoals verdriet, woede, wanhoop en angst belemmeren een menswaardig bestaan en kunnen naar conflicten leiden. Het consulteren van een stressmanager is afhankelijk van de intensiteit van de conflictsituatie, maar bij uitstek geschikt om uw gevoelens te ventileren. WERKGEVER-WERKNEMER: Door de toenemen de druk die op mensen wordt uitgeoefend ontstaan er ook conflicten op de werkvloer. Arbeidskrachten worden geacht flexibel te zijn zonder dat er wordt ingegaan op de individuele capaciteiten. Banen voor het leven gaan uitzonderingen worden met als gevolg dat er meer beroep gedaan gaat worden op de creativiteit van de mens. Vergaderingen en bij scholingen doen een aanslag op het energetisch vermogen van de werknemer die toch al over vol doende energie moet beschikken om werk en huis houden te combineren. Door de verregaande fuse- ringen wordt de afstand tussen werkgever en werk nemer steeds maar groter en uit angst om de baan te verliezen worden vele concessies gedaan wat op zijn beurt weer leidt tot psychische en somati sche klachten. Uw stressmanager kan hierbij bemiddelen. Ook bedrijven kunnen een beroep doen op een stressmanager om als onpartijdig tus senpersoon te fungeren in conflictsituaties en voor het coachen van werknemers. Het aantal ziekmel dingen kan door een empathische benadering positief worden beinvloedEENZAAMHEID: Alleen je weg zien te vinden na een scheiding, in een zaamheid achterblijven na het verlies van een part ner of je gewoon eenzaam voelen kan erg veel impact hebben. Hoe goed kan het doen om middels een inkomensafhankelijk tarief even op verhaal te komen en de dagelijkse malaise waarin deze mensen verkeren te onderbreken. Door de toenemende individualisering (helaas) worden de begrippen eenzaamheid en vergrijzing onvoldoen de ingeschat en het is te begrijpen dat huisartsen of instellingen door tijdgebrek en de bezuinigingen in de gezondheidszorg niet meer in staat zijn hun aandacht aan die doelgroep te besteden. Zijn er nog perspectieven voor de toekomst, het onder steunen bij het zoeken naar een nieuwe relatie d.m.v. motivatieopbouw en het opkrikken van het eigen ik, het geven van adviezen voor ontspan ning op maat. Hoeveel mensen zijn er niet onge wild in een underdog positie beland bijv. de ZW. de WW of de WAO. Ook deze-mensen heb ben behoefte aan een uit laatklep, al is het maar om het tanende zelfver trouwen op peil te hou den en de coaching om het geloof in de toekomst te continueren, ook al is deze verre van rooskleurig. Steeds meer mensen stranden in eenzaamheid. In mijn ogen een van ergste dingen die een mens kan overkomen en een signaal naar de samenleving. Het beroep van stressmanager is ontstaan uit een aangeboren inte resse voor mensen, gefascineerd door hun gedrag en gemotiveerd door die problematiek die deel uit maakt van de huidige maatschappij waarin we lev^n en hoe mensen zich bewust of onbewust een weg banen naar algeheel welbevinden om uitein delijk gelukkig te zijn. Een van mijn definities van geluk is "innerlijke tevredenheid" en aan het creë ren van die situatie wil ik graag mijn bijdrage leve ren. Uiterste discretie wordt gewaarborgd. Zïï.S-M. uan der Seeucu JlC.d. Const/// na tel. afspraaA: 047S--5129S7 fOCog geen uerme/ding in lefefooncjids ■'ERVOER OP MAAT Ij VERZORGEN VOOR; PERSONENVERVOÉN ViP-VERVOER INLUX ROLSTOELVERVOER Alle merken blaas-instrumenten OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 10.00 -16.00 uur. de Donge 5 Best 0499 39 04 23 maandag gesloten Keizersveld 63 Venray 0478 56 82 64 Venray Best Eigen reparatie-atelier voor koper-en klepinstrumenten. Muziekboeken. MUZIEKSCHOOLAANBIEDINGEN DE specialist in: Alle soorten blaasinstrumenten Drums en percussie Akoestische gitaren Alle accessoires en bladmuziek i/unr/iroom fitra.sxer/e ito/i d'(9r tSc/ioo/straat 40-42 S<90/ 1A>sircu/. 0e/. 04/c?- ,-kfö 6?ïO yens* renovatie- zi/n au) oan t/m S{janaa/igjes/ofe/l /eóruari staan zap mee/' ooa/' a A/aan iZit mensen a/'jnepee&tctatjen en een< i/oei/ Aeijin in 2002. Familie Stoks en medewerkers j Henseniusplein 3, 5801 BB Venray tel. 0478-515155/fax 0478-513931/www.reisLureauviceversa.nl Openingstijden: ma-do 09.00-18.00 u, vr 09.00-21.00 u, za 10.00-16.00 u

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11