Plan De Gouden Leeuw op nippertje door de raad Raadschelders: "Stijlloze beslissing" Senioren willen huurappartementen De Bongerd ontvangt brief van Sinterklaas! Intensieve samenwerking brandweerkorpsen 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Gunhoek Vechtersbaas Brand 4uto gestolen Veel te hard Inschrijven peuterspeelzalen EL EN MAAS donderdag 29 november 2001 - Pagina 5 Met een krappe meerderheid a 13 tegen 11 ging de gemeente- id dinsdagavond toch akkoord t de ontwikkeling van het 71 iuden Leeuw terrein. In de mmissie Stedelijke Ontwik- ling keerden de oppositiepartij- Samenwerking en fractie Van Vorle zich al fel tegen het i uwplan van 164 woningen. In raadsvergadering kwam de rdeeldheid van het CDA aan p (licht. j iij de stemming kregen de zes ens temmers uit de oppositiehoek un van vijf CDA'ers. Naast wet- uder Driessen waren de raadsle- nCadirei, Franken, Koster-Maris Michiels tegen het voorstel, i )A-woordvoerder Henri van de i b mocht als allerlaatste zijn stem Ibrengen. De stand was op dat unent twaalf tegen elf. Met een jenstem had Van de Ven het plan g kunnen tegenhouden. Maar het stenrayse raadslid gaf zijn ja- iord waardoor projectontwikke- j ir3W-Vastgoed aan de slag kan De Gouden Leeuw. J De grootste bezwaren richtten :h op het tekort van 6 miljoen gul- j :n. Daarnaast is de provinciale bsidie van 4,3 miljoen gulden nog i et eens zeker. Ook de woontoren i in elf hoog wekt veel weerstanden - De hoge toren is in het plan igenomen om het financiële tekort igszins te beperken. De komst van r!'De Hoveniers^3 HOV©NIER uw specialist in boomverzorging! www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 |De politie heeft afgelopen zater- K een 19-jarige man uit Venray ngehouden op de Henseniusstraat i verdenking van mishandeling n een 30-jarige man uit Venray. inleiding voor de vechtpartij was n uit de nand gelopen ruzie tussen beide mannen. De verdachte srd naar het politiebureau bracht voor verder verhoor. De ak zal worden afgehandeld door iddel van snelrecht. Bij een bedrijf aan de Witte ennenweg in Ootrum is zondag- rond rond 19.40 uur brand ont- aan doordat heftruckbanden en ibber granulaat (gemalen banden) oor nog onbekende oorzaak vlam ebben gevat. Het vuur bevond zich uiten het pand maar het afdak en achterpui brandden gedeeltelijk it. De brandweer had het vuur rond 0.30 uur onder controle. Er hebben ich geen persoonlijke ongelukken porgedaan. Over de omvang van schade is nog niets bekend. Bij een inbraak in een woning aan de Bergkamp in Overloon heeft de dief autosleutels gestolen. Daarna Mam hij de auto weg, een grijze I BMW, kentkeen 64-HF-HJ. Waarde f niet bekend. Over ruim drie weken ver schijnt de advertentie pas in de huiskrant. Maar nu al heeft Wonen Venray 190 reacties i binnengekregen voor de dertig te verhuren appartementen op het derusalem-terrein voor 55-plus- Jers. "We adverteren op 22 december toch in de huiskrant om iedereen in de gelegenheid te stellen te kunnen reageren", zegt Ger Verstegen, - hoofd woondiensten van Wonen Venray. De woningstichting heeft van Verhoeven Vastgoed dertig appartementen gekocht aan de Raadhuisstraat die het gaat verhuren aan senioren. Inschrijven kan nog tot 26 december waarna in de twee de helft van januari 2002 de wonin- gen worden toegewezen. De huur- prijs komt tussen 950 en 1000 gulden per maand te liggen inclusief servicekosten. Senioren die in aan merking komen mogen een maxi maal ipkomen hebben van 60.000 gulden)per jaar en jeen eigen vermo gen van maximaal 95.600 gulden. Doorstromers krijgen voorrang boven starters op de woningmarkt. Daarbij maakt het niets uit of een koop- of huurwoning wordt achter gelaten. De woningstichting mag ook geen verschil meer maken tus sen inwoners uit de gemeente Venray of van buiten de gemeente. Elders in het Jerusalemplan wor- een grote ondergrondse parkeerkel der, die ruimte biedt aan 750 auto's, plus de te verwachten verkeersover last op de Langeweg was een ander twistpunt. WD, PvdA en D66 toonden zich desondanks enthousiast over de plannen die een kwaliteitsverbete ring voor Venrays centrum moeten betekenen. De drie partijen leverden samen acht voor-stemmers op. Ike Busser (Samenwerking) wilde dat het college het voorstel terugnam en met een beter plan met een kosten dekkende exploitatie terugkwam. "Het zwaartepunt ligt bij de finan ciële gevolgen en de risico's. De nadelige gevolgen voor de burgers worden buiten beschouwing gela ten. De onzekere bijdrage van de provincie betekent een extra risico. Deze onzekerheid valt niet te accep- eteren. Het plan is onhoudbaar van wege het financiële tekort", ver woordde Busser. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) had vooral bezwaren tegen de woontoren van elf verdiepingen. "Die toren is te prestigieus en te dominant. Dat past niet in het plan en is voor ons onbespreekbaar. Het mag maximaal vier lagen hoog zijn." Dat daardoor het exploitatie tekort met acht ton oploopt tot 6,8 miljoen gulden nam Lemmens voor lief. "Dat zijn dan maar peanuts of apenootjes op z'n Venrays". Fractie Van de Vorle was huiverig voor de financiële risico's die tussen den appartementen verkocht voor 323.000 of 408.000 gulden. Ook worden er nog duurdere woningen verhuurd door makelaar Wolters- Hermans met een huurprijs van circa 1.500 gulden per maand. THEMAMIDDAG Ger Verstegen was maandag in De Kemphaan te gast op een thema middag van de commissie Ouderenhuisvesting. Daar werd door Liesbeth van Beek, regiodirec teur van Wonen Venray, een aan hangsel van het covenant onderte kend dat de commissie in januari 2002 sloot met de gemeente. De belangstelling was maandag middag zo groot dat niet alle oude ren in de zaal, die ruimte biedt aan ruim honderd personen, konden plaatsnemen. Op de gang werden nog vele stoelen voor de deuringan gen geschoven zodat iedereen de bijeenkomst toch kon volgen. "We hadden beter in de Vredeskerk kun nen gaan zitten", merkte een bezoe ker op. "Gezien de grote opkomst is wonen een belangrijk thema voor de ouderen", stelde directeur Van Beek vast. "Met de ondertekening van dit convenant zijn de ouderen een vol waardige gesprekspartner voor Wonen Venray. Het is ook een blijk van waardering voor de inzet van de commissie Ouderenhuisvesting. Dat de gemeente en projectontwikkelaar 3W Vastgoed verdeeld zijn. "De risico's moeten beter afgedekt wor den. Ik vrees dat de gemeente straks de verliezende partij wordt." De oppositiepartij pleitte ook voor meer betaalbare woningen voor mensen met een kleine beurs. Henri van de Ven (CDA) had het niet gemakkelijk om een gezamen lijk standpunt van zijn gespleten partij naar voren te brengen. "De hoogte van de toren moet beperkt worden", zei Van de Ven voorzich tig. Op aandringen van John Oosterbeek (VVD) gaf Van de Ven prijs dat het CDA vijf of zes bouw lagen wel voldoende vindt. Burgemeester Waals kon melden dat de komst van acht sociale huur woningen financieel haalbaar is. De middelen worden verkregen uit de reserve van de BWS-gelden zodat het niet extra drukt op de exploita tie. Tevens verklaarde Waals dat de subsidie van 4,3 miljoen gulden door de provincie inmiddels is toe gezegd. Op een vraag van Henri van de Ven voegde Waals er wel aan toe dat mocht de subsidie onverhoopt niet komen, het plan alsnog zal wor den afgeblazen. De hoogte van de woontoren kan volgens de burgemeester niet ver laagd worden omdat voor dit extra verlies geen financiële dekking aan wezig is. Wel zegde hij toe dat de vormgeving de nodige aandacht vereist. "We moeten oppassen dat vrijwilligers in hun eigen tijd dit resultaat bereiken is geweldig." Charles de Vilder, voorzitter van de Seniorenraad, sprak van een 'erkenning'. "De commissie Ouderenhuisvesting is nu officieel adviseur van de grootste volkshuis- vester in de regio. Het is een erken ning waaruit blijkt dat de commissie serieus werk doet." Liesbeth van Beek benadrukte dat de commissie een grote achterban heeft. "We vinden het heel belang rijk dat de commissie inbrengt wat onze toekomstige huurders willen. Want we willen woningen verhuren die voldoen aan de vraag van de mensen. De huurders moeten er prettig in kunnen wonen." Aan de Vlierstraat, op de plek van de voormalige flat Zonnehuys, gaat Wonen Venray samen met stichting Boncura 54 luxe huurappartementen bouwen. Er komen drie woontorens van ieder zestien appartementen plus twee penthouses. De huurprijs loopt uiteen van 1.750 tot 2.750 gul den per maand. De bewoners kun nen 'zorg' afnemen van Beukenrode. Daarvoor komt er ook een overdekte verbindingsgang naar Beukenrode toe. Wonen Venray is nog in overleg met Boncura van welke service de bewoners allemaal gebruik kunnen maken. De ruime appartementen zijn voorzien van extra grote badkamers de archtitektonische vormgeving van Jerusalem en het Franciscanerpark niet beeldbepa lend voor heel Venray wordt. Daarom moeten kleur en materiaal van de woontoren extra goed beke ken worden", zegde Waals toe. De mogelijke verkeersoverlast die ont staat door de in- en uitgang van de parkeergarage op de Langeweg wordt nog onderzocht. Het CDA vroeg om een schorsing waarna woordvoerder Van de Ven met een dekkingsvoorstel kwam voor het extra verlies dat ontstaat i door een verlaagde woontoren. De gemeente had immers drie miljoen gulden van 3W Vastgoed gekregen. Daar moest het tekort maar uit betaald worden, vond het CDA. Maar die drie miljoen was al in de begroting 2002 verdwenen als extra aflossing van oude schulden van het grondbedrijf. Het CDA kreeg dan ook direct de coalitiepartners WD en PvdA over zich heen. En ook burgemeester Waals wilde er niets van weten. Hij stelde wel voor om de woontoren, omdat die zo gevoe lig ligt, maar uit het voorstel te halen. WD, Samenwerking en D66 vonden dit een heel slecht idee omdat het stedenbouwkundige plan immers een geheel vormt. Uiteindelijk bracht Waals het voorstel toch maar in stemming. Met de hakken over de sloot werd het Gouden Leeuw-plan aangeno men. en toiletten met brede deuren. "De woningen zijn helemaal afgestemd op zorgverlening en rolstoelgebrui kers", zei Ger Verstegen. De bouw start in het voorjaar van 2002 en de woontorens zullen wel licht in het najaar van 2003 worden opgeleverd. Wonen Venray maakt nog bekend op welke wijze de woningtoewijzing zal plaatsvinden. Liesbeth van Beek, regiodirecteur Wonen Venray ondertkende het con venant. De gemeente Venray wil de sub sidie voor de organisatie van de duathlon Power(wo)man Holland fors terugbrengen van 71.000 gul den in 2001 naar 5000 gulden in 2002. Het evenement trekt volgens het college van B en W te weinig bezoekers en legt een te grote druk op het Venrayse centrum. Een groot deel van het centrum wordt een hele dag afgezet, wat tot grote ergernis van de Venraynaren leidt. "De uitstra ling is nihil", vindt wethouder Driessen. "Vanuit onze beleving komt het aantal bezoekers niet hoger uit dan maximaal enkele duizenden, ondanks het feit dat er in het afgelopen jaar een wereld kampioenschap in Venray werd gehouden. Dit evenement heeft nauwelijks draagvlak onder de bevolking." Na 1999, toen de Power(wo)man door de gemeente nog met 50.000 gulden werd gesubsidieerd, is de gemeentelijke subsidie voor het internationale evenement verder teruggebracht naar 35.000 in 2000. Volgens de organisatie van de duathlon, een wedstrijd die bestaat uit 15 kilometer lopen, 62 kilometer fietsen en 7,5 kilometer lopen, trekt het evenement twintig- tot dertig duizend bezoekers, maar de gemeente bestrijdt dat. Positief vindt de gemeente wél dat de plaatselijke middenstand, horeca en andere verenigingen met elkaar samenwerken. Ook het intemationa- De brandweerkorpsen van de gemeente Venray en de gemeente Meerlo-Wanssum gaan hun samenwerking verder uitbreiden en intensiveren. Door de samen werking kunnen de beide korp sen, met behoud van zelfstandig heid van beide brandweerkorpsen, diverse acti viteiten op het gebied van de loka le brandweerzorg optimaliseren. Burgemeester en wethouders van Venray en Meerlo-Wanssum zijn akkoord gegaan met het brandweer beleidsplan 2002-2005 en de 'over eenkomst samenwerking brandweer gemeente Venray/gemeente Meerlo-Wanssum. Beide colleges leggen dit voorstel nog dit jaar voor aan hun gemeenteraad. Zowel de gemeente Meerlo- Wanssum als de gemeente Venray wil de taken die aan de gemeente lijke brandweer zijn opgedragen volgens het organisatieplan brand weerzorg en rampenbestrijding ade quaat kunnen uitvoeren. Zodoende kan tevens worden voldaan aan de doelstellingen van het project Versterking Brandweer (PVB). Op dit moment voldoet het uitvoerings- Politiemensen zagen vorige week vrijdag een bromfiets wel heel hard over de Westsingel rijden. Ze moesten ruim 100 km/u rijden om bij de bromfiets in de buurt te komen, die uiteindelijk op de Merseloseweg tot stoppen werd gedwongen. De 17-jarige eigenaar zei dat de bromfiets 'dik 80 haalde'. Genoeg reden voor de politie om de brom fiets uit het vekeer te nemen voor verder onderzoek. Daarna kan de eigenaar rekenen op een fikse bekeuring. Ie karakter van het evenement spreekt Venray aan: 40 procent van de atleten komt uit het buitenland, de rest uit heel Nederland. Het WK in 2001 werd als een bijzonder eve nement beschouwd, waardoor de gemeente Venray besloot éénmalig ruim 71.000 gulden bij te dragen. Organisator John Raadschelders noemt de beslissing van de gemeen te 'stijlloos'. "We hebben Venray jarenlang op een professionele en positieve wijze gepromoot, met de organisatie het wereldkampioen schap als hoogtepunt. Venray heeft overal in de wereld in de picture gestaan, met tv-beelden en versla gen in kranten. Als dat geen Venray-promotie isDit is typisch een politieke beslissing, omdat de nieuwe verkiezingen voor de deur staan." Raadschelders begrijpt de gemeente niet. "Power(wo)man is in 1992 begonnen met als doel Venray bovenregionaal te promoten. Het evenement moest Venray op de kaart gezet, ook in aangrenzende landen als België en Duitsland. Ik vind het niet juist dat de organisatie nu wordt afgerekend op het aantal toeschouwers, want de publiciteit voor Venray is enorm geweest." De organisator hoopt dat de gemeenteraad het plan terugdraait. "Want anders zal de opzet van Power(wo)man 2002 een stuk bescheidener zijn." EVENEMENTEN In 1998 is door de gemeenteraad niveau van de lokale brandweerzorg in beide gemeenten nog niet aan de eisen die het organisatieplan brand weerzorg en rampenbestrijding cq. PVB daaraan stelt. De brandweerkorpsen van de gemeente Venray en van de gemeente Meerlo-Wanssum hebben naar mogelijkheden gezocht voor samenwerking bij het ontwikkelen van hun beleid. Het eerste resultaat daarvan is het vaststellen van een gezamenlijk brandweerbeleidsplan 2002-2005. In dit beleidsplan zijn de financiële organisatorische en personele gevolgen voor de beide gemeenten beschreven. In het PVB wordt er naar de kademota Evenementen vastge steld met als doel een belangrijke bijdrage te leveren aan de ambitie van Venray en om nadrukkelijker naamsbekendheid te verwerven. Ook de bevolking moet er positief over denken. Hierin is het streven vastgelegd om kwaliteitsverbetering van de evenementen te stimuleren en zo een belangrijke bijdrage te leveren aan de betekenis van evene menten voor de lokale bevolking. De gemeente wil volgend jaar verder aan de Vlakwatercross 4000 gulden (2001: 4000 gulden), inter nationaal judotoernooi 3500 (2001: 3500 gulden), Avondvierdaagse 3500 gulden (2001: 3500 gulden), Venray Muzikaal Totaal 5500 gul den (2001: 5500 gulden). Sportgala Venray 4000 gulden (2001: 4000 gulden), Taptoe 2002 1500 gulden en de Wielerronde van Ysselsteyn 1000 gulden (2001: 1000 gulden) verstrekken. In het totale evenementenbudget resteert na het verstrekken van de subsidies een bedrag van bijna 33.000 gulden voor nieuwe evene menten of bestaande evenementen die op grote schaal willen uitbrei den. De gemeente Venray verwacht nog aanvragen van de Kennedymars en de Muziekfeesten Merselo en heeft voor deze evenementen bedra gen van 6500 gulden gereserveerd. Ook de stichting Eventjes heeft aan gegeven dat zij op basis van de nieuwe marktverordening in decem ber 2002 een ijsbaan wil realiseren. gestreefd om de brandweerzorg in Nederland op een kwalitatief hoger peil te brengen en te houden. Voor de regionale brandweer in Noord- Limburg beeft dit geresulteerd in een integratie met de regionale brandweer Midden-Limburg. Dit heeft geleid tot de vorming van de Regio Noord- en Midden-Limburg. Om de doelstellingen van het PVB in de regio te realiseren, is vervol gens een organisatieplan brand weerzorg en rampenbestrijding (organisatieplan) opgesteld. In dit organisatieplan wordt de organisatie en taakverdeling tussen de gemeen telijke en de Regionale Brandweer uitgewerkt. ^iduHrtijkjCickoonktiel, dejayonetc rtrowK^ iK tniKarclutectHKr £j VAN MIERLO p Verkiest u zich te omringen met een afspiegeling van Moeder natuur, dan brengt Rien van Mierlo u op ideeën. Een bosrijke idylle, doorsneden door een klaterende waterpartij bijvoorbeeld. Ontwerp, aan leg en onderhoud weet u bij deze bij 'Tophoveniers' aangesloten vakman in vertrouwde handen. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur He lm o ndse weg 1 1 1 575 1 PH Deurne Tel. 0493 3 1 459 3 Zoals ieder jaar is Sinterklaas ook dit jaar weer veilig in Nederland aangekomen. Maar, voordat het zover was, was er wel een groot pro bleem. Het logeerhuis van de Sint (een mooi, oud, groot kasteel in Noord-Limburg) wordt op dit moment verbouwd, dus kan Sinterklaas er niet logeren. Daarom stuurde hij twee zwarte pieten op pad om een ander logeerhuis voor Sinterklaas en alle zwarte pieten en pakjes te vinden. Fernando en kleine Pippo zochten overal. Ze kwamen bij het paleis van de koningin, maar die was op vakantie en bij de zigeu ners was geen plaats genoeg voor alle zwarte pieten en pakjes. Daarna kwamen ze bij een hotel, maar ja, dat is natuurlijk veel te duur en dan kan Sinterklaas geen cadeautjes meer kopen. Toen gingen ze verder naar het ziekenhuis, maar daar waren alle bedden bezet en was er dus geen plaats. De volgende stop was een brandweerkazerne. Hier was plaats genoeg, maar oh, die her rie! Nee, dat was niks voor Sinterklaas... Uiteindelijk kwamen ze bij een bejaardenhuis, daar was het lekker rustig voor Sinterklaas, maar ook hier was geen plaats voor Sinterklaas en al zijn zwarte pieten en pakjes. De twee zwarte pieten besloten terug te gaan naar de boot van Sinterklaas, die nog steeds op weg was naar Nederland. Daar bedachten ze ineens dat basisschool De Bongerd in Venray heel mooi gerenoveerd was, misschien zouden ze daar wel kunnen logeren! En zo kwam het dat basisschool De Bongerd een brief ontving van Sinterklaas. De meesters en juffen, kinderen en ouders gingen meteen aan de slag om Sinterklaas te hel pen. Ze bouwden een slaapkamer voor Sinterklaas in de mooie, nieu we aula. Nu maar hopen dat Sinterklaas ook echt komt logeren... Gemeente Venray kort fors op subsidie Power(wo)man fpn wat is je vooropleiding f\

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5