Merselo neemt nieuwe accommodatie in gebruik Bereikbaarheid politie kan beter c IG Weer-U-Zon, mooi veilig Vierde editie Hoeve Blues in Venray unhoek FT-' 4 Omroep Venray yeel en maas 1 Kantoor in bossen Sporthal in Meerlo in juli klaar >aj donderdag 25 oktober 2001 - Pagina 9 Vrijdag 26 oktober onthulling naam en logo |ct een feestelijk programma op vrijdag 26 oktober de nve Gemeenschappelijke ommodatie Merselo op sport- k De Vloet geopend. Na de niële plichtplegingen en de ont- jng van de naam en logo van gebouw, bestaat vrijdagavond af 20.45 uur de gelegenheid de nve accommodatie te bezichti- ide nieuwe accommodatie vin- de leden van SV Merselo, nisvereniging Merselo, KBO jling Merselo, de jeugdsoos en wandelvereniging De uurvrienden onderdak. In juli 0 ging de eerste spade in de ld, ruim een jaar later staat de ie accommodatie er al om in itiiik te worden genomen. Het [resultaat mag er zijn. Een ruime ree, vier riante kleedlokalen, niime scheidsrechterslokalen jjto berging, voldoende (gehan- iptenjtoiletten en diverse aparte ëlijfsruimten/kantines voor de schillende verenigingen. "Met [heiden ingangen voor iedere ïniging", zegt Theo Zegers, een de vijf leden van de bouwcom- sie. "Zodat iedere gebruiker iankelijk van de ander gebruik maken van de nieuwe accom- latie." Met gepaste trots toont ers de accommodatie die alleen itand is kunnen komen door een mate van zelfwerkzaamheid de Merselose bevolking, s: "De bouw is geheel in eigen ;er gerealiseerd. Vanaf de plan tot de uiteindelijke totstandko- g. Er zijn maar liefst 5000 vrij- igersuren in gestoken. Het idwerk en de fundering en de srking is voor een groot deel door mensen gedaan. Ik denk dan ook dat iedereen in Merselo met recht trots kan zijn op datgene wat hier is neergezet." VOORPROEFJE Kosten noch moeite zijn gespaard om van de nieuwe accommodatie een plaatje te maken. De realisatie vergde een investering van bijna anderhalf miljoen gulden. De gemeente Venray nam met zo'n 1,1 miljoen gulden het grootste gedeelte voor haar rekening. Door fondsen werving (190.000 gulden), investe- De nieuwe accommodatie in Merselo is voor een groot deel tot stand gekomen door zelfwerkzaam heid van de inwoners van het Venrayse kerkdorp. ringen van de verenigingen (50.000 gulden) en zelfwerkzaamheid is het financiële plaatje rondgekomen. Op De Vloet staat nu een verenigings gebouw dat ruimte gaat bieden aan diverse verenigingen die in het dorp actief zijn zoals sportvereniging Merselo (voetbal en korfbal), de jeugdvereniging De Natuurvrienden (wandelen) en JUM (jeugdsoos), tennisvereniging Merselo en de ouderenvereniging KBO. De leden van die verenigingen en andere belangstellen kunnen komend weekend al een voorproefje nemen. Na de opening op vrijdagavond zijn er namelijk diverse activiteiten op zaterdag 27 en zondag 28 oktober. Op het programma staan onder andere een spellenspektakel voor de jeugd, een tennistoernooi, muziek van de band Clover, een gezinswan deltocht, een demonstratie koersbal en een voetbal- en korfbalwedstrijd. jl 3): :"De Hoveniers ihovQniei voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 Waar zijn de troubadours leven? Is op donderdag 25 okto- Beppie Kraft uit Maastricht te van 20.00 tot 22.00 uur. lalve dat zij mededirecteur van Istone Recordings is, staat zij al jaar op de bühne. Dit jubileum rt zij dit jaar o.a. met een atertour waarbij tevens afscheid omen zal worden van het duo !°2f» Gradus. fan 7 november tot en met 11 ember brengt het Russisch ltscircus een bezoek aan Venray. Omroep Venray kunt u gratis k arten winnen waaronder die voor première. Hoe? Luister de aende veertien dagen naar de da igramma's van de LOV en met ne die in het weekend. Md )e wereld zal nooit meer zijn als ië« leren (11 september). Dit is het Jjj lerwerp waarover de deelne- rs/sters onder leiding van Theo Wee op zondag 28 oktober zul- discussiëren in het programma ad de Tafel. U kunt dit beluiste- II lussen 11.00 en 12.00 uur. -«rogramma's maandag t/m (dag andag: 14.00-17.00 uur: Nonstop •ziek; 17.00-18.00 uur: Lokaal Mraal; 18.00-19.00 uur: Varia; 00-21.00 uur: Peelgrass. j nsdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop Kiek; 17.00-18.00 uur: Lokaal )t| ntraal; 18.00-19.00 uur: Waar a de troubadours gebleven 4); 19.00-20.00 uur: Hitjungle; (Mj W-21.00 uur: Time Switch. oensdag: 14.00-17.00 uur: I 'nstop muziek; 17.00-18.00 uur: I «aal Centraal; 18.00-19.00 uur: ■fizon; 19.00-21.00 uur: Ppspotavond. I Merdag: 14.00-17.00 uur: jgstop muziek; 17.00-18.00 uur: «aal Centraal; 18.00-19.00 uur: hl nstop muziek; 19.00-20.00 uur: 5 het maar duits klinkt; 20.00- ijl QO uur: Ger Gedoan; 21.00-22.00 mo Waar zijn de troubadours :fi '!eve,l. "ijdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop 101 Giek; 17.00-18.00 uur: Lokaal "j faal; 18.00-19.00 uur: jgrass; 19.00-20.00 uur: Rock 'n U All Flauvours; 20.00-23.00 Heartbeat FM; 23.00-24.00 on line e ^Hw.vandenmunckhof.nl/ nieuws In het evaluatie-onderzoek van het landelijke telefoonnummer politie (0900-8844), dat een jaar geleden werd ingevoerd, valt de regio Limburg-Noord in positieve zin op. Het korps is in staat 98% van de bellers te helpen. 90% van de bellers wordt direct geholpen en 8% wordt één keer doorver bonden. 82% van de bellers krijgt meteen te horen welke actie er wordt ondernomen en wie de actie gaat uitvoeren. Volgens het onderzoeksbureau wordt 98% vakbekwaam eri hulp vaardig afgehandeld. In het onder zoeksrapport krijgt de regio Limburg-Noord daarom een vol doende. Net als bij de andere korp sen in Nederland zijn er ook bij de politie Regio Limburg-Noord pun ten waarop men zich kan Verbete ren. 98% wordt weliswaar goed geholpen, maar de tijdige beant woording binnen 15 seconden wordt maar in 55% van de gevallen gehaald. De politie Limburg-Noord is nog niet in staat de landelijk norm van 95% te halen. Grotendeels is dit een capaciteitsprobleem. Het De gemeente Venray wil een ambtenaar van de afdeling Openbare Werken die zich onder andere bezighoudt met het beheer van de bossen gaan huisvesten in een nieuwe locatie nabij de voor malige brandtoren aan de Testrik in Merselo. Dat heeft het college van B en W van de gemeente Venray dinsdag besloten. Een gedeelte van de verkoopop brengst van de beide panden Testrik 3 en 4, een oude boerderij en een schuur, wil de gemeente gaan gebruiken voor de realisering van de nieuwe kantoorlocatie. Voorlopig wil de gemeente Venray haar ambtenaar onderbren gen in een mobiele kantoorunit nabij de voormalige brandtoren, tot dat één en ander bestemmingsplan- technisch is geregeld. Het college van B en W heeft op 11 en 17 oktober een bezoek gebracht aan het gebied, waarbij er een presentatie is gehouden over het takenpakket van de betreffende ambtenaar. "Deze ambtenaar is meerdere uren per week bezig met het behe ren van de bossen en het onderhou den van de contacten met partijen die in en om de bossen actief zijn", zegt Bart van Dijk, hoofd Openbare Werken van de gemeente Venray. "Huisvesting van een dergelijke functie, met het complete buitenge bied als werkgebied, in het gemeen tehuis brengt gewoon nadelige con sequenties met zich mee, voornamelijk in de vorm van kwa- liteits- en capaciteitsverlies. Het is belangrijk dat ér een aanspreekpunt en een werklocalie komt nabij de bossen. Dat komt de klantvriende lijkheid zeker ten goede." Servicecentrum is bezet van 7 uur 's ochtends tot 3 uur 's nachts. Om gemiddeld drie a vier telefonistes paraat te hebben, zijn er dan zo'n dertig medewerkers nodig die fullti me in dienst zijn. Op dit moment zijn er dat 25, aan het eind van het jaar zullen dat er 27 zijn. Toen het onderzoek werd uitgevoerd waren er twintig medewerkers* in dienst. Op piekmomenten was het Servicecentrum daardoor niet altijd in staat de beller meteen te woord staan. KRITIEKPUNT Een ander kritiekpunt is dat de medewerkers van het Servicecentrum wel kunnen aange ven wat er gaat gebeuren, maar niet altijd op welk moment dat plaats vindt. Dat heeft met de interne afstemming te majeen met de ver schillende basiseenheden. Hulpvragen moeten daar ingepland en afgehandeld worden. Ook op dat punt hoopt het korps door een ver beterde planning en informatievoor ziening de komende maanden een verbeterslag te maken. Net als ande re korpsen heeft Limburg-Noord inmiddels een actieprogramma opgesteld, dat de bereikbaarheid en de dienstverlening moet verbeteren. Zo zal de bereikbaarheid verbete ren als het Servicecentrum op de voorgenomen sterkte is. Bovendien zal het bezettingsrooster worden aangepast op de piekmomenten van de dag. Verder zal er geïnvesteerd worden in opleidingen, werkproces sen en protocollen. Tenslotte zal er veel aandacht zijn voor de organisa tie van de backoffice, de operatione le eenheden, waardoor met één keer doorverbinden de vraag of het ver zoek bij de juiste man of vrouw terecht komt en voor iedereen meteen duidelijk- is welke actie ver wacht mag worden. Een jaar geleden werd het lande lijk telefoonnummer politie (0900- 8444) ingevoerd. De bedoeling van dit nummer is, dat overal in Nederland hetzelfde nummer gedraaid kan worden om de plaatse lijke politie te bereiken voor zaken waarvoor niet direct spoed vereist is. Voor spoedmeldingen blijft daar naast het nummer 112 beschikbaar. Het 0900-nummer verving alle lokale politienummers. Het nummer kost 30 cent per minuut. Alle korp sen in Nederland hebben het afge lopen jaar Servicecentra ingericht waar de 0900-beller wordt beant woord, en hebben hun werkproces sen daar op aangepast. Het evaluatie-onderzoek is in het voorjaar gedaan op verzoek van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, door Price Waterhouse&Coopers/Global Risk Management Solutions. Naast een kwalitatief onderzoek, hebben de onderzoekers 87 keer gebeld met het Servicecentrum van de politie Limburg-Noord met allerlei ver schillende verzoeken, om de serv icegraad te kunnen bepalen. Al meer dan 25 jaar levert Weer- U-Zon vakwerk in aluminium/ kunststof systemen voor nieuw bouw en renovatie. De markt voor kunststof kozijnen heeft de laatste jaren een stormachtige groei door gemaakt. Daarvoor zijn verschillen de redenen aan te geven: kunststof kozijnen hebben een lange levens duur en vergen weinig onderhoud. Daarnaast bieden kunststof kozij nen, zeker in combinatie met hoog rendement glas, een uitstekende iso latie waardoor een flinke besparing op de energiekosten wordt gereali seerd. U ontvangt ook nog een subsidie van f 60,-/m_. Bovendien geniet u een aanzienlijke geluidsisolatie. Natuurlijk is een kunststof kozijn ook een decoratief product, passend bij uw stijl en uw huis. Elke gevel is uniek, Weer-U-Zon heeft de kennis, de vakmensen en de middelen om maatwerk te leveren. Kunststof kozijnen voldoen volledig aan de Europese normen voor inbraakwe rendheid en daarmee ook aan het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Dat betekent dat naast de kwaliteit van het hang- en sluitwerk met name de kwaliteit van het kozijn zelf en natuurlijk een vakkundige montage ervan een cruciale rol spelen. Kwaliteit en vakmanschap staan bij Weer-U-Zon op de eerste plaats. De kunststof kozijnen van Weer-U-Zon zijn geproduceerd onder KOMO certificering en daarnaast nog voor zien van een SKG keurmerk. Voor Weer-U-Zon is een garantie van tien jaar op productie en montage dan ook heel gewoon. Weer-U-Zon houdt alles in eigen hand. Van advies/idee tot en met de uiteinde lijke montage. Dat houdt de prijs scherp. U wilt kwaliteit, deskundig advies, een strakke planning en betrouwbare service? Stap dan bij Weer-U-Zon binnen. Het programma is zeer gevari eerd: serres en veranda's, ramen en deuren, rolluiken en zonweringen. Bij aankoop van nieuwe kozijnen ontvangt u inbraakwerend beslag volgens SKG keurmerk tegen een speciale actieprijs. Deze speciale winterkorting is geldig van novem ber tot en met maart 2002. Kortom, een bezoek aan de showroom van Weer-U-Zon is beslist de moeite waard. U bent van harte welkom. Het adres is Linnenstraat 10, Horst. U kunt ook bellen voor meer infor matie, telefoon (077)3984044. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De vierde afle vering van het bluesfestival Hoeve Blues staat zondag 28 oktober van 16.00 tot 24.00 uur op de agenda. Hoeve Blues 2001 is het logisch vervolg van de drie eerde re zo succesvolle afleveringen. Op het kleine podium bijt om 16.00 uur 00- Fourty-Nine de spits af. Zoals ieder jaar krijgt ook dit jaar weer een onbe kende band uit de regio een kans om zich op Hoeve Blues in de kijker te spelen. Van deze enthousiaste band uit Venray is echter zo weinig bekend dat de opener van Hoeve Blues 2001 door bluesband 00- Fourty-Nine voor iedereen een ver rassing wordt. Op het grote podium speelt om 17.00 uur Bugaboo Tang. De traditionele bezetting; gitaren, contrabas en drums, doet vermoe den dat het hier om rock-a-billy gaat, maar niets is minder waar. Zij omschrijven hun muziek zelf als 'jump-blues', een mix van blues, rock-a-billy, swing en rock roll. Wie Bungaboo Tang eenmaal aan het werk heeft gezien weet wat hier bedoeld wordt. Een nieuwe Limburgse top-band in een ijzerster- ke bezetting. Roger Comeille, zang en gitaar, John Verhaegh gitaar, Jaakko Buchholtz contrabas en Jeroen v.d. Linden drums. Om 18.00 uur op het kleine podium Clemens Vande Ven. Pianobeest, zanger, componist, filosoof en levensgenieter Clemens Vande Ven is zeker in Venray geen onbekende meer. Bekend van onder meer de succesvolle formatie Narrow Escape, het aheven succesvolle duo met Sjoerd van Bommel, zijn suc cessen met zijn nieuwe band, zijn vele projecten en zijn prachtige cd's. Op Hoeve Blues treedt hij deze keer solo op, klein intiem en alleen met een akoestische piano op het kleine podium zodat de liefhebber kan genieten van de integere kanten van deze veelzijdige muzikant. TOPBAND Op grote podium speelt om 19.00 uur Starfish Bowl. 'Blues for the new generation'. Starfish Bowl is een live-band pur sang. De intense podiumpresentatie onderscheidt de band van vele andere bluesbands. Veel eigen werk geïnspireerd door zielsverwanten zoals the Hoax, Lester Butler, El Fish, maar ook andere invloeden en natuurlijk covers van oudgedienden. In 2000 kwam hun eerste cd 'Trainspotting' uit. In dat jaar wonnen ze ook de Limburgse Bluesrock Finale. Daardoor stonden ze op het Bluesrock Festival Tegelen, Moulin Blues in Ospel en nu dus op Hoeve Na de zomervakantie is een begin gemaakt met de bouw van de sporthal in Meerlo. De sporthal komt in de Julianastraat en wordt gebouwd tegen zaal Brugeind aan. De eigenaren van zaal Brugeind zullen immers de exploitatie van de nieuwe sporthal op zich nemen. Het nieuwe complex bestaat uit een sporthal die door een schei dingswand kan worden gedeeld in 1/3 deel en 2/3 deel. Het is dan ook mogelijk om diverse gebruikers gelijk te laten sporten. Er zijn vier kleedlokalen, twee scheidsrechter slokalen, een juryruimte, materia- lenberging, toiletten en een invali dentoilet. Verder is er een tribune, die ook bereikbaar is met een lift voor mindervaliden. Daarnaast is er een horecaruimte met terras. In de sporthal is het mogelijk om diverse sporten te beoefenen, zoals volleybal (drie velden of één center court), handbal/voetbal, vijf bad- mintonvelden en een basketbalveld. Natuurlijk is de sporthal uitermate geschikt voor de schoolgymnastiek. De totale kosten voor het complex, inclusief parkeerterrein. zijn 6.328.514,00 gulden. Als alles volgens planning ver loopt is de sporthal begin juli 2002 gereed en kan deze met ingang van het nieuwe seizoen 2002/2003 in gebruik worden genomen. Tineke Schoemaker sluit met Barrelhouse Hoeve Blues 2001 waardig af (Foto: Joachim v.d. Kwast). Blues in Venray. Om 20.00 uur op het kleine podium Willie B Blue Sparrow, een van de weinige akoestische duo's die countryblues op een1 authentieke wijze brengen. Zichzelf begeleidend op gitaar en mondharmonica treden zij in de voetsporen van grootheden zoals Sonny Terry en Brownie McGhee. Het gitaarwerk van Willie B ver toont invloeden van Lightin' Hopkins en Robert Johnson en dat wordt aangevuld door het authentie ke bluesgeluid van de mondharmo nica's van Blue Sparrow. Om 20.45 uur opnieuw op het grote podium Blues Lee. Ook dit jaar weer een topband uit België. Blues Lee ver wierf al snel na de oprichting een vaste plek in de eredivisie van de Belgische bluesscene. In de traditie van T-Bone Walker brengt Blues Lee een show met een volledig eigen repertoire waarin humor cen traal staat. Bluespuristen menen wel eens dat er niet gelachen mag wor den in de blues: een absolute mis vatting. Een optreden van Blues Lee is een echte performance, niet alleen fraai om te horen maar er valt ook wat te zien. Blues Lee werd in de pers al omschreven als 'een band met klasse en stijl', 'echte killers', 'een van de beste bluesbands van België'. AFSLUITER Op het kleine podium wordt om 22.00 uur het programma vervolgd met Pennyleen Backstreet Men. Saxofoniste en zangeres PennyLeen heeft al heel wat wapenfeiten op haar naam staan. Zo speelde ze o.a. met Hans Dulfer, Rosa King, Kax Lux, Ana Popovic, Phillip Walker en Little Willie Littlefïeld. Ze is regelmatig te gast bij Red Rooster Club en bij Backstreet Men met welke bands zij ook cd's heeft gemaakt. Een goede traditie is ieder jaar het optreden van de Venrayse Band Backstreet Men. Niet alleen omdat er twee leden van de organi satie in de band spelen maar zeker ook omdat veel bezoekers van Hoeve Blues daar echt naar uit zien. De groep heeft na een flitsende start en optredens op diverse festivals in korte tijd naam gemaakt en ook veel gespeeld met bekende en vooraan staande muzikanten. Dit jaar op Hoeve Blues met zangeres/saxofo- niste PennyLeen. Om 22.45 uur op het grote podi um de afsluiter van Hoeve Blues 2001: Barrelhouse. De band werd opgericht in 1974 en speelde ruim tien jaar met erg veel succes op alle podia in Nederland en bracht in die tijd maar liefst tien lp's uit. In de jaren '80 werd besloten er mee op te houden, het was mooi geweest. Korte tijd daarna had zangers Tineke Schoemaker nog een single hit met One-Two. Veel later naar aanleiding van een aantal succesvol le gastoptredens van Tineke bij o.a. Bertus Borgers en Red Rooster Club begon het weer te kriebelen en werd besloten om Barrelhouse weer op te starten maar dan in de eerste, en vol gens iedereen, beste bezetting en het klikte. De eerste try-out werd een doorslaand succes en sindsdien speelt Barrelhouse weer door heel Nederland en doet ook uitstapjes naar België en Duitsland. 'Barrelhouse is Nederlands' best rhythm bluesband' volgens pop journalist .lip Golsteyn. Dus een waardige afsluiter van Hoeve Blues 2001. Kaarten zijn te verkrijgen in de voorverkoop bij De Witte Hoeve, VVV Venray en Hans van Bree muziek. Een andere gemeente door HRM? De gemeente Venray gaat werken volgens het Human Resource Management, zo viel in de Peel en Maas van vorige week te lezen. Zo links en rechts in de gemeentelijke organisatie wordt al hoera geroepen. De verantwoordelijken, met burge meester Waals en secretaris Lucassen voorop, lijken te denken dat door het in de organisatie pom pen van heel veel geld en het wer ken volgens HRM de problemen kunnen worden opgelost. Of het zo werkt valt te bezien. Op de eerste plaats kun je je afvragen wat het betekent om te werken volgens HRM. Als ik de zin "het centraal stellen van de mens in de organisatie en het beschouwen van de medewerkers als de meest belangrijke succesfactor" lees dan kon dit letterlijk zijn overgenomen uit de populaire managementbladen. Die staan bol van dit soort goed in het gehoor liggende kreten die door iedereen naar eigen inzicht kunnen worden geïnterpreteerd, wat in het algemeen de duidelijkheid niet echt bevordert. Wie kan mij bijvoorbeeld vertellen wat het concreet betekent om de mens in de organisatie cen traal te stellen? Bovendien kun je je afvragen wat er allemaal is gebeurd in de periode waarin de mens blijk baar niet centraal stond en niet als succesfactor werd beschouwd. Dat zal een hoop onrust, onvrede en wederzijds wantrouwen hebben opgeleverd en dat poets je niet zomaar even weg. Het is dan ook een illusie te veronderstellen dat het werken volgens HRM, zoals het nu wordt gepresenteerd, de oplossing voor alle problemen is. Verre van dat. De onderliggende gedachte van HRM is echter wel degelijk prima en behelst eigenlijk niets anders dan gewoon fatsoenlijk personeelsbeleid voeren. Dat wil zeggen dat mede werkers niet alleen maar als kosten post op de begroting worden beschouwd, maar dat ze als een investering worden gezien: probeer zo goed mogelijk gebruik te maken van hun capaciteiten en hou ook rekening met hun beperkingen. Maak dat de medewerkers het gevoel hebben dat ze werkelijk serieus worden genomen. Een voor waarde hiervoor is dat kortetermijn denken wordt vervangen door een langetermijn visie. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan als je dat niet gewend bent. Een organi- satie als de Gemeente is als een machine opgebouwd, met een strik te scheiding van taken, functies en afdelingen (dat zijn de boutjes, moertjes en radertjes in het geheel), met een sterk op controle gerichte hiërarchie (baas boven baas boven baas), met heel veel procedures, werkvoorschriften en dergelijke en met de verstikkende werking van een budgetteringssysteem dat meestal zo flexibel als beton is. Zo'n organisatie is meestal gefixeerd op efficiëntie en biedt weinig ruimte voor het sociale waarin de mens niet zozeer centraal moet worden gesteld, maar waarin moet worden erkend dat de mens centraal staat. Het moge duidelijk zijn dat HRM veel meer een denkwijze, een filoso fie, is dan een serie technische ingrepen en maatregelen binnen de organisatie. Moet dat dan allemaal zo vreselijk veel geld kosten? Welnee, het betekent dat het mana gement op een heel andere manier moet leren denken en handelen en dat men zich bij het aansturen van de organisatie niet louter moet laten leiden door de cijfertjesmanie waar we tegenwoordig allemaal zo goed in zijn. Kortom, er moet een heel andere strategische en culturele wind door de organisatie gaan waai en en die moet in eerste instantie worden aangewakkerd door het hui dige management. Dat management moet vertrouwen uitstralen naar de eigen medewerkers. Dat zal voor een burgemeester die in het verle den wel eens publiekelijk zijn eigen ambtenaren afviel waarachtig geen gemakkelijke opgave zijn. Ook voor anderen die gewend zijn te denken in termen van plannen en controle ren is zo'n ommezwaai in denken erg moeilijk en daarom wordt er nog maar eens een onderzoek gedaan en gaan we een "organisatie-ontwikke lingstraject inzetten". Toch weer zo'n technische benadering van het sociale dus, de fout die zo vaak wordt gemaakt. Dat belooft al met al niet veel goeds. En dan heb ik het nog niet eens gehad over de beroepsgroep die dit alles likke baardend bekijkt: de externe organi satieadviseurs. Want vrijwel alle adviesbureaus hebben HRM in de aanbieding en ze zullen ongetwij feld staan te popelen om de gemeen te te "helpen" bij datgene wat men zelf zou moeten doen. Dat dat weer een lieve duit zal kosten spreekt voor zich. Ik hou mijn hart vast. Maar er is enige hoop! Want als ik lees dat een extern bureau (PWC) constateert dat er teveel geld gemoeid is met externe bureaus is het toppunt van deze gekte wel bereikt, lijkt me. Het is in ieder geval het toppunt van ironie! Misschien dringt nu eindelijk het besef door dat het op grote schaal weg laten lekken van kennis en geld de organisatie letterlijk en figuurlijk steeds armer maakt. Ik begin ook voorzichtig te geloven dat de raad zich tegenwoordig niet meer zo makkelijk als een klein kind in de hoek laat zetten en zich steeds kriti scher begint op te stellen. Dat lijkt me een prima ontwikkeling en een noodzakelijke voorwaarde om in de geest van HRM te kunnen gaan wer ken. FonsNaus, Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9