Venray ontruimt autohandel Robben Werkgroepen onderzoeken toekomst St. Elisabeth ziekenhuis Asteria WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING tdoetere Groeps woningen in plan Jerusalem Hotel Restaurani nodigt u uit voor. ONBEPERKT/ mosselen, DAGEUJl^' Gemeente aansprakelijk voor geleden schade" ngen dè specialist oor tegels, sanitair Cn lONDERDAG 25 OKTOBER 2001 Nr. 43 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS rotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 nail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws www.hilhorst-makelaars.nl MTERSSTPAAT ISa VENRAY TEL 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) erden Grotestraat 23 5801 BE Venray Q Tel. 0478-581526 Robbertje ntc Venray heeft, de ten jaren menig robbertje i met Jan Robben. Deze lijkt de gemeente die slag gewonnen te hebben, ïin, dat Robben illegaal in 'tad genomen, wordt deze door de gemeente oot id. Aan jarenlang touwtrekke- Ij lijkt ccn eind gekomen, of niet. zal er bodemonderzoek tatsvinden naar eventuele ver- Zou die daar al zijn, dan ngetoond moeten worden .obben daadwerkelijk de ver- |cris. Dan hebben we het nog a gehad over wie de eventuele sanering gaat betalen. De gemeente had dit eigenlijk men voorkomen. Voordat :n zo'n tien jaar geleden op terheide mocht starten was al een periode van bekvechten b vooraf gegaan. Robben woon- op Wit Desselkc en was daar leindelijk de laatste bewoner die «rtrok, lang nadat alle andere oningen al leeg waren. Toen al men bij de gemeente dat Bderhandelen met Robben niet makkelijk was. Toch mocht hij pSmakterheide beginnen, op een Rein van 1000 m2, helemaal ftteraan in een hoekje. Dat de aneente en Robben er vervol- ens niet zakelijk niet uitkwamen ifl zijn bedrijf uit te mogen brei en, was enigszins voorspelbaar, 'at Robben vervolgens ander- wis grond in gebruik ging enten had ook voorzien kunnen 'orden. Alleen had de gemeente oen meteen in moeten grijpen en taalregelen moeten nemen. Nu ooft Robben bijna vijf jaar zijn £ng kunnen gaan, om vervolgens "horen te krijgen dat hij binnen os weken alles verwijderd moet 'obben. Dat is hem niet gelukt, 'at de gemeente tot ontruiming teft doen besluiten. Geen goed je actie en ook hier vraag ik mij 'wie dat gaat betalen. Wat dat "reft zal er nog menig robbertje '°chten gaan worden. Christy xt4CETg Burgemeester en wethouders van Venray hebben deze week besloten om bijna 700 m2 grond in het bestemmingsplan Jerusalem opnieuw ter beschik king te stellen voor het realiseren van appartementen en groepswo ningen ten behoeve van cliënten van De Wendel. Nadat de gemeenteraad van Venray al in augustus vorig jaar het besluit had genomen om deze grond beschikbaar te stellen, werd er geen overeenstemming bereikt over de te bouwen groepswoningen en appar tementen ten behoeve van De Wendel. Als gevolg hiervan werd de overeenkomst met projectontwikke laar Van Wijnen, die zorg zou dra gen voor de realisatie ervan, met ingang van 1 februari 2001 ontbon den. Ten tijde van de ontbinding van de overeenkomst met Van Wijnen werd een onderzoek inge steld naar de gemeentelijke huis_- vesting. Uit dat onderzoek bleek dat het niet onverstandig was om de vrijkomende grond voorlopig te reserveren voor een mogelijke uit breiding van het gemeentehuis. De huisvesting van cliënten van De Wendel kwam mede daardoor in een penibele situatie te verkeren. Tot voor kort waren de cliënten gehuisvest in de Laterije. Deze huis vesting is in verband met de bouw plannen van bovengenoemde groepswoningen en appartementen komen te vervallen. De bewoners zijn nu tijdelijk ondergebracht op de locatie St. Anna. Deze situatie heeft ertoe geleid dat de gemeente nog eens nadrukkelijk heeft stilgestaan bij de vraag in hoeverre de bewuste grond gereserveerd moet blijven voor een mogelijke huisvesting van het gemeentehuis. Ondanks dat de uitbreidingsplannen nog niet duide lijk zijn, hebben burgemeester en wethouders besloten de grond niet langer te reserveren maar opnieuw beschikbaar te stellen.voor het reali seren van appartementen en groeps woningen voor cliënten van De Wendel. Chrysler Jeep Dodge -VERKOOP NI RUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLEN BAAN 8 581J EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: VAKGARAGE@GOMMANSEN DEW1T.N L Internetsite: WWVV.GOMMANSENDEWITJSL De gemeente Venray is woens dagmorgen begonnen met het ont ruimen van het terrein van ijzer handelaar Jan Robben aan de Metaalweg. In december 2000 wilde de gemeente het terrein al ontruimen, maar ze werd destijds teruggefloten door de arrondisse mentsrechtbank in Roermond die besliste dat er eerst uitspraak gedaan moest worden in het hoger beroep dat Robben had aangete kend tegen de gemeentelijke ont ruiming. De gemeente Venray kreeg begin augustus het groene licht van het gerechtshof in Den Bosch voor de ontruiming, waarbij de handhaven de instanties, te weten gemeente, openbaar ministerie en politie nauw samenwerken. Jan Robben kreeg na deze uit spraak nog zes weken de tijd om zelf het perceel te ontruimen. Op het moment van de eerste rechter lijke uitspraak (in Roermond, red.) waren op het terrein circa 550 voer tuigen en diverse containers met onderdelen van auto's en andere materialen opgeslagen. De gemeen te trof woensdagmorgen nog zo'n driehonderd voertuigen aan, die nu samen met het losse materiaal, zoals onderdelen van auto's, autobanden, hout en schroot worden afgevoerd en opgeslagen bij het bedrijf Henraath in Melderslo. Tevens wordt er een bodemonderzoek ver richt, omdat het volgens de gemeen te Venray mogelijk is dat de bodem en het grondwater onder het terrein vervuild zijn. De resultaten van dit onderzoek worden in de loop van volgende week bekendgemaakt. Een gedeelte van de Metaalweg en de Spurkt en het terrein worden gedu rende de ontruiming afgesloten voor het publiek. De gemeente verwacht vrijdagavond met de hele operatie klaar te zijn. ACHTERGROND In 1992 startte Jan Robben op Smakterheide een autohandel en kreeg hij een stuk grond van 1000m2 in erfpacht. Het bedrijf groeide en het perceel werd te krap. Omdat de gesprekken over mogelijk verkoop van meer grond enige tijd in beslag namen, nam de ijzerhande laar medio 1994 extra grond rond om zijn gevel in gebruik, zonder toestemming van de gemeente. Begin 1995 besloot de gemeente Venray geen nieuwe grond aan Robben te verkopen. Op dat moment waren reeds voertuigen van het bedrijf op de gemeentegrond aanwezig en werd aan de onderne mer verzocht om de voertuigen te verplaatsen. De situatie op het ter rein verergerde volgens de gemeen te Venray echter zodanig, dat ze besloot om actie te ondernemen. In de volgende jaren volgde een rech terlijke procedure die uiteindelijk leidde tot een uitspraak in hoger beroep, die bepaalde dat de gemeen te Venray het terreirumag ontrui men. CLINCH Robben en de gemeente Venray liggen al jaren met elkaar in de clinch over een stuk grond van 7000 m2, waar Robben 4000 m2 van wil hebben voor zijn autohandel en -slo perij. Venray zegt dat Robben de grond illegaal als bedrijfsterrein in gebruik heeft. De ijzerhandelaar vindt dat hij op zijn minst stilzwij gend toestemming heeft van de gemeente Venray. Partijen hebben jarenlang onderhandeld over ver koop van het stukje industrieterrein. Robben wil slechts een deel, vier- PEEL-BRUNCH iedere zondag, r/t vanaf 11.00 urn MENU MAKT-MAR-WAI-VERREG1 4-,5-of6-gangenme™ v.a -7 - i^GANGEN-KEU^E-MEN1! (vrijdag, zaterdag en zondag) 1 keuze uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechten 1 en 4 desserts YI omtrent de "De gemeente Venray onderschat wellicht de impact die een positieve uitspraak voor Robben in het iloor ons inmiddels ingestelde appél met zich meebrengt. Het vonnis van de rechtbank in Den Bosch is immers niet onherroepelijk, waardoor de gemeente nu een aanzienlijk risico loopt door nu al met de ontri i. Voor alle schade die Robben lijdt en beeft geleden wordt de gemeente Venray aansprake lijk gesteld", stelt adviseur Bonsel. Volgens Bonsel heeft de familie Robben de gemeente Venray herhaalde lijk gevraagd om overleg, maar wilde de gemeente niets van een gesprek weten. Hij wiist erop dat in het door IMK opgestelde rapport, dat een nega tief toekomstbeeld schetst voor de ijzerhandel van Robben, van een aantal onjuistheden is uitgegaan. "De gemeente heeft van de door ons geconstateerde feiten en omstandig heden in het geheel geen kennis willen nemen en is vanaf het begin elke inhoudelijke discussie uit de weg gegaan", meent Bonsel. "Zij volhardde in haar voornemens koste wat het kost de ontruiming door te zetten, het geen wij ten zeerste betreuren'. Volgens de adviseur heeft de gemeente onlangs zelfs nog aangegeven, dat Robben aan eerder door de gemeente Venray gestelde eisen om tot ver koop van de grond over te gaan kan en altijd heeft kunnen voldoen, en dat de' eerder door Robben geconstateerde onjuistheden in het rapport van het IMK inmiddels door de feitelijke cijfers worden aangetoond "De gemeente Venray ziet hierin echter geen enkele aanleiding om met ons in overleg te treden. Dat Robben zelf al een aanvang had gemaakt met de ontruiming en heeft aangeboden dit voort te zetten, ter voorkoming van onnodige kosten, laat de gemeente maar buiten beschouwing en heeft haar niet kunnen bewegen en andere houding aan te nemen." duizend meter, van de grond hebben omdat de rest onder hoogspannings masten ligt en daardoor onbruikbaar is. Een ander geschilpunt betreft het ondememersplan dat de gemeente Venray eist voor ze tot verkoop zou overgaan. Volgens de gemeente was dat plan te mager. IMK Intermediar stelde eerder dat het bedrijf van Robben niet levensvatbaar is. De gemeente heeft dit rapport doen opstellen ter beantwoording van de vraag of het ondernemingsplan van Robben financieel haalbaar is. De gemeente Venray werd begin augustus in het gelijk gesteld door de rechtbank in Den Bosch, omdat Robben volgens het hof onvoldoen de aannemelijk kon maken dat zijn bedrijf levensvatbaar is. Verder vreesde de rechtbank dat Robben de eventuele financiering van de aan te kopen grond nog niet geregeld had en achtte het hof het niet aanneme- lijk dat Robben op het terrein grote investeringen heeft gedaan, laat staan dat deze investeringen zijn gedaan op aanraden van de gemeen te. Dat een groot deel van het bedrijf zal worden stilgelegd, is volgens het hof niet voldoende om de ontrui ming niet door te laten gaan. Maandagavond kwam de nieu we stuurgroep onder voorzitter schap van prof. dr. Cor Spreeuwenberg in Roermond bij elkaar. Er zijn daarin zes werk groepen gevormd die ieder op hun eigen vlak een onderhoek doen naar de toekomst van het St. Elisabethziekenhuis. Tijdens de volgende bijeenkomst op 17 december zal duidelijk worden hoe die toekomst er voor Venray uitziet. Theo Michiels is coördinator van de werkgroep moeder-en-kindzorg. Daarnaast zijn er groepjes gevormd over de Eerste. Hulp, ketenzorg, ver voer en maatschappelijk draagvlak. Michiels heeft namens de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray zitting in de stuurgroep. Hij is optimistisch gestemd na de verga dering van maandagavond. "Als dit niet lukt dan ga ik echt wat anders doen", zegt hij. "Met deze nieuwe club moeten we het eens door de ogen van de burgers en de patiënten gaan bekijken. Dat er in Venray een fatsoenlijke Eerste Hulp en moeder en-kindzorg terugkomt. Want dit is een sociaal-maatschappelijk pro bleem. Maar bij de specialisten bespeur ik toch nog afstand. Zij bekijken het technisch vanuit hun kant. Of zij het wel allemaal kunnen bemannen." Michiels gaat voor de werkgroep moeder-en-kindzorg op zoek naar mensen met kennis van zaken. "We moeten snel aan de slag want er is haast geboden. Op 17 december moet duidelijk zijn wat er haalbaar is." Het Venrayse platform, dat onlangs is omgevormd tot een stich ting, heeft in de voorbije maanden niet stil gezeten. Er werden diverse gesprekken gevoerd met gedepu teerde Èurlings, ziekenhuisdirectie en met kamerleden in Den Haag. De Venrayse stichting heeft zich ook aangesloten bij een landelijke vere niging voor kleine ziekenhuizen die in de problemen zijn geraakt zoals Oldenzaal, Oss, Velp, Veghel, Zierikzee en het Slotervaartziekenhuis. Op 29 november vindt in Den Haag een bijeenkomst plaats. Begin november zal de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray in de schouw burg zijn strategisch plan presente ren. Theo Michiels houdt zich vast aan de uitspraak van ziekenhuisdi recteur Guy Peeters 'dat niets onomkeerbaar is'. "Dit betekent dat wat weg is, weer terug kan komen. We strijden vooral voor de terug keer van de moeder-en-kindzorg en eisen een volwaardige Eerste Hulp van 24 uur per dag en'zeven dagen in de week", aldus Michiels. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray y Tel.; (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRI I F RONGEN Noairfertwt 8 PostbóvBS S800.A8Vem.ay T (0.478)51 IS 81 F (04?$ 51 43 81 8 infc^diéjniosrnt Advie* Implementatie - Kantoorautomatisering Trainingen - Websites - internetapplicaties

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1