"Zelfstandig blijven, zolang het nog kan" Pilot brengt geschikte locaties in kaart i Harold Hf LENSSEN Toew 't Vaöle schröwde 1 Raadzaal geen verenigingslokaal Spijbelproject gaat van start Nog geen oplossing voor woningen De Wendel 4 1 Gunhoek Op de bon Vechtersbaas aangehouden Bromfietsers bekeurd Controle Groen structuurplan voor Venray Nieuwe brandweer- 1 commandant Geslaagd PEEL EN MAAS donderdag 5 juli 2001 - Pagina 7 Inwoners Meerlo-Wanssum zien fusie met Venray niet zitten Wethouder Jan Driessen (CDA) heeft met zijn uitspraken voor flinke beroering bezorgd in buur gemeente Meerlo-Wanssum. Volgens Driessen zal Meerlo- Wanssum op den duur bij Venray gevoegd worden. Niet alleen de politiek reageerde heftig op de uitspraken van de Venrayse wet houder. Ook de bewoners van de zes dorpen van Meerlo-Wanssum zien een fusie helemaal niet zitten. Een rondrit langs Geijsteren, Wanssum, Blitterswijck, Meerlo en Tienray eindigt in Swolgen bij raadslid Piet Hendrix aan de keu kentafel. Nog driekwart jaar en dan neemt Hendrix (70) na 37 jaar afscheid van de gemeenteraad. De Swolgense CDA'er is boos op zijn partijgenoot Driessen in Venray. "Ik heb me giftig gemaakt over zijn uit spraken. Al zit ik straks niet meer in de raad, ik blijf me tot het laatst toe verzetten tegen een samengaan met Venray", zegt een strijdbare Piet Hendrix. "Want met Venray krijgen we het alleen maar slechter. Als je ziet wat daar allemaal gebeurt. Dan horen we samen met Tienray eerder bij Horst thuis. Daar zijn we veel beter mee af. En zo denkt iedere Swolgenaar erover. Dat weet ik zeker. Piet Hendrix zat al in de gemeen teraad toen Meerlo nog samen met Blitterswijck, Tienray en Swolgen een aparte gemeente vormde. In 1969 volgde een vrijwillige fusie met Wanssum en Geijsteren tot een nieuwe gemeente. "Ook de ouderen in Swolgen zijn witheet. Want die moeten straks maar in Venray zien te komen. En de jeugd uit Tienray en Swolgen die gaat in Horst naar school", vertelt Hendrix die weet dat zijn partij en ook de voltallige gemeenteraad tegen een fusie met Venray is. GEUSTEREN Het kleinste kerkdorp van de gemeente Meerlo-Wanssum, Geijs teren telt 460 inwoners, ligt het dichtste bij Venray. De familie Groetelaers van cafe 't Trefpunt ziet een fusie niet zo zitten. "Liever niet dan wel. Want in Venray zijn we veel duurder uit", vertelt mevrouw Groetelaers. "Want nu betalen we geen precariorechten. Maar schrijf dat maar niet op want anders maken we misschien slapende honden wak ker." Even verderop in het dorp is Ron Ebbinge zijn heg aan het bij- snoeien. "Ik ben er niet zo happig op. Laten we maar zelfstandig blij ven want het gaat toch prima zo. Alhoewel ik wel het gevoel heb dat het er op de lange duur toch van komt", aldus Ebbinge. WANSSUM Over de Geijsterseweg langs de Maas richting Wanssum doemen in de verte de silhouetten van de hoge toren van het Landbouwbelang en andere silo's van bedrijven op. Het is juist deze economische bedrijvig heid rond de haven die Wanssum zo interessant maakt voor Venray. In Wanssum-centrum wordt letterlijk aan de weg gewerkt. Langs de obstakels wandelt een dorpsbewoonsler met haar hond. "Venray is veel te duur. De belastin gen zijn er veel hoger. Ik heb er vijf jaar gewoond dus ik kan het weten", zegt zij. "Ik ben vooral bang dat het landelijke karakter straks verdwijnt. Dat we veel meer fabrieken en kan toren krijgen. Dan kunnen we nog beter fuseren met Well en Bergen. Want dat is ook een landelijke gemeente. Maar het beste is om alles te laten zoals het is. Het is toch perfect zo." Een dorpsgenote op de fiets denkt er hetzelfde over. "Ik heb liever dat het zo blijft. Want groter is niet altijd beter. Want het wordt alleen maar onpersoonlijker. En nu hebben we het gemeentehuis nog dichtbij', zegt A. Hendrix. BLITTERSWUCK Dinsdagmiddag in de brandende zon is de heer Schraven in zijn voor tuintje aan het schoffelen. "Ja, dat is een mooie grap van die wethouder uit Venray", reageert hij. "We moe ten zelfstandig blijven. Want we hebben het nu toch goed zo", vindt hij. Voor het huis staat een echtpaar klaar om een fietstocht te maken. "Je stelt me wel een gewentens- vraag. Want ik werk bij de gemeente Meerlo-Wanssum", zegt hij. De 'deskundige' vindt Venray niet aan trekkelijk. "Die gemeente heeft het financieel moeilijk en is duur voor de burgers. Ze hebben veel perike len en interne problemen. In Meerlo-Wanssum zijn de belastin gen relatief laag en we doen 't goed. We kunnen ons nog prima zelfstan dig redden. Maar of we dit over vijf of tien jaar nog steeds kunnen, dat is de vraag. Alhoewel groter ook niet altijd beter is." MEERLO Voor het gemeentehuis wandelt een mevrouw. Zij woont nu 25 jaar in Meerlo en zij is de eerste die een afwijkende mening heeft. "Ach, het maakt mij niet veel uit. Ik kan me voorstellen dat veel mensen er anders over denken als ze die verha len over Venray horen. Zoals over de schouwburg. Maar je ontkomt er denk ik niet aan. Het lukt ons toch niet om zelfstandig te blijven", oor deelt zij. Bertus Janssen fietst door het dorp. Hij is vroeger nog raadslid geweest. "Ik ben gepikeerd over wat die Venrayse wethouder roept. Hij had eerst met ons moeten overleg gen. Want wij hebben geen interesse in Venray. Het ligt hier heel gevoe lig. We moeten zo lang mogelijk zelfstandig blijven want we hebben nu een gemeentehuis in het eigen dorp. En we betalen ook veel min der belasting", vertelt Janssen die zich nog kan herinneren dat de fusie in 1969 daarentegen vlekkeloos ver liep. "Dat ging zonder problemen. Burgemeester Dittrich heeft dat toen goed gedaan." TIENRAY Op het terras voor cafe 't Pleintje genieten dagtoeristen van een pilsje. Binnen geeft Hennie Renkens een ijsje aan twee jongens in een voet balshirt. "Ik kom eigenlijk uit de Betuwe. Daar heb ik al eens een fusie meegemaakt toen we bij Geldermalsen zijn gevoegd. Ik woon nu twaalf jaar in Tienray. Laat het maar blijven zoals het is. Want groter betekent niet beter, zo is mijn ervaring. En de gemeente Meerlo- Wanssum staat best open voor de problemen op de dorpen", vindt zij. Volgens Hennie Renkens trekken de mensen uit Tienray ook veel meer naar Horst toe. Voor zijn huis zit H. Litjens uit te blazen in de schaduw. "Ik denk dat we erop achteruit gaan. Want hoe groter de gemeente hoe meer we moeten betalen", denkt de Tienraynaar. "Maar daar kunnen we toch niets aan doen. Als we allemaal tegen zijn dan gebeurt het toch. En als we toch moeten fuseren dan maar met Horst. Dat is veel dichter bij. Want Broekhuizen is ook bij Horst gegaan." SWOLGEN In het dorp wandelt een geboren en getogen Swolgenaar. "Ik word bijna 69 jaar", vertelt hij. "Zolang het gaat moeten we zelfstandig blij ven. In Meerlo is niet zo lang gele den een nieuw gemeentehuis gebouwd. Maar als het moet dan maar samen met Horst. Want Venray is veel te duur. We zijn in Swolgen helemaal op Horst gericht. Vroeger ging de jeugd nog in Venray naar school maar die gaan nu ook naar Horst." Piet Hendrix heeft het laatste woord: "Ik zal blijven vechten voor zelfstandigheid. Met alles wat ik eraan kan doen." f|jïj?'De Hoveniers hqvQnief voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Venray 0478-571800 De politie heeft zondag bij diverse snelheidscontroles op verschillende locaties in Venray in totaal 192 automobilisten bekeurd. Bij een snelheidscontrole, gehouden tussen 16.40 uur en 17.40 uur op de Noordsingel, werden 103 automobi listen bekeurd. Van de 361 gecon troleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 87 km per uur, terwijl 50 km per uur is toege staan. Bij een controle gehouden tussen 19.35 uur en 20.15 uur op de St. Jozefweg, werden 21 automobi listen bekeurd. Van de 126 gecon troleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 73 km per uur, terwijl 50 km per uur is toege staan. Op de Stationsweg werden bij een controle tussen 17.55 uur en 19.00 uur 68 snelheidsovertreders gesignaleerd. Hiervan was de hoogst gemeten snelheid 88 km per uur, terwijl 50 km per uur is toege staan. Op de Ursulastraat tenslotte werden geen snelheidsovertredingen geconstateerd onder de dertien gecontroleerd passanten. De politie heeft afgelopen week end een 24-jarige inwoner van Gouda aangehouden op verdenking van mishandeling. De man veroor zaakte onenigheid in een horecage legenheid aan de Langstraat en werd verzocht het pand te verlaten. Toen hij dit weigerde, werd hij door de eigenaren buiten gezet, waarbij de verdachte diverse klappen uitdeelde. Toen de politie arriveerde gedroeg de man zich nog steeds agressief en zocht hij ruzie met de inmiddels toe gestroomde omstanders. Hierbij werd een nog onbekende man in zijn gezicht geslagen. De 24-jarige man werd aangehouden en overge bracht naar het bureau. Inmiddels is de zaak afgehandeld met toepassing van snelrecht. De politie heeft vorige week vrij dag tijdens een bromfietsactie in het centrum van Venray dertien brom fietsers bekeurd. Hierbij werden zes bestuurders bekeurd vanwege het rijden met te veel vermogen, drie voor het rijden zonder geldig certifi caat, twee voor het rijden zonder helm, een voor het rijden zonder gele plaat en een voor het negeren van een gesloten verklaring. In zaal 't Veule in Veulen werd afgelopen vrijdag het boek met Veulense oorlogsherinneringen gepresenteerd. Na een openings woord door de voorzitter van de dorpsraad Veulen en de vertoning van de videofilm over de HARK (waarop authentieke beelden van de hulpactie die vanuit Haarlem en omgeving voor het door de oorlog zwaar getroffen Venray op touw werd gezet) werd het boek officieel gepresenteerd. Het boek heeft als titel meegekregen 'Toew 't Vaöle schröwde' - vrij vertaald 'Toen Veulen hartstochtelijk huilde'. Het boek heeft als ondertitel meegekre gen 'Herinneringen aan de oorlogs tijd'. Dorpsraadvoorzitler Hay van Rijswijck overhandigde het eerste exemplaar van het boek aan de eer ste sponsor Pierre Nijsen, op wiens initiatief dit werk eigenlijk het levenslicht zag (zie foto). Na dit officiële gedeelte bestond de gele genheid om de gereserveerde boe ken na betaling in ontvangst te nemen. Ondertussen was er volop gele genheid om onderscheidingen, oor konden, krantenknipsels, foto's, betrekking hebbende op de piloten- hulp door de familie van Staveren, te bekijken. Jeu van Ass uit Ysselsteyn stelde zijn uitgebreide verzameling oorlogstuig tentoon. Noord-Limburg proefregio voor plaatsing windturbines Negen gemeenten in Noord- Limburg gaan samen met de pro vincie Limburg en andere betrok kenen zoeken naar geschikte locaties voor het plaatsen van windturbines. Noord-Limburg vormt op die manier een proefre gio voor de hele provincie. De pilot moet locaties opleveren die voor zowel de gemeenten als voor de provincie aanvaardbaar zijn. De gemeenten zijn dan bereid om die locatiekeuze door te vertalen in hun ruimtelijke beleid. Het is de bedoeling om de resultaten van de pilot ook toe te passen in andere regio's in Limburg. Limburg wil een maximale bijdra ge leveren aan het nationaal beleid om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Het beleid richt zich op energie-efficiency en energie zuinigheid maar vooral ook op het bevorderen van duurzame energie. ZOEKACTIE Welke locaties komen in aanmer king voor het plaatsen van windtur bines? De komende maanden gaan de gemeenten Helden, Horst aan de Maas, Kessel, Maasbree, Meerlo- Wanssum, Meijel, Sevenum, Venlo en Venray samen met de provincie, de LLTB, de Milieufederatie Limburg en het Energiebureau Limburg een antwoord geven op deze vraag. Naast een concrete regionale uitwerking van het wind- energiebeleid voor deze gemeenten is het project bedoeld als pilot voor andere regio's in Limburg. Na de zomer zullen de resultaten van de pilot bekend zijn in de vorm van een kaart van een proefgebied met kans rijke locaties voor windenergie. Op dat moment kunnen de gemeenten hun beleid daarop gaan aanpassen. Zo ontstaat er duidelijkheid richting initiatiefnemers, omwonenden en andere betrokkenen. Bij het plaatsen van windturbines moet met verschillende regels, voor schriften en belangen rekening wor den gehouden. Provinciaal en gemeentelijk ruimtelijk beleid sluit al een aantal plaatsen uit. Daarna volgt selectie op grond van criteria als het 'windaanbod', de invloed op de omgeving in de vorm van geluid en 'slagschaduw' van de wieken, de inpassing in het landschap, de effec ten op natuurgebieden en in het bij zonder vogels. Ook vindt er afstem ming plaats met andere plannen die in het gebied spelen, zoals de recon structie van de intensieve veehoude rij- Het Rijk wil dat in 2020 voor 10% van de energievoorziening gebruik wordt gemaakt van energie uit duur zame bronnen als wind, zon, water kracht en biomassa. Een belangrijke rol is weggelegd voor windenergie. Limburg streeft naar de ontwikke ling van in totaal 30 MW aan wind energie in 2010. Hierover zijn afspraken gemaakt met het Rijk, provincies en gemeenten om wind energie te bevorderen. Voor wind energie geldt in het algemeen; hoe meer wind, des te beter een wind molen presteert. Dat wil echter niet zeggen dat windenergie alleen langs de kust en in de 'windrijke' provin cies in het noorden en westen van Nederland mogelijk is. De technolo gische ontwikkelingen van de laat ste jaren maken het opwekken van windenergie ook mogelijk op plaat sen verder in het binnenland en dus ook in Limburg. Er zijn in Limburg al diverse initiatieven om tot plaat sing van windturbines te komen. KEUKENINRICHTING (0478)539020 LZ/ °P afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum De gemeente Venray wil de raadzaal/ burgerzaal niet beschik baar stellen voor activiteiten van verenigingen, die bijvoorbeeld jubilea, presentaties en eigen eve nementen in het gemeentehuis willen houden. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft dinsdag besloten om de ruimten alleen aan derden beschikbaar te stellen als de gemeentelijke representatie het hoofdaspect vormt of als die acti viteiten een rechtstreekse relatie hebben met het actuele gemeente lijke beleid. 'Het is een beetje een open deur, maar bij elke afweging rond de beschikbaarstelling van gemeente lijk eigendom dient voorop te staan, dat er een gemeentelijk belang mee gediend moet zijn', schrijft de gemeente in een nota. 'Het gaat immers om de inzet van gemeente lijke middelen (zowel materieel als personeel) en het kan niet de bedoe ling zijn dat die voor een ander belang dan het gemeentelijke wor den ingezet'. Regelmatig bereiken de gemeente Venray verzoeken van bijvoorbeeld verenigingen om de raadzaal en/of burgerzaal beschik baar te stellen. De gemeente gebruikt de ruimte nu onder andere om zich te promo ten en te (re)presenteren ten opzich te van de te ontvangen doelgroep. Voorbeelden zijn bijvoorbeeld de ontvangsten bij internationale cul tuur- of sportevenementen, zoals de Ronde van Nederland, Power (wo)man Nederland, ontvangst van (inter)nationale gasten, zoals Engelse veteranen en Duitse jonge ren en (boven)lokale evenementen met een gemeentebrede uitstraling waarbij de gemeente een prominen te rol vervult. In al deze gevallen is het aspect van de gemeentelijke representatie c.q. promotie volgens de gemeente (sterk) aanwezig. 'De gemeente is niet de aangewezen instantie om 'feesten voor derden' te organiseren, ook niet tegen verreke ning van de kosten', aldus de gemeente, 'de foyer van de schouw burg leent zich bijvoorbeeld uitste kend voor dergelijke evenementen'. Naast representatieve zaken kunnen zich volgens de gemeente ook gele genheden voordoen die een directe relatie hebben met het gemeentelij ke beleid, zoals bijvoorbeeld voor lichtingsavonden, symposia en openbare debatten. 'Dergelijke bij eenkomsten dienen uiteraard een directe relatie te hebben met het gemeentebeleid; anders gezegd: de gemeente moet er een wezenlijk belang bij hebben, dat een dergelij ke bijeenkomst wordt gehouden', aldus de gemeente Venray. De gemeente Venray, het open baar ministerie, bureau Halt en het Raayland College hebben gezamenlijk het spijbelproject 'Spijbelen: een vak apart?' ont wikkeld om snel en consequent te kunnen optreden tegen spijbelen de jongeren. Het project start met ingang van het schooljaar 2001- 2002. Een werkgroep, bestaande uit leerplichtambtenaren van de cen trumgemeenten Weert, Roermond, Venlo en Venray, de vier districtelij- ke Halt-bureaus en het openbaar ministerie, heeft in het afgelopen jaar overlegd over de wijze waarop een Halt-afdoening voor matige spijbelaars vorm kan krijgen. Besloten is om bij wijze van experi ment, per district, een Halt-afdoe ning te ontwikkelen. De Halt-afdoe ning voor spijbelaars is bedoeld voor matige spijbelaars en moet een preventieve werking hebben om ern stiger spijbelgedrag en/of voortijdig schoolverlaten te voorkomen. De spijbelaar wordt aangesproken op het eigen gedrag en de eigen verant woordelijkheid voor dat gedrag. De leerplichtambtenaar heeft op grond van de leerplicht een aantal middelen in handen om constructief te werken aan spijbelproblemen, bij voorbeeld door het opmaken van een proces-verbaal. Doordat de afhandeling van het openbaar minis terie meestal lang op zich laat wach ten wordt het beoogd doel, het stop pen van spijbelen, onvoldoende aan gestuurd. Door een snelle afhandeling van de overtreding wordt een gevoel van lik-op-stuk-beleid bij de spijbelende •jongeren opgeroepen. Doordat de Halt-verwijzing heel snel kan wor den uitgevoerd, wordt het effect van een melding 'ongeoorloofd school verzuim' eerder zichtbaar voor alle betrokken partijen. Bij het opmaken van een 'gewoon' proces-verbaal laat de afhandeling minimaal drie maan den op zich wachten, terwijl bij Halt de jongere binnen één week wordt uitgenodigd. Door de invoering van de Halt-afdoening voor spijbelaars kan maatwerk worden geleverd. Het aanpakken van licht verzuim blijft een verantwoordelijkheid van de school. Voor het aanpakken van licht ver zuim kan de leerplichtambtenaar de Halt-afdoening gebruiken, voor ern stig verzuim en/of signaalverzuim een .proces-verbaal opmaken en/of de hulpverlening (bijvoorbeeld bureau jeugdzorg, Raad voor de Kinderbescherming, maatschappe lijk werk, RIAGG) opstarten. Omdat er sprake is van een pilotpro- ject wordt de Haltafdoening in eer ste instantie beperkt opgestart, namelijk alleen op de afdeling VMBO van het Raayland College. De bedoeling is om gedurende het project de pilot uit te breiden. De gemeente Venray overlegt met stichting De Wendel over de bouwlocatie van groepswoningen voor verstandelijk gehandicapten. Volgens burgemeester Waals is spoedig een oplossing in zicht. Het lag in de bedoeling dat pro jectontwikkelaar Van Wijnen vijf tien groepswoningen en apparte menten zou bouwen in het bestemmingsplan Jerusalem. Van Wijnen had daarvoor 700 m2 grond gekocht op de plek van het voorma lige schoolgebouw Contrast. Maar de koopovereenkomst werd ontbon den omdat de projectontwikkelaar en De Wendel het samen niet eens werden. De gemeente kwam daar door opnieuw in bezit van de grond. Voor het college kwam dit niet ongelegen omdat de plek aan de noordzijde van het gemeentehuis een ideale locatie is voor de eigen uitbreidingsplannen. Namens de familieraad van gezinsvervangend tehuis De Laterije, onderdeel van De Wendel, uitte Henk Bisschops voor de raadsvergadering zijn bezorgdheid. De gemeenteraad heeft namelijk vorig jaar ingestemd met de komst van de woningen voor gehandicapten. De bewoners van De Laterije zijn nu tijdelijk onderge bracht op het St. Annaterrein en wachten op definitieve huisvesting. Bisschops pleitte ervoor om alsnog, zoals beloofd, de groepswoningen op het Jerusalem-terrein te realise ren. Vooral omdat het voor de bewo ners een uitstekende locatie is zo dicht bij het centrum. Burgemeester Waals zegde toe eerst met een goed alternatief te komen voor De Wendel voordat de gemeente de grond in het bestemmingsplan Jerusalem zelf 'inpikt'. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag op een aantal locaties gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Zowel in Overloon, Vortum Mullum, St. Anthonis, Boxmeer en Oeffeit had den de vijftien gecontroleerde auto bestuurders niet te diep in het glaas je gekeken. Van 5 juli tot 1 september 2001 ligt op het gemeentehuis in Venray het groenstructuurplan ter inzage. Tevens wordt er op 21 augustus om 20.00 uur in het ge meentehuis een informatieavond voor belangstellenden gehouden. Het groenstructuurplan heeft als functie om de ruimtelijke opbouw te versterken binnen Venray-kom en binnen de kerkdorpen. Verder is in het groenstructuurplan beschreven aan welke basiskwaliteit het groen moet voldoen en dient het als basis voor inrichtings-, omvormings- en beheerplannen. De gemeente Ven ray heeft een groenstructuurplan j|I voorbereid. In dit plan is het Jb gemeentelijk beleid verwoord wat jl:, betreft de gewenste kwantiteit van i het groen. Er wordt ingegaan op de j hoofdstructuur, de gewenste func- ij - ties en kwaliteiten van het groen per JL: wijk en kerkdorp en de verdere ont- j wikkeling van het groen. Het plan j j wordt nu ter inzage gelegd omdat de i gemeente Venray wil weten of de in j j dit plan voorgestelde groenstructuur j 'j ook door de politiek en door de bur- l| i gers van Venray wordt gedragen. In j verband met de vakantie is hiervoor jh een ruime termijn ingesteld: van 5 J juli tot 1 september 2001. Na de jj1 inspraakperiode zullen de reacties |i. worden verwerkt in een I inspraakrapportage. Dit rapport en de inspraakrapportage vormen de L basis voor het nog uit te werken :[j beheersdeel. In dit deel vindt ook de financiële vertaling van de ingesla- gen weg. Uiteindelijk wordt dit rap- port, de inspraakrapportages en het i beheersdeel in de raad behandeld. De heer P. Bandsma uit Nieuw- Vennep is de opvolger van de heer H. van Oosterhout als brandweer commandant van de gemeente Venray. Dinsdag heeft het college van B en W van de gemeente Venray unaniem ingestemd met de aanstelling per 15 september 2001 van P. Bandsma. Door het vertrek van Van Oosterhout per 1 mei 2001 is de vacature van brandweercomman dant ontstaan. De interne als externe werving heeft gelijktijdig plaatsge vonden. Op de werving hebben naast één interne kandidaat twaalf externen gereageerd. Op 19 juni 2001 zijn drie kandidaten uitgeno digd, waaronder de interne kandi daat, voor een selectiegesprek. Naast een gesprek met de sectordi recteur, het afdelingshoofd en een collega van de afdeling Openbare Orde en Veiligheid van de gemeente Venray hadden de kandidaten ook een gesprek met enkele leden van de vrijwillige brandweer. Op basis van jj de op 19 juni gevoerde gesprekken is de heer P. Bandsma unaniem voorgedragen aan het bestuursteam. De slotconclusie van dat gesprek was dat ook het bestuursteam una niem positief is over de aanstelling j van de heer Bandsma. Yvonne Verpalen is afgestudeerd aan de Hoge School in Velp voor de opleiding laboratoriumtechniek. Aan de HAS in Den Bosch is Martijn Direks uit Castenray afge studeerd voor Agrarische Bedrijfskunde. Bram van Wees slaagde aan de Hogeschool Larenstein te Velp voor ing. Laboratoriumtechniek afd. Milieuanalyse. Ingrid Arts behaalde aan de Hogeschool Diedenoort te Wageningen het diploma van de opleiding facilitaire dienstverlening, facilitair management. Rian van Kempen uit Venray is op 2 juli afgestudeerd aan de Hogeschool Eindhoven voor de stu die Personeel en Arbeid. Bas Mickers uit Venray is aan de KUN te Nijmegen geslaagd voor de opleiding van Tandarts. 453 .leerlingen van het Raayland College in Venray zijn in het afgelo pen schooljaar geslaagd. Vorige week donderdag mochten de eind examenkandidaten van het VWO en HAVO het felbegeerde papiertje in ontvangst nemen, een dag later was het de beurt aan de geslaagden van VBO en MAVO. De MAVO-kandi- daten presteerden afgelopen school jaar het beste. Van de 103 leerlingen slaagden er maar liefst 102 (99%). Het VBO behaalde met een score van 95%, van de 164 kandidaten slaagden er 155, ook een voortreffe lijk resultaat. HAVO (92%, 67 van de 73 geslaagd) en VWO (88%, 99 van de 113 geslaagd), bleven hier iets bij achter.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7