r Harold U LENSSEN gs Bouwplan appartementencomplex bedreiging voor stuifduinen St. Anna tiSSÊP Francesca Robben vrijwilliger van de maand Vijf dagen kermis in Veulen LIOF neemt belang in Airtechnic Regiokalender Muzikale hulde voor koorleden e?EEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF EZORGEN? Venraynaar jkci gewond ier vriendelijk ei in Venray Boekenmarkt Waardebonnen actie markt Vrijwilligers centrale Oud papier Dagopvang zoekt vrijwilligers Politiewijzer op de deurmat Omroep Venray Herstellen doe je zelf ;L EN MAAS donderdag 30 augustus 2001 - Pagina 9 Stichting Stadspark Venray |et is momenteel een beetje tig aan het Sint Anna-bouw- „t, maar schijn bedriegt. Er 'dt volop gewerkt aan de uit ging van het Globaal lenbouwkundig Plan zoals dat de gemeenteraad is vastge- j. De instemming van de raad dit plan geschiedde overigens de nodige kanttekeningen. i werden er bijvoorbeeld vraag- ns geplaatst bij de voorgenomen v van een appartementencom- in het stuifduinengebied nabij boerderijOnder druk van de werd door de stedenbouwkun dig !n een nader onderzoek toege- W\i maar niemand kan vertellen dat onderzoek nu precies pudt. De verantwoordelijke jtect acht het realiseren van een ot gebouw op deze plek 'een nnende zaak' en 'een uitdaging', hnisch is alles oplosbaar, zo stelt e deskundige. Men gaat echter eel voorbij aan de hoge estheti- e en cultuurhistorische waarde dit unieke gebied. De stuifdui- zijn ontstaan in de ijstijd en zijn de elementen van ons oudste land schap. En hoewel er elders op het terrein voldoende alternatieve bouwlocaties zijn aan te wijzen, houdt men toch vol aan het plan om in dit natuurgebied een massaal gebouw neer te zetten dat een lengte zal hebben van 70 tot 80 meter en een hoogte van minimaal 12 meter. BEZWAAR Juist op deze plek liggen de mooi ste en hoogste stuifduinen en elke bebouwing hier ter plaatse zal dit landschap onherstelbare schade toe brengen en voor immer en altijd verwoesten. Stichting Stadspark doet daarom een dringend beroep op de Venray se politiek en de Venrayse burgers om tegen dit voornemen bezwaar aan te tekenen en de plannen af te wijzen. Graag nodigen wij u uit om samen met ons een bezoek te brengen aan dit bedreigde gebied zodat u zich zelf kunt overtuigen van de nood zaak om dit historisch landschap te beschermen. Daartoe organiseert Stadspark een rondwandeling over het Annaterrein op zondag 9 sep tember, aanvang 14.00 uur. De wandeling staat onder deskundige leiding en duurt ongeveer 1,5 uur. U kunt zich voor deze rondwandeling telefonisch of via e-mail aanmelden bij Twan van Els, telefoon 581191 E-mail adres: tw.els@wxs.nl Twan van Els Een winterse opname van het begin van de bedreigde stuifduinen. De foto werd afgelopen winter gemaakt door Joost Geeraedts. Wil jij of andere bladen zoals leem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray :ur. iel en 20-jarige automobilist uit skq iray is gewond geraakt nadat hij gd macht over het stuur van zijn o verloor. Hij liep een sleutel- |(W nfraktuur op. Hij reed over de irloonseweg in de richting m irloon en in een bocht naar m hts knalde hij met hoge snelheid en de railing van de brug, een m en vervolgens ongeveer 30 - ter verder tegen een tegenligger. te automobilist, een 52-jarige 'oner van Westerbeek, liep letsel tan zijn borst. Beide automobi- jn werden overgebracht naar het °jj cenhuis. r,d itichting Wakker Dier heeft het Irijfvan de familie Vredevoogd Al het Gelderse Drempt gekozen k het diervriendelijkste kippen- nvl Irijf van Nederland. Wakker - er zet de biologisch-dynamische ipenboer in het zonnetje met beloning van een paar hon- •jjjjj rd boerenkoolplantjes. op! )e kippenboer teelt deze plantjes - at zijn kippen 's winters ook nog tker groenvoer kunnen eten. Op jen bedrijf van Vredevoogd lopen __npaar duizend kippen in ruime - Hen met zitstokken, legnesten en Ti dik pak strooisel. Buiten hebben w kippen een met maïs begroeide loop tot hun beschikking. De ren van deze en nog vijf andere a« "vriendelijke boeren zijn ook in - nray te koop bij de Natuurwinkel HU i de Poststraat 6. Op de website w.wakkerdier.nl bij de biologi- he campagne zijn alle verkoop- - "ten van deze eieren te vinden. Vorig jaar besloot de landbouw- uei nister van Europa de legbatterij w termijn te verbieden. De ederlandse minister van ndbouw. Brinkhorst, kondigde in "nog een verbod aan op alle oisystemen voor legkippen met overgangstermijn. In 2012 is iderland daarmee legbatterij-vrij. - Desondanks zit nog steeds het ergrote deel van de kippen in fll iderland in legbatterijen. Het aan- ol diervriendelijke eieren groeit "ter snel. Afgelopen jaar steeg dit - "tal met 22 procent. Vooral het "deel eieren van kippen met uit- :vi °P> zoals biologische eieren en lef Nieren, steeg snel, met meer ■t( J130 procent. Wakker Dier is blij 8i 51 deze groei van de diervriende- n ke eieren en steunt waar mogelijk Vriendelijke boeren. bakker Dier voert al meer dan t»n jaar campagne waarbij dier- - 'ondelijke boeren in het zonnetje irden gezet. Donateurs van de enting hebben geld ingezameld 'diervriendelijke boeren te steu- «j Zo kregen recent ook diverse -"logische varkensboeren onder IJl idere in Buren en Woerden een kar 0 met stro voor hun varkens als Jnoning voor hun diervriendelijk Perderij. Tijdens de algemene vergadering van het Multiculturele Platform Venray (MCP) werd Francesca Robben gehuldigd als vrijwilliger van de maand augustus. Zij kreeg uit handen van wethouder Jan Driessen een oorkonde als dank voor haar vrijwilligerswerk bij de vereniging Colonia Espanola, bij de Spaanse dansgroep Los Rocieros en als penningmeester van het Multicultureel Platform. Om de waardering verder tot uitdrukking te brengen kreeg zij namens de gemeente en de Vrijwilligerscentrale Venray nog een geschenkenbon en een mooie bos bloemen uitgereikt. Nu het platform ruim vijf jaar bestaat vindt het bestuur het belang rijk om pas op de plaats te maken in de vorm van een kortlopende cur sus. Wat heeft hel MCP tot nu toe ondernomen? Wat zijn de plannen voor de toekomst? Wat betekent het om gesprekspartner te zijn voor de gemeente aangaande het minderhe denbeleid? Is het mogelijk om daar naast nog een multiculturele mani festatie te organiseren? Wat verwacht men van Synthese? Wethouder Driessen gaf het MCP afgelopen weekend een moreel steuntje in de rug door het belang van het MCP voor de Venrayse samenleving te benadrukken. Het MCP is en blijft heel belangrijk voor de Venrayse samenleving. In Venray kan gezamenlijk veel onder nomen worden met behoud van eigen identiteit. Hij sprak zijn waar dering uit voor het vele vrijwilli gerswerk dat onder de vlag van dit platform gedaan wordt. Hij onder streept het belang van het door het MCP georganiseerde cursusweek end en spreekt de wens uit dat aan die cursus zoveel mogelijk bestuurs leden van de zelforganisaties deel nemen. Het cursusweekend wordt verzorgd door de Volksuniversiteit Venray. Docent is mevrouw Mea van Vught. Francesca Robben mocht als vrij williger van de maand augustus uit handen van wethouder Driessen een oorkonde in ontvangst nemen Van vrijdag 31 augustus tot en met dinsdag 4 september staat het iets meer dan 500 inwoners tellen de Venrayse kerkdorpje Veulen in het teken van haar jaarlijkse kermis. Naast de traditionele ker mis gonst het in het Veulen gedu rende vier dagen van spectaculai re en muzikale activiteiten. Ook de jeugd en de ouderen worden hierbij niet vergeten. Op vrijdag 31 augustus wordt de spits afgebeten door de feestband bij uitstek uit Leunen De Puppies. Al jaren hebben zij bewezen elke zaal of tent op zijn kop te zetten. De uit stekende repertoirekeuze in combi natie met degelijke muzikanten staat garant voor een prachtige openings avond in de feesttent te Veulen. Het podium in dezelfde feesttent is op zaterdagavond gereserveerd voor Riverflow. Op zondagmiddag vindt op het buitenterrein nabij de tent vanaf 14.00 uur het spectaculaire Carjumping plaats. Carjumping is niets meer en niets minder dan het onbemand verspringen met auto's waarbij het stuur van de auto wordt vastgezet. De koppeling wordt door middel van een stok ingeduwd, de motor wordt gestart en op vol gas gezet. Vervolgens zet men de auto in de versnelling en wordt hij aange duwd. Als de auto voldoende snel heid heeft wordt de stok op de kop peling met een touw weggetrokken waarna de auto zelfstandig verder rijdt. Via een baan -die uit veilig heidsredenen afgezet is- rijdt de auto een heuvel op. Des te hoger de snelheid op de top van de heuvel, des te verder de auto springt. Iedereen kan zelf met een voertuig deelnemen. De deelnemer met de auto die het verst komt wordt de gelukkige bezitter van de dubbele hoofdprijs: kampioen Car Jump Veulen 2001 én een vat bier.... Voor informatie kunt u contact opnemen met Antonie Thielen via (0478)581928. Naast bovenge noemde autosport wordt u in de gelegenheid gesteld om deel te nemen aan het Zwijntje Tikken. Hierbij is het de bedoeling dat de - geblinddoekte- kandidaten binnen drie minuten het zwijntje tikken. Gezien de geringe afstand tussen het buiten- en het kermisterrein kunnen uw kinderen tijdens bovengenoem de activiteiten de enkele meters ver derop gelegen kennis bezoeken. Als iedereen bijgekomen is van de mid dagactiviteiten is het de beurt aan de Wanssumse fonnatie Diep Sjit vanaf 21.00 uur in de feesttent. Voor alle kinderen die op maandag Carjump, een van de trekpleisters tijdens de kermis in Veulen 3 september rond 16.00 uur op het kermisterrein aanwezig zijn bestaat de mogelijkheid om gratis deel te nemen aan de ball on wedstrijd. Hiervoor worden door de dorpsraad een aantal leuke prijzen beschikbaar gesteld, 's-Avonds is het dan de beurt aan Veulens trots Shit! Wiend Ien op het podium in de feesttent. De band speelt herkenbare en vooral ook drinkbare feestmuziek. Op dins dagavond kunt u in het café terecht waar u kunt genieten van P-frame. Dat in het Veulen elke leeftijdscate gorie tijdens de kermisdagen terecht kan blijkt wel uit het feit dat u op dinsdagavond in rustige sferen kunt dansen in de zaal van café-zaal 't Veule. Vanaf 20.00 uur speelt het Huisorkest. Industriebank LIOF heeft een belang genomen in het Venrayse bedrijf Airtechnic Holding BV. Dit is een nieuw gevormde hol dingmaatschappij die de activitei ten bijeen brengt van de bedrij ven Airtechnic bv en APPI bv. Airtechnic ontplooit activiteiten op het gebied van de ontwikkeling en engineering van luchttechnische installaties voor de industriële markt. Daarnaast worden meerdere buitenlandse producenten van lucht technische systemen in Nederland vertegenwoordigd. De nieuwe holding is het directe gevolg van de gezamenlijke ontwik keling door de twee bedrijven van de Airtechnic Product or Powder Improver (APPI), een volautomati sche, vacuüm luchtgedreven, zeef- installatie voor poeders, granulaten en andere producten. Deze unieke zeefinstallatie, waaraan ook het Noord-Limburgse bedrijf Hotraco heeft bijgedragen, biedt de gebrui ker aanzienlijke kwaliteits- en effi ciency verbeteringen bij het zeven voor afscheiding van grof of fijn product en bij het classificeren van poeders. Tot nu toe zijn enkele installaties vervaardigd op klantspe cificatie, en met succes geïmple menteerd. De verdere ontwikkeling van dit hoog innovatieve concept vraagt om investeringen in onder andere testin stallaties en controlesystemen. Teneinde de APPI succesvol op de markt te kunnen brengen, heeft de onderneming behoefte aan additio neel risicodragend kapitaal. In LIOF vond de onderneming een geschikte partner die naast financiële midde len ook brede ondersteuning kan bieden. LIOF heeft een belang van 30% genomen in het aandelenkapi taal van de nieuwe holding, even eens gevestigd in Venray. /so\ KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Peel en Maas is een blad dat zich riebt op Venray en directe omge-i ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de: regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas: Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele: kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 30 augustus: In jongerencentrum Perron 55 in Venio speelt de band Zion Train. Het: concert begint om 22.45 uur. Vrijdag 31 augustus In galerie Pictura in Aijen wordt de expositie van Fini van de Rijdt geo-: pend. Zij exposeert schilderijen en sculpturen in hout en brons. Zaterdag I en zondag 2 september: Kasteeltuinen Arcen staat twee dagen in het teken van de kinder-dieren- dagen. De tuinen zijn op beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur open. Zaterdag 1 september: In Galerie Wilma Boscheri in Arcen gaat een nieuwe expositie van start: met werken van de galeriehoudster (schilderijen), Giuseppe Earners (kera-: mische sculpturen) en Teresa Batalla (keramische sieraden.) Zondag 2 september: In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt voor de achtste maal de: jaarlijkse charapignondag gehouden. Het museum is open van 13.00 tot: 17.00 uur. Dinsdag 4 september: Hobby Computerclub Noord-Limburg heeft een ledenavond in gemeen schapshuis De Zuidpilaar in Venlo-Zuid. Zondag 9 september: ln de vexlinghallen van ZON Sierteelt in Venlo vindt van 07.ÜÖ tot 17.00 uur een vlooienmarkt plaats. Zonda; Showballet Poertwa brengt de jubileum dansshow Tour de Dance op de v uur. Het Venray's Mannenkoor heeft vorige week twee van haar leden aan huis verrast met een serenade. Het koor verscheen bijna voltallig bij twee leden die op die dag exact 50 jaar lid waren. Eerst stonden de zangers paraat voor de deur van Sjeng Janssen aan de Kempweg, waarna men even later Herman Franssen in de Seilier een zanghulde bracht. Beide zangers staan sinds lange tijd bekend als zeer trouwe leden en waren emotioneel verrast door het bezoek van hun zangersvrienden. Tijdens de koopzondag in Venray op 30 september houdt Kiwanisclub Schieëpersland een boekenmarkt op het Schouwburgplein. Deze boeken markt werd vorig jaar een groot suc ces en Kiwanis beschikt nu al over meer dan 10.000 boeken verdeeld over meer dan 40 rubrieken van roman tot wetenschappelijk, van strips tot techniek. De boekenmarkt duurt van 11.00 uur tot 17.00 uur. Kiwanis staat er met meer dan tien kramen. Alle boeken zijn ingedeeld om het de kopers gemakkelijk te maken. Daarnaast staan er nog tien tallen kramen van diverse standhou ders, die hun waar aan de man of vrouw willen brengen. Het geheel zal worden aangekleed met optre dens van muziekgezelschappen en er is ook weer een voorleestent voor de kinderen. De opbrengst van deze markt is uiteraard voor een goed doel. Personen of bedrijven, die nog een kraam willen huren, kunnen dit kenbaar maken bij de F. Renirie, telefoon 0478-582472. Op de Venrayse markt is op maandag 3 en 10 september een waardebonnenactie. Bezoekers die iets op de markt kopen, hebben kans dat ze van de rondlopende Mister X gratis een waardebon ontvangen, die hen bij inlevering bij één van de markt kooplieden vijf gulden korting ople vert. De bonnen moeten wel op 3 of 10 september ingeleverd worden. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Voor het DAC, Dagactiviteiten centrum Venray wordt iemand gezocht voor het regisseren van toneelstukjes. Het betreft vooral de technische aspecten van een tonee luitvoering. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. U dient goed om te kunnen gaan met (ex) psychiatrische patiënten en verstand hebben van toneelregie. De werktij den zijn te bepalen in gezamenlijk overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. 'T DESSELKE Vrijdag 31 augustus wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. VREDESKERK Woensdag 5 september wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. Welzijnsinstelling Synthese is voor het project Dagopvang voor Ouderen op zoek naar enthousiaste, creatieve en zelf standige vrijwilligers. De Dagopvang voor Ouderen vindt plaats in de gezamenlijke ruimte van het wooncomplex Sint Joriskwartier. Op maandag en vrijdag neemt een groep ouderen van 10.00- 16.00 uur deel aan de dagopvang. De ouderen worden ontvangen door de vrijwilligers en eerst wordt er even 'bijgepraat' onder het genot van een kopje koffie/ thee. Om 10.30 uur wordt dan een begin gemaakt met de activiteiten. Onder begeleiding van vrijwilli gers worden er creatieve activitei ten uitgevoerd. Om 12.00 uur is het etenstijd en nuttigen een aantal vrijwilligers en de ouderen een warme maaltijd. De warme maal tijd wordt geheel verzorgd door vrijwilligers. Na de maaltijd rust een aantal ouderen even uit van het ochtendgebeuren. Na deze onderbreking wordt het middag programma hervat met verschil lende spelletjes, zingen, geheu gentraining ed. Rond vier uur gaan de deelnemers van de dagopvang weer naar huis. Voor meer informatie: Synthese Venray, tel: 0478-517317 en vraag even naar Ankie Bongers. Deze week zal de Politiewijzer, het informatieboekje van de poli tieregio Limburg-Noord, worden rondgebracht. Alle adressen in het werkgebied van de politie krijgen het boekje in de brievenbus. Telefoonnummers, adressen, noodzakelijke informatie en ach tergronden van het politiewerk staan per basiseenheid gerang schikt ter beschikking van de lezer. Na zorgvuldige voorbereiding is de Politiewijzer van de politiere gio Limburg-Noord samengesteld en tot stand gekomen. Samen met de uitgever is gekozen voor een oplage van vijftien edities, voor elke basiseenheid in de regio een eigen exemplaar. Op die manier kunnen de inwoners in het werk gebied van de politie, van Mook tot Echt, lezen hoe het korps is ingedeeld en waar zij het dichtst bijzijnde bureau kunnen vinden. Daarnaast wordt uitleg gegeven over hoe mensen een afspraak kunnen maken met de gebieds- mentor. In de Politiewijzer treft de lezer tevens uitgebreide informatie aan over de politie en haar dienst verlening, naast tips over het ver beteren van de eigen veiligheid. De Politiewijzer is een van de actiepunten van de politie Limburg-Noord om de veiligheid en leefbaarheid in Noord- en Midden-Limburg te verbeteren. Van de Politiewijzer liggen extra exemplaren bij het dichtstbijzijnde bureau van de basiseenheid. Die kunnen daar kostenloos worden opgehaald. Veel van de informatie is overigens ook te vinden op www.politie.nl/limburg-noord. Take Two is een Jongerenmanifestatie waarbij je tij dens een workshop kennis kunt maken met Omroep Venray. In samenwerking met Synthese kun je je eigen radioprogramma maken. Vanaf september iedere zaterdag tussen 20.00 - 21.00 uur Beatbox, een uur lang de beste dance, gemixt door Bram Heidens. Zondag gaat tussen 18.00 en 20.00 uur Omroep Venray het Weekend-uit, een pro gramma met easy-music, gepresen teerd door Johnny Bollen. In Waar zijn de troubadours gebleven? is op donderdag 30 augustus van 21.00 tot 22.00 uur Jean Marie Beaujean uit Venray te gast vanwege zijn eerste cd die de titel Nostalgia meekreeg. Maandag 3 september kunt u luisteren naar een een live interview met Old Hat (Jim Forsythe) in PeelGrass tussen 20.00 en 21.00 uur. Oldtime boldti- me backbeat boogie; Lowdown Hoedown Hillbilly blues is de omschrijving op de cd van de uit Canada afkomstige Jim. De GGZ start vanaf september een cursus Herstellen doe je zelf. Het herstel verhaal van cliënten in deze tien bijeenkomsten is erg belangrijk. Door herstelverhalen met elkaar te delen geeft men elkaar hoop en kracht. Herstel is op zoek gaan naar een weg die bij jou past. De uitdaging om jezelf weer te waarderen en mee te doen in de maatschappij. Herstellen doe je zelf is een proces, geen eindpunt. Er wordt aangesloten op ervaringen en verhalen van de mensen zelf. Er valt veel te leren van de ervaringskennis van cliënten. Hulpverleners kunnen het herstelwerk niet doen. Dit is iets dat cliënten zelf moeten doen. Er zijn geen kosten aan verbonden, wel de motivatie. Voel jij je hierdoor aangesproken? Maak dan een afspraak met de contactpersoon van de cliëntenbond. telefoon (0478)569069.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9