Hypotheek info-avond bij Fortis Bank Met Adecco naar Oranje Ierse muziek in Mariakapel Holthees Een jaar gratis naar de kapper Adventshow bij September Informatiemiddag voor senioren Slotmanifestatie Jaar van Vrijwilligers Regiokalender DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl \N\e\eis Energie in beweging Internet en Vrijwilligers krant 'Onze jongens in Indië' Gelegenheids pas bibliotheek Docenten- concert Oktoberfest De Bonte Koe Buutfinale Internet en Vrij williger s- krant J EN MAAS donderdag 11 oktober 2001 - Pagina 11 „rig jaar juni speelde de folk- (p 'Alice's Restaurant' de ren van de hemel tijdens het Izoniernachtsconcert in de riakapel in Holthees. Het tlschap, gespecialiseerd in met „c Ierse folk music, wist in de id de handen van het publiek jlkaar te krijgen. C[ optreden van 'Alice's laurant' kenmerkt zich ook door sterke wisselwerking tussen ,tp en publiek; ze hebben al •7 bonte avond op hun naam Jet optreden in de kapel heeft bij de bandleden het gevoel even, dat ze zonder al te veel toeters maar meer serieus, en meer in overeenstemming met het karakter van het gebouw een concert zouden willen verzorgen in de kapel. Het luisteren naar hun muziek zou daarbij op de voorgrond moeten staan, de muziek zou meer voor zich zelf moeten kunnen spreken. Het verzoek aan de Mariakapel om eens een meer 'serieus' concert in de kapel te verzorgen is in dank aan vaard, en daarom vindt er op zon dagmiddag, 28 oktober een optreden plaats van 'Alice's Restaurant' in de Mariakapel. Het optreden begint om 15.30 uur en zal omstreeks 17.30 uur afgelopen zijn. IERSE FOLK Het blijft uiteraard gaan om een optreden waarbij de Ierse folk music de boventoon voert, en de omlijsting van het concert speelt daar ook op in. Zo is er in de pauze van het con cert gelegenheid om een prima glas Murphy's Irish Beer te proeven, maar voor de nuchtere bezoekers onder ons is ook een kop koffie of thee voorhanden. 'Alice's Restaurant' is in 1994 opgericht, en de groep is als het ware per toeval ontstaan, omdat vier leden van de groep, die nooit eerder in deze samenstelling met elkaar gespeeld hadden, bij een verjaardagsfeestje een act moesten verzorgen. Op dit moment telt de groep zes muzikanten, vijf mannen en een vrouw, die met elkaar een keur van instrumenten weten te bespelen. maar liefst zestien instrumenten. De groep heeft een uitgebreid repertoire opgebouwd, en is niet alleen in de regio maar ver daarbuiten inmiddels een gerenommeerde naam gewor den op het gebied van folk music. Het is een genoegen hun aansteke lijke en meeslepende optreden mee te maken. Kaarten voor dit concert kosten 15,00 gulden per persoon, en zijn te verkrijgen en te reserveren bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees: de familie Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Kaarten voor dit concert zijn ook te bestellen via de website van de kapel, www.mariakapel.nl. Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Endstraat 12, tel. 581553 J\ M enioren Sport Synthese biedt ioren in de leeftijd van 55 tot 65 in het kader van haar bewe- gsaanbod voor senioren een pro- mma aan met lichte oefeningen or de conditie, ontspanning- en mhalingsoefeningen, met als luiting van iedere bijeenkomst korte meditatie. Beweging is uitdrukking van energie. We 3Zi ii in beweging, we lopen, bewe id! I0ns voort, lopend, via vervoer- Idelen, bewegen ons tussen groe- i, mensen, we bewegen ons iken en onze gevoelens, we vegen voortdurend, op vele ver diende manieren, overdag en 's-nachts in de slaap, dan reizen verder naar dromenland. We zijn |d in beweging. Senioren Sport ithese biedt vooralsnog een tien- bijeënkomsten aan in het itrum voor Ouderen de mphaan Kennedyplein 1 Venray. activiteit start vrijdag 12 oktober 10.00 uur. Ook voor diegenen zich nog niet hebben aangemeld, nneer blijkt dat deze activiteit in behoefte blijkt te voorzien rdt deze opgenomen in het regu- eaanbod. Voor verdere inlichtin- en aanmeldingen kunt u ook Hen naar Senioren Sport 2, telefoon 0478-517317. teel vrijwilligersorganisaties iben het wereldwijde web niddels ontdekt. Maar wat doen er dan vervolgens mee? En werkt ook? Bij de Vrijwilligerscentrale Venray is een krant verkrijgbaar !l daarin de volgende thema's; nsite is zo gemaakt! Webwijzer jwilligerswerk. Snel succes jon- rensite. Internet maakt patiënt indiger. Een eigen website is ook or kleine organisaties weggelegd, n ontmoetingsplek voor ijwillig Nederland - www.vrij wil- ersplein.nl - Zesduizend vacatu- i- www.vrijwilligerscentrale.nl -. Oeze Internet en ijwilligerskrant is een uitgave van )V Publicatie Services en tot- ndgekomen met steun van het nisterie van VWS. Deze krartt is itis te verkrijgen bij de ijwilligerscentrale Venray irkstraat 8. Mevrouw Smits is winnares geworden van de feestactie ter gele genheid van het 25-jarig jubileum van Hij en Zij Haarmode in Venray. Zij mag een jaar lang gratis naar de kapper aan de Raadhuisstraat in Venray. De tweede prijs, een half jaar lang gratis naar de kapper, ging naar mevrouw Thomassen, terwijl derde prijswinnaar Colette Haesman, en vierde winnaar, Bergi Direks, respectievelijk drie en een maand gratis hun haren mogen laten verzorgen. De jeugdprijzen waren voor Paul Berkers (cadeaubon van Intertoys) en Janneke Drabbels (McDonalds cadeaubon). Op de foto Jac en Nelly Thielen met enkele prijswinnaars. Bloemsierkunst September viert op 24 en 25 november haar 10-jarig bestaan met een bijzon dere adventshow. "Reden genoeg voor een feest. Wij nodi gen iedereen van harte uit om dit met ons te komen vieren. Onze adventshow zal sfeervol, warm, mooi, stijlvol, mysterieus, gezellig en knus zijn. Loop gezellig even binnen voor de sfeer, of gewoon voor een glaasje glühwein of een stukje kruiden- koek", zegt eigenaresse Deborah van Oyen. Deborah van Oyen nam op 1 oktober 1991 bloemsierkunst September over. Sindsdien maakte September nogal turbulente tijden door. Zo werd het Henseniusplein meteen in de eerste zomer gereno veerd en helemaal opengebroken. "De klanten moesten ons als het ware 'herontdekken'. De klanten kring moest weer worden opge bouwd", kan Deborah van Oyen zich nog goed herinneren. Deborah raakte zwanger en Miranda kwam een poosje in het bedrijf werken. In 1994 nam het team vaste vormen aan: Daphne en Chantal kwamen voor vast bij September in dienst en in datzelf de jaar haalde het bedrijf de krant met een brand, waarbij geredde kuikentjes de hoofdrol speelden. Deborah van Oyen: "In de tussen tijd kwam Petra in ons team en begon ook Marieke met haar bloemschikloopbaan. In 1998 ging Anke bij ons aan de slag en sinds vorig maakt ook Karin deel uit van ons hechte team." Maandag 18 januari 1999 open de bloemsierkunst September in verband met een verbouwing haar deuren voor een tijdelijke periode aan de Gouden Leeuw 19, maar op 14 mei 1999 gingen de medewerk sters terug naar een spiksplinter nieuw pand op een vertrouwde stek: Henseniusplein 9A, waar ze nog altijd tot volle tevredenheid vertoeven. Vorig jaar maakte het team van September een inktzwarte periode door. "Onze medewerkster Daphne ging op vakantie in Afrika en na een lachend afscheid zagen we haar nooit meer terug. Het meest verschrikkelijke wat een mens kan meemaken. Toch von den we de kiacht om door te gaan, mede gesteund door de warme woorden en hartelijke kaarten van onze klanten", zegt Deborah van Oyen. De adventshow vindt plaats op zaterdag 24 november van 12.00 tot 22.00 uur en op zondag 25 november van 12.00 tot 17.00 Lezing: Op maandag 15 oktober 2001 organiseert de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. een dialezing over de lotgeval len van militairen uit de regio Venray en omgeving die naar Nederlands-Indië werden gezon den tijdens de onafhankelijk heidsstrijd van Indonesië. Spreker is Sjeng Ewalds. Voor de pauze zal hij vertellen over de voor geschiedenis van de onafhankelijk heidsstrijd en de militaire acties. Onder de Nederlandse troepen waren ongeveer 11.000 Limburgse militairen: ruim 200 jongens uit Venray, 50 uit Meerlo-Wanssum en ruim 100 uit de gemeente Bergen. Het afgelopen jaar is getracht een voorlopige namenlijst van deze militairen op te stellen. Na de pauze komen de activiteiten van het Limburgs Thuisfront aan bod. Het Thuisfront werd in 1946 opgericht om de contacten tussen de soldaten in Indië en het thuisfront (familie; parochie) te onderhouden. Tijdens de avond is er tevens gele genheid om een kleine tentoonstel ling te bekijken over deze periode, ingericht door Harrie Linders. Ook zullen de namenlijsten ter inzage liggen. Aanvang: 19.30 Locatie: zaal Het Trefpunt in Beukenrode De lezing is vrij toegankelijk voor leden en belangstellenden. Asielzoekers en het leven in een AZC Sinds jaar en dag zijn in grote delen van de wereld mensen op de fucht. Mensen vluchten omdat ze vrezen voor vervolging of omdat ze cli in hun land van herkomst niet veilig voelen. Een klein deel van deze wjsen komt naar Nederland en dient een asielaanvraag in. Tijdens de periode dat de asielaanvraag in behandeling is biedt het entraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) opvang en onderdak, 'ervoor maakt het COA gebruik van circa tien opvang- en onderzoekscen- 3* meer dan vijftig Asielzoekerscentra (AZC's) en een groot aantal aanvul- Me opvangmogelijkheden zoals hotels en pensions. 'n Venray zal in 2002 op de locatie 'de Brabander' in principe voor vijf |rzo'n asielzoekerscentrum worden ingericht. 'neen asielzoekerscentrum verblijven asielzoekers van allerlei nationa- f'ten, mannen, vrouwen en kinderen. Indien mogelijk zorgen ze voor zich- ilT- Ze doen boodschappen, maken schoon en verrichten onderhoudswerk- «mheden. In een toenemend aantal centra hebben deze mensen de Pgelijkheid om zelf maaltijden klaar te maken. Het zelf koken geeft een daginvulling en versterkt het gevoel van eigen- $arde. Een beperkt aantal weken per jaar mogen asielzoekers betaald werk i^rrichten. De kinderen gaan naar school. Tijdens het verblijf in het centrum fprdt een programma aangeboden dat gericht is op een zelfstandig bestaan INederland. Over het leven van de mensen in een asielzoekerscentrum zal vrouw C.Eurlings, stafmedewerker directie COA, op 16 oktober in De Mphaan een lezing houden. Aanvang: 14.00 uur. -Je gezamenlijke ouderenbonden gaan weer wandelen op woensdag 17 Oktober in de Deurnese Peel. Vertrek: 13.30 uur vanaf het Kennedyplein. Aosten: vijf gulden, inclusief koffie en vervoer. Niet-leden (zij die geen lid '!ln van een ouderenbond) betalen 7,50 per persoon. Er zijn van die bankzaken die u waarschijnlijk niet 'even snel' wilt regelen. Het afsluiten van een hypo theek, bijvoorbeeld. Het kiezen van een pensioenvoorziening. Of het opstellen van een door timmerd financieel plan. Maar ja, wanneer kunt u tijd vrijmaken voor een uitgebreid adviesgesprek? Kantoormanager van Fortis Bank, Harold Jongkind: 'Veelmensen hebben het door de week zo druk, dat ze nauwelijks de tijd vinden om in alle rust rond de tafel te zitten en de zaken te bespreken. Om het u makkelijk te maken, organiseert Fortis Bank te Venray op maandag 15 oktober tussen 19.30 en 21.30 uur een Hypotheekavond met als thema Wonen. Een aanrader voor ieder een die meer wil weten over hypotheken en alles daaromtrent. HOTEL ASTERIA Deze hypotheekavond vindt plaats in Hotel Asteria te Venray. Op deze avond kunnen wij u o.a. een extra scherp rentetarief vanaf 4.6% op de ProfijtPlan hypotheek aanbieden. Wilt u ook eens komen praten over een passende hypotheek? Bel één van de medewerkers van kantoor Venray voor een afspraak met één van onze hypo theekadviseurs. Heeft u die twijfel ook wel eens? U wilt graag een boek lenen, maar bent nog geen lid van de biblio theek. Om meteen een jaarabonne ment te nemen, vindt u te kostbaar omdat u daarvoor te weinig gebruik maakt van de bibliotheek. Voor al deze personen heeft de bibliotheek de oplossing gevonden. Sinds 1 oktober heeft de bibliotheek Venray de Gelegenheidspas ingevoerd. Inschrijving voor dit abonnement is gratis. Het enige waar ze om vragen bij inschrijving is een geldig legiti matiebewijs. Voor elk materiaal dat u leent met de Gelegenheidspas betaalt u f 2,50 bovenop de normale leenvergoeding die voor de materia len geldt. Dit betekent bijvoorbeeld dat u al een boek kunt lenen voor maar f 2,75 voor drie weken. Met de Gelegenheidspas kunt u kiezen uit alle materialen die de bibliotheek aanbiedt. Dus niet alleen de boeken maar ook dvd's, cdroms, tijdschrif ten, video's en speelleermaterialen. Naast deze pas blijft het Kennismakingsabonnement gewoon bestaan. Met dit abonnement kunt u twee maanden lid worden van de bibliotheek Venray, voor maar f 10,00. Ideaal voor diegene die bij voorbeeld tijdelijk in Venray ver blijft en toch gebruik wil maken van de bibliotheek. Bent u al lid van een andere bibliotheek in Noord- of Midden Limburg, dan is voor u wel licht het Bibliotheekpaspoort inte ressant. Met dit paspoort, waarvoor u f 5,00 betaalt, krijgt u een leners pas waarmee u ook materialen in de Venrayse bieb kunt lenen. Een jaar abonnement kost f 40,00, voor 65 plussers bedragen de kosten f 25,00. Voor jeugdleden tot 18 jaar is het lidmaatschap zelfs helemaal gratis. Zoals u merkt, bieden ze diverse varianten op een abonnement aan. Laat u adviseren door medewerkers aan de balie. Samen kunnen ze voor u uitzoeken welk abonnement het beste bij u past. Ook niet-leden zijn van harte welkom. De bibliotheek is er voor iedereen. U kunt altijd binnenlopen, boeken inkijken, tijd schriften of de krant lezen. Pas als u materialen mee wilt nemen, is het noodzakelijk dat u over een geldige Venrayse bibliotheekpas beschikt. De bibliotheek is open dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Adecco The Flex Company is sponsor van het Nederlands elftal. Zodoende hadden Mark Arts en Chris Sanders (samen op de foto met inter cedente Chantal), werkzaam als uitzendkracht bij Adecco in Venray het geluk dat ze uitverkoren waren om afgelopen zaterdag een uitstapje te maken naar de wedstrijd Nederland - Andorra in het Gelredome stadion te Arnhem. Zij werden daar onthaald met een hapje en een drankje en konden vervol gens van de wedstrijd genieten. Al zat het weer niet mee, de sfeer was fan tastisch en volgens de heren was het een geweldige ervaring. In het stadion Gelredome in Arnhem vindt op 15vdecember de slotmanifestatie 'Het Compliment' van het Internationaal Jaar van Vrijwilligers plaats. Er zijn onder andere stands, videopresentaties, fototentoonstellingen en speciale IJV-acts en optredens in het stadion. In het hoofdprogramma zijn er de prijsuitreikingen Vrij will igers-pro- ject2001 (Nationale Compliment), Vrijwi 1-1 igersgemeente van 2001, Ondernemer van 2001, Vrijwilligers van 2001 en zingen artiesten het vrijwilligerslied. Er zijn verder optredens van onder andere Karin Bloemen, Deff Rhymz, Guus Meeuwis, Clouseau, Twarres, George Baker, Edsilia, Bert Herink, Henk Westbroek en Ernst Daniël Smid. Kaarten bestel len kan via www.vrijwilligers- werk.nl en compliment@nov.nl Geeft u even door aan de Vrijwilligerscentrale met hoeveel personen u hier naartoe gaat. Wellicht dat er bij voldoende belangstelling centraal vervoer te regelen is. Bij de Vrijwilligers-cen- trale Venray Markstraat 8 zijn (gra tis) programmafolders en inschrijf formulieren van deze slotmnifestatie verkrijgbaar, tele foon 0478-516995. Taxaties Advies voor al uw taxatie's VENRAY VENLO 0478-586408 iui lmv - adnn-r 077-3513301 Alle docenten werkzaam bij de Muziekschool Venray verzorgen op zondag 28 oktober een docen tenconcert. Er wordt een zeer wisselend programma aangebo den van zowel klassieke als lichte muziek. Aanvang 15.00 uur in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem. De toegang is gratis. De nieuwe korte cursusjaar staat voor de deur, voor de nieuwe instro- mers (basisschoolleerlingen) is- er weer de gelegenheid om een kijkles 1VM (Instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs) bij te wonen in de week van 26 november, infor meer bij de administratie, telefoon: 585320. Bij de Muziekschool is er ook volop gelegenheid tot het vol gen van korte cursussen zoals bij voorbeeld koorworkshop, koristen opleiding, spelenop de samba, djembé, didjeridu, pianobegelei ding, deeltijdcursussen voor alle instrumenten, korte cursussen voor alle instrumenten, cursus popmu ziek, bandcoaching, enz. enz. Voor een prospectus kunt u bellen, tele foon 585320 of kijk op de internet pagina www.kunstencentrumjerusa- lem.nl Voor alle liefhebbers van Duitse volksmuziek en schlagers vindt zon dag 21 oktober vanaf 16.00 uur in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat weer het jaarlijkse Oktoberfest plaats. De Bonte Koe zal geheel versierd zijn in een Bayrische ambiance. Onder de blauw-witte kleuren zullen diverse Duitse bieren verkrijgbaar zijn en zal het aan worst niet ontbreken. Dit jaar hebben reeds meer Duitse artiesten hun medewerking toege zegd dan vorig jaar en het ziet er dus naar uit dat deze derde editie van het Oktoberfest wederom een succes zal worden. Vele schlagers uit de jaren 70/80 zullen zondag opnieuw live gezongen worden. Verder ook populaire muziek die men tegen woordig aan de Ballermann op Mallorca hoort en natuurlijk in München. De presentatie is in handen van Wim Maffay (broer van...). De buutfinale 2002 zal op 1 i januari 2002 gehouden worden in "De Merthal in Horst. Tijdens deze avond, waar de nieuwe Limburgs kampioen bekend zal worden, zul len bekende Limburgse artiesten de avond muzikaal opluisteren. De loting van de finalisten alsme de de voorverkoop zal plaatsvin den in café/zaal 't Wiel in Melderslo. Reserveren van kaar ten is niet mogelijk. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Veel vrijwilligersorganisa ties hebben het wereldwijde web inmiddels ontdekt. Maar wat doen ze er dan vervol gens mee? En werkt het ook? Bij de Vrijwilligerscentrale in Venray is een krant verkrijg baar met daarin de volgende thema's; Een site is zo gemaakt! Webwijzer vrijwilligerswerk. Snel succes jongerensite. Internet maakt patiënt mondi- gér. Een eigen website is ook voor kleine organisaties wegge legd. Een ontmoetingsplek voor Vrijwillig Nederland www.vrijwilligersplein.nl - Zesduizend vacatures www.vrijwilligerscentrale.nl -. Deze Internet en Vrij-wil li- gerskrant is een uitgave van NOV Publicatie Services en totstandgekomen met steun van het Ministerie van VWS. Deze krant is gratis te verkrij gen bij de Vrijwilligerscentrale Venray Markstraat 8. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokaleuder. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 12 oktober Venio. Zaterdag 13 oktober: De bluesformatie Cuban Heels speelt in het Venlose jongerencentrum Perron 55. Het concert begint om 21.00 uur. Zondag 14 oktober: Maa,sbree heeft van 10.30 tot 18.00 uur e showroom van Auto Jaco in Maasbrce. in Boxtel. Zondag 14 oktober: Drumband- en major een antiek- en vlooienmarkt in Zondag 14 oktober: In de Casa Verde van Kasteeltuinen Areen treedt clowntje Polka op. De tuinen zijn open van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 14 oktober'. In de parochiekerk van Grubbenvorst vindt voot de 23e keer het Promsconcert plaats. Medewerking verlenen de muziekverenigingen St. Cecilia uit Horst cn Venlona uit Venlo. Aanvang 12.15 uur. Zondag 14 oktober: In streekmuseum De Locht in Melderslo vindt een demonstratie kant klossen plaats. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 16 oktober: Hub Dnessen verzorgt een dialezing in het hoofdgebouw van Veiling Zon in Grubbenvorst. Het thema is 'Vaste planten cn vaste plantenbor- ders'. Aanvang 20.00 uur. Zondag 4 november: In Galerie Pictura in Aijen speelt het Bonnard Trio. De uitvoering in de galerie aan de Aijenseweg 16b begint om 12.30 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11