Horsterweg in Castenray wordt in 2002 gerenoveerd Zachte lenzen Verkeersdagen op Raayland College Tienerdisco eindelijk van start Torenflat past in centrum Venray' Informatie over stagecontacten CONTACTLENZEN M Races op De Peel gaan door Inbraken in Ysselsteyn Inbraak auto IC U R S T J E N S AANBIEDINGEN Onze nieuwe najaarscollectie is binnen KWALITEIT, SERVICE EN GARANTIE] VOOR ALLE BEDRIJVEN IÏselenmaas donderdag 25 oktober 2001 - Pagina 5 Het college van B en W stemt in et een onderzoek naar de moge- liheden om acht sociale huur- oningen en/of -appartementen te nemen in het plan voor het ouden Leeuwterrein. De ■meente wil in het plan ook oningen voor de lagere inko- iens en voor ouderen realiseren, onder financieel teveel op het fle plan te verliezen. De defini- eve versie, die dinsdag door het uilege werd vastgesteld, voorziet itotaal in 164 woningen. Tijdens een informatieavond uit- n omwonenden kritiek op het plan, uar die kritiek legt het college nu jast zich neer. De opmerkingen en binnengekomen reacties van de iwoners richten zich met name op aantasting van de privacy van de oningen aan de Kempweg. De ewoners vrezen inkijk vanuit de irenflat en vanuit de achter hun oning gelegen appartementen. Volgens een deel van de reacties idt één en ander tot een waarde- ermindering van de panden aan de empweg. Daarnaast werd door de uwoners aandacht gevraagd voor »aan- en afvoerroutes van de par iergarage. De bewoners menen dat Onderzoek naar sociale woningbouw in plan Gouden Leeuw de parkeergarage leidt tot verkeers problemen op de Langeweg. TORENFLAT Volgens de gemeente Venray past een torenflat van elf bouwlagen in het centrum van Venray. De toren is als landmark geplaatst op een cen traal punt in het plangebied. De afstand van de toren tot de huidige bebouwing is circa 75 meter, waardoor er volgens het college van inkijk geen sprake kan zijn. Daarnaast betekent het wonen in het centrum van Venray volgens de gemeente niet dat bewoners immer gevrijwaard blijven van bebouwing in de directe nabijheid van bestaan de woningen. 'De privacy van de woningen aan de Kempweg wordt slechts in zéér geringe mate aange tast en is meer dan maatschappelijk aanvaardbaar', aldus de gemeente. Door middel van schaduwdia- grammen is volgens de gemeente Venray aangetoond dat ook de scha duwwerking van de nieuwe bebou wing meer dan acceptabel is. 'Dit wordt mede veroorzaakt door de centrale ligging van de toren in het plangebied en de gunstige bezon ning van het plangebied. Op voor hand valt weinig te zeggen over eventuele waardevermindering van de panden aan de Kempweg. In de praktijk blijft het moeilijk dit vooraf te bepalen'. Eventuele schadeclaims zullen volgens de gemeente serieus worden behandeld en door een extern bureau worden getoetst. Op voorhand gaat de gemeente niet uit van schade die wordt veroorzaakt door dit stedenbouwkundig plan. ROUTES De aan- en afvoerroutes van de parkeergarage vormen een belang rijk aandachtspunt bij de verdere uitwerking van het stedenbouwkun dig plan. Randvoorwaarde voor het ontwerp van de parkeergarage en de in- en uitgangen daarvan is een goede verkeersafwikkeling, zowel in de garage als op de Langeweg. Door de afdeling Verkeer van de gemeente Venray is onderzoek gedaan naar de effecten van de ver keersbelasting op de bestaande wegen rond de in- en uitgang van de parkeergarage, bij de parkeergarage met circa 750 parkeerplaatsen. Op basis van de berekende uren- intensiteiten verwacht de gemeente Venray dat tijdens een piekbelasting (zaterdag rond 15.00 uur) enige file vorming kan ontstaan op de Langeweg (bij de in- en uitrit van de parkeergarage). De gemeente Venray is van mening dat vanuit de reacties van de bewoners geen door slaggevende elementen zijn genoemd die zouden moeten leiden tot een aanpassing van het steden bouwkundig plan. Daarnaast houdt het college van B en W ook vast aan een parkeergara ge van drie verdiepingen voor 700 tot 750 auto's onder de nieuw te bouwen woningen op het Gouden Leeuwtérrein. De keuze voor onder gronds parkeren is gemaakt uit het oogpunt van ruimtelijke kwaliteit. De parkeergarage wordt in twee fasen gebouwd. Daardoor kan het merendeel van de huidige parkeer plaatsen gewoon in gebruik blijven tijdens de werkzaamheden. Gefaseerd bouwen is naar schatting een paar honderdduizend gulden duurder. De bouwactiviteiten op de Gouden Leeuw moeten over een jaar beginnen. In de conceptnota sprak de gemeente Venray de verwachting uit dat ze zo'n zes miljoen gulden zou moeten toeleggen op de ontwik keling van het terrein. Het financiële gedeelte is dinsdag nog niet door het college van B en W vrijgegeven. veeleis Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Bindstraat 12, tel. 581553 Omdat de gemeente Venray nog iet alle problemen rond circuit ePeel in beeld heeft gebracht, logen de wedstrijden die op zon- ig 28 oktober op het circuit wor- '0 verreden toch doorgaan. De Peel ligt onder vuur, omdat op t circuit al jaren wordt geraced nder de benodigde vergunningen, wedstrijden zijn de laatste van seizoen. Op het circuit aan de iddenpeelweg worden volgens de jecties voor Ruimtelijke lening en Milieuhygiëne onder leer activiteiten uitgeoefend waar- lor geen milieuvergunning is ver- «nd en die strijdig zijn met het gel inde bestemmingsplan. De gemeente Venray en de pro- incie moeten binnen zes weken ekendmaken welke maatregelen orden getroffen tegen het circuit, at die maatregelen zijn is nu nog iet bekend. In het uiterste geval |f loet circuit De Peel weg en moeten gebouwen worden afgebroken. ONDERZOEK Binnen de gemeente Venray irdt momenteel naar aanleiding het bouwdebacle in Merselo inspecties van het ministerie onderzoek ingesteld naar de uit- ring van handhaving van wet- en jelgeving op het gebied van olkshuisvesting, ruimtelijke orde- en milieubeheer. inrichting en het gebruik van Kt terrein als crossterrein zijn vol- ens de inspecties in strijd met de t plaatse geldende bosbestem- ting. Tegenwoordig ligt het terrein t de ecologische hoofdstructuur, aar bouwen alleen bij hoge uitzon- enng is toegestaan. Het circuit toet een milieuvergunning hebben il» azelfs een milieueffectrapportage ter). Beide noodzakelijke papieren de provincie niet afgegeven. Bij inbraken in een tweetal cara- ans op een camping aan de eilbergseweg in Ysselsteyn zijn |verse goederen meegenomen. De [genaren van de caravans, beiden !l Essen (D), ontdekten de inbraak [gelopen weekend en deden aan- 'Be bij de politie. In beide gevallen 'erd audiovisuele apparatuur weg komen. Maar ook kleding, keedschappen en een magnetron [yken uit de vakantieverblijven te 'n een aantal auto's aan de Wdelandt in Maashees is in de acht van donderdag op vrijdag gebroken. Uit een auto verdween ecd-speler en een aantal cd's. Uit i andere auto in deze straat is ook ,n cd-speler gestolen. In ,erlingsbeek gebeurde -hetzelfde e'een auto aan de Beekstraat. Van n andere auto in deze straat zijn vier velgen weggenomen, alsme de cd-speler. Bewoners kunnen kiezen uit 30- of 50-kilometerstraat De Horsterweg in Castenray, de hoofdweg die midden door de dorpskern loopt, wordt helemaal gerenoveerd. Met het werk, dat in fases wordt uitgevoerd, wordt in het voorjaar van 2002 gestart. Voor die tijd krijgt de dorpsraad de keuze of de maximumsnelheid op de Horsterweg 50 kilometer blijft of wordt teruggebracht tot 30 kilometer. Dat vertelde loco burgemeester Jan Driessen dins dagavond tijdens het collegebe- zoek aan Castenray. De slechte staat van de Horsterweg is de dorpsbewoners al langer een doorn in het oog. Per 1 januari heeft de gemeente deze weg, vanaf de Albionstraat in Leunen tot aan de gemeentegrens met Horst, van de provincie overgenomen. "Het lijkt wel een racebaan", zei dorpsraadvoorzitter Louis Vroemen. "Er wordt soms met snelheden van 100 kilometer per uur door het dorp gereden. Het loopt de spuigaten uit en er moeten dringend maatregelen worden genomen. Want het is toch een drukke weg die door veel men sen uit Horst wordt gebruikt in plaats van de A73." Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat met de overdracht van de Horsterweg er door de provincie ook geld was meegegeven voor onderhoud. Op het kruispunt bij de kerk komt volgend jaar een ver keersplateau. En bij de twee kom- ingangen komen verkeersremmende maatregelen. Indien het een 30-kilo- meterweg wordt dan krijgt de Horsterweg een flinke versmalling, van zeven naar 4,5 meter. Tevens hebben dan voortaan alle zijstraten van rechts voorrang. Dit is niet het geval indien de huidige 50-kilome- ter snelheid gehandhaafd blijft. De andere straten in de kom van Castenray komen sowieso binnen de 30-kilometerzone te vallen. Binnen drie jaar zal de Horsterweg compleet worden opge knapt inclusief nieuwe fietspaden en trottoirs. Vooral het fietspad aan de westzijde, met name tussen Schoor en de dorpskern, verkeert in een slechte staat. "Ik ben er afgelopen zomer zelf nog overheen gefietst", zei Driessen. "En het was een ver schrikking. Er is niet meer over te fietsen. Dit gedeelte moet ook in 2002 opgeknapt worden." VERLICHTING Vijftig dorpsbewoners waren dinsdag naar gemeenschapshuis De Wis gekomen. Wethouder Driessen verving burgemeester Waals terwijl wethouder Houba (vakantie) even eens absent was. Gewoonlijk wordt elk dorp iedere twee jaar bezocht. Maar het college was in 1997 voor het laatst in Castenray geweest. Vanwege perikelen in de dorpsraad kon het bezoek twee jaar geleden niet doorgaan. Voorzitter Vroemen vond dat Castenray er verwaarloosd bijlag. "De fietspaden en trottoirs verkeren in slechte staat. De verlichtingsar maturen zijn zo oud als Methusalem en ze geven geen licht meer. Er is hier weinig of niets aan de infra structuur gedaan. Een facelift is op zijn plaats. Er zijn al verschillende brieven geschreven en gesprekken gevoerd. Bij de gemeente zullen ze er onderhand wel moe van worden als de dorpsraadvoorzitter van Castenray weer eens belt", zei Vroemen die zich afvroeg waarom bijvoorbeeld de weg naar sportpark Heesakker nog steeds niet verlicht was. Wethouder Driessen kon mel den dat er volgende week straatver lichting wordt geplaatst langs de Tunnelweg, Roffert en Heesakker. In 2002 komt er extra verlichting op het eerste stuk van de Matthiasstraat en op Klein Oirlo en Castenrayseweg richting sportpark. De Gerrit Artsstraat, in het nieuwe uitbreidingsplan, wordt eind dit jaar verhard en van verlichting voorzien. Op Klein Oirlo en Roland worden verkeerstellingen gehouden. Deze straten worden, vanwege de ontgrin- ding bij de Diepeling, steeds inten siever gebruikt. Aan de hand van de uitkomst van de tellingen worden mogelijk fietsstroken en extra licht masten aangebracht. Er kwamen dinsdag ook nog andere onderwerpen ter sprake. Jac Wismans, voorzitter van SVOC'01, vroeg dringend om uitbreiding van parkeergelegenheid bij het sport park. Er is weliswaar een parkeer verbod ingesteld langs de zuidzijde van Heesakker maar daarmee is het parkeerprobleem niet opgelost. Op een zondag bezoeken gemiddeld 100 auto's en 50 fietsen het sport park en dat worden er alleen maar meer als straks ook de korfballers van de accommodatie gebruik gaan maken. Wethouder Driessen erken de het probleem en gaf toe dat par- keeruitbreiding nodig was. Maar een oplossing had hij niet voorhan den. Wethouder Heidens (CDA) schet ste de problematiek rond de inten sieve veehouderij. De kaarten die hij liet zien en die gebruikt worden voor de reconstructie, een herverde ling van het landelijk gebied in Venray en Meerlo-Wanssum, gaven voor Castenray geen rooskleurig beeld. Naast de gebruikelijke zone van 250 meter rond de bebouwings ruimte kent Castenray twee extra belemmeringen. Rond het natuurge bied de Vennen, een verzuringsge- voelig gebied, geldt eveneens een zone van 250 meter waarbinnen geen intensieve veehouderij is toe gestaan. Bovendien is een groot gedeelte van het Castenrayse grond gebied verdroogd wat eveneens belemmeringen inhoudt. Alleen langs de Lollebeekweg is nog ruim te voor landbouwontwikkeling. Reacties uit de zaal bleven uit. Wellicht dat iedereen wacht op de besluiten die de Eerste en Tweede Kamer eind dit jaar gaan nemen over de cumulatie van stankcirkels. Het vermoeden bestaat dat de regel geving versoepeld wordt. Van het gebruikelijke cadeau van B en W, een cheque ter waarde van 500 gul den, had de dorpsraad graag twee geraniumzuilen in het dorp geplaatst. Vroemen: "Dezelfde die in het Venrayse winkelcentrum staan. Maar een ambtenaar vertelde ons dat het 1200 gulden per jaar gaat kosten. Het zullen daarom wel Afrikaantjes worden..." HOOG DRAAGCOMFORT EN SNEL WENNEN VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 aa/ij hebben ruime ervaring en »00 OPGELEIDE N,l ICONTACTUENSSPEOAUSTE -j Honderden brugklasleerlingen van het Raayland College namen deze week weer deel aan de jaarlijk se verkeersdagen op de Venrayse school. Het is inmiddels traditie dat de brugklasleerlingen ieder jaar voorlichting krijgen over veiligheid in het verkeer. Zo werden de fietsen van de leerlingen gecontroleerd, moesten zij een werkboek over ver keer invullen en kregen zij een instructiefilm over jongeren in het verkeer te zien. Twee Venrayse opticiens onderwierpen de leerlin gen aan een ogentest. Vrijdagavond van 20.00 tot 23.00 uur De tienerdisco voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar gaat op vrijdagavond 26 oktober eindelijk van start in discotheek De Steeg in Leunen. De jeugd kan hier weke lijks terecht op de vrijdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. De heffing van entreegeld (2,50 gulden) is bedoeld om ongewenst in- en uitlopen, en daarmee dus ook eventuele overlast voor de buurt, te voorkomen, laat de gemeente in een persbericht weten. De entreegelden worden ook gebruikt om af en toe een artiest te kunnen laten optreden. Daarnaast wordt dit geld ook inge zet voor extra toezicht bij de fietsen stalling die speciaal voor deze gele genheid wordt ingericht op het parkeerterrein van De Steeg. Het aantal betalende bezoekers wordt geregisteerd. De bezoekers dienen zich bij binnenkomt te legiti meren. Een leerlingenpasje van school is hiervoor voldoende. WENS De tienerdisco is een lang gekoesterde wens van veel jeugdi gen, wethouder Driessen en de leden van de commissie Welzijn. Een eerdere poging van een initia tiefgroep, bestaande uit vertegen- Lederen kleding voor dames en heren Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299.- 399.- 399.- 599.- NU 199.- 250.- 299.- 399.- woordigers van dorps- en wijkra den, om in het centrum van Venray een disco te starten, bleek om diver se redenen niet haalbaar. De realisering van een tienerdisco in het te verbouwen OJC Dingus aan de Hoenderstraat ging de gemeente Venray te lang duren door de nog lopende juridische procedu res, waardoor ze besloot naar De Steeg uit te wijken. Dit leidde tot een felle reactie van het dorpsradenoverleg, dat een brief naar het college van Ben W schreef waarin de tien dorpsraden de komst van een bovenwijkse tienerdisco afwezen. Want juist op vrijdag avond worden in de dorpen allerlei activiteiten voor tieners georgani seerd. Ondanks de boycot van het dorpsradenoverleg, dat weigerde een brief van de gemeente in de dorpsblaadjes te plaatsen, gaat de tienerdisco in De Steeg gewoon door. Eigenaar Van Dijck van De Steeg, die van de gemeente ruim duizend gulden per keer ontvangt om de tie ners wekelijks onderdak te bieden, is bereid aan een tienerdisco mee te werken voor een periode tot eind april 2002. Met de politie zijn afspraken gemaakt over surveillan ce op straat tijdens de disco. Universiteit Maastricht ver zorgt op donderdag 8 november in bet Theehuis van het Odapark een informatiebijeenkomst over stagecontacten. De middag begint om 16.00 uur. De Universiteit Maastricht stelt bedrijven en instellingen tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid om zich te oriënteren op stagecontacten met studenten gezondheidsweten schappen, economie en internatio nale bedrijfskunde, rechten en infor matie/kennistechnologie. Daarnaast presenteren zich universitaire (stu dentenorganisaties die in het bij zonder actief zijn op het gebied van stage- en onderzoekbemiddeling. Behalve stagecontacten met de Universiteit Maastricht zal ook een deel van het stagenetwerk met de Technische Universiteit Eindhoven aan bod komen. Na een presentatie is er ruim de gelegenheid zelf in contact te treden met de verschillen de vertegenwoordigers. Twee jaar geleden heeft de regio Noord- en Midden-Limburg samen met de Universiteit Maastricht het initiatief genomen om de contacten tussen universiteit en regio te bevorderen. Een universitaire dependance in Venlo is daarvan het resultaat. Vanauit deze dependance worden activiteiten georganiseerd in de regio en samen met verschillende partners nieuwe projecten geïniti eerd gericht op versterking van ken nis en kennisinfrastructuur in deze regio. Behalve het netwerk van de Universiteit Maastricht staat hier voor ook het netwerk van de Technische Universiteit Eindhoven ter beschikking. Dat de contacten tussen regio en universiteiten rela tief beperkt waren, is gebleken tij dens het onderhoek naar de regiona le kennisbehoefte, dat vorig jaar is gepresenteerd. Daaruit bleek ook dat de overheid en bedrijfsleven stagecontacten aanwezen als een van de belangrijkste bronnen voor nieuwe kennis. Vanuit de universi taire dependance in Venlo is om die reden het stagebeleid tussen univer siteit en regio gestimuleerd, hetgeen geleid heeft tot behoorlijke toename van het aantal stageplaatsen in deze regio. Informatie over de manier waarop organisaties in contact kun nen komen met faculteiten, stagiai res, vraag en aanbod en kosten is daarbij natuurlijk van groot belang. Daarom wordt in samenwerking met de gemeente Venray voor de tweede maal een stagevoorlichtings dag voor de regio Noord- en Midden-Limburg. De voorlichtings sessie is gratis toegankelijk. FESTO MAKITA DEWALT HITACHI BOSCH METABO DUSS PANASONICFEIN Alle topmerken op voorraad Óók voor inspectie electrische gereedschappen NEN 3140 BOUWBESLAG GEREEDSCHAPPEN MACHINES KEIZERSVELD 61 VENRAYTEL. 0478 - 55 33 55

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5