"Plezier komt bij mij op de eerste plaats" TV Ysselsteyn prolongeert tennistitels Jan Engels naar IEK midgetgolfen Royale winst heren Red Caps Venrays kampioenschap jeu de boules umpers'76 eugdbowlen Korfbalclub Oranje-Wit Biljartseizoen van start vy Biljarten Startdag MHCV De Roerdomp Mudhunters TV Ysselsteyn AV Venray Regio donderdag 30 augustus 2001 - Pagina 19 ndaag (donderdag 30 augustus) ekken Jan Engels (als lid van de indie seniorenselectie) en e Lenssen (als begeleider) van Buitenlust naar Luxemburg rich voor te bereiden op de pese kampioenschappen mid- jlfen. De kampioenschappen en van 6 tot en met 8 septem- n de Luxemburgse hoofdstad uden. Bij een toernooi in jndonk hebben twee leden nnplaatsen weten te bemach- n. Jan Engels (heren senioren ng zaterdag nog met 95 slagen Ie leiding, maar moest zondag (loop genoegen met de derde is. Zijn clubgenoot Harrie isen speelde zondag ijzersterk met 88 slagen te eindigen, een alles en iedereen over- inde Maarten Berwers (Heeze) met 86 slagen de winst naar toe te trekken. Bij de dames aide Riet Lemmens met 119 in een mooie zesde plaats. j heren 2 en de dames en meisjes oren zijn nieuwe leden van harte om. Weet je in je kennissenkring mensen die graag willen basket- in, neem ze dan eens mee naar raining of laat ze contact opne- met het secretariaat, vrijdag 7 september is de jaar- ledenvergadering in de Wissel 0.30. Vrijdag 14 en zaterdag 15 mber is er voor alle jeugdleden nmet de kadetten een warming- leekend. Begin september is er het Powerman in Venray. De organi- zoekt voor dit evenement nog op beide dagen. Meer informatie mmelden bij Kees Spitters. uisleague bowlen ling Vereniging Venray afdeling i start zaterdag 1 september weer Je huisleague. Alle leden worden ,1.30 uur in de bowling verwacht. Buitenlust 1 (428 slagen) behaalde bovendien nog de derde plaats bij teams achter de Heeze (420) en Zigo uit Beerse (B) met 423 slagen. Met nog vijf wedstrijden te gaan in de onderlinge competitie heeft Gerrit Vermeulen bij de heren met drie punten de leiding voor Jan Engels (vijf punten) en Harrie Lenssen (zes punten). Bij de dames gaat Riet Lemmens op kop met achttien punten, gevolgd door Annie Litjens (22 punten) en Miet Clevers (24 punten). Zaterdag wordt op de banen van De Pool in Maasbree een toernooi gehouden, waar weer diverse leden aan zullen deelnemen. De vertrektij den worden donderdag bekend gemaakt. Uitslagen jeugdtoernooi Beesel aspiranten B 1 le plaats aspiranten B 23e plaats aspiranten C 11 e plaats aspiranten C 22e plaats pupillen D le plaats pupillen E 2e plaats pupillen F 4e plaats welpen 2e plaats Programma donderdag 31 aug.: DOT (V) 1-Senioren 1 (vr) 20.00 Programma zaterdag 1 sept.: Swift (V) B1 - Aspiranten BI 13.00 Aspiranten B2-The Blue Stars 14.00 Swift V) C1 - Aspiranten Cl 12.00 Aspiranten C2-Roka Cl 12.30 Pupillen Dl-SVOC'Ol Dl 11.00 Wittenhorst E1 -Pupillen El 10.00 Pupillen F1-Merselo 1 13.30 Programma zondag 2 sept.: Senioren l-Spirit(L) 1 11.00 Senioren 2-Merselo 1 13.00 Programma woensdag 5 sept.: Erica M1 -Midweek M1 20.00 Midweek M2-DOS (A) M1 20.00 Merels-Recreanten 20.00 Programma donderdag 6 sept.: Senioren 1-DOS (A) 1 (b) 20.00 Tussen de ballonvaarten door wer den er afgelopen weekend toch wedstrijden op de velden van Red Caps Venray afgewerkt. De softbal- dames zagen in hun wedstrijd tegen Roef! na de eerste inning bijna elke bal die zij sloegen omgezet worden in een nul. De eerste innings wist het Venrayse team vier te scoren, maar Roef! uit Moergestel bleek toch te sterk. Enkele foutjes in het veld van Red Caps bleken erg grote gevolgen te hebben; er werden diverse punten op gescoord. Door het uitblijven van punten aan de kant van Venray kon Roef! eenvou dig uitlopen en de eindstand op 4-18 zetten. De honkbalsenioren moesten thuis aantreden tegen De Meppers uit Eersel: 29-5. De gasten gaven al in de eerste inning blijk geen partij te zijn voor Red Caps Venray; het stond toen al 11-0. De verdere inningen sukkelde Red Caps rustig voort door steeds enkele punten te scoren. De Meppers kon niet al te veel terugdoen. Pas in de vijfde en zesde inning leefde Red Caps weer op en werden weer diverse punten gescoord. Dit bracht het totaal op 29 voor Red Caps. De Meppers grepen de laatste strohalm nog aan om in de wedstrijd te blijven en scoorden diverse punten, maar lang niet vol doende om voor enig gevaar te zor gen. Na drie uur spelen bleef de tel ler steken op 29-5. Programma 1 September: Pupillen Nuenen-Red Caps Junioren DVS Waalre-Red Caps a. 11:00 Programma 2 september: Softbal Starlights Schijdel-Red Caps a. 14:00 Honkbal 1 Red Caps-Cheetahs Beek a. 14:00 Honkbal 2 Red Caps-Cheetahs Beek a10:30 Voor vragen over Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma, telefoon (0478)582907 of 06-29.52.57.58 of de website (http://www.come.to/redcaps) of via email: RedCaps@home.nl U kunt ook op 1 september op het terrein aan het Vlakwater in Venray terecht om met leden te praten over de sport die zij beoefenen en zij zijn dan ook bereid u de grondbeginse len van d sport uit te leggen. Vanaf 14.00 zijn mensen van de vereniging op het speelveld aanwe zig, waaraan u vragen kunt stellen. U kunt zich hier ook opgeven voor het toernooi van zondag. Zondag 2 september is door de NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond) uitgeroepen tot Nationale Jeu de Boules dag. JBC Venray 80 organiseert op deze dag het open Venrays kam pioenschap, waaraan iedereen kan meedoen. Het toernooi begint om 11.00 uur. Op deze dag worden er vier wed strijden gespeeld, de poulewinnaars spelen daarna nog een partijtje met als inzet de wisselbeker. Meedoen aan dit toernooi kost vijf gulden per persoon. De winnaar krijgt de wisselbeker mee naar huis. U kunt inschrijven voor dit toer nooi vóór 2 september bij F. v. Erp, tel. 581962, bij J. Janssen tel. 077- 3984869 of bij E. Zeelen, tel .0478- 584380. Jac Gommans 60 jaar lid van Wilhelm Teil realisatie van ons eigen "lokaal is het hoogtepunt van voorzitterschap geweest. Ik r erg trots op dat handboog- lutterij Wilhelm Teil zes jaar eden door de inzet van vele jwilligers een eigen clubge- 'w met acht banen heeft weten le richten, zonder subsidie van gemeente. Ruim een jaar heb- 1 we aan Den Doel gewerkt." lan het woord is Jac Gommans erevoorzitter van handboog- uiterij Wilhelm Teil. De krasse lonaar is al zestig jaar lid van de 'eniging, waarvan hij liefst 25 f voorzitter was. Vorig jaar gaf mmans de voorzitterhamer over Piet Drabbels. >P zaterdag 1 september krijgt limans ter gelegenheid van zijn S^jarig jubileum van 19.30 tot 00 uur een receptie aangeboden 'jn trots: clublokaal Den Doel in VADER De liefde voor de handboogsport :eg Gommans met de paplepel fêgeven. "Mijn vader Louis was 1 fervent schutter bij De 'avieren in Castenray. Toen in '4 in Oirlo ook een handboog- tutterij werd opgericht, wilde hij flappen naar Wilhelm Teil, 'ar dat-ging nog niet-zo-eenvou- De rivaliteit tussen Oirlo en Nnray was immers erg groot. ndat mijn vader smid was en lnlen uit zowel Castenray als Oirlo had, heeft hij toen besloten om zijn handboog aan de wilgen te han gen. Hij verkocht zijn boog aan een neef." Toen Jac Gommans zestien jaar werd, trad hij in de voetsporen van vader Louis. "Ik had thuis al vaak in de tuin geoefend. Maar vroeger moest je zestien jaar zijn om lid van de handboogschutterij te mogen worden. In de oorlog heb ik me samen met een vriend als lid aangemeld en heb ik de boog van mijn vader voor een kilo eigen geteelde tabak teruggekocht." GEZELLIGHEID De Oirlonaar, die later de smede rij van zijn vader overnam, weet zich nog goed te herinneren hoe een Engelse militair aan het einde van de ooriog de houten boog verkeerd opspande. "De boog brak helaas middendoor. Jammer, want het was een mooi exemplaar." Enkele jaren later (Gommans ver trok als militair naar Nederlands- Indië, red.) kocht hij van meester Claessens een andere houten boog. "Een Turkse Eik. Voor drie tientjes met pijl en al. Voor die prijs krijg je tegenwoordig geen boog meer", zegt hij lachend. "Later heb ik ook nog met een latboog, een stalen en een driedelige boog geschoten. Vroeger moest je vooral op je gevoel schieten; er was immers geen vizier dat de schutter kon helpen. Je ging op de fiets met de boog in de hand naar trainingen en wedstrij denTegenwoordig komen ze met een groot koffer en een moder- Jac Gommans, erevoorzitter van handboogschutterij Wilhelm Teil uit Oirlo, wordt zaterdag in het zonne tje gezet. ne boog van duizenden guldens aan zetten." KONING Ook nu nog gaat de Oirlonaar twee keer in de week naar Den Doel om wat pijlen in de richting van de roos te schieten. Een vaste hand, een scherp oog en stalen zenuwen komen bij de sport goed van pas, weet ook Gommans. "Het mooie van handboogschieten is dat je eigenlijk niet vals kunt spelen. Schiet je weinig punten, dan kun je de schuld alleen bij jezelf zoeken. Ik ben niet zo'n wedstrijdschutter, nooit geweest. De gezelligheid komt bij mij op de eerste plaats, alhoewel ik in 1971 tot koning van Wilhelm Teil werd gekroond. Een hoogte punt." Liefst 60 jaar lid, 25 jaar voorzitter en vanaf 1967 lid van het bestuur. Jac Gommans is een club man in hart en nieren. "Ik heb me altijd met veel plezier ingezet voor de vereniging", zegt hij, "vooral de bouw van Den Doel heeft me veel zorgen, tijd en energie gekost. Samen met een groot aantal vrijwil ligers uit de Oirlose gemeenschap zijn we er in geslaagd om een mooi clublokaal van de grond af op te bouwen. Ja, daar ben ik eigenlijk nog het meest trots op. Met Den Doel kan de vereniging nog jaren vooruit." Deze week is het nieuwe sei- vr.- c-v Bond (VBB) van start gegaan. Dit jaar komen in totaal 54 teams van twintig verentgin gen in actie. In -de A-klasse komen 7.^ trims tin. in de B~ klasse veertien, in de C- twaalf eh de D-klasse dertien teams. den tenslotte negen teams ofn de hoogde ei Medio maart 2002 gaat de competitie 2001-2002 ten ie. K :se; viiü de Venrayse Biljart J3orid (VBB) r.-.unué:uy..-:yyy^ H de vude rage/Mg was; hei simpel: de wa ww we ,-w partij kreeg Lwe m:nen. de verliezer kreeg er nul en bij een gelijkspel kregen beide unt. Na afloop werd gekeken welke ploeg er totaal bet beste bad gespeeld: die kreeg er een extra punt bij.'Nieuw in. dit sei zoen is, dat deze regeling wel- awww hww-Wwe óiUii. waw dat elke speler, zowel winnaar als verliezei w-? :;ww V - o--so,Viy ywiwydeïcywindigk'' Bijvoorbeeld: iemand moet .00: .gwwwdwo OpeJdw wW;w viwlkwi met weptwyintOcok-e: vwr t ,;03. :.Dw jwiceiOyMyOW de: winnaar van de partij drie pun ten krijgt (omdat,ook bij ui ter-, aard b speelt) maar dat dè verliezer ook nog een punt overhoudt/ Op; w -pp y-0 pp.pp vorig, seizoen kan dus nu 13-0 wor den, als de winnaars boven bun .gemiddelde pp wriic- n eronder. Ook h- du- 13-4 mogelijk, omdat alle verliezers ook boven hun gemiddelde y pk PP Pp:-pwwo, DOS Uitslagen VBB: Driebanden: EV/ST-DOS 1 3-7 Theo Kronenberg en Math Siebers beëindigden beiden hun partij met een gemiddelde van 0,500 hetgeen betekent dat ze beiden drie punten verdienden. DWH-DOS 2 6-3 Invaller Wim Schillings won als enige zijn partij en omdat hij dat deed in slechts 28 beurten kreeg hij een extra punt. Programma VBB: Dinsdag 4 sept.: DOS 2- L'67 Podium 2-DOS 5 SNA 1-DOS 1 (driebanden) Donderdag 6 sept.: DOS 1-RLZ 1 DOS 4-OGO 3 DOS 2 (driebanden) is vrij. Programma KNBB: Dinsdag 4 sept.: De Maasoever-DOS C1 Donderdag 6 sept.: Inaborg-DOS C2 OVB De OVB start het winterseizoen op dinsdag 4 september om 19.00 uur met een heilige mis. Na de mis kunnen de deelnemers in het gemeenschapshuis genieten van een demonstratie wijn en kaas proeven. Ook al bent u niet in de gelegenheid om naar de heilige mis te gaan, dan bent u om 19.30 uur van harte wel kom in het gemeenschapshuis. Het eerste lustrum van het Steenhandel Kusters Venray Open om het Venray's tenniskam pioenschap kende het afgelopen weekend slechts een winnaar, ten nisvereniging Ysselsteyn. Zowel in de D2/E-klasse als in de Dl-klasse en na een zeer spannende finale ook in de open klasse, wist TVY de eerste prijs in de wacht te sle pen. De poulewedstrijden op de vrij dagavond en zaterdag op de tenni sparken in Landweert, Ysselsteyn en Leunen gaven een felle strijd te zien tussen de zeven Venrayse ten nisverenigingen. Poulewinnaars in de D2/E-klasse werden de teams van OiCa en TVY. In de Dl-klasse wisten de teams van Leunen/Veulen/Heide en Ysselsteyn zich te plaatsen voor de finale. In de open klasse leken de beste kansen voor TC Rodhe en TVY met als gevaarlijke outsider TCV. De poule wedstrijden werden zaterdagavond afgesloten op het park in Ysselsteyn met een gezellige barbecue, waarbij voor de liefhebbers een wijnproef hoekje was ingericht door enkele amateurwijnmakers. Naar de reac ties te oordelen was dit zeer geslaagd. Zaterdag was op de banen van TC Venray een speciale jeugd- middag georganiseerd voor zowel tennissende als niet-tennissende jeugd. Door aan een spellencircuit mee te doen, verzorgd door enkele clubtrainers, kon de jeugd leuke prijsjes winnen en een bon van McDonalds. De jeugddag werd druk bezocht. Daarnaast werd voor het eerst ook een Venray Open voor de jeugd georganiseerd. Na zeer span nende poulewedstrijden wisten in de categorie 12-13 jaar de teams van Leunen/Veulen/Heide en Ysselsteyn zich te plaatsen voor de finale en in de categorie 14-15 jaar de teams van TCV en het combinatie-team. De finales op zondag werden kort onderbroken voor de teampresenta tie en de officiële opening, waarna zowel voor de jeugd alsook voor de senioren een spectaculaire clinic werd gegeven door enkele mede werkers van oud Daviscup-speler Huub van Boekei. Evenals vorig jaar was dit een show van de eerste orde. In de jeugdklasse 12-13 jaar werd LVH duidelijk winnaar door alle drie wedstrijden te winnen. De zege bij de 14-15 jarigen ging naar TCV, Bij de senioren werd de finale in de D2/E-klasse met overmacht gewonnen door Ysselsteyn evenals in de Dl-klasse. De eindstand was in beide gevallen 4-1. In de open klasse moest de beslissing vallen in de laatste wedstrijd, de damesdub- belpartij tussen TC Rodhe en TVY. De tennisliefhebbers konden afge lopen weekend genieten van vele spannende wedstrijden. Door beide sets te winnen werd Ysselsteyn op basis van onderling resultaat uiteindelijk ook winnaar in deze klasse. Hiermee werd Tennisvereniging Ysselsteyn weder om de grote winnaar van deze vijfd- de editie van het Venray Open. Na afloop van de wedstrijden werd de prijsuitreiking gedaan door de hoofdsponsor Martin Kusters van Steenhandel Kusters met aanslui tend de loterij met als hoofdprijs een ballonvaart voor twee personen. De fairplay-cup'werd dit jaar gewonnen door Tennisvereniging Rodhe. De uitslagen: Jeugd 12-13 jaar: 1) TV Leunen/Veulen/Heide 2) TV Ysselsteyn en 14-15 jaar 1) TC Venray 2) combinatieteam Senioren open klasse: 1) TV Ysselsteyn 2) TC Rodhe 3) TC Venray 4) TV Leunen/Veulen/Heide Dl-klasse: 1) TV Ysselsteyn 2) TV Leunen/Veulen/Heide 3) TC Rodhe 4) TV Merselo 5) TC Venray 6) combinatieteam D2/E-klasse: 1) TV Ysselsteyn 2) TV OiC 3) TC Venray 4) TV Leunen/Veulen/Heide 5) TC Rodhe 6') TV Oostru 7) TV Merselo. Op zondag 2 september van 12.00 tot 18.00 uur organiseert het bestuur van Mixed Hockey Club Venray (MHCV) voor (jeugd)leden en ouders van jeugdleden een startdag. Tijdens deze dag worden o.a. alle jeügd- en seniorenteam van MHCV aan de bezoekers voorgesteld en ook worden er twee wedstrijden gespeeld. Tevens is er een informatiestand ingericht waar bezoekers met al hun technische en praktische vragen terecht kunnen en algemene infor matie over de vereniging kunnen krijgen. Ook presenteert A&S Intersport diverse hockeybenodigd- heden, die belangstellenden ter plekke kunnen aanschaffen. Tot slot vindt er van 12.00 tot 13.00 uur een ruilbeurs plaats, waarbij het de bedoeling is dat onbruikbare hoc- keymaterialen ingeruild worden voor bruikbare materialen. Uitslagen: Op de jaarlijkse kringwedstrijd behaalde A. v. Mill een le plaats en B. v.d. Beuken een 2e plaats. Het koppel B. Raafs en A. Raafs maakte het succes voor de Roerdomp compleet door een 2e plaats te behalen. Dit zijn weer enkele mooie resultaten van onze wedstrijdvissers. Programma: 1 sept.: Koppelwedstrijd Horst op de visvijver. Vissen van 12.00 tot 16.00 uur; Nederlands kampioen schap op het Lateraalkanaal te Roermond (na plaatsing). Het vissen is van 11.00 tot 14.00 uur. Dit is een mooie gelegenheid om de topvissers van Nederland eens een keer aan het werk te zien. Het parkoers is goed te bereiken en goed overzichtelijk gemaakt. Vergunningen: Nieuwe vergunningen zijn te ver krijgen bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 te Venray en bij secretaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 487 te Venray. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver De Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlich tingen. Het is druk in de bossen. Druk met wandelaars maar zeer zeker ook met mountainbikers. Bergen zijn er dan weliswaar niet in Venray maar er is wel een ATB vereniging. Een groep mensen die het leuk vinden om iedere week samen een stuk te gaan fietsen op hun All Terrain Bike (ATB). Iedereen denkt dan meteen; dan zullen die mannen wel heel hard gaan. Dubbel fout want er zijn ook dames bij de vereniging en iedereen kan op zijn/haar eigen tempo een training volgen, voor de wat snelle ren zijn er extra rondjes te maken of wordt er soms een stuk dubbel gefietst. Al met al kun je zeggen dat het zeker het proberen waard is. Alles wat je nodig hebt is een goede fiets, een helm en veel zin. Uitproberen is de eerste maand gra tis. Met de trainingen, waarin varia tie voorop staat komen ze in de hele regio. In de winter rijden ze veel georganiseerde tochten in een regio die binnen een uur met de auto te bereiken zijn. Planning: De tocht die in de planning stond gaat niet door vandaar dat ze als alternatief geko zen hebben voor zaterdag 1 septem ber training in Rheden, vertrek 8.00 uur, 35 tot 50 km. Zondag rustig uit fietsen voor de liefhebbers, vertrek 9.00 uur. Zondag 9 september Powerman, geen trainer, vertrek 9.00 uur voor vrije training. Zondag 16 september vertrek 8.00 uur voor tocht in St. Geertruid, 30-50-70 km. Iedere dinsdag intervaltraining van 19.00 uur tot ongeveer 20.30 uur. Het vertrek is bijna altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informa tie bel je met Piet Dupont op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of toch ten. TV Ysselsteyn houdt zondag 23 September het introduceetoernooi. Alle senioren leden kunnen voor dit toernooi inschrijven met een part ner, die liefst geen lid is van de ver eniging en zelfs nog nooit hoeft te hebben getennist. De inschrijving sluit op zondag 9 september. De organisatie is in handen van Frans (541922). Vrijdag 31 augustus star ten de clubkampioenschappen. Met 80 deelnemers in de enkelklasse en ruim 40 koppels in de dubbelklasse is het deelnemersveld weer als van ouds. De trainingstijden zijn als volgt: Pupillen: donderdag van 18.30- 19.30 uur; zaterdag 10.30-11.30 uur. D-, C-, B-, A-Junioren: dinsdag van 19.00-20.15 uur; donderdag van 19.00-20.15 uur. Alle trainingen worden gehou den op de kunststofatletiekbaan aan sportpark de Wieën. Telefoon tijdens trainingen: 585522. Informatie: bij de trai ners of tel. 588217. Ledenadministratie: tel. 582842; zie ook www.av-venray.nl Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV-Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 09.00-14.00 uur voor het inleveren van oud papier. Toezicht: 1 sept. Ad v.d. Korput en Math v.d. Bekerom; 8 sept. Twan Lensen en Roderick v. Rens; 15 sept. Peter Hogervorst en Math v. Rooij. Meerkampen en Clubkampioen schappen: Op 29 en 30 sept. worden de jaarlijkse meerkamp- wedstrijden voor alle categorieën georganiseerd op de atletiek baan. Deze officiële meerkampen gel den voor de leden van AV Venray-regio tevens als club kampioenschappen. Aanmelding bij de wedstrijdsecretaris Gerard Schonenberg via de trainers. Start beginnersgroep: Op dins dag 2 oktober om 19.00 start weer een beginnersgroep voor het hardlopen. Deze groep is bedoeld voor hen die hun condi tie willen verbeteren of willen opbouwen. Onder deskundige leiding wordt in groepsverband de mogelijkheid geboden om geleidelijk en op een verant woorde wijze in een half jaar tijd een goede conditie op te bouwen of te verbeteren. Tevens wordt informatie verstrekt over schoei sel, kleding, voeding en dergelij ke. U kunt zich voor deze begin nersgroep aanmelden bij Anja Gooren, tel. 589486 of Wim Crooijmans, tel. 582842. Programma: 23 sept.: Velden Molendijkcross, le wedstrijd Dagbladcross. 29/30 sept.: Venray meerkampwedstrijden tevens clubkampioenschap.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 19