/jRapport:'Minder fors reorganiseren' Officieel startsein voor bouw sporthal Symposium integraal indiceren Gabor Beukenhof nieuwe afdeling in ziekenhuis Een goede bestemming voor ziekenhuisbedden? Eerste Hart Hulp van start «SePr* Steun voor verzelfstandiging NLW Cognac Stretchlaars PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? van 219.95 voor 179.95 Verdachte enveloppe EEL EN MAAS donderdag 1 november 2001 - Pagina 9 Werkgroepen onderzoeken toekomst ziekenhuis Een deel van de omstreden organisatieplannen van het St. jsabethziekenhuis in Venray jet worden teruggedraaid. Dat ijkt uit het rapport 'Verder in mray' dat in opdracht van de pvincie Limburg is gemaakt ior professor Spreeuwenberg ju de Universiteit van [aastricht. Eén van de aanbeve- jelegjogen is dat de zorg voor moeder let0^n kind weer gedeeltelijk naar ;uk»enray teruggaat. Ook moet er neropeer spoedeisende hulp in Venray Hijn; omen omdat de aanrijtijd van nd<< mbulances nu veel langer is dan ort« ettelijk mag. Vorig jaar presenteerde de direc- e van de ziekenhuizen Noord- imburg, waar Venray onder valt, >t reorganisatieplan Oversteek. Dat tidde tot een storm van protest. iorzitter Theo Michiels van het iecomité in Venray is tevreden -t de aanbevelingen van juwenberg. "Het is een stap in goede richting. Ik ben erg blij it de gang van zaken en de aanbe- lingen van de professor. Maar bij specialisten bespeur ik toch nog jt afstand. Zij bekijken het tech- isch vanuit hun kant. Of ze het wel lemaal kunnen bemannen. Maar huidige ontwikkelingen zijn erg ositief." Professor Spreeuwenberg heeft et rapport donderdagmiddag aan- eboden aan het provinciebestuur 0 an Limburg. Het rapport is een dvies over het werken aan een toe- jstjj omst voor ziekenhuisfuncties in lang. enray naar aanleiding van het plan )lijfg Iversteek van de Stichting rdet aal 'p bet- iekenhuizen Noord-Limburg. STUURGROEP Van de provincie Limburg kreeg w irofessor Spreeuwenberg de pdracht 'na te gaan op welke wijze :n oplossing kan worden gevonden oor de ziekenhuisproblematiek in de regio Noord-Limburg die kan rekenen op meer maatschappelijk draagvlak dan waarop het nu liggen de voorstel (plan Oversteek) lijkt te kunnen rekenen'. Tevens werd aangegeven dat moest worden nagegaan 'hoe de gewenste aard en omvang van zorg voorzieningen incluis ziekenhuis voorzieningen in de gemeente Venray e.o. er uit dient te zien. Bij het zoeken van een oplossing moesten een aantal relevante partij en worden betrokken'. Onder voorzitterschap van profes sor Spreeuwenberg kwam de stuur groep begin oktober bijeen met als doel te proberen duidelijke afspra ken te maken over de uitwerking van de plannen aangaande de zie kenhuiszorg in de regio Venray. Een belangrijke opdracht was om, gege ven de randvoorwaarden op het gebied van middelen, menskracht en wet- en regelgeving, te zoeken naar mogelijkheden om ook in de toe komst een levenskrachtige, kwalita tief verantwoorde basisziekenhuis voorziening in stand te houden. 'Duidelijk werd dat er om basis voorzieningen in een gebied als de regio Venray in stand te houden onconventioneel en creatief zal moeten worden gehandeld', aldus Spreeuwenberg. Tijdens de bijeenkomst is gespro ken over ziekenhuiszorg in Venray in de breedste zin van het woord en niet alleen over plannen die in de werkgroep omtrent EHBO en de ziekenhuisdokter zijn ontwikkeld. Belangrijkste hangijzers bleken de spoedeisende hulpopvang, de moe der- en kindzorg en de 24-uurs aan wezigheid van een arts të zijn. De nieuwe stuurgroep kwam tot een zestal thema's die de komende periode verder moeten worden uit gewerkt. Afgesproken is dat de ver schillende werkgroepen hun rapport voor 10 december bij voorzitter Spreeuwenberg zullen aanleveren en dat de resultaten op 17 december worden besproken. Theo Michiels, die namens de stichting Basiszorg Ziekenhuis Venray zitting heeft in de stuur groep, is coördinator van de werk groep moeder- en kindzorg.' Daarnaast zijn er groepjes gevormd die zich bezighouden met thema's over 24-uurs aanwezigheid en bereikbaarheid van een arts, spoed eisende hulp, ketenzorg, Collectief Vraagafhankelijk Vervoer en 'het ziekenhuis als maatschappelijke onderneming'. "De Raad van bestuur van de Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg heeft de bereidheid getoond te onderzoeken op welke wijze en onder welke voorwaarden de eerstelijns moeder- en kindzorg voor Venray behouden kan blijven", zegt Theo Michiels. "In samenwer king met de gynaecologen en kin derartsen worden de mogelijkheden onderzocht voor de aanwezigheid van een specialistische achter- wacht." De werkgroep die zich bezighoudt met de '24-uurs beschikbaarheid en aanwezigheid van een arts binnen het ziekenhuis' gaat onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om in Venray toch 24-uurs beschikbaar heid van een arts te bereiken. Om de continuïteit van een arts op de loca tie Venray gedurende 24 uur te waarborgen zou het creëren van een pool van artsen afkomstig uit de zie kenhuizen in Venlo en Venray (arts geneeskundigen al dan niet in oplei ding, tropenartsen en ziekenhuisdokters), de verpleeghui zen in Venray en eventueel huisart sen in en om Venray een mogelijke oplossing kunnen zijn. Binnen de stuurgroep is afgesproken dat de Raad van bestuur van de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg ten aanzien van dit thema met een voor stel zal komen. Voorzitter Spreeuwenberg heeft ook geconcludeerd dat het onwense lijk is om de problematiek van het ziekenhuis los te zien van de ont wikkelingen in de totale zorgketen. Tot op heden namen partners uit de derde lijn namelijk geen deel aan de overleggroep en de voormalige EHBO-stuurgroep. 'Deze conclusie is door de gezamenlijke partijen onderstreept en er is overeenstem ming bereikt over deelname van de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg en de stichting Boncura in de stuur groep', laat de gemeente Venray in een voortgangsbericht over het St. Elisabethziekenhuis weten. De Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg, Thuiszorg Noord- Limburg, stichting Boncura en de gemeente Venray werken gezamen lijk in een werkgroep die de samen werking en afstemming tussen het St. Elisabethziekenhuis, de ver pleeg- en verzorgingssector en de thuiszorg verder gaat uitwerken. In de moderne ziekenhuiszorg is naad loze aansluiting op het voor- en natraject van het ziekenhuis noodza kelijk (ketenzorg). De werkgroep zal vooral zoeken naar nieuwe kan sen om het ziekenhuis Venray te kunnen handhaven als een moderne ziekenhuisvoorziening in een uitge strekte, relatief dunbevolkte regio. Alle partijen hebben tijdens de bijeenkomst uitgesproken dat er ten aanzien van de toekomstige plannen en de uitwerking ervan beter gecommuniceerd zal worden. De Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg zal onderzoeken op welke wijze de regio Venray beter kan worden vertegenwoordigd in de cli ëntenraad van het ziekenhuis. Onderzocht zal worden of aanslui ting kan worden gevonden bij reeds bestaande specifieke groeperingen, zoals seniorenraden en gehandicap tenplatforms. Sportwethouder Leo Beterams ran de gemeente Meerlo-Wanssum leeft vorige week het offiële start sein gegeven voor de bouw van de lieuwe sporthal in Meerlo. Met de inthulling van een groot bord aan Ie Julianastraat, met daarop een tekening van de nieuwe sporthal, werd officieel bij de realisatie van de accommodatie stilgestaan. Al in de zomervakantie is een begin cmaakt met de bouw van de sport- lal in Meerlo die aan zaal Brugeind vast komt te liggen. De eigenaren Twan en Gertie Kleeven van Brugeind zullen tevens de exploita tie van de nieuwe sporthal voor hun rekening nemen. Het nieuwe com- )lex bestaat uit een sporthal die door een scheidingswand kan wor den gedeeld in 1/3 deel en 2/3 deel. Het is dan ook mogelijk om diverse gebruikers gelijktijdig te laten spor ten. Er zijn vier kleedlokalen, twee scheidsrechterslokalen, een jury ruimte, materialenberging, toiletten en een invalidentoilet. Verder is er een tribune, die ook bereikbaar is met een lift voor mindervaliden. Daarnaast is er een horecaruimte met terras. In de sporthal is het mogelijk om diverse sporten te beoefenen, zoals volleybal (drie vel den of één center court), handbal/voetbal, vijf badmintonvel- den en een basketbalveld. Natuurlijk is de sporthal uitermate geschikt voor de schoolgymnastiek. De totale kosten voor het complex, inclusief parkeerterrein, bedragen ruim 6,3 miljoen gulden. Als alles volgens planning verloopt is de sporthal begin juli 2002 gereed en kan deze met ingang van het nieuwe seizoen 2002/2003 in gebruik worden geno men. De bouw wordt uitgevoerd onder directie van Hevo Bouwmanagement dat daarbij onder andere Bouwmij Janssen in Venray in de arm heeft genomen. Het Regionaal Indicatie Orgaan Noord-Limburg (RIO NL) houdt op donderdag 8 november een sympo sium voor het kader van senioren-, gehandicapten- en cliëntenorganisa- des uit Noord-Limburg onder het motto 'Integraal indicerendaar ging het om'. Het symposium begint em 14.00 uur en vindt plaats in 't Gasthoês in Horst. Het RIO is in Noord-Limburg verantwoordelijk I voor 'de toegang' tot thuiszorg, ver- f itorgingshuis- en verpleeghuiszorg, f de voorzieningen voor gehandicap ten (woonaanpassingen, rolvoorzie- "mgen en vervoersvoorzieningen) woontussenvoorzieningen (aan- Punwoningen en wozoco's) en morziet jaarlijks ruim 15.000 hulp- 'jmvragen van een indicatie-advies, 'et RIO wil met vertegenwoordi- ',ers van doelgroepen de tussenba lans opmaken waaruit zonodig ver- aeterpunten naar voren komen. Het het symposium ook benutten om daar bijdrage in de zorgketen te onderscheiden van de andere keten partners zoals het zorgkantoor, de gemeente en de zorgaanbieders. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderbof 6 Venray De gemeenteraad kon dinsdag instemmen met een externe ver zelfstandiging van de NLW- bedrijven. Het werkvoorziening schap kiest voor een nieuwe organisatiestructuur om bedrijfs matiger en marktgerichter te kunnen werken. De gemeente komt meer op afstand te staan maar houdt als subsidiegever en aandeelhouder nog een behoor lijke vinger in de pap. NLW-bedrijven denkt door een lossere band met de gemeenten slagvaardiger te kunnen opereren. Het wil op termijn uitgroeien tot een multifunctioneel leerwerk- en reïn- tegratiebedrijf. Wiske Koster (CDA) was positief over de ingezet te ontwikkelingen. Wel maakte zij zich zorgen over de rol van NLW als toeleverancier voor Xerox nu Flextronics het bedrijf gedeeltelijk overneemt. Victorine Derks (fractie Van de Vorle) vond dat de gemeen te, ook na de verzelfstandiging, de sociale en bedrijfsmatige resultaten moest blijven toetsen. Tevens pleitte zijn voor een vertegenwoordiging vanuit de vakbeweging in de te benoemen Raad van Commissarissen. In de commissie uitte de PvdA haar zorgen over het sociale beleid. Medewerkers, die de productienor men niet halen, zouden onder druk worden gezet om op te stappen. Directeur Henk van der Pas ontken de met klem dezè geluiden. Volgens Mathieu Emonts heeft de PvdA na de bewuste commissievergadering enkele telefoontjes gehad van NLW-medewerkers. "Zij maakten zich zorgen over de druk die de pro ductie op hen legt en over onvol doende aandacht voor de medewer kers. Dit moeten we serieus nemen. Wellicht dat een bezoek aan het bedrijf kan bijdragen tot ophelde ring", aldus Emonts die zich afvroeg hoe toezicht op het sociale beleid mogelijk wordt in de nieuwe organi satie. Ike Busser (Samenwerking) vond het verstandig dat NLW-bedrijven bedrijfsmatiger gaat werken. Wel vroeg hij garanties voor de voorma lige gemeenteambtenaren die destijds naar NLW zijn overver- huisd. "Verzelfstandiging mag geen consequenties hebben voor hun rechtspositie." Mia van het Reve (D66) vroeg om de juridische en financiële consequenties van de ver zelfstandiging in kaart te brengen. "Ook moeten de medewerkers en de gemeenteraad goed geinformeerd worden over de plannen." Frans van Hooft (WD) noemde de verzelfstandiging 'een logische stap in de ontwikkeling van NLW'. Wethouder Heidens (CDA) meld de dat sinds de invoering op 1 janu ari 1998 van de nieuwe Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) veel in beweging is gezet. "Het doel blijft om zoveel mogelijk mensen naar betaalde arbeid te voeren. Met een goed evenwicht tussen de sociale en economische doelstelling." De gemeente heeft een stem in de benoeming van de commissarissen. "Bij hun aanstelling wordt rekening gehouden met de sociale doelstel ling en de controle daarop. De gemeente komt weliswaar meer op afstand maar ze blijft verantwoorde lijk voor de uitvoering van de wet geving", aldus Heidens die zei dat de afspraken met voormalige mede werkers van de gemeente gerespec teerd zullen worden. DE GEZELLIGSTE SCHOENWINKEL VAN VENRAY www.capretto.nl Begin september is er een ver pleeghuisunit bijgekomen op de tweede etage van het St. Elisabethziekenhuis in Venray met een capaciteit van 24 bedden. Het is mogelijk deze capaciteit later uit te breiden naar 34. Donderdag (vandaag) werd bij de officiële opening de naam van de nieuwe afdeling onthuld: Beukenhof. Het doel van deze nieuwe afde ling is patiënten met een verpleeg huisindicatie, vaak verblijvend in de ziekenhuizen in Venray en Venlo en wachtend op een plaats in het ver pleeghuis, een tijdelijk alternatief te bieden. Daarmee wordt voorkomen dat patiënten onnodig een duur zie kenhuisbed bezet houden en dat patiënten, wachtend op een operatie, langer moeten wachten dan strikt noodzakelijk. Deze uitbreiding van verpleeg hui scapaciteit is tot stand gekomen door nauwe samenwerking tussen Zorgkantoor Noord-Limburg (VGZ), Ziekenhuizen Noord- Limburg en Stichting Boncura, waarvan verpleeghuis Beukenrode deel uitmaakt. Door enkele bouw kundige ingrepen, maar vooral ook door een meer huiselijke inrichting en aankleding van de tweede etage, zijn de initiatiefnemers erin geslaagd een goed alternatief te bie den. De eerste reacties van de nieu we cliënten en hun familie zijn dan ook over het algemeen erg positief te noemen. De groep die voor deze nieuwe afdeling in aanmerking komt, zijn cliënten met een zoge noemde somatische verpleeghuisin dicatie. Cliënten met dementie wor den hier niet geplaatst, zij worden rechtstreeks opgenomen in bijvoor beeld verpleeghuis Beukenrode. De stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg is op zoek naar een goede bestemming voor 350 ziekenhuis bedden. Deze bedden zijn afkomstig uit het Venlose ziekenhuis. Daar wordt eind van deze maand begon nen met de vervanging van de huidi ge bedden voor een comfortabel patiëntenbed met nachtkastje. De 'oude' bedden voldoen niet meer aan de eisen van de moderne tijd die in Nederland aan een ziekenhuisbed worden gesteld. Echter, in minder bedeelde landen kunnen dergelijke bedden nog goed bruikbaar zijn. Verenigingen, stichtingen of parti culieren die een bestemming weten, worden dan ook van harte uitgeno digd om aan de ziekenhuisorganisa tie kenbaar te maken waar de gedachten naar uitgaan. De bedden zijn mechanisch in hoogte verstel baar. Elk bed heeft een eigen nacht kastje en er is een beperkt aantal accessoires, zoals onrusthekken en bedgalgen (papagaaien). Het is de bedoeling dat de bedden met een minimumaantal van 100 worden Sinds vorige week heeft de regio Noord-Limburg de beschikking over een speciale eerste hulp voor patiënten met een mogelijk hartin farct. Hiervoor is in het Venlose zie kenhuis een goed geoutilleerde ruimte ingericht met plaats voor vier patiënten. De eerste hart hulp is naast de afdeling hartbewaking gevestigd. Voordeel van een dergelijke afde ling is tijdwinst. De eerste hart hulp biedt spoedeisende hulp aan patiën ten met hartklachten. Tot voor kort kwamen deze patiënten op de gewo ne ehbo in Venlo of Venray terecht. Vervolgens moest de cardioloog naar de eerste hulp komen om de patiënt te onderzoeken. Na het stel len van de diagnose 'hartinfarct' werd deze patiënt dan naar de afde ling vervoerd, waarna de behande ling kon worden ingezet. Met de komst van de eerste hart hulp wordt het traject van de 'gewone' eerste hulp overgeslagen. Patiënten met hartklachten komen per ambulance of op verwijzing van hun huisarts direct naar de eerste hart hulp-afde ling. Daar kunnen zij voor een aan tal uren kunnen worden geobser veerd, terwijl tegelijkertijd een aantal specifieke onderzoeken kan plaatsvinden. Wanneer hieruit blijkt dat er sprake is van een hartinfarct, kan de behandeling direct beginnen. In de praktijk kan de tijdswinst binnen het ziekenhuis oplopen tot een half uur. Op de eerste hart hulp vindt dus een goede screening plaats van patiënten die daadwerkelijk moeten worden opgenomen en pati ënten die na onderzoek weer naar huis kunnen. Hierdoor hoeven pati ënten niet onnodig lang in het zie kenhuis te verblijven. De Ziekenhuizen Noord-Limburg zien de eerste hart hulp als een duidelijke kwaliteitsverbetering in de zorg voor de patiënten met hartklachten. Hierbij heeft de discussie rond de concentratie van de spoedeisende hulp in Venlo een duidelijke rol gespeeld. Met de eerste hart hulp en aan het eind van het jaar de invoe ring van de thuistrombolyse, waar bij patiënten met een groot hartin farct al thuis de medicatie krijgen toegediend, wil de sZNL inspelen op het feit dat hartpatiënten zo snel mogelijk de behandeling krijgen die afgenomen. De oude bedden wor den tijdelijk opgeslagen bij de nieu we beddenleverancier, de firma Schell uit Belfeld. Echter, uiterlijk 1 januari 2002 zullen de bedden met behulp van eigen transport moeten zijn opgehaald. De stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg wil een directe relatie wil zien tussen de personen aan wie de bedden worden gegeven en de bestemming van de bedden, te denken valt hierbij aan charitatieve doeleinden. Het is uit drukkelijk niet de bedoeling de bed den te verkopen of dat zij door anderen worden doorverkocht. Wie een goed idee heeft voor de 'oude' bedden, kan dit uiterlijk tot 15 november schriftelijk laten weten. Graag informatie over de mogelijke bestemming meezenden. Uit deze inzendingen zal de 'projectgroep nieuwe bedden' een zorgvuldige voorselectie maken, op basis waar van de Raad van Bestuur maximaal drie gegadigden zal aanwijzen. Brieven kunnen worden gericht aan: Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg, t.a.v. J. van der Aa, hoofd klinische fysiotherapie, postbus 1926, 5900 BX Venlo. Meer infor matie is te verkrijgen bij Jan van der Aa, tel. 077 - 3205358 of Wim van der Sterren, tel. 077 - 3205905. CAI-gelden In de jaren '70 en '80 zijn in de gemeente Venray complete wijken veelal verplicht, aangesloten op de plaatselijke gemeenschappelijke antenne-inrichtingen (GAI's). Na de komst in 1985 van de kabeltelevisie werden deze GAI's overgedragen aan de stichting CAI Venray, voor malig eigenaar van het Venray se kabelnet, welke profiteerde van de rees bestaande GAI-bekabelingen. Woningbezitters die enkele jaren eerder nog 860 gulden voor hun aansluiting hadden betaald, zagen in eerste instanties niets van dit bedrag terug. Na 'enig' aandringen mijner zijds werd besloten een bedrag van 300 gulden te restitueren, althans in mijn buurt. Eigenaren van nieuw bouwwoningen betaalden tot 1990 aansluitkosten voor de kabeltelevi sie, welke opliepen tot meer dan 1.000 gulden per aansluiting, terwijl bestaande woningen gratis werden aangesloten. In 1990 werd besloten om het kabelnet verder uit te brei den. Met name Ysselsteyn zou bekabeld worden. Om de nieuwe aansluiters over de streep te trekken werd de afkoop van de GAI-bekabe- lingen in Ysselsteyn wel op een cor recte manier afgewerkt. Zo kregen bewoners die reeds negen jaren waren aangesloten nog 468 gulden terug en werden zelfs de ver van elkaar verwijderd liggende vrij staande woningen voor 177 gulden aangesloten. De verhoudingsgewijs nogal wat duurdere kabel naar Ysselsteyn en de overige ontstane tekorten werden gedekt door een algemene verhoging van de abonne mentsgelden. Eerder aangeslotenen hadden dus niet alleen hun eigen kosten betaald, maar dienden ook nog mee te betalen voor de meer kosten van latere, verhoudingsge wijs zeer dure, aansluitingen. Toen ik deze onrechtvaardigheid consta teerde heb ik mijn ongenoegen mondeling en schriftelijk bij de stichting CAI (voorzitter dhr. Frans van Hooft) en de gemeente (m.m. voormalig wethouder dhr. Joos Truijen) kenbaar gemaakt. Teneinde de aansluiting van Ysselsteyn door gang te laten vinden, hebben direct betrokkenen verhinderd dat mijn reactie in de overwegingen voor het raadsbesluit werd meegenomen. Enkele weken later werd mijn schrijven door de raad 'als niet meer aan de orde' afgedaan. Reeds langer probeert dhr. Van Hooft met de mijns inziens onrecht matig verkregen stichtingsgelden zijn carrière meer glans te geven. Nu de ifigang via het college geen vruchten afwerpt, probeert hij e.e.a. via statutenwijzigingen te realise ren. Statutenwijzigingen die het zelf heeft voorbereid als voorzitter van de stichting en die hij als gemeente raadslid zonder enige twijfel met verve zal ondersteunen. Volgens het CAI-bestuur is het niet eerlijk om geld wat Venraynaren in het verleden bij elkaar gebracht hebben te gebruiken voor bekabeling van de nog niet aangesloten dorpen. Is dit nou niet precies datgene wat het bestuur in het verleden zelf heeft gedaan? Derhalve denk ik niet dat het stich tingsbestuur nu nog een keer aan zet is om met onze centen mooie zwier te maken. Wat mij betreft hoeven de statuten niet aangepast te worden en kunnen de gelden gebruikt wor den om de overige dorpen aan te sluiten. De stichting kan dan samen met de nieuwe kabels begraven worden. Mijns inziens zijn het uit eindelijk evenwel de gedupeerden die, direct of indirect, de beschik kingsmacht over de CAI-gelden die nen te krijgen. Leo Reintjes, Leunen Afgelopen maandag is bij een bedrijf in Venray een enveloppe ontvangen die niet werd vertrouwd. Reden om politie en brandweer te waarschuwen. Uit het onderzoek door de technische recherche van de politie bleek dat er papiersnippers in de enveloppe zaten. De enveloppe bevat geen giftige stoffen en is door de politie voor verder onderzoek meegenomen. AAN DE ABONNEES VAN PEEL EN MAAS De abonnees van Peel en Maas, die ons gemachtigd hebben het abonnementsgeld van hun rekening af te halen, zijn gewend dat dit in twee termijnen geschiedt. Met ingang van 2002 zijn wij genoodzaakt, om, uit kostenoverweging, het abonnementsgeld in één termijn te incasseren. Dat zal medio januari gebeuren. De prijs voor het jaarabonnement bedraagt per 1 januari 2002 17,30 Euro. Postabonnees betalen vanaf die datum 27,50 Euro. De overige abonnees ontvangen begin januari een factuur en zij kun nen het abonnementsgeld, o.v.v. abonneenummeren factuurnummer overmaken op bankrekening 15.39.05.468 Zij kunnen echter ook onderstaande machtiging tekenen zodat wij automatisch zorgdragen voor de betaling van uw abonnementsgeld. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats Machtigt hierbij de administratie van Van den Munckhof bv om een keer per jaar het abonnementsgeld voor Peel en Maas van zijn/haar rekening te halen. Handtekening Van den Munckhof BV administratie Peel en Maas, Postbus 15800 AA Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9