Noodkreet gemeenschapshuis Castenray Tiener disco van start Fanray ziet levenslicht VEN?CE DE GROOT B.V. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING landoetere kinderschoenen en kinderkleding gaat verhuizen TOTALE LEEG VERKOOP ALLE5 HALVE PRIJ5 I0- HYPOTHEEK SHOP r tegels, sanitair en tegelwerken! Hotel Restaurant asteria MOSSELEN! DAGELIJKS! \$wWHk TAPIJTCEIVITRUM VENRAY Julianasingel 7 Verbouwing of nieuwbouwP Bouw Tegels - Sanitair u ook naar meer winst? IDERDAG 1 NOVEMBER 2001 Nr. 44 HONDERD.TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS [raat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws www.hilhorst-makelaars.nl PATERSSTRAAT 19a 'VENRAY TEL.0478585958 Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Exploitatie dreigt stichting boven het hoofd te groeien BESTEDING VAN Fl 50,-/€ 22.70 AAN BQÖYFASHI0N rden D Irotestraat 23 5801 BE Venray Het leek allemaal zo mooi. Alle verenigingsgebouwen en clubhui zen in de gemeente Venray zijn voor en na geprivatiseerd. De gebruikers en/of de stichtingen kregen een zak geld mee en moesten het verder zelf maar uit zoeken. Op hulp van de gemeente hoefde niet meer gerekend te wor den. Door de ramp in Volendam en de legionellabesmettingen zijn de hygi ëne- en veiligheidseisen aan de clubgebouwen fors opgeschroefd. Bestuursleden en vrijwilligers wor den bedolven onder nieuwe regelge ving, voorschriften en fors oplopen de kosten. Ze dreigen kopje onder te gaan in de wir-war van eisen en regels en weten onderhand niet meer hoe ze financieel de eindjes aan elkaar moeten knopen. Neem gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Een jeugd- en gemeen schapshuis dat onmisbaar is in het rijke verenigingsleven van het dorp. Iedereen is tevreden met het voor malige patronaat aan de Matthiasstraat dat in 1995 nog geheel werd gerenoveerd. Het bestuur lette goed op de centen en wist zelfs een reservepotje aan te leggen voor onvoorziene zaken. Daarvan zou bijvoorbeeld het ver sleten platte dak vervangen kunnen worden. Totdat in 1999 en 2000 De Wis twee keer het slachtoffer werd van inbraken. De schade is beide keren aanzienlijk maar het gemeen schapshuis is goed verzekerd. De verzekeringsmaatschappij schroeft echter de eisen en de premie fors omhoog. Het bestuur besluit het beveilingsrapport van de politie geheel ten uitvoer te brengen. Alle deuren en ramen worden voorzien van dievenklauwen en veiligheids sloten en er komen tralies waar het mogelijk -is. Tevens wordt een (brand)alarmsysteem aangelegd. Grote struiken worden verwijderd Censuur fat is censuur. Een moeilijk in ieder geval. Vorige oog belde iemand op omdat |ïet tevreden was over de wijze ip wij het stukje hadden itst. Dat was niet conform igeleverde. Ik legde haar uit onze redactie de aangeleverde bekijkt en vervolgens een tl zaken, die zij minder rogrijk acht, op verantwoorde :e uit het artikel schrappen. Is om een stukje uniformiteit rijgen binnen met name het t- en verenigingsnieuws. derzijds om ruimte te scheppen italle verenigingen hun plekje gen. In dat geval noerfi ik het n censuur maar redigeren, en soortgelijk geval, maar op ander vlak en in een ander d, speelde eveneens afgelopen Ike Busser mocht als frac- voorzitter van Samenwerking nray reageren op een stelling :r afvalcommunicatie in het öeenteblad Burger bij de tijd. fractievoorzitters mogen dat maand doen. Bussers reactie schijnbaar te lang en op een «al punten volgens de hoofdre- ctie niet relevant met betrek- tot de stelling. Een aantal :ls werd geschrapt en Busser Sg een nieuw tekstvoorstel gelegd. Busser weigerde 'ord te gaan, en gaf aan dat maar weer eens mee bewezen is dat Burger bij de tijd een pro- ;andablad van het college is. nenwerking Venray wenst daar eder geval tót aan de verkiezin- i niet meer aan mee te werken. De vraag is nu of hier sprake is a censuur. Op het eerste oog ooft De redactie redigeert immers !f> t stuk en doet daarmee eigenlijk anders dan wat onze redactie Kt. Van de andere kant, als tgeeft dat een aantal kri bje kanttekeningen in zijn reac- is geschrapt, hij terecht het oord censuur in de mond neemt. JJu is Burger bij de tijd een brmatief blad met slechts fperkte ruimte. De meningen de diverse politieke partijen Maandelijks in dat blad geven- ii'd worden, zijn een essentieel rdeel in de gemeentepolitiek, de kritische kanttekeningen jn van belang om de schijn van M propagandablad te voorko on. Met zes reacties op een pagi- i is de ruimte voor de politiek :1 heel beperkt. De redactie van 1 gèmeentekrant zou daarom, dien nodig, meer ruimte moeten leppen om de meningen'van de 'litiek goed weer te kunnen even. Als daarbij aangegeven fofdt, dat hun reactie een maxi- lengte van een x-aantal foorden mag hebben, ben ik er ft) overtuigd dat dergelijke pro- temen zich niet meer voor zullen ben. Want het is en blijft jam- 5®r> dat Samenwerking Venray ®oh voorlopig distantieert van Medewerking aan het blad. Christ J De eerste tienerdisco in uit gaanscentrum De Steeg in Leunen trok vrijdagavond circa 300 bezoekers in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar, die genoten van een glaasje fris, moderne Top-40 muziek en van elkaar. Ook op de dansvloer was het de hele avond een drukte van belang. De medewerkers van De Steeg waren vrijdagavond niet ontevreden over de opkomst van de Venrayse jeugd en ook de bezoekers hadden het opperbest naar hun zin, zo bleek uit de reacties. "Ik ben van plan om vaker te gaan", zei Mohammed (14 jaar). "Al vind ik het wel jammer dat we geen bier mogen drinken. Ik vind De Steeg een mooie locatie." Ook Lieke 12) vond de tienerdis co 'kei leuk'. "Ik ga de volgende keer weer. Maar ook ik vind het jammer dat we geen alcohol mogen drinken. De muziek is heel goed." Leutrim (13) had wat lichte kri tiek op de muziek. "Er mag veel meer R&B gedraaid worden en hiphop. Maar ik ben zeker van plan vaker te gaan, want de disco is wel leuk." Taha (14) genoot met volle teugen van de Top-40 muziek. "De muziek is goed en De Steeg is een prima locatie. Ik ga vaker, dat weet ik zeker." Denise (13) vond het net als een aantal andere bezoekers jammer dat niet alle zalen geopend -waren. "Maar het is hier heel gezellig. Ik heb al heel veel leuke mensen ont moet." 'Uitsmijter' Roland de Vink had 'een makkie'. "Dit is natuurlijk heel ander publiek dan op een normale uitgaansavond. De opkomst is erg WIJ KEUREN ALTIJD GOED GEZF.I,LENBAAN 8 5813 EA YSSEl.STEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-niall: VzVKGARAGE@GOMMANSENDEWIT.NL Inlcrticlslle: WWW.GOMMANSEN DEWIT.NL goed, maar de jeugdigen zijn nog allemaal een beetje zoekende. Ze blowen niet, drinken geen alcohol en zijn erg flexibel. Nee, eigenlijk is er niemand nodig om toezicht te houden. De sfeer is uitstekend." Sommige kinderen hadden liever meer zalen of de grote discotheek, The Q, open gezien. "Maar die is Veemarkt 2 Horst, 077-3980214 vanaf do I nov. wintercollectie kinderkleding kinderschoenen Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 veel te groot", zei De Vink, "Daar kunnen 1500 mensen in. Nee, dat is niet gezellig. Als het drukker gaat worden, maken we meer zalen open, maar dat moetje nu nog niet doen." Hanneke van Dijk, mede^eigena- resse van De Steeg, meldde enthou siaste reacties. "De jeugd heeft zich kostelijk vermaakt. Alles is prima verlopen. Nee, we gaan geen dingen aanpassen voor aanstaande vrijdag." De jeugd kan in De Steeg weke lijks terecht van 20.00 tot 23.00 uur. Tijdens de tienerdisco wordt geen druppel alcohol geschonken en ook stimulerende drankjes als Red Buil zijn taboe. Ook jeugd die thuis heeft ingedronken komt er niet in. Eigenaar Van Dijk van De Steeg, die bereid is aan een tienerdisco mee te werken tot eind april 2002, is er namelijk alles aan gelegen pro blemen en klachten te voorkomen. Gelijktijdig met de tienerdisco werd in Leunen ook de disco voor de plaatselijke jeugd gehouden. In De Brink was de saamhorigheid groot, vertelt Gitte Manders van de stichting Leo. "Het was zelfs druk ker tijdens de LeoTien-avond. De gevreesde leegloop is gelukkig uit gebleven. Enkele jeugdigen zijn wel even overgestoken, maar ze vonden het in De Steeg te druk, te rokerig en te duur. Ze wilden LeoTien niet inruilen voor De Steeg. Ja, we zijn enorm opgelucht." en de tuin aan de voorkant krijgt een verharding. Totale kosten 30.000 gulden. De spaarpot van De Wis wordt in een klap flink geplunderd. Een* renovatie van het dak zit er voorlopig niet meer in. LEEFBAARHEID De cafébrand in Volendam en de legionellabesmettingen komen erover heen met als gevolg aange scherpte normen en regels. Milieu- eisen, veiligheid, brandpreventie, horecawetgeving en het verplicht volgens van cursussen dreigt de Castenrayse vrijwilligers allemaal boven het hoofd te groeien. Daarnaast beschouwt ook de gemeente de geprivatiseerde club huizen als ondernemers. Er worden hoge legeskosten gevraagd voor steeds verdergaande gemeentelijke verordeningen. Na de renovatie van de kelder moest het pand weer opnieuw geïnspecteerd worden door de brandweer. Legeskosten: 1500 gulden. Terwijl dezelfde inspectie een*paar maanden eerder al was uit gevoerd. Het bestuur van De Wis, dat toch al onderbezet is, besluit bij de gemeente aan te kloppen. Niet alleen voor geld maar vooral voor ondersteuning. Ze krijgen nul op rekest. De Wis is immers geprivati seerd en het moet daarom zijn eigen boontjes zien te doppen. Voorzitter M. Kuijpers en penningmeester B. Arts grepen vorige week het colle- gebezoek aan Castenray aan om hun problemen opnieuw onder de aan dacht te brengen. Ze ervaren een enorme verzwaring van hun taken. Een bestuursvacature kan niet wor den opgevuld. Want vrijwilligers staan niet te trappelen om in hun vrije tijd zoveel extra werk op zich te nemen. De vier zittende bestuur sleden hebben hun twijfels. De stichting moet knokken om het hoofd financieel boven water te houden. "Zijn we wel deskundig genoeg om alles zelfstandig en ver antwoord uit te voeren", zo vraagt het Castenrayse stichtingbestuur zich af. Het bestuur van De Wis doet een dringend beroep op de gemeente. Castenray staat hierin niet alleen. Dezelfde problemen ondervinden nagenoeg alle geprivatiseerde wel- zijnsaccommodaties. De Wis doet daarom een beroep op de gemeente om een professionele kracht beschikbaar te stellen. Ter onder steuning van alle gemeenschaps- en buurthuizen in Venray. "We voelen ons sinds de privatisering in de kou staan", vertelt Bert Arts. "En we zijn geen professionals. Het is niet meer beheersbaar om aan alle zaken rond de horeca te voldoen. We heb ben grote behoefte aan ondersteu ning van een ambtenaar die ons kan adviseren bij allelei zaken als inspecties, hygiëne, voorschriften en regelgeving." Welzijnswethouder Driessen (CDA) zegt 'de noodkreet gehoord te hebben'. "Het signaal uit Castenray is duidelijk. Het vrijwilli gerswerk staat Tors onder druk. Het knelpunt is de exploitatie met alles wat daarbij komt kijken." Driessen wijst erop dat het vierjarig contract met welzijnsinstelling Synthese in 2002 afloopt. Hij wil een politieke discussie om basisvoorzieningen als gemeenschaps- en buurthuizen overeind te houden. In het nieuwe contract met Synthese zou dit veel meer aandacht moeten krijgen. "Want deze voorzieningen moeten levensvatbaar blijven. Anders komt de leefbaarheid in dorpen en wijken onder druk te staan. We gaan onder zoeken wat er speelt en hoe we deze basisvoorzieningen kunnen facilite- ren", beloofde Driessen. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN NODIGT U UIT VOOR.^ ÏPEEL-BRUNCH I iedere zondag, -/i 1 vanaf 11.00 uur I MENU makt-mar-wat-verreg I |4.,5-of6-gangenmenu ImmngenSze-menl; 1 (vrijdag, zaterdag en zondag) I keuze uit 4 voorgerechten, i hoofdgerechten t desserts JJ^J" Fanray, het nieuwe kwartaal blad voor Venray en omgeving, zal volgende week het levenslicht zien. De initiatiefnemers van Fanray, Jansen Houbiers, OHHÓ Vormgevers en van den Munckhof (o.a. uitgever van Peel en Maas), zullen op donderdag 8 november rond 19.00 uur het eer ste nummer presenteren. Dat zal gebeuren in het Theehuis van het Odapark. Het eerste exemplaar zal aan burgemeester Jos Waals worden overhandigd. Voor de realisatie van het blad hebben de initiatiefnemers het afge lopen half jaar veel werk verzet. "Met Fanray willen we Venray in de hele regio promoten", stelt Paul Jansen, hoofdredacteur van Fanray. "Daarom hebben we naar een redac tionele formule gezocht die niet alleen in Venray, maar in het hele verspreidingsgebied moet aanslaan. We werken daarom met een aantal vaste rubrieken waarvan we ver wachten dat die goed zullen aan slaan. Naast vaste rubrieken spelen we met een aantal artikelen in op de actualiteit rond de verschijningsda tum van het blad. Natuurlijk hebben een culturele agenda en een even ementenkalender ook een plek binnen Fanray gekregen. Daarnaast zijn twee columnisten, Peter Winnen en onze burgemeester Jos Waals, bereid gevonden bij te dra gen aan het blad." Veel energie is ook gestoken in het werven van adverteerders voor het blad. "Het blad verschijnt in een oplage van 80.000 stuks, met als verspreidingsgebied van Cuijk en Gennep tot Sevenum en Arcen", laat Christ van den Munckhof weten. "Belangrijk pluspunt is dat het blad de provinciegrens overstijgt en ook in gemeenten zoals Deume, Boxmeer en Cuijk verschijnt. Veel ondernemers vinden dat een voor uitgang in hun communicatiemoge lijkheden richting consument en ondernemer. Het initiatief is door het bedrijfsleven dan ook zeer goed ontvangen. Wel wilden veel onder nemers, als het gaat om adverteren, het eerste nummer afwachten. Dat heeft ons doen besluiten om al nu met het eerste nummer te komen, en niet, zoalS gepland, in februari van het volgend jaar. Dat heeft veel energie gevergd maar het resultaat mag er best zijn". Dat laatste wordt door John v.d. Heijden van OHHO Vormgevers bevestigd. Belast met de lay out is hij er in geslaagd om het blad een fris uiterlijk te geven met een speel se opmaak. "Door gebruik te maken van veel kleuren is een blad ont staan waarin elke bladzijde uitno digt om te lezen. En dat is ook ons doel. Het blad moet niet doorgebla: derd worden om vervolgens bij het oud papier terecht te komen. Fanray kan in principe een heel lange tijd in de lectuurbak blijven liggen, tot het volgende nummer verschijnt" Nu véél artikelen met KORTINGEN tot Indien u voor kwaliteit, snelheid en betrouwbaarheid kiest, kom dan eens langs met uw bouw plannen. Of het nu gaat om een nieuwe woning, de verbouwing van uw badkamer of een dakkapel. En... we hebben alle vakmensen van alle disciplines in eigen huis. Van De Groot kunt u echt op aan! Lid NVOB, Bauw Garant,. Erkende Hoofdaannemer. (Groots ik üCz& Ctr uk&oe-yik- Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Rühl Haegens van Aar anagementconsultants Noorderhaf 8. Postbus 68.5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1