De Tweeling en Cabarestafette Breng nu uw spaargeld naar de bank en ontvang een eurocalculator cadeau! Gala-evening Grote veiling bij St. Catharina inuffelmarkt (ock-Classics in 't Podium Expositie in Maasziekenhuis De Bonte Koe Kom dus snel! Rabobank Omroep Venray Voorverkoop Maashorst Proms - Pi ,en maas donderdag 1 november 2001 - Pagina 3 Et Programma Schouwburg Venray :eldi ara 00|! Tweeling van Tessa de Loo ik dit jaar een Cabarestafette Colette Nooteboom, Guido k.jers en Vreemd Apparaatje, uwburg Venray presenteert week toneel en veel, heel veel 'oni ret. aim inderdag 1 november wordt de slaa ®^ere toneelvoorstelling De rijs ding opgevoerd naar de gelijk- jge monumentale roman van ade Loo. Aanvang 20.00 uur. tl ki boek is de meest succesvolle in m van Tessa de Loo tot nu toe, maar liefst 400.000 exempla- ijn er van verkocht. De organi- in handen van Schouwburg y in samenwerking het het air Café Venray-regio. De e bedraagt 35 gulden, s? ateurs krijgen wederom vijf l* ;n korting. De pers is zeer ams ad over de uitvoering van dit ukg ïlstuk: 'De enige manier waar- aph jt boek op het toneel gezet had ien worden. Een ingenieus nnponeerde, bijna impressio- icne collage waarbij alle vond- en ideeën schitterend werken'. onjB fweeling vertelt de levensverha- n N van de tweeling Lotte en Anne, jihun kindertijd van elkaar wor- gescheiden. Lotte groeit op in erland bij een socialistische icn tante. Anna bij een katholie- |j oerenfamilie in Zuid-Duitsland. ze elkaar jaren later bij toeval noeten in een kuuroord in Spa, ki idat ze volledig uit elkaar zijn oilgioeid. Vanaf het eerste moment de zussen elkaar weer zien, ird de door de oorlog veroor- er,i ite vijandschap een belangrijke Ini1' Vooral bij de vernederlandste -k.i i is d t het geval. Ze reageert lerdochtig en afwachtend op ia. die op haar beurt alles in het ni k stelt om hun dichter bij elkaar cel rengen. Lotte en Anne raken bei- rni; in verwarring en onder de nel uk van eikaars verhalen. CABARESTAFETTE dlette (c) Notenboom zat als Hollandse op de kleinkunst- demie Studio Herman Teirlinck Intwerpen. Samen met Eva de vere vormde Colette (c) het duo Coo, met hun programma enneuken wonnen ze in 1999, de rand van de vorige eeuw, de iprijs van het Leids Cabaret val. In september 1999 werkten nee aan het Vara televisiepro- ima 'De Nederlandse etdagen'. Nu, in 2001, besluit itte (c) als soliste verder te gaan. reerste solovoorstelling speelt ook in de Schouwburg Venray, Ier de naam Colette (c), want zo Ize tenslotte gewoon. Ook geen Uvant alles wat ze laat zien gaat over zichzelf. Aan het begin van dit millennium zei Guido Weijers tegen zichzelf: 'Nu moet het maar eens gebeuren'. En hij kreeg gelijk! In november 2000 won hij met veel overtuiging op Cameretten, het grootste cabaret festival van Nederland, de Publieksprijs. De jury noemde Guido een verschijnsel van 'puur cabaret': hij weet wat hij wil en weet ook wat het publiek wil. In sneltreinvaart laat hij ons meevlie gen in zijn droomwereld. In zijn programma Oxymoron houdt Weijers een monoloog waarin zijn gesjeesde vriend/topmanager Alexander tegenwicht biedt aan de dromerijen van Guido. Zelf zou hij willen dromen en vliegen, maar Alexander zet hem met de ontnuch terende zwaartekrachtwetten van Newton weer met beide benen op de grond. Weijers vliegt als Icarus, droomt van oililysjaaltjes, bobslee- (advertorial) lp zaterdag 24 november zal in el Asteria te Venray voor het ede opeenvolgende jaar een lusieve en avondvullende Gala- md worden gehouden. De aan- ig is om exact 20.30 uur. leen schitterende ambiance kunt vanaf uw eigen gereserveerde 1, genieten van een prachtig wprogramma inclusief optredens een aantal zeer bekende eslen. en greep uit hetgeen u kunt ver- Jhten: optredens van artiesten Is o.a. Tony Willé (ex-Pussycat), Ida Serge en niemand minder Freddie Breek die met meer dan gouden platen nog altijd een iemengd zangkoor Het önelied houdt op zondag 11 'ember van 11.00 tot 16.00 uur Snuffelmarkt in het wijkcen- n in Veltum, Veltumse Kleffen Alles is heel voordelig irijsd. Komt u kijken en kopen en uw slag voor de komende feest ien, ijdens de Eightees Swing Party's in 't Podium al een begrip aan worden zijn, bleek uit de vele bekjes dat ook de rock muziek de jaren tachtig zeer populair is. Tom presenteren wij op zaterdag lovember de 'Podium Rock- ssics'. 'ijdens deze avond zullen de !S'e rocknummers uit de jaren 80 revue passeren. Omdat hierbij de assiekers '1 was made for loving u', 'Another brick in the wall', l°xanne', 'The summer of 69' en '«thing else matters' niet mogen '[«reken, wordt deze avond aange- 'Id met enkele nummers uit eind [to 70 en begin jaren 90. .Pe 'Podium Rock-Classics' kan voorbaat toegevoegd worden aan ''ijst van gezellige Podium Thema vonden als Puberpop, Dance 'assies en de Eightees Swing arty. Mis deze avond dus niet en [ig dat je vanaf 22.00 uur erbij 1 Entree vrij. begrip is in binnen- en buitenland. De muzikale omlijsting is in handen van de Belgische topformatie de Westband welke borg staat voor een gegarandeerd gezellige avond met aansprekende muziek. Natuurlijk zal er ook voldoende plaats en tijd worden ingeruimd om samen gezel lig te kunnen dansen. Deze avond wordt u geheel ver zorg aangeboden, dat wil zeggen niet alleen inclusief het bovenstaan de showprogramma maar ook inclu sief een zeer uitgebreid en gevari eerd kout- en warm buffet, inclusief dessert, alwaar onze hostesses u per soonlijk naar toe zullen begeleiden. Verder bij aanvang een welkomst cocktail en natuurlijk worden alle drankjes (ook gedistilleerd) keurig en tijdig verzorgd. Alle overige kosten zoals garderobe en parking zijn eveneens inbegrepen. Samen met het eerder genoemde showprogramma zijn hiermee alle ingrediënten aanwezig voor een onvergetelijke avond. Trakteer uzelf en uw genodigden daarom eens op dit fantastische arrangement en laat u zich eens aangenaam verrassen! Deze avond is uitermate geschikt voor bedrijven, hun medewerkers en relaties-en kan een uitstekend alter natief zijn voor b.v. uw personeels feest. U ontvangt een keurige nota welke als fiscale aftrekpost kan worden opgevoerd. De btw is in de toegangsprijs inbegrepen en daar mee dus terug vorderbaar. Ook 'particulieren' zijn van harte welkom. Ook zij zullen met dezelf de honneurs en aandacht worden behandeld. Kortom: iedereen is uit genodigd voor deze gegarandeerd gezellige avond. Om aan deze avond enig cachet te geven en alles in de juiste stijl te laten verlopen verzoeken wij u om in gepaste kleding te verschijnen. Galakleding is natuurlij prefect maar niet strikt noodzakelijk en behoeft dus geen belemmering te zijn. Geen reden dus om dan maar niet te komen. De toegangskaarten voor deze avond kosten 197,50 inclusief btw. Deze kunnen besteld worden bij Alcofïn te Roggel onder het tel.nr. 0475-440156. Ook zijn de kaarten a contant verkrijgbaar bij hotel Asteria te Venray, Maasheseweg 80a. Mocht u nog eventuele vragen hebben dan kunt u daarvoor ook terecht op het bovenstaande num mer. Colette (Foto Ger van der Heijden). ën, oliebollen, zelfmoord en de familie Knots. Hij gaat snel, remt af, is een dromer en balanceert op de rand van de ethiek. Fel, scherp en kritisch, maar tegelijkertijd ontroe rend. Weijers is een innemend en scherpzinnig verteller. Maar kijk uit: want terwijl hij vertederend zacht aaitkan hij plotseling genade loos hard toeslaan. De voorstelling Kjökkenmödding? Tvertimod! komt voort uit onvrede met de situatie van Noord-Ugandese rebellenkinderen uit gemengde huwelijken. Helaas is hiervan niets meer terug te vinden in het programma. Wel in het pro gramma een pet, een poes, een pizza en een lied met bijgehorend pasje. Vreemd Apparaatje speelt deze voorstelling tot en met december 2001, omdat nog niet iedereen de kans heeft gehad de voorstelling te zien. En dan wil je niet lullig doen. Bovendien heeft VA de smaak te pakken gekregen. Uit het juryrap port van het Amsterdams Kleinkunstfestival: Dat charmante vliegen afvangen dat Vreemd Apparaatje feilloos beheerst, heeft ons zeer kunnen behagen. Elk num mer in dit optreden bleek vanavond te werken, waarbij de gouden grap: 'niet meer doen, hè?' een ware golf slag aan lach in de zaal opwekte. Er zit lijn in hun programma: er is een staart en een kop met politiepet. Vreemd Apparaatje is ook echt een duo, dat ook alleen maar zo bestaat bij de gratie van de dialoog. Het zijn niet twee aparte talentvolle indivi duen, maar het is een zeer compacte eenheid. Schouwburg Venray is vrijdag 2 november decor van Cabarestafette, aanvang 20.00 uur. Tot 1 december exposeert Nelly Geurts-van Dijck uit Venray in de poliklinieken van het Maasziekenhuis. Nelly Geurts werkt met aquarel verf en olieverf op waterbasis, waardoor ze ook met olieverf een aquarelachtig effect creëert. Ze schildert op een vrij losse manier, soms zelfs vrij abstract. Landschappen vormen het onder werp van haar schilderijen, waarbij ze de kleuren vloeiend in elkaar laat overlopen. Bossen, de waterkant en natuurelementen als een vulkaanuit barsting inspireren Nelly Geurts. Op zondag 4 november presen teert café De Bonte Koe een avond vol live muziek met het Eindhoven- Pop-City-Circus. Dit keer is het de beurt aan de beroemde Eindhovense bands Snowball en 80's Onverantwoord. Deze laatste bijt het spits af met diverse nummers uit de jaren 80, gebracht door twee vrienden op akoestische gitaar. Hierbij kun je denken aan nummers van o.a. Bros en Mei en Kim. Daarna is het de beurt aan Snowball. Snowball speelt feel- good-gitaarpop in de traditie a la Weezer, Fountains of Wayne en Travis. Deze laatste band wist begin dit jaar de Eindhovense popprijs te winnen en hun debuut-cd was plaat van de week bij het radioprogram ma Leidsekade Live. Aanvang 20.00 uur; entree ƒ5,-. Nederlanders hebben aan spaargeld zo'n 1,8 miljard munten in huis. Al die guldens, kwartjes en dubbeltjes moeten worden ingeleverd. En het liefst nu meteen, want dat voorkomt lang wachten straks in december. Als u bij ons voor 1 december uw spaargeld op uw rekening komt storten krijgt u een handige eurocalculator cadeau (zolang de voorraad strekt). Venray Meerlo-Wanssum Zondag 4 november is het weer tijd voor Praatcafé, een discussie programma dat ingaat op actuele gebeurtenissen binnen Venray. Er is altijd live muziek te horen en zoals altijd is er het column van de week te horen en het kroegge dicht. Praatcafé komt zondag van 11.00 tot 12.00 uur weer recht streeks vanuit Theatercafé De Artiest. Het Theatercafé is gewoon open voor publiek. In Waar zijn de troubadours geble ven? Is Josefïen Dortmans uit Uden te gast. Zij presenteerde onlangs haar tweede cd Van Ujese komaf. Donderdag 1 november van 21.00 tot 22.00 uur bij Oscar Hovens. Het programma wordt voorafge gaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Van 7 november tot en met 11 november brengt het Russisch Staatscircus een bezoek aan Venray. Bij Omroep Venray kunt u gratis kaarten winnen waar onder die voor.de première. Hoe? Luister naar diverse programma's van de LOV en met name die in het weekend. Programma's weekend Zaterdag: 00.00-11.00 uur Nonstop muziek; 11.00-13.00 uur Weekendkalender; 13.00-15.00 uur Venray Actueel; 15.00-17.00 uur Prime Time; 17.00-18.00 uur Klojo Radio; 18.00-20.00 uur Alternative Pop; 20.00-21.00 uur Beatbox; 21.00-22.00 uur Mixed Rock Nonstop; 22.00-23.00 uur Time Switch (herh.); 23.00-00.00 uur Nonstop muziek. Zondag: 00.00-09.00 uur Nonstop muziek; 09.00-10.00 uur Evergreen; 10.00-11.00 uur Peelgrass Gospel; 11.00-12.00 uur Peelgrass/ Rond de tafel/ Praatcafé; 12.00-14.00 uur Verzoekjes op Zondag; 14.00- 17.00 uur Stopwatch; 17.00-18.00 uur Horizon (herh.); 18.00-20.00 uur Weekend-uit. Op zondag 4 november houdt harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide een Goederen- en Dienstenveiling in gemeenschaps huis De Brink in Leunen. De toe gang tot deze veiling is gratis. Vanaf 13.30 uur zijn de aanwezi ge goederen te bezichtigen. Terwijl u alvast bedenkt waarop u zult gaan bieden, zal joekskapel Luuster Efkes voor de vrolijke noot zorgen. Verder heeft de organisatie een catalogus samengesteld die een' week voor de veiling huis-aan-huis in Leunen, Veulen en Heide wordt verspreid. Om 14.00 uur zal de veiling geo pend worden door de voorzitter van de harmonie. Afwisselend zullen daarna de drie vorsten van de carna valsverenigingen uit Leunen, Veulen en Heide de kavels aan de man en vrouw brengen. Dat gaat ook dit jaar ongetwijfeld weer gepaard met veel humor en gezellig heid. Verheugend is te noemen, dat opnieuw veel bedrijven en particu lieren waardevolle goederen, maar Exclusie! bij SanidTome Badkamermeubel no cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van f3-698- (êi.681,-} {exc'l. kraan en handdoekhouder) Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl Janidröme ook interessante diensten hebben aangeboden. De aanbiedingen zijn wederom zeer verschillend van aard. Zo kan men een weekend met een Smart of een shopper op stap, is er een barbecue voor tien personen in de aanbieding of een bezoek aan een bungalowpark inclusief diner en kan men weer het luchtruim in voor een rondvlucht boven Venray e.o. Ook ontbreekt dit jaar het traditio nele diepvriesklare half varken niet. Gedurende de veiling vindt er ook een loterij plaats met aantrekkelijke prijzen. In totaal worden er meer dan 250 kavels onder de veilinghamer gebracht. Uiteraard ligt het inzetbe- drag van de te veilen goederen en diensten aanzienlijk beneden de werkelijke waarde. Het is dus zeker de moeite waard om een koopje te wagen. De opbrengst van de veiling komt geheel ten goede aan de harmonie. Hiermee kan de vereniging met haar groot aantal jeugdleden het instru mentarium op peil houden. De har monie is dan ook alle aanbieder zeer dankbaar voor alle gulle gaven. De harmonie start overigens deze zondag om 12.00 uur met een pro motieochtend. Hierbij vindt er een presentatie plaats van de jeugdhar- monie en van de drumband. Tevens bestaat er de mogelijkheid om blaas- en slagwerkinstrumenten te bespelen en kunnen er vragen wor den gesteld. Ter afronding laat ver volgens de jeugdharmonie horen wat zij in haar 'mars' heeft. Kortom, een middag die u zeker niet zult wil len missen. Over anderhalve week begint de voorverkoop van het grootste promsconcert van het jaar: de Maashorst Proms. In de Bloemenveiling ZON in Venlo zul len op zaterdag 1 en zondag 2 december klassiek en pop elkaar ontmoeten. Liefst 260 muzikanten en artiesten uit de regio zullen hun opwachting maken. De kaartver koop voor het spectaculaire, vier uur durende muziekfeest start op zater dag 3 november. Naar verwachting zullen ruim 5000 toeschouwers de Maashorst Proms bijwonen. Maashorst Proms biedt een aan trekkelijk programma van klassieke muziek gecombineerd met pop, reg gae, rap of rock. De twee concerten worden geheel ingevuld door 260 muzikanten, artiesten en dansers uit de regio. Een spectaculaire lichts how en het grote podium geven Maashorst Proms dit jaar extra cachet. De kaartverkoop van het vier uur durende muziekfeest start op zaterdag 3 november. Die dag kunnen van 10.00 tot 14.00 uur kaarten worden gekocht bij het cen trale kantoor van Rabobank Maashorst aan de Spoorweg 2 in Hegelsom. Daarna zijn de kaarten verkrijgbaar bij alle vestigingen van Rabobank Maashorst. De prijzen in de voorverkoop: zitplaats 40 gulden, staanplaats 30 gulden. Het concert begint zaterdag 1 december om 20.00 uur en zondag 2 december om 17.00 uur. HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Uitsluitend voor spoedgevallen kunt u buiten deze openingstijden bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstloket TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P.P. v.d. WERF, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrydag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundi ge praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: H. v. EERTEN en L. SPAN, tel. 06- 22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06- 22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 MELDPUNT ALGEMENE HULP DIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Venlo-Venray, gratis spreekuur op afspraak, tel. 077-3209191 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 63 5801 BH Venray Postbus I 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail; peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur. Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 Uur. Aanleveren kopij: Sport- ën verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3