Wielrenner Poels derde in Tour de L'Abitibi Merselo treft Venray in beker Mike Faassen terug naar Sp.Irene Handboogschutter Gerard Koonings pakt brons op EK Paardenshow in Castenray Maessen-van Delft tweede in Montleban ctt Wielerronde van Ysselsteyn geannuleerd SVV veteranen VV Oostrum SV Merselo TV Ysselsteyn St. Jan DC De Piëlhaas De Peelrunners AV Venray Regio De Roerdomp Van Hulst in achterhoede op WK Duivensport PEEL EN MAAS Merselo ontmoet Venray in de eerste ronde van het KNVB- bekertoernooi. Op zaterdag 18 augustus om 18.00 uur ontvangt de zesdeklasser op sportpark De Vloet de Venrayse voetbalforma tie die uitkomt in de tweede klas se. Merselo en Venray zijn samen met SSS'18 en Wanssum in een poule ingedeeld. Leunen en Oóstrum zijn eveneens aan elkaar gekoppeld. Zij vormen samen met America en SVS uit Stevensbeek een poule. Ysselsteyn treft met MVC (Mortel), MULO (Helmond) en Milheezer Boys lou ter Brabantse tegenstanders. De nieuwe fusieclub SVOC'Ol uit Oirlo/Castenray zit samen met TOP, SVEB en Meterik in een groep. Holthees ontmoet in de eerste bekerronde RKDSO, Resia en RKDEV. De drie poulewedstrijden worden gespeeld op zaterdag 18 augustus, dinsdag 21 augustus en het week einde van 25/26 augustus. De bovenste twee clubs plaatsen zich voor de tweede bekerronde die wordt afgewerkt op donderdag 30 augustus. Het programma van de eerste speelronde op zaterdag 18 augustus (18.00 uur) luidt: MVC-Ysselsteyn, Oostrum-SVS, Leunen-America, Merselo-Venray, Wanssum-SSS, SVEB-SVOC en Holthees-RKDEV. Mike Faassen gaat SV Venray na een seizoen weer verlaten. De aanvaller uit Tegelen heeft over schrijving aangevraagd naar zijn vroegere club Sportclub Irene. Faassen was afgelopen seizoen topscorer van de Venrayse hoofd macht met acht treffers. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat Mike Faassen (26) ook komend seizoen het Venrayse rood-wit- blauw zou dragen. Op de valreep besloot de spits toch weer terug te keren naar zijn vorige vereniging. "Het was inderdaad eerst de bedoe ling dat ik zou blijven. Maar ik krijg het steeds drukker met mijn werk bij een firma in de koeltechniek. Het is een snelgroeiend bedrijf. Daardoor kom ik 's avonds vaak zo krap in de tijd te zitten dat ik vaker een training zal moeten missen. En ik wil er juist honderd procent voor gaan bij Venray", zegt Mike Faassen. Een jaar geleden kwam de topsco rer over van vierdeklasser Sportclub Irene op voorspraak van de toenma lige trainer Hans Vergeer. Faassen: "Nadat ik besloten had naar Venray te komen vertrok Vergeer plotseling Programma zaterdag 28 juli SVV-Twisteden a. 17.00uur Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij E. v. Mill, tel. 582346. Denken jullie nog aan het uitstapje: j 17.39.41.680 t.n.v. P. Swinkels - I Venray Senioren Programma zondag 29 juli Eerste training voor alle senioren van V V Oostrum, a. 11.00 De training wordt onderbroken voor een gezamenlijke lunch. Voetbal Trainingen De trainingen zijn weer op de dinsdag- en donderdagavond. Aanvang 20.00 u De eerste training is op donderdag 2 augustus a.s. Voorlopig programma Zondag 12 augustus 2001 Merselo 1Toernooi Venray-Cup te Oirlo Aanvang 11.00 u Dinsdag 14 augustus 2001: Excellent 1 - Merselo 1 19.00 u Zaterdag 18 augustus: Bekerwedstrijd Merselo - Venray Dinsdag 21 augustus: Bekerwedstrijd Wanssum - Merselo Zaterdag 25 augustus: Bekerwedstrijd Merselo - SSS '18 Zondag 26 augustus: Excellent 2 - Merselo 2 11.00 Zondag 2 september aanvang competitie Op dit programma kunnen nog aanvullingen komen met name voor Merselo 2 en Merselo 3. Iedereen wordt verzocht steeds de publicaties te volgen. Is men niet beschikbaar dan gaar ne afmelding bij Jan Arts, tel.546481 Korfbal Op dinsdag 14 augustus begint het buitenseizoen weer. De trainingen zijn als volgt: welpen, F-pupillen en pupillen woensdag 15 aug. 18.00- 19.00 uur; aspiranten dinsdag 14 aug. 18.00-19.00 te Leunen (fiets); senioren vrijdag 17 aug. 18.45- 19.45 uur; midweek woensdag 15 aug. 19.30-20.30 uur Op 25 aug. gaan de jeugdteams op toernooi bij ROKA te Beesel. Meer informatie volgt. In het eerste week einde van september beginnen de wedstrijden weer. Voor onze teams zijn wij nog altijd op zoek naar versterking, begeleiders en/of trainers. De teams zijn: welpen: ±5-6 jaar; f-pupillen 7-8 jaar; pupillen ±9-11 jaar; aspiranten ±12-15 jaar; senio ren vanaf 19 jaar en midweek vanaf 19 jaar. De senioren spelen op zon dag, de midweek op woensdag en de jeugdteams op zaterdag. Ben jij enthousiast en heb je zin om te korfballen of om onze fanatie ke leden op de training en tijdens wedstrijden te begeleiden, neem dan contact op met de voorzitter, Sonja Poels, tel. 546748. en met hem nog negen andere spe lers Maar desondanks is het me heel goed bevallen in Venray. Het hogere niveau was zeker in het begin erg wennen. Dat wat ook het grote verschil met Irene. Daarna ging het steeds beter en kon ik toch nog acht keer scoren." Dat aantal had nog hoger kunnen uitvallen als Mike Faassen niet de laatste drie competitieduels had moeten missen. Door een hamstringblessure kwam hij voor het laatst in actie op 16 april in het met 2-0 gewonnen thuisduel tegen PSV'35. Senioren Juwett Twee wieiers 40+ Toernooi In de week van 13 t/m zondag 19 augustus wordt het Juwett Tweewielers 40+ Toernooi gespeeld. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen wordt het toernooi over de week verdeeld. In verband met de leeftijd zullen we proberen de wedstrijden zo veel mogelijk te spreiden of zelfs in 2 leeftijdsklassen te spelen. Alle seni oren leden van 40 jaar of ouder kun nen zich hiervoor inschrijven mid dels de inschrijfkaarten in de kantine. De inschrijfkosten bedragen f 2,50. Contactpersonen voor dit toernooi: Theo Jenneskens (541330) en Gonnie van dé Pas 541611) De inschrijving sluit op zondag 29 juli. Let op, dit is de laatste week Rackettos De komende weken is er weer rack ettossen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Ruitervereniging Nog twee nagekomen springuit- slagen: Rick Janssen won in Roggel de le prijs met Money Penny in de klasse D-Zwaar. In Vorstenbosch won Rick de 2e prijs met james Bond ook inde klas se DZ. De uitslagen van afgelopen week end, de 2e selectiewedstrijd van de paarden in Sevenum: Dressuur: Ton Arts won met Lola de 4e prijs in de klasse Ml met 160 punten. Janine van Ooi won een mooie le prijs met G.E.P. Donut in de klasse L2 met 169 punten. Petra van Dijck werd 3e met Limmertaire ook in de klasse L2 met 166 punten. Esther van Dongen werd 4e met Prince in de klasse LI met 166 pun ten. Marie-José won een mooie le prijs met Prince in de klasse B met maar liefst 177 punten. Ellen van Dijck werd 5e met Pouwer in de klasse B met 164 pun ten. Springen: Mark Janssen won een schitterende 2e prijs in de klasse Z met zijn paard Little Mistery. Petra van Dijck volgde met een 3e prijs in de klasse Z met haar paard Ilivia Met O Quick had Petra de snelste tijd in de klasse L en daarmee won zij een pracht le prijs. Karin Winnen tenslotte werd 8e met Oranca in de klasse B. Komend weekend staat er een wedstrijd gepland in Reuver. Op zaterdag voor de pony's en op zon dag gaan de paarden naar Reuver. Vrijdag 27 juli a.s. is de vijfde wed strijd van de zomeravondcompetitie. Iedereen kan zich inschrijven tot uiterlijk 20.15 uur, dit kan ook tele fonisch: nr. 582187. De aanvang van het toernooi is om 20.30 uur. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 10 augustus. Uitslagen whiskeydarten: winnaars- ronde: 1. Peter Hoeymakers; 2. Marcel Storms; 3. Gradje Jacobs; 4. Bart Thissen; 5. Rene Janssen; 6. Edwin de Kleine; 7. Gerard de Bruyn; 8. Peter v.d. Berg. Verliezersronde: 1. Peter Thissen; 2. Hubert Janssen; 3. Jos Heesen; 5. Maikel de Bruyn; 5. Sander v.d. Broek; 6. Henny v.d. Voort; 7. Albert Moorrees; 8. Jos Achten. Gerard Koonings heeft een uit stekende prestatie geleverd op het Europees kampioenschap. Hij pakte de bronzen medaille op het EK-veldschieten op het onderdeel recurve. In Zelezna (Tsjechië) versloeg de Venraynaar in een barrage de Belg Piquet. De Venrayse handboogschutter moest alleen de Fransman Gandron (le) en de Italiaan Verdecchia (2e) voor laten gaan. In de halve finale werd Koonings nipt afgetroefd door Verdecchia: 52-55. Een jaar geleden werd Gerard Koonings, lid van handboogschutte rij Ons Genoegen uit Ysselsteyn, verrassend vierde op het WK in Italië. Sindsdien legt de 36-jarige handboogschutter zich meer toe op het veldschieten. Ron van der Hoff uit Ysselsteyn legde beslag op de negende plaats met zijn recurveboog. Trainer Jan Koonings van Ons Genoegen beleefde nog meer successen in Tsjechië. Want jeugdlid Dave van der Coelen uit America pakte de Europese titel recurve. De 18-jarige handboogschutter klopte in de finale zijn landgenoot Joris van Enschot. Ruiterclub De Eendracht uit Castenray organiseert op zondag 29 juli een groots opgezette show met onder andere optredens van het Nederlands trekpaard en haf- lingers in diverse showelementen. De show is uniek in Noord- Limburg; het is twintig jaar geleden dat zo'n spektakel voor het laatst op touw werd gezet. Op het programma staan onder andere presentaties van diverse goedgekeurde dekhengsten en een mooie optocht met als thema 'Het Verleden Herleeft', waarbij bij veel mensen ongetwijfeld de nostalgi sche sferen van de landbouw herle ven. Daarnaast kunnen de bezoekers genieten van een spectaculaire wes ternshow. Het showterrein is gele gen aan de Castenrayseweg. Vanaf Venray en Horst neemt u in Castenray de afslag richting Oirlo/Oostrum, waar een parkeerter rein is en bezoekers te voet het showterrein kunnen bereiken. De aanvangstijd van de show is om 13.30 uur en het spektakel is om circa 17.00 uur afgelopen. In Castenray is zondag prachtige paardensport te zien. Tijdens de 4 urén race van Montleban wist het team Wim van Delft-Joe Maessen algemeen 2e te worden van in totaal de 36 teams. Na een "Le Mans" start moet men 4 uur rijden, het team dat de meeste rondes rijdt is dan de winnaar. Trainingen: Dinsdag: interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duur- loop, Sevenum, start 18.30 uur, picknickplaats Helenaveenseweg. Meterik, start 19.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen. Zaterdag: bostraining, aanvang 16.00 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 5/8 Weert IJzeren Man volksloop 3,5 - 17,5 km; 11/8 Ell M.-Limburgs Avondcriterium - 5 10 km; 9/9 Meerssen Mergelland marathon - 5 10 42,2 km; Wedstrijduitslagen: Stratenloop Sevenum: De wedstrijd werd door de Peelrunners opgedragen aan Geert Duijkers, die op 19 mei tij dens een training overleed. Een tra gische gebeurtenis die alle leden diep heeft geraakt. Geert was een zeer gewaardeerd lid en medeorga nisator van de wedstrijden van de Peelrunners. Na een fikse regenbui in de voor avond waren de omstandigheden tegen 19.00 uur bijna ideaal te noe men voor een hardloopwedstrijd. Het parcours was door de mensen van de SWPS uitstekend afgezet en vooral in het dorp stond veel publiek langs de kant. Met 213 inschrijvin gen, waaronder 27 Peelrunners, werd de deelname van vorig jaar ruim overtroffen. Om 20.00 ging de groep voor de 10 km van start en 3 minuten later de 5 km. Bij de vrou wen 5 km besliste Kai Lemmen van Scopias Tegelen in de laatste ronde de strijd in haar voordeel. Bij de mannen 5 km won Peter Huls uit Nijmegen. Bij de mannen 10 km ging de winnaar van verleden jaar, John Philipsen uit Deurne, als een speer van start. Hij zag zijn tegen standers, voor zover ze niet gedub beld werden, pas terug na de finish. Bij de veteranen I en II wonnen de vroegere regionale toppers Pieter Janssen uit Reuver en Bert Muris uit Blerick met royale voorsprong. Hein Hoeij makers van de Peelrunners werd 2e bij de vetera nen I. De 10 km voor vrouwen werd gewonnen door Francien Lenssen uit Mierlo. Wedstrijduitslagen door geven via E-mail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240. Afgelopen weekend was er een nationale wedstrijd le Oploo op het Radiocircuit waar Bernie Kuenen bij de Inters 500cc beslag wist te leggen op een 4e plaats na het. rijden van 3 manches, terwijl Maarten van de Aa nog net binnen de top 10 wist te eindigen, terwijl ook Niek van Benthum een 4e stek wist veilig te stellen maar dan bij de Inters 125 en wist Dennis van de Laar zaterdags een 10e plaats voor zich veilig te stellen en zondags zich niet meer had aangemeld. Bij de.125 senioren reed Ad Coenen een prachtige wed strijd, na het rijden van 3 manches eiste hij de 7e plaats op en was er een 1 le stek voor Jim Janssen weg gelegd. Bij de 500/250 senioren eiste Peter Pijpers de 20e stek op en wist Roel Hermsen de 3e manches als 12e af te sluiten. Een 14e plaats werd bij de 500 junioren veilig gesteld door Jan Kuenen en bij de gecombineerde klasse 250 junioren A+B was de 22e stek weggelegd voor Edwin Logtens, terwijl bij de 125 junioren Stef van der Wouw met de 7e beker huiswaarts ging na het rijden van 3 manches. Komend weekend is het Internationaal Jeugdweekend in het Tsjechische Dalecin en is er een EK wedstrijd 125 te Bockholt-Goesdorf en op 11 en 12 augustus is er een nationaal wedstrijd te Berghem. De trainingen op donderdag en zaterdag voor de pupillen en de NSG groep vervallen tijdens de schoolvakanties. Voor de overige categorieën zijn de trainingen tot 14 aug. a.s. als volgt: D, C, B, A- Junioren: dinsdag van 19.00-20.15 en donderdag van 19.00-20.15. Alle trainingen worden gehouden op de kunststofatletiekbaan aan sportpark de Wieën. Telefoon tij dens trainingën: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Ledenadministratie: tel. 582842; zie ook www.av-venray.nl Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV-Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Vellumse Kleffen, geopend van 09.00-14.00 uur. Toezicht (van 10.30-14.00): 28 juli: Hans Darmstadt en Peter Vullings; 4 aug. Egbert Knol en Jos Manders; 11 aug. Bart Hermans en Johan Vreugdenhil. Programma: 26 aug.: Venray, finale pupillencompetitie. 29/30 sept.: Venray meerkampwed strijd tevens clubkampioenschap. De achttienjarige wielrenner Norbert Poels uit Blitterswijck heeft afgelopen week uitstekend gepresteerd tijdens de Tour de L'Abitibi in Canada. Van de ruim 180 deelnemers uit de hele wereld wist de succesvolle renner uit de gemeente Meerlo-Wanssum de derde plaats te bemachtigen. Deze prestigieuze zevendaagse wieler wedstrijd telt mee voor de wereld beker. Norbert is vwo-leerling van het Venrayse Raaylandcollege. De tour de L'Abitibi is een zeven daags wielerspektakel met alle ingrediënten zoals enkele koersen, tijdritten en ploegentijdritten. Poels, die nog maar drie jaar actief fietst bij de Helmondse wielerclub TWC Buitenlust, werd een jaar geleden door oud-wielervedette Frans Maessen aangewezen om cjeel uit te maken vaii de Rabobank juriiorën- ploeg. Sindsdien koerst de Blitterswijckse renner alle grote wielerwedstrijden in de Benelux. Hij rijdt steeds voorop mee, heeft het lef om aan te vallen én is net als Peter Winnen in de bergen een echte klimmer. De Rabobank juniorenploeg beheerste vanaf de eerste dag in Canada de top van het klassement. De eerst dag won de ploeg van Norbert Poels namelijk de ploegen tijdrit. De Blitterswijckse renner eindigde als zevende in de individu ele tijdrit, waarmee hij best tevreden was. Tijdens de vierde etappe met nog 50 km te rijden leidde Poels een ontspanning en werd een kopgroep gevormd door tien renners, onder wie vier Rabobank-renners. "We moesten toen dus rijden als gek ken, omdat je in zo'n situatie maar zelden komt. Met nog één plaatselij ke ronde te gaan werden we terug gepakt. Ik kon het peloton nog net bijhouden eii finishte dén ook iirhet peloton", laat Norbert Poels vanuil Canada via e-mail aan het thuisfront weten. "Het was echt jammer dat we het niet volhielden, maar voor hel zelfde geld was het wel gelukt ei waren we, de rabo-jongen, 1,2,3 e: 4 in het algemeen klassement." Ni deze zware koers stond Poels nop gedeeld 2e in het algemeen klasse ment en in het ploegenklassemen stonden de junioren van Fram Maessen nog steeds eerste. De juni oren deden ook de laatste dagen wai van hen werd verwacht hetgeen uil eindelijk voor de Noordlimburge: een ere-plaats op het podium ople verde. Poels heeft onvergetelijke herin neringen aan deze ware wedstrijd it Canada. Dagelijks werden de came ra's van de Canadese televisie gericht op de succesvolle renners ei overal langs de wegen stonden dui zenden mensen. Medio augustus doet Poels niet met iJë''lNëdferlandse "'kampioen schappen en begin september fiets hij met zijn Rabobank-vrienden dJ Tour de Lunigiana in Italië. "Zeer spijtig. Met pijn in het hart hebben we deze beslissing moeten nemen", zegt Thijs van Asten van het wielercomité Ysselsteyn. Vorige week woensdag nam de organisatie het besluit om de wielleronde van Ysselsteyn, die op zondag 19 augustus verreden zou worden, te annuleren. Verleden jgar, toen de wielerwed strijd op 16 juli plaatsvond, was het al moeilijk een volwaardig renners- veld op de been te krijgen. Vandaar dat toen besloten werd de ronde later in het seizoen te plannen. "Maar het is nu nog slechter gesteld dan vorig jaar. Terwijl ik toch op een volle bak gerekend had. Want de renners waren positief over Ysselsteyn. Op 19 augustus wordt er alleen nog in Schayk een wedstrijd verreden. Ik heb stad en land afge stroopt voor renners. Er hebben zich nu vijftien amateurs en 32 renners uit de sportklasse A en B ingeschre ven. Dat is veel te weinig om een volwaardige ronde te organiseren", aldus Thijs van Asten. PROBLEEM Bijkomend probleem is dat de gemeente Venray er niet meer zo happig op is om voor dit evenement de Middenpeelweg af te sluiten. Dit kost de gemeente 6.000 gulden ter wijl vrijwilligers van het organisa tiecomité er ook nog twee dagen mee bezig zijn. Volgens Thijs van Asten moet de Middenpeelweg bij het parcours betrokken worden om een aantrekkelijke ronde te krijgen. Na een onderbreking van negen jaar werd in 1999 de ronde van Ysselsteyn nieuw leven in geblazen. Van Asten denkt dat het schrappen van de ronde niet het einde betekent. "De belangstelling voor criteriums loopt overal terug. Amateurrenners rijden liever etappewedstrijden of klassiekers. We gaan ons beraden hoe we, wellicht in een andere vorm, de wedstrijd volgend jaar opnieuw kunnen organiseren." Te weinig renners hebben zich aangemeld voor de wielerronde van Ysselsteyn. Programma senioren: Woensdag 1 aug.: 10e zomeravondcompetitie. Maandag 6 aug.: kerinisspektakel Diana-Roerdomp. Bijeenkomst 8.00 aan de Ballonzuil voor het vissen, daarna met de handboog bij den Doel. Hierbij de oproep aan onze leden om allemaal mee te doen aan deze happe ning, Zaterdag 11 aug.: vrije wedstrijd te Afferden. Vissen van 10.00- 15.00. Uitslagen:: bij een lorppolwedstrijd de LDsel- behaalde hei koppel A. en B. Raafs in hel totaal klassement een eerste plaats, hel koppel A. v.Miil en B. v.d. Beuken behaalde een vijfde plaats. Uitslag 8e zomeravondcompetitie: 1. G. Robben; 2. A. v. Mill: 3. H. Goemans; 4. 1". Weegels; 5. H. de la Roy. Opgeven wedstrijden: secr. H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donder dags 19.00 uur Anne-Marieke van Hulst kon niet imponeren op het WK moderne vijf- kamp. In het Britse Millfield werif de Venrayse sportster in de kwalifi catieronde laatste in de groep. De Nederlandse kampioene scoorde op alle vier onderdelen (schieten, schermen, zwemmen en hardlopen slechter dan tijdens de nationale titelstrijd op 2 juli in Den Bosch Van Hulst, die de sport pas twee jaar beoefend, wist vooraf dat hel wereldkampioenschap te hoop gegrepen was. "Ik ga er vooral heer om ervaring op le doen", zei zij voo: het vertrek naar Engeland. PDV De Zwaluw

Peel en Maas | 2001 | | pagina 10