Martien Verberk f» nieuwe gemeentekoni Opanka Mudhunters Nobel Oostrum Peelrunners Rode Kruis Rincón Espanol ÏBI Ledenvergadering BC Doublet Borstkanker- vereniging Adelbert- vereniging KC Yenray Schutterij 't Zandakker Venrode Veldeke Jeugdnatu wacht Ars Musicf® Gregoriaa Koor PEEL EN MAAS donderdag 6 september 2001 - psi gl Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: Maria Geboorte. 13.00 Huw. V.d. Biggelaar-Vogelzangs. 19.15 H. Mis; jrd. Mien v. Vugt- Bloem (coll.); overl. ouders H. Janssen-Hilberts; Pierre Flinsenberg (coll.); overl. ouders fam. Min-Poels en Kitty Pouwels; jrd. Hendrik v.d. heuvel; Pierre Pouwels; Martha v. Valkenoed-v. Bijlevelt en Riet v. Bijlevelt; jrd. Cor Weyers. Zondag: 23e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis verval- ta wegens bedevaart naar Oostrum. 11.00 Feestelijke H. Mis opgeluis terd door Zonnelied; Jeanette Tillemans-Jansen, Corrie Tillemans- Reijs en Harrie Tillemans (coll.); H. Mis uit dankbaarheid bij 45-jarig huw. Fam. Van Els-Jansen, overl. opa's en oma's en kleinzoon Siem; Janco Hoelen; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Grondje Verstegen; Sjef Keulaerds ofm; Amoldus Jacobs. Maandag: 9.00 H. Mis voor Jos v. Hout; ouders De Bruijn-v.d. Voort. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor een geslaagde Ziekenmiddag, die van middag om 14.00 uur zal plaatsvin den in Dansschool Janssen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor alle noodlijdenden uit onze parochie. Donderdag: H. Johannes Chrysostomus, bisschop en kerk leraar. 9.00 H. Mis voor allen die het leven als zinloos en uitzichtloos ervaren. Vrijdag: Kruisverheffing. 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld. Dienbeurten: za 19.15: Daphne, Judith, Tim, Schannen, Elianne; zo 9.30: Jacqueline, Marloes en Marjoleine; 11.00: Jesper, Paul, Koen M, Dennis en Mare. Lectoren: za. 19.15: G. de Groot; zo 9.30: J. Thiessen; 11.00: J. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan W. van Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tèl. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Feest Maria Geboorte. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst mmv Herenkoor Chr. Kon.; Marie Dechnar-Vermeulen (coll.); Jan Hovens (coll.); Arnoldina Aben-v.d. Mond en overl. fam.; Teng Loonen (coll.); Han v. Meyel en kinderen; overl. fam. Lamers-Jacobs; jrd. Dien Bouten-Hendrix; Joos Schwachöfer (coll.); Toon v. Dijck en overl. fam. V. Dijck-Driessen; jrg. Sandra v. Vliet en overl. fam.; jrg. Ouders Stoks-v.d. Wiel en kleindochter Isabel; Jan v. Cuyck en overl. fam. Zondag: 8.30 Echtp. Hensing- Lenssen (coll.); voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volkszang; Peter Philipsen; echtp. Vermeulen- Drabbels; Lien Philipsen en overl. fam.; jrg. Petronella Baeten- Marténs; ouders Vlemmings- Vermeulen; Anna Lucassen- Vermeulen (coll.). 12.00. Niels Boudewijns. 12.30 Doop Coë Martens. Maandag: 18.30 Pastoor Jac Haenen; overl. fam. Meyer-Zegers. Dinsdag: 18.30 Ouders Derickx- Jacobs en Karei; fam. Springintvelt- Geurts en Konings. Woensdag: 18.30 Ouders Janssen- Brast. Donderdag: 18.30 Antoon Lucassen, schoonzoon Lucien en overl. fam. Vrijdag: Feest van Kruisverheffing. 18.30 Fam. Janssen-Krijns; Toon Brand. Voorafgaande aan de eucharistievie ring zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zondag: 23e Zondag door het jaar. 10.30 H. Mis (Pelgrimstocht uit Venray, zij brengen hun eigen koor mee); Jeanne Pans-Kersten en fam. en uit dankbaarheid; Antoon v. Aarssen en echtgen. en zoon Harrie; Sanne v.d. Brink; jrd. Marden Vermeulen; Jan v. Soest; An Kessels-Verheijen. 11.30 Doopsel Sjoerd Linders. Dinsdag: 9.00 H. Mis; Piwet Peeters en overl. fam. Peeters; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam. Donderdag: 9.00 H. Mis; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; past. De Ceuster. Misdienaars: za: Luuk Verhoeven en Ashley Luyckx. Parochie Oirlo Zaterdag: Feest Maria Geboorte. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Jan Peeters; Christien v. Raay-Duijf (bewoners Sionisiusstraat); Jan Versleijen; Leon Swinkels; Sef Kunen en overl. fam. Kunen-v. Dijck; Mathijs Geurts; Frans Michels (veij.). Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en hun kinde ren Mathieu en Dora; overl. ouders Bouwmans-Linsen; overl. ouders Gerritsen-Roelofs; Piet Swinkels. Maandag: 15.30 Huw.mis bruid spaar De Lauw-Koskamp. Woensdag: 9.00 H. Mis Pastoor Gerards. Vrijdag: 9.00 H. Mis Pastoor Lempena. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; Wim Geerets; Truus v. Houdt- Flinsenberg; Thei Seijkens; overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren; overl. ouders Buddiger- Classens; Hans Camps (buurt); Gertruda Vullings-Dinghs; Lei Heidens; overl. ouders Van Kuyck- Verrijdt en kinderen. Vrijdag: 14.00 Huw. Miranda Camps en Marcel Manders. Misdienaars: Astrid en Manon. Kapelaan Van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Opgave misintenties donderdag 9.30-11.30 pastorie, tel. 581575. Contactpersoon parochie: A. Reintjes-Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221. 23e zondag door het jaar. Zaterdag: 18.00 uur H. Mis; tot bijz. intentie, Corry van Dijck- Drabbels en Grad van Dijck, Harrie Smits en overl. fam., Hendrikus Arts en Elizabeth Arts-Nooyen en overl. fam., Bert Voermans echtge note en dochters Mia en Mientje en schoonzoon Harrie, Jan Janssen (1). Zondag: 10.30 uur H. Mis; gst. Jrd. Helm Claessens en Carolien Claessens-Verschuuren en Gerrit Claessens, gst. Jrd. To Pijpers- Philipsen, Piet van Meyel en doch ter- Helma, Harrie Vullings (vw Gussenstraat). Woensdag: 19.00 uur H. Mis. Gst. Jrd. Joos Loonen en Maria Loonen- Scheffers. Misdienaars: zat 18.00: Patrick v.d. Sterren en Sander Loonen; zo 10.30: Eline Voermans en Kim Verstappen; wo 19.00: Karlijn Pouwels en Auke Loonen. Lectoren: za: Jeanny Jenniskens; zo: Harrie Bovee. Overleden: Jan Janssen, Gussenstraat 14 op 70-jarige leef tijd, zaterdag 01-09 hebben we voor hem de Uitvaart gehouden. Moge hij rusten in vrede. Mededelingen: Vanaf heden is er op woensdagavond om 19.00 u. een H. Mis. Intenties die reeds eerder zijn opgegeven voor door de week worden allen op woensdag geplaatst. Mocht er op woensdag een Avondwake zijn dan vervalt de H. Mis en worden de intenties naar de volgende week verschoven, ten zij er andere afspraken zijn. Rectoraat Heide Opgave misintenties bij B. Meijboom, Heidseweg 48, tel. 581703. Contactpersoon parochie: L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421 23e zondag door het jaar. Zondag: 9.15 uur H. Mis; jrd. Roel Comelissen, Herman en Petronella Janssen-Franssen, Anneke Michels. Misdienaars: Sef, Evelien, Jessie, Iris M, Sandra. Lector: Diny Drabbels. Mededeling vanuit de cluster: Per 1 oktober zal er voortaan voor iede re parochie een Doopzondag in de maand. zijn. Voor Leunen is dat de eerste zondag van de maand, voor Veulen en Heide de derde zondag van de maand Rectoraat Veulen Opgave misintenties: G. Claesens, tel. 583112. Contactpersoon parochie: M. Geurts-Slangen, Lorbaan 9, tel. 588215. Diaken v. Gassel, tel. 077-4671961. 23e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.30 uur H. Mis; jrd. Jos Ewals, jrd. Johannes Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks, Martinus van Staveren, Harrie Mulders (namens buurtvereniging). Misdienaars: za: Frank, Karei, Bram, Stijn. Lector: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (volkszang); jrd. Peter Joh. Philipsen en Anna Maria Cremers; overl. ouders Custers- Claassen; jrd. Tjeu In 't Hulst en Wim; Piet Stiphout: An Hellegers- Maas (fam. Maas); Zondag: 9/15 (Enjoy Together); jrd. Jo v. Lier-Roosen; jrd. Joh. Hubertus Geurts en Marie Schreven; Luuk Aarts; overl. fam. Maessen- Mans en kinderen; fam. Classens; Til Jeurissen; Dinsdag: 19.00 overl. ouders v. Soest-Swinkels en kinderen; Jeu v.d. Ven en overl. fam. v.d. Ven- Winnen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Rob en Niels; zo 9.15 Vera en Ellen; di 19.00 Frank en Ron. Parochie Merselo Zondag: 10.45 mnd. Wim Janssen; Maria v.d. Heuvel; Antoon Tijssen en Christina Thijssen en overl. kin deren; past. De Bot; Woensdag: 19.00 Hubertus v. Helden en Adriana Tummers; Peter Poels en Johanna Poels. Misd.: Conny v. Tilburg en Sandra Gloudemans. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Janine Classens. Donderdag: 19.00 M. Jansen. Voorgangers: zo: Vincent v.d. Heuvel en Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: 14e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis tot St. Jozef voor de heer Verhaak; Sjeng Jennekens. Lectrice: Riek v. Kempen. Woensdag: In de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis uit dankbaarheid; dhr. Verhaak; uit dankbaarheid. 10.30 Huw.viering fam. Jenneskens-Bresser. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Afgelopen zondag is het nieuwe kerkelijk seizoen feestelijk van start gegaan. De Prot. Kerkengemeenschap komt zondag 9 september om 10.00 uur samen in Het Zonnelied, Kiosk 6 in Venray. In deze dienst waarin Ds. L. Boot zal voorgaan wordt de Maaltijd v.d. Heer gevierd. Bij de schriftlezingen zal het spoor van het leesrooster worden aange houden. Er is kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Op maandag 10 september begint om 20.00 uur in Het Zonnelied de eerste van een serie avonden in het kader van Vorming en Toerusting. De eerste module bevat drie avonden met als titel Geloven in een postmoderne tijd. De eerste avond heeft als thema Crisis in het moderne (een verken ning van deze tijd). De avonden zijn oecumenisch van karakter en staan ook open voor hen die geen lid zijn van de Protestantse Kerkengemeenschap. Er hebben zich reeds twintig mensen opgege ven, alsnog aanschuiven is moge lijk, maar graag wel eerst opgeven bij de predikant Ds. Lex Boot. Dit kan telefonisch, tel. 0478-584397 of per e-mail: lex.boot@planet.nl Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak zaterdag om 18.00 en zondag om 10.00 uur in de Koningkrijkszaal, Henri Dunantstraat 11 in Venray. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e én 4e zondag van de maand. Aanstaande zondag 9 september is er weer een woord dienst van de oecumenische basis groep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de dienst is: bidden. De dienst is in de kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray en begint om 11.15 uur. Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bun del 'Opwekking' met gebruik van overheadsheets. Iedere zondag is er zondagschool voor twee leeftijdgroe pen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten wor den regelmatig bijzondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïnformeerd. De vaste pre dikant van de Bijbelgemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478-586001 of 06-12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077-4641936. De diensten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aan dacht wordt geschonken aan de kinde ren. Iedere eerste zondag van de maand wordt het. avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel. Opanka is afgelopen maandag gestart met kidsdance en streetdance. Kinderen zijn nog steeds welkom: groep 1 en 2 dansen op maandag van 15.15-16.00 uur en groep 3 tot en met 8 dansen op maandag van 16.00 tot 16.45 uur in de Vlaswei aan de Boterbloem. Streetdance voor leerlin gen van 12 tot en met 18 jaar dansen op maandag van 18.15 tol 19.15 in het Wijkcentrum van Vellum. De Mudhunters zijn normaal altijd aktief op zondagochtend. Vroeg uit de veren en je geniet op je ATB van de mooie natuur. Ze rijden dan uitgepijlde tochten of organise ren zelf wat in de buurt. Kom een keer meedoen en beleef hou leuk mountainbiken kan zijn. Planning: Zondag 9 september Powerman, geen trainer, vertrek 9.00 uur voor vrije training. Zondag 16 september vertrek 8.00 uur voor tocht in St. Geertruid, 30- 50-70 km. Iedere dinsdag intervaltraining van 19.00 uur tot ongeveer 20.30 uur. Ze vertrekken bijna altijd vanaf zwem bad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet Dupont op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Bij een concours in Kessel werden de volgende resultaten behaald: Loes Reijnders kl. DB 2e met 171 p.; Annemarie Staaks kl. DB 16e met 153 p.; Denise Creemers kl. DB 22e met 147 p.; Jean ine Huijbers kl. CM1 le met 169 p. Dinsdag: interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, Sevenum, start 18.30 uur, picknickplaats Helenaveenseweg. Meterik, start 19.00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Zaterdag: bostraining, aanvang 16.00 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 9 sept.: Meerssen Mergelland mara thon - 5 10 42,2 km 22 sept.: Weeze 5 x 5 km estafette loop 23 sept.: Velden Molendijkcross 23 sept.: Amsterdam Dam tot Damloop Wedstrijduitslagen: Eindklassement Midden- Limburgs Avondloop Criterium 2001. De competitie ging over zes stratenlopen, waarvan er minimaal vier tot een goed einde dienden te worden gebracht.' Bij de vrouwen werd Carla Beurskens uit Helden algemeen winnares en bij de man nen Marco Akkermans uit Beegden. Door leden van de Peelrunners wer den uitstekende klasseringen behaald. Rinie Ebisch eindigde als tweede bij de vrouwen vanaf 45 jaar, terwijl in dit klassement ook Jacqueline Pouwels zou moeten voorkomen. Door een fout van de organisatie is zij hierin echter niet terug te vinden. Bij de vrouwen 35-45 jaar eindigde Ria van den Goor als derde. Jochem Oversteeg werd tweede bij de man nen 50-55 jaar. In de categorie man nen 45-50 jaar werd Wim Ebisch zesde, Geert Tielen veertiende en Piet Jacobs zestiende. Jan Hendrik Koene eindigde als negende bij de mannen 40-45 jaar, terwijl John Weijs dertiende werd bij de mannen tot 40 jaar. IJzeren Man Volksloop Weert 7 km: Jacqueline Pouwels 38.32; Gertie Hermkens 46.15; Theo Pouwels 32.26 Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefo nisch via 077-4678240. Jeugd en jongerenwerk Maandag 10 september is er les van 19.00 tot en met 20.30 uur. Het Rode Kruis neemt deel aan de spaaractie van Supermarkt Plus. De opbrengst is ten bate van het project. Zwerfkinderen in Russe Bulgarije. De actie loopt tot en met 24 novem ber. Zij vragen de leden om zoveel mogelijk punten in te leveren en zo het project te steunen. De punten kunnen worden ingeleverd op maan dag tijdens de groepsavond, op dins dagavond tussen 19.15 uur en 21.30 uur of donderdagavond tussen 19.30 uur en 21.30 uur. Op zaterdag 15 september 2001 is er een open dag in het Rode Kruis gebouw. Heb je zin kom dan samen met je ouders, familie, vriendjes en vriendinnetjes kijken. De open dag is een onder deel van de landelijke actie om vrij willigers te werven. Ook in Venray zijn bij het Rode Kruis nieuwe vrij willigers van harte welkom. De open dag is van 10.30 uur tot en met 15.00 uur in het gebouw aan de Bergweg 4. El proximo fin de semana la Plataforma multicultural realizara un curso de formación para su junta directiva, la cual esta compuesta por distintas nacionalidades como ya se sabe, el curso tiene como meta el fortalecer los conocimientos de los di recti vos a nivel de actividades y de ayuntamiento y todo ello con miras a la actividad que el proximo ano se llevara a cabo en Venray a mediados de ano Kleurrijk Venray II. Como ya habiamos anunciado, ya se han reanudado las clases de baile folcló- rico del domingo. El grupo de hom bres tiene planeado para finales de mes su noche, con temas especiales y una pequena excursión con visita en Boxmeer a la CCCE (casa de la cultura culinaria espanola)con expo- sición y deguste de platos y vinos variados. El proximo sabado no hay KINA como ya se habi'a anunciado la semana anterior. Un saludo de HACE. óude Deze week een fraaie o van het gemeentehuis Venray van omstreeks 19 is een ontwerp van de architect Jules Kaiser. E. Oudenhoven uit de Ein werd voor een bedrai 9.039,- opdracht gegeve het bouwen van dit gemeentehuis en het afj van het oude gebouw. Dat 1885. In 1886 werd het geop in gebruik genomen. In 1923 werd door k groeiende Venray het getx klein en werd besloten breiding. De aanbestedin van vond plaats op woenj januari 1924. Laagste insc was aannemersbedrijf Oudenhoven. Voor een van ƒ45.473,- mocht deze klus beginnen. Voor de ring van de uitbouw mi woonhuis van zadelmakt Baken wijken. Links ki gedeelte van de Hc gebruikt om de uitbreid JV verwezenlijken. Hier ven aanbouw met de vijf open met daarachter enkele bi gjc cellen (kotjes genaamd),! dak van de Grote Kerk stJJ het stompe torentje, in 19] vangen door een Angelustorentje. Duidelj nog te zien de rails van del entram (1909-1926). (Fol archief Freulekeshuis) Jan van derl itV' Tijdens een drukbezochte ledenver gadering van BC Doublet werd de Club-Schaal uitgereikt aan Trudy Jeurissen en Ans van Hooft die afge lopen seizoen clubkampioen zijn geworden. Kees Simons en Martin Bolwerk behaalden de prijs in de B-lijn en Ans Rongen en Carla Voesten in de C- lijn. De laddertrofee is behaald door Petra Heinekamp en Sraar Janssen. De slemcup is veroverd door Ron van Gaal en Piet van Genugten. Hel viertal Marij Reinoud-Hanneke Mar tens en Dory Driessen-Fieke Messe- maekers zijn gepromoveerd van de derde naar de tweede klasse in de bondsviertallen wedstrijd. Bij het punt bestuurswisseling werd het spannend: Corry Hartong, die tien jaar de kar heeft getrokken, had vorig jaar al aangekondigd dat ze zich geen derde termijn meer beschikbaar kon stellen als voorzitter. Haar opvolger zal het moeilijk krijgen om zoveel te betekenen voor de club en het bridge in Venray en het district als Corry. Was zij bij gelegenheid van het lus trum door de voorzitter van het dis trict al gelauwerd met de onderschei ding van de gouden veer voor haar grote verdiensten in districtsverband, tijdens de ledenvergadering werd zij nog eens uitbundig gefêteerd met het erelidmaatschap van de club voor alles wat BC Doublet aan haar heeft te danken. Twee andere bestuursle den, Ethel Hilhorst en Ingrid de Vocht, die zes jaar hebben gezorgd voor de.prijzen en voor alles wat de sfeer in de club ten goede komt en zich nu liever niet beschikbaar wil den stellen voor een derde termijn, kregen eveneens een open doek van de hele vergadering voor alles wat ze hebben gedaan. Trudy Jeurissen en Ans van Hooft zullen hun plaats innemen. Verder nam Wim de Schrijver afscheid van de club, en de technische commissie, waarover hij het afgelopen jaar de leiding had. Na de vergadering werd ook nog een kaartje gelegd. In de A-lijn bleken Mia van het Reve-Joep Vaessen, Agnes Bloe men-Wim de Schrijver en Peter de Groot- Gerard Linssen de sterksten met 65.28,56.94 en 54.17%. IndeB- lijn gingen Ans van Hooft-Trudy Jeurissen, Fieke Messemaekers- Toon den Brok en Hanneke Martens- Marij Reinoud naar huis met een winst van 72.50, 65.83 en 59.17%. Volgende week valt de beslissing over de opvolging van Corry Har tong. De afd. Venray en de Moermanvereniging afd. Limburg organiseren een informatieavond voor lotgenoten, leden en belang stellenden. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 11 september in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray en begint om 20.00 uur. Dr. W. van Praag van het Alexanderinstituur uit Venlo (Praktijk voor natuurgeneeskunde en Bio-informatie Therapie) zal informatie verschaffen over ande ren, niet-loxiSche methoden en mid delen om kanker te bestrijden. Deze natuurgeneeskundige behandeling kan na, of tijdens een klinische behandeling worden gegeven. Hiermee worden meer mogelijkhe den ingezet om de ziekte te genezen, de kwaliteit van leven te verbeteren of een verergering van de kanker te voorkomen. Aanmelding voor deze avond is gewenst op nr. 077- 3982334 of 0478-584609. Het jaarlijks gemeentekoning- schieten van de acht gilden van de gemeente Boxmeer werd dit jaar op zondag 2 september gehouden bij het St. Theobaldusgilde in Overloon. Het was dit jaar voor het eerst dat men met kogelvangers schoot. Rond 15.00 uur stelden de gilden van Beugen, Boxmeer, Groeningen, Holthees, Maashees, Oeffeit, Overloon en Sambeek zich op bij de schietbomen en werd de 'herenscheut' gelost door de burge meester, pastor Henk Tolboom, de gemeentekoning van 2000, dhr. Albert Weren en de hoofdman van het organiserend gilde, om de schutsbomen vrij te maken, dendames en jeugdleden n aan een eigen schutsboom m om een extra prijs. Na 54 schoten werd de gemeentekoning bekend: I Verberk van het St. Antoi Sebastiaan- en H. Sacramen uit Beugen. Het was voor de achtereenvolgende keer dalh van Beugen de gemeente leverde. De prijs bij de damt door Ria Teunissen van he Salvator Mundi gewonnen, jeugd viel de eer te beurt aai Zeegers van het Antoniusgi Sambeek. Op maandag 10 september om 20.15 uur zal Jos Meersmans vertel len over Chopin. Jos Meersmans verwerkte een componistenportret tot een 'geacteerde vertelling'. Er zal op deze avond een beeld geschetst worden van het leefkli maat van de componist; Polen en Parijs in de eerste helft van de 19e eeuw. Chopin ontmoette vele groten van zijn tijd. Het hele verhaal krijgt men geserveerd met de mooiste melodieën van Chopins onsterfelijk oeuvre. U bent welkom voor deze avond in het Theehuis van Venray. Op 11 september zal mw. Doreen Planta om 20.00 uur een lezing ver zorgen over gedrag en gehoorzaam heid bij honden. De avond is een onderdeel van cle gehoorzaamheids cursussen die KC Venray e.o. geeft. Naast cursisten zijn ook geïnteres seerden en niet-leden van harte wel kom. De lezing wordt gehouden in De Witte Hoeve, Gasthuisstraat 5 in Venray. Voor meer informatie kunt u bellen met. de voorzitter, tel. 077- 3072855. Joep Krijnen is afgelopen weekend in Tegelen tweede geworden. Zondag 9 september oefenen op de schuttersweide om 10.30. Maandag 10 september 20.00 bestuursvergadering in het Schutskempke. Eerstvolgende repetitie woensdag 12 september om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein in Venray. Afmeldingen bij Marjo Weijers, telefoon 58 47 68 (tussen 17.30 en 19.00 uur). Vrijdag 7 september verzorgen zij een concert bij de opening van de WK duathlon en zijn zij tevens gast vrouw voor de atleten uit de diverse landen. Zij verwachten de leden om 16.15 uur op het gemeentehuis in Venray. Agenda: 7 september: WK duathlon te Venray 16 september: Engels Kerkhof 7 oktober: Limburgs Korenfestival Vind je zingen leuk? Zij willen bij verschillende stemsoorten nog uit breiding. Wil je meer weten over de vereniging, neem dan eens contact op met Nellie Thomassen, telefoon 588 586 of bezoek de web site www.venrode.nl Veldeke Venray heeft op 16 sept. de heer Gérard Lu uitgenodigd; hij zal een lezii zorgen met als titel: 'Venrays derijen in het landschap'. D{ wordt gehouden in De Witlc aan de Gasstraat te Venray et om 20.00 uur. Gérard Lucas "v ons in iedere buurtschap bin gemeente Venray een boerde en gaat daarover iets vertellet Alle Veldeke-leden en gei seerden zijn van harte welki entree is gratis. W Op dit moment loopt de bloemactie nog volop. Zate september kunnen jullie de telefonisch gaan doorgeven 11.00 en 12.00 uur via telefötf S( mer (0475) 541345. Er korali nog een mogelijkheid om del door te geven, waarna de en) wordt bepaald. Verder worde week op de scholen de spuit gedeeld voor de nieuwe jei )pej tuurwachters en ook de herfsjt" ve van De Natuurvriend. Repetitie dinsdagavond van tot 22.30 uur, in de 0) Oostsingel 37. Extra repeti 19.00 uur, voor diegenen di hiervoor aangemeld hebben, oktober is het jaa Herfstconcert in de Paterskerk Nieuwsgierig naar koorzang1" nodigen graag mensen uit, or blijvend te komen luisteren geen Ars Musica aan het inslt is en wederzijds kennis ten Informatie Maijo Kuypers,niPP ter, tel. 513191. nif Op het terrein van St. Annas' oud papier-container iedere d 8.00 tot 18.00 uur. Op zondag ten. Verhinderd op dinsdagavond;' :rvei den bij Lia Oostdam, tel. 51 lrm, graag tussen 18.00 en 19.00uj Informatie; www.arsmusica.nl Maandag 10 septs Beukenrode om 18.45uur Zaterdag 15 september: smarten, Paterskerk. Zondag 16 september: orgelc' ia, v; Grote Kerk. i, t/n Zondag 14 oktober: Ann' Mariamis Vrijdag 2 november: Alle' Paterskerk. Afmelden bij: J. v. Loon, secifjlegQ telefoon 0478-585422. Dipp 'PP asse el vc EK] Ibioi il 04 toen

Peel en Maas | 2001 | | pagina 34