Atleet Twan Lensen is sneller en wijzer geworden Nieuw in Zoo Pare Overloon: dwer gnij lpaar dj es Jubilarissen Ons Genoegen Oirlo Venrayse schutterij sneuvelt vroeg in Weert ett *V&ie*U$ietyM£etuu& j De Springplank Ramkraak in Boxmeer Zonnebloem naar Kevelaer Venray's Mannenkoor Computerclub Venray Rincon Espanol Jeugd- natuurwacht LVB Oostrum St. Petrus Banden Man beroofd van ketting UW Omroep Venray Aostrumse zangkompeneej ml peel en maas in Venray Circuit De Peel in Venray staat 3 van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juli in het teken van een spectacu laire motorsporthappening. Het programma start vrijdagavond r met de jaarlijkse ft iDealercupwedstrijd georganiseerd jdoor MCC Venray. Om 17.00 uur 3zal voor de eerste maal het starthek naar beneden klappen. De Dealercup wordt verreden over drie manches. De beste coureurs van Motorsport Organisatie Nederland k|(MON) en de Belgische VLM zul- wlen strijden voor hun teams. Voor de 1 rijders zelf is het een grote uitdaging omdat men deze wedstrijd de krach ten kan meten de collega rijders uit andere klasse, dit omdat de cilinder inhoud vrij is tijdens deze wedstrijd. r Zeker rijders uit de 250 en 500cc ft Inters willen zich niet voorbij laten rijden door de jongen honden uit de 3125cc klassen. Grote favoriet is de titelverdediger van 2000, het team yan JH MX Service met een Nederlands/Belgisch team. Voor dit team rijden o.a. Jurgen Dijselbloem en Mark Beekmans (MON) en Chris JStroeckx (VLM). Zij zullen hun titel azeker niet zonder slag of stoot prijs geven. Uit de regio komt het team van Van Dijck MX Products uit Leunen. Voor dit team rijden o.a. Roy Teluy uit Horst en Marc van Dijck uit Venray. Naast de Inters ft Dealercup rijden ook junioren. De strijd in deze klasse is geheel open Jen de twaalf teams zijn aan elkaar gewaagd. Naast de Dealercup staat er op vrijdag voor 250/500cc junio ren en 250/500cc senioren klassen ook nog twee manches op het pro- gramma. LAGE LANDEN S Zaterdag 7 en zondag 8 juli is cir cuit De Peel geheel voor de Quadklassen. Dan zal de vorig jaar opgerichte vereniging Nederlandse 5 Quad Racing (NQR)voor de tweede maal een wedstrijd organiseren. De wedstrijden tellen mee voor het Quadkampioenschap. jBovendien heeft de samenwerking ^ty&sen Motorsport Organisatie Moederland en Belgische Quad ^Racing geleidt tot een kampioen- Jschap Der Lage Landen. Beide kam- Mpjoenschappen worden op zondag •Jverreden. Ook dit jaar komen naast Mde Nederlandse coureurs meer dan Schutterij 't Zandakker uit Venray heeft afgelopen zondag toch nog enkele prijzen mee naar huis kunnen nemen op het OLS in Weert. Tijdens de schietwedstrij den ging het echter mis, zodat Venray volgend jaar terug mag komen om te gaan strijden voor de eindzege. De ruim 70.000 bezoekers kregen in Weert een mooie optocht te zien. De grootste triomf van het OLS ligt voor Venray bij de presentaties van het muziekkorps. Het muziekkorps onder leiding van dirigent en Tamboermaitre Toon van Opbergen, speelt momenteel in de tweede divi sie en gooit hoge ogen hetgeen resulteerde in een eerste plaats met 108,5 punten, 7,5 punt los van de nummer twee, St. Joseph Buchten. De sappeur, Piet van Lierop, excel leerde naar een eerste prijs en liet hierbij de voltallige concurrentie achter zich, met op de tweede plaats met zeven punten achterstand St. Donderdag 5 juli, redactievergade ring van clubblad In de piste. Aanvang 19.00 bij Audrey. Ook bij Audrey is de vergadering van de werkgroep Opening nieuw seizoen. Deze vergadering wordt aansluitend aan de redactievergadering gehou den. OUDERS: voor komend seizoen zit de Springplank krap in de leiding. Kijk eens om jullie heen of in eigen gelederen of er mogelijke kandida ten rondlopen. Voor inlichtingen kan men terecht bij Annemie v. Ochten, tel. 587837 of Sjang Vollenberg, tel. 586117. Het nieuwe seizoen begint op zater dag 18 augustus. Wat er dan gebeurt is op dit moment nog niet bekend. Daar moet de werkgroep zich nog over buigen. In de nacht van vrijdag op zater dag is er een ramkraak gepleegd in een winkel aan de Steenstraat in Boxmeer. De dieven reden met een auto de voorpui van de winkel eruit. Daarna ging men de winkel binnen en werden alle vitrines kapotgesla gen. Er is een onbekend aantal foto- en videocamera's gestolen. De win- ikei liep flinke schade op. 50 coureurs uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Luxemburg aan de start. De Quads worden onder verdeeld in zes klassen van 50 t/m 500 cc. Alle rijders zullen op deze dag drie manches rijden, zodat dit programma overvol is. Bij de 80 cc is Pam Maessen uit Ysselsteyn de grote favoriet. Het rijden heeft ze afgekeken van vader Ton en boer Roy en Joe. In de koningsklasse heeft Joe Maessen in de klasse 250 cc senioren zijn zinnen gezet op de eindoverwinning. In de keizersklas- se Quad 350cc en hoger is Alex Brusselers uit Boxtel waarop ieder- Jan uit Grubbenvorst met 160 pun ten. De bordjesdrager, Suzanne Beyer, werd tiende. Uiteindelijk was het woord aan het zestal, bestaande uit vooropschutter Henk de Klein, Sjaak van Rhee, Joep Krijnen, Hans van Thee, Ron Linders en achterop- schutter Giel Krijnen, dat Venray ging vertegenwoordigen tijdens de schietwedstrijden. De eerste vier schutters haalden hun blokjes feil loos naar beneden en was het woord aan de vijfde schutter. Zijn eerste twee schoten waren perfect maar bij het derde blokje viel de droom van Venray in duigen. Voor de Venrayse schutterij rest dit jaar nog het winnen van drie grote schuttersfeesten. Allereerst het 350-jarig bestaansfeest van St. Urbanus Belfeld op 12 augustus, vervolgens op 19 augustus het derde bondsschuttersfeest in Grashoek en in bonds verband wordt afgesloten tijdens het weekeinde van 1 en 2 september met het bondskampioen- schap van de Bond Juliana. Vorige week dinsdag heb ben de gasten van de Zonnebloem afdeling De Burggraaf een uitstapje naar Kevelaer gemaakt. In Kevelaer werd eerst onder leiding van een gids de binnen stad en haar monumenten beke ken. Opvallend was dat de hele binnenstad, maar vooral de bedevaartskapel schitterend met bloemen was versierd. Alleen hiervan werd door de gasten al bijzonder genoten. Na de wandeling werd een heerlijke lunch gereserveerd en hadden de gasten ruim de tijd om flink bij te praten. Na de lunch volgde een bede vaartslof in de grote Basiliek. Voor veel gasten een bijzondere ervaring. Tot slot nodigde het warme weer uit tot een prettig verblijf op één van de schadu wrijke terrasjes. Voldaan keerden de 28 Zonnebloemgasten, bijgestaan door 17 vrijwilligers en een verpleegkundige terug in Venray. Het bestuur van de afdeling kon met plezier vast stellen dat de gasten weer een heel fijne dag hebben gehad. Ook regionaal favoriet Maarten van der Aa verschijnt dit weekend aan de start een rekent. Echter in deze klasse komen ook de beste Engelse cou reurs aan de start. Garry Evans staat erom bekend om zich niet neer te leggen bij een plek minder dan de eerste plaats. Vrijdag start de eerste wedstrijd om 17.00 uur, zaterdag en zondag is de eerste start om 11.30 uur. Circuit De Peel is gelegen aan de N277 (Middenpeelweg) ter hoogte van de basis Groep Geleide Wapens. Repetities: Donderdag 5 juli: 19.30- 20.00: koorscholing bariton rij 1+4 19.30 uur: repetitie tenor 1 2 20.00 uur: repetitie gehele koor. Donderdag 12 juli: 19.30-20.00 uur: koorscholing tenor 2 rij 1+4 19.30 uur: repetitie bas bariton 20.00 uur: repetitie gehele koor. Programma: 26 juli: kwartaaltoepen (alleen voor leden!) (Na afloop repetitie!) 6 sept: cd-opname Koorvakantie: 2 aug, 9 aug, 16 aug: geen repetitie Afmelden bij Kees van Kreij, tel. 589775 (Bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier kunt u afleveren bij de VM K-container aan de Molenhofweg (niet na 22.00 uur). Informatie: repetitielokaal: Partycentrum "De Witte Hoeve", Gasstraat in Venray Commissie pr/verjonging: Tel 587668. Secretariaat: Tel. 580173 Website: WWW.listen.to/VMK Zoo Pare Overloon heeft er en paar hele bijzondere dieren bij: de dwergnijlpaardjes. De dwergnijl- paardjes Anton en Sabine zijn over het algemeen goeiige dieren maar ze kunnen af en toe hun buien hebben, in zo'n geval kun je maar beter even uit de buurt blijven want ze hebben hele grote tanden, voor eendier van 1.75 m lang en 0.75 tot 1 m hoog. De dieren zijn grijs van kleur en kunnen wel 300 kg zwaar worden. Dwergnijlpaardjes komen voor in Liberia in Afrika, helaas wordt deze diersoort met uitsterven bedreigd. Er is dan ook een speciaal fokpro- gramma voor deze diersoort samen gesteld om herintroductie van dit dier in de natuur te stimuleren. Dwergnijlpaardjes hebben een bijzondere manier om hun territori um af te bakenen, met hun kleine staartje sproeien ze hun poep heel hard in het rond. Dat is dus oppas sen voor de dierenverzorgers! Nog meer nieuwe dieren: zelf net in het park en de dwergnijlpaardjes hebben al nieuwe buren gekregen, de zwart-witte vari's die hun nieuwe eiland al een beetje hebben verkend. Zwart-witte vari's zijn halfapen, ze Vrijdag 16 feb. organiseert de Computerclub Regio Venray weder om een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaatsin wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffen 62b te Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. ledereen is van harte wel kom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze cluba-- vond bezoeken. Onze computerclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel. 0478-541666 of per e-mail: crv@isonzeclub.nl De CRV-homepage (met o.a. de clubda ta) is te bereiken via het adres: crv.isonzeclub.nl Otra vez con vosotros para comuni- caros las ultimas decisiones de la Colonia Espanola de Venray, estas decisiones fueron tomadas por cuestiones de organización y ajenas a nuestra voluntad, como ha sido el aplazar la Asamblea General hasta después de las vacaciones y habien- do colocado en tal fecha una charla informativa, también queremos informar que el Centro permanecera cerrado por vacaciones desde el dia 9 de julio hasta el 12 de agosto ambos inclusive por lo que pedimos a nuestros socios disculpen las molestias que estas decisiones puedan haber creado. No nos queda mas que desearos a todos unas feli- ces vacaciones y una feliz estancia en el lugar que eligierais para pasar dichos dfas. Un saludo de HACE. Verzorg in de zomermaanden goed de zonnebloemen, want na de vakantie gaan ze weer met die actie van start. Dagelijks water geven en nu en dan wat plantenmest geeft het beste resultaat. Vöor leden van LVB oostrum is er op donderdag 12 juli een Fietstocht van 25 kilometer. Ze vertrekken om 19.00 uur bij de Rabobank. Tamboerkorps: Repetitie op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur en op zondags samen met het muziekkorps. Opleidingsorkest: Repetitietijden op woensdag van 18.45 uur tot 19.30 uur. Verdere ondersteuningslessen op zondag bij Sandra en Henk volgens rooster. Muziekkorps: Repetities op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur, zondags van 10.30 uur tot 12.00 uur. Komende aktiviteitëri: 15 aug. Ie repetitie na de vakantie 31 aug. Show-optreden in Capelle a/d Ijssel. 1 sept. Peelland Taptoe te Deurne. De wekelijkse kienavonden zijn met ingang van 1-7-2001 gestopt. Afmeldingen: bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling tel. 580418, of uiterlijk tot een half uur voor aan vang van de repetitie in de Opmaat, tel. 513593. Aanmeldingen nieuwe leden: Heeft u interesse, bel dan tel. 580993 of 580418 of kom tijdens de repetities in clubgebouw de Opmaat, Oostsingel 37 te Venray. hebben de halve herseninhoud van een aap. Vari's worden ook wel lemuren genoemd. Er bestaan wel veertig verschillende soorten lemu ren en deze komen alleen voor op het eiland Madagascar (ten oosten van Afrika). Op een .bedrijfsterrein aan OO Beugen se. weg m Boxmeer iBvrio dagavond een :20-jarige man uit' Venlo beroofd van zijn gouden ketting. De man zat in tie auto van een oppervlakkige kennis. Op bedoeld terrein trok de ken nis. onder dreiging van een pis tool, bij zin slachtoffer de gouden keUingai'. Daarna moest de Limburger van de dader de auto verlaten en reed de man weg in onbekende rich ting. De ketting heeft een waarde van duizenden guldens. PEEL EN MAAS WEEKBLAD PEET,EN MAAS 'n abonnement waard donderdag 5 juli 2001 - Pagina 19 Sjaak en Harrie doen zondag 8 juli tussen 15.00 en 17.00 uur verslag van Veulens Historie Herleeft. De opa's van de omroep kijken hoe het in 'hun tijd' er alweer aan toeging. In Waar zijn de troubadours geble ven? op donderdag 5 juli presenteert Gerard van Maasakkers zijn cd Pas op de plaats. Hij is te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Het programma wordt voorafgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Donderdag 5 juli terug naar het Zwart Water aan de Kuulenweg. Met Joof Teeuwen gaan ze op zoek naar hagedissen. Aansluitend een Venrods Ketierke. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. Kent u iemand die zondag of maandag jarig is? Verras hem of haar met een verjaardags taart! Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar Verzoekjes op Zondag! Of kijk op internet-site, www. omroep venrayn 1 De jubilarissen van Ons Genoegen: Robert Michels, Jan Peeters (beiden 25 jaar lid) en - Theo de Rijck en Jan Steeghs beiden 40 jaar lid).. Ons Genoegen uit Oirlo zette vrijdag tijdens haar jaarlijkse afsluiting van het muzikale jaar verschillende actieve muzikan ten in het zonnetje. Robert Michels en Jan Peeters vanwege hun 25-jarig lidmaatschap; Theo de Rijck en Jan Steeghs zijn al 40 jaar lid van de muziekvereniging. Robert Michels begon als tam boer bij de drumband, waarna hij besloot om als slagwerker bij de fanfare door te gaan. Ook Jan Peeters begon bij de drumband en stapte later over naar het slagwerk bij de fanfa re. Robert en Jan geven samen ook het ritme aan bij blaaskapel De Kelderband. Jan Steeghs en Theo de Rijck zijn inmiddels 40 jaar lang tróuw lid van de vereniging. 1 Met Jan op de bas en Theo op de bariton zijn ze een belang- rijk onderdeel van het zwaar 1 koper binnen de fanfare. Ze waren beide ook jarenlang lid van de. blaaskapel. Bovendien is Theo al vele jaren 1 actief binnen het bestuur van de vereniging. Reden genoeg dus om deze 1 jubilarissen eens in het zonne- tje te zetten. Zijn carrière leek geknakt in de dop. Twan Lensen (25) zat vorig jaar vaker in wachtkamers van medisch specialisten dan dat hij op de atletiekbaan stond. De geta lenteerde Venrayse atleet moest noodgedwongen zelfs een seizoen laten schieten, omdat de pijn in zijn knie niet meer te harden was. In november 2000 maakte hij voorzichtig, in alle stilte, bij een veldloop in Tegelen zijn rentree. Het jaartje gedwongen rust bleek een heilzame werking op Lensen te heb ben. De loper keerde terug naar AV Venray, verzamelde een team om zich heen, tekende een nieuw spon sorcontract en verrast de laatste maanden met toptijden. De herboren Lensen staat komend weekeinde aan de start bij het Nederlands kam pioenschap 5000 meter op de baan, in Tilburg. Hij kan er nu om lachen. Het rijtje medisch specialisten dat hij vorig jaar consulteerde om ant woord te krijgen op de vraag 'waar om heb ik telkens het gevoel dat er iemand met een mes in mijn knie steekt als ik hardloop?': Huisarts, fysiotherapeuten, chiropraktikor, een manueel therapeut, het Sport Medisch Adviescentrum (SMA), ja zelfs een tandarts. Lensen klampte zich aan iedere specialist vast. Telkens hoorde hij een andere diag nose. "Ik kreeg zelfs het advies om een kies te laten slijpen omdat daar de bron van mijn ongemak in mijn knie zou zitten." Uiteindelijk stelde het SMA de juiste diagnose. De peesplaat aan de buitenkant van de knie was veel 'te strak', waardoor Lensen telkens pijn kreeg als hij zijn knie belastte. "Dat werd nog eens versterkt doordat ik op verkeerde schoenen liep en veel te hard train de. Een combinatie van factoren." SPONSORCONTRACT Twan Lensen nam rust en zette een aantal zaken op een rijtje. Bijvoorbeeld waar en bij wie hij ging trainen. "Ik trainde in Venlo en in Nijmegen. Uiteindelijk koos ik voor de club in mijn woonplaats: AV Venray. Bij die club was ik begonnen, daar kende ik nog bijna iedereen en bij AV Venray was Ton Blenk als looptrainer aangesteld. En het belangrijkste: door in mijn woonplaats te trainen, kreeg ik meer rust. Ik werk in Boxmeer, ik kwam vaak gehaast in Venlo of Nijmegen aan en moest na de training nog een keer eten. Dat sloopte me, ik kreeg te weinig rust. Nu ben ik om half zes thuis, staat het eten klaar en kan ik om zeven uur op de fiets naar de training. Ideaal." Lensen bleef bij trainer Has van Cuyk, maar verzamelde wel een team om zich heen. "Has van Cuyk is mijn hoofdtrainer, Ton Blenk de looptechnische trainer in Venray. Hij stuurt en corrigeert, op basis van de schema's van Van Cuyk. Met Katja Broers, mijn vriendin, doe ik de duurlopen. Carolus Bouten is mijn masseur. Atletenmanager Rob Strik regelt wedstrijden voor mij. En De vakanties staan voor de deur en dat betekent dat de Aostrumse Zangkompeneej op zomerreces gaat. Dinsdag 21 augustus begint weer het nieuwe seizoen. Dan is ook weer de eerste repetitie in clublokaal 't Allemanscafé in Oostrum, iedere dinsdagavond van 21.00 tot 23.00 uur. Heeft u belangstelling of wilt u eens een repetitie meemaken? U bent van harte welkom. Informatie nodig? Bel 0478-511251. Op zondag 30 september deelname aan het Hofzangersfestival van De Rooverheydezangers te Reuver. onlangs heb ik een tweede sponsor contract getekend. Ik werd al gesponsord door Zwitserloot Dak uit Groesbeek en sinds vorige week behoor ik ook tot het Saucony Team." TRAININGSKAMP Lensen, die zes jaar geleden met voetballen stopte en in navolging van zus Angel ique lid werd van AV Venray, legde de basis voor zijn goede voorseizoen in een trainings kamp in Zuid-Duitsland. "Met een groepje atleten en trainer Carel van Nisselroy heb ik vijftien keer getraind in acht dagen tijd. Daar, in Zuid-Duitsland, heb ik vorm gekweekt. l£ plukte er meteen de vruchten van, want ik liep bij terug komst de 3000 meter in 8.28 minu ten. Zo snel was ik nog nooit geweest." Die toptijd was geen uitschieter. Lensen reeg de persoonlijke records aaneen. De 5000 meter in 14.37 minuten, de tien kilometer op de weg in 30.14 minuten. Op basis van die uitstekende tijden mag Lensen komend weekeinde in Tilburg star ten op het NK 5 kilometer. Zijn zin nen heeft hij echter gezet op het naseizoen: grote wegwedstrijden en een tien kilometer op de baan. "Ik merk dat het verschil met de Nederlandse toppers steeds kleiner wordt. Ik verwacht dat ik in het Twan Lenssen maakte zijn come back na een jaartje gedwongen rust. najaar de tien kilometer op de weg sneller dan 30 minuten kan afleg gen. Dan begin je een beetje mee te tellen." WIJZER Lensen, fulltime algemeen mede-y werker bij een verhuurbedrijf in Boxmeer - "zwaar fysiek werk" -, heeft tijdens zijn lange blessurepe riode vooral geleerd om naar zijn lichaam te luisteren. "Voordat ik geblesseerd raakte, was het trai ningsschema heilig. Ongeacht de omstandigheden, ongeacht mijn fit heid, ik deed wat op het schema stond. Ook al was het 30 graden, j ook al vroor het, ook al hagelde het, de trainingsopdracht was heilig. Nu j luister ik naar mijn lichaam, j Afgelopen week moest ik een uur lopen. Maar na drie kwartier voelde ik iets aan mijn knie. Ben ik gestopt. Dat was voorheen ondenkbaar. Een dag later was het 30 graden en j moest ik 18 x 300 meter in een bepaald tempo lopen. Een pittige training, maar te zwaar onder die omstandigheden. Nou, dan pas ik in overleg met Ton Blenk het program ma enigszins aan. En zo hoort het ook. Laten me maar zeggen dat ik sneller en wijzer ben geworden."

Peel en Maas | 2001 | | pagina 19