De Artiest blijft eigen identiteit behouden" Eendagslenzen! Vernietigend oordeel over Overloons museum Senioren Sport Synthese van start ^Gemeente zet 55 projecten in de ijskast 9? Verkorte procedure woningbouw in Oostrum Auditie theaterschool Lynn Steverink Poffertjes voor vrijwilligers Vakantiewerk CONTACTLENZEN "WieVeis Winkelen tijdens de kermis Boetes voor wildplassen PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF IEZORGEN? Gewond Botsing in Vredepeel Dronken man veroorzaakt overlast Arrestatie Venraynaar Sterretje in uw autoruit? Pagi'EEL EN MAAS donderdag 2 augustus 2001 - Pagina 3 poor het gebrek aan personeel fceft de gemeente Venray beslo- m liefst 55 plannen, die in deze ladsperiode tot in het voorjaar jn 2002 zouden worden uitge- jicrd, in de ijskast te zetten. De gemeente Venray heeft in de igelopen maanden per sector jtedelijke Ontwikkeling, Stedelijk ►heer, Maatschappelijke Diensten, rfgemene Zaken en Centrale indelingen) in beeld gebracht welke (ojecten in de komende maanden wel en niet kunnen worden uitge voerd. In de afdeling Stedelijk Beheer zijn 26 projecten doorgestreept, waaronder de bouw van een bewaakte fietsenstalling, de realisa tie van de tweede fase van de aarde- wal in Brukske, het optimaliseren van de parkeervoorzieningen, de nieuwbouw van een kringloopcen trum, een onderzoek naar het 60 km-gebied, de aanpak van de Julianasingel, de aanleg van par keerterrein Zuid-Oost tussen de Patersstraat en de Julianasingel en de voorbereiding van de aanpassing tot betaald parkeren op het Jerusalemterrein. In de afdeling Maatschappelijke Diensten is bijvoorbeeld het haal baarheidsonderzoek naar een speel tuin in Venray geschrapt en in de sector Stedelijke Ontwikkeling, waar liefst 26 projecten zijn doorge streept, is onder andere het aantrek ken van een grootwinkelbedrijf op Blekersveld, de inrichting van het toekomstige Servatiousterreinhet bosbeleidsplan en de aanpak van de Eindstraat-Goumansplein van de lijst gehaald. Ook komt er geen ver volg op het architectuurdebat. 'Aan dit besluit is een intensief traject voorafgegaan waarbij er con sensus is tussen het ambtelijke management en het college', schrijft in een nota aan'alle commissieleden. Het is nog niet duidelijk is wat de financiële gevolgen zijn van het in de ijskast zetten van de projecten. Wij zijn i.v.m. vakantie gesloten van ma 30 juli t/m ma 13 augustus Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 ku jVan vrijdag 3 tot en met woens- ^av|g 8 augustus staat het Venrayse k ntrum in het teken van de kermis, jdens de kermisdagen houden de teste ondernemers van Winkel ntrum Venray de normale ope- 'ornrjagstijden aan. Ook op vrijdag- Ine ond gaat de koopavond gewoon - h°ijortot 21.00 uur. Dus:combineer bezoekje aan de grootste kermis öouï n de regio met gezellig shoppen anle het winkelhart van Venray. Tu m n ki In en apl iveli LIS u De politie Venray maakt end, dat evenals voorgaande :n ook dit jaar op grond van: de jemene politieverordening bij Rstatering van wildplassen middellijk bekeurd zal worden. boete op dit feit bedraagt 00,-. Verder zal er streng toc ht worden uitgeoefend op: et inrijverbod van tijdens de emiis afgesloten straten; it zich bevinden op verboden ond; iet zich zonder redelijk doel yphouden in portieken etc. en iet plegen van baldadigheid. Horeca: horeca-ondernemers kunnen tra toezicht/controle verwach- na 01.00 uur zijnde het oment waaraan men dient te Idoen aan de geledende teluikdsnormen. Wilbert van Waaijenburg nieuwe uitbater theatercafé Wilbert van Waaijenburg (31) uit Venray is de nieuwe exploitant van theatercafé De Artiest. Dat maakte voorzitter Leo Janssen van het interim-bestuur van de Venrayse schouwburg donderdag tijdens een persconferentie in de schouwburg bekend. Eerder op de morgen werd het personeel al ingelicht. Het contract gaat vanaf 1 augustus 2001 in en heeft een duur van twee jaar, maar het is de bedoeling dat De Artiest langdurig in handen blijft van Van Waaijenburg. Bedragen zijn niet genoemd. CRITERIA Van Waaijenburg is gekozen uit negen andere belangstellenden, ver telde Janssen. "Na gesprekken met alle partijen bleven uiteindelijk Van Waaijenburg, de El Dorado-groep en de familie Pelzer ('t Podium, red.) als belangrijkse gegadigden over." Van Waaijenburg, eigenaar van De Heeren van Aemstel schuin tegenover de schouwburg, voldeed met zijn plannen volgens het inte rim-bestuur onder aanvoering van oud-politicus Janssen het beste aan de tien eisen die door het bestuur waren opgesteld. Drie weken geleden werd een intentieverklaring getekend en vori ge week woensdagavond werden door de twee partijen de laatste De gemeente Venray krijgt van wtë provincie Limburg toestem- ing om voor de eerste fase van it woningbouwproject in ostrum artikel 19 lid 2 van de 'et op de Ruimtelijke Ordening VRO) toe te passen. Dat houdt i dat voor de betreffende bouw- lannen niet meer een verklaring 'ui geen bezwaar van de provin- e nodig is. Gevolg is een snellere Wikkeling van de bouwaanvra- Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray gen. De provincie Limburg nam dit besluit op basis van een rapportage van de gemeente Venray van mei 2001 waarin zij aantoont dat er voor deze fase van het bouwplan geen problemen bestaan op het gebied van (de cumulatie van) geurhinder. Ook past het project binnen de nor men voor geluidsbelasting. Concreet betekent de verkorte procedure een tijdswinst van zes maanden op de afwikkeling van de bouwaanvragen. Voor de eerste fase van de woningbouw in het uitbrei dingsplan Oostrum gaat het om zeven woningen. In februari dit jaar liet de provin cie de gemeente Venray per brief weten dat zij had besloten tot alge hele intrekking van artikel 19 lid 2 WRO. Aanleiding hiervoor was dat de gemeente Venray destijds niet de zekerheid kon bieden dat de plannen waarvoor de artikel 19 lid 2 proce dure toegepast mocht worden volde den aan de geldende geurhinderre- gelgeving. Bij een botsing met een personen auto is afgelopen maandag een 32- jarige vrouw uit Wanssum gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw fietste over de Venrayseweg en sloeg plotseling linksaf, waarbij ze vlak voor een auto langs fietste. De 27-jarige bestuurster daarvan uit Blitterswijck kon de vrou"w niet meer ontwijken. Wilbert van Waaijenburg en Leo Janssen zetten hun handtekeningen onder de pachtovereenkomst. puntjes op de i gezet. GEEN ONTSLAGEN De Venrayse cafébaas heeft een werkgelegenheidsgarantie gegeven voor de circa dertig medewerkers (oproep- en vaste krachten) van De Artiest. "Dit is voor mij een nieuwe uitda ging", vertelt Van Waayenburg. "Ik heb ruim 7,5 jaar ervaring in een horecabedrijf. De Artiest wordt echt geen feestcafé, maar blijft zijn eigen stijlvolle, culturele identiteit behou den. Het wordt natuurlijk geen bruin café. Daarvoor moeten de mensen in De Heeren van Aemstel zijn. De bedrijfsvoering blijft strikt geschei den." In het theaterseizoen, van septem ber tot mei, is de foyer van de schouwburg gemiddeld vijf keer per week open. "Maar buiten het sei zoen mag de foyer eigenlijk ook geen dag leeg staan. Het is bijvoor beeld een ideale ruimte voor recep ties van bedrijven, personeelsfees ten, congressen en kleine theateroptredens van verenigingen. Ja, mijn verwachtingen zijn hoogge spannen", aldus Van Waaijenburg. DOORSTART De kwestie De Artiest betekende vorig jaar het einde van de toenma lige horecamanager Paul Franssen en het schouwburgbestuur, nadat bleek dat cultuursubsidies waren gebruikt om de exploitatie van de horeca sluitend te krijgen. Om orde op zaken te stellen werd een interimbestuur aangesteld, dat een scheiding tussen horeca en theater, sanering van de oude schul den en extra subsidies voor het theater adviseerde. In de vergadering van 26 juni 2001 besloot de Venrayse gemeen teraad de beleidsvisie, opgesteld door het interim-bestuur van voor zitter Leo Jansssen, goed te keuren, waardoor de jaarlijkse subsidie met bijna drie ton wordt verhoogd en de horecaschuld van 375.000 gulden door de gemeente Venray wordt betaald. "Door dat positieve besluit van de gemeenteraad kan De Artiest nu een vliegende doorstart maken. De toe komst ziet er positief uit", meende Janssen, waarna hij en Wilbert van Waaijenburg hun handtekeningen onder de pachtovereenkomst zetten. Tot en met 22 augustus 2001 is inschrijving mogelijk voor de auditie van Theaterschool Lynn Steverink, die gepland is op zon dag 26 augustus 2001. De lessen die gegeven worden bestaan uit zang, dans en theaterex pressie. De audities zijn voor jon gens en meisjes vanaf 12 jaar. De maximale leeftijd is 55 jaar. De les- Bij een botsing tussen twee perso nenauto's zijn de bestuurders daar van dinsdagmorgen gewond geraakt. Door de ambulancedienst van de nabijgelegen luchtmachtba sis De Peel is eerste hulp verleend aan een 44-jarige man uit Den Bosch die later met een ziekenauto naar het ziekenhuis in Venlo is gebracht. Het ongeluk gebeurde toen eeji 24-jarige taxichauffeur uit Venray op de Peelweg achterop de stilstaan de auto van de man uit Den Bosch reed. De automobilist stond stil voor de verkeerslichten bij de afslag naar de luchtmachtbasis van de Groep Geleide Wapens. Medewerkers van de ambulancedienst en leden van de Koninklijke Marechaussee verleen de direct de nodige hulp. De gewon de man uit Den Bosch is door de brandweer uit de auto bevrijd. Beide slachtoffers zijn naar ziekenhuizen in Venlo en Helmond gebracht. Ze konden na behandeling weer naar huis. sen zijn geschikt voor jonge mensen die zich in het theatervak willen bekwamen, een groep dertigers die dit altijd al had willen doen en tot slot een groep die het heerlijk vindt, en daar ook talent voor heeft, om. bezig te zijn met muziek. De auditie bestaat uit twee delen: 1) Individuele zangauditie. Er moet een lied voorbereid worden naar eigen keuze. Dit kan met bege leiding van cassette, minidisc, cd of a capella. De zangauditie wordt afgenomen door Lynn Steverink. 2) Dansauditie in klein groepsver band. Deze wordt afgenomen door Myma v/d Bosch. Aspirantleerlingen, die zich al ingeschreven hebben, krijgen telefo nisch bericht over de auditietijden op 26 augustus. Een inschrijfformu lier en informatieblad kan aange vraagd en ingeleverd worden bij theaterschool Lynn Steverink, tel: 0478-585317. Van donderdag op vrijdag is een 35-jarige dronken inwoner uit Boxmeer op het Burgemeester Hengstplein in zijn woonplaats aan gehouden omdat hij zich lastig en luidruchtig gedroeg. De man zat te schreeuwen naar mensen op het terras van een hore cagelegenheid. Hij is aangehouden en ter ontnuchtering ingesloten. SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD JCURST.JENS VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 Dikke onvoldoende in test Historisch Nieuwsblad De redactie van het Historisch Nieuwsblad geeft in een test van de tien grootste historische musea in Nederland een vernietigend oordeel over het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon. Samen met Paleis Het Loo, het Rijksmuseum en het Nederlands Openluchtmuseum krijgt het Overloonse museum het predikaat onvoldoende door redacteur Frans Smits van het Historisch Nieuwsblad. De klantvriendelijkheid in het Nationaal Oorlogs- en Verzets museum laat volgens het Historisch Nieuwsblad te wensen over en scoort dan ook een onvoldoende. Het cijfer is gebaseerd op negen cri teria: wachttijd bij de kassa, de informatie (folders, catalogi), voor zieningen (toegang met rolstoel, garderobe, toiletten), de bewegwij zering, het personeel (vriendelijk én geïnformeerd), kwaliteit van het res taurant, de museumwinkel en tijde lijke exposities, en brandveiligheid. Met name het museumrestaurant ('de cafetaria ruikt naar rubber en oud ijzer') komt er in het artikel bekaaid vanaf. De bediening is ama teuristisch. 'Een puisterige puber probeert uiterst traag en chaotisch een kop koffie en een appelpunt met slagroom gereed te maken, en heeft daarbij voortdurend hulp nodig van een oudere mevrouw (zijn moe der?), aldus schrijver Smits. Ook de museumwinkel krijgt een onvol doende. Volgens het Historisch Nieuwsblad is er geen fatsoenlijk boek over de Tweede Wereldoorlog te krijgen. Als het gaat om de pre sentatie van het museum komt het Overloons museum eveneens slecht uit de test. De vormgeving van de opstelling, de belichting, een goede route binnen de opstelling, het onderhoud, de attracties en de infor matievoorziening krijgen eveneens het predikaat onvoldoende. Het museum in Overloon toont van alles en nog wat over de Tweede Wereldoorlog. Je ziet er tabks, vliegtuigen en wapens en er is een herinneringsruimte ter ere van de slachtoffers van 'de kampen', aldus Frans Smits. 'Intemerings- en ver- nietingskampen, Duitse en Japanse kampen, alles is schaamteloos op een hoop geveegd', aldus een citaat uit de test. 'De combinatie van wapentuig en kampen is wrang. Dan is er ook nog een opstelling over de bezetting van Nederland, met alle bijbehorende cliché's: de schaamte loze overval, het verzet, het verraad en de triomf. Een verouderd en een zijdig verhaal', stelt Smits. Gymnastiek, dansen, zwemmen, fitness, yoga Senioren Sport Synthese. Een nieuwe naam voor meer bewegen voor ouderen? Senioren Sport Synthese is meer dan meer bewe gen voor ouderen (MBvO). De naam MBvO bestaat alweer enkele jaren. De praktijk laat zien dat vooral de oudere senioren gebruikmaken van dit aanbod. Daarnaast biedt Synthese echter steeds meer nieuwe activiteiten aan, gericht op jongere senioren. Senioren Sport Synthese omvat een groot aantal sportieve activiteiten, waarvan een aantal onder de noemer 'Meer Bewegen voor Ouderen'. Alle activiteiten zijn gericht op het bevorderen van lichamelijke activiteiten voor jonge en oudere senioren. Je kunt het zien als pre ventie. Het betreft activiteiten die ervoor zorgen dat je zo lang als mogelijk fit en gezond blijft. TWEE TAKKEN Senioren Sport Synthese kent twee takken: -Sport voor jonge senioren. Deze activiteiten dagen nog uit tot het leveren van een zekere prestatie, vooral voor jezelf. Je werkt aan je conditie en komt er achter hóe lenig je nog bent. Ieder kan op zijn of haar niveau nog sport bedrijven. -Meer Bewegen voor Ouderen, oftewel MBvO. MBvO is een activi teit, waarbij op een verantwoorde manier, en ook op een heel plezie rige manier, verschillende bewe- De exploitant van de poffertjes salon op het kermisterrein voor het gemeentehuis biedt aan alle honderd vrijwillige medewerkers van Kindervakantiewerk Venray een gratis portie poffertjes aan én een consumptie. De exploitant van de poffertjessa lon wil met dit gebaar graag het 'Jaar van de vrijwilliger' onder de aandacht brengen. De cheque, ter waarde van duizend gulden, wordt vrijdagmiddag om 15.00 uur tijdens de officiële opening van de kermis symbolisch aan de vrijwilligers overhandigd. De politie van Schiphol heeft vorige week woensdagavond een 34-jarige inwoner van Venray gearresteerd. De man werd al geruime tijd gezocht in verband met een doorrijding na een aan rijding in America. De verdachte werd overgedragen aan de politie Limburg-Noord die hem verder zal horen. Op 13 febru ari 1999 was de verdachte betrok ken bij een aanrijding op de Midden Peelweg in Horst-America. Na een foute inhaalmanoeuvre, waarop een aanrijding volgde, vluchtte de ver dachte en werd ondanks een zoekac tie van de politie niet meer aange troffen. Een 37-jarige man uit Oirlo bestuurde destijds de auto waarin ook de verdachte zat. De bestuurder raakte toen ernstig gewond. De andere partij, twee personen uit Geijsteren, liep lichtere verwondin gen op. Volgende week i.v.m. de Venrayse kermis GEEN PEEL EN MAAS CHEQUE De familie van Meetelen uit Bergen op Zoom heeft de gemeente Venray gekozen voor het overhandi gen van de cheque aan vrijwilligers om hun sterke band met de Venrayse bevolking aan te halen. Jarenlang bezoekt de familie de ker mis in Venray met hun fraaie poffer tjessalon. Sinds vorig jaar is de salon verhuisd van het Schouwburgplein naar het Raadhuisplein. In overleg met de leden van het kermisteam van de gemeente Venray is gezocht naar een groep vrijwilligers die zich op een speciale manier inzetten voor de medemens. Aangezien de kermis ook een groot feest is voor kinderen, is de keuze van de traktatie gevallen op vrijwil ligers die zich belangeloos inzetten voor het Kindervakantiewerk in Venray. De gemeente Venray zorgt ervoor dat alle medewerkers een tegoedbon thuisgestuurd krijgen. Deze bon kan verzilverd worden op kermisvrijdag, -maandag, -dinsdag en -woensdag. gingsfuncties van het lichaam geoe fend worden. Gemiddeld genomen zijn de deelnemers aan deze activi teiten wat ouder dan bij de sporten voor jonge senioren. De leeftijds grens is echter niet duidelijk te stel len, maar hangt vooral af van de mogelijkheden en onmogelijkheden van de persoon in kwestie. De activiteiten staan onder leiding van speciaal daartoe opgeleide lei ders en leidsters. Hun deskundigheid komt tot uiting in het kunnen aanbieden van een gevarieerde oefenstof, in het rekening houden met de mogelijk heden van de deelnemers, en daarop kunnen aansluiten. Bij sommige sportactiviteiten is men meer op zichzelf aangewezen dan op de groep, fitness is daarvan een voor beeld. Ook wordt er steeds meer samengewerkt met sportinstituten, zoals fitnesscentra. Senioren Sport Synthese is op dit moment op zoek naar nieuwe gymleiding. Sociale contacten GROEPSVERBAND De activiteiten vinden altijd plaats in groepsverband. Hierdoor bestaat de mogelijkheid om elkaar te lerën kennen en nieuwe kennissen op te doen. Leiding en contactpersonen zorgen samen met de deelnemers voor een gezellige en sportieve sfeer. Momenteel biedt Senioren Sport Synthese de volgende sporten: gym nastiek, internationale dansen, zwemmen, fitness, tai chi, yoga, countrylinedancing, stijldansen en groepen voortgekomen uit een pro ject Beweeg Bewust (sportstimule- ringsprogramma voor senioren) Als de schoolvakanties voorbij zijn wordt er ook weer gesport bij Senioren Sport Synthese. De start datum kan per groep enigszins ver schillen maar in de eerste week van september is iedereen van Senioren Sport Synthese weer volop in bewe ging- Voor algemene informatie, het - opvragen van een informatieboekje, opgave als deelnemer en voor aan melding als gymleiding kunt u terecht bij Senioren Sport Synthese Postbus 5033 5800 GA Venray. Telefoon 0478-517317 of via e-mail unitven- ray@synthese.nl. Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto ruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen Fisico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin jectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voor ruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de verdere afwikkeling met uw verzekeringsmaatschappij. U hoeft verder niets te regelen, wel de groene kaart of polis mee brengen s.v.p. Deze regeling geldt niet voor Centraal Beheer ver zekerden. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. zaterdag 4 augustus in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" (tegenover benzinestation/carwash van Gerven) van 10.00-17.00 uur. Tevens kenteken graveren in autoruiten fl. 25,- per auto.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3