halve prijs Historische dag Veulen Succes kermis kent zijn grenzen Paolo Conté naar Venray Sloop De Wetteling? KINDERAFDELING 650.000 gulden voor De Waan Opruiming WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Voorjaarscollectie en hoogzomercollectie Bandoetere Rongen dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Badkamer-actie METENOME KORTINGEN TOT Hotel restaurant asteria nodigt u uit voor... Winkeldief kortingen tot 50% Heijligers ROClofS WONEN agiit —DONDERDAG 12 JULI 2001 Nr. 28 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS irotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 sdaemail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmünckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) berden Grotestraat 23 5801 BE Venray Mooi weer Het is zomer, de zon schijnt tus- cn de buien door en het is best 'el mooi weer. Komkommertijd oémen ze dat ook wel eens in de ournalistiek. Driekwart van s'cderland gaat deze zomer op akantie. Dus als u dit nu leest ent U nog aan het overwegen wat I in de koffers moet doen of heeft J juist uw koffers weer uitgepakt, let nieuws op deze pagina is dan igenlijk alweer oud nieuws maar mdat U bent weggeweest toch jok gewoon nieuw(s). De vraag is of het in Venray ooi weer is, blijft of misschien og wordt is een aardige om hal- irwege het jaar eens te stellen. hebben de afgelopen maanden et nodige onweer gehad. Denk lan Merselo, de Schouwburg, het ienhuis, Vredeskerk, Dingus /ijl ook bij de financiële situ- tie van Venray vraagtekens vordten gezet. Om met het slech- SI e weer te beginnen, het zieken- iuis zal de oversteek voltooien en fenray zit met een uitgekleed zie- 'enhuis. Als je dan ook nog hoort at ziekenhuizen aan het eind van et jaar door de zorgverzekeraars vprden afgerekend op hun presta- es dan zouden de donkere wol- en boven het ziekenhuis nog wel ens een stuk groter worden. De inanciële situatie van Venray is orgelijk maar ook niet zo dat we chermen moeten plaatsen om uit e wind te blijven. De plannen 'an Venray richting bedrijfsleven ïióeten er zelfs voor zorgen dat et Venray voor de wind gaat. Rondom Dingus blijft het wakkelweer. Af en toe een bui net opklaringen. Mogelijk dat oor de Venrayse jeugd binnen- cort toch de zon gaat schijnen. De achter zal het bepalen. Dan hebben we nog de 'redeskerk. Alleen de weergoden Keten of er na regen zonneschijn romt. Maar laten we eerlijk zijn. In tferselo schijnt weer de zon, het-- elfde geldt ook voor de chouwburg. Vooral nu in novem- ler een wereldact zoals Paolo )onte op de planken staat zijn alle lonkere wolken boven de cultuur- empel verdwenen. Daarom, nocht U op vakantie gaan, dan tooi weer toegewenst en blijft u Jiuis, hetzelfde, want dan hebben wij dat in Venray allemaal. Christ^/ SrHAkT16 In 1986 werd voor de eerste keer het evenement Veulens Historie Herleeft georganiseerd. De bedoeling van de inwoners van het Venrayse kerkdorpenje, dat slechts iets meer dan 500 inwo ners telt, was om de plaatselijke carnavalsvereniging aan een extra centje te helpen. Door het enorme succes, de overweldigende publie ke belangstelling en de geweldige inzet van het gehele dorp besloot het organisatie-comité de geschie denis elke vijf jaar te laten herle ven. Inmiddels kan men terugkij ken op geslaagde dagen in 1991 en 1996. Afgelopen zondag vond er werderom een historische dag Ondanks het druilerige weer bezochten circa vijfduizend mensen het evenement Veulens Historie Herleeft plaats in het Veulen, die door circa vijfduizend mensen werd bezocht. Het grote aantal bezoekers van zondag geeft aan dat men duidelijk behoefte heeft aan demonstraties van oude ambachten, zoals: het maaien van graan, ouderwets dorsen met de vlegel en wassen, zoals grootmoeder dat deed, het scheren van schapen en het spinnen van wol voor het breien van sokken, hand- Horeca moet een stapje terug doen De gemeente gaat de veilig heidsregels rond de kermis stren ger hanteren. De toeloop naar de grootste kermis van Noord- Limburg is de laatste jaren flink gegroeid. De enorme mensenmas sa's verstikken vooral op zater dagavond Venrays centrum. Wijzer geworden door de café brand in Volendam wil de gemeente vanaf dit jaar de teugels strakker aantrekken. Over drie weken staat de kermis weer voor de deur. Enkele hore caondernemers werden onlangs onaangenaam verrast. Want er wordt paal en perk gesteld aan de uitdijen de terrassen. Zo moet er te allen tijde een baan van 3,5 meter in het centrum vrij blijven voor ziekenauto en brandweer. "Maar die regel is er altijd al geweest", zegt Twan van Bussel van feestcafé De Koets. De kroeg mag dit jaar minder uitbundig gebruik maken van het Schoutenstraatje. Zo mogen er geen terrasstoelen en staantafels meer staan, moet een tappunt verdwijnen en wordt de overkapping terugge bracht van vijf naar drie tenten. Volgens Twan van Bussel is de men senmassa voor zijn café in het smal le straatje nooit een probleem geweest voor de brandweer. "Want de mensen en de staantafels die zijn zo aan de kant gezet als er een auto doormoet. En de tenten die heb ik extra op 3,40 meter hoogte laten maken. Zodat de brandweerauto er nog onderdoor kan. Ik heb al die jaren voldaan aan de eisen van de gemeente en ook de brandweer vond het prima." Een paar weken geleden kreeg Van Bussel te horen dat hij 'de straat niet meer mocht volbouwen'. "Daar komt de gemeen te pas vijf weken voor de kermis mee aan. Mijn programma is dan al TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Badkamer Milano wit bestaande uit: ligbadcombinatie wastafelcombinatie closetcombinatie 25m2 Atrium wandtegels wit en/of blauw 4m2 Atrium vloertegel wit en/of blauw normale prijs: ƒ10.121,69 actieprijs: f7.480,00, Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBE DRIJF RONGEN helemaal rond en alle contracten lig gen vast." VEILIGHEID Ook Elly Swinkels van koffiehuys Zowyzo moet haar terras inperken. De tafels en stoelen aan de overzijde van de Grotestraat mogen er dit jaar niet meer staan. Doordat de kermis attractie voor het oude gemeente huis veel meer ruimte in beslag neemt is er, vooral op zaterdag avond, geen doorkomen meer aan op deze plek aan de kop van de Grotestraat. Elly Swinkels mist daardoor veertig terrasplaatsen. Zij is het niet eens met de gang van zaken. "Want vorig jaar september is daar tijdens de evaluatie niets over gezegd. Wel is toen afgespro ken om de terrassen niet verder uit te breiden. En nu krijg ik ineens te horen dat het terras aan de overzijde er niet meer mag staan. Terwijl ik daar al voorbereidingen voor had getroffen." Volgens haar heeft dat niets te maken met de vrije baan van 3,5 meter. "Want de afstand tussen rryjn beide terrassen was zelfs ruim 4,5 meter. De gemeente moet de attracties minder ruim plannen. Ik kan nu wel bezwaar maken maar dat wordt'pas in september of oktober behandeld. Daar heb ik voor de ker mis tóch niets meer aan." De beide horeca-ondernemers hebben er begrip voor dat de gemeente meer oog heeft gekregen voor de veiligheid. Van Bussel: "Maar dat moet niet overdreven worden. De gemeente heeft de ker mis altijd enorm gepromoot. Daardoor is het ook zo druk gewor den maar daar hoeven wij niet voor te boeten. Want dit is triest voor de horeca die er heel veel werk instopt om de kermis tot een succes te maken." Ondanks alle beperkingen kijkt Twan van Bussel uit naar het hoogtepunt van het jaar voor de Venrayse horeca. "De kermis is een echt volksfeest en moet dat ook blij ven. Ik heb een feestcafe dus de ver siering, die geheel veilig is, zal er niet minder om zijn. We gaan er weer een vrolijke bende van maken met een heel goed programma. Ik verwacht dat het zeker zo druk wordt dan in andere jaren." De Stichting Bedrijf Cultuur bestaat tien jaar en wil dat laten weten ook. Voor dit jubileum heeft de stichting de vermaarde Italiaanse zanger Paolo Conté weten te contracteren. Op zater dag 10 november zal deze werel dact op de planken van de Venrayse schouwburg staan. Bedrijf &Cultuur is tien jaar gele den opgericht met ondermeer als doel de verbouwing van de Schouwburg te realiseren. Daarnaast wilde de stichting een aantal voorstellingen naar Venray halen, die normaal gesproken niet te betalen zouden zijn. Het Venrayse theaterpubliek en de sponsoren van Bedrijf Cultuur konden de laatste jaren van diverse topvoorstellingen zoals My Fair Lady, Buddy Holly, André Rieu en Helmut Lotti, genie ten Bedrijf Cultuur startte in 1991 met zo'n twintig bedrijven. Dat zijn er inmiddels vijfenveertig terwijl er een beperkte wachtlijst is. Voorzitter Jos Waals en vice-voor zitter Karei Janssen zijn bijzonder trots dat Bedrijf Cultuur Conté heeft weten te strikken. "Zo'n optre den kost natuurlijk meer dan nor maal" laat Karei Janssen weten. Normaal is zo'n 90.000 gulden, bij Conté moet men aan het dubbele denken. "Maar het is goed dat we in Venray zo'n dingen eens een keer doen." vervolgt Janssen. Bedrijf Cultuur heeft voor deze voorstelling de SNS-bank weten te strikken als extra sponsor. Bovendien is de sti- ching nog in onderhandeling met een andere grote sponsor. De komst van Conté is volgens voorzitter Waals mede te danken aan de verbouwing van de schouw burg. "Conté stelt heel hoge eisen met betrekking tot het geluid. Een wereldact kan het zich niet veroor loven om een slechte recensie te krijgen omdat het geluid slecht was. De Venrayse schouwburg voldoet aan die hoge eisen". Vanwege de hoge kosten is er slechts een voorstelling mogelijk. Zo'n vijfhonderd kaarten zijn beschikbaar voor de sponsoren. De resterende tweehonderd kaarten worden in de verkoop aangeboden. Daarbij hebben de sponsoren van Bedrijf Cultuur de eerste keus. De overige kaarten gaan in de vrije ver koop. De prijs voor een kaartje (inclusief nazit met natje en droog je) zal rond de tweehonderd gulden liggen. matig klompen maken met de eerste machines, het op de ouderwetse manier leegpompen van kelders, kuipen maken, kantklossen, het maken van graan en het persen van stro, het persen van olie en uit diver se soorten zaad (uit nood geboren in de oorlog door een ernstig tekort aan olie). Verder konden bezoekers zien hoe het manden vlechten in zijn werk gaat, was er een bijenstand, boek binden, het smeden van ijzer, waren er vele oude stationairmotoren, vele unieke oude tractoren, oude auto's, fietsen, bromfietsen en solexen, brandweer in oude stijl en een grote stoommachine. Naast al de voor noemde activiteiten was er natuur lijk ook veel muziek tijdens Veulens Historie Herleeft! Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Sporthal De Wetteling is rijp voor de sloop. De hal, gebouwd in 1974, kampt met een enorm ach terstallig onderhoud. Volgens sportwethouder Houba (VVD) is De Wetteling 'aan het einde van zijn Latijn' en beraadt de gemeente zich over de toekomst van de hal. Dat is ook de reden dat Venrays oudste sporthal nog steeds niet is overgedragen aan ESG. Deze firma exploiteert vanaf 1 september 2000 alle binnensportaccommodaties in Venray. ESG wil de hal pas overne men als het achterstallig onderhoud is weggewerkt. Door een slecht wer kend riool is er ook schade ontstaan door wateroverlast. "We moeten op een rijtje zetten wat we met De Wetteling willen. Want er is zoveel aan te doen. Wordt het renoveren? Of stoten we de hal om voor nieuwbouw", opperde wet houder Houba vorige week in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport. Ook zijn er problemen gerezen rond het sportcafé in De Wetteling. ESG wil de horeca in eigen hand nemen maar heeft geen overeen stemming kunnen bereiken met uit bater Jos van Katwijk. Houba: "De horeca is destijds verpacht. De onderhandelingen om het horeca- contract over te nemen door ESG zijn niet gelukt. De uitbater geniet huurbescherming maar deze subver- huur moet zo snel mogelijk worden beëindigd. Want het is veel gemak kelijker als alles in handen is .'Kan een exploitant." Jos van Katwijk was vanwege vakantie niet bereik baar voor commentaar. Randstad verwent flexwerkers met heerlijke barbeque Ook dit jaar heeft Randstad haar flexwerkers weer in het zonnetje gezet. Onder het genot van een hapje en een drankje werd de zomer ingeluid. Uiteraard gingen de flexwerkers niet met lege handen naar huis; Randstad schonk haar flexwerkers een fraaie strandtas als dank voor hun inzet en motivatie Gedeputeerde Staten hebben dinsdag besloten 'slechts' 650.000 gulden subsidie toe te kennen aan de kunstmanifestatie De Waan. De gemeente Venray had een aan vraag ingediend voor 950.000 gul den. De provincie houdt drie ton achter omdat de overige activitei ten, buiten het hoofdprogramma beeldende kunst om, onvoldoende waren onderbouwd. Volgens een woordvoerster van de provincie kan het projectteam De Waan de resterende 300.000 gulden alsnog binnenhalen door een beter uitgewerkt projectplan in te dienen. De kunstmanifestatie De Waan De politie heeft dinsdag een 14- jarige inwoner van Venray aange houden op verdenking van diefstal uit een winkel aan de Bleek. De jon gen probeerde snoep ter waarde van ongeveer drie gulden te stelen, maar werd betrapt. Hij werd overgedra gen aan de politie en is overgedra gen voor een Halt-procedure. SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN HH BEDRIJFSAUTO GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELST EYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mall: VAKGARAGE@GOMMANSENDEWlT.NL Internetsite: WWW.GOM M ANSENDEWl T.N L draait om het thema psychiatrie en wordt in 2002 op diverse locaties in Venray en de regio gehouden. Bij het project worden zowel professio nele kunstenaars als beoefenaars van de amateurkunsten betrokken. De organisatie wil met deze mani festatie een stimulans geven aan het culturele verenigingsleven en het professionele veld, door samen met andere gemeenten en culturele instellingen dit evenement te organi seren. De activiteiten bevatten zeven kunstdisciplines: beeldende kunst en vormgeving, film en video, theater, fotografie, muziek, litera tuur en dans. Op het terrein van St. Anna in Venray zal, als onderdeel van de manifestatie, een grote ten- toonstelling van beeldende kunst worden gehouden. Deze locatie sluit aan op het thema psychiatrie, omdat hier honderd jaar een psychiatrische instelling gevestigd was. Het project werkt met een begroting van 2,1 miljoen gulden. (Geen kortingen op collectie 2001) Wij zijn gesloten van 30 juli l/m 15 augustus Dorpsstraat 30, Afferden (0485) 53 12 60 SHflf Vsilhhuienft) t» T T A Venraye.rBoxnmr KUHL HAEGENS VAN AAR belastingadviseurs J jom kiezen bedrijven belastingadviseurs? Noorderhof 8, Postbus 68.5800 A8 Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 4b 74 e-mail: info@rha nl internet www rhn nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1