Handtekeningactie voor een veilig Schaartven Rechter: Boxmeer in gebreke gebleven 50% VvGI start met herstructurering Privatisering sportzalen eindelijk rond Fusie basisonderwijs in zicht Gunhoek Water kwaliteit bewaken Opslag diermeel in Elsendorp Jaarmarkt in Venray Buurjongen voorkomt i brand TRASfoP^T1,D W05&ans.bs I'rancesca l PASSIE PEEL EN MAAS donderdag 12 juli 2001 - Pagina 7 Nieuwe werkgroep steunt plannen exploitant Bouten Door de Stichting 'Vrienden van 't Schaartven' is veel actie gevoerd tegen een hekwerk rond om 't Schaartven en het heffen van entreegelden. De ideeën van exploitant Bouten worden door deze stichting in een negatief dag licht gesteld. Toch zijn er binnen de gemeente Boxmeer ook inwo ners die zich wel kunnen vinden in de plannen van exploitant Bouten. Door enkele inwoners van de gemeente Boxmeer is nu de werk groep 'Een Veilig Schaartven' opge richt. Voor hen is een veilig en schoon 't Schaartven erg belangrijk. Zij hebben zich als doel gesteld om ook de stem te laten horen van inwoners die zich wel in de ideeën van exploitant Bouten kunnen vin den. KORT GEDING De werkgroep voelt zich gesteund door de uitspraak van het kort geding van exploitant Bouten tegen het gemeentebestuur met betrekking tot de parkeergelden. In deze uit spraak heeft de rechter namelijk gemeend op te moeten merken dat de huidige exploitatiebijeenkomst tussen de exploitant en de gemeente Boxmeer voor ontbinding in aan merking komt vanwege de vele ver anderde omstandigheden sinds de sluiting ervan. In de eventueel nieuw te sluiten overeenkomst wil de exploitant onder andere laten opnemen dat er een hekwerk rond om de recreatiepias geplaatst mag worden en dat er entreegelden gehe ven mogen worden. Het plaatsen van een hekwerk en het vragen van entreegeld maakt het volgens Bouten en de werkgroep mogelijk om van 't Schaartven een veilig en schoon recreatiegebied te maken. Daarnaast zullen er meerde re sanitaire voorzieningen worden geplaatst als douches en toiletten en er zal een horecapaviljoen gebouwd gaan worden. 'Al met al zullen deze faciliteiten met daarbij schoon zwemwater en het hekwerk tot een veilig en schoon recreatiegebied 't Schaartven leiden. Een recreatiege bied waar je zonder zorgen met je kinderen naar toe kunt gaan, tegen een lage onkostenvergoeding', laat de werkgroep 'Een veilig Schaartven' in een persbericht weten. 'Exploitant Bouten praat over een jaarkaart van 30 gulden of 1,50 tot 2,50 gulden per dag. Dus goed betaalbaar, ook voor gezinnen. Want tenslotte zullen de genoemde faciliteiten en het onderhoud ervan bekostigd moeten worden'. Binnenkort gaat de werkgroep in winkels, cafés en restaurants in de gehele gemeente Boxmeer handte keningenlijsten verspreiden. Hierin wordt aan inwoners gevraagd een handtekening te plaatsen 'ter onder steuning van een veilig en schoon Schaartven voor nu en in de toe komst'. Vervolgens worden alle handtekeningen op een ludieke wijze aangeboden aan het college van B en W van de gemeente Boxmeer. TjE^'De Hoveniers ggSS HOV0NIEI voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Venray 0478-571800 In het afgelopen jaar zijn 218 mel dingen van burgers ontvangen over de waarneming van vuil water in Limburgse beken, meren of vennen. Dit aantal is gelijk aan dat in 1999. Burgers die watervervuiling consta teren, kunnen daarvoor het gratis nummer 0800-0341 bellen. Medewerkers van het Zuivering schap Limburg of Rijkswaterstaat nemen na elke melding direct actie om de melding te onderzoeken. Snelle meldingen over vuil water of vissterfte kunnen grotere problemen voorkomen. Met name in de zomer is er bijvoorbeeld altijd een groter risico op botulisme. Er is een oplossing gevonden voor het acute gebrek aan opslag ruimte voor het diermeel dat niet direct kan worden vernietigd. Met ingang van maandag aanstaande kan het meel tijdelijk worden opgeslagen op defensieterreinen, zo hebben de ministers Brinkhorst (LNV), Pronk (VROM), Borst (VWS) en staatse cretaris Van Hoof (Defensie) maandagmiddag besloten. De opslag zal maximaal een jaar duren. De eerste locatie die in aan- I merking komt is Elsendorp net over de provinciegrens bij Venray. De colleges van de betrokken pro vincies en gemeente werden maan dag nog door de betrokken ministers in een gezamenlijke brief geïnfor meerd. De grote diermeel voorraad is ont staan, doordat diermeel in verband met BSE niet meer in veevoer mag j worden verwerkt. Er is momenteel i onvoldoende verbrandingscapaciteit om de grote voorraad diermeel weg te werken. Het diermeel zal daarom tijdelijk moeten worden opgeslagen. Op basis van een advies van het RIVM is het ministerie van VWS tot de conclusie gekomen dat er geen gevaar voor BSE-besmetting als gevolg van de opslag of verbran ding van diermeel. Naast tussenop lossingen als opslag, werkt het ministerie van LNV ook actief aan meer definitieve oplossingen. Zo exporteert Nederland momenteel diermeel naar Duitsland en wordt aan de directies van energiecentra les, vuilverbrandingsovens en cementindustrie gevraagd of zij hun inspanningen om het diermeel te verbranden kunnen opvoeren. Naar alle waarschijnlijkheid zal de komende week duidelijk worden hoe snel zij daaraan gehoor kunnen geven. Burgemeester te laks tegen wildparkeren 't Schaartven Piet Bouten, exploitant van 't Schaartven bij Overloon, mag geen hekwerk rond de recreatie- plas plaatsen en geen entree hef fen. Dat is de uitspraak van rech ter Rullman van de rechtbank in Den Bosch in het kort geding dat Bouten tegen de gemeente Boxmeer had aangespannen. Wél wordt de gemeente Boxmeer ver oordeeld tot het betalen van een voorschot van 10.000 gulden wegens gederfde parkeergelden. De rechter vindt namelijk dat de gemeente Boxmeer in gebreke is gebleven, omdat burgemeester Bouwmans de politie opdracht had moeten geven tegen het wild- parkeren op te treden. Volgens Bouten is de beheers baarheid van vernielingen, diefstal, vandalisme en dreigementen bij 't Schaartven in de praktijk onmoge lijk zonder een hekwerk en nopen nieuwe wettelijke eisen op het gebied van hygiëne en speeltoestel len hem tot investeringen die het heffen van entreegeld nodig maken. Daarnaast speelt voor hem een grote rol dat hij een deel van de inkomsten die hij zou moeten ont vangen uit parkeergelden, derft omdat het parkeerverbod in de omgeving niet door de politie wordt gehandhaafd. De vorderingen van Bouten tot het gedogen van het plaatsen van een hekwerk en entreeheffing werden vorige week door de rechter afgewe zen. Maar de gemeente Boxmeer moet Bouten wel een voorschot van 10.000 gulden wegens gederfde par keergelden betalen, omdat de recht bank vindt dat 'de gemeente in staat moet worden geacht om de politie bereid te vinden om binnen redelij ke grenzen tot een handhavingsbe leid met betrekking tot parkeren rond 't Schaartven te komen'. GEMISTE PARKEERGELDEN De exploitant heft parkeergeld op zijn eigen parkeerterrein. Bezoekers van 't Schaartven die niet willen betalen, parkeren hun voertuig elders in het gebied. Daar geldt ech ter een parkeerverbod. De politie Op maandag 23 juli a.s. wordt in Venray weer de jaarmarkt gehou den. Net als in voorgaande jaren hebben horeca, marktkooplieden en winkeliers elkaar weer gevonden om van deze dag een gezellig feest te maken. De markt begint die dag al om 10.00 uur en ook de Venrayse winkels en terrassen zullen vanaf dat tijdstip geopend zijn. Ook wordt weer hét; traditionele standwerkersconcours gehouden. Zo'n 25 standwerkers demonstreren hun beste verkooptechnieken met de aller aardigste producten; Ook is voor de jaarmarkt het aantal standplaatsen uit gebreid. Behalve dat er talloze koopjes te verkrijgen zijn is ook aan de gezellig heid gedacht. Zo speelt er weer een looporkest, is de clown Ome Ko terug in Venray, is er een springkussen op de Grote Markt en een draaimolen op het ..'Schouwburgplein. Deze attracties zijn die dag gratis voorde kinderen. Kortom, gezelligheid voor groot en klein op maandag 23 juli a.s. Recreatiepias 't Schaartven houdt de gemoederen in de regio Venray de laatste week weer behoorlijk bezig- heeft echter nooit bonnen uitge deeld. Ze heeft met de gemeente Boxmeer afgesproken dat het uitde len van bekeuringen een lage priori teit heeft. Over de klacht van de beheerder dat hij door nalatigheid van Boxmeer geen inkomsten heeft uit parkeergelden, geeft de rechter hem groot gelijk. De rechter vindt dat de burge meester laks gedrag kan worden verweten, 'omdat hij als korpsbe heerder van de politie in staat moet worden geacht de politie bereid te vinden op te treden tegen foutpar- keerders'. De gemeente Boxmeer kan volgens de rechtbank echter niet gedwongen worden om een hek werk rond de recreatiepias te plaat sen en het heffen van entree goed te keuren, omdat de bestaande over eenkomst tussen Bouten en de gemeente daarin eenvoudigweg niet voorziet. Volgens de rechter kan de over eenkomst verscheurd worden, omdat sinds de totstandkoming ervan zo veel is veranderd dat Bouten er in alle redelijkheid niet meer aan gehouden kan worden. Een andere rechter die alles tot op de bodem uitzoekt, het betrof dit keer een spoedeisend geding, zal volgens de rechter Rullman zeker tot de conclusie komen dat de over eenkomst tussen Bouten en de gemeente Boxmeer over het beheer van 't Schaartven moet worden ont bonden. Met andere woorden: de kans is groot dat Piet Bouten onder de overeenkomst uit kan. Burgemeester en wethouders van gemeente Boxmeer besloten dins dag in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van de rechter. "De rechter heeft de vorderingen van Bouten op twee punten duidelijk afgewezen, namelijk het zetten van een hekwerk en het heffen van entree. Wél is de gemeente veroordeeld tot het beta len van een schadevergoeding van 100.000 gulden voor gederfde par keergelden, te beginnen met een voorschot van 10.000 gulden. Wij vinden de onderbouwing hiervoor te zwak en vragen ons af waar de rech ter een bedrag van 10.000 gulden vandaan haalt. Dat bedrag is een slag in de lucht", zegt wethouder Fleuren. "Burgemeester Bouwmans heeft er binnen het regionaal college bij de politie regelmatig op aange drongen de parkeerhandhaving een hogere prioriteit te geven." OP ONZE DAMESAFDELING NU 3LQUSESPANTALONSTSHIRTSBLAZERSJASJE< <OSTUUMSSHIRTSJACKSVESTENMANTELSSWE VTSJEANSTRUIENCOATSBLOUSESPANTALONS1 3HIRTSBLA ZERS JAS JESKOSTUUMSSHf RTS JACKSVESTENMANTELSSWEATSJEANSTRUIEN lOATSBLOUSESPANTALONSTSHiRTSBLAZERS JAS JESKOSTUUMSSHIRTS JACKS VESTENKi AN fELSSWEATS JEAN STRUiE NCO ATSB LOUSES P£ '•ITALONSTSHIRTSBLAZERSJAS JESKOSTUUM sSHf RTS JAC KSVESTENMANTELSS WE ATS JEANS rR!Jt£NCOATSBLOUSE5PANTALONSTSHIRTS8L4 JERSJASJESKOSTUUMSSHIRTSJACKSVESTEN 4 ANTELSSWEATSJEANSTRUIENCOATSBLOUS :SPANTAL0NSTSHIRTS8LAZERSJASJ£SKC iTUUMSSHIRTSJACKSVESTENMANTELSSWEAT 5JEANSTRUIENCOATSBLOUSESPANTALONS rSHIRTSBLAZERSJASJESKOSTUUMSSHIRT »JACKSVESTENMANTELSSWEATSJEANSTRU!E VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer. Breda, Oss Een oplettende achterbuurjongen zag donderdagavond vuur door het keukenraam van zijn achterbuur- vrouw en sloeg direct alarm. Buurtbewoners braken de achter- deur van de woning aan de Etnalaan open en blusten het vuur dat onstaan was door een oververhitte fritespan. De 50-jarige bewoonster was op dat moment niet thuis. Zij verkeerde in de veronderstelling het gas onder de pan uit gedaan te hebben. Door het vuur liep de hele woning roet- eri rookschade op. IICHllUS DE DOICISTRUT18 SEÏEIUM IEL 077-4671555 iriiiiisuma 00 n 17.1t 1 11 ii-ici Het Vincent van Gogh Instituut in Venray gaat van start met de herstructurering. Op 10 juli besloot de Raad van Bestuur van het VvGI over te gaan tot de uit voering van de herstructurering en de bezuinigingsplannen. De Cliënten- en de Familieraad zijn positief over de bezuinigingsplan nen. Met de Cliëntenraad is overeen stemming bereikt over de missie. Nu wordt er een overeenkomst gesloten tussen de Raad van Bestuur, Cliëntenraad en Familieraad. De partijen zijn over eengekomen dat bij de uitvoering van het plan van aanpak van de Raad van Bestuur de cliënt én het primair proces centraal staan. De ondernemingsraad (OR) heeft zich opgeheven, maar tegelijkertijd aan de Raad van Bestuur het voor stel gedaan dat een aantal leden wil meewerken met het organiseren van algemene verkiezingen.De Raad van Bestuur is blij met dit initiatief en ondersteunt dit van harte. Op 13 augustus aanstaande vindt de verhuizing plaats naar het Regionaal Centrum in Weert. In Venray worden de toekomstige regionale centra voor Venlo, Roermond en Venray virtueel inge richt. Op deze manier worden cliën ten en medewerkers voorbereid op de toekomstige situatie. Het succesvolle project in Horst waar twaalf cliënten in vier wonin gen verblijven, wordt uitgebreid met zes cliënten. Het doel van dit project is dat mensen zelfstandig gaan wonen. De uitbreiding van het project in Horst en een innovatieve organisatie van zorg bij de divisie Woonbegeleiding, bieden meer ruimte voor zelfstandigheid van cliënten en een meer doelmatige inzet van medewerkers. De Forensisch Psychiatrische Afdeling, waar nu zes cliënten ver blijven, wordt vanaf 13 augustus uitgebreid tot 13 cliënten. In 2004, als de nieuwbouw klaar is, heeft deze afdeling een omvang van 24 cliënten. Het Vincentiushuis wordt gereno veerd. In overleg met cliënten en medewerkers krijgen cliënten zoveel mogelijk de beschikking over een eigen kamer. Daarnaast Al vanaf 1 september 2000 exploiteert ESG uit Bergen de binnensportaccommodaties in de gemeente Venray. Het heeft bijna een jaar geduurd voordat de laat ste knelpunten rond de privatise ring zijn opgelost. Vooral de vast stelling van achterstallig onderhoud en de bijdrage in de vaste lasten vormden een struikel blok. De exploitatieovereenkomst kan daarom nu pas worden ondertekend. ESG heeft voor haar activiteiten in Venray de dochtermaatschappij ESG Venray opgericht. Deze BV in oprichting krijgt van de gemeente een eenmalige vergoeding van bijna vijf ton. ESG heeft in alle accom modaties een zogenaamde 'nulme ting' uitgevoerd naar achterstallig onderhoud. Het bedrag hiervan is vastgesteld op 173.000 gulden. Voor het niet uitgevoerde onderhoud door de gemeente in 2000 ontvangt ESG 235.000 gulden. Projectkosten ver vangen schrobmachines en het ver vangen van de de matten in de gym zaal in Brukske brengen de totale vergoeding op 496.700 gulden. Naast deze eenmalige bijdrage ontvangt ESG jaarlijks een vergoe ding voor vaste lasten, onderhoud en verzekeringen. Dit bedrag is vast gesteld op 305.826 gulden per jaar. Voor het onderwijsgebruik heeft de gemeente een garantie afgegeven aan ESG van 203.780 gulden. Sporthal De Wetteling (zie elders in dit blad) en de gymzaal aan de Langeweg vallen buiten de overeen komst. Het sportlokaal aan de Langeweg wordt overgedragen aan gymnastiekvereniging St. Chris- toffel. Het schoonmaken van deze gymzaal werd voorheen uitgevoerd door de NLW bedrijven voor 11.257 gulden per jaar. Dit bedrag is nu niet meer toereikend waardoor de gemeente jaarlijks 7.000 gulden moet bijpassen. "Het heeft veel tijd en moeite gekost om alles op een rijtje te krij gen", erkende wethouder Houba (VVD) donderdag in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport. Tom van den Hoek (fractie Van de Vorle) stelde enkele kritische vragen. Hij had klachten vernomen over het schoonmaken van de sportzalen. Ook heeft ESG een bedrijf inge schakeld om sponsors te werven voor permanente reclame. "Zij halen niet alleen de sponsors bij de vereni gingen weg", zei Van den Hoek. "Tevens kunnen de verenigingen hun eigen reclame niet meer voeren. Terwijl de sportclubs afhankelijk zijn van sponsorinkomsten." Wethouder Houba zei het niet juist te vinden dat ESG sponsors van de clubs benadert. "Dit moeten we met ESG bespreken Want het mag elkaar niet bijten." Ambtenaar Bert Suilen meldde dat de permanente reclame niet exclusief is. "De verenigingen kunnen gewoon hun eigen reclame mogelijkheden blijven uitoefenen." Van den Hoek had ook vernomen dat de clubs vijftien procent meer huur moeten betalen voor de kosten van een beheerder. Suilen antwoord de dat dit vooral een wens van de verenigingen zelf is. "Zij hebben in het verleden meerdere malen gevraagd om een beheerder. Die is er nooit geweest want er was alleen sleutelbeheer. Als ESG een beheer der aanstelt dan zijn daar ook extra kosten aan verbonden." worden de faciliteiten verbeterd. Hier is een bedrag van 2 miljoen voor beschikbaar. De huishoudelijk assistenten maken voortaan onderdeel uit van de teams in de divisies. Het Facilitair Bedrijf wordt omge vormd tot een dienst, die de 750 clienten kan ondersteunen. Zowel cliënten als medewerkers maken met ingang van 1 oktober voortaan samen gebruik van het res taurant, Le Tambourin. Voor cliën ten wordt er in het restaurant ook een beperkte winkelfunctie gecreëerd. COMMUNICATIE De Raad van Bestuur heeft bij alle divisies het plan van aanpak toege licht. Medewerkers konden hun vra gen en kritiekpunten kwijt. Als ver volg hierop start de Raad van bestuur met ontbijt en lunchbijeen- komsten. Medewerkers kunnen individueel of in groepjes lunchen of ontbijten met de Raad van Bestuur en op informele wijze over leggen of gewoon elkaar beter leren kennen. Omgekeerd kan ook, namelijk dat medewerkers de Raad van Bestuur uitnodigen op de afdeling. Inmiddels is ook de Taskforce vatf start gegaan. Medewerkers van ver-; schillende geledingen en twee exter-' nen bespreken onder andere missie, visie en strategie, kwaliteit van zorg, cliëntenparticipatie en goed werkge verschap. Hun advies is zwaarwe gend. Contacten met samenwerkings partners en andere belanghebbenden buiten de organisatie worden geïn tensiveerd. Zo zijn contacten met de gemeente opnieuw in gang gezet. Concreet heeft dit al geleid tot een trapveldje voor de jeugd van de wijk Anthoniusveld op het terrein van het VvGI. Alle medewerkers die vanaf nu tot november 2001 ervoor zorgen dat er vacatures voor verpleegkundigen ee verzorgenden worden ingevuld, ont vangen een bonus van fl 1000.- (bruto). Op 13 september wordt door de drie schoolbesturen een intentie verklaring ondertekend. De drie stromingen in het basisonderwijs: openbaar, rooms-katholiek en protestant-christelijk gaan zich verenigen in een nieuwe stichting. De nauwe samenwerking tussen de schoolbesturen moet medio volgend jaar leiden tot een fusie. Het primair onderwijsveld in de gemeente Venray kent van oudsher drie stromingen. Het rooms-katho- lieke basisonderwijs is met circa 2.900 leerlingen en 16 scholen de grootste tak. Sinds kort zijn de schoolbesturen gefuseerd tot de Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray (SKPOV). Het besturen van het openbaar onderwijs is een taak van de gemeente. Venray telt drie openbare scholen (De Flierefluit, De Keg en De Landweert) met in totaal 860 leer lingen. Daarnaast is er de prote stants-christelijke school De Hommel die weer onder een ander bestuur valt. De Vereniging Protestant Christelijk Primair Onderwijs (VPCPO). Met de ondertekening van de intentieverklaring wordt een zoge naamde interzuilaire stichting voor primair onderwijs opgericht. Komend jaar wordt de samenwer king op personeel, materieel en financieel gebied verder uitgewerkt. Dit zal medio 2002 moeten leiden tot een fusie. De schoolbesturen zien veel voordelen in een samen gaan. Want er bestaat al op veel ter reinen een nauwe samenwerking. Zoals bij personeelsbeleid, zorgad- viesteam, studiedagen, project Weer Samen Naar School en het compu ternetwerk. De voordelen van een fusie zijn: vermindering bestuurs last, verhoging mobiliteit personeel, betere inzet en bundeling van spe cialismen, bredere financiële basis, verlaging overheadkosten en geza menlijke inkoop van diensten. SAMENWERKING De gemeente Venray gaf in 1999, in het kader van de operatie Keerpunt, aan CBE consultants de opdracht om de bestuurlijke verzelf standiging van het openbaar onder wijs te onderzoeken. De gemeente zit hier namelijk met twee petten op. Enerzijds het lokale onderwijsbeleid uitvoeren en anderzijds het open baar onderwijs besturen. Van de laatste taak wil de gemeente daarom af. CBE kwam tot de conclusie dat een 'interzuilaire samenwerking' tussen de drie schoolbesturen de beste oplossing was. Want sinds 1998 is het wettelijk toegestaan dat besturen van bijzondere en openbafe scholen komen tot een samenwer: kingsbestuur. CBE hield in 2000 een veldonder zoek in het Venrayse onderwijs. Er werd gesproken met besturen, direc ties en medezeggenschapsraden. De nieuw op te richten stichting is hier van het voorlopige eindresultaat. Ondanks de samenwerking en de mogelijke fusie zal er geen 'een heidsworst' ontstaan in het basison derwijs. De levensbeschouwelijke en pedagogisch-didactische identi teit van de scholen dient gewaar borgd te blijven. De drie openbare scholen zullen ook hun 'openbare' karakter behouden. De vrije school keuze van de ouders blijft gegaran deerd. De brede inzetbaarheid van het personeel, een van de grootste voordelen, kent zijn grenzen. Want er wordt rekening gehouden met principiële bezwaren van leerkrach ten bij mogelijke plaatsing op een school met een andere levensbe schouwelijke richting. De leden van de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport konden donderdag instemmen met het voor stel. VVD en Samenwerking hadden moeite met de overschrijding van 15.087 gulden van het budget van 100.000 gulden door CBE. Dit bedrag komt ten laste van de post 'onvoorzien'. Wethouder Kemmelings (PvdA): "Het traject heeft langer gelopen dan verwacht. De extra kosten waren daardoor onvermijdelijk." EEN GoER^^jSmede- IJssalon Pr. BernJbardstraat 30a smaak van de week (13 t.m. 19 juli) uitknippen - vergroten - ophangen

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7