Kunst in Sint Annakapel bedreigd Is een tante Agaath ening nog aantrekkelijk? Publiekswandeling Geijsteren Landelijke actie ondervoeding Nieuw uniform voor politie Letsel Aan den lijve ervaren UW Geslaagd Kooropleiding Venray's Mannenkoor St. Petrus Banden Kindermarkt V X Zangers van St. Frans Venray's Mannenkoor Aostrumse Zangkompeneej Bandelieren Tomorrow People Reünie Zonnelied Euterpe KYG len maas donderdag 6 september 2001 - Pagina Stichting Stadspark Venray (38) )e Sint Anna inrichting her- foi heel wat monumenten en icten. Ook de monumentale nst is in ruime mate aanwezig werken van diverse kunste- ars van formaat zijn op het ter- jn te bewonderen. Niel eenbergen, Piet van Dongen, guste Manche, Petran rmeulen, Jan Noyons, Egbert detail uit de muurschildering De nswordingvan Egbert Dekkers de kapel van Sint Anna: af ge- lid is 'De Geboorte(foto: Mark ms) •kkers, Pater Renaldus Rats, hebben ons mooie en waarde- lie werken nagelaten, maar het nog maar de vraag of we deze ilatenschap ook kunnen behou- n. De herbestemming en her- ichting van het Annaterrein in voor dit erfgoed een serieuze idreiging. Wat gaat er bijvoor- leld met de kapel gebeuren? iester-kunstengar Egbert ikkers maakte hier drie prach- e gebrandschilderde ramen en ee grote muurschilderingen: pocalyps en Menswording. Het euwsblad van het bisdom Den osch, "De Roerom", besteedde lige tijd geleden uitvoerig aan- icht aan deze kunstenaar en jn werk in de Venrayse kapel ider de titel: "Zijn menswor- ng onder de slopershamer", abantse bezorgdheid om het houd van Venrays cultureel i en kunstbezit. EGBERT DEKKERS Egbert Dekkers werd geboren op 4 januari 1908 in het Brabantse dorpje Zeeland als oudste in een gezin van elf kin deren. Hij studeerde aan het Groot Seminarie Haaren en begon tijdens zijn studietijd te schilderen. Kort na zijn Priesterwijding in 1935 gaf het bisdom van Den Bosch hem de kans een kunstopleiding te gaan volgen. Van 1936 tot 1941 stu deerde hij aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Hij bekwaamde zich in de Monumentale Schilderkunst die hij na de twee de wereldoorlog veelvuldig tot uitvoering bracht. Het boek "De Openbaring" van Johannes (de Apocalyps) was voor hein een belangrijke inspiratiebron en op de thema's uit dit bijbelboek baseerde hij de grote muurschil deringen in de Annakapel. In 1957 ontving Egbert Dekkers de Provinciale Prijs van Noord Brabant voor beroepskunste naars. De commissie die tot toe kenning adviseerde, liet zich in haar beslissing vooral leiden na herhaalde beschouwing van diens kunstwerken in de kapel van Sint Anna en van zijn werk in het Museum voor de Religieuze Kunsten te Utrecht. CULTUREEL BEZIT Het is niet de bedoeling om op deze plaats een uitvoerige beschrijving te geven van Egbert Dekkers en diens werk. Daar voor leze men het artikel in De Roerom van december 2000, waaruit bovenstaande is geci teerd. Via onze artikelen willen we meer aandacht vragen voor het culturele erfgoed Sint Anna. Willen we in staat zijn de nodige bescherming te bieden, dan is bekendheid met deze inrichting vereiste nummer één. Want onbekend maakt onbemind, zo simpel is het. Veel dreigt echter verloren te gaan of is reeds verd wenen. Het Mariabeeld van Piet van Dongen verhuisde naar elders, de herdenkingsplaquette in de kelders van het klooster waar in de oorlog de schuilkerk was ondergebracht, is weg. De deu ren van de oude penitentieka mertjes op de zolders van het klooster zijn gesloopt. De fraaie muziekkiosk op het speelterrein raakt steeds meer in verval en wordt door onkruid overwoe kerd. De berceau, ofwel het loof- prieel, is hard aan een restauratie toe. Nieuwbouwplannen bedrei gen de stuifduinen. En ga zo maar door. Natuurlijk is niet alles even somber, maar wij ver melden deze zaken, opdat duide lijk wordt dat een proces van verval vaak een sluipend karak ter heeft. Alertheid is derhalve geboden. Stichting Stadspark Venray ziet hierin voor haar een taak weggelegd. Maar uw steun en belangstelling zijn daarbij onmisbaar. RONDLEIDING Zondag 9 september verzorgt Stadspark een rondleiding over het inrichtingsterrein. De rond wandeling, die om 14.00 uur begint en ongeveer 1,5 uur duurt, staat open voor iedereen is uiter aard gratis. De route voert langs diverse bezienswaardigheden en monu menten. Voor informatie over het werk van Stichting Stadspark Venray kunt u zich wenden tot Twan van Els, Gasstraat 6, 5801 CT Venray. Telefoon 0478- 581191. Of via e-mail: tw.els@wxs.nl 'De Drie Wijzendetail van de muurschildering van Egbert Dekkers in de kapel van Sint Anne. (foto: Mark Stevens) Belastingadvies van de maand De overheid heeft gemeend startende ondernemers te oden stimuleren. Het is voor hen vaak moeilijk vreemd rmogen aan te trekken en derhalve heeft de overheid fls- ale faciliteiten in het leven geroepen, waardoor particulie- tn bereid zijn vermogen aan een startende ondernemer ir beschikking te stellen. De regeling staat bekend als de bnte Agaath Regeling (TAR). De startende ondernemer Onder een startende ondernemer wordt verstaan: Een onder- imer die minder dan 8 jaar (in bijzondere gevallen 15 jaar) nonderneming exploiteert (i.e. de zelfstandigenaftrek heeft noten) én in het jaar waarin de lening wordt gesloten of het aropvolgende jaar de zelfstandigenaftrek geniet. De voorwaarden die worden gesteld aan de lening e voorwaarden zijn: -Het betreft 'een achtergestelde lening. Dat wil zeggen dat overige schuldeisers voorrang hebben indien de onderne mer niet meer aan zijn verplichtingen kan voldoen. -De rentevergoeding bedraagt maximaal de wettelijke rente. Op dit moment 8 -De lening pioet door de ondernemer worden gebruikt voor investeringen die behoren tot het verplichte onderne mingsvermogen; -De geldschieter mag het uitgeleende bedrug niet zeil heb bengeleend. De faciliteiten fegene die de lening verstrekt komt gedurende 8 jaui in aan erking voor een tweetal faciliteiten: -Een bedrag van f 103.539,of voor echtelieden I 207.078,wordt in box 3 vrijgesteld. -Een heffingskorting van 1,3 van hel vrijgestelde bedrag. De vergelijking )pde spaarrekening staat een bedrag van f 200.000,-. wordt een rente genoten van 4 te fiscale consequenties zijn als volgt: f 8.000 I' 2.400 f 5.600 ntvangen rente Gehuldigde inkomstenbelasting 0% van 4% van f200.000 tetto rente oe hoog is de opbrengst indien dit bedrag ter beschikking ordt gesteld aan een startende ondernemer in de vorm van TAR lening. ntvangen rente f 8.000 Gehuldigde inkomstenbelasting f 0 eito rente f 8.000 e™g te ontvangen inkomstenbelasting .3% van f200.000 f 2.600 tetto opbrengst f L0.600 te netto rendement bij de spaarrekening bedraagt 2,8 ter- 'jl dit rendement bij een TAR lening 5.3 bedraagt, bovenstaand voorbeeld wordt een rente bedongen gelijk aan 'rente van een spaarrekening. In normale situaties zal echter te rente worden bedongen gelijk aan de rente die de startende telernemer ook bij de bank dient te voldoen, bijvoorbeeld 6 "Zelfs een rente van 8% is in casu niet uitgesloten nu sprake van risicovol kapitaal. Bij een rente van 8 bedraagt het ett° rendement 9,3 Immers de rente van 8 is onbelast en Crder ontvang ik nog een heffingskorting van 1,3 Dit Nert derhalve een voordeel op van 6,5 ten opzichte van de 'aarrekening. Uw kind als startende ondernemer ttdien uw kind als startende ondernemer kwalificeert en het 'Oniemen heeft een lening bij de bank een lening bi j de bank k sluiten waarover 6 rente wordt: betaald, zou het aan- «kclijk kunnen zijn dal u een TAR-lening vqrstrekt aan uw kind in plaats van een lening bij de bank. Uw kind zal in beginsel 'slechts' 6 aan rente willen betalen. Ervan uitgaan de dat uw kind 42 inkomstenbelasting betaalt zijn de fiscale consequenties als volgt: Kind (startende ondernemer) Rente ter zake van TAR-lening f 12.000 Af: belastingvoordeel 42 f 5.040 Netto betaalde rente f 6.960 Ouders Ontvangen rente f 12.000 Af: verschuldigde inkomstenbelasting f 0 Netto rente f 12.000 Bij: terug te ontvangen inkomstenbelasting 1,3 van f 200.000 f 2.600 Netto opbrengst f 14.600 Af: netto opbrengst ouders indien spaarrekening f 5.600 Voordeel ouders TAR-lening t.o.v. spaarrekening i 9.000 Het verstrekken van een TAR-lening aan uw kind lever! u in bovenstaand voorbeeld een voordeel op van f 9 000 - ten opzichte van de spaarrekening. Hei voordeel kan worden geoptimaliseerd door de maximale rente te bedingen van 8 Een en attdei kan dan als volgt wor den uitgewerkt. Kind (startende ondernemer) Rente ter zake van TAR-lening Af: belastingvoordeel 42 Netto betaalde rente t 16.000 f 6 720 f 9.280 Ouders Ontvangen rente f 16.000 Af: verschuldigde inkomstenbelasting f 0 Netto rente f 16.000 Bij: terug te ontvangen inkomstenbelasting 1,3 van f 200.000 f 2.600 Netto' opbrengst f 18.600 Af: netto opbrengst ouders indien spaarrekening f 5.601 Voordeel ouders TAR-lening t.o.v. spaarrekening 13,000 Het vei strekken van een TAR-lening aan uw kind levert u in bovenstaand voorbeeld een voordeel op van f 13.000.— ten opzichte van de spaarrekening. Uw kind betaalt echiei netto f 2.320,meer aan rente. Dit verschil kunt u schenken aan uw kind. Het resterende voordeel van een TAR-lening bedraagt in dat geval f 10.680,ten opzichte van een spaarrekening. Door het rentepercentage te verhogen naar de maximale in aanmerking te nemen rente van 8 wordt in bovenstaand voorbeeld een extra inkomstenbelastingvoordeel, nadat de schenking daarop in mindering is gebracht, gerealiseerd van f 1.680,per jaar ten opzichte van de situatie waarin 'slechts' 6 aan rente wordt bedongen. Conclusie Indien u een bedrag, tegen een vergoeding gelijk aan de ont vangen rente op een spaarrekening, ter beschikking stelt aan een startende ondernemer zal als gevolg van bovenstaande fis cale faciliteiten het netto rendement 2,5 meer bedragen dan bij een spaarrekening. Daarnaast zal de opbrengst hoogstwaar schijnlijk groter zijn omdat het een risicovollere belegging betreft. De opbrengst kan verder worden geoptimaliseerd indien de startende onderacino uw kind betreft Drs. II.J M.J Verbaaudert Belastingadviseui A A Venray Het IVN Geijsteren/Venray houdt op zondag 9 september een publiekswandeling. Vertrek is om 10,00 uur vanaf de parkeerplaats bij het voetbalveld in Geijsteren. Bij ceu veri^örsoog&vai; op '1c Holtbesedijk in Overloop is zon dagavond rond 20 J5 uur een 39- jarige inwoonster van Overloon auto in de berm waarna zc de macht over het. stuur verloor en tegen een boom bolste. De vrouw raakte bekneld in baar auto en is ckxcr fic 1xcui:d w'eef'::ccvn;p. Mèi onbekend beenletsel is ze naar het ^ziekenhuis gebracht. Geijsteren, het meest pittoreske dorpje van Noord Limburg met zijn groene bossen, die uitnodigen tot steeds Weer andere wandelingen. De Oostrumse beek mag in deze bossen nog vrijuit meanderen, het geen prachtige plaatjes oplevert. Hier zal in het kader van de groene maand van het IVN een wandeling gehouden worden, die ons enerzijds leidt langs gemarkeerde wandelwe gen, maar ook over wegen die velen nog niet kennen. Er wordt gewan deld onder leiding van een IVN-gids langs de 'schaopsdreef', een oude hoeve met bakhuus, het nieuw ont wikkelde natuurgebied van het Limburgs Landschap en langs dë Rosmolen, die onlangs geheel gerenoveerd is. Voor meer activitei ten in het kader van de Groene Maand zie: www.groene-maand.nl De Nederlandse Vereniging voor Diëtisten voert een campagne tegen ondervoeding bij ziekte. Een goede optimale voeding is van net zo groot belang als bijvoorbeeld de juiste medicatie. Ondervoeding belem mert het herstel van de ziekte of operatie. Diëtisten willen aandacht blijven schenken aan dit probleem In september starten er verwer kingsgroepen voor vrouwen met een verleden van geweldservaringen onder andere lichamelijke, seksuele en geestelijke mishandeling. Het doel hiervan is om samen met ande re vrouwen in een kleine groep het stilzwijgen en de beladenheid rond om deze geweldservaringen te bespreken en eventueel te verwer ken. Veel vrouwen hebben persoon lijk ervaring met mishandeling, ver krachting, incest en andere vormen van geweld. Deze vormen van geweld hebben te maken met machtsmisbruik. Vaak hebben vrouwen om te over leven deze ervaring weggestopt en dan kan het haar zomaar overvallen Seksueel misbruikte en/of mis handelde vrouwen lopen vaak jaren rond met haar geheim. De cursus Aan den lijve ervaren gaat uit van de eigen kracht van vrouwen en werkt vanuit de visie van de vrouwenhulp verlening. Voor een brochure of meer informatie: telefoon (0478)527066 van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.30 uur, of telefoon (0478)569069. van ondervoeding. Daarom heeft de Nederlandse Vereniging van Diëtisten een landelijke actie opge zet, waarin diëtisten bij Nederlanders ongewenst gewichts verlies inventariseren. Ongewenst gewichtsverlies is een alarmsignaal voor mogelijke ondervoeding. Ook diëtisten uit de regio Noord- Limburg, verenigd in het Transmuraal Diëtisten Overleg, wil len een bijdragen leveren aan deze landelijke actie. Zij zullen de komende weken bij een aantal huis artsenpraktijken en diverse instellin gen de mensen ondervragen op gewicht en gewichtsverlies. Alle gegevens worden verzameld en de landelijke resultaten worden bekend gemaakt in de week van Chronisch Zieken tussen 3 en 10 november. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Aan Wageningen Universiteit slaagde Hanneke Wilms uit Venray voor het Doctoraal examen Huishoud- en consumentenweten schappen, richting Technologie. Roger Wildeboer Schut uit Venray is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam afgestudeerd in Bedrijfskunde van de financiële sec tor. Aan de universiteit van Tilburg slaagde Honoré Didden voor het postdoctoraal examen master of information management. Het publiek kan vanaf deze week politiemensen op straat tegenkomen die een afwijkend uniform dragen. Afgelopen woensdag is een draagproef voor een vernieuwd politie-uniform gestart. In 25 regionale politiekorpsen en het Korps Landelijke Politiediensten zijn in totaal 260 proefdragers van het vernieuwde uniform. De meest opvallende zaken zijn: een nieuw hoofddeksel, de zogenaamde cap, een parka met daarover een koppel met bewapening en een wit over hemd met badges op.de mouwen. De draagproef duurt tot 31 januari 2002. De uitkomsten van de proef zijn bepalend voor de invoering van het uniform. Een groot deel van het politie-uniform blijft uiterlijk onge wijzigd, maar is wel aangepast aan de eisen van deze tijd. Het uniform wordt minder divers, heeft een groot draagcomfort en is beter herkenbaar als politie-uniform. De aanleiding om het uniform van de politie te herzien heeft diverse redenen. De huidige kledingregeling dateert uit 1993 en is onder druk van de grote reorganisatie van de Nederlandse politie vastgesteld. Gemeente- en Rijkspolitie moesten op korte ter mijn eenduidig gekleed gaan. Daarnaast zijn de ontwikkelingen in de kledingindustrie zodanig snel gegaan, dat er tal van nieuwe stoffen op de markt zijn gekomen, die veili ger en comfortabeler zijn. Ook zijn de eisen van de ARB O-wet de afge lopen jaren verscherpt en vereist de recente invoering van de peppersp- ray aanpassingen aan het uniform. Het zogenaamde 'geklede' uniform blijft in de huidige vorm (tuniek en pet) bestaan. Wel zal dit uniform worden aangepast aan de moderne eisen, maar die aanpassingen zijn minder zichtbaar. Het voorstel voor het vernieuwde uniform is tot stand gekomen nadat een groep van des kundigen daarnaar een studie heeft verricht. In deze projectgroep heb ben ook de vakorganisaties NPB, ACP en ANPV, als vertegenwoordi gers van het politiepersoneel zitting. In februari heeft de Raad van Hoofdcommissarissen ingestemd met het houden van een draagproef voor het uitvoerende personeel. Zij zijn het die met het uniform in de dagelijkse praktijk moeten werken. De uitkomsten van de draagproef worden verwerkt in een definitief voorstel. De minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijk srelaties zal uiteindelijk een beslis sing nemen over de invoering van een vernieuwd uniform bij de Nederlandse politie. In de maanden oktober en novem ber kunnen alle mannen tussen 20 en 50 jaar in de regio Venray (inclu sief de Kerkdorpen) zich opgeven voor de kooropleiding in Partycentrum de Witte Hoeve. De kooropleiding, die gegeven wordt door de huidige dirigent van het Venray's Mannenkoor, Hans Noyens, is een kennismakingscur sus voor beginnende zangers en laat de mannen kennismaken niet alle mogelijkheden van de zangstem. Bovendien is het een kennismaking met samenzang. De opleiding is gra tis en geheel vrijblijveud. Na afloop van de cursus zal de geïnteresseerde mannen een aspi rant-lidmaatschap van het Venray's Mannenkoor worden aangeboden hen unieke mogelijkheid om gratis en professioneel kennis te maken met uw eigen zangstem. De koorop leiding start op 8 oktober, acht maandagavonden in de Witte Hoeve van 20.00 uur tot 21.30 uur. Opgave: telefoon 588131. Tamboerkorps: repetitie op woens dag van 19.30 uur tot 21.30 uur en op zondag samen met het muziek korps. Opleidingsorkest: repetitietijden op woensdag van 18.45 uur tot 19.30 uui. Verdere ondersteuningslessen op zondag bij Sandra en Henk vol geus rooster. Muziekkorps: repetities op woens dag van 19.30 uur tot 21.30 uur, zondags van 10.30 uur tot 12 00 uur Komende activiteiten: 9 september: Muzikaal showoptreden in Meijel. Vertrek om 12.00 uur bij de Opmaat. Het optreden is om 13.00 uur. Afmeldingen: Bij verhindering die nen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mon deling tel. 580418, of uiterlijk tot een half uur voor aanvang van de repetitie in de Opmaat, tel. 513593. Aanmeldingen nieuwe leden: heeft ti interesse, bel dan telefoon 580993 of 580418 of kom tijdens de repeti ties ;n clubgebouw de Opmaat. Oosisirigel 37 iti Venray. Zondag 9 september organiseert Stichting Jeugdwerk Castenray een kindermarkt. Deze vindt; plaats in gemeenschapshuis de Wis. Om 11.00 uur gaan de deu- ver. de kindermarkt duurt tot 14.00 uur. Vrijdag 7 september: 19.00 repetitie voor de jongens; 20.00 uur repetitie counter-tenoren en tenoren; 20.30 uui repetitie voor de mannen. Zaterdag 8 septembei tussen 10.00 - 12 00 uur oud papiei inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 11 september i9 ÜO uur repetitie jongens Woensdag 12 september 18.30 uur oud papier ophalen m Landweerl L+1I. Zondag 23 september 10 45 uui H Mis in de Paterskerk. Koorscholing: Donderdag 6 septem ber: geen koorscholing; Donderdag 13 september: 19.30-20.00: koor scholing bariton rij 1+4 Repetities:Donclerdag 6 september: (geen repetitie) Vertrek naar studio in Steijn voor cd opname: 18,15 uur bij de Witte Hoeve. Donderdag t3 september: 19.30 uur repetitie tenor 1+2 en 20.00 uur repetitie gehele koor. Programma:6 september: cd-opua- me; 16 september: Optreden in Odapark; 22 september: Veldeke dialectmis; 7 oktober Herfstconcert Lonun Afmelden bij Kees van Kreij, ieie foon 589775 (bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier kunt u afleveren bij de VM K-container aan de Molenhofweg. Informatie: Repetitielokaal: Partycentrum "De Witte Hoeve", Gasstraat te Venray; Commissie PR/verjonging: Tel 587668; Secretariaat: Tel. 580173 Kooropleiding: Vanaf 8 oktober acht maandagavonden in de Witte Hoeve 20.00 uur voor mannen tussen 20 en 50 jaar. Gratis en vrijblijvend, i Opgave Tri 58813' Website: WWW.listen.to/VMK De wekelijkse repetitieavond van de Aostrumse Zangkompeneej is op dinsdag van 21.00 tot 23.00 uur in 't Allemanscafe in Oostrum. Heeft u belangstelling of wilt u eens een repetitie meemaken? U bent van harte welkom. Voor meer informatie bel 0478-511251. Ook dit jaar zal de traditionele rondgang door Oostrum plaats vinden en wel op zaterdag 8 sep tember. De leden van de Aostrumse Zangkompeneej zullen met ple zier een bloemetje verkopen aan de inwoners van Oostrum.. Op zondag 30 september deel name aan het Hofzangersfestival van De Rooverheydezangers in Reuyer. De repetities in het nieuwe seizoen zijn verzei van de maandag naar de donderdag. Donderdag 6 september: repetitie van 18 00 uur tot 19.00 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Donderdag 13 september: repetitie van 18.00 uur tol 19.00 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Kinderkoor de Bandelieren is een koor voor jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar. Ze repeteren in het zaal tje van de Paterskerk en zingen in de gezinsvieringen, en ook bij andere activiteiten. Voor meer informatie: Hannic Ghielen telefoon: 0478- 587142. Donderdag 6 septenibci koorrcpeu tie van 19.30 uur tot 21.00 uut Donderdag 11 september koorrepe titie van 19.30 uur tot 21.00 uur. Jeugdkoor Tomorrow People is een koor voor jongelui in de leeftijd van 12 tot ongeveer 25 jaar. Zij zingen bij de viering voor jonge ren in de Grote Kerk, maar ook bij andere activiteiten in de regio. Voor meer informatie: Annette Bouten, telefoon 0478-588327. Ook zij repeteren in net zaaltje van de Paterskerk. Het Zonnelied, het gemengd koor. van de voormalig katholieke kerk in het Brukske, bestaat in 2002 25 jaar. Daarom willen zij een reünie hou den. Je kunt je opgeven, schriftelijk of telefonisch, bij Anna van den Bosch, Merseloseweg 27, 5801 CA Venray, tel. 583536 of Trees Douwes, Zandakker 21, 5801 DV Venray, tel. 584494. Dit onder ver melding van je naam en adres, post code en telefoonnummer. De slui tingsdatum is 31 oktober 2001 Harmonieorkest: 6 en 13 sept. 20.00 uur repetitie (afmelden 582539); 22 sept. 19.30 uur Serenade De Karklingel Oostrum. Jeugdorkest: 6 en 13 sept. 18.45 uur repetitie (afmelden 588545). Drumband: 4 en 11 sept. 20.30 uur repetitie (afmelden 514415); 22 sept. 19.30 uur Serenade De Karklingel Oostrum. Bestuur: 13 sept. DB 19.00 uur Perdstal; 22 sept. 19.30 uur Serenade De Karklingel Oostrum. De ledenavonden van het KVG worden voortaan in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray, gehou den. De openingsavond op dinsdag 11 september begint om 19.30 uur. Mevrouw M. Raedts-Maessen ver telt over Begijnen en Mystica's: wie waren zij en wat waren de overeen- komsten en verschillen tussen die bijzondere, vrouwen uit vroeger tij- ben? Het leven en de prachtige muziek van Hridegard von Bingen komen hierbij uitgebreid aan bod. Introducés en belangstellenden, die overwegen lid te worden, zijn van harte welkom. De wandel- en natuurclub onder leiding van Jan Michels heeft op 17 september, 8 oktober en 12 november nog enkele wandelingen op het programma staan. Voor informatie/aanmelding kan men contact opnemen met Winy Smeets, tel.582935 of Josephine Vroomen, tel.550901.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17