Gemeente gaat achterstand informatisering inhalen Bijna zeven mille voor invalidensport Multiflex lenzen !UI Gemeenten Noord- willen Floriade VvGI draagt terreinonderhoud over aan NLW Limburg 2012 Automobilist hindert ambulance Korfbal en voetbal samen op Heesakker Intensievere controle op naleving verkeersregels 12,5 miljoen voor terrein De Hulst II Wendy Achten wint reischeque CONTACTLENZEN Wetenschap en bóeren- slimheid' Inbraak Kremer erelid 'Ondernemen in Oost-Europa' Diefstal stoelen gL EN MAAS donderdag 30 augustus 2001 - Pagina 5 Fractie Van de Vorle verwerpt beleidsplan -ketel »0,-v. >176 eng et het informatiebeleidsplan d (t de gemeente de achterstand e automatisering en informa- ;rT( oorziening snel te kunnen ier, se pen. Voor de komende drie >rlo0| wordt ruim 2,6 miljoen gul ler „jtgetrokken om van het jeentehuis een modern wer- 'raa8l« kantoor te maken. ;n interactieve website als com- huis icatiemiddel met de burgers, de bebo elijkheid tot telewerken voor de Ind:i tenaren, raadsleden die van huis nformatie kunnen opvragen en nogelijkheid om van buitenaf :efka e_mail naar een afdeling te stu- Zomaar een greep uit dingen en nu nog onmogelijk zijn. Het dt dan ook de hoogste tijd om een beleidsplan stap voor stap nformatisering en automatise- (I&A) op een gewenst peil te gen. Want de gemeente is voor dienstverlening sterk afhanke- jtnn I&A. De achterstand op het ankai ieente'lu's iS ze^s 20 er§ dat het ijkei i-ikkelingsproces van de slaai ijfsvoermg daardoor dreigt te •■■ragen. Het vorige informatiebe- iplan dateerde nog uit 1993. ei het oog op de millennium e wejg'n8 's de teclmische infrastruc- en de kantoorautomatisering de 350 werkplekken in 1999 redelijk op orde gebracht. Het is nu nog zaak de enorme hoeveelheid gegevens toegankelijk te maken voor alle gebruikers. Want daaraan schort het vooral. Zo worden op diverse plekken dezelfde gegevens bijgehouden. Er wordt op de afde lingen ook gewerkt met verschillen de systemen waarvan de gegevens onderling niet uitwisselbaar zijn. Het voorkomen van doublures in het bewerken en verzamelen van dezelfde gegevens moet een enorme tijd- en efficiencywinst kunnen geven. ACHTERSTALLIG ONDERHOUD In de gemeenteraad werd dinsdag het informatiebeleidsplan, opgesteld door de afdeling I&A, besproken. Daaruit blijkt dat Venray zich op de grens van de automatiseringfase naar de informatiseringfase bevindt en dat er nogal wat 'achterstallig onderhoud' gepleegd moet worden. De twintig projecten in het plan, welke in het voorjaar van 2004 alle maal zijn afgerond, moeten ervoor zorgen dat I&A meegroeit met de ontwikkeling van de organisatie en niet langer de remmende factor is. Want er wordt nog veel te weinig gebruik van de ICT-'mogelijkheden bij de dienstverlening aan de bur gers. Het beleidsplan geeft ook aan dat er eerst een goede organisatie moet zijn, het op elkaar afstemmen van de werkprocessen, voordat de informatisering goed kan slagen. In 2001 worden vier projecten uit het plan gerealiseerd. Externe e-mail: op een veilige wijze verzenden en ontvangen van e-mail naar en van externe computers. Extranet: bevei ligde toegang op het gemeentelijke netwerk voor externe computers, bijvoorbeeld door ambtenaren en raadsleden. Passieve website: voor publicatie van gemeentelijke infor matie voor het publiek. En de moge lijkheid om vanaf iedere werkplek het internet en de interne website te raadplegen. Dus eind dit jaar gaat www.venray.nl de lucht in die begin 2003 moet zijn uitgegroeid tot een volledig interactieve website. Met uitzondering van de fractie Van de Vorle reageerden alle partijen enthousiast. Ton Teeuwen (CDA) sprak van noodzakelijke investerin gen. Bert Linskens (PvdA): "Een goed plan dat veel geld kost maar bittere noodzaak is." Ike Busser (Samenwerking) vond het een goed en helder plan met inzichtelijke stappen. "Maar het is noodzaak om voor de uitvoering alle processen eerst duidelijk in kaart te brengen", onderstreepte hij. Hans Teunissen (D66) wees op het grote voordeel van een betere voorlichting en inspraak voor de burgers. Frans van Hooft (VVD): "We hebben veel geduld moeten hebben maar ik ben blij met deze aftrap." Wethouder Kemmelings (PvdA) hoefde alleen nog maar Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) te overtuigen. Maar dat lukte haar niet want de oppositiepartij stemde als enige tegen. De fractieleider van Van de Vorle concludeerde uit het plan dat het op het gemeentehuis 'een organisatorische janboel is'. Lemmens vond dat er in het verle den al teveel geld in de automatise ring gestopt is. Hoeveel dit is valt niet precies te achterhalen. Omdat de afdelingen vaak op eigen houtje ICT-investeringen doen uit hun eigen budget. Om sneller aan de benodigde spullen te komen. Lemmens plaatste ook kritische kanttekeningen bij de privacy en de beveiliging. "Juridisch is dat niet waterdicht en het wordt een foute boel met al het inbreken op internet. Wij willen daarom enkel de noodza kelijke en minimale investeringen doen. Die 2,6 miljoen is water naar de zee dragen." rMS| Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten todstraat 12, tel. 581553 a,e"le gemeente Venray gaat oord met de ondertekening de intentieovereenkomst liantie Zuid-Nederland inves- 't in kennis, innovatie en lenwerking in de Agrosector'. samenwerkingsverband tus- de drie zuidelijke provincies onder meer moet leiden tot :r investeringen in opleiding raderzoek van kennisinstellin- en bedrijfsleven in de agrari- sector ip donderdag 30 augustus (van- g) vindt tijdens de conferentie ïtenschap en Boerenslimheid', wordt bijgewoond door wethou- Heldens van de gemeente iray, de ondertekening van de ntieovereenkomst plaats. Ie provincie Limburg is bereid initiatief te ondersteunen, mits :voor voldoende draagvlak aan lig is. Met de ondertekening van ntenticovereenkomst wil zij ver- erd zijn van dit draagvlak. Ie gemeente Venray werkt menteel als sterk agrarische ïeente actief aan de reconstructie het landelijk gebied. ennisontwikkeling en vernieu- ig is daarbij essentieel, zowel ir de verdere ontwikkeling van ^Épgrosector alsook een verdere ■ireding van de economische dra- ^^in het landelijke gebied', vindt gemeente Venray. De intentieovereenkomst richt h met name op de agrarische sec waarvoor in de gemeente Venray de noodzakelijke kennisontwik- ing en vernieuwing zal moeten alsvinden'. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. (ISBV) heeft dinsdagavond een cheque van maar liefst 6926,60 gulden in ontvangst mogen nemen. De geste was afkomstig van de Stichting Fietsvierdaagse Venray die de ISBV dit jaar tijdens de fietsvierdaagse als goede doel had gekozen. De ISBV had tijdens de vier fietsdagen een ideale mogelijkheid om zich aan een groot publiek te presenteren en te laten zien waar de vereniging zich mee bezig houdt. Een belangrijk doel tijdens deze dagen was het spekken van de schatkist van de vereniging die in juni 2002 het 40-jarig jubileum viert. De gemeente Venray onder zoekt samen met de gemeenten Venlo, Horst aan de Maas en Helden de mogelijkheid om de Floriade 2012 naar Noord- Limburg te halen. De vier cen trumgemeenten hebben de afspraak gemaakt om gezamen lijk de kosten van een vooronder zoek naar de haalbaarheid van een kandidaatstelling voor hun rekening te nemen. Het college pp Het Vincent van Gogh Instituut vGI) in Venray heeft het terrein- niii derhoud overgedragen aan NLW- drijven. Dit bedrijf gaat met ?ng van 1 september voor een 'o! node van vijfjaar het terreinon- rhoud verrichten voor de locatie schalis, het Annaterrein, het ter- aan de Stationsweg en het K°1ncentiushuis. Het terreinonder- "d wordt door het VvGI afgesto- Voor nagenoeg alle medewer- van de afdeling teinonderhoud is een passende lossing gevonden; een aantal zal dienst treden danwel gedeta- :erd worden bij NLW-Bedrijven. NL W-Bedrijven neemt ook het 'terieel over. NLW-Bedrijven at zorg dragen voor de groen voor- tomgen zoals het onderhoud van fatsoenen en perken, snoeiwerk- faiheden, het vegen van de ver fde terreindelen. het opruimen jjzwcrluiil en dergelijke. Het derhoud .in groenvoorzieningen vormt een van de kernactiviteiten van NLW-Bedrijven. Door deze uit breiding van werkzaamheden neemt het aantal medewerkers van de branche Groenvoorziening van NLW-Bedrijven toe tot in totaal 148. In de nacht van maandag op dins dag hebben onbekenden bij een inbraak in een winkel aan de Kruidenlaan een aantal goederen weggehaald. De inbraak werd dins dagmorgen door een krantenjongen gemeld. De daders hebben een ruit vernield en een poging gedaan de voorraad sigaretten weg te halen. De opslagkast was echter bestand tegen het geweld van de inbrekers. Die namen wel een onbekende hoeveel heid videocassettes en printpatronen weg. van Ben W heeft dinsdag inge stemd met de van Venray ver langde bijdrage van 6000 gulden. Het onderzoek richt zich op de vraag of een kandidaatstelling van de regio Noord-Limburg voor de Floriade 2012 haalbaar is. Daartoe vindt een' toetsing plaats van de voorwaarden waaraan moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor kwalificering. Het onderzoek zal een overzicht opleveren van de activiteiten en onderzoeken (finan ciële haalbaarheidsstudie) die nood zakelijk zijn om tot een kansrijke kandidaatstelling te komen. BIDBOOK Onderdeel daarvan is een analyse van de organisaties die hun mede werking en assistentie zouden moe ten verlenen om te komen tot de samenstelling van het zogenaamde 'Bidbook', waarmee de kandidaat- stelling wordt onderbouwd. Daarnaast zal een onderzoek inzicht geven in het draagvlak bij de diverse organisaties en overheden die bij de kandidaatstelling betrok ken zijn. De vier gemeenten hebben afge sproken dat de gemeente Horst aan de Maas optreedt als coördinerende instantie voor dit haalbaarheidson derzoek. Deze gemeente heeft inmiddels het bureau VEK uit 's Gravezande opdracht gegeven voor het uitvoeren van het onderzoek. Dit bureau heeft grote affiniteit met de tuinbouw en is reeds eerder betrok ken geweest bij de samenstelling van een 'Bidbook' voor de gemeen te Rotterdam. De resultaten van het onderzoek worden begin september verwacht. Uit de offerte blijkt dat de kosten van het vooronderzoek circa 21.600 gulden bedragen. Per gemeente betekent dit een bijdrage van 5400 gulden. Een 23-jarige ambulancechauffeur heeft bij de politic aangifte gedaan van verkeersgevaar lijk gedrag door een 25-jarige automobilist uit Venray. De ambulancechauffeur reed tijdens een zogenoemde Al rit (de hoogste spoed) met zwaailicht en sirene over de Venrayseweg richting ziekenhuis Venlo. Daarbij haalde de ambulance een personenauto in, die kort daarop de ambulance weer inhaalde en er vlak voor ging rijden. De 25-jarige man uit Venray remde daarbij licht af, wat de ambulance dwong om verder afstand de nemen. Hierop reed de personenauto een rechts gelegen par keerhaven in en stopte. Om vlak voor de aansnellende ambulance weer de weg op te rijden. Uitwijken kon de aiybulance niet omdat er tegenliggers waren. De ambulancechauffeur zag geen kans een aanrijding te voorko men. Gelukkig besloot dc verdachte automobilist op het laatste moment niet dc rijbaan op te rijden en remde hij fors af. Waarmee de ambulance toch verder kon. Omdat het kenteken van de auto genoteerd was kon de politic de verdachte horen. Die bekende deels het feit, maar kon daar geen verklaring voor geven. De politie gaat nog verder met het onderzoek en V^naakt tegen de 25-jarige automobilist proces-verbaal op.j CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJEMS VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 WU HEBBEN RUIME ERVARING EN "OOG OPGELEIDE EN,j IcontactlensspkIaus^nJ Volgend jaar gaat een langver wachte wens van de sportstichting Oirlo/Castenray in vervulling. De eigenaar van het sportpark Heesakker in Oirlo en de korfbal accommodatie in Castenray ijvert al enkele jaren om beide sporttak- ken op Heesakker onder te bren gen op. Vooral nu sinds 1 juli 2001 de Oirlose en Castenrayse sportclubs zijn gefuseerd tot SVOC'01. De gemeente is er onlangs in geslaagd om naast sportpark Heesakker, grenzend aan de achter zijde van de kantine/kleedaccom modatie, een perceel van 5705 m2 aan te kopen van grondeigenaar Classens. Voor de grondprijs van 25 gulden per m2 wat neerkomt op 142.625 gulden. Afgesproken is dat de sportstichting een eigen bijdrage betaalt van vijf gulden per m2 (28.525 gulden). Het gemeentebe stuur denkt het resterende aankoop bedrag van 114.100 gulden te kun nen voldoen uit de opbrengst van het korfbalveld met opstal in Castenray. Deze accommodatie wordt bij inschrijving verkocht. De gemeente wil tevens maximaal 245.000 gulden uittrekken voor de aanleg van een nieuw korfbalveld en de bouw van twee bijbehorende kleedlokalen. De gemeenteraad neemt op 25 september een beslis sing over deze transacties. Als alles meezit dan heeft met ingang van het seizoen 2002/03 SVOC'Ol geheel onderdak op Heesakker. De parkeerproblematiek wordt steeds groter bij het Oirlose sport park. De parkeerplaats is vaak te klein waardoor aan beide zijden van de straat Heesakker auto's gepar keerd worden wat leidt tot verkeers overlast. De overblijvende rijbaan wordt dan zo smal dat bij calamitei ten er onvoldoende ruimte is voor ambulance of brandweer. Binnenkort wordt daarom aan de zuidkant (aan de overzijde van de ingang van het sportpark) een par keerverbod ingesteld. Dit geldt vanaf de Castenrayseweg tot voorbij de accommodatie van handboog sportvereniging Willem Teil. De twee Limburgse politiere gio's noord en zuid zullen vanaf 1 september intensiever controleren op verkeersovertredingen. Woensdag hebben vertegenwoor digers van beide korpsen met het openbaar ministerie Maastricht en Roermond en het bureau Verkeershandhaving Openbaar (BOVM) in het Gouvernement een convenant ondertekend in aanwezigheid van gedeputeerde Mat Vestjens (Verkeer). Bij de politiekorpsen gaan circa zestig medewerkers zich bezighouden met verkeerscontroles. Gedeputeerde Mat Vestjens heeft er bij gemeenten herhaaldelijk op aangedrongen om het verkeerstoe zicht te intensiveren, onder meer door het inzetten van extra middelen en menskracht. Met het afsluiten van de convenanten wordt daar nu gehoor aan gegeven. Meer controles moeten leiden tot minder overtre dingen, minder ongelukken en dus minder slachtoffers. De politiekorpsen Limburgh- Noord en Limburg-Zuid starten ieder met een eigen verkeershand- havingsteam. De teams zullen zich met name richten op naleving van de vijf landelijke speerpunten: alco holgebruik, rijden door rood licht, snelheidscontroles, het dragen van autogordels en het dragen van een helm door bromfietsers. De thema's zullen planmatig wer ken om de verkeersveiligheid effec tief te verbeteren. In overleg met de gemeenten wordt bepaald waar op welk moment welke middelen wor den ingezet. Zo kan het meest opti male renmdement uit de intensieve re controles worden gehaald. Uit analyses van ongevallen zijn de meest verkeersonveilige wegen en kruispunten vastgesteld. Het accent van de controles ligt met name op die punten. Venraynaar Wiel Kremer is van wege zijn buitengewone verdiensten voor de parochie Grote Kerk door het bisdom benoemd tot erelid van het kerkbestuur. Het kerkbestuur van de Grote Kerk heeft enkele wijzigingen ondergaan. Secretaris Wim Baken is vertrokken naar Meerlo en Hub de Bruyn is toegetreden tot het kerkbe stuur van de Grote kerk. "Verder zal ook onze penningmeester Martin Meens binnenkort vertrekken. We zijn naarstig op zoek naar een ver vanger", zegt deken Coenen. Tegenwoordig zijn er steeds meer (industriële) bedrijven die activiteiten uitvoeren in Centraal en Oost-Europa. Hierop inspelend organiseert de Stichting Ace op 21 september 2001 de manifestatie 'Ondernemen in Centraal en Oost-Europa' in Hotel Asteria in Venray. De manifestatie begint om 14.00 uur. Initiatiefnemers en financiers van deze manifestatie zijn de provincie Limburg, Industriële Club Venray, Stichting Ace en industriebank Liof De manifestatie is bestemd voor Limburgse bedrijven die bedrijfs matig commerciële activiteiten (gaan) exploiteren in Centraal- en Oost-Europa. De manifestatie wordt onder steund door verschillende organisa ties, waaronder de LWV en de Kamers van Koophandel. De pro vincie Limburg heeft voor de mani festatie een bedrag beschikbaar gesteld van 17.604 gulden. LIOF, Fortis en de Stichting Ace dragen eveneens financieel bij. Het opzet ten van activiteiten in het gebied was en is volgens dc provincie noodzakelijk vanuit strategisch per spectief. Vanaf een terras aan de Museumlaan in Overloon zijn drie terrasstoelen weggehaald. De eigenaar vond een van de stoelen in de directe omgeving terug. Van de andere stoelen vond hij op de Museumlaan alleen hel frame terug. De stoelen bleken verbrand te zijn. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed heeft het terrein De Hulst II voor een bedrag van 12,5 miljoen gulden gekocht van de gemeente Venray. Het Maastrichtse bedrijf wil op het terrein met een oppervlakte van ruim 61.000 vierkante meter een winkelboulevard met 29.000 vier kante meter verkoopvloer bou wen. De projectontwikkelaar legt voor eigen rekening openbare parkeer plaatsen en een ontsluitingsweg aan. De parkeerplaatsen en de ontslui tingsweg blijven eigendom van 3W Vastgoed. Ook het beheer en onder houd ervan is voor rekening van de projectontwikkelaar. De weg wordt wel openbaar tijdens de openings uren en tijdens bijzondere evene menten in Venray. Op die manier wordt 3W in de gelegenheid gesteld om zelf afspraken aan te gaan met andere partijen over een eventueel gebruik van de parkeerplaatsen. VOORRANG Ook heeft de gemeente Venray met 3W Vastgoed afspraken gemaakt over de verdeling van winst en verlies. Als het bedrijf de winkels voor 161 gulden of meer per vierkante meter weet te verhu ren, ontvangt de gemeente Venray 180.000 gulden per verkochte vier kante meter extra. Lukt het de projectontwikkelaar niet om om de 29.000 meter te ver kopen, dan betaalt de gemeente Venray 3W Vastgoed een bedrag van maximaal 1 miljoen gulden. Tevens heeft de gemeente afgespro ken dat aanvragen van bedrijven die uit het centrum van Venray weg willen, met voorrang behandeld moeten worden. Op het terrein komen in ieder geval de Venray se vestigingen van -Praxis en Leenbakker. Tevens dient De Hulst II een regionale uitstraling te krij gen. 3W Vastgoed en de gemeente Venray gaan samen een naam voor de winkelboulevard bedenken. Ook willen de partijen een herkennings punt aanleggen dat passanten op de voorziening moeten attenderen. De gemeenteraad beslist in september over de verkoop van De Hulst II. Wendy Achten uit Venray is winnaar geworden van de flessenactie van de horeca-ondememers aangesloten bij evenementengroep Eventjes. Tijdens de kermisdagen in Venray konden de trendy uitziend longneckflessen bij een van de horecagelegenheden van Eventjes in Venray worden ingeleverd. Mensen die een longneckfles in een van de horecagelegenheden inleverden, kregen een lotnummer waarmee een tweepersoons reis ter waarde van 1500 gulden te winnen viel. Vorige week werd het winnende lotnummer getrok ken: 322 grijs. Wendy Achten meldde zich daarop met dit lot en mocht de reischeque uit handen van de Venray se horeca-ondememers in ontvangst nemen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5