u, ri Lionsveiling 2002 is in aantocht Afstemming van zorgverlening centraal UITVERKOOP Harold LENSSEN Mét Open huis bij de Vrijwilligerseentrale n Vrijwilligerswerk opstap voor asielzoekers Foutieve ramingen drukken OZB opbrengst Website Ysselsteyn in een nieuw jasje Cheque voor Raayke Gimbrère Is uw keukenapparatuur of werkblad aan vervanging toe? ■o Vrijwilligers centrale MsrieVei Dagopvang zoekt vrijwilligers Winkeldief cfUege/i& nenoocitie zi/n tui/ uan t/m S/ganuani^ (/C<s/o te/1 Bibliotheek KEUKENINRICHTING ia 1 II EN MAAS donderdag 6 december 2001 - Pagina 11 het kader van het Internationale van Vrijwilligers houdt de willigerscentrale Venray vrijdag cember van 14.00 tot 17.00 uur huis. De Vrij willigerscentrale iddell in vraag en aanbod tussen ivilligersvacatures en mensen op zoek zijn naar vrijwilligers- k. De centrale kent onder andere ftilligersvacatures in de sport, dwerk, ouderenwerk, bij het rwijs en in de zorgsector, willigerswerk is interessant tieners om ervaring op te doen later van pas kan komen in een ep/beroepskeuze. willigerswerk is interessant r ouderen die hun in het arbeids- eden opgedane kennis aan ande- kunnen doorgeven, jwilligerswerk is interessant irbedrijven die hun personeel in ;elegenheid stellen om vrijwilli- i\verk te doen, het zogenaamde knemersvrij'willigerswerk. Vrijwilligerswerk is interessant voor iedereen die zich belangeloos in wil zetten voor een vrijwilligers organisatie, daarmee een organisatie uit de brand helpt en die voor zich zelf nieuwe contacten opbouwt. De Vrijwilligerscentrale is er ook voor informatie en advies op het brede terrein van vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk: een win-win situatie met een zin-zin uitdaging. Loop vrijdag gewoon eens vrijblij vend binnen om een praatje te maken met de medewerkers van de Vrijwilligerscentrale als geïnteres seerde in vrijwilligerswerk, als iemand die al vrijwilligerswerk doet om ervaringen uit te wisselen of gewoon uit algemene belangstel ling. Een kopje koffie met een lek ker stukje vlaai staat op u te wach ten. De Vrijwilligerscentrale Venray is gevestigd aan de Marktstraat 8 in Venray, telefoon 516995 )e vrijwilligerscentrale houdt jdag open dag. De vrijwilligers door de centrale ingezet wor- izijn veelal mensen met veel je tijd. Onder hen ook diverse clzoekers vanuit Stevensbeek. or hen is dit werk meer dan een maar een bezigheid, rfanych Habib is afkomstig uit ;hanistan en verblijft sinds april 18 in Nederland. Zij woont thans nog in het asielzoekerscentrum van Stevensbeek maar heeft, samen met haar ouders en zus inmiddels een verblijfsvergunning gekregen. Binnenkort verhuist zij naar Beuningen waar het gezin een woning toegewezen heeft gekregen. Manych, 21 jaar, wil in Nederland een opleiding gaan volgen voor apo thekersassistente. "Dit jaar heb ik enkele maanden vrijwilligerswerk m gedaan bij de Wereldwinkel in Venray" vertelt Manych. "Via dit werk kon ik meer in contact komen met mensen buiten hel AZC, erva ring opdoen en vooral de Nederlandse taal beter leren.", waarmee zij meteen de belangrijkste argumenten voor haar noemt om vrijwilligerswerk te gaan doen. Bij de Wereldwinkel deed zij verkoop, klanten adviseren, schoonmaken, kortom alle voorkomende werk zaamheden. "Het was heel leuk werk. Ik heb zo de Nederlandse mensen en hun gewoontes beter leren kennen. Ook de variatie aan artikelen uit de Derde Wereld heeft mij ver baasd". Manych is op advies van een medewerker van het AZC bij de Vrijwilligerscentrale in Venray terechtgekomen. "Als asielzoeker mag je alleen maar vrijwilligers werk doen en bovendien met je Nederlands een bepaald niveau heb ben. Ik ben toen advies in gaan win nen en kwam toen, samen met mijn zus Khatera bij de Wereldwinkel terecht. Daar hebben we een hele leuke tijd gehad", aldus Manych die zich nu voorbereid op een perma nent verblijf in Nederland. Manych was langere tijd als vrij williger werkzaam in de Wereldwinkel De gemeente loopt veel OZB komsten mis. Veroorzaakt door n stortvloed aan bezwaarschrif- n tegen de taxaties van de oningen. Ook blijken de aarden van de woningen en niet- oningen veel te hoog te zijn inge- hat. De woningen moeten in itaal met 53,5 miljoen gulden orden verminderd. Bij de niet- oningen moet de totale waarde lfs met 60,7 miljoen gulden wor- en teruggebracht. In 2001 bedraagt daardoor hel irlies aan inkomsten 145.722 gul- ai dat ten laste komt van de post nvoorzien. De OZB (onroerende lak belasting) tarieven voor 2002 orden volgens de begroting met verhoogd. Desondanks valt de elastingopbrengst volgend jaar 73.580 gulden lager uit dan ipland. Ook dit bedrag komt ten iste van 'onvoorzien'. Om het kort voor 2003 op te vangen zal en extra OZB verhoging nodig ijn. Wethouder Houba (VVD) vertel- in de commissie Financiën dat iet OZB-tarief eigenlijk met een tocent extra dient te stijgen. De gigantische waardeverminde ring van de gebouwen viel de com missieleden koud op het dak. Ron van den Heuvel (VVD) en Paul Vriesekoop (PvdA) hadden ernstige bedenkingen over de kwaliteit van de uitgevoerde taxaties. Er blijken vooral fouten te zijn gemaakt bij de inhoudberekening van grote com plexen. Als er in een flatgebouw een woning verkeerd berekend is dan geldt die fout voor het gehele com plex. En dat hakt erin. Ook kwam pas laat aan het licht dat de agrari sche objecten met 12 miljoen gul den fors in waarde verminderd waren. Door de MKZ-crisis konden de agrarische gebouwen pas later getaxeerd worden. Er lopen momenteel nog procedu res met twee grote woningcoopera- ties. De uitkomst hiervan is nog ongewis. Waardoor het risico aan wezig is, vooral door het domino- effect bij grote objecten, dat er nog meer tegenvallers te wachten staan. Jan Houba: "Het is vervelend dat de ramingen niet goed zijn geweest. Bij de behandeling van de bezwaren is dit eruit gekomen. Vooral bij buiktaxaties kan het bedrag hoog oplopen. We missen nu OZB- inkomsten. Dit geld laten we liggen en dat kunnen we ons niet of nauwe lijks veroorloven." De afwikkeling van de bezwaar schriften loopt vertraging op. Wettelijk moeten alle bezwaren binnen een jaar, dat is voor 1 februa ri 2002, zijn afgehandeld. Zoals het er nu naar uitziet zal de gemeente dit niet halen. Voor woningen werd uitgegaan van 2.040 bezwaarschrif ten (15%). Dit zijn er 3.462 (24%) geworden. Hiervan zijn er, met de stand van 14 november, 2.586 nog niet afgehandeld. Van de 876 bezwaarschriften die wel afgewerkt zijn, zijn er 230 ongegrond ver klaard en 646, oftewel 73%, zijn toegekend. Dit percentage ligt veel hoger dan de voorspelling want de gemeente ging bij haar planning nog uit van 49% toegekende bezwaren. Bij de niet-woningen kwamen 450 bezwaren binnen terwijl er op 354 gerekend was. Van de 154 afge wikkelde bezwaren zijn er 34 onge grond verklaard en 120 toegewezen. 296 bezwaarschriften moeten nog voor 1 februari afgewerkt worden. Voor de Sociaal Pedagogische Jienst vraagt men een Vrijetijds loach. De functie houdt in: het hel en/begeleiden van een verstande lijk gehandicapte van een woonsitu- iie naar en vrijetijdsactiviteit in pray; Men moet affiniteit met de doel groep hebben en enthousiast en gemotiveerd zijn. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8. 0A' BM Venray, tel. 0478-516995. 's maandags gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 Sinterklaas is in het land en hij geeft niet alleen de kinderen kado's. Nee, binnenkort zal geheel Ysselsteyn verrast worden met een nieuwe versie van de website van het Peeldorp. Een nieuwe lay-out en een betere navigatie door de site zijn de belangrijkste wijzigingen die aan de site zijn toegebracht. Vanaf begin december zal de nieuwe site te bezoeken zijn. De site maken de bewoners natuurlijk ook zelf. In het gasten boek kunt u meldingen over de site plaatsen maar ook berichten neer zetten voor andere dorpsbewoners. U kunt u ook opgeven voor het inwoners bestand. Een lijst waar alle vele inwoners op terug te vinden zijn en dat bijna een on-line tele foonboek van Ysselsteyn aan het worden is. Maar vooral voor de ver enigingen zijn er vele mogelijkhe den om van de site gebruik te maken. Heeft u al eens gekeken naar de uitslagen van SV Ysselsteyn? Of heeft u al genoten van de spannende verslagen van de toerclub? Kijk op het dorpsforum en lees wat er in het Ysselsteynse verenigingsleven zoal gebeurt en wat er nog gaat gebeuren want het dorpsforum biedt tevens plaats aan verenigingen om aankon digingen van activiteiten te plaatsen. Voor meer informatie en tarieven kunt u contact opnemen met de stichting Ysselsteyn.com via e-mail webmaster@ysselsteyn.com of via telefoonnummer 0478-542080. Al lange tijd zijn de mensen ach ter Ysselsteyn.com op zoek naar een geschikt logo. Ze willen de creatie ve geesten in Ysselsteyn vragen om hun ontwerpen te mailen naar de stichting. Het beste logo zal natuur lijk beloond worden met een prijs en zal worden gebruikt op de site van Ysselsteyn. Bent u al lang van plan 'iets' te gaan doen in het vrijwilligerswerk? Dat komt goed uit, want de Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor het project Dagopvang voor Ouderen enthousiaste creatieve en zelfstandige vrijwilligers. De dag opvang voor Ouderen vindt plaats in de gezamenlijke ruimte van het wooncomplex Sint Joriskwartier. Op maandag en vrijdag neemt een groep ouderen van 10.00 tot 16.00 uur deel aan de dagopvang. De ouderen worden ontvangen door de vrijwilligers en eerst wordt er even bijgepraat onder het genot van een kopje koffie/ thee. Vervolgens wordt begonnen met de activiteiten. Onder begeleiding van vrijwilligers worden er creatieve activiteiten uit gevoerd. Rond de middag nuttigen een aantal vrijwilligers en de oude ren een warme maaltijd die geheel wordt verzorgd door vrijwilligers. Na de maaltijd rusten een aantal ouderen even uit van het ochtendge- beuren. Na deze onderbreking wordt het middagprogramma hervat met verschillende spelletjes, zingen, geheugentraining. Voor deze functie in het vrijwilligerswerk is het belangrijk dat u zelfstandig kunt werken, creatief bent en activiteiten kunt ontwikkelen en uitvoeren. Is uw belangstelling gewekt en wilt u meer informatie ontvangen, neem dan contact op met Synthese Venray, telefoon (0478)517317 en vraag even naar Ankie Bongers. Zij geeft u graag nadere informatie over de mogelijkheden van het vrijwilli gerswerk bij de dagopvang. Het Raayke in Tienray, kortver- blijf-tehuis voor tijdelijke opvang van mensen met een verstandelijke handicap, krijgt maandag 10 December van de personeelsvereni ging van Xerox Venray een cheque van 10.000 gulden aangeboden. Dit bedrag is tot stand gekomen door een verkoopactie van tote-tins, dit zijn normaalbakken waarin kleine onderdelen worden bewaard in de magazijnen. Deze tote-tins waren overtollig en zijn door de perso neelsvereniging deels aan het perso neel en deels aan een opkoper ver kocht. Dit bracht 10.000 gulden op. De personeelsvereniging heeft besloten dit bedrag beschikbaar te stellen aan een goed doel, het Raayke in Tienray. Van dit bedrag worden op twee locaties van het Raayke speeltoestellen gekocht. Verder worden er voor drie locaties zogenaamde 'snoezelspullen' gekocht, dit zijn objecten die aange raakt, gevoeld, bekeken etc. kunnen worden. Voor de bewoners van de diverse Raayke-locaties is de geste van de personeelsvereniging van Xerox Venray een welkome aanvul ling van het spelmatariaal. Bij een winkel aan de Kiosk werd afgelopen vrijdag een 37-jarige vrouw betrapt op winkeldiefstal. De vrouw had twee zakken diepvries frites onder haar jas verstopt en wilde daarmee de kassa passeren zonder af te rekenen. Zij werd daar bij betrapt door het winkelperso neel. Zij was al meerdere malen op winkeldiefstal betrapt en moet zich op 25 februari voor de rechter ver antwoorden. 2ftf/ic/)/H)orn (Jj/wt'Se/'te {/o/t '(9r dc/oo/fifraat 4G-42 ó&OZ Verwaiy 3ëi 047&-S&26SO fèb/vsa/v staan tut/ toee/* uour tt A/aa/\ CH// tuen&en t^i/zief èe/itc/atje/i e/i eentjoet/ begin in 2002. Familie Stoks en medewerkers Opnieuw zal het Raayland College haar compleet vernieuwde poorten openstellen voor het jaar lijkse evenement, de grote Lionsveiling, die in maart 2002 zal worden gehouden. Ofschoon het zo langzamerhand normaal dreigt te worden dat deze gebeurtenis in het voorjaar om aandacht vraagt, blijft het een niet onaanzienlijke krachts inspanning voor veel Lionsleden om deze onderneming ook dit jaar weer tot een goed einde te brengen. Het doel blijft de middelen heiligen en in onze steeds verhardende samen leving die van de ene kant in zich heeft om de mensen een leefbaar leven te bieden, blijven er aan de andere kant minder bedeelden ont staan, die aan deze weldadigheid nauwelijks deel hebben. Bijvoorbeeld spierdystrofie patiën tjes, jongeren, die hun weg zoeken om een plaats in deze samenleving te vinden en degenen, die afscheid nemen van dit leven, waarvoor nog steeds geen adequate voorzieningen zijn om deze welvaart vaarwel te zeggen. Toch zijn er voor de Lions licht punten die voor hen aanleiding zijn om op de ingeslagen weg door te gaan. De dankbare gezichten van de patiëntjes en hun ouders die van de aan hen geboden gelegenheid gebruik gemaakt hebben. De posi tieve berichten van Synthese over hun resultaten met de jongerenbus na een jaar ervaring. De diepgaande ervaringen van de thuiszorg-mede werkers die in alle terughoudend heid hun heilzame werk in onze gemeenschap uitvoeren. Al deze zaken geven de Venrayse Lions de inspiratie om er ook in 2002 weer flink tegenaan te gaan. Daarom nu opnieuw de veiling, en weer groter, weer beter, weer verrassender. De activiteiten hiertoe zijn onlangs volledig gestart. De doelen zijn natuurlijk dezelfde gebleven. Op zaterdag 16 maart is het weer zover. Met prachtige kavels, met koopjes voor verzamelaars, van antiek tot kunst, van sieraden tot computers, voor elk wat wils. Met spanning, met sensatie, met gezel ligheid. Want het zijn vaak prachtige zaken die te koop aange boden worden. Zaken, die hier thuishoren en die eigenlijk ook op deze breedtegraad horen te blijven. Zaken uit grootmoeders tijd; zaken van de boerderij, die ons erfgoed blijven sieren en die de inrichting van huizen met al hun modetrends juist hiermee hun identiteit geven. Om de presentatie van de artikelen te verbeteren is besloten een website te bouwen. Het is de Lionsclub Venray eigen om dit met zoveel mogelijk eigen kennis en kracht te realiseren. Zo werd deze website door leden van de club eigenhandig gemaakt. Op de' website, die te vinden is op www.lionsveiling.nl is er naast de algemene informatie over het doel, de veilingreglementen en tijdstip pen, een bijna compleet beeld van de te veilen artikelen. Aan de hand van een foto zullen artikelen, al naar binnenkomst in de catalogus verschijnen, zodat u reeds thuis een selectie kunt maken voor de voor u interessante zaken. Kosten noch moeite worden gespaard om het u zo makkelijk mogelijk te maken. In de komende tijd wordt u via Peel en Maas op de hoogte gehou den van de ontwikkelingen en hoe u kunt deelnemen. Zij hebben spullen nodig om te veilen en klanten om ze weer kwijt te raken en daarbij, zij willen zich de blije gezichtjes van de terugkerende vakantiegangertjes niet laten ontgaan. Wilt u hierover nu al meer weten? Bijeenkomst PCL in Venray De Vereniging Patiënten- en Consumentenorganisaties in Limburg (PCL) komt op voor de algemene belangen van patiënten/ zorgconsumenten in de provincie Limburg. PCL wil bijdragen aan zorgontwikkelingen vanuit de Betaalt u elke keer als u boeken leent het kwartje leengeld? Heeft u al eens overwogen om het leengeld af te kopen voor 20 gulden per jaar? In de maand december kunnen ze heel gemakkelijk voor u nakijken hoeveel boeken u het afgelopen jaar heeft geleend. Zijn dit er meer dan 80 dan is het voor u aantrekkelijker om het leengeld voor het hele jaar in een keer te betalen. De medewer kers aan de balie informeren u graag hierover. Bent u nog op zoek naar een leuk cadeau voor onder de kerstboom, denk dan eens aan de bibliotheekcadeaubon. De bon is te koop in verschillende waarden en is alleen in de bibliotheek Venray te besteden. De bon kan gebruikt wor den voor een abonnement, het lenen van materialen of voor het surfen op het internet. De bibliotheek heeft veel meer te bieden dan boeken alleen. Denk bijvoorbeeld aan de gróte collectie videobanden, dvd's en cdroms en tijdschriften. Openingsuren dinsdag t/m don derdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. KORTINGEN TOT DAMES- EN HERENMODE WILHELMINAPLEIN 15 HORST visie van zorggebruikers. Om dit zo goed mogelijk te kunnen doen heeft de vereniging de ervaring en mening van chronisch zieken nodig.In een recente enquête heeft PCL de Limburgse chronisch zieken uitgenodigd om thema's uit de zorg aan te dragen die volgens hen voor verbetering vatbaar zijn. Eén van de thema's die als zeer belangrijk werd ervaren is afstemming van zorgver lening, met name tussen medisch specialisten onderling en/of huisart sen'. Dit thema wil PCL verder uit werken. Door toenemende speciali satie en samenwerking krijgen zorgvragers/patiënten steeds vaker te maken met meer dan één medisch specialist en/of huisarts. Ook door gespecialiseerde verpleegkundigen verandert het contact van zorgvra ger/ patiënt met medisch specialist en/of huisarts. Afstemming van zorg stelt nogal wat eisen aan de organisatie daar van. Tevens zal er veel aandacht moeten zijn voor communicatie, informatie en onderlinge samenwer king. Wat vinden zorgvragers/pati ënten hiervan, wat vinden zij belangrijk en hoe zou het beter kun nen? PCL organiseert in samenwer king met de Nederlandse Patiënten/ Consumenten Federatie (NPCF) bij eenkomsten om meer zicht te krij gen in deze problematiek. De bij eenkomsten vinden plaats op 23 januari van 13.30 uur tot 16.00 uur in Venray, 24 januari a.s. van 13.30 uur tot 16.00 uur in Roennond en 31 januari van 13.30 uur tot 16.00 uur in Heerlen. Locaties worden tijdig bekendgemaakt. Voor meer infor matie en/of aanmelding kunnen belangstellenden tot uiterlijk 19 december 2001 contact opnemen met Jos Libbers (projectleider MJAZ curatieve zorg) of het secre tariaat van PCL. Telefoon: 046- 4208111. voor prijzen en meer informatie: I Stayerhofweg 2B ITel. o478-53 90 20 15861 EJ Wanssum I Fax 0478-53 90 21 Bel voor een afspraak

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11