Kunstenaars exposeren in Maastricht Trouwen wordt fors duurder Subsidie Powerman opnieuw bekeken Wethouder Driessen: "Ik ben 100% geloofwaardig" [3 n Ondernemers toasten op 2002 •r KLACHTEN COÖRDINATOR! ina PEEL EN MAAS donderdag 13 december 2001 - Pagina 9 Vanaf zondag 23 december exposeren drie regionale kunste naars een heel bijzonder werk stuk in Maastricht. Jacqueline Hanssen (Maashees), Inge Nabben (Venray) en Henk Jacobs (Horst) hebben van hun onderlin ge kunstzinnige correspondentie een schilderachtig werk op drie doeken gemaakt. Op uitnodiging van de Maastrichtse kunstverzamelaar Jeu van Sint Fiet zullen zij hun werk op vier zondagen tentoonstellen. Jacqueline Hanssen en Henk Jacobs hebben al vaker gewerkt voor de Maastrichtse kunstliefhebber. Die biedt hen nu de mogelijkheid gebruik te maken van zijn eigen 'undergroundgallery' die hij onge veer een jaar geleden speciaal voor tentoonstellingsdoeleinden liet bou wen. Vanaf februari 2001 zijn de drie kustenaars, die ook goede vrienden van elkaar zijn, bezig met hun pro ject. Ze stuurden elkaar al veel lan ger 'creatieve' post. Kaarten en briefjes met zelfgemaakte tekenin gen en schilderingen voorzien van tekst. Al die post vanaf februari, hebben de drie verwerkt in hun pro ject dat een mengeling is van schil derij, collage, tekening, zeefdruk en ets. Jacqueline Hanssen, Inge Nabben en Henk Jacobs willen in hun pro ject hun voorliefde voor de hand geschreven post tot uiting brengen. "Het heeft iets intiems" vertelt Jacqueline Hanssen. "We schrijven elkaar al zolang en omdat we nu samen exposeren ontstond het idee om iets gezamelijks met die post te gaan doen. Het is interessant en boeiend om hier samen aan te wer ken." Ze zien hun kunstwerk als een reactie op de vluchtige communica tie van deze tijd. "Communiceren via internet, email en mobieltjes is zo oppervlakkig. Over die vervlak king maak ik me soms best zorgen. Mensen krijgen zoveel beelden te zien maar de vraag is wat er alle maal van blijft hangen". Het kunstwerk is een creatief jaar boek vol kleine en grote gebeurte nissen. Jeu van Sint Fiet verwoordt het in de uitnodiging voor de expo sitie zo. '...als tastbare herinnering aan een intieme verhalende corres pondentie. Allemaal verwoorden ze op een pop-art manier de intermen selijke, maatschappelijke en sociaal bewogen interactie'. Bij het maken van dit kunstwerk op formaat ondervindt Jacqueline Hanssen ook nu weer het gebrek aan fatsoenlijke werk- en expositieruim te. Met Venrayse collega's heeft ze bij de gemeente Venray een plan ingediend waarin deze behoefte kenbaar is gemaakt. Ze hoopt vol gend jaar een ruimte te kunnen betrekken in een van de monumen tale panden op het St. Annaterrein. De expositie is te zien op de zond agen 23 en 30 december 2001 en 6 en 13 januari 2002. De openingstijd van de kunstkelder 'underground gallery' is van 14.00 tot 17.00 uur op het adres Hagengaard 49 in Maastricht. Wethouder Driessen (CDA) vindt niet dat zijn geloofwaardig heid op het spel staat. Evenmin vindt hij dat hij zijn portefeuille Stedelijk Beheer moet inleveren. In een brief aan VVD-raadslid Frans van Hooft geeft de CDA- wethouder nu wel uitleg waarom hij tegen het plan De Gouden Leeuw stemde. Jan Driessen is namelijk tegen de woontoren van elf hoog: "Die is in mijn beleving ongewenst". In de raadsvergadering van 27 november stemde een krappe meer derheid (13 tegen 11) voor het omstreden bouwplan De Gouden Leeuw. Een opmerkelijke tegen stemmer was Driessen die zonder uitleg tegen zijn eigen collegevoor stel stemde. De VVD hekelde het stemgedrag van de CDA-wethouder en trok zijn geloofwaardigheid in twijfel. Driessen geeft achteraf toe dat hij met een stemverklaring had moeten komen. "Dat had duidelijk heid gegeven over de argumentatie van mijn tegenstem." Het plan De Gouden Leeuw kampt met een verlies van 6 miljoen gulden. Indien de woontoren wordt teruggebracht naar vier bouwlagen, zoals ook de fractie Van de Vorle wil, zou het verlies oplopen tot 6,8 miljoen. Wethouder Driessen schrijft in zijn brief: "Vanwege een financiële meeropbrengst is deze woontoren kunstmatig opgevoerd. De architectonische inpassing is er vanwege de financiële component met de haren bijgesleept." Hij geeft aan dit extra verlies van acht ton te willen nemen voor een betere uitstraling van het plange bied. VERWIJT VVD De VVD verwijt Driessen dat hij nooit eerder zijn bedenkingen tegen het plan kenbaar maakte. Zelfs niet toen het college een besluit nam. De wethouder zegt nu dat hij binnen B en W wel degelijk bezwaar heeft gemaakt tegen de woontoren. "Dit werd mij ten stelligste ontraden door het college vanwege de draag kracht van een uniform genomen besluit." Ook schrijft Driesseri dat hij toen heeft aangekondigd tegen het plan te stemmen.Na een schor sing kwam burgemeester Waals op de raadsvergadering van 27 novem ber met het voorstel de woontoren uit het plan te lichten en daarna De Gouden Leeuw in stemming te brengen. De CDA-wethouder schrijft dat dit op zijn verzoek gedaan is en hij dan ook zeker had voorgestemd. Maar andere partijen waren hierop tegen en wilden het plan als een geheel behandelen. Waarna de tegenstem van Driessen volgde. Desondanks zegt hij het plan onverkort te zullen uitvoeren. "Ik sta per definitie achter elk democratisch genomen besluit. Genomen raadsbesluiten moeten loyaal worden uitgevoerd door alle bestuurders. Als wethouder en als lid van dit college acht ik mij voor de volle 100% geloofwaardig." Ramen Deuren Serres Tel: Q47B-571 481 it/tc/foo/n (/tttf.wet'te (ton Or f Jc/oo/straat 40- 42 S&OZ fVe/irat/ 47ê/. 0478-Ö826S0 'Hhi/en.s renovatie zijn mij oan tl/ii 3 (Januari ae&Utten/ /è/rvrart' staan ttnj roeer voor tr //aar. c/fi/ toense/i jfrjnefèextr/irijen en eenjjoei/ 6eiji/> in 2002. Familie Stoks en medewerkers Wie volgend jaar in de trouw zaal van het gemeentehuis zijn huwelijk wil voltrekken is daar voor 606 gulden (275,51 euro) kwijt. Op zaterdag en zondag gaat het zelfs 805 gulden (365,99 euro) kosten. Een huwelijk in de trouw zaal kost dit jaar nog 428 gulden. Dit is een voorbeeld van de vele tarieven die vanaf volgend jaar fors duurder worden. De gemeente streeft ernaar om alle leges en dien sten kostendekkend te maken. Vanaf 2002 worden de leges van de afdeling publieksdiensten voor 75% kostendekkend en bij de burgelijke stand voor 100%. Dat leidt is som mige gevallen tot fikse kostenverho gingen voor de burgers. In andere gevallen, zoals paspoorten, identi teitskaarten en rijbewijzen, geldt een wettelijke maximumtarief. De gemeente heeft geconstateerd dat 'de huidige tarieven bij een groot aantal producten beneden de werke lijke kostprijs liggen'. De commis sie Financien stond achter het prin cipe van kostendekkende tarieven. Paul Vriesekoop (PvdA) vond het niet juist dat iemand die in septem ber '2001 zijn huwelijk voor mei 2002 had aangevraagd toch het ver hoogde tarief moet betalen. "Het is een behoorlijke verhoging en dan kun je het niet maken om de burgers hiermee eenzijdig te confronteren", vond Vriesekoop die voorstelde om voor alle gedane huwelijksaanvra- gen voor 2002 het oude tarief te hanteren. Wethouder Houba (WD) wilde hier niet aan. "Het is een dienst die geleverd wordt in 2002 en dan moet ook het tarief van 2002 gelden. Tenzij er zwaarwegende argumenten", vond hij. Afschriften uit de gemeentelijke basisadministratie (GBA) zoals een bewijs van Nederlanderschap, uit treksel persoonsregister en een Attestatie de Vita (bewijs in leven zijn) worden ruim 80% duurder. Deze papiertjes gaan van ruim 11 gulden naar 20,63 (9,36 euro) gul den. De Pas 65 wordt zelfs bijna drie keer zo duur: van 11,30 naar 30,23 gulden (13,72 euro). Een ver klaring omtrent het gedrag kost nu nog 16,79 gulden maar na 1 januari wordt de prijs 58,97 (26,76 euro) gulden. Voor een gehandicapten- kaart, inclusief keuring, wordt nu nog 56 gulden betaald. Dat wordt volgend jaar 153,86 (69,82 euro) gulden. En het trouwboekje dat nu nog 7,85 of 15,70 gulden kost krijgt een nieuwe prijs van 22,59 gulden (10,25 euro). Er zijn ook diensten bij die niet of nauwelijks duurder worden. Zo kost champagne bij de huwe lijksvoltrekking, voor een groep van hooguit tien personen, nog steeds 190,73 gulden (86,55 euro). En er zijn ook nieuwe diensten bijgeko men. Zo kan de gemeente op ver zoek een getuige leveren. Dit kost per getuige 129,12 gulden (58,59 euro). Het college gaat de subsidie voor de stichting Power(wo)man opnieuw bekijken. De meeste leden van de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport vonden de afbouw van de subsidie van 35.000 naar 5.000 gulden veel te rigoureus. Voor aanvang van de commissie vergadering maakten John Raadschelders (Powerman) en Adri van Stokkem (judoclub) gebruik van het spreekrecht. Ook de judo club was ontevreden over de toege kende subsidie die in 2002 overan- derd op 3.500 gulden blijft staan. Terwijl de vereniging om 20.000 gulden had gevraagd. Het tweedaag se judotoernooi bestaat al 27 jaar en trekt circa 1700 judoka's aan van over de hele wereld. Omdat de judoclub dit jaar niet in De Wetteling terecht kon, en moest uitwijken naar de sporthal op vlieg basis De Peel wat veel extra kosten teweeg bracht, kampt de organisatie met een exploitatieverlies van 9000 gulden. Om het toernooi meer naar buiten toe uit te dragen wil de judo club op het Schouwburgplein een activiteit met live-muziek organise ren. Maar wethouder Houba (VVD) vond dit geen reden de subsidie te verhogen. "Omdat de nieuwe acti viteit geen relatie heeft met het sportgebeuren en de judoclub had hier eerder mee moeten komen", vond Houba. Alleen Samenwerking en fractie Van de Vorle vonden dat het judotoernooi meer verdiende. "Want het is goed dat ze uit de sporthal komen om de bevolking er meer bij te betrekken", zei Peter van der Velden (Samenwerking). Joost van de Vorle meende dat zo'n groot internationaal toernooi best meer mag kosten. "Want Venray geeft in vergelijking met andere gemeenten toch al zo weinig geld uit aan sport. En we hebben hier geen VVV of MVV. Het judotoernooi of duathlon zijn sportuitwisselingen over de grenzen heen waar we meer geld voor over moeten hebben." De subsidie voor de internationale duathlonwedstrijd van Power(wo)man Holland kreeg in 1999 nog 50.000 gulden subsidie. In 2000 werd de gemeentelijke bijdra ge teruggeschroefd tot 35.000 gul den. Omdat dit jaar een WK georgani seerd werd kreeg de stichting van John Raadschelders eenmalig 71.000 gulden. In het voorstel van B en W valt de subsidie in 2002 terug tot 5.000 gulden. "Dit was het jaar van de waarheid", zei wethouder Houba. "Maar het scoorde qua uit- staling, bezoekersaantal, beleving en publiciteit niet hoger dan voor gaande jaren. De voorspelde 20.000 tot 30.000 toeschouwers die heb ik niet gezien. Het evenement wordt niet gedra gen in Venray. En dat het centrum een weekend lang op z'n kop staat en geheel is afgesloten daar hebben de mensen last van. Dat komt de waardering ook niet ten goede." Houba voegde er wel aan toe dat 'de organisatie perfect is maar duathlon is nu eenmaal een B-sport'. Mia van het Reve (D66) vond dat de subsidie geleidelijker omlaag zou moeten. Dat vond het CDA ook. Henri van de Ven noemde voor 2002 een bedrag van 10.000 tot 12.500 gul-; den. "Powerman probeert al negen; jaar het evenement van de grond te tillen. Maar het lukt niet. Het leeft: niet in Venray en omgeving. In deze tak van sport heeft promotie niet: veel effect", constateerde Van de r Ven. Mathieu Emonts (PvdA) was de: enige die 5.000 gulden voldoende I vond. "Wat de PvdA betreft hoeft I daar geen cent bij. Gezien de gerin- ge uitstraling en publieke belang stelling." De VVD liet verstek gaan in dei commissievergadering. De twee lokale partijen toonden zich weder om het meeste 'sport minded'. Peter, van der Velden (Samenwerking); noemde het geringe bezoekersaantal 'treurig'. "Er is ook weinig te bele-| ven. Er worden zoveel kilometers afgelegd zodat de duathleten maar een of twee keer passeren. Ze zou den kleinere rondes moeten maken. Dit is jammer vooral omdat er zoveel energie in gestopt wordt." Van der Velden was het helemaal niet met het subsidievoorstel eens. "Dit kun je niet maken. Om er in een keer 30.000 gulden af te halen. Dat is veel te rigoureus. De afbouw moet veel geleidelijker." Joost van de Vorle herinnerde eraan dat Powerman het ook dit jaar niet getroffen had met het weer. "De j: subsidie moet niet in een keer zoj plotseling verlaagd worden. We stellen voor het ieder jaar met 5.000 gulden af te bouwen." Houba zegde toe de adviezen van de commisie 'mee te nemen voor j beraad'. Waarna het college de sub sidiebedragen definitief vaststelt. De nieuwjaarsbijeenkomst voor de Venrayse ondernemers wordt gehouden op donderdag 3 januari 2002. De bijeenkomst is toeganke lijk voor alle ondernemers uit Venray. Dus ook voor ondernemers die niet zijn aangesloten bij een ver eniging. Zij kunnen hun toegangs bewijzen (35 gulden) kopen bij het VVV/ANWB-kantoor aan het Henseniusplein. Tijdens deze jaar lijkse bijeenkomst, dit keer in een nieuw jasje gestoken, wordt ook de winnaar van de Loek A. Nelissenprijs bekend. Deze prijs was tot vorig jaar bekend onder de naam Venray Promotieprijs. De Loek A. Nelissenprijs is een blijk van waardering voor actieve onderne mers die Venray ook buiten de gemeentegrenzen op de kaart zetten. Voor de presentatie van de winnaar van de Loek A. Nelissenprijs is een bijzondere entourage gekozen. Dat gebeurt met een spraakmakende lasershow in de Rabozaal van Schouwburg Venray. Uit de nomi naties voor de Loek A. Nelissenprijs heeft een onafhankelijke jury dan de uiteindelijke winnaar gekozen. Daarnaast is er ook een publieks prijs. Die wordt toegekend door de aanwezigen op de nieuwjaarsbijeen komst. Beide winnaars ontvangen een bronzen beeldje. De Loek A. Nelissenprijs is een verkleinde kopie van een groter beeld dat in overleg met de gemeente een speci ale plaats zal krijgen. Theo van Dam van Galerie Artheo is de maker van het originele beeld en de replica's. GENOMINEERDEN Elke ondernemersvereniging heeft een lid genomineerd voorde Loek A. Nelissenprijs. De nomina ties zijn inmiddels bekend. In wille keurige volgorde zijn dat Keijsers- Manders Installatiebedrijven (Agri Business Groep Venray e.o. en VZO), Boom Transport (Business Vision Venray), Frank en Christel Weiten van De Lekkernij en 't Ankertje in Merselo (Horeca Groep Venray), Nijsen/Granico (Industriële Club Venray), Hotel Asteria (LOZO), Pare De Witte Vennen (OOZO) en Maja Kateman van Reisbureau Vice Versa (Winkelcentrum Venray). De onaf hankelijke jury bestaat dit jaar uit burgemeester Jos Waals, vertegen woordiger van het College van B&W, Christ van den Munckhof, vertegenwoordiger van de pers en Gérard Peters, directeur Fortis Bank en onafhankelijk ondernemer. IMPULS Victor Weijs, voorzitter van de werkgroep Loek A. Nelissenprijs, verklaart waarom de prijs genoemd is naar Loek Nelissen: "Nelissen heeft als ondernemer en als mens veel betekend voor Venray. In eer ste instantie na de oorlog met de wederopbouw. Maar ook later heeft hij veel geïnvesteerd in de economi sche ontwikkeling van onze gemeente. Bovendien is hij op maat schappelijk vlak altijd zeer actief geweest." De inmiddels 85-jarige Nelissen heeft in alle opzichten een voorbeeldfunctie gehad. In de ogen van de werkgroep was hij dan ook duidelijk de eerste keus. Zelfs op het gebied van promotie was Nelissen een voorloper. Weijs: "Op zijn wagens stond toen al 'Beton uit Venray', heb ik me laten vertellen." De nieuwe, meer aansprekende naam van de Venrayse onderne mersprijs is niet de enige verande ring. Het jaarlijkse evenement met ondernemers die een toast uitbren gen op het jaar dat komen gaat, kent nog meer kwaliteitsimpulsen. Het programma rondom de festiviteiten is nog aantrekkelijker en de jurering is transparanter. De voorzitter besluit: "Wij hopen van ganser harte dat we op 3 januari veel onderne mers die Venray een warm hart toe dragen, mogen begroeten op de nieuwjaarsbijeenkomst." Nelipak in Venray zoekt kwaliteitsmedewerkers. Nelipak maakt producten uit kunststof. Blisterverpakkingen. Lichtbakken. Tentpaneten. Zonnehemeldaken. Trays. Gereedschapskisten. Koffers. We maken verpakkingen voor pacemakers, blusdekens, schokdempers, spelletjes, afstandsbedieningen en operatiemesjes. Om maar eens wat te noemen. We zijn marktleider in speciaalverpakkingen voor medische instrumenten. Omdat we dé verpakkingen daarvoor zelf ontwikkelen. En de sealmachines die ervoor moeten zorgen dat deze verpakkingen ook sluiten, ontwikkelen en bouwen we ook zelf. Nelipak is een internationaal opererend bedrijf met 300 medewerkers en een geweldig gevarieerd aanbod. We hebben een klachtencoördinator nodig. Die MBO/HBO is geschoofd, perfect Nederlands spreekt en schrijft en dat in een aantal andere talen ook goed kan. Die affiniteit met techniek paart aan administratief inzicht. En die enige jaren ervaring met geautomati seerde gegevensverwerking heeft. Bel ons voor meer informatie of een afspraak: 0478 529000 en vraag naar afdeling P O. Voor alle functies geldt dat zowel mannen als vrouwen kunnen reageren. Nelipak bv - Postbus 37 - 5800 AA Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9