Onderhoudsronde centrum lost grootste ergernissen op "Ik kan me geen mooiere vakantie voorstellen" Harold Bf UENSSEN Henseniusstraat moet autoluw worden Aanleg riolering Buitengebied Ysselsteyn dit najaar Wer kgelegenheidsbij drage voor Herbalife CONTACTLENZEN zL"De Hoveniers voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Gunhoek Aanhouding Diefstal beurs PEEL EN MAAS BEZORGEN? éStÊr J£ U J? S T J E N S Jenniskens, aginapEEL EN MAAS jmapEI donderdag 19 juli 2001 - Pagina 5 ra, gelège tdorp In de loop van dit jaar komt de uneente met het beleidsplan kwaliteitsplan Centrum', fooruitlopend op een meerjarig jtvoeringsplan is er in het cen- :um alvast een onderhoudsronde ian de gang. Vooral op aandrin- en van de centrumwinkeliers ordt de bestrating op diverse lekken verbeterd. De gemeente had voor dit jaar fOO.OOO gulden uitgetrokken voor Je uitvoering van het kwaliteitsplan Centrum'. Nu dit eleidsplan er nog niet is vindt op erhaaldelijk verzoek van de centru- londernemers een onderhoudsron- e plaats. De slechte staat van de estrating in het centrum was niet Heen de winkeliers een doorn in iet oog. Want ook het wijkplatform nde bezoekers van het centrum uit- ;n al lange tijd hun ergernis over de slechte begaanbaarheid van het win kelgebied. Na een fikse regenbui ontstaan door verzakkingen hinder lijke waterplassen, ondermeer in de Passage en de Grotestraat. HERBESTRATING De ongelijke bestrating levert voor minder mobiele centrumbezoe kers problemen op. Momenteel vindt daarom op diverse locaties herbestrating plaats. De kosten bedragen 315.000 gulden. Vorige maand is de onderdoor gang bij de Gouden Leeuw van een goede en vandaalbestendige open bare verlichting voorzien, "s Avonds en 's nachts nodigt deze vrij donkere onderdoorgang uit tot onge wenste activiteiten welke tot vervui ling en overlast leiden', zo schrijft de gemeente in haar nota. Om de stankoverlast als gevolg van 'wild- plassen' tegen te gaan worden de onderdoorgangen bij De Gouden Leeuw en De Omloop voortaan twee keer per week gereinigd. De 'versleten en onooglijke' glasbakken in De Gouden Leeuw en 't Liene zijn onlangs vervangen door nieuwe bakken. Na volgend jaar komen hier ook ondergrondse containers. Op de Grote Markt, Schouwburgplein en Gouden Leeuwpad zijn extra afval bakken geplaatst om het straatvuil te verminderen. TOEZICHTHOUDER Op het Schouwburgplein zijn beschadigde muurtjes hersteld en is de grote lichtmast enkele meters richting bioscoop verplaatst omdat de mast omringd werd door boom takken. Door het inzetten van een toe zichthouder moet voortaan snel gehandeld worden bij vervuiling, vernieling, schade en overlast in het winkelcentum. Want Venray, met een verzorgingsgebied van 75.000 inwoners, wil nog aantrekkelijker worden als centrumgemeente. Daarbij hoort een aanzienlijke kwa liteitsverbetering van de openbare ruimte. In juni zijn er vier nieuwe rijwiel- rekken geplaatst. Op het trottoir bij de Rabobank, voor de bioscoop en aan de voorzijde van de schouwburg tegenover de Rabobank. Om schade aan bomen te voorkomen worden op het Henseniusplein en het pleintje in De Bleek, bij elektro Martens, rond om tien bomen boombeugels aange bracht. Al deze maatregelen verben een investering van in totaal 380.000 gulden. De resterende 120.000 gul den wordt achter de hand gehouden om met incidentele onderhouds- maatregelen snel te kunnen reageren op nieuwe ergernissen. 4*""f HOV0NIEI Venray 0478-571800 Een 24-jarige man uit Venray is isdagmorgen aangehouden in zijn •oning op verdenking van uitgifte [an vals geld in april van dit jaar. Jij ruilde een vals briefje van DM fiÓO voor 100 gulden bij een 57-jari- e man uit Blerick. De man is voor erder verhoor ingesloten en in de oop van de dag in vrijheid gesteld. )e zaak zal worden afgehandeld loor middel van snelrecht. Een inwoonster van Overloon leeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnee, fermoedelijk liet zij haar beurs ach- er op een kraam op de wekelijkse narkt in Overloon. Na thuiskomst niste zij haar portemonnee. Toen zij erugging bleek de knip verdwenen e zijn. De beurs was gevuld met geld en persoonlijke pasjes. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Joost en Gitte Jansen maken cruise met Rooyland Nee, met een zonvakantie aan de Spaanse of Franse zuidkust kun je Joost Jansen (31) uit Venray echt niet blij maken. De eigenaar van een vrachtschip van zestig meter lang en zes meter breed stapte maandagmiddag met zijn vrouw Gitte 'op zijn eigen 'Loveboat' om een 'cruise' over de waterwegen in Nederland te maken. "Veel mensen weten niet hoe prachtig Nederland is vanaf het water", weet de schipper uit ervaring. "Natuurlijk sta ik het hele jaar al op de boot, maar ik kan me gewoon geen mooiere vakantie voorstellen." Want de Rooyland is Jansens trots. "Ruim een jaar geleden heb ik dit vrachtschip gekocht. Ik vervoer uitgebaggerde zand en grind van Kessenich naar de betonfabriek in Grave. In totaal kan ik in het schip 600 ton vracht laden." De ondernemer is geboren en getogen in Wellerlooi, waar hij de liefde voor het water met de paple pel ingegeven kreeg. "Mijn vader Piet had een prachtige zeilboot Schipper Joost Jansen is samen met zijn vrouw Gitte.op vakantie met de Rooyland, een vrachtschip van zestig nieter lang en zes meter breed. waarmee we regelmatig op het Leukermeer gingen varen. Prachtig vond ik dat, al die bootjes op het water. En dus wilde ik later schipper worden." Het was dan ook geen wonder dat hij naar de Schippersschool in Grave en de Zeevaartschool in Rotterdam ging, om de fijne kneep jes van het vak onder de knie te krij gen. Na zijn studie ging Jansen aan de slag op een sleepboot van de internationale rederij Smit-Tak, waardoor hij heel wat van de aard bol te zien kreeg. "Smit-Tak heeft opdrachtgevers over de hele wereld. Ik ben onder andere in de Verenigde Staten, Taiwan en Japan geweest." Enkele jaren later stond Jansen achter het stuurwiel van een gastan ker, om onder andere chemicaliën en zoutzuur over zeeën en rivieren te vervoeren. "Maar toen een vriend Burgemeester Waals overhan digt op donderdag 19 juli in Amsterdam een cheque van 90.000 gulden aan het hoofddistri butiecentrum van Herbalife in Venray. Gezien het bedrijfsbelang, de werkgelegenheidseffecten en de arbeidsmarktrelevantie van de vesti ging van Herbalife, is door de gemeente Venray een bedrag van 90.000 gulden beschikbaar gesteld. Het scholingsproject van Herbalife past namelijk uitstekend in de Stimuleringsregeling en in het arbeidsmarktbeleid van de gemeente Venray. Donderdag zal Herbalife de co- financierders bedanken voor hun bijdragen en zal het Venrayse bedrijf tevens een schenking doen aan een door Herbalife gekozen goed doel: 't Freulekeshuus in Venray. STIMULERINGSREGELING De gemeente Venray hanteert sedert medio 1998 de Stimuleringsregeling bij acquisitie- Irajecten. De regeling is met name gebaseerd op het .scheppen en behouden van werkgelegenheid in de gemeente. Door middel van het geven van deze impuls stimuleert de gemeente het in dienst nemen van werklozen en het opwaarderen van het menselijk kapitaal en de vesti ging van nieuwe bedrijven binnen de gemeente. De toepassing van deze regeling heeft deel uitgemaakt van de acquisitie medio 1998 van Herbalife voor Venray. Onder bepaalde voorwaarden (aanbieden dienstverband,, gecertifi ceerde opleidingen, aantal werklo zen enz.) is door middel van het samenwerkingsverband tussen de gemeente Venray, Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening, LIOF en Arbeidsbureau Venray het scho lingsproject Herbalife opgezet. De vestiging van Herbalife in Venray ging gepaard met een fors aantal nieuwe arbeidsplaatsen. Vanaf de start werden 55 medewer kers in dienst genomen door het bedrijf en opgeleid tot warehouse- medewerker, heftruckchauffeur en ploegbaas. Dit aantal groeit tot het jaar 2001 tot circa 90 arbeidsplaat- PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ sen. Als uitgangspunt is genomen dat 60% van dit aantal bij aanvang werkloos is en dat 40% van de medewerkers wordt bijgeschoold. Deze opzet en werkwijze hielden in, dat het project in aanmerking kwam voor 45% EFS-subsidie en dat de resterende 55% co-financiering (onder andere gemeente Venray en Arbeidsvoorziening) uit andere bronnen gefinancierd moet worden. me 1,5 jaar geleden wees op de mogelijkheid om een eigen vracht boot te kopen, heb ik de knoop doorgehakt en ben ik voor mezelf begonnen. En dat bevalt me uitste kend." Een naam voor de boot, die meestal in de haven van Cuijk voor anker ligt, was zo bedacht, zegt Jansen. "We reden langs TBS-kli- niek 'de Rooyse Wissel' en dat bracht ons eigenlijk op de naam Rooyland. 'Rooy' staat immers voor Venray en grond en zand is land... Rooyland dus! GOMLEET HUIS Samen met zijn vrouw Gitte vaart de schipper 'de toeristische route'. "We gaan maandagmiddag (afgelo pen maandag) op weg en hopen donderdag via het Ysselmeer in Medemblik aan te komen, waar mijn vader en moeder en mijn broer Ruud wonen. Ruud is marinier en werkt bij de Koninklijke Marine in Den Helder. Op de terugweg leggen we nog even aan in Amsterdam, waar we een bezoekje brengen aan een nichtje van Gitte." De boot heeft onder andere drie ruime slaapkamers, een woonkamer met tv en radio, een badkamer, een keuken en een ruim dek waar het goed toeven is, tenminste.... als het droog is. "De Rooyland is gewoon een compleet huis en is van alle gemakken voorzien. Wij kunnen ons geen beter hotel voorstellen", zegt Jansen trots. "Het is alleen te hopen dat het weer wat beter wordt." PEEL EN MAAS 'n abonnement waard KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum BIJ ONS VINDT U BIFOCALE CONTACTLENZEN MET EEN VERAFLEESDEEL VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 VAM i HEBBEN RU»N*e opgeleide ,t 1 contactlensspecialiste Parkeerverbod en fietsers in beide richtingen Eind september gaat de recon structie van de Paterslaan en de Henseniusstraat van start. Het wegdek, riolering, groen en ver lichting worden vervangen. In de Henseniusstraat verandert het meest. De parkeergelegenheid verdwijnt en fietsers mogen de straat voortaan in twee richtingen inrijden. Het éénrichtingsverkeer voor auto's blijft wel gehand haafd. Vorige week woensdag vond in het gemeentehuis een informatie avond plaats waar 21 buurtbewoners op af kwamen. Verkeerskundige Job Drenth vertelde dat in de toekomst veel minder auto's gebruik zullen maken van de Henseniusstraat. Dit heeft alles te maken met de ontwikkelingen in De Gouden Leeuw. Op de huidige parkeerplaats achter Albert Heijn komt woning bouw en de bewoners kunnen hun huizen dan nog alleen vanaf de Langeweg bereiken. Daardoor wordt de Henseniusstraat ontlast. Dat de fietsers voortaan ook vanaf de noordzijde de straat inmogen heeft alles te maken met de uniel ocatie van het Raayland College. Veel fietsende scholieren maken dan gebruik van de noord-zuid verbin ding door het centrum via de Schoolstraat en Henseniusstraat. De werkzaamheden aan beide wegen kunnen pas beginnen als het kruispunt bij de Paterskerk helemaal klaar is. Hiermee wordt direct na de bouwvakvakantie begonnen. Het gerenoveerde kruispunt moet in ieder geval voor het weekeinde van 8 en 9 september weer open zijn. Want dan wordt het WK-duathlon in Venray gehouden. De planning is dat eind september wordt gestart met de renovatie van de Paterslaan. Het gedeelte vanaf de Paterskerk tot aan het kruispunt met de Langstraat. Dit werk zal zeven tot acht weken duren. Dan is het inmiddels half of eind november. Daarna wordt pas de Henseniusstraat onder handen geno men. Vanwege de invallende winter zullen de werkzaamheden aan deze straat wellicht overlopen naar het voorjaar van 2002. PATERSLAAN De riolering in de Paterslaan hoeft alleen in het oostelijk gedeelte, tus sen Patersstraat en Henseniusstraat, vervangen te worden. De Paterslaan krijgt een rijweg van vier meter breed met aan weerszijden rode fietsstroken. Op het kruispunt met de Henseniusstraat/Kruisstraat wordt een plateau aangelegd. Langs het plateau, aan de westzijde voor snackbar Anytyme, komt een voet gangersoversteekplaats (VOP) om de Paterslaan veilig te kunnen over steken. Overigens komen er aan weerszijden van het aan te leggen plateau bij de Paterskerk twee VOP's. Langs het bestaande plateau Langstraat/Langeweg komen even eens twee VOP's. De aanpassing van dit laatste plateau, dat niet goed vol doet, wordt tijdens de werkzaamhe den meegenomen. De parallelweg langs de Paterslaan wordt geheel gereno veerd. Het straatje krijgt een beklin- kering en schuift iets op in de rich ting van de huizen. De huidige parkeerplaatsen verdwijnen. Daardoor komt er aan de- andere kant ruimte voor veertien parkeer vakken die haaks op de weg komen. Er komt betaald parkeren met het hoogste tarief óm langparkeerders te weren. De vakken zijn bestemd voor een kort bezoek aan de apotheek op fysiotherapie. De bewoners behou den er hun vergunningen. De vier parkeervakken voor Cor Paint blij ven voorlopig gehandhaafd zonder betaald parkeren. De vier bomen in de brede groen strook tussen de parallelweg en Paterslaan moeten verdwijnen. Volgens John Beeren zijn de bomen ziek. "Ze hebben allemaal de schim melziekte en zijn ten dode opge schreven. Ook de kleinere bomen, vooral sierperen, die tussen de parallelweg en de huizen staan wor den gekapt. Uiteraard komen er bomen voor terug. Welke dit worden is afhankelijk van de inrichting van het Franciscanenpark aan de over zijde van de Paterslaan. De bomen- keuze wordt daarop afgestemd." HENSENIUSSTRAAT In deze straat is geen ruimte voor groen. Daarvoor staan de huizen te dicht op de weg. De zeventien par keervakken die nu zowel links als rechts liggen verdwijnen allemaal. De zes vergunninghouders kunnen hun auto voortaan parkeren in de aan te leggen vakken van de paral lelweg langs de Paterslaan. De her inrichting van de Henseniusstraat loopt door tot aan het begin van de Langstraat. Ter hoogte van het pand van huisarts De Vocht. De riolering wordt vervangen door een bredere buis. Daardoor moet de waterover last, na een stortbui, op enkele plaat sen op de Paterslaan voortaan tot het verleden behoren. De Henseniusstraat krijgt naast sierver- lichting ook sierbestrating. De weg wordt Tets smaller gemaakt, van 4,9 naar 4,5 meter. Op termijn wordt het een 30 km-straat. De fietsers krijgen hier geen apar te stroken. "Het fietsen in de ver keerde richting gebeurt nu nog ille gaal. Dit zal alleen maar toenemen en dat valt voor de politie niet meer te controlen. Vandaar dat fietsers voortaan in beide richtingen door de Henseniusstraat mogen", zei Job Drenth. Enkele bewoners vroegen of er kort geparkeerd mocht worden bijvoorbeeld voor het uitladen van goederen of boodschappen. Job Drenth: "Er geldt een parkeerver bod. Maar als het kortstondig is mag dit alleen aan de rechterzijde van de straat." Hij beloofde dat hij de par keerwachters erop zou attenderen om dit door de vingers te zien. De straatbewoners wezen erop dat., regelmatig op het troittoir gepar keerd wordt. Vooral door de bezoe kers van de beide coffeeshops. "Daar zal wel streng op gecontro leerd worden. Zonodig zullen er over een grote lengte paaltjes geplaatst worden zodat dit niet meer kan", aldus verkeerskundige Drenth. Voordat de werkzaamheden eind september beginnen wordt er nog een uitvoeringsavond gehouden. Dan zijn de precieze data van de werkzaamheden bekend en worden enkele praktische zaken, zoals de bereikbaarheid, besproken. In het najaar van 2001 wordt gestart met de aanleg van riole ring in het buitengebied van Ysselsteyn. Na Merselo is Ysselsteyn het tweede duster in een mammoetoperatie die in 2006 het gehele Venrayse buitengebied' op het rioolstelsel moet hebben aangesloten. De gemeente Venray heeft ervoor gekozen om alle 1200 woningen of bedrijven, die nog geen riolering hebben, in het plan op te nemen. De totale kosten van het project bedra gen 20,7 miljoen gulden wat neer komt op ruim 17.000 gulden per aansluiting. De gemeenteraad heeft in maart 2000 besloten dat 10.000 gulden voor rekening van de gemeente komt. De bewoners in het buitengebied zijn tot aansluiting verplicht. Dit vergt wel een behoor lijke investering van 7.182 gulden. Daarbij komen nog legeskosten voor de vergunning van 73,85 gul den, de jaarlijkse heffing van het zuiveringschap van 251,40 gulden en de gemeente rioolheffing van 244 gulden per jaar voor de eigenaar/gebruiker. Deze tarieven gelden voor 2001 en worden jaar lijks aangepast. AFVALWATER De drukriolering wordt tot aan de perceelsgrens gelegd. De bewoners moeten er zelf voor zorgen dat hun afvalwater op dit hoofdriool wordt aangesloten. Het riool is niet bestemd voor hemelwater. Dit scho ne water hoeft namelijk niet naar de rioolzuivering. De bewoners moeten voor het 'schone' water zelf een voorziening treffen. Bij de presen tatie van de plannen reageerde des tijds niet iedereen even enthousiast. Öp verzoek van de gemeenteraad mag het bedrag van 7.182 gulden ook in 36 termijnen van 225,06 gul den voldaan worden. In maart 2001 is gestart met het cluster Merselo. De riolering naar de circa honderd percelen is inmid dels aangelegd en de laatste pompen zijn afgelopen week in het systeem geplaatst. Als de riolering de testen goed doorstaat dan kunnen vanaf augustus de eerste Merselonaren aansluiten. De vergunningen zijn al afgegeven en de bewoners krijgen hiervoor nog persoonlijk bericht INFORMATIEBIJEENKOMST Vorige week donderdag werd in zaal Roelanzia een informatiebij eenkomst gehouden voor het cluster Ysselsteyn. Met zo'n tachtig belang stellenden was de opkomst groot. Ysselsteyn, met circa 240 aanslui tingen, wordt verdeeld in drie gebie den: noord, west en oost. 'Noord' is in oktober de eerste fase die wordt uitgevoerd. Het omvat 30 tot 35 per celen ten noorden van de Deurneseweg (Peelweg en Kempkensberg). De Deurneseweg, Merselesepeel en Pastoor Jacobspeel behoren tot een ander cluster en komen pas in 2002 aan de beurt. De tweede fase is 'west' met de straten Heidsepeelweg, Zeilbergseweg, Timmermannsweg, Paardekopweg en Ringweg. De derde en laatste fase is 'oost': Ysselsteynseweg, Groeneweg, Pottevenweg, Rouwkuilenweg, Ontginningsweg, Steegsepeelweg, Peelken, Puttenweg, Moostdijk, Eijkenhofweg en Veulensewaterweg. De aanvraagfor mulieren voor een vergunning op de rioolaansluiting zijn inmiddels ver stuurd. Voor 'noord' moeten de aan vragen voor 1 september binnen zijn. Voor 'west' en 'oost' geldt respectievelijk 1 oktober en 1 december. BEZWAAR Arthur Rijken, coördinator van het project, vertelde dat in Merselo op drie of vier bewoners na iedereen zich vrijwillig had aangemeld. Op vragen uit de zaal antwoordde Rijken dat er bezwaar kan worden gemaakt als de gemeente de aanslui ting oplegt. Mensen, die problemen hebbgn met de betalingsregeling, kunnen een persoonlijke afspraak maken waarna een oplossing wordt gezocht. Indien bewoners zich nu niet aansluiten maar dit later toch willen dan geldt een hoger tarief. In plaats van 7.182 gulden moet dan 11.182 gulden betaald worden. In twee gevallen geldt de 'bestuurs dwang' voor aansluiting niet. Als het pand verder dan veertig meter van het hoöfdriool afligt. Bovendien geldt er een ontheffing indien het afvalwater, in combinatie met bedrijfsafvalwater, in de gierkelder geloosd wordt en vervolgens wordt uitgereden over het eigen land. Ieder perceel krijgt één aansluiting, ook als het gesplitst is in een woon- en bedrijfsgedeelte. Voor extra aanslui tingen moet het volledige bedrag van circa 17.000 gulden betaald worden. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5