Voorlichtingsavond op ionderdag 8 november 0PGAVELIJST Hanneke Janssen wint reis naar Salou Workshops in bibliotheek Unieke actie Human Insurance Group HYPOTHEEKAVOND EUGDSP0RTKENNISMAKINGSPR0JECT 2002 Provincie ondersteunt sport in Limburg Tijdstip: 19:30 - 21:30 uur Lokatie: Asteria Hotel Presentatie Fortis Bank: Presentatie Notaris mr. Q.C.M. Paantjens: Presentatie makelaar A. Hilhorst: Tien jaar harmonieorkest Gouden Tip Hobbymarkt Geslaagd Wereldwinkel Maandag 15 oktober •VjZi". FORTIS BANK Dë huidige hypothekenmarkt "Een eigen huis, en dan? De huizenmarkt in Venray gEL EN MAAS donderdag 4 oktober 2001 - Pagina 11 turn Jeugdsportkennismakingsproject 2002 sportverenigingen in de ieente Venray kunnen in 2002 ,rde zevende keer in successie Inemen aan de zogenaamde gdkennismakingsdagen. De anisatle hiervan nodigt alle turen van de sportverenigin- in de gemeente Venray, mede mens Synthese, uit voor een a irlichtingsavond op donderdag M overaber om 20.00 uur, waar- ■Kjjnlijk in De Springplank aan ^■Beukenlaan (nader bericht WoltZt). ^Kt jaar mikt de organisatie extra ^K)ekleintjes, de groepen 3, 4 en 5 ^■ide basisscholen. Met name deze deren maken nog niet echt een uste keuze voor een sport en _soms automatisch mee met een rt omdat die in hun woonomge- als vanzelfsprekend gezien aarom lijkt het de organisatie dejeugdsportkennismakingsda- en aardige gedachte om het amenlijke aanbod van de irayse sportverenigingen nu eens ie spitsen op deze leeftijdscate- ie, naast de reguliere aanbieding sportkennismaki ngslessen e gemeente Venray en de stich ting Synthese staan weer positief achter het kennismakingsproject en zullen waar nodig steun verlenen bij de opstart voor het nieuwe seizoen 2002. De gemeente en Synthese zijn ook benieuwd naar de deelname van allochtone jeugd naast de autochto ne jeugd, die de weg naar de sport veelal gemakkelijk weet te vinden. Het doel is om de jeugd kennis te laten maken met verschillende spor ten die zij leuk vinden. De organisa tie hoopt op een grote opkomst van verenigingen op de informatiebije nkomst op 8 november. Enkele voorwaarden voor deelne mende verenigingen: 1)' Vier lessen in een bepaalde actiemaand (februari t/m mei) 2) Deelname voor iedere deelne mer moet gratis zijn Bijgaand treft u een formulier aan, wat bedoeld is als evaluatie en om aan te geven of u nu weer of voor de eerste keer mee wil doen met de jeugdsportkennismakingsda- gen. De organisatie verzoekt u om dit formulier te retourneren aan Synthese, Postbus 5033, 5800 GA of even af te geven aan de balie, uiterlijk op 26 oktober 2001 Het programma van de voorlich tingsavond ziet er als volgt uit: 1) Algemene inleiding door Jan Houba, wethouder Sportzaken van de gemeente Venray 2) Enkele wetenswaardigheden uit het evaluatieformulier door Peter Bouwmans 3) Inleiding over het jeugdsport- kennismakingsdagen 2002 dor Frans Jenniskens 4) Gelegenheid tot het stellen van vragen. Discussieleiding Kees Moerkerk van de Stichting Synthese 5) Sluiting om 22.00 uur. Rectificatie In de vorige editie van Peel en Maas is door een technische storing per ongeluk een 'oud artikel' van twee jaar terug over het jeugdken- nismakingsdagen op de pagina's verschenen. Als rectificatie van het foutieve bericht heeft de redactie op deze pagina het juiste artikel gepla- tst, waarin wordt ingegaan op de voorlichtingsavond op 8 november en een antwoordcoupon voor geïn teresseerde verenigingen is bijge- Redactie Peel en Maas óór 26 oktober 2001 retourneren aan: Stichting Synthese T.a.v. Dhr. K. Moerkerk Bergweg 4, 5801 EG Venray Tel.: 517317, tax: 517319, e-mail: unitvenray@synthese.nl Hoe is het project afgelopen jaar bevallen: Hoeveel kinderen hebben aan uw project in 2001 deelgenomen a.Hoeveel waren hiervan allochtoon Wat heeft het u daadwerkelijk aan leden opgeleverd:. a.Hoeveel waren hiervan allochtoon Heeft u nog suggesties voor het komende project, zo ja kom dan VERENIGING CONTACTPERSOON ADRES POSTC. W00NPL. TEL. FAX E-Mail LOKATIE ADRES BEOOGDE LEEFTIJD EN OF GROEP (EN) Helderman Sport Venray heeft in Menwerking met Brunotti en 538 e"chmasters een reis naar Salou Mr twee personen ter beschikking Weid. Aanleiding was de onlangs foouden Brunotti tiendaagse, een "(lelijke actie waarbij klanten in winkel bij aankoop van een Mnotti-product drie vragen juist 'eesten beantwoorden. Hanneke Helderman Sport, medewerker Wouter Hoeymakers overhandigt de reischeque aan de gelukkige winna res Hanneke Janssen Janssen uit Venray was de gelukki ge winnares van deze landelijke actie; ze heeft inmiddels samen met een vriendin genoten van haar vakantietripje naar Salou. Het is alweer tien jaar geleden dat Harmonie Orkest Noord Limburg werd geboren uit de muzikale gedachte van artistiek leider/dirigent J. Klinkers. Samen met enkele enthousiaste muzi kanten heeft hij Harmonie Orkest Noord Limburg laten ontstaan. Dit wordt gevierd op zaterdag 3 november in de aula van Scholengemeenschap endron- college in Horst. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur. Naast de instru mentale klanken van Harmonie Orkest Noord Limburg zullen vocale klanken door de aula klinken. Horster sopraan Dorris van de Meerendonk zal met enkele leerlingen, waaronder de Venrayse tenor Dolf Drabbels, haar medewerking verlenen. Ook het gemengd koor Le Rossignol uit Lottum verleent medewerking. De politie Limburg-Noord heeft dinsdagavond, naar aanleiding van de uitzending van het opsjoormgspro- gramma 'De Gouden Tip', drie tele foontjes gekregen van kijkers. De binnengekomen reacties hebben geen bruikbare tips opgeleverd. De politie hoopt dat kijkers alsnog zullen reageren via het (gratis) tele foonnummer 0800-2552552, naar aanleiding van de herhalingen van het programma, op L1 televisie. In de uit zending wordt aandacht gevraagd voor een benzinediefstal met geweld pleging in Gennep, ramkraken op videozaken in Venray, Weert en Heythuysen, een woning inbraak met bedreiging in Reuver en een brand stichting in de H. Hartkerk in Tegelen. In de Venrayse Bibliotheek komen kinderen, jongeren en vol wassenen al meerdere jaren op vier internetpc's surfen, informa tie opzoeken, e-mailen en chatten. Kinderen tot en met 11 jaar kun nen gratis internetten, en vanaf 12 jaar kost dit 1,25 per kwar tier. Er kan van tevoren tijd worden gereserveerd bij de inlichtingen bureaus, zodat er weinig lange wachttijden zijn. U kunt maximaal een half uur van uw gereserveerde pc gebruik maken. Als de pc niet gereserveerd De Reuma Vereniging Venray houdt dit jaar op 25 november weer haar jaarlijkse hobby-kerstmarkt. Dit jaar op een nieuwe locatie, namelijk in De Witte Hoeve aan de Gasstraat (hoek Raadhuisstraat) in Venray. Hobbyisten kunnen zich voor deelname aanmelden bij Adrie Koek, tel. 0478-588534. De kosten zijn gelijk als aan de voorgaande jaren, ƒ10,- per strekkende meter. Om verzekerd te zijn van een goede standplaats dient u zich snel aan te melden. Kim Weijers uit Venray is op 3 oktober afgestudeerd aan de Universiteit Maastricht voor de opleiding Kennis Technologie. is, kunt u een half uur verlengen. Bibliotheek Venray houdt work shops Internet. Deze zijn bedoeld voor beginners, die enige kennis hebben van Windows en met een muis kunnen omgaan. Iedereen kan zich inschrijven voor deze workshops; ledén en niet- leden van de bibliotheek. Er worden twee verschillende workshops gege ven: Internet voor beginners en E- mailen. Bij de eerste workshop is speciaal aandacht voor de vele mogelijkheden die internet te bieden heeft. Ze laten zien hoe een www- adres is opgebouwd en welke zoek- manieren er zijn. Ze geven handige adressen, tips en adviezen. U kunt ook al meteen zelf aan de slag aan de hand van zoekopdrachten. Bij het e-mailen leert u hoe elektronische post wordt gemaakt, verstuurd en ontvangen. Ook hier worden veel tips en adviezen gege ven, en in het praktische gedeelte kunt u ook al meteen oefenen. Bij beide workshops ontvangt u een reader met informatie om thuis nog eens na te lezen, of om leuke tips of www-adressen in op te zoeken. De workshops starten in oktober en worden op dinsdagochtend gege ven van 09.00 tot 11.00 uur. De kosten bedragen 12,50 per work shop 5,50 na 1 januari 2002). Folders en inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Voor meer informatie kunt u terecht bij de medewerkers van het inlichtingen bureau en op de website www.obvenray.nl. Ze zijn open dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Op 1 oktober start Human Insurance Group, een van de groot ste hypotheek- en pensioenbemid delaars in de regio Venray, een wel heel unieke actie. Kort en krachtig: Jij geeft Human Insurance de naam door van iemand die op zoek is naar een gunstige hypotheek of pensi oenverzekering. Human Insurance neemt daar dan contact mee op.' Leidt dat tot het afsluiten van een hypotheek of verkoop van een pen sioenverzekering dan haal jij daar mee één waardevol bonuspunt binnen. Dat eerste bonuspunt is al meteen 10 staatsloten waard. En elke volgende kandidaat die met Human Insurance Group in zee gaat is ook steeds één bonuspunt waard. Voor elk bonuspunt ontvang je bovendien een lot. En elk lot is een kans op een Ford Ka. Op 1 oktober 2002 trekt een notaris de naam van Eerlijke handel, hoe meet je dat? Zoals presidenten zich bedienen van on-liners om hun boodschappen over te brengen, zo gebruikt de wereldwinkel een korte zin om zijn doelstelling duidelijk te maken. Wereldwinkels betalen een eerlijke prijs. Maar wat is eerlijk? De Fair Trade Organisatie, de grootste organisatie voor alternatie ve handel in Nederland, doet ieder jaar een productenonderzoek, opdat de wereldwinkels kunnen aantonen dat de producten, die zij verkopen, eerlijk zijn. Dit jaar was Guatamala aan de beurt. De landelijke vereni ging van wereldwinkels heeft de afgelopen jaren veel ervaring opge daan met het controleren van de naleving van de criteria. Een van de zwakke punten van de eerlijke han del blijkt het gebrek aan meetbaar heid van de criteria te zijn, want wat is nu een eerlijke prijs? Omdat de prijzen .in ieder land verschillen is het moeilijk hier een cijfer voor te geven. In Guatamala is het mini mumloon 27;65 quetzales per dag, ongeveer ƒ9,00. Dit is niet voldoen de om van te leven. Op de vraag wat een eerlijke prijs is, hebben de leveranciers in Guatamala een een voudig patroon: een eerlijke prijs is de prijs die de producent vraagt. Voor de producten is het heel moei lijk aan te geven omdat ze bijvoor beeld naast het weven ook in hun tuintje moeten werken om hun groente te verbouwen. Vaak is het zo, dat als Manuel aan het eind van de maand geld overhoud, hij de juiste prijs berekend heeft. Aida, die -werkt voor Crearte, een exportorga nisatie die samenwerkt met de FTO, vertelt dat ze producenten helpt bij het berekenen van de prijs van de geweven stof. Hierbij kijkt ze niet alleen naar het minimumloon, maar ook naar het loon dat nodig is voor de eerste levensbehoeften. Daar naast vergelijkt ze de prijzen van de producent met de prijzen van de artikelen op de lokale markt. Een hele uitzoekerij, maar uiteindelijk blijken alle producenten tevreden te zijn met de prijs die zij krijgen. Er is in Guatamala een workshop gehou den voor producenten van handnij verheid en food uit de hele wereld. Dit was de tweede, de eerste was gehouden in India. In de workshop werd de noodzaak van een sterke en betrouwbare eerlijke handel gepla- tst tegen de achtergrond van de ste- ds sterkere concurrentie op de wereldmarkt. De deelnemers wer den geïnformeerd over complexe zaken als vrijhandel, gedragscodes en keurmerken. De inleiders legden onder andere uit hoe een goed con trolesysteem werkt, hoe je je eigen bedrijf kunt doorlichten en welke informatie je nodig hebt als je crite ria wilt meten. Aan het eind van de workshop besloten de deelnemers aan zo'n systeem te gaan werken. Ze vormden een werkgroep met uit ieder land een lid, die de hoofdlijnen voor een gezamenlijk systeem zal opstellen en daarna als ondersteu ningsgroep voor een te starten pro duct zal fungeren. Zo is het moge lijk dat in de wereldwinkels een glas uit Guatamala te koop is voor ƒ12,50 en een bijna identiek glas uit Vietnam voor ƒ2,50. Toch zijn beide prijzen eerlijk. Het leven in Vietnam is veel goedkoper dan in Guatamala. Een glasblazer uit Vietnam heeft aan 2.50 per glas voldoende om zijn gezin te eten te geven, de huur te betalen, de kinde ren naar school te sturen en te investeren in zijn bedrijfje. In Guatamala is ƒ12,50 nauwelijks genoeg voor al deze zaken. Kom eens wereldwinkelen bij Wereldwinkel Venray, Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Normale winkeltijden. Gedeputeerde Staten hebben voor een bedrag van 200.000 gulden subsidies beschikbaar gesteld aan organisaties die projecten, activiteiten en eve nementen uitvoeren in de lijn van het provinciale sportbe leid. GS hebben een selectie moeten maken uit 73 aanvragen, omdat de aanvragen het beschikbare budget zwaar overtroffen. GS hebben nu 25 subsidies toege kend voor een scala van grotere en kleinere sportactiviteiten, - evenementen en initiatieven die de sportontwikkeling in alle gemeenten van de Limburg sti muleren. Criteria om voor subsidies in aanmerking te komen staan geformuleerd in de beleidsregel sport, die is gebaseerd op het beleidskader sport 2001-2003 en het jaarprogramma 2001 Zo ontvangt bijvoorbeeld de atletiekunie KNAU voör de sti mulering van de gehandicapte- natletiek een subsidie van 1000 gulden, de Stichting Parel aan de Maas in Grubbenvorst krijgt voor de organisatie van het EK biljarten ankerkader 47/2 een bedrag van 6000 gulden en de stichting Top Voetbal kan voor de organisatie van vier jeugd- toemooien een bedrag van 6000 gulden tegemoet zien. de gelukkige winnaar van die spor tieve auto. Human Insurance Group ondersteunt de actie met een regio nale advertentiecampagne die een jaar zal lopen. Maar daarmee is wat Human Insurance Group betreft de kous niet af. Naarmate je een groter aantal punten hebt, is er meer te verdienen. Het tweede bonuspunt is f 500, aan waardecheques waard. En het vijfde bonuspunt maakt je eigenaar van een Personal Computer ter waarde van f2.500,Weetje tien bonuspunten te scoren dan ligt met een reischeque ter waarde van f 7.500,de wereld voor je open. En met die tien bonuspunten heb je op 1 oktober 2002 dus ook nog even zoveel kansen op de genoemde Ford Ka. Hoe meer klanten je aandraagt, des te groter dus de kans op de Ka. Human Insurance Group beheert een inkooporganisatie, Kombin, die tegen uiterst aantrekkelijke en con currerende tarieven hypotheken en pensioenverzekeringen aanbiedt. Kombin maakt voor ongeveer 140 Nederlandse bemiddelaars afspra ken met grote nationale en interna tionale aanbieders van pensioenvo- rzieningen en hypotheekbanken. Van het inkoopvoordeel dat Kombin weet te realiseren, laten we. graag ook onze klanten meegenie ten. Human Insurance Group is ook actief op het terrein van financiële planning. Een goede planning van je financiën wordt steeds belangrijker; Dat komt doordat de overheid vindt dat mensen meer en meer zelf ver antwoordelijk moeten zijn voor situ aties waarin hun inkomsten kunnen teruglopen en dus voor voorzienin gen om het inkomen constant op peil te houden. Human Insurance Group levert dan maatwerk, hele maal afgestemd op de situatie van de klant die zich bij ons voor advies meldt. Het is duidelijk dat de sterke onderhandelingspositie van Human Insurance Group dan veel voordeel kan opleveren.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11