HVC/Alustema pakt tweede thuiszege Sfront iet 1/emay Foernooiwinst Red Caps Jumpers'76 komt met de schrik vrij Bowlen Biljart HVC/Alustema 2 verliest ruim Eerste nederlaag dames Trepke/Venray Programma zaalvoetbal )C De Piëlhaas ATB-toertocht in Venray Harten Drie Klavertje Vier pffLEN MAAS donderdag 4 oktober 2001 - Pagina 21 Benauwde 5-4 winst op ADL/Bunga Melati 2 VC/Alustcma-ADL/Bunga lati 2 5-4(2-1). loelpunten: 3. Frank Brands 1- 16. Bas Kools 1-1; 16. Stephan iers 2-1; 24. Thomas Delfina 2- 7. Ruud Brands 3-2; 40. Ruud nds 4-2; 43. Stephan Sijbers 5- 47. Jan Bekkers 5-3; 48. imed Ajjaji 5-4. eidsrechter: Vergoossen ibicht). Toeschouwers: 80. (VC/Alustema: W. Sijbers; irkens, F. Brands, R. Brands, [ten, S. Sijbers en Van Veghel. )oor Henk Willemssen) la vier competitieduels bezet 'C/Alustema een plek in de Idenmoot van de eerste divisie De beide thuiswedstrijden wer- gewonnen terwijl de twee uit- ls in een nederlaag eindigden, ach Paul Janssen is toch con- over de competitiestart, ezien de personele problemen ive hebben ben ik zeker tevre- Vrijdagavond boekte ïC/Alustema een benauwde 5-4 eop ADL/Bunga Melati 2. )at er een reserveteam in de eer- divisie speelt heeft te maken met fusie van de Brabantse clubs L en Bunga Melati. De jurgers waren met vijf wissels r Venray afgereisd terwijl de nrayse bank met twee spelers wel mager bezet was. De nieuwe Jman Raymond Janssen is mis- lien komende vrijdag in het uit- •I tegen titelkandidaat KW/Peter 5 oktober órthal De Wetteling 30ZVV Leunen-Haelen 2 30 ZVCBJ-H77/le Village 30 Lake Valley-ZW Mari orthal De Weert OOBDZ Venray-ZV/Serum 00 BDZ Venray 2-Inter'80 2 OOZVV Leunen 2-OBR lerdag 6 oktober arthal De Weert OOTrepke/Venray 4-Venrode Trepke/Venray 5- C/Alustema 5 00 ZVV Leunen-Fermonia Boys mes) 00 Venrode 2-HVC/Alustema 6 andag 8 oktober arthal De Wetteling 30 Trepke/Venray 2-Herberg de il 30 SVCB-ZVCO orthal De Weert 30 Lake Valley 4-FC Hento 30 ZVV Leunen 3-Gastronoom 4 30 HVC/Alustema 6-Wittenhorst ;rthal Overloon ZVCO 2-Lake Valley 3 lag 9 oktober De Wetteling 10 ZVV Leunen 4-ZVCBJ 2 Langhout voor het eerst inzetbaar. Omdat Jurgen Nellissen, die eigen lijk gestopt is, evenmin beschikbaar was verdedigde de ervaren Wilbert Sijbers het Venray se doel. Daarnaast waren Rob van Eist (nog een maand buitenspel), Fred Jeuken (vakantie) en de geblesseerde nieuwkomers Stanley Filon en Frank van Kempen niet van de par tij. Bovendien is Stefan van Sinderen abrupt gestopt. Na de vori ge thuiswedstrijd verliet de routinier boos de sporthal om niet meer terug te keren bij HVC/Alustema. Van Sinderen zegt een andere visie op het zaalvoetbal te hebben dan zijn coach. Paul Janssen op zijn beurt betreurt het afhaken van Van Sinderen. "Nee, ik heb hem niet meer gesproken. Hij heeft aangege ven geen contact meer met de club te willen. Dat moet ik respecteren. Het is zonde dat hij gestopt is want het is een heel goede zaalvoetbal- Ier." Gezien de vele tegenslagen betekent de terugkeer van Frank Brands een geschenk uit de hemel. Voor aanvang van het seizoen koos Frank Brands, evenals Eric Troisfontaine, voor het veldvoetbal. Paul Janssen hoopte toen dat beiden zich tijdens het seizoen nog zouden bedenken. Maar al na twee competi tieduels koos Frank Brands weer voor de zaal omdat hij onder trainer Huub Vercoulen niet meer op een basisplaats kon rekenen. Coach Janssen: "Ik ben uiteraard hartstikke blij met de terugkeer van Frank. We kunnen nog veel plezier aan hem beleven. Ondanks dat hij eerst voor het veld koos bleef hij bij de club betrokken. Hij ging mee naar de wedstrijden en kwam naar de trai ningen kijken. Het contact is eigen lijk nooit weggeweest." VLIEGENDE START HVC/Alustema kende vrijdag avond een vliegende start. Nadat Frank Beerkens op de keeper strandde nam de thuisploeg in de derde minuut de leiding. Een vrije' trap van Ruud Brands werd door zijn broer Frank van richting veran derd: 1-0. Na de omstuimige ope ningsminuten zakte de Venrayse ploeg steeds verder weg. De 1-1 gelijkmaker na ruim een kwartier kwam dan ook niet onverwachts. HVC/Alustema was direct klaar wakker want binnen een minuut leidde het weer. Na een prachtige individuele actie van Stephan Sijbers die hij even mooi afrondde: 2-1. Vlak daarna was Frank Brands heel dicht bij 3-1 maar hij trof de lat. Toch kwamen de Brabanders vlak voor rust weer op gelijke hoog te: 2-2. De bezoekers gingen na een gele kaart met een man minder de rust in. Vlak voordat de twee minuten ver streken waren wist HVC/Alustema te profiteren van de overtalsituatie. Aanvoerder Ruud Brands scoorde 3-2, De Venray naren hadden het beste van het spel maar de ploeg speelde verre van constant. Sterke fases werden afgewisseld door veel mindere periodes. Omdat de tegen stander geen sterk collectief vormde bleef het Venrayse team aan de win nende hand. Tien minuten voor tijd nam HVC/Alustema verder afstand na een schitterende aanval. Stephan Sijbers passte op links naar Frank Brands en uit diens voorzet schoot Ruud Brands 4-2 binnen. Twee minuten later leek de strijd beslist toen Stephan Sijbers de stand naar 5-2 tilde. Maar de bezoekers toon den veerkracht en wisten in de 47e en 48e minuut tegen te scoren: 5-4. HVC/Alustema beleefde nog een benauwde slotfase. Uiteindelijk trok de Venrayse ploeg de 5-4 winst over de eindstreep en was de tweede thuisoverwinning een feit. "Daar ben ik dik tevreden mee. De spelers toonden veel vechtlust en ze hebben de opdracht perfect uitgevoerd. Dat is een groot compliment. Want de drie punten zijn nu heel belangrijk", vindt Paul Janssen. De dames moesten in De Weert tegen Kesjotje 1 uit Swalmen, de kampioen van twee seizoenen terug. Na tien minuten zal de volle tribune een mooie actie van Moniek Spreeuwenberg en Jessie Pelzer, Patty Dings alleen op de keepster afgaan en scoorde: 1-0. Maar gauw genoeg was het Kesjotje die in de dertiende minuut de stand weer gelijk trok. Venray had in de eerste helft diverse goede kansen maar stuitte steeds weer op de keepster van Kesjotje. In de dertiende minuut van de tweede helft was het wederom Kesjotje dat wist te scoren door een corner slim te benutten: 1-2. Vijf minuten later was het weer Kesjotje die 1-3 scoorde. In de negentiende minuut kreeg Venray een vrije trap voor het doel van Kesjotje en wist Patty Dings hier goed gebruik van te maken en scoorde 2-3. De coach Gert-Jan Wismans van Venray ging meer druk zetten in de hoop op in ieder geval een gelijkspel. In de twintigste minuut was het Kesjotje die toch nog wist te scoren, weder om uit een corner. Venray gaf niet op en gooide alles op alles. Brechje Simmons kreeg nog geel. Komende zaterdag staat de uit wedstrijd tegen Beringe 2 op het programma. Het vertrek is om 15.30. .7,21 5,0 .Het reguliere seizoen zit erop, Itoernooitijden zijn aangebro- i. Zo ook voor Red Caps iray, waar afgelopen weekend i eerste gedeelte van het Gijs imroans Toernooi is gehouden, ralende zonneschijn zorgde Tvoor dat de perfect atmosfeer nwezig was bij het internatio- >1 getinte bijeenkomen van inkbal- en softbalteams. Vanuit geland kwamen de Richmond ames (8e), vanuit België de ngaroos (le softbal), de arks, de Stars en de Knights esoftbal). Vanuit Frankrijk de beats (2e honkbal) en uit sderland kwamen Roef! (2e nkbal) en de Indians. Nadat de snings wed strijden waren gespe- i opende chief umpire Vincent ;r0!? ulus het toernooi. De organisatie gzich direct geconfronteerd met i) probleem: door competitiever- Mtingen kwam één softbalteam 'opdagen en een ander softbalte- vond het niet nodig zich af te •'den. Hierdoor bleven er slechts 16 softbalteams over, die vervol- as een dubbele competitie kerkten. Bij de aanvang van de sdstrijden op zondag kwam de janisatie wederom voor een pro- iem; een groot deel van het ''slagen: zomeravondcompetitie: Rob Swaghoven; 2. Bart Thissen; Mart Barents; 4. Jos Linders; 5. "■jo Verhaegen; 6. Pascal Janssen; Gerard de Bruin; 8. Peter v.d. kl Wensmiddelendarten winnaar- 0nde: 1. Jos Heesen; 2. Peter 'eymakers; 3. Hubert Janssen; 4. °rn Cleven; 5. Peter v.d. Berg; 6. jj'kel de Bruyn; 7. Albert "orrees; 8. Edwin de Kleine, "ezersronde: 1. Anches ajo; 2. Willy Wester; 3. Jan 4. José Hendriks; 5. René sen; 6. Theo Giesberts; 7. Jenny tos; 8,. Denny Plum. Engelse team was een dag eerder afgereisd naar Amsterdam. Halverwege de dag bleek ook nog eens de ambulance nodig om een speler van de Indians naar het zie kenhuis te vervoeren. Bij een sliding was het vlees van zijn knie afge scheurd, wat hem op achttien hech tingen kwam te staan. FINALE Bij de honkballers bleek al snel dat de poule-indeling niet in balans was. De Bobcats bleken stukken sterker te zijn dan ingeschat. In de openingswedstrijd - wisten de Bobcats zelfs Roef!, dat in de regu liere competitie één niveau boven Red Caps Venray speelt, te verplet teren. Toch had ook de poule van Red Caps zelf enkele waardige ste- genstanders. Zo lieten de Knights uit Gent in de eerste wedstrijd en de Sharks in de laatste poulewedstrijd tegen Red Caps Venray zien niet voor niets te zijn gekomen. Het wer den beide knappe overwinningen voor de gastgevers, waardoor de Venrayse ploeg zich wist te kwalifi ceren voor de finalewedstrijd op zondag tegen de Bobcats. In deze finalewedstrijd nam Red Caps Venray snel een voorsprong die het niet meer uit handen zou geven, ondanks goede honkslagen van de Fransen. Ook was er nog de onvergetelijke actie van Daan Ensink. Ingesloten tussen het eerste en het tweede honk wist hij de aan dacht van de pitcher te verplaatsen door naar de, naar de thuisplaat sprintende, Gijs Ensink te wijzen. Deze afleidingsmanoeuvre zorgde ervoor dat Gijs een punt kon scoren en Daan veilig op het tweede honk aan kon komen. Al met al toch een geslaagd toernooi met veel deelne mers en veel toeschouwers die zich vermaakt hebben. Op naar het toer nooi voor de jeugd, de reserveteams en de recreanten, komende zaterdag en zondag. Red Caps is overigens nog steeds op zoek naar nieuwe bestuursleden. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met het bestuur van de vereniging. Aanstaande zondag vindt in Venray voor de achtste keer een ATB-toertocht plaats. Voor de organisatie tekenen Triathlon Vereniging Regio Venray in samenwerking met TWC- Oostrum en AV Venray. De tocht zal plaatsvinden onder auspiciën van de Nederlandse Tour en Fiets Unie (NTFU). De tocht voert door de bosgebie den en beekdalen van de gemeentes Venray en Boxmeer. Deelname staat open voor iedereen. Er is een tocht van 30 km 45 km en 60 km lang en het parcours is voor 80 onverhard. Start en finish zijn gele gen bij de atletiekbaan van sport park De Wieën aan de Zuidsingel in Venray, waar van 08.00 uur tot 09.30 uur gestart kan worden. Tijdens de tocht is er een rust- /stempelpost waar een versnapering wordt verstrekt. Voor meer informa tie: 0478 - 642306. PEET. EN MAAS 'n abonnement waard Toch een merkwaardige uitslag van deze tweede zitting. Vooral in de groepen geel en groen is er een duidelijke splitsing te zien tussen de eerste vier plaatsen en de rest. Hierdoor is de stand vooral in groep geel helemaal op de kop gezet gehaald. De uitslag: Geel: 1. dhr. Simons-mw. Valckx 64.17%; 2. de heren Den Brok- Manders 60.00%; 3. het echtpaar V.d. Slik 55.83%. Rood: 1. de heren Nollen- Vercauteren 57.08%; 2. de heren Tiggeloven-Teunissen 52.92%; 2. de heren De Mooy-Vervuurt 52.92%; 3. mw. Delsing-dhr. De Groot 52.50%. Groen: 1. de dames Cals-v. Cunnen 59.90%; 1. mw. Arts-dhr.Koolen 59.90%; 2. de heren Fiers-Wikkers 57.81%; 3. de dames Baken- Luijpers 57.29%. Volgende week de derde zitting. Zondagmiddag wist Jum pers'76 in sporthal de Wetteling met minimaal verschil te winnen van Tantalus, 79-78. Het studen tenteam uit Eindhoven, nieuwko mer in de overgangsklasse, wist pas laat in de wedstrijd het ant woord te vinden op het spel van de thuisploeg. Jumpers'76 had immers vanaf het begin de regie over de wedstrijd. Patrick Klomp, de nieuwe trainer/coach van de ploeg uit Venray, had zijn team goed voorbereid op de nieuwe regels die dit seizoen gelden. Een wedstrijd kent nu vier perio des van tien minuten en voor een aanval heeft een ploeg nog maar 24 seconden de tijd. Voorheen was dit 30 seconden. Door deze veranderin gen zit er onder ander meer snelheid in de wedstrijden. En juist snelheid moet dit seizoen het wapen worden van Jumpers'76. De selectie kent zes nieuwe gezichten en is een mix tussen ervaren oudere spelers en onervaren, maar talentvolle jonge ren. Het gemis aan lengte (zo ver dween Bas Mickers naar Wyba) en fysieke kracht zal men moeten com penseren door snelheid en het afstandsschot. Tegen het fysieke sterke en lange team uit de lichtstad was het met name jongeling Erik Scheffer die via een goed schot en snelle acties inside, in combinatie met een geweldige sprongkracht, de nodige punten wist te maken. FYSIEKER SPEL Na de eerste periode( 26-18) en de tweedeperiode(43-31leek er geen vuiltje aan de lucht voor de thuis ploeg. In de derde periode begon Tantalus uit een ander vaatje te tap pen. Het begon veel fysieker te spe len en in de opbouw probeerden de Eindhovenaren het spel van de tegenstander te ontregelen. Hier slaagden ze slechts gedeeltelijk in omdat Jumpers'76 het eigen con cept trouw bleef en creatieve oplos singen bleef vinden voor de druk van de gasten. De positieve marge werd echter wel kleiner tot zeven punten bij het begin van de vierde periode (63-56) De studenten roken hun kans en via zeer fysiek basketball probeerden ze de ploeg uit Noord-Limburg op de knie te krijgen. Door deze druk en mede omdat de scheidsrechters in deze fase erg veel toelieten keek de ploeg van Patrick Klomp na vijf minuten zelfs tegen een achterstand op. Na een time-out wist de Venrayse ploeg zich echter te herstellen en in een spannende slotfase vol emoties trok ze uiteindelijk aan het langste eind. Eindstand 79-78. Patrick Klomp was na afloop een gelukkige coach. "Hoewel er min of meer een nieuw team staat hebben we direct tegen een sterke ploeg de eerste punten kunnen pakken door vooral drie kwart van de wedstrijd als team en met plezier en inzet te spelen" Topscorers: Erik Scheffer met 28 punten, Marcel Abgaou 15 punten en Pieter Kiewit 12 punten. Volgende week zondag is er de uit wedstrijd tegen Kepu Tracks. Nationale 5-men League Afgelopen zondag kwamen twee Venrayse teams voor de eerste wed strijdronde in de le Klasse B in actie in Waalwijk. Het Sigma's/Restaurant Bowling Venray-team veroverde 8 van de 9 mogelijk te behalen punten door achtereenvolgens Centrum Matrix uit Schiedam met 3-0, De Burcht uit 's-Bosch met 2-1 en het andere Venrayse team van Bokual/Mijling/Willems met 3-0 te verslaan. De eerste twee wedstrijden verlie pen wel goed voor Bokual, want zowel de Hill Billy's als Proshop Mr. C uit Veghel werd met 3-0 aan de zegekar gebonden. De Sigma's voeren met 8 punten de ranglijst aan gevolgd door Bokual met 6 punten. Mix-Trioleague Afd. Limburg. In Poule A bracht het Hoeijmakerstrio 5 punten mee naar Venray door twee 2-1 overwinnin gen op Stardust 2 uit Sittard en B.V. Maastricht. Tegen Hoeve de Aar uit Heerlen werd met 1 -2 verloren. In Poule B verging het het trio van Rest. Bowl. Venray minder goed. Alleen van het derde van de Venlose Bowlingvereniging werd met 2-1 gewonnen. Stardust 1 won met 2-1 en Stardust3 zelfs met 3-0 van het Venrayse team. Uitslagen le klasse: T-T Geerets-Pinhunters 19-9 Karklingel/ML-Dr.h. Winters23.5- 4.5 BT Mallnitz-Red Arrows 3-25 BT Hoeijmakers-Sigma's/RBV4-24 Koploper Winters liep, ondanks een goede prestatie van Cyriel Winters games van 209 en 226) tegen een ruime nederlaag op tegen Karklingel, dat in Bert Tax hun beste speler had met de hoogste herenscore in game en serie met resp. 227 en 615. Taxi-Touring kwam dankzij een regelmatige zege op de Pinhunters op 4,5 punt van de koploper. B.T. Mallnitz verloor zeer verrassend van de Red Arrows en de Sigma's, die doorschoven naar de vierde plaats, lieten Hoeijmakers maar 4 puntjes. De beste dame, Inge Lenssen, scoorde als Sigma met 191 en 557 het hoogst bij de dames. Uitslagen 2e klasse: BLS/Close Enc.-Club Up 6.5-21.5 Scores-La Mousse 3-25 Hit Miss-Strikers/Groeipunt26-2 The Nitwits-VvGI/Van Rensch5-23 Koploper la Mousse, met Fien Jenniskens als hoogst scorende bij de dames (game 191, serie 511), maakte geen fout tegen de Scores en vergrootte de voorsprong op V.v.G.I./Van Rensch, dat met Mike Berghammer als man met de hoog ste serie (563) ook met grote cijfers van de Nitwits won, met 2 punten. Dave Tijssen scoorde voor het tegen de Strikers winnende Hit Miss de hoogste game met 233 en Club Up verraste B.L.S./Close. Uitslagen Trioleague: T-T Geerets-Strikezone 12-9 BT A.W.Install.-Crash 7-14 Nutrivisie-Sigma's/RBV. 17-4 BT Kuijten Ass.-Hit Miss 6-15 Bokual/Mijling-Plus v. Dijck 11-10 Koploper Sigma's kreeg een bittere pil te slikken in de vorm van een nederlaag tegen Nutrivisie, dat heel wat beter voor de dag komt dan vorig seizoen. Ook hier was Dave Tijssen voor het winnende trio met een 256-game en 615-serie de beste man. Crash, met Toos Janssen als beste bij de dames (game 209, serie 559), klom met een achterstand van slechts een punt naar de tweede plaats door een zege op A.W.I. Bokual/Mijling won met het klein ste verschil van Plus van Dijck en Kuijten moest zijn meerdere erken nen in Hit Miss. Uitslagen Dubbelleague: Start B.V.-Pinhunters 12-2 The Demons-Hoeijmakers 3-11 Karklingel-Sigma's 2 9-5 Aquastep-Sharpshooters 1-13 Sigma's 1-D'n Terp 13-1 Het verrassend van de Demons win nende Hoeijmakersduo nam door die zege de leidersplaats over met de Sharpshooters, die slechts een puntje afgaven aan Aquastep, op de tweede plaats. Roger Seroo scnoot voor zijn team scherp met een 246- game. De derde plaats is voor Karklingel, dat Sigma's 2 van zich afhield. D'n Terp moest zich tevre den stellen met een punt tegen Sigma's 1, waarin Inge Lenssen de beste bij de dames bleek met een 211-game en 558-serie. Start BV, met Xoon van Seccelen als de man met de hoogste serie met 610, bleef ruimschoots de baas over de Pinhunters. Bedrijfsbowling In de vijfde klasse was de volle 4- 0 winst voor Kersten Wanssuml, dat Keijsers/Manders klopte en voor Beerkens Systeemplafonds, dat Edah kans- en puntloos liet. Voor Beerkens scoorde Micha Bessems een 263-game en 691 - serie, een prestatie van formaat. Winst was er ook voor B.T. Buitenbedrijf, dat met 3-1 won van Hoeijmakers. In de zesde klasse volgde Kersten Wanssum 2 het voorbeeld van het eerste team door O.O.Z.O. puntloos te laten. 3-1 Winst was er voor Manders Machines en Rabobank 3, die resp. wonnen van Peter Hendriks B.V. en N.L.W. Jeugdbowlen Nat.Jeugd Trio League De Nationale Jeugd Trio League ging weer van start. In Heerlen vond de eerste speelronde plaats. Venray 1 trof respectievelijk Sittard 1 en Maastricht 1 als tegenstanders. Tegen beide opponenten werd de volle buit (3 - 0 binnengehaald, al ging dat in de eerste game tegen Maastricht moeizaam (479-461), maar dit werd ruimschoots gecom penseerd door de tweede: 581 - 490, tevens de hoogste teamgame van de dag. Nicky Claessens was met 182,75 gemiddeld de best scorende van het team. Venray 2 scoorde tegen achtereenvolgens Heerlen 2 en Maastricht 2 eveneens de maxi male (3-0) winst, zonder overigens tot florissant spel te komen. Uitzondering hierop was Jochem Magermans met een gemiddelde van 172,25. Tenslotte begon Venray 3 tzeer goed tegen Maastricht en ook hier was de 3-0 zege verdiend te noemen. Tegen Heerlen 2 stokte het ritme en moest men alle punten aan de tegen stander laten, zodat de laatse wed strijd met 0-3 verloren ging. Sandra Minten kwam met een gemiddelde van 144,50 als beste uit de bus. In de stand gaat Venray 1 aan de leiding met 6 pt 2048 pin- fall, gevolgd door Venray 2 met eveneens 6 pt 1856 pinfall. Venray 3 staat met 3 pt 1567 als vijfde geklasseerd. Zaterdag a.s. is er weer Huisleague op het gebruikelijk tijd stip: 11.30 uur. DOS Uitslagen VBB: Libre: DOS 1-LBC 1 8-3 Leo Cuijpers wist zijn partij in 19 beurten te winnen (gem. 8,157) eb behaalde daarmee evenals Theo Kronenberg 3 punten. Wiel Vermeulen kon door een goed gemiddelde een punt pakken. SNA 1-DOS 2 l-lO Jan Barents won zijn partij in 16 beurten (gem. 4,37) en behaalde daarmee drie punten. Theo de Haart en Huub van Rhee wonnen evene- ns en behaalden twee punten, terwijl Ad van Gerven met zijn gelijkspel ook nog twee punten wist te beha len. DOS 3-BIOS 1 8-6 Carl de Bruijn (17 beurten, gem. 2,058) en Wim Schillings (19 beur ten, gem. 1,842) behaalden beiden 3 punten. Piet Barents was goed voor een punt. L'67 2-DOS 4 12-0 Commentaar overbodig. OGO 3-DOS 5 6-8 Jolanda Voesten (met een hoogste serie van 11) behaalde 3 punten evenals Jenny Kusters. Miep Weerts wist ook een punt te bemachtigen. 3-banden: SNA 2-DOS 1 4-8 Theo Kronenberg had zijn carambo les in 38 beurten bij elkaar (gem. 0,'631) en Louis Janssen was nog sneller klaar (32 beurten, gem. 0.562 en een hoogste serie van 5). Beiden behaalden 3 punten. Math Siebers was ook goed voor een punt. L'67-DOS 2 4-7 Drie punten werden behaald door Huub van Rhee en Carl de Bruijn; de laatste had slechts 30 beurten nodig (gem. 0,500). Uitslagen KNBB: El Rancho-DOS Cl 3-4 De winstpartijen kwamen op naam van Leo Cuijpers en Gerrit Vermeulen. DOS C2-Klotske 5-2 Piet Gommans en Bert Suilen wisten beiden hun partij te winnen. Programma VBB: Maandag 8 okt.: OPM 1-DOS 2 Podium 3-DOS 5 Dinsdag 9 okt.: OGO-DOS 2 (3-banden) Woensdag 10 okt.: RLZ 1-DOS 1 Donderdag 11 okt.: DOS 3-BCY 1 Vrijdag 12 okt: OOO 3-DOS 4 OBK-DOS 1 (3-banden) Programma KNBB: Dinsdag 9 okt.: D'n Hook-DOS Cl DOS C2 is deze week vrij. Toernooien: Op zaterdag 6 en zondag 7 okto ber spelen Jenny Kusters, Silvia Nouwens en Jolanda Voesten de voorronde libre klein klasse 5. Zij treden aan bij VOP in cafe Halfweg. Aanvang op zaterdag is om 12.00 uur; op zondag wordt om 11.00 uur begonnen. De Peel Kaderteam: speelde gelijk tegen 't Zwaantje. Frank Vermeulen speelde zijn partij met 14.58 gem. Cl-team: won met 6-1 van de Witte Berg. Jo Poels won zijn partij met 10.58 gem. C2-team: won thuis van VOP met 6- 1. Twan Backus 3.94 gem. En Miep Poels 2.24 gem. Zorgden voor de winstpartijen. Driebanden groot: 2e team won thuis van Hapert met 6-2. Piet Volleberg won met 1.000 gem. Het 3e team won thuis met 8-0 van Valkenswaad. Theo Dericks won met 0.520 gem. Persoonlijke kampioenschap pen Theo Dericks heeft het afgelopen weekend deelgenomen aan de distriktsvoorwedstrijden driebanden groot in de derde klasse. Theo behaalde 10 van de 12 matchp. En speelde 0.542 gem. Dit betekende promotie naar de 2e kl. De Witte Hoeve A-klasse: DWH-Roelanzia 8-3 A. Lindemann 3 p. in 17 brt. Gem. 7.94, h.s. 58. A. Giezen volle winst, 18 brt. Gem. 7.50 h.s. 28. H. Peeters 1 p., gem. 5.50 h.s. 36. B-klasse: DWH-LBC 7-5 Winst voor M. Siebers en Fr. Bonants. J. v. Els uit in 20 brt., gem. 2.50, goed voor 3 p. Driebanden: DWH-OGO 4-7 J. Lucassen speelde zeer sterk met 0.761 gem. h.s. ,7, goed voor 3 p. H. Weltrop zorgde/ voor het extra punt. KNBB: DWH-De Gouden Leeuw 27-25 H. Janssen speelde gem. 13.57, h.s. 45, goed voor 7 p.; A. Lindemann 7.89 gem., h.s. 40 in 19 brt. Volle winst van 10 p.; Fr. Wanrooy volle winst van 10 p., gem. 3.14, h.s. 15. VBB Uitslagen en standen wk 40 A.Klasse: RLZ 1-DWH 1 3-8 DOS I-LBC 1 8-3 OBK l-'t Anker 1 10-0 Stand: 1. DOS 1 5w34p; 2. OBK 1 5w33p; 3. RLZ 1 5w23p; 4. LBC 1 5w21p; 5. DWH 1 5wl9p; 6. 't Anker 1 5wl6p. B.Klasse: Ev/St.2-L67 1 11-3 't Podium l-'t Trefpunt 1 12-0 LBC 2-DWH 2 5-7 SVD 1-RLZ 2 7-9 OOO 1-OPM 1 13-1 SNA 1-DOS 2 1-10 OBK 2-Ev.St.l 7-5 Stand: 1. OOO 1 5w43p; 2. RLZ 2 5w39p; 3. DOS 2 5w39p; 4. Ev/St.l 5w36p; 5. LBC 2 5w34p; 6. 't Podium 1 5w33p; 7. Ev/St.2 5w32p; 8. OPM 1 5w30p; 9. OBK 2 5w29p; 10. SVD 1 5w29p; 11. L'67 1 5w28p; 12. DWH 2 5w27p; 13. 't Trefp.l 5w26p; 14. SNA 1 5w26p; W. Creemers 13brt. gem.3.84. C.Klasse: BCY 1-000 2 6-8 OGO 1-HGL 1 7-5 RLZ 3-OGO 2 8-6 SNA 2-RLZ 4 4-9 Hannes 1-Trefp 2 8-3 DOS 3-BIOS 1 8-6 Stand: 1. OGO 1 3w29p; 2. RLZ 4 3w26p 3. HGL 1 3w25p; 4. BCY 1 3w22p; 5. Hannes 1 3w22p; 6. BIOS 1 3w20p; 7. Trefp.2 3wl8p; 8. DOS 3 3wl8p; 9. SNA 2 3wl7p; 10. OOO 2 3wl6p; 11. RLZ 3 3wl5p; 12. OGO 2 3wllp D.Klasse: DOS 4-Podium 3 13-0 Podium 3-Podium2 8-8 L67 2-DOS 4 12-0 OGO 3-DOS 5 6-8 HGL 2-Ev/St.3 3-9 Stand: 1. L'67 2 5w43p; 2. DOS 5 4w40p; 3. HGL 3 4w36p; 4. DOS 4 5w33p; 5. OGO 3 5w31p; 6. podi um 2 5w31p; 7. Podium 3 5w30p; 8. Hannes 2 4w26p; 9. HGL 2 5w24p; 10. BIOS 2 3w20p; 11. Ev/St.3 4w20p; 12. LBC 3 4wl9p; 13. OOO 3 3wl6p. Klasse Driebanden: SNA 2-DOS 1 4-8 L'67-DOS 2 4-7 OGO-DWH 7-4 OBK-SNA1 7-3 Stand: 1. SNA 2 6w35p; 2. L'67 6w34p; 3. DWH 6w32p; 4. DOS 2 5w29p; 5. Ev/St. 5w28p; 6. OBK 5w23p; 7. DOS 1 5w21p; 8. OGO 5wl7p; 9. SNA 1 5wl7p; Jac.Lucassen DWH gem. 0.761. Het tweede team van HVC/Alustema heeft zijn draai nog niet gevonden in de eerste klasse A. Ook het derde competi tieduel leverde geen winst op. 't Kesjotje 2 pakte vrijdag in Venray een 5-8 overwinning. Het reserveteam ondervindt de personele problemen eveneens aan den lijve. Van de acht spelers die vrijdagavond aantraden hadden er Donderdag 27 sept. werd de derde ladder gespeeld, waarvan de uitslag zal beslissen in welke groep we dan competitie gaan spelen. Er waren drie groepen - er werd ook nog aan een paar tafels geviertald - voor de competitie. De uitslagen: Geel: 1. mw. Poels-hr. Gabeler 58.75%; 2. hr. Aarts-Janssen 55.73%; 3. mw. Rooijakkers-hr. Tiggeloven 55.63%. Groen: 1. ep. Van Son 60.94%; 2. ep. Kessels 59.385%; 3. ds. Bistervels-v. Meijel 58.33%. Blauw: 1. en 2. waren ds. V. Meijel- Mengen en mw. Vogels-hr. Frederix 59.03%; 3. mw. V.d. Heuvel-hr. V. Glabbeek 54.17%. vier (doelman Sijbers, Frank i Brands, Rutten en Van Veghel) de I wedstrijd ervoor al bij de hoofd macht meegespeeld. i Halverwege de eerste helft leidd- l den de bezoekers uit Swalmen met 0-2. In de laatste zes minuten voor het rustsignaal kende het Venrayse team een opleving en boog de i achterstand razendsnel om in een 3- 2 voorsprong. Paul Rutten scoorde 1-2 en hij bracht uit een vrije trap van Ralph Sanders de stand op 2-2. Uit een pass van Paul Rutten zette Frank van Daal de thuisploeg op voorsprong: 3-2. Op slag van rust trof Frank van Daal nog de paal. De rust onderbrak het offensief van HVC/Alustema 2. Want na de pauze verdween de snelle voor sprong weer als sneeuw voor de zon. Binnen een paar minuten stond 't Kesjotje 2 met 3-5 voor. Op aan geven van Frank van Daal verklein de Paul Rutten de achterstand tot 4- 5. Daarna beslisten de Midden-Limburgers de wedstrijd met twee treffers: 4-7. Ralph Sanders scoorde nog 5-7 maar ter wijl Frank Brands een tijdstraf uit zat, hij kreeg liefst drie keer geel in de slotfase, kwam de 5-8 eindstand op het scorebord.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 21