Daphne Ariaens wil stap naar bekendheid maken PEEL EN MAAS Reünie 50 jaar YFU Venrode succesvol op korenfestival Expositie schilderijen in Mariakapel Silvia en Paul naar EK rolstoeldansen Werkreis naar Turkije gaat door Venrayse kapellen winterklaar Korenfestival in Ysselsteyn Tandtechniek Ven ra Willems, Jenniskens fierde editie loeve Blues Opbrengst collecte Beatrixfonds Gewond Hobbymarkt Het najaar is de tijd om alles winterklaar te maken. Zo is de Stichting Kruisen en Kapellen, naast al het andere werk rondom het behoud en herstel van de monumentjes van vroomheid, doende om een aantal daken van Venrayse kapellen na te lopen. Hier en daar een pan recht leggen of een kapotte lei vervangen, het komt ieder jaar terug. Bij de H. Hartkapel aan de Steegsepeelweg in Leunen is van de gelegenheid gebruik gemaakt om het leien dak wat verder over te laten steken en een groot gedeelte van de leien te vervangen. Het karwei is de vorige week geklaard en het heiligenhuisje kan er weer een hele tijd tegen. r—J www.awillems.nl DIRECT GAZON v.o.f Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl FEEL EN MAAS 'n abonnement waard installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De vierde aflevering van het blu- festival Hoeve Blues staat zondag oktober van 16.00 tot 24.00 uur de agenda. Hoeve Blues 2001 is logisch vervolg van de drie eer- zo succesvolle afleveringen, is inmiddels duidelijk dat leve Blues een blijvertje is. De Ie positieve reacties maken duide- dat aan de formule voorlopig gesleuteld hoeft te worden. Ook jaar dus weer een programma op ee podia met een aantal opvallen- Limburgse bands, landelijk kende groepen en solisten en de ee top-bands van zowel België en derland. Een programma dat zich ngert tussen vele uiteenlopende jesstijlen, zoals de traditionele issisippie-delta-blues, Chicago nes, Texas blues, jump en soul, logie en rhythm blues. De orga- atie is weer in handen van oculam in samenwerking met ueswork, De Witte Hoeve en ndenboom Brouwerijen. Tot de tredende artiesten behoren 00- lurty-Nine, Bugaboo Tang, emens Vande Ven, Starfish Bowl, illie B Blue Sparrow, Blues e, Pennyleen Backstreet Men Barrelhouse. Kaarten zijn nu al te irkrijgen in de voorverkoop bij De itte Hoeve, VVV Venray en Hans Bree muziek. Uitwisselingsstudenten en gastgezinnen gezocht Dit jaar bestaat YFU International Exchange, (het voormalige Youth for Understanding) wereldwijd Precies 50 jaar. Op zaterdag 24 november Jindt in boerderij Mechteld in Jtrecht vanaf 14.00 uur een nbileumviering plaats, speciaal v°or alle oud- deelnemers, (oud) gastgezinnen en vrijwilligers van YFU Nederland. Het doel van deze dag is om terug te kij- «n op de geschiedenis van YFU jjn andere oud- uitwisselingsstu denten te ontmoeten In 1951 namen de eerste stu denten deel aan een uitwisseling assen Duitsland en Amerika. Deze uitwisseling was een initia te! van Rachel Andresen, met als doel nieuwe generaties van leiders e behoeden voor de fouten die "nnen 30 jaar tot twee wereldoor den hadden geleid. Dit mondde "'tin de oprichting van een inter nationale u itwissel ingsorgan isatie v°°r jongeren om zo begrip te weken voor andere culturen en volken. Vandaag de dag worden Wijks ruim 8.000 jongeren uit- Eowisseld tussen ruim 40 verschil- t lende landen. In Nederland vertrokken 43 jaar geleden de eerste studenten voor een uitwisselingservaring naar Amerika. Inmiddels hebben ruim 5.500 Nederlandse jongeren via YFU aan een uitwisselingspro gramma deelgenomen. Momenteel zijn wij op zoek naar zoveel mogelijk voormalige uit wisselingsstudenten, (oud)gastge- zinnen en vrijwilligers van YFU uit de regio Venlo. Het maakt niet uit of u nu in 1959 of in 1999 bent weggeweest, of u nu naar de USA of Japan bent geweest, iedereen is welkom. Indien u mensen kent die aan een uitwisseling met YFU hebben deelgenomen of op een andere manier bij YFU betrokken zijn (geweest) geef dan hun adressen door aan YFU International Exchange, telnr. 0297-264850. Ook voor het reserveren van toe gangskaarten of meer informatie kunt u hetzelfde nummer bellen, of kijken op www.yfu.nl/jubileum Het jubileum wordt mede moge lijk gemaakt door de ambassades van de Verenigde Staten, Polen, Duitsland en Zweden. Oud-Venrayse presenteert cd 'Waiting for your love' DONDERDAG 11 OKTOBER 2001 - NR. 41 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Afgelopen zondag organiseerde het VNK-Limburg (Vereniging Nederlandse Korenorganisatie) opnieuw het jaarlijks Limburgs Koren Festival in Theater de Munt in Weert. Doel van dit festival is het bevorderen van koorzang. 36 koren zijn in de gelegenheid gesteld zich te meten met andere koren, ieder koor in zijn eigen categorie, varië rend van lichte tot klassieke muziek, kinderkoor tot kamerkoor, senioren koor of ensemble. De 40 dames van Venrode hadden zich aangemeld voor de categorie lichte muziek, gelijke stemmen, om zich samen met dirigent Max Smeets, te laten beoordelen door een jury, bestaande uit onder andere Cees Wouters, diri gent van Groot Vocaal Ensemble Ars Musica uit Venray. Koren wor den beoordeeld op onder andere zui verheid, klankkleur, ritmiek, tekst behandeling. Als verplicht werk dient een lied a capella gezongen te worden. Venrode wist in de catego rie lichte muziek, gelijke stemmen, het hoogste puntenaantal van de deelnemende koren te behalen. Een prima resultaat dat door het koor bereikt is na een lange tijd van hard studeren. De hieraan verbonden prijs mocht de voorzitter ontvangen uit handen van gedeputeerde M. Eurlings. Van zondag 14 oktober tot en met zondag 21 oktober zal priester-kunstenaar Simon Ruiter een aantal van zijn werken expo seren in de Mariakapel in Holthees. Simon Ruiter heeft zich in zijn schilderijen laten inspire ren door psalmteksten. Ieder schilderij is voorzien van een regel uit een psalm. Het is de moeite waard om deze schilderij en te komen bezichtigen met hun mystieke sfeer, de zachte kleuren en hun warme uitstraling. Naast deze schilderijen is er tij dens deze expositie een bijzonder werk te zien, waaraan de schilder een paar jaar heeft gewerkt, en dat het resultaat is van veel meditatie op de naam JHWH. Het schilderij draagt als ondertitel: 'Gij bezit alle namen. Gij, de enige, die men niet noemen kan'. Het thema van dit schilderij is eigenlijk de 'Weg die de mensheid gedurende 10.000 jaar is gegaan in haar zoektocht naar het geheim'. Simon Ruiter werd geboren in Den Helder in 1937. Na zijn priesteropleiding te hebben afge rond, vertrok hij naar Noord- Sulawesi in Indonesië, waar hij 25 jaar als missionaris werkzaam is geweest. In die jaren al begon hij met zijn grote project: de uitbeel ding van een aantal psalmen. Na 25 jaar missiewerk keerde hij terug naar Nederland en sloot zich aan bij de huisgemeente 'Het Hogesteen' in Langenboom. Daar heeft hij de beschikking over een ruim en licht atelier, met inspirerend uitzicht op het Brabantse landschap, een prima plek om verder vorm te kunnen geven aan zijn schilderijen op palm- teksten. De Mariakapel in Holthees biedt een uitermate geschikte omgeving om deze schilderijen volledig tot hun recht te laten komen. De intie me sfeer en de rust van de kapel zijn in harmonie met het werk van Simon Ruiter, en het is een unieke gelegenheid deze schilderijen te zin in de ambiance, waarvoor ze als het ware geschapen zijn. De tentoon stelling in de Mariakapel wordt op zondag 14 oktober geopend door Pius van Loon, die zich zeer ver want voelt met het werk, en die van uit zijn achtergrond ook veel kennis heeft van de psalmen. De opening is om 15.00 uur, en de tentoonstelling is op die dag te bezoeken tot 17.00 uur. Van maandag 15 oktober tot en met donderdag 18 oktober is de expositie te bezichtigen van 14.00 uur tot 17.00 uur, en op vrijdag, zaterdag en zondag, 19 tot en met 21 oktober, van 11.00 uur tot 17.00 uur. In april 1986 werd het jonge renkoor Enjoy Together opge richt. Er werd gestart met een groep jongeren in de leeftijd tot 16 jaar. Omdat in de loop der jaren de gemiddelde leeftijd tot boven de 26 jaar opliep, werd voorgesteld om de naam jonge renkoor te veranderen in vocal group Enjoy Together. In ver band met het 15-jarig jubileum van Enjoy Together wordt op zondag 21 oktober een korenfesti val in zaal Roelanzia gehouden. Aanvang: 14.00 uur. In zijn vijftienjarig bestaan heeft het gezelschap diverse dirigenten gehad, maar sinds september 1999 staat Enjoy Together onder leiding Het 15-jarig jubileum van Enjoy Together wordt op zondag 21 okto ber gevierd met een korenfestival. van Toine Janssen uit Maasbree. Het koor heeft momenteel 25 zin gende leden en een combo, bestaan de uit dirigent Toine Janssen, op gitaar, drummer Ruud Janssen en Peter-Paul Koonings op keyboard. De leden zijn afkomstig uit Ysselsteyn, Venray, Leunen, Heide, Overloon, Aarle-Rixtel en Blitterswijck. Het koor is regelmatig te horen in de kerk, op korenfestivals en kerst markten. Het repertoire bestaat vo- rank Boeijen, Justine nielay, K-Otic, Lichter Laaie Cris Zegers kennen we alle- j| wel van radio en tv. Bij de estennaam Daphne gaat bij de iste mensen nog geen belletje telen. Nog niet wellicht, want bet aan Daphne Ariaens ligt idaar heel snel verandering in nen. Op donderdag 25 oktober fdt namelijk haar nieuwe sin- ,cd 'Waiting for your love' in isterdam officeel aan pers en bliek gepresenteerd. "Het is een met lekkere dansmuziek. Het is bopen dat de liedjes aanslaan bet grote publiek, zodat ik van jo hobby in de toekomst mijn roep kan maken." leed van de in Venray geboren getogen Ariaens kwam vorige binnen in de Tipparade van de ga Top 100. Op nummer tien, lier onder andere Frank Boeijen K-Otic. Op de cd staan een inimentale en een radioversie ihet swingende lied 'Waiting for irlove'. "Ntttuurlijk ben ik hart- ïe trots op de cd. Het is prachtig ['Waiting for your love' nu al in lipparade staat, want de cd moet gpfficieel gepresenteerd worden, de verwachtingen zijn hoog." laphne Ariaens werd geboren in nray. "Mijn vader en moeder men nu in Bergen maar ze hebben enlang een sportzaak in hartje nray gehad. Na de middelbare looi, het Boschveld College in nray, ben ik aan de universiteit i Nijmegen sociale geografie m studeren en daarna heb ik nog Er gebeurde veel in onze collecte week, maar de contactpersonen van de kerkdorpen, de collectanten en de gulle gevers brachten de mooie som van ƒ16.525,- bij elkaar; ƒ253,22 minder dan in 2000. Voor mensen met onwillige spieren een stevige handreiking van de Venrayse inwo ners!. De opbrengst is als volgt: Heide ƒ476,.85; Leunen ƒ1.091,55; Merselo ƒ801,00; Oirlo ƒ878,35; Oostrum ƒ1.077,20; Smakt/Holthees ƒ452,75; Vredepeel ƒ102,00; Ysselsteyn ƒ1.578,00; Venray Centrum ƒ10.067,30. Deze inzet samen kan men noe men: eerst aan de ander denken en dan aan jezelf. Wij hopen bij leven en welzijn weer op aller inzet en gave te mogen rekenen in 2002. Een 77-jarige fietser uit Horst een een i6-jarige scooterrijdster uit Well raakten woensdagmorgen gewond nadat beiden niet elkaar in botsing waren gekomen op het fiets pad langs de Venray se weg in Horst. Bij een inhaalmanoeuvre raakte de'sco.oteniidsi.er de fietser.. waarna beiden ten val kvramcra Ze aijn ben 'den.met hoofdletsel naar bot die- kénh»is m Venray gebracht. de lerarenopleiding afgerond. Tegenwoordig sta ik zelf voor de klas, om les te geven aan aardrijks kundeleraren van middelbare scho len." DANSEN De werkreis van de leerkrach ten van basisschool De Flierefluit naar Iskenderun in Zuid-Oost- Turkije gaat gewoon door. Ondanks de vergeldingsaanvallen van de Verenigde Staten op Afghanistan "Vooralsnog is er geen negatief reisadvies en dus vertrekken we op vrijdag 12 okto ber", vertelt directeur Gé Peeters. De Venrayse basisschool is een zogenaamde 'zwarte' basisschool: 70 procent van de leerlingen is allochtoon, een vijfde van de twe- honderd leerlingen is Turks. Reden voor de leraren om tijdens de hersf- vakantie naar Turkije te reizen om daar en de cultuur te leren kennen en om enkele basisscholen te bezoe ken. "Zo willen we meer inzicht krijgen in de belevingswereld van de Turkse leerlingen. Een Turkse leraar van De Flierefluit komt uit Iskenderun, dus de keus van het pre cieze reisdoel in Turkije was dan ook gauw gemaakt", aldus Peeters. Het Venrayse danspaar Silvia Burgers en Paul Francken neemt op vrijdag 12 en zaterdag 13 okto ber deel aan het Europese kampi oenschappen rolstoeldansen, die dit jaar vanwege het 20-jarig bestaan van de Stichting Rolstoeldansen in Nederland georganiseerd worden. De Reuma Vereniging Venray houdt dit jaar op 25 november weer haar jaarlijkse hobby-kerstinarkt. Dit jaar op een nieuwe locatie, namelijk in De Witte Hoeve aan de Gasstraat (hoek Raadhuisstraat) in Venray. Hobbyisten kunnen zich voor deelna me aanmelden bij Adrie Koek, tel. 0478-588534. De kosten zijn gelijk als aan de voorgaande jaren, ƒ10,-per strekkende meter. Om verzekerd te zijn van een goede standplaats dient u zich snel aan te melden. Silvia en Paul zijn klaar voor de Europese titelstrijd. Aan de wedstrijd doen zes Nederlandse paren mee. Silvia Burgers en Paul Francken hebben in de afgelopen jaren al meerdere malen deelgenomen aan EK of WK en de resultaten mochten er zijn. De titelstrijd vindt plaats in sportcen trum Papendal in Arnhem. Kaarten zijn aan de ingang te verkrijgen. De wedstrijden beginnen vrijdag en zaterdag om 19.00 uur. Er wordt door deelnemers uit tien landen, verdeeld over twee verschillende klassen, gestreden om de hoogste eer en kwalificatie voor de Paralympische Spelen. Enjoy Together bestaat 15 jaar mamelijk uit moderne popmuziek. De repetitieavond is op dinsdag avond van 20.00 tot 21.45 uur in zaal Forest in Ysselsteyn. Mensen die interesse hebben, zijn van harte J welkom. Aan het korenfestival op zondag 21 oktober nemen de gastkoren Flarmony uit Oostrum, Many Voices uit America, Hoor's uit Horst en Chrisko uit Venray deel. De presentatie van het korenfestival j is in handen van Sieb Nijssen, oud- voorzitter van het koor. De oud- leden hebben inmiddels een uitnodi- ging ontvangen. Natuurlijk is iedereen van harte welkom om naar deze muzikale middag vol zang te komen kijken. De entree is gratis. Daarnaast heeft de 31-jarige Ariaens als danseres gewerkt voor verschillende popgroepen in Duitsland en Nederland. "Bekend zijn bijvoorbeeld Loona uit Mallorca en Future Breeze uit Duitsland. Toen één van de zangers in de kleedkamer hoorde dat ik goed kon zingen, stelde hij voor om eens iets te proberen in de studio. Zo ging het balletje aan het rollen." Ruim driejaar werkt ze nu al aan haar zangcarrière. "Ik heb een cd uitgebracht die in Italië redelijk suc cesvol was, maar onbekend is in Nederland en Duitsland. Je moet als artiest ook een beetje geluk hebben dat de radiostations jouw nummers willen draaien. En dat is gelukkig met 'Waiting for yor love' wel het geval. Al moet je natuurlijk altijd afwachten hoe het publiek op jouw lied zal reageren." Tegenwoordig woont de oud- Venrayse samen met haar echtge noot In het Duitse Kranenburg, net over de grens bij Groesbeek. "Toch kom ik nog wel eens in Venray, om familie te bezoeken. Ja, ik bewaar goede herinneringen aan mijn Venrayse periode en hoop natuurlijk dat Venray mijn cd massaal zal kopen", zegt ze lachend. Het management van Daphne Ariaens, Talbay Music in Almere, Daphne Ariaens presenteert op donderdag 25 oktober haar cd 'Waiting for your love' in Amsterdam heeft het volste vertrouwen in Daphne, zo blijkt uit een persbe richt. 'Waiting for your love' is een commercieel zéér aantrekkelijk en aanstekelijke single, waarvan voor de release menigeen al onder de indruk was. Daphne heeft ruime ervaring in de entertainment industry en kan deze stap naar bekenheid zeker aan. Voorzien van een zoete maar ook zeker sterke, stem, weet deze lerares menigeen voor haar te winnen', aldus Talbay Music.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15