Laatste optreden is extra spannend" de Studio PEEL EN MAAS Powertainment in hartje Venray Meerlo-Wanssum zet vriendschapsbanden met Sulawesi voort mm iflO IQQ Hightech Cropscan bepaalt stikstofbehoefte Willemsj Tandtechniek Venra 32 klachten in 2000 Stichting Deportatie Snelrechter Bedevaart naar Wittem 3500 gulden voor Schaapskooi Auto's weg Blikseminslag woning I www.awillems.nl ff Dirigent kinderkoor Ysselsteyn neemt afscheid kerkbestuur is altijd enorm goed geweest." Vormsel, heilige communie, gezinsvieringen en de schoolverla tersmis. Van de Kolk bewaart goede herinneringen aan de optredens in de kerk. "Vooral de kerstconcerten van 1972 tot en met 1984 zullen me altijd bijblijven. Samen met de drumband, fanfare en gemengd koor Vivace op eerste kerstdag spelen voor eén volle kerk. Zoiets vergeet je nooit van je leven." Op 22 november 1997 ontving de dirigent van de Nederlandse Sint Gergoriusvereniging een zilveren speld vanwege zijn inzet voor de Dirigent Piet van de Kolk neemt zaterdag afscheid van het kinder koor in Ysselsteyn. kerkmuziek. "Een absoluut hoogte punt. Ik vierde toen mijn 25-jarig jubileum en was totaal verrast." Wat hem zaterdagavond te wach ten staat, durft Van de Kolk niet te voorspellen. Maar dat hij in de bloe metjes wordt gezet, lijkt wel zeker. "Het enige dat ik weet is dat de mis om 19.00 uur begint", zegt hij lachend. "Maar natuurlijk is zo'n laatste optreden wel extra span nend." INTERIEURSTYLISTEN Advies thuis Heeft u een grote metamorfose in gedachten? Op afspraak komen wij graag voor een binnenhuis- of kleuradvies bij u thuis. Met verfrissende ideeën en bruikbare tips brengen wij de leefsfeer die bij past een flinke stap dichterbij! op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANC Nauwe samenwerking horeca, winkeliers en Powerman De stichting Power(wo)man Holland, de horecawerkgroep Eventjes en de Venrayse winke liersvereniging hebben de handen inéén geslagen en voor het week end van 7, 8 en 9 september, wan neer het wereldkampioenschap duathlon in Venray wordt gehou den, een spetterend muzikaal spektakel op poten gezet. "Venray staat drie dagen lang bol van de powertainment", weet John Raadschelders, voorzitter van de stichting Power(wo)man Holland. Naast sportieve strijd op zaterdag 8 en zondag 9 september is er op het Schouwburgplein vanaf vrijdag 7 september ook veel amusement voor jong en oud te zien en te horen. Vrijdag 7 september staat in het teken van een Limburgse Avond met optredens van bekende artiesten als Beppie Kraft, Taai Taai, Leste Aom en Big Benny. Een dag later, op zaterdag 8 sep tember, speelt op het plein de top 40-band 'She She and the He Devils' (met onder andere de twee dochters van Gert en Hermien) op het grote podium. Op de slotdag van Power(wo)man Holland, zondag 9 september, staan overdag diverse diskjockeys, de Hofbende en de Baorze Piepers op de planken van de grote bühne op het Schouwburgplein. "Bij zo'n spprtief topevenement hoort natuurlijk ook topamusement, zodat de bezoekers en deelnemers zich tijdens en na de wedstrijden goed weten te vermaken", vindt Elly Swinkels van koffiehuijs Zowyzo. "Er komt een groot podium op het Schouwburgplein en het hele plein wordt gezellig ingericht met terras sen." Tijdens de vorige edities van de Power(wo)man Holland was de samenwerking tussen de stichting Powerman Holland, de horecawerk groep Eventjes, bestaande uit de horecagelegenheden De Heeren van Aemstel, Hulsman, De Koets, De Bonte Koe, 't Podium en Zowyzo, en de Venrayse winkeliersvereni ging lang niet optimaal, meent Elly Swinkels. "Het was hoog tijd dat de partijen samen aan tafel gingen zit ten om de puntjes op de i te zetten. Omdat er geen goede afspraken waren, onstonden er wat akkefietjes. Bijvoorbeeld over de opstelling van het podium. Vandaar dat we dit jaar de handen ineen hebben geslagen en voor een structurele samenwerking hebben gekozen. De bijeenkomsten zijn bijzonder goed verlopen. Nu maar hopen dat het weer een beetje meewerkt...." INSCHRIJVING Op zaterdag 8 september staat vanaf 18.00 uur de Power(wo)man Holland, een duathlonwedstrijd me een internationaal deelnemersveld in Venray op het programma. Dij jaar is uniek omdat voor het eerst ii de Nederlandse geschiedenis er eei WK op duathlongebied word; gehouden. Het weekend begint mö de ontvangst op vrijdag van de deelj nemende landen op het gemeentel huis en daaruit een vlaggenparadJ door het centrum van Venray. Oj zaterdag 8 september worden dj wedstrijden van de powerkids, d jeugd en junioren en de Powermai short-distance gehouden. Op zondaj 9 september is 's morgens de wed] strijd voor iedereen die de langj afstand (15 km rennen - 62 km fiet! sen - 7,5 km rennen) wil afleggen, 'i Middags wordt dezelfde afstam afgelegd door atleten die door hui eigen nationale sportbond zijn afgej vaardigd; zij kunnen wereldkamJi pioen worden. De wedstrijd voor d| jeugd van het basisonderwijs ziet elf als volgt uit: 700 meter lopen, 400(; of 6000 meter fietsen en 650 mete lopen. Voor deze afstanden kunnei kinderen van het geboortejaar 1981 t/m 1992 zich inschrijven. Hë inschrijfgeld is tien gulden per per soon. De. deelnemers zijn teven; verzekerd. Kinderen van groep 8 dij na de zomervakantie naar een andej re school gaan kunnen zich inschrij! ven als leerling van de basisschoo' die ze nu bezoeken. Piet van de Kolk (61) neemt zaterdagavond tijdens een heilige mis in de kerk afscheid als diri gent van het kinderkoor in Ysselsteyn. Liefst 29 jaar zette hij zich met hart en ziel in voor het koor. "Het is mooi geweest", ?egt de voormalige onderwijzer van basisschool St. Oda in Ysselsteyn, "in januari ben ik met vervroegd pensioen gegaan en mijn vrouw Diny is afgelopen zaterdag gestopt als kledingverkoopster bij Jac Nooyen. We zijn dus niet meer gebonden en gaan nu samen volop genieten van onze vrije uurtjes." Piet van de Kolk is geboren en getogen in het Brabantse Mill. In 1964 kwam hij samen met zijn vrouw Diny naar het Peeldorp. "De basisschool zocht een onderwijzer en gelukkig werd ik aangenomen", vertelt Van de Kolk, "we kochten een huis en zijn nooit meer wegge gaan uit Ysselsteyn. We wonen hier met heel veel plezier." In 1972 werd de leraar gevraagd of hij wellicht ook dirigent wilde worden van het kinderkoor. "Het leek me erg leuk om samen met de kinderen de eredienst in de kerk op te luisteren. En mijn verwachtingen zijn uitgekomen, want ik heb in al die jaren nooit enige spijt van mijn beslissing gehad. De jaren zijn wer kelijk omgevlogen." JUBILEUM Het kinderkoor repeteert één keer in de week op donderdagmiddag. "We hebben nu 24 leerlingen uit groep 5 tot en met 8 van de basis school die met erg veel inzet en ple zier komen zingen, maar in mijn beginjaren bestond het koor uit zeker 48 kinderen. Destijds was het niet zo lastig om nieuwe leden te recruteren." Het koor zingt Voornamelijk gees telijke liederen, afgewisseld met volkszang. "En tegenwoordig nemen de kinderen samen met orga- nisle Jeanne Deters de hele begelei ding voor hun rekening. Tijdens onze optredens spelen de kinderen blokfluit, triangel, tamboerijn en xylofoon, om het geheel nog wat levendiger te maken. Om de twee weken luisteren we zaterdags de heilige mis in de kerk op. Ja, ook de samenwerking met de pastoor en het Stichting Innovatief Platteland Venray e.o. heeft het project 'opti male stikstofbemesting' geïni tieerd. Doel van het project is de agrarisch ondernemer te voorzien van een advies met betrekking tot Optimale stikstofbemesting, ge richt op de toekomstige eisen die uit de milieuregelgeving voortko men. Na een startbijeenkomst hebben zich negentien ondernemers aange meld, samen goed voor zo'n 1000 hectare landbouwgrond, waarvan ongeveer 300 hectare aardappelen. Omdat aardappelen een hoge stik stofgift nodig hebben, ligt hier de kans een grote winst te halen. Voor de eerste bemesting wordt een stik- stofonderzoek gedaan. Daarna kan de ondernemer de percelen bemes ten op een richtlijn van 70% van het advies uit dit onderzoek. Minimaal 6 weken na het bemesten wordt nogmaals een stikstofonderzoek uit gevoerd. Daarna worden metingen verricht met de Cropscan, een high tech apparaat uit de Verenigde Staten. Met behulp van deze gege vens wordt een bijbemestingsadvies berekend, dat de ondernemer opvolgt. Zo wordt een optimale stik stofbemesting bereikt. Tot half juli zullen alle percelen bezocht worden om de Cropscan uit te voeren. Een meetbox meet aan de bovenkant de globale lichtintensiteit en aan de onderkant de weerkaatsing van het blad. De data-log verzamelt de gegevens en wordt op kantoor gekoppeld aan de computer die de gegevens inleest en doorstuurt naar het Bedrijfs Laboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek. Hier berekent een computerprogramma een exact bemestingsadvies dat bin nen 24 uur bij de akkerbouwer ligt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Francine Tinnemans, secretaris stichting Innovatief Platteland (tel. 0478-578189) Thuiszorg: De Stichting Thuiszorg Noord- Limburg heeft in 2000 32 klachten geregistreerd. De klachten hadden vooral betrekking op de uitvoering van de zorg en de vermindering van het aantal uren. Dit blijkt uit het jaarverslag 2000 van Thuiszorg Noord-Limburg. Volgens de stich ting zal het scholingsprogramma leiden tot een vermindering van het aantal klachten. In 2000 introdu ceerde de Thuiszorg Noord- Limburg een klanttevredenheids- onderzoek, waarin drie keer per jaar een telefonische enquête wordt gehouden onder mensen die enkele weken in zorg zijn. Een keer per jaar is er een schriftelijke enquête. Uit de eerste resultaten blijkt dat de cliën ten van de Thuiszorg tevreden zijn over de bereikbaarheid en de uitvoe ring van de taken. Zestien procent van de geïnterviewden vindt dat de hulpverlening afwijjct van het indi- catiebeslüit. Daarnaast is 43 procent van mening dat de thuiszorg te veel rekent op de mogelijkheden van de mantelzorg. Dit jaar is de thuiszorg aan de slag gegaan met de uitkom sten van de enquête. De Stichting Deportatie Oktober 1944 Noord- en Midden-Limburg verzorgt op 25, 26 en 27 september opnieuw een reis voor mensen die als dwangarbeider hebben gewerkt in de Tweede Wereldoorlog. Het programma heeft een voorlopige samenstelling. Op de eerste dag wordt het Nederlands ereveld in Hannover bezocht, waar veel men sen uit deze regio hun laatste rust plaats hebben gevonden. Daarna wordt de kerk aan de Moritzberg bezocht, waar veel dwangarbeiders de bange dagen van de gruwelijke bombardementen op Hildesheim hebben beleefd. Op de tweede dag is er een bezoek aan de Hermann Göring Werke in Salzgitter en Lager 6, waar een expositie over verblijf en werk in de fabrieken is ingericht, 's Middags is er een rond leiding met uitleg in het concentra tiekamp Neuengamme. De derde ochtend wordt besteed aan een bezoek aan de stad Hildesheim, met zijn markante vakwerkhuizen, die na het bombardement werden geres taureerd. Mensen die mee willen op deze reis kunnen zich opgeven bij: Lei Stals, tel: 077-3072726, Lei Steeghs, tel: 077-3071671 of Hay Cuypers, tel: 077-3074197. Mensen die gehandicapt zijn en al of niet gebruik maken van een rolstoel of andere hulpmiddelen kunnen con tact opnemen met Els Verhaegh, tel: 077-3078034. s - 11 1 GEÏSOLEERD ALUMINIUM EN KUNSTSTOF Ramen DeurenSerres 1 i Tel: 0478-571 481 Het Openbaar Ministerie in Roermond heeft bijna tweederde van het totaal aantal strafzaken (5902) in 2000 via snelrecht afge handeld. Vorig jaar kwamen 3776 zaken voor de snelrechter, een kleine daling ten opzichte van 1999 (3816). In de meeste gevallen ging het om rijden onder invloed (972), diefstal (900) en verboden wapenbe zit (448). Ook het aandeel van zaken waarin sprake was van geweld is groot. Zo werden mishandeling (341), bedreiging (153) en openlijke geweldpleging (74) veelvuldig via snelrecht afgehandeld. Bij de min derjarigen werden 363 strafzaken (48 procent van het totaal) aan de snelrechter voorgelegd. Jenniskens_^^ installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Op zondag 9 september 2001 trekt de jaarlijkse bedevaart van Noord- en Midden-Limburg weer naar Sint Gerardus in Wittem. Ook vanuit Venray zal een bus naar Wittem vertrekken. De Zuid-Italiaanse kloosterbroe der Gerardus Majella (1726-1755) was tijdens zijn leven voor veel mensen die bij hem aanklopten een steun en toeverlaat. Tot op dedag van vandaag wordt- de helpende nabijheid van deze broeder gezocht. De herinnering aan Sint Gerardus werkt als een oproep om voor elkaar 'zo goed als God' te zijn. Dat deze eenvoudige kloosterbroeder ook nu nog grote betekenis heeft, blijkt uit de onverminderd grote stroom pel grims die zijn pelgrimsoord in Zuid- Limburg bezoekt. Groepsgewijs en individueel komen velen met hun lief en leed naar Wittem. Elk jaar heeft het bedevaartseizoen een thema. Dit jaar is het 'leven in ver andering'. Op zondag 9 september gaan meerdere bussen vanuit Noord- en Midden-Limburg naar Gerardus in Wittem; Het programma is als volgt: - 12.00 uur: Speciale eucharistie viering in de kapel en zegening met de relikwie van St. Gerardus. - 15.00 uur: Plechtige middag- dienst met - als het weer het toelaat - een processie in de kloostertuin. Onder gebed en zang worden de vele binnengekomen intenties tij dens de bidtocht meegedragen. Tijdens de middagviering worden ook de religieuze voorwerpen die mensen mee naar huis nemen geze gend. - 16.30 uur: Staan alle bussen klaar voor vertrek naar huis. Tussendoor kunnen de pelgrims een videofilm bekijken, een bezoek je brengen aan de ruim gesorteerde eigentijdse boekhandel van het klooster of aan een van de gezellige restaurantjes en winkeltjes in Wittem. De vertrektijd van de bus die van uit Venray vertrekt wordt nog bekendgemaakt in Peel en Maas en op de kabelkrant. De prijs van deze bedevaartsdag naar Wittem bedraagt 25 gulden. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis mee. Nadere informatie kunt u krijgen bij Myce Surminski telefoon 0478- 580080. Graszoden-KweeiSedrijf DIRECT GAZON v.o.j. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorga. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl Een bedrag van 3500 gulden is de bijdrage van Kiwanisclub Schieëpersland uit de regio Ven ray aan de bouw van een schaaps kooi aan de Helenaveenseweg in Sevenum door de Stichting Groen Groep in Sevenum. De Stichting groen Groep Sevenum bevordert en werkt actief aan de ontwikkeling en beheer van natuur en landschap in Sevenum. Tijdens de uitreiking van de cheque in het historische gebouw De Sevewaeg in Sevenum stelden de vrijwilligers van de Groengroep onder leiding van voorzitter Wiel van der Linden zich voor met de projecten, die door deze mensen al voltooid zijn. Het project van de bouw van de Schaapskooi op het laatste stukje heide, dat Sevenum nog rijk is, moet eind van dit jaar gereed zijn. Het gebiedje van 2,5 ha heide is al in handen van de groen groep en er lopen momenteel al vijf Drentse h'eideschapen. De schaaps kooi is nodig voor de behandeling van de schapen en moet tevens een monument zijn als herinnering aan de vele schaapskooien, die eertijds in de Peel stonden. Voor de dertig leden van Kiwanis Schieëpersland, waarvan vier leden afkomstig zijn uit Sevenum, een passend project voor ondersteuning, mede gelet op de naam van de club. De gelden zijn afkomstig uit door Kiwanis georga niseerde activiteiten, waarvan de opbrengsten ten goede komen aan door Kiwanis geselecteerde goede doelen. Op de Koorstraat in Boxmeer is vorige week vrijdagavond een per sonenauto gestolen. Het betrof een Toyota Carina, kenteken JL-JV-60. Op de Velgertstraat in Boxmeer is donderdag een personenauto gesto len. Het betrof een blauwe Volks wagen Golf, kenteken JG-BX-62 DONDERDAG 5 JULI 2001 - NR. 27 De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum (SOS Meerlo-Wanssum) heeft onlangs besloten om de vriend schapsbanden met de Stichting Yamaru op het Indonesische eiland Sulawesi voort te zetten. Tegelijk is de Meerlo-Wanssumse vrijwilligersorganisatie op het gebied van ontwikkelingssamen werking op zoek naar een nieuw project in de Derde Wereld waarop de organisatie samen met inwoners, scholen, bedrijfsleven en verenigin gen de komende drie jaren de schijnwerpers wil richten. De vriendschapsbanden met Sulawesi worden voortgezet omdat er mede dankzij Meerlo-Wanssum erg veel ontwikkelingen op dit eiland op gang zijn gekomen en SOS-Meerlo- Wanssum die graag met raad en daad wil blijven steunen. Yamaru, waarbij oud-Meerlonaar Jan Camps en oud-Horsternaar Eric Boots als vrijwilligers zijn betrokken, had ook gevraagd om prolongatie van de vriendschapsbanden. SOS-Meerlo- Wanssum kiest elke drie jaren een project uit. De afgelopen negen jaren is op deze wijze acties gevoerd voor een tehuis voor straatmeisjes in Rio de Janeiro, een weeshuis in de Een woning aan de Kruitweg in Venray liep zaterdagavond flinke schade op toen tijdens een heftige onweersbui de bliksem met een luide knal insloeg op het dak. De gehele straat kwam enige tijd zonder stroom te zitten; ook een groot aantal woningen in de naaste omgeving van de Kruitweg had geen elektriciteit. De Venrayse brandweer was zaterdagavond snel ter plaatse om poolshoogte te nemen en de schade aan het dak te repareren. Karin Vestjens (links) van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum tijdens haar bezoek aan Sulawesi hoofdstad Addis Abeba (Ethiopië) en de afgelopen drie jaren voor land- en veeteeltprojecten, boeren- co-rperaties en gehandicapten op het Indonesische eiland Sulawesi. Voor dat laatste project is in totaal een bedrag van 125 mille bijeengebracht via acties in Meerlo-Wanssum en bijdrage van o.a. de tv-actie De Wilde Ganzen en het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking via de NCDO-organisatie. De vrijwilligers van de stichting kregen voor hun werk van het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum vorig jaar de oor konde van verdiensten en werden onlangs door rabobank Venray, Meerlo-Wanssum uitverkoren tot een van de trotse teams in het werk gebied van de bank. GEZOCHT SOS Meerlo-Wanssum zoekt thans met name een nieuw klein schalig projêct dat voor de bevol king in Meerlo-Wanssum herken baar is. De projecten die worden gezocht moeten vooral gericht zijn op de lokale bevolking (kinderen, vrouwen, boeren, arbeiders e.d.) en geleid worden door een lokale orga nisatie. Dergelijk project moet op de een of andere wijze een relatie heb ben met de gemeente Meerlo- Wanssum en/of een van onze (ex)inwoners. Van belang is ook dat er met de mensen achter het project een goede en snelle communicatie mogelijk is (fax, e-mail e.d.) en dal er actueel foto-, dia en video-materi aal voorhanden is. Het heeft dj voorkeur van de Meerlo-Wanssums vereniging als de organisatie in hej land waar het project draait eei bekende is van een Nederlandse onfl wikkelingsorganisatie. SOS Meerioi Wanssum roept mensen op die eei goed project kennen in De Derdj j Wereld of iemand kennen die in di Derde Wereld betrokken is bij eei kleinschalig ontwikkelingsprojecJ: dit te melden. Dat geldt ook vooj' inwoners die familieleden hebbel die in de Derde Wereld een projeci leiden of daarbij als vrijwillige! werkzaam zijn. De projectvoorstel len (beschrijving eventueel me' foto's e.d.) moeten voor 1 oktobe'i 2001 in bezit zijn van de Stichtin! Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Aan de hand val de ingekomen projecten nemei bestuur en leden in december 200! een beslissing welk project word gekozen. Het project dat uiteindelijl wordt gekozen staat gedurendj twee/drie jaren centraal tijden bewustwordings- en fondswervend acties in de gemeente Meerlol' Wanssum. In de zomer van 200 volgt dan een grote Derde Wereld j manifestatie zoals Meerlo-Wanssun j die uit het verleden kent: Indonesië dag, Affika-dag en Rio-dag. Nader informatie over een en ander is ver|I krijgbaar bij secretaresse Karij t Vestjens (tel: 0478692524) of voof' zitter René Poels (tel: 0478698241). Stuur de projecten naar: Stichting SOS Meerlo-Wanssum, De Fazan'j 1,5864 BW Meerlo. ii 8

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13