Inschrijven Powerkids Powerman E Topwedstrijd én familiedag Ruitersport St. Jan Merselo Sfe&it ia Hoefsmid wedstrij d in Deurne Holland - Venray - Duathlon Wereldkampioenschappen 2001 Mudhunters AV Venray Regio Limburgse zomerkeuring voor Haflingers HBV Diana Spectaculaire autocross ACC 't Veule Zaal Red Stars gesloten Geen ereplaatsen midgetgolfers peel en maas agin donderdag 2 augustus 2001 - Pagina 13 tus Op zaterdagavond 8 en zondag 9 september is er weer de Power(wo)man Holland. Dit jaar is heel speciaal omdat de deelne mers in Venray wereldkampioen kunnen worden. In dat weekend zijn er veel internationale atleten in Venray, die allemaal willen laten zien hoe goed ze zijn. Op zondagmorgen is er een heel spe ciale groep, maar welke dat is, is nog niet bekend. Ook dit jaar zijn er weer wedstrij den voor de kinderen, de Powerkids. Er zijn twee wedstrijden. Ben je geboren in 1991 of in 1992 dan ren je eerst 700 meter, je fietst er 4000 en dan ren je weer 650 meter. Ben je geboren in 1989 of 1990 dan ren je jok 700 meter, je fietst er 6000 en dan ren je weer 650 meter. Je rent en fietst door het centrum van Venray. Bij de finish ligt er voor iedereen sen leuke herinnering klaar en voor de snelsten een prijs. Het belang rijkst is dat je plezier hebt in het meedoen of om een vriendje/vriend innetje aan te moedigen. Die avond zijn er ook wedstrijden voor de vol wassenen, die te zien zijn na de wedtrijden voor de kinderen. HOE KUN JE MEEDOEN? Heel simpel. Via de school is het gemakkelijkst. Als er op jouw school een meester of juf (of mis schien een ouder) is, die de sportac tiviteiten regelt, dan kun je je daar opgeven en het inschrijfgeld beta len. Zij hebben ook een brief gekre gen. Doen er van jouw school wei nig of geen kinderen mee, dan kun je ook zelf inschrijven. Het formu lier vindt je in deze krant of je kunt er een ophalen bij het VVV-kantoor op het Henseniusplein in Venray. Ook kun je bellen met 0478- 571103, dan wordt er eentje opge stuurd. Meedoen kost ƒ10,-. Voor dat bedrag ben je als deelnemer ook verzekerd. Je krijgt voordatje gaat fietsen ook nog een helm en een chip. Met de chip kan de organisatie precies zien hoeveel tijd je nodig hebt om te rennen en te fietsen. Na afloop moet je de chip en de helm weer inleveren. Je kunt je tot 10 augustus opge ven. Eind augustus, of begin septem ber krijg je via school of thuis meer informatie over hoe laat je moet beginnen, waar je je moet melden, welke kleding of fiets enz. Wil je nu al meer weten, dan kun je bellen met 0478-571103. Je krijgt dan een antwoordapparaat, spreek duidelijk je naam en telefoonnummer in, dan wordt je zo snel mogelijk terugge beld. De organisatie ziet alle Powerkids graag op 8 september tijdens de Power(wo)man Holland. Inschrijfformulier Powerkids zaterdag 8 september 2001 Bchool: idresL. Postcode plaats: telefoonnummer: POO meter lopen 4 km fietsen 650 meter lopen F00 meter lopen 6 km fietsen 650 meter lopen geb. jaren 1991 geb. jaren 1989 1992 1990 voor- en achternaam jongen/meisje geboortedatum S'it formulier opsturen naar: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray. Informatie: 0478-| 71103. Gelieve in te spreken. U wordt na 19.00 uur teruggebeld. Inschrijfgeld: ƒ10,- per deelnemer. Dit kunt u beta- in bij het inleveren c.q. opsturen van de inschrijvingen of overmaken op bankrekening 15.39.68.427 van de| tichting Power(wo)man met vermelding van de naam van de school. )e uitslagen van de wedstrijd leuver: 'ony's zaterdag: 3 Combinaties eden in de prijzen bij het springen: lick Janssen met Money Penny :en pracht 1 e prijs in de klasse DZ; lianne Schellekens met Scooby >ok een mooie le prijs in de klasse met 51 punten voor de rijstijl; ngrid Willems met Fast Jumper von nog een 10e prijs, ook in de dasse B. 'aarden zondag: 6 Dressuurprijzen verden in de wacht gesleept: anine van Ooi met G.E.P. Donut 'e prijs in de klasse L2 met 173 Hinten; Esther van Dongen met rrince le prijs in de klasse LI met '80 punten; Simone van Ooi met Parlando 4e prijs in de klasse LI iet 167 punten; Monique van %k met Lolivia 6e prijs in de 'dasse LI met 166 punten; Marie- osé Clevers met Prince 1 e prijs in Ie klasse B met 174 punten; olanda Willems met Alexander 2e 'rijs in de klasse B met 165 pun- ~n. Prijswinnaars bij het springen: etra van Dijck won de 2e prijs net Ilivia in de klasse Z; Petra won >ok nog een le prijs in de klasse L groep 1) met O Quick; Rick anssen won ook een le prijs in de dasse L met Melchior in de 3e 'roep; Karin Winnen tenslotte won le 4e prijs met Oranca in de klasse 3. "middels is ook bekend wie zich 'eplaatst hebben voor de Jmburgse Kampioenschappen in jugustus in Helden: Voor de ponykampioenschappen op zondag 19 augustus zijn dat: Dressuur: Rianne Schellekens met Scooby, klasse Ml; Chantal Oudshoorn met mandeel, klasse DB; Maartje Emons met Renaldo W., klasse DB; Susan Hendriks met Nina, klasse DB; Esther Goumans met Peggy Sue, klasse CB; Verne Janssen met Tarzan, klasse BB. Springen: Rick Janssen met Money Penny en met James Bond, beiden in de klasse DZ; Rianne Schellekens met Scooby, klasse DB; Ingrid Willems met Fast Jumper, klasse DB; Esther Jeurissen met Peggy Sue, klasse CB; Chantal Oudsoorn met Bella, klasse BB. Voor de paardenkampioenschap- pen op zondag 26 augustus zijn dat: Dressuur: Brigitte Kreuzer met Katinka H., klasse Z2; Ton Arts met Lola, klasse Ml; Helga Witzel met Jana, klasse Ml; Ellen van Dijck met Jinta, klasse Ml; Eva van Ooi met Nevada en Kiopas, beiden in de klasse Ml; Janine van Ooi met G.E.P. Donut klasse L2; Petra van Dijck met Limmertaire, klasse L2; Kathelijne Maessen met Funny Boy, klasse L2; Esther van Dongen met Prince, klasse LI; Simone van Ooi met Narlando, klasse LI; Kelly Swinkels met Nathalie, klasse LI; Esther van Dongen met Latin Dance, klasse LI; Karin Winnen met Oranca, klasse LI; Ellen van Dijck met Pouwer, klasse B; Jolanda willems met Alexander, klasse B; Marieke Vergeldt met Loreen, klasse B. Springen: Petra van Dijck met Limmertair in de klasse ZZ; Petra van Dijck met Ilivia en Ivestor, bei den in de klasse Z; Mark Janssen met Little Mistery en Kiopas ook beiden in de klasse Z; Kathelijne Maessen met Cevita in de klasse L; Rick Janssen met Melchior in de klasse L; Ton Arts met Lola in de klasse L; Karin Winnen met Oranca in de klasse B Variatie is het toverwoord bij de mountainbikers van ATB vereniging de Mudhunters. De ene zondag is er een tocht in de regio waar je dan op eigen tempo het parcours afrijdt en de andere keer is er een training waarbij gezelligheid meer op de voorgrond staat. Op dinsdag is er een training waarbij techniek en interval aan bod komen. Deze is dan ook wat zwaar der dan de zondag training. We gaan de komende weken veel stof tege moet maar laten ons daar niet door van de wijs brengen. Mudhunters worden tijdelijk dustbiters. Vandaar dat we in Augustus iedere training afsluiten met een terrasbezoek. Planning komende weken: Zondag 5 augustus training omge ving Venray met afsluiting op Terras, vertrek 9.00 uur We vertrekken bijna altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Hervatting trainingen Vanaf dinsdag 14 aug. worden voor alle categorieën de trainingen her vat. De trainingstijden zijn als volgt: Pupillen: donderdag van 18.30- 19.30 uur; zaterdag 10.30-11.30 uur. D-, C-, B-, A-Junioren: dinsdag van 19.00-20.15 uur; donderdag van 19.00-20.15 uur. Alle trainingen worden gehouden op de kunststofatletiekbaan aan sportpark de Wieën. Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Ledenadministratie: tel. 582842; zie ook www.av-venray.nl Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV-Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 09.00-14.00 uur. Toezicht (van 10.30-14.00): 4 aug.: Egbert Knol en Sef Wester; 11 aug.: Bart Hermans en Johan Vreugdenhil; 18 aug.: André v. Mil en Leo Alards; 25 aug.: Ger Verstegen en John Linnenbank. Meerkampen en clubkampioen schappen Op 29 en 30 sept. worden de jaar lijkse meerkampwedstrijden voor alle categorieën georganiseerd op de atletiekbaan. Deze officiële meer kampen gelden voor de leden van AV Venray-Regio tevens als club kampioenschappen. Aanmelding bij de wedstrijdsecretaris Gerard Schonenberg via de trainers. 'Beginnersgroep Op dinsdag 2 okt. om 19.00 uur start weer een beginnersgroep voor het hardlopen. Deze groep is bedoeld voor hen die hun conditie willen verbeteren of willen opbouwen. Onder deskkundige leiding wordt in groepsverband de mogelijkheid geboden om geleidelijk en op een verantwoordelijke wijze in een half jaar tijds een goede conditie op te bouwen of te verbeteren. Tevens wordt informatie verstrekt over schoeisel, kleding, voeding en der gelijke. U kunt zich voor deze beginnersgroep aanmelden bij Anja Gooren, tel. 589486 of Wim Crooijmans, tel. 582842. Programma: 26 aug.: Venray finale pupillencom- petitie. 29-30 sept.: Venray meerkampwed strijden tevens clubkampioenschap. De provinciale keuring wordt gehouden op zondag 5 augustus a.s. in manege De Kraal te Nederweert. Deze ingelaste keuring, t.g.v. de MKZ-crisis, wordt gehouden geheel onder beheer van Afd. Limburg KVTH in nauwe samenwerking met De Aangespannen Haflinger Zuid. Deze laatste verzorgt tijdens de keu ring een optreden van de Carrousel- groep Haflingers. Ingeschreven zijn 82 nummers Haflingers. Onder de keuringsrubrieken goed bezette rubrieken merrieveulens (4), hengstveulens (5), enters (9), twen- ters (9), 3-jarige (6), 4- en 5-jarige (7), 6 jaar en ouder (9). Verder een erekampioensrubriek van 5 merries, 5 stalgroepen en 1 vierspan. Aangespannen zijn aan wezig 2 enkelspannen en 2 twee spannen. In de zaderrubriek Haflinger onder zadel liefst 15 inschrijvingen. Na de erekampioensrubriek is er een optreden van de Carrousel- groep als bijdrage van de Aangespannen Haflinger Zuid gepland. Er zal bij de Haflingers een algemene en reserve kampioen wor den uitgeroepen voor de provincie Limburg. Aanvang van de keuring is 10.00 uur; einde is gepland rond 17.00 uur. Maandag 6 augustus worden weer in samenwerking met HSV De Roerdomp de open Venrayse kam pioenshappen handboogschieten en vissen gehouden. Bijeenkomst om 08.00 uur aan de Ballonzuil. Op zondag 12 augustus organi seert AutoCrossClub 't Veule weer een spectaculaire autocross op eve nemententerrein De Peel in Ysselsteyn. Deze cross telt mee voor het Zuid-Nederlands Kampioenschap, waarvan op het einde van het seizoen een goed gevulde prijzenpot is te verdelen. Er wordt op deze dag gereden in de volgende klassen: standaard, kever 1600 cc, toerwagens tot 3000 cc, sprint 1600 cc, sprint 2000 cc, vrije klasse, sportklasse, sportklasse plus, dames en gastrijders. Ook komt de funklasse aan de start, waarin de deelnemers elkaar uit de baan mogen duwen. Om 12.00 uur gaat de eerste startvlag omhoog. Het cir cuit is gelegen aan de Midden- Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Ter plaatse wordt u met borden gewaarschuwd. WK Powerman in Venray kent twee gezichten De gemeente Venray staat van vrijdag 7 tot en met zondag 9 sep tember weer in het teken de Powerman duathlon, die de beste duathleten uit de hele wereld naar Venray lokt. In hun kielzog zetten honderden recreanten en tiendui zenden toeschouwers koers naar dit grootse sportevenement. Want de Powerman Holland is veel meer dan een topwedstrijd. Het evenement biedt ook in 2001 weer drie dagen lang topsport, plezier, ontspanning, inspanning, dans, muziek, cultuur en culinaire hoog standjes. Een familiedag voor jong en oud, met een uitgekiende en boeiende programmering. Wat maakt de Powerman Holland zo speciaal? De duathleten krijgen een krachtmeting voorgeschoteld die voldoet aan de hoogste eisen: het snelste en veiligste Powermanparcours ter wereld, veel publiek en sfeer, een aanlokkelijk prijzengeld (125.000 gulden), een sterk deelnemersveld en tv-beelden in ongeveer 120 landen Die combinatie maakt Venray een 'must' voor toppers én de mindere goden. Venray werd niet voor niets in 1994 door de Nederlandse Triathlon Bond uitgeroepen tot organisatie van het jaar. WAARDERING Powerman Holland in Venray kreeg de wereldkampioenschappen toegewezen door de Internationale Triathlon Unie in het Australische Perth. Een blijk van waardering, want Venray is een klein gemeente van ongeveer 38.000 inwoners met een uitstekende reputatie in de sportwe reld. De afstanden in Venray op zondag 9 september bij het wereldkam pioenschap zijn: 15 km rennen- 60 km fietsen- 7 ,5 km rennen Venray, waar al zeven jaar het Nederlands kampioenschap wordt gehouden, weet ongetwijfeld ook dit jaar weer door diverse activiteiten de tienduizenden toeschouwers te boeien. Enerzijds door ze een fantastische wedstrijd in het centrum van Venray voor te schotelen, anderzijds door voor een boeiend spektakel als omlijstend programma te zorgen. Het begrip power komt overal tot uitdruklang. In 2001 vindt namelijk wederom het vijfde Powertainment festival plaats. De eerste editie, in 1997, was een voltreffer. De vijf sterkste man nen van Nederland, de beste sumo- worstelaars van Europa, dans en muziek, en veel internationale cul tuur en culinair genot maakten van de Powerman Holland een onverge telijke happening. Het Powertainment belooft in 2001 nog grootser en spectaculairder van opzet te worden, met een sport markt en veel muziek. VOOR IEDEREEN De Powerman Holland is voor de toppers in meerdere opzichten een ideale testcase. Ze kunnen hun vorm testen, maar ze weten na Venray ook wat hun plaats is. De Powerman Holland is immers de sterkstbezette wedstrijd ter wereld. In 1997 telde de startlijst meer dan duizend deel nemers en twintig nationaliteiten. De Powerman Holland is er uiter aard niet alleen voor de grote mene ren. Het uitgebreide programma biedt iedereen de kans om kennis te maken met de combinatie lopen, fietsen en nog eens lopen. Jong en Op 24 en 25 augustus nemen in totaal vijftig hoefsmeden uit der tien verschillende landen deel aan een internationale hoefsme- denwedstrijd in Deurne. Onder de deelnemers is de winnaar van vorig jaar, Urs Würsch uit Zwitserland. Ook de Nederlands kampioen Philip Tijdink uit Markelo en runner up Gerrit Salm hebben ingeschreven. Kanshebbers zijn verder de leden van het wedstrijdteam van de Verenigde Staten onder leiding van teamchef Bruce Daniels, die voor het eerst in Nederland aan het werk te zien zijn. Tegelijk met de wedstrijd is er een internationale seminar voor hoefsmidopleidingen. Vijftien scholen uit bijna alle Europese lan den hebben ingeschreven met stu denten en docenten. De scholen presenteren zich met diverse workshops, waaraan ook bezoekers kunnen deelnemen. Studenten nemen bovendien deel aan een spe ciaal voor hen uitgeschreven wed strijd voor beginners. Het seminar wordt mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van Mustad. Het semi nar wordt op 24 augustus geopend door Jan Jonkers, voorzitter van het Sectorbestuur Paard van het Productschap. In de evenementenhal is een stro dorp ingericht, waar diverse bedrij ven en organisaties hun materiaal en kennis aanbieden. De organisatie is in handen van de EFFA, de Europese Federatie van Hoefsmidverenigingen, de Nederlandse Vereniging van Hoefsmeden en NHB Deurne. Het is het grootste hoefsmedenevene- ment ooit gehouden in Europa. Alle activiteiten vinden plaat sin de grote Zandboshal van NHB Deurne. De onlangs opgeleverde schoolvleugel met collegezaal en paardenkliniek worden voor het eerst gebruikt. Op beide dagen begint het programma om 8.30 uur, de toegang is vrij. Voor meer informatie: tel. 0493- 313006 en vragen naar Chris Oomen of via e-mail: c .oomen .nd hlcn .nl De zaal van Red Stars is tijdens de kermisweek traditiegetrouw gesloten. Op maandag 13 augus tus beginnen de trainingen echter weer en is de zaal weer elke avond geopend. Alle leden van Red Stars heb ben inmiddels een brief ontvan gen aangaande: het bestellen van de nieuwe eiubkleding. Uiteraard wordt iedereen verzocht zo snel mogelijk het formulier in te vullen en in te leveren bij Ying-Fu Li, MGC Buitenlust Een zestal leden hebben deelge nomen aan een druk bezet toer nooi in het Gelderse Doorwerth. Ondanks dat niemand een podi umplaats wist af te dwingen, werd er door enkelen niet slecht gespeeld. In de klasse heren senio ren A bereikte Jan Engels de zesde plaats met 101 holeslagen, terwijl Harrie Lenssen (110 hsl) zich mêt de twaalfde plaats tevreden moest stellen. Overtuigend winnaar werd Arnold Hartjes van het organise rende DUNO. Bij de heren senio ren B leverde Jan van Dijk een prima prestatie door als vijfde te finishen met 118 holeslagen. Leo Wilms speelde een constant toer nooi. Hij werd uiteindelijk achtste met 125 slagen. Frits Markerink van 't Maatveld (Bomerbroek) pakte in deze klasse verrassend de winst. Bets Wilms was bij de dames senioren onze beste verte genwoordigster. Met een zesde plaats (137 hsl) bleef ze clubgeno te Riet Lemmens (zevende met 144 hsl) voor. Hier was Bep Hendriksen van De Putters uit Ede de beste. Komend weekend gaan ze op toernooi bij MGC Cuijk. oud, man en vrouw, super-getraind en pas in training, Venray is er voor iedere sporter. Het programma is er uiteraard op aangepast. Er zijn races voor kinde ren (de Powerkids), recreanten Powerman short distance), jeugd en junioren en estafetteteams (trio's of duo's). Het is ook mogelijk om als team aan een duathlon deel te nemen: één loopt, één fietst en één neemt de tweede loopafstand voor zij of haar rekening. Ideaal voor bedrijven, scholen, families, vriendengroepen. Teamsport in de duathlon, ook dat is Venray. Samen met Rotary Venray wordt middels dit onderdeel gelden gegenereerd voor de Stichting 'Helpt een ander' In Venray wordt niet alleen fana tiek gesport, maar ook nagedacht over de duathlon. Dat gebeurt tij dens het Internationaal jeugd- en i junioren-kamp. Samen praten en nadenken over de toekomst van de duathlon, door vertegenwoordigers van de j Nationale federaties, vindt plaats tij- j! dens de ITU Duathlon Conference. Op 9 september zal er voor de eer ste keer een WK zijn met een inde ling naar gewichtklassement. De i dames vanaf 67 kg en de heren vanaf 90 kg. Meer informatie: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, the Netherlands. Tel fax +31-478-571103; website: ww'w.j-r- c.com/poweiman e-mail: secretari aat: powerman.aanmelding@het- net.nl;powerman@tref.nl Huub Maas is één van de Nederlandse toppers die aan het Wk duathlon deelnemen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13