S" Nieuwe beelden in De Lochting Pantein: Zorg en wonen onder één dak Vredefeesten in Vredepeel Lever flessen in en win een reis van 1500 gulden CONTACTLENZEN? Kermis in Ysselsteyn CONTACTLENZEN 't Podium Strips in de bibliotheek Expositie Wonen Venray Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten Expositie bij NLW- bedrijven Kermis in de Jera PEEL EN MAAS donderdag 5 juli 2001 - Pagi De voorbije week is het aantal beelden in de Beeldentuin van galerie De Lochting in Venray drastisch uitgebreid. Vijf kunste naars hebben werk geplaatst, dat in de landelijke en rustieke omge ving goed tot zijn recht komt. Van kunstenaar Ruud v.d. Beele is te zien Offertafel steen en corten- staal). Illusie (steen,ijzer en lood), beide monumentaal aanwezig. Therese Schaeffers uit Venray is vertegenwoordigd met vijf beelden. Opvallend is de combinatie van ver schillende materialen: marmer/hard steen, hardsteen/staal/hout en ijzer. Rene Vlasblom plaatste enkele tuin- Hoe was het ook al weer? Café 't Podium gaat zaterdag 7 juli terug in de tijd. Terug naar de tijd voordat 't café verbouwd werd. De muziek die toen gedraaid werd is op 7 juli wederom te beluisteren. Deze zal gedraaid worden dor de dj die toen ook draaide: dj Bram. Dus zaterdag nog een keer genieten van Pearl Jam, Nirvana, de Tröckener Kecks, Smashin Pumpkins enz. Alleen de muziek, de rest is verleden tijd. sieraden. De dierachtige vormen in zijn metalen sculpturen lijken men selijke eigenschappen te hebbben. De argeloze waternymfen hebben een avontuurlijke maar ook een stijl volle uitstraling. Liesbeth Rutten, ook uit Venray, toont een vijftal bronzen uit de serie mens in relatie. Opvallend is het grote contrast tus sen de gezellige dikkerds, 'saam pjes' en de slanke 'twee-eenheden' die de behoefte aan verbinding sym boliseren. Van Rainer Schumacher zijn een mannentors, getekend door het leven en een sfinx te bewonde ren; door de presentatie op een dunne stalen pen al bijna los van de wereld. Mirjam Jakubowski toont een aantal landschapsobjecten in roestvrij staal. Een mobiel op een ranke poot; als een knipoog naar de hemel om het landschap te verlich ten en te versieren. Nieuw is ook de Glazen vloer met de gröeiringen van Petra Verhees. Een juweel om naar te kijken en als U wilt om op te leven. Deze aanvulling in de beel dentuin maken een nieuw bezoek meer dan de moeite waard. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 in Venray is open op zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.30 uur en op telefonische afspraak, telefoon: (0478)585173. Op 29 juni gingen het Maasziekenhuis, de Stichting Zorgcentra Boxmeer-St. Anthonis, Stichting Zorgcentra Land van Cuijk, Zorgcentrum Norbertus, Woningstichting Sint Tunnis en de St. Jansstichting op in een nieuwe organisatie. Deze nieuwe organisatie heet Pantein. Pantein bestaat uit drie onder delen: Maasziekenhuis, Verpleging en Verzorging en Wonen en is ontstaan vanuit het Zorgnetwerk Land van Cuijk en Noord-Limburg. Vanaf 1992 werkt het Zorgnetwerk Land van Cuijk en Noord-Limburg aan de bundeling van alle vormen van zorg, sinds kort ook in combina tie met wonen. De pijlers van beleid zijn zorg- en dienstverle ning op maat, zo thuis mogelijk, ketenkwaliteit en bijdrage aan welzijn en leefbaarheid van de regio. Om dit nog beter te kun nen realiseren is een groot aantal zorginstellingen binnen het Zorgnetwerk gekoppeld. Zorginstellingen en de wonings tichting gaan verder onder de naam Pantein. Pantein blijft samen met de Thuiszorg en het GGZ-centrum Land van Cuijk onderdeel van het Zorgnetwerk Land van Cuijk en Noord- Limburg. Het streven is dat Pantein vanaf 1 januari 2002 operationeel is. In de tussentijd draait het Maasziekenhuis gewoon door. Pantein verpleging en verzorging gaat werken aan integratie tussen de voormalige drie zorgcentra. De eerste activi teiten van Pantein Wonnen staan in het teken van de integratie van beide woningstichtingen. Pantein is opgebouwd uit de twee Oudgriekse woorden 'pan' en 'tein' en geeft aan waar de organisatie voor staat: PANtein is allesomvattend, overkoepelend, op alle manieren. Pantein vormt het overkoepelen de dak van het ziekenhuis, de verpleeg1 en verzorgingshuizen, steunpunten en woningcorpora ties in het Land van Cuijk en Noord-Limburg. De breedte van het zorgpakket. in combinatie met wonen is uniek voor Nederland. Dankzij de samen werking tussen bovengenoemde organisaties biedt Pantein woon- en zorgarrangementen op maat aan. Cliënten kunnen langer thuis blijven wonen of eerder naar huis na een opname. Pantein beperkt zich niet alleen tot de eigen organisatie. Beleid wordt afgestemd met gemeenten, bedrijfsleven en onderwijsinstel lingen in het Land van Cuijk en Noord-Limburg. Op deze manier levert Pantein een bijdrage aan de totale leefbaarheid en het wel zijn in de regio. PanTEIN is voor of aan u. Pantein werkt klantgericht en vraaggestuurd, kortom de cliënt staat centraal. De werkwijzen van de ketenonderdelen worden op de cliënten en op elkaar afge stemd. Hierdoor kan een cliënt gemakkelijker overstappen naar een andere zorg- of woonvorm, als zijn gezondheidssituatie dit vraagt of toelaat. Zorg- en dienstverlening zijn van een goede kwaliteit. De wensen en eisen van de cliënt en mate van tevredenheid zijn richtingbepa- lend. Meting van kwaliteit en continue verbetering zijn' onder deel van het werk. Asterix, Kuifje, Suske en Wiske, Lucky Luke wie kent ze niet. Al de striphelden die al jaren gelezen worden door jong en oud, staan vanaf van daag centraal in de biblio theek. Voor de allerkleinsten zijn er al de stripverhalen van Pol en voor de jeugd heeft de bibliotheek een groot assorti ment titels in huis. Vanaf twaalf jaar mogen de stripboeken van de volwassen afdeling meegenomen worden. Ook hier vindt u een uitgebreid aanbod, zoals o.a. de series van Alex, Blake en Mortimer, Blueberry, Capricomus, Charly, Dagboek van een bos, Heinz, Kinderen van de wind, Lanfeust van Troy, de Metabaronnen, Storm en Thorgal. Uietraard is dit maar een kleine willekeurige keuze; er zijn meer verschillende series dan hier zijn op te noe men. U vindt ze in de vertrouw de stripbakken in de jongeren- hoek, en gedurende de maanden juli en augustus dus ook in een speciaal ingerichte themahoek. Per abonnement mag u 12 materialen naar eigen keuze lenen. Het is zeker aan te bevelen eens te kijken op de thematafels, ook voor u zit er wellicht een stripboek bij. Zeker voor de vakantie wanneer er volop tijd is om te lezen, kan het prettig zijn het lezen van een roman af te wisselen met een stripboek. Ook in de vakantieperiode worden de boeken maximaal voor drie weken uitgeleend. Mocht de inleverdatum u niet schikken, dan heeft u de moge lijkheid de boeken telefonisch te verlengen. Hiervoor worden f 2,50 administratiekosten in reke ning gebracht. Alle belangrijke informatie over de bibliotheek Venray, met actuele sprintertitels, de (euro)tarieven, activiteiten, vindt u op onze website. Surf eens naar www.obven- ray.nl voor alle informatie. Heeft u vragen, opmerkingen of ideeën over zaken die betrekking heb ben op de bibliotheek Venray dan kunt u deze via e-mail ken baar maken: obvenray@obven- ray.nl. De bibliotheek Venray kent geen zomersluiting. Tijdens de zomervakantie zijn ze op de normale tijden open: dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00, vrij dag van 11.00-21.00 en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Recess Bankings Bankieren zonder papier, met Rabo Internetbankieren of met de Rabofoon. Dat is handiger, sneller en misschien goed voor een van de duizend prijzen, waaronder WAP-telefoons, DVD-spelers en digitale foto- en videocamera's. Alles wat u nodig heeft om op deze manier te bankieren, is te vinden in de Rabox®. Meer weten? U bent van harte welkom op www.rabobank.nl of kom gewoon bij ons langs. De actie loopt tot en met 15 juli a.s. Rabobank On line in de samenleving Rabobank Venray Meerlo-Wanssum (0478)530 300 Van 2 juli tot en met 31 augustus exposeert Eugenie Dammer uit Eindhoven in de hal van Wonen Noord-Limburg aan de Plataanstraat 15 in Venray. De openingstijden zijn van maandag t/m donderdag van 8.30-17.00 uur en op vrijdag van 8.30-12.30 uur. Zoals elk jaar wordt in het derde weekend van juli, dit jaar voor de 43e maal, in de Kleine Loef de Vredefeesten gehouden. Op zater dag 14 juli is er om 21.00 uur een optreden van het orkest Delight. Het is hun 25e en laatste optreden tij dens de kermis. Op zondag is er om 10.45 een plechtige H.Mis ip de kerk. Om 14.30 uur is er voor de kinderen de traditionele kindermiddag met een grabbelton, rad van avontuur, bal- werpen, vissen enz. Het hoogtepunt is de caviarace. Om 21.00 uur, zondag en maandag, 15 en 16 juli de M en M drive-in discoshow. Maandag om 22.00 uur een speciale attractie: klepelhangen. Wie het langst hangt heeft de prijs. Dinsdag 17 juli om 13.30 uur zijn er op het sportveld diverse korte voetbal wedstrij den Voor groot en klein om 16.00 uur in de zaal een springkussen voor de kleuters en de kinderen. Dinsdagavond is tevens de finale avond met het orkest Jersey. De gezelligste kermis van zuid- Nederland komt er weer aan, de Venrayse kermis. Samen met de exploitanten, gemeente en horeca garant voor een waar volksfeest voor groot en klein. Sinds enkele jaren gebruiken de meeste zaken met succes het 'plastic glas' voor de veiligheid. Sinds de invoering van dit glas gebeuren er enorm minder ongeluk ken en gaan er bovendien minder banden kapot in het centrum van Venray. Maar nu komt er bij de jeugd een nieuwe rage om de hoek kijken, namelijk het drinken uit een longneck fels. Een zeer trendy uitziend flesje met flistende kleuren en zeer uiteen lopende smaken, dus voor ieder wat wils. Zo zijn er een aantal merken op de markt, zoals Bacardi breezer, Wodka eice, Amstel bright, Corona etc. In een gesprek tussen gemeente, politie en Twan van Bussel van feestcafé de Koets is dit probleem CURSTJENS VENRAY - NOORDBRHOF 20 TEL. 0478 - 550630 aan de orde geweest. Er waren heel veel klachten vanuit het centrum dat er tijdens evenementen overal fles jes lagen met alle gevolgen vandien. Twan van Bussel is met het pro bleem aan de slag gegaan en heeft een actie op touw gezet en gaat samen met zijn horecacollega's uit de evenementengroep 'eventjes', bestaande uit café Hulsman, café 't Podium, café De Bonte Koe, Zowyzo, De Heren van Aemstel en feestcafé de Koets een tweepersoon- se reis ter waarde van 1500 gulden verloten tussen alle mensen die tij dens de Venrayse kermis een leeg 'longneck' flesje inleveren bij een van de bovenstaande horecabedrij ven. Voor elk ingeleverd flesje ontvang je een lotnummer achter de bar en na de kermis wordt er dan een uit alle uitgedeelde nummers een num mer uitgetrokken en de gelukkige winnaar mag op reis. Zo hoopt de horeca het aantal rondslingerende flesjes in het cen trum terug te dringen. Men hoopt op de medewerking van iedereen, om er zo weer een te gekke kermis 2001 van te maken. Peter Jansen uit Venray exposeert tekeningen en foto's bij NLW- Venray. De in Heijen geboren Jansen heeft een grafische opleiding achter de rug met als aanvulling diverse tekencursussen. Komend weekend staat Ysselsteyn in het teken van de ker mis. Het programma is als volgt: Vrijdag 6 juli Jovink en de voe derbietels; zaterdag 7 juli Forza; zondag 8 juli in de tent een gezellige swingende regiodag met diverse bands uit de omgeving, aanvang 16.00 uur. Deze middag optredens van The Bad Ants met hun groovy maar vooral dampende show. Gehuld in schitterende outfits gaan de voetjes van de vloer op een reper toire dat bol staat van swingende hits. Jelly Goose kenmerkt zich door de energie die deze band uits traalt. Oude legendes als John Denver, Fleetwood Mac, Elvis Presley en de Beatles, maar ook eigen artiesten van Nederlandse bodem worden op eigentijdse wijze gereanimeerd, in de vorm van punk rock anno 2000. Het repertoire van Noah bestaat uit deels bekende en minder bekende rockcovers, aange vuld met een gezonde portie dance classics en ballads. River Flow, met hun opzwepende Iers georiënteerde folkrock en uitbundige podiumpre sentaties hebben ze de afgelopen jaren menig publiek omgetoverd tot een wild dansende en meezingende massa. Het feestgehalte van hun optreden gaat menig schaal van Richter te boven. De hilarische live taferelen van dit Noord-Limburgse zestal blijven niet onopgemerkt. Ook Clover, wie kent ze niet, met mooie sfeervolle covers. Maandag in de tent: Network, dinsdag: Emotion. In Forest zater dag en zondag een tranceparty met dj Marcel en Ernesto. Op zaterdag 7 juli spelen de for maties Daily Fire en Only Entertainment in de Jera'70 te Ysselsteyn! Deze bands zijn beiden afkomstig uit Rijnsburg. Ze spelen dus punk, maar niet zomaar punk. Ze steken oude nummers in een punkjasje! Dit maakt de muziek zeer aanstekelijk, om mee te gaan springen en swin gen. Het voorprogramma is Daily Fire! Aanvang 20.00u Entree f 7,50 Toegang vanaf 14 jaar en ouder Jera'70 Peter Janssenweg 12 5813 BR Ysselsteyn tel.0478-541613 www.ysselsteyn.com/jera70. The Bad Ants, zondagmiddag om 16.00 uur in de tent bij het kermis terrein in Ysselsteyn. Elke ochtend lekker verder dromen onder warme softstralen, of wakker worden onder een verkwikkende douche. In onze showroom vindt u de perfecte combinatie voor uw doucheplezier. Keijsers.Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel: (0478) 550 670 www.sanidrome.nl dröme HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waameminj door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoc van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kui ZEEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot ve gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 12.00 uur en van 17.00 tot 18.0C uur zondag van 10.00 tot 11.00 ui Verder alleen voor spoedgevalle (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspra neemt waar: C. van GEMERT, tel. 58070(1 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJ* VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor} spoedgevallen zijn wij dag en na<? bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Voch R.C. Goedegebuure, V. Geurts, F Eelderink, G. Gelling en mevr. F Loonen R. EELDERINK en H. v. WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJ* OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrutf tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 07 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk' Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maanda) 07.30 uur T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskuné ge praktijk Venray worden vana* maandag 07.30 tot vrijdag 19.31 uur waargenomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tuss: 18.00 en 19.00 uur. tel. 06- 22722996 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.3 uur MELDPUNTALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09. tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is 1 meldpunt via voice-mail bereikb? voor hulpvragen van de Algemei Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINAL! ZORG 24 uur per dag bereikbaar via te 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en dor derdag van 10.00-12.00 uur Vern iel. 0478-565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-matl: peeienm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof I Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3