Spreekbuis van het college 'Optreden brandweer Venray correct' Bewoners Leunseweg krijgen nul op rekest Prijswinnaars kleurwedstrijd Peel en Maas Centrum Venray moet visitekaartje worden Tamboerkorps Sub Matris Tutela wint concours 1 55 55 is nf 3 Junhoek jmtslagen bij rans Maas Oostrum Ennen lazepoeët van Bets Kwats... Lichtgewond bij aanrijding Autoinbraken Tanken Eerste prijs Collegium Vocale 'T VENROcTS LAEVE GETAEKEND Verkeers- gewonde 1-.Ï® MAAS donderdag 1 november 2001 - Pagina 5 Samenwerking Venray boycot gemeentekrant fractie Samenwerking jy weigert voortaan verdere ^werking aan de gemeente- itvan Venray. Aanleiding is meningsverschil tussen frac- oorzitter Ike Busser en de fdredactie van de gemeente- ""®i it, de afdeling Voorlichting gemeente Venray, over een ra riek in de gemeentekrant van iber waarin afvalcommunica- ani entraal staat. de ogen van fractievoorzitter Bi ser is de rubriek Afval- municatie: (on)zin?' namelijk v.v. ,en bedoeld om propaganda het college te maken ^.oorspronkelijk door de fractie enwerking Venray aangelever- elcst is niet door de censuur van /O0( - atis pa! onii de hoofdredactie gekomen. De frac tie heeft zich niet kunnen vinden in de voorgestelde aanpassingen en weigert voortaan verdere medewer king aan deze rubriek die in de ogen van de fractie kennelijk alleen bedoeld is om propaganda voor het college te maken', schrijft Busser in het bewuste artikel. De hoofdredactie laat in een voet noot onder het artikel, waarin alle fractievoorzitters van de politieke partijen aan het woord komen, weten dat ze de fractievoorzitters altijd vraagt om inhoudelijk te rea geren op een vraag of een stelling. 'In de eindredactie worden niet- inhoudelijke elementen uitgefilterd. Samenwerking kon daar in dit geval niet mee akkoord gaan. De hoofdre dactie betreurt het dat lezers (voor lopig) geen kennis kunnen nemen van de inhoudelijke reactie(s) van Samenwerking Venray'. GEEN RAAKVLAK Busser heeft de hoofdredactie van de gemeentekrant inmiddels laten weten dat de fractie Samenwerking tot en met de gemeenteraadsverkie zingen in maart 2002 geen bijdragen meer zal leveren aan de gemeente krant. "In onze reactie voor de rubriek stelden wij dat het college te weinig actie onderneemt om daad werkelijk wat aan het rondslinge rende afval te doen. Wij willen gewoon meer brengvoorzieningen voor afval en minder aandacht voor communicatie. Maar een gedeelte van onze kritische tekst is gewoon geschrapt. De gemeentekrant is gewoon de spreekbuis van het colle ge. Dat blijkt nu weer. Wij hebben altijd al onze vraagtekens gezet bij de objectiviteit van de redactie, die onder controle staat van het nu zit tende college. De vrijheid van meningsuiting van onze partij wordt gewoon aan banden gelegd." Maar volgens Silvia van Nispen, communicatieadviseur van de gemeente Venray, is van censuur of van inmenging van het college absoluut geen sprake. "De opmer kingen aan het eind van het artikel van Samenwerking hadden gewoon geen inhoudelijk raakvlak met de stelling. We hebben Ike Busser een niéuw tekstvoorstel voorgelegd, maar daar wilde hij niet mee akkoord gaan, helaas." 'De Hoveniers HOV0NIEF V-' voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 f Bij de vestiging van het logistie- v bedrijf Frans Maas in L istrum verdwijnen 59 banen. i bevestigt de heer Gilissen, |y|retaris van de Raad van HBtuur van Frans Maas. "We 3 in de problemen gekomen how »r het wegvallen van een groot elDta' 0I"ders van de Venrayse luxe interfabrikant Xerox. star« ijdagmorgen hebben we het rsoneel en de vakbonden over ontslagen en de redenen hier- 3j ir ingelicht." latte, let logistieke bedrijf verzorgde [koop, opslag en transport van eheten inktjetprinters. Het lerikaanse concern Xerox, de ige opdrachtgever van de Frans 'ken as vestiging, is echter gestopt -P(j( tde productie daarvan, 'De vestiging in Oostrum heeft Ier 50 a 60% minder werk. Frans siaa; as moet op zoek naar nieuwe drachtgevers en alle vacatures 5veit men de hele vestiging worden meld, om zoveel mogelijk men- ite kunnen herplaatsen", aldus in lissen. "Verder hebben we een caturestop ingesteld voor de mer hele Frans Maas Groep in L[j iderland en beïndigen we de ntracten van uitzendkrachten en delijke werknemers." 01 De personeelsinkrimping moet gaan op 1 januari 2002. In totaal rken ongeveer 265 mensen in DStrum. In het voorjaar van 2001 heeft VV Piëlhaas afscheid moeten nemen i Bets Linskens-Janssen, beter kend als Bets Kwats... Haar echt- noot Cor Linskens heeft contact zocht met het bestuur van vastela- 'esvereniging De Piëlhaas omdat ets voor haar overlijden te kennen ld gegeven een fonds te willen thten waarin een legaat zou wor- i geschonken aan de vastelaoves- ereniging volgens een door haar dachte formule: elf jaar lang zal ibedrag van al 1111 als aanmoe- ïingsprijs worden toegekend aan beste 'venrodse' vastelaovesar- Kt onder het motto: Ennen haze- van Bets Kwats! In aanmerking voor deze aanmoe- igingsprijs komen: muziek, zang, lts, buuts en stunts waarbij origina- teit, kwats, wazel, het venrods ele- icnt en de presentatie bepalend zul- nzijn. Hen vakkundige jury zal tijdens et gehele seizoen artiesten 'volgen' een bindende voordracht doen i het Algemeen Bestuur van De iëlhaas. Er zal elf jaar lang ieder 'areen kandidaat zijn. De prijs zal jaarlijks worden uit reikt rond de periode van de nnseproklematie. Donderdagavond zijn bij een aan- png op de A73 in Cuijk twee per ken gewond geraakt. Het ongeval Mstond toen de aanhangwagen van jen 34-jarige autobestuurder uit 'verloon ging slingeren. Nadat de aanhanger ging scharen, raakte het v°ertuig los en sloeg de auto een Kntal keren over de kop. De "estuurder en zijn 25-jarige mede- Passagier zijn met lichte verwondin- 'en overgebracht naar het zieken- lllls in Boxmeer. Zij konden na pandeling naar huis. Vijftig gratis kaartjes voor circus De kleurplatenwedstrijd van Peel en Maas en het Groot Russisch Staatscircus is een groot succes geworden. Er werden maar liefst honderden fraaie kleurplaten inge stuurd, de een nog mooier dan de ander. De redactie had er een hele klus aan om in de vijf leeftijdscate gorieën de beste vijf kleurpiaten uij te zoeken. Uiteindelijk werden er toch 25 winnaars bepaald. Woensdag 7 november gaan om 20.00 uur dan ook 25 gelukkige kin deren met een van hun ouders, een broertje of zusje naar de premiere- voorstellong van het Groot Russisch Staatscircus. De winnaars, die de kaartjes inmiddels hebben ontvan gen, zijn: tot en met 4 jaar: Cas Michiels Venray, Frederique v.d. Werf Oostrum, Damien Michiels Venray, Loraine Swinkels Venray, Ylva Manders Venray; 5-6 jaar: Thomas Kengen Venray, Maarten v.d. Heuvel Vredepeel, Majella van Boven Venray, Luke van Straten Rips, Martijn v.d. Craats Leunen; 7- 8 jaar: Franka Reintjes Leunen, Brigitte Broeksteeg Oostrum, Richard Addae Venray, Roy Janssen Venray, Nicole Peters Venray; 9-10: Jorrick Weijers Vierlingsbeek, Eline van Dijck Oostrum, Rachel Aben Vierlingsbeek, Daisy Bierens Venray, Floor Achten Venray; 11- 12: Anouk Vullings Leunen, Kelly Willems, Venray, Ellen Dings, Venray, Sander Hendrikx, Venray, Brigit Vermeulen, Venray. Proficiat en veel plezier tijdens de voorstel ling. Stagiaire Sanne Thissen hielp een handje om de vele ingezonden kleuiplaten te beoordelen. Op initiatief van de Kamer van Koophandel Noord- en Midden- Limburg ondertekenden een aan tal partijen dinsdagmiddag in De Artiest een convenant waarmee de aftrap werd gegeven voor Centrummanagement in Venray. Alle betrokken partijen committe ren zich aan een ambitieus activitei tenprogramma voor 2001 -2002, dat erop is gericht het algehele woon-, verblijfs- en vestigingsklimaat van het stadscentrum van Venray te ver sterken. De binnenstad vormt het belang rijke visitekaartje van Venray en is bepalend is voor de beeldvorming. Ook is het een belangrijke factor in de kwaliteit van het algehele woon- en vestigingsmilieu in Venray. Het centrum heeft een belangrijke ont- moetings- en verblijfsfunctie voor consumenten en herbergt daarnaast bijna driehonderd ondernemers. De kwaliteit van het centrum gaat dus velen aan en vraagt om een gestruc tureerde, gezamenlijke aanpak: Centrummanagement kan hieraan een belangrijke bijdrage leveren. ACTIVITEITEN In het convenant worden een aan tal concrete projecten benoemd die in het kader van het centrummana gement worden uitgevoerd. In totaal zijn in het convenant twaalf projec ten opgenomen. Van het opstellen van een herinrichtingplan voor de openbare ruimten, een beeldkwali teitsplan voor de gevelwanden, een beleid voor reclame- uitstallingen op straat, een aanlichtingsplan voor de gevelwanden, revitalisering van De Bleek, de ontwikkeling van een marketingstrategie en promotieplan, de organisatie van een boerenmarkt, het bevorderen van wonen boven winkels, het ontwikkelen van een parkeerverwijzingssysteem, realise ring van een bewaakte fietsenstal ling tot de formatie van één nieuwe ondernemersvereniging voor de binnenstad van Venray. Promotie naar eredivisie Het tamboerkorps van de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela heeft afgelopen zondag een concours in het Brabantse Hoogeloon gewonnen. Uitkomend in de eerste divisie sectie A lukte het om maar liefst 93,13 punten te beha len. Dit was genoeg voor een eerste prijs met promotie en lof der jury. Het uit zeventien leden tellende tamboerkorps, onder leiding van Piet Poels, promoveert daarmee naar de eredivisie. Van alle vereni gingen uitkomend in diverse'divi sies die hadden deelgenomen aan het tweedaagse concours in In de nacht van donderdag op vrij dag is in een drietal auto's ingebro ken. De auto's tonden aan de Laan 1944, Snejerspad en Achter de Linde in Overloon geparkeerd. Van de auto's werd op brute wijze steeds een deur opengebroken. Autoradio's en cd's werden gestolen. Hoogeloon, wist het Oostrumse tamboerkorps ook nog eens het hoogste aantal punten te behalen. Deze prestatie werd beloond met een grote beker. Na het behalen van dit fraaie resultaat werd het tamboerkorps op grootse wijze onthuld in Oostrum. De politie van Venray heeft dins dagmiddag een 38-jarige man uit Horst aangehouden die er van wordt verdacht op 8 oktober in Sevenuin te hebben getankt zonder te betalen. Politiemensen herkende op de video opnamen de verdachten. Bij het onderzoek bleek de verdachte ook nog een geldboete en een voor waardelijke gevangenisstraf had openstaan. De boete van 10.000 gul den kon hij niet betalen zodat hij honderd dagen straf moet uitzitten, daarbij de voorwaardelijke straf van vier maanden. De man is overgedra gen aan justitie voor het ondergaan van zijn straf. Na begin oktober de eerste prijs voor kamerkoren te hebben binnen gehaald in Weert, tijdens het Limburgs Koren festival, waren de leden van Collegium Vocale blij verrast binnen drie weken nogmaals met een eerste prijs te gaan strijken. Ditmaal ging het om een jaarlijks muziekconcours Prix Dominique. Aan dit concours voor amateurmu sici deden zestien solisten, duo's en gezelschappen mee. bij de beoordeling werd er een indeling gemaakt in drie categorie ën, te weten vocalisten, instrumen talisten en ensembles. Collegium Vocale, dat voor het eerst meedeed oogstte veel lof en kreeg dus van de jury de eerste prijs bij de ensembles. De wisseltrofee 't Paeterke' werd welverdiend mee naar huis geno men door de 14-jarige harpiste Madline Thijssen uit Blerick. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Onderzoek brand houtvezelbedrijf Allspan Het optreden van de Venrayse brandweer tijdens de bestrijding van de brand op woensdag 16 mei bij het houtvezelbedrijf Allspan op bedrijventerrein Smakterheide in Venray 'is in zijn algemeenheid als correct aan te merken'. Dat is één van de voornaamste conclu sies van het onderzoek dat de afdeling Veiligheid van de regio nale brandweer Noord- en Midden-Limburg op verzoek van de gemeente Venray naar de bestrijding van de brand heeft ingesteld. Omdat de eigenaar van het bedrijf de pers actief opzocht, achtte burge meester Waals het wenselijk dat de inzet van de brandweer geëvalueerd zou worden door een onafhankelijke partij, de afdeling Veiligheid van de regionale brandweer. Uit het onderzoek blijkt dat de brandweer correct heeft gehandeld door het belang van de veiligheid voor het ingezette brandweerperso neel bij de risicovolle brand te laten prevaleren boven het materiële bedrijfsbelang. Niettemin trekt de brandweer ook lering uit dit incident. 'Met het oog op de veiligheid van het bedrijfsper- soneel alsook de veiligheid voor het brandweerpersoneel bij een brand zoals deze mag door de brandweer nog terughoudender te werk worden gegaan. Ook de noodzaak om in een zo vroegtijdig mogelijk stadium op te schalen is weer eens aangetoond', aldus het onderzoek. KRITIEK Aanleiding voor het onderzoek was de kritiek van de Allspan-direc- tie*op het optreden van de Venrayse brandweer. Die vond dat de brand weermensen het vuur verkeerd had den bestreden, waardoor de schade aan het bedrijfspand groter werd dan nodig was geweest. Burgemeester Waals liet het onder zoek ook instellen, omdat bij de brand in het houtvezelbedrijf voor het eerst in de gemeente Venray een hele compagnie brandweerlieden we$d ingezet. Bij de bestrijding waren negentig brandweermensen betrokken. Tijdens het lossen van een opleg ger uit België, geladen met hout zaagsel, bleek dat de lading in brand stond. Bij het openen van de laad ruimte van de vrachtauto in de loods onstond er een explosie in het gezicht van de Belgische chauffeur. De man liep ernstige brandwonden in zijn gezicht op. Gloeiende vezels kwamen in de hele loswal terecht. Aanvankelijk begon de brandweer met het leeghalen van de loods met een laadschop om de vezels daarna buiten te blussen. Na een stofexplo sie in de hal trokken de brandweer mensen zich terug en werd de brand van een afstand met waterkanonnen bestreden. Die handelwijze kwam de brand weer op forse kritiek van het bedrijf te staan. De kritiek van de firma wordt in het rapport van de regiona le brandweer echter voor het groot ste deel weerlegt. De keuze voor de veiligheid van de brandweermensen was de juiste en ook hef leeghalen van de hal is te verdedigen, zo blijkt uit het onderzoek. Eerder inschake len van een warmtebeeldcamera had het bluswerk wel kunnen bespoedi gen. Naar aanleiding van de conclusies van het onderzoek treedt de brand weer in overleg met Allspan, waar bij de eigenaar gewezen zal worden op de noodzaak van het hebben van een adequate bedrijfshulpverlening. Verder zal de brandweer met de eigenaar van het bedrijf in overleg treden over de noodzakelijke aan passingen waardoor de risico's op een stofexplosie aanmerkelijk kun nen worden verminderd. De con structie van het gebouw is volgens het onderzoek in ieder geval niet geschikt voor de opslag van houtve zel: op de balken kan zich stof ophopen, dat mogelijk voor explo sies kan zorgen. Vier bewoners van de Leunseweg werden maandagmid dag naar het gemeentehuis geroe pen. Daar kregen ze slecht nieuws te horen van twee ambtenaren; wethouder Driessen liet zich ver ontschuldigen. Ze krijgen geen cent vergoed, van de schade die aan hun huizen is ontstaan door wegwerkzaamheden. In het najaar 2000 en voorjaar 2001 is de Leunseweg helemaal opengebroken om de riolering te vervangen én een nieuw wegdek aan te leggen. Daarbij is gebruik gemaakt van zware (tril)machines en bronbemaling. Dè gemeente wijst de schadeclaims af omdat er geen oorzakelijk verband zou zijn tussen de ontstane scheuren in de huizen en de werkzaamheden aan de Leunseweg. Het college van B en W neemt hiermee het advies over van het door de gemeente ingehuurde taxatiebureau Beugels. Na een inspectie constateert dat bureau dat de schade niet aantoonbaar en niet reëel zou zijn. In maart dit jaar stel den de buren Kupers en Van Kempen, bewoners van de twee hui zen direct aan de zuidkant van de rotonde op de Zuitfsingel, de Een 26-jarige man uit Venray is in de nacht van woensdag op donder dag gewond geraakt toen hij met zijn auto op de Houbenweg in Leunen uit de bocht vloog. De man is met botbreuken en verwondingen aan zijn hoofd opgenomen in het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde toen de man de macht over het stuur verloor, de auto begon te slingeren en uiteindelijk tegen een boom tot stilstand kwam. Waarna de auto in brand vloog en de brandweer het vuur moest blussen. gemeente aansprakelijk voor de ont stane scheurvorming. Omdat wegenbouwer Heijmans de schade had afgewezen. Daar kwamen later twee schadeclaims bij van twee - nieuwere - woningen aan de overzij de van de rotonde. Het woonhuis van Kupers was er het ergste aan toe. Er werd zelfs gevreesd voor instorting. De familie liet een offerte opstellen door een bouwbedrijf en daaruit bleek dat herstel ruim 20.000 gulden zou gaan kosten. Woordvoerder Leo Kupers rea geert teleurgesteld op de afwijzing door de gemeente. "We hadden op enige coulantie gerekend. We kun nen nooit de schade voor honderd procent bewijzen; En dan valt er weinig te beginnen. Het is wel teleurstellend dat er zelfs geen beperkte vergoeding mogelijk is." De gedupeerde bewoners laten het er verder maar bij zitten. Ze hebben geen zin in ellenlange procedures die zich nog jaren kunnen voortsle pen. De kosten van herstel nemen ze nu maar voor eigen rekening. Juist in de tijd dat de gemeente bijna 1,2 miljoen uittrekt om overbuurman Swaghoven, van café/cafetaria Old Dutch, uit te kopen. "Dat gunnen we Swaghoven overigens van harte. Maar bij ons vieren gaat het in totaal misschien om twee of drie procent van dat bedrag. Dat zijn de gevoe lens die nu leven. Teleurstelling overheerst en het vertrouwen in de gemeente is behoorlijk gedaald", aldus Leo Kupers. Ook eer. strak tuinontwerp biedt ruimte roors nuances Als lid van 'Tophoveniers' staat Rien van Mierlo garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat: Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur ndseweg 111 575 1 PH Deurne fel. 0 4 9 3 314 593

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5