Slim Jeugdtheater in Venray Gespreksgroep over hersenletsel Nieuw toneelstuk Vlasbloem Oostrum B Omroep Venray Week van de toegankelij kheid Noord-Limburg maakt zich op voor Maashorst Proms Eighties swingparty Plyers ffl Rommelmarkt in Meerlo Themagroep over huwelijk/relatie Crosswedstrijd 't Veule Truus Tacken 10 jaar vrijwilliger Geslaagd EPeelrand PEEL EN MAAS BEZORGEN? Whiplash inloopmiddag Vrij williger s- centrale UW I EN MAAS donderdag 11 oktober 2001 - Pagina 13 ill Internet Con*1***0* Iwilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? leem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites i actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) n webpromotie Iw interne communicatie kan beter? let behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Brootdorp 89 - 5815 AN Merselo Iel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl ril Slimpie van Slim komt in de herfstvak- met zijn nieuwe voorstelling Venray. Op zaterdag 13 okto- verzorgt hij om 14.00 uur een jrstelling in Partycentrum jjj issen aan de Raadhuisstraat 6. )e slimme Slimpie show, is de Ivan de nieuwe show met clown *a(i mpie. Het is inmiddels de negen- velke door deze doldwaze clown dt uitgevoerd. In deze show wil mpie aan de kinderen laten zien hij helemaaaaaal niet dom is. t de rare capriolen die hij uitha- ril hij bewijzen dat clowns héél erg slim kunnen zijn. Uiteraard zal er van alles verkeerd gaan en dit zal leiden tot veel hilariteit en lachsal vo's bij de kinderen. Zij zullen Slimpie moeten helpen om alles tot een goed einde te brengen. Een deel van deze taak is ook weggelegd voor Slimpie's vriendje, de praten de vogel Kwekkie. Hij zal in dit programma ook zijn opwachting maken en voor de nodige grappen en grollen zorgen. Het programma is geschikt voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar (en hun ouders). In de pauze en na de voor stelling kunnen alle kinderen zich gratis laten schminken. De Vereniging Celebraai, afde- igLimburg, houdt vier middagen het St. Elisabethziekenhuis in enray en wel op de maandagen 5, 19 en 26 november, telkens van •30 tot 16.30 uur. In een viertal leenkomsten worden de diverse et-zichtbare stoornissen behan- M en hoe daar mee om te gaan. ok wordt ingegaan op de relatie tot "partner, kinderen, en de buiten- De jubilerende (5x11) camavalsver- uging de Vöskes in Meerlo houdt op 'ndag 14 oktober een grote rommel- lafkt in zaal 't Brugeind in Meerlo. 6 carnavalsvereniging heeft de schikking over twee grofe zalen, raar de goederen overzichtelijk uitge lid staan. Ook dit jaar kan de bezoeker reke- inop een keur van artikelen zoals op ^volgende afdelingen te koop aan boden worden huishoudelijke Melen, antiek, klein meubel, porse- lln< fietsen, speelgoed, muziekinstru- 'enten, audioapparatuur, computers, 'ode boeken, snuisterijen en nog veel Jeer waardevolle artikelen. De inoei- waard voor liefhebbers om gezellig middag te komen snuffelen, met onderden koopjes en vaak voor '°demprijzen voor elk wat wils. De "ceste goederen zijn van de vorige jHiw.en zelfs nauwelijks .gebruikte 'Melen. Om 13.00 uur gaat de zaal N voor het kopen van kleine artike l-Om 14.00 uur start de verkoop bij Nd, waarbij de waardevolle spul- de hamer passeren. Entree f. 2,50 'ónderen hebben gratis entree! wereld en het belang van doelen stellen en een nieuwe toekomst opbouwen. De eigen bijdrage voor deze vier middagen is ƒ15,- per de lnemer. U kunt zich opgeven bij Hans Hessels, tel. 046-4494518. Niet aangeboren hersenletsel komt altijd onverwacht, een beroer te of een hersenbloeding, een korte of langere coma na een ongeval, een hersentumor, hersenvliesontsteking etc. Na behandeling in het zieken huis, een eventuele revalidatie in een revalidatiekliniek komt men meestal weer terug in de thuissitua tie met meer of minder veelal blij vende stoornissen en/of handicaps. Deze kunnen van lichamelijke aard zijn zoals lopen, bewegen, spreken, zien maar ook de cognitieve stoor nissen zoals problemen met het geheugen, concentratie, planning, extreme moeheid, verandering van gedrag, wijziging van stemmingen, emoties, ontremmingen enz. Vooral deze psychische stoornissen hebben vaak een zeer grote invloed op het dagelijks functioneren van de getroffene en de directe familie. Ook de sociale gevolgen zoals ver lies van werk, minder financiën, problemen met de dagbesteding, afhankelijkheid van partners, verei sen de opbouw van een nieuwe gewijzigd leefpatroon voor het gehele gezin. Herkenning en erken ning van de problemen is een eerste stap op weg naar het aanvaarden en leren omgaan met de nieuwe situa tie. Daar professionele hulpverle ning nog nauwelijks aanwezig is, organiseert de vereniging Celebraai, afdeling Limburg, gespreksgroepen voor getroffenen om hen te helpen op weg naar een betere kwaliteit van leven met hun stoornissen/handi caps. Toneelgroep de Vlasbloem uit Oostrum is al weer geruime tijd bezig met het toneelstuk voor het nieuwe seizoen. De voorstelling worden gegeven op 4 november in de schouwburg in Venray en op 5 november in het gemeenschapshuis in Oostrum. Dit jaar spelen zij Boerenbont en rode lampjes, geschreven door Carl Slotboom. Het stuk wordt gedeelte lijk gespeeld in het Oostrum's dia lect, en bestaat uit drie bedrijven. De rollen worden vertolkt door Theo Hagens, Yvonne Donders, Mia Tacken, Netty van Reenen, Petra Gielen, Jip Swinkels en Nol Linders. De regie is in handen van Harry Daniels en Meino van Kesteren. Inhoudelijk is het stuk doorspekt met verwarrende gegevens, aange zien de dames niet hun werkelijke beroep aan durven te geven. Betty en Dolly wonen en werken namelijk (n hétzelfde, gehuurde huis. De zaken gaan niet goed, end e beide dames besluiten een kamer te verhu ren. Hendrik Buitendijl, een boeren jongen die niets gewend is, wordt de nieuwe huurder. Dolly en Betty dur ven niet te vertellen waarmee ze hun geld verdienen. Ze maken hem wijs dat ze fysiotherapeuten zijn. Als er dan klanten komen die met Hendrik in gesprek raken, wordt alles toch wel zeer verwarrend. Inmiddels is de verloofde van Hendrik, Klaartje, samen met haar moeder, achter de verblijfplaats van Hendrik geko men. Ze logeren incognito in het huis van Betty en Dolly. Wim, een klant van Betty, denkt dat Klaartje een nieuwe prostituee is en beland uiteindelijk met haar in het roze hemelbed. Uiteindelijk komt Klaartje achter de beweegreden van Hendrik's vlucht, en ze trek hieruit haar conclusies. Het is dus een avondvullend stuk, waarbij u eens heerlijk kunt ont spannen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de secretaresse van de toneelvereniging, tel. 0478-581562. Niets is vanzelfspreken.... Hebt u op een of andere manier direct of indirect te maken met gemengde relaties, dan is deze themagroep zeker iets voor u. Het aantal gemengde huwelijken in Nederland neemt snel toe, maar de aandacht voor deze groep houdt daarmee geen gelijke tred. Hoe moet je omgaan met je partner die een ande re culturele achtergrond heeft? Als hij of zij: geen Nederlands spreekt; de Warmte en de Liefde van het familiegevoel mist; leeft binnen het 'ik' in plaats van het 'wij'. Hoe kun je omgaan met een mul ticultureel huwelijk waarin men nog te weinig van elkaar weet en waarin de een denkt in westerse patronen en de andere in heimwee naar zijn of haar moederland. Het klinkt mis schien erg cliché, maar het is vaak wel zo. Deze cursus is een spiegel in het groot, waarin iedere cursist word geconfronteerd met zijn eigen gedrag binnen een huwelijk waarbij beide echtelieden hun eigen leven leiden en een hang naar hun eigen cultuur hebben. Hoe kun je omgaan met een mul ticultureel huwelijk waarin je vaak te maken krijgt met verschil in cul tuur, godsdienst, taal, gedrag enz. In deze cursus zullen al deze aspecten aan bod komen, via discussie, sten cils en videomateriaal en aan de hand van thema's die door de deel nemers gekozen kunnen worden. Te denken valt aan: kinderen, familie, kleding, geld, roken, zeden, tijdsbe grip e.d. De docente mw. Carla Yagoubi is een ervaringsdeskundi ge, onder andere vanwege het feit dat zij als Nederlandse al meer dan 25 jaar is getrouwd met een Marokkaan. Deze themagroep start op donderdagavond 11 oktober in Venray en behelst zes lesavonden. Voor informatie kunt u bellen met de Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 0478-580185. ACC 't Veule houdt zondag 14 oktober de laatste cross van het sei zoen 2001. Op deze middag komen de volgende klasses aan de start: Gastrijders, Standaard, Kevers, 1600cc Sprint, 2000cc Sprint, Vrije Klasse, Funklasse, Toerwagens tot 3000cc, Sportklasse en de Damesklasse. Dit alles begint om 12.00 uur op evenemententerrein De Peel in Ysselsteyn gelegen aan de Middenpeelweg richting Rips. Voor meer informatie tel. 0478-581266. Truus Tacken is tien jaar vrijwilli ger bij de Praktische vrijwillige Thuishulp Noord-Limburg. In de zomer van 1991 meldde Truus zich, na een oproep in de krant, voor vrijwilligers bij verstan delijk gehandicapte kinderen. Als snel werd haar gevraagd om con tactpersoon te worden voor Helden en Meijel. Zij nam de begeleiding op zich van vrijwilligers. Namens de Praktische vrijwillige Thuishulp bezocht ze ook de vergaderingen in Helden van onder andere de Zonnebloem, het Rode Kruis, maat schappelijk werk bejaardenzorg, gehandicaptenverenigingen,, kruis verenigingen etc: een tweemaande lijks overleg. Naast het begeleiden van de vrij willigers heeft zij ook zelf jarenlang een hulpvrager bezocht. Na vijfjaar is Truus verhuisd naar haar oude woonplaats Venray. Ook hier kon de Praktische vrijwillige Thuishulp weer een beroep doen op haar, nu als een 'gewone' vrijwilliger. Ook is zij een trouwe bezoeker van de the mabijeenkomsten die gehouden worden voor vrijwilligers. Café 't Podium staat komende zaterdag, 13 oktober, om 20.00 urn- in het teken van de jaren tachtig. De avond wordt verzorgd door DJ Paul. De laatste tijd is dit echt een rage geworden. Café 't Podium is hier echter al twee jaar mee bezig end e baste bezoekers van deze avond weten hoe gezellig deze avond kan zijn. Het wordt dus lekker swingen en meezingen met overbekende top 40 hits. Om het geheugen even op te frissen enkele namen: The Weathergirls, Michael Jackson, Talking Heads, S-Express, The blues Brother, Mel Kim, The Cure, Miami Sound Machine, Rick Astley en vele andere bands uit die tijd. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Marloes Halmans uit Venray is geslaagd voor het doctoraal examen Franse taal en letterkunde aan de Universiteit Utrecht. VENRAY, ISABELLAHOF OPEN DAG! Komt u vrijblijvend een kijkje nemen op onze open dag zaterdag 13 oktober 2001 van 14.00 uur tot 16.00 uur. Perfect onderhouden, in 1995 verbouwde, royale twee-onder-één-kap woning gelegen aan een zeer rustige, kindvriendelijke straat in de groene wijk "Veltum" met zeer ruime uitgebouwde living v.v. bourgondisch parket, woonkeuken met luxe inbouwk., 4 slpks, badk. met douche, ligbad, wastafel, toilet, kantoor q. computerruimte en tuin (zuid) m# div. terrasjes en tuinhuisje. Bwjn 1987, ver bouwd in 1995, percopp.: 244 m2, inh.: ca. 505 m5. ES Makelaardij „J Md *6*^1 lefoon: (0478) 568846 Vraagprijs: OP AANVRAAG Aanvaarding: in onderling overleg 5801 BN Venray Fax: (0478) 568732 Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De Whiplash Stichting Nederland organiseert op donderdag 18 okto ber van 13.30 tot 15.30 uur een inloopmiddag voor whiplashpatiën- ten in het Cultureel Centrum de Weijer, De Raetsingel 1 in Boxmeer. Jaarlijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen het slachtoffer van een whiplashongeval. De gevol gen van een whiplash kunnen zeer verstrekkend zijn. Het whiplashlet- sel kan ontstaan wanneer het hoofd een slingerachtige beweging maakt ten opzichte van de romp, meestal als gevolg van een verkeersongeval. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggen merg en hersenzenuwen. De klach ten, zoals hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid, duizeligheid, geheu gen- en concentratiestoomissen kunnen zeer hevig zijn. Voor museum 't Freulekeshuus wordt een suppoost-gastheer/gas- vrouw gezocht. Hij/zij gaat toezicht houden, het bemensen van de recep tie en telfooncentrale, verkopen van toegangsbewijzen, het opmaken van de kas en bezoekersstaten. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Er is heel veel voor gedaan, want het is niet eenvoudig om in de Melkherberg van Kabouter Plop te komen, maar Mario is het dan toch gelukt. Na heel lang zoeken in de Belgische bossen hebben ze de pad denstoel van deze Belgische held gevonden en hebben ze kabouter Plop bereid gevonden een gesprekje aan te gaan en wel op zaterdag 13 oktober tussen 15.00 en 17.00 uur. Kent u iemand die zondag 14 of maandag 15 oktober jarig is? Verras hem of haar met een overheerlijke verjaardagstaart. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 of stuur het naar Omroep Venray, postbus 5800 AB in Venray t.a.v. Verzoekjes op Zondag. Programma's maandag t/m vrijdag Maandag: 14.00-17.00 uur: Nonstop muziek 17.00-18.00 uur: Lokaal Centraal 18.00-19.00 uur: Varia 19.00-21.00 uur: Peelgrass Dinsdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop Muziek 17.00-18.00 uur: Lokaal Centraal 18.00-19.00 uur: Waar zijn de trou badours gebleven (herh.) 19.00-20.00 uur: Hitjungle 20.00-21.00 uur: Time Switch Woensdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop muziek 17.00-18.00 uur: Lokaal Centraal 18.00-19.00 uur: Horizon 19.00-21.00 uur: Hutspotavond Donderdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop muziek 17.00-18.00 uur: Lokaal Centraal 18.00-19.00 uur: Nonstop muziek 19.00-20.00 uur: Als het maar duits klinkt 20.00-21.00 uur: Ger Gedoan 21.00-22.00 uur: Waar zijn de trou badours gebleven Vrijdag: 14.00-17.00 uur: Nonstop muziek 17.00-18.00 uur: Lokaal Centraal 18.00-19.00 uur: Peelgrass 19.00-20.00 uur: Rock 'n Roll All Flauvours 20.00-23.00 uur: Heartbeat FM 23.00-24.00 uur: Nonstop muziek Nog steeds zijn veel voorzienin gen in de gemeente Boxmeer niet of slecht toegankelijk voor ouderen en mensen met een handicap. Op straat, in natuurgebieden, in openba re gebouwen, maar ook op internet kunnen zij vaak moeilijk uit de voe ten. Om daar iets aan te doen is de week van 1 t/m 6 oktober uitgeroe pen tot Week van de toegankelijk heid. Net als vorig jaar sluit het Platform Gehandicapten Boxmeer zich hierbij aan. Een toegankelijke leefomgeving is voor iedereen van belang, maar zeker niet voor iedereen vanzelf sprekend. De samenleving moet dusdanig toegankelijk worden dat iedereen voorzieningen kan berei ken en gebruiken. Bovendien wordt toegankelijkheid voor iedereen ste- ds belangrijker, omdat de samenle ving steeds meer ouderen gaat tel len. Een van de taken die het PGB zich heeft gesteld, is de aandacht te vestigen op de problemen die men- PEEL EN MAAS WEEKBLAD sen met een functiebeperking tegen komen ten aanzien van de bereik baarheid, toegankelijkheid en bruik baarheid. De manier om dit te doen, is mensen bewust laten worden van eventuele hindernissen en hen te laten zien, waar de situatie wel goed toegankelijk is en waar niet. Vorig haar heeft het Platform Gehandicapten Boxmeer voor het grootste deel van de winkels in de Steenstraat op hun toegankelijkheid onderzocht, waarbij een aantal win kelbedrijven 'obstakelvrij' werden bevonden. Deze winkels kregen een speciale deursticker uitgereikt waar aan mensen met een handicap kun nen zien dat het gebouw voor hen voldoende toegankelijk is. Dit jaar richt het platform zich op het thema recreatie eri in het kader daarvan zal op zaterdag 6 oktober een onderzoek gedaan worden naar de toegankelijkheid van sportac commodaties, openbare- en uitga- nsgelegenheden in de gemeente Boxmeer. Dit gebeurt door middel van de zogenaamde quick-scanme- thode. De uitkomsten van die onder zoeken zullen geïnventariseerd wor den. Wanneer een sportaccommodatie of gebouw aan de eisen voldoet, dus wanneer het voldoende 'obstakelvrij' is, krijgt het betreffende gebouw de speciale sticker uitgereikt. Noord-Limburg maakt zich op voor het grootste promsconcert van het jaar: de Maashorst Proms. In de Bloemenveiling ZON in Venlo zullen op zaterdag 1 en zondag 2 december klassiek en pop elkaar ontmoeten. Liefst 260 muzikanten en artiesten uit de regio zullen hun opwachting maken. De kaartverkoop voor het spectaculaire, vier uur durende muziekfeest start op zaterdag 3 november. Naar verwachting zul len ruim 5000 toeschouwers de Maashorst Proms bijwonen. Maashorst Proms is het vervolg op de concerten die in november 1998 plaatsvonden in het kader van de opening van het nieuwe centrale kantoor van Rabobank Maashorst. De muzikanten, artiesten en duizen den bezoekers waren zo enthousiast, dat de roep om een tweede editie steeds luider werd. Naar aanleiding van het grandioze succes werd besloten een stichting in het leven te roepen die met een bepaalde fre quentie het promsconcert gaat orga niseren. Na twee jaar voorbereiding vindt op zaterdag 1 en zondag 2 december de tweede editie van Maashorst Proms plaats. De Bloemenveiling ZON in Venlo is wederom als loca tie uitgekozen. "In de Bloemenveiling ZON kunnen we grote aantallen bezoekers gastvrij ontvangen", verduidelijkt Marion Peeters van de Stichting Maashorst Proms. "Drie jaar geleden bezoch ten tussen de 5000 en 6000 mensen, jong en oud, de twee concerten. We verwachten dat ook dit jaar de belangstelling groot zal zijn." LICHTSHOW Maashorst Proms biedt een aan trekkelijk programma van klassieke muziek gecombineerd met pop, reg gae, rap of rock. Het kan allemaal, zoals in 1998 al werd bewezen. De twee concerten worden geheel inge vuld door 260 muzikanten, artiesten en dansers uit de regio. Een specta culaire lichtshow en het grote podi um geven Maashorst Proms dit jaar extra cachet. "We willen ons onder scheiden van andere promsconcer- ten in de regio door een betere pro grammering, meer artiesten, een professionelere opzet en een perfec te kwaliteit van licht en geluid. Bovendien willen we met Maashorst Proms de samenwerking Maashorst Proms. Het grootste promsconcert van het jaar op 1 en 2 december in bloemenveiling Zon in Venlo. tussen culturele verenigingen bevor deren." TOPBAND De Stichting Maashorst Proms zal de komende weken de namen van 1 de muzikanten, artiesten en dansers bekend maken. Marion Peeters wil 1 slechts verklappen dat de organisa tie erin is geslaagd om een klassieke topband te strikken voor Maashorst Proms. De kaartverkoop van het vier uur durende muziekfeest start op zater- dag 3 november. Die dag kunnen van 10.00 uur tot 14.00 uur kaarten 1 worden gekocht bij het centrale kan toor van Rabobank Maashorst aan de Spoorweg 2 in Hegelsom. Daarna zijn de kaarten verkrijgbaar bij alle vestigingen van Rabobank Maashorst. Het concert begint zater dag 1 december om 20.00 uur en zondag 2 december om 17.00 uur. De prijzen in de voorverkoop: zit plaats 40 euro, staanplaats 30 euro.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13