C J> Veertig jaar café Hulsman Nog geen besluit over nieuwe exploitant De Artiest Nieuwe manier van bankieren wordt beloond i. Petrus Banden wint Surfinia actie Privatisering j wijkcentra in j Venray Jeugdhulp hielp 10.000 jongeren Met Danscentrum Janssen de wereld rond donderdag 5 juli 2001 - Pagina 11 ging, een 7500-tal inwoners met een j relatief groot grondgebied bij krijgt. De inspanningen en de daarmede I gepaard gaande kosten, voor zowel bestuur, apparaat als gevolgen voor de inwoners worden altijd zwaar i onderschat! De moraal van deze betoging is: wie schiet er feitelijk wat met zo'n beperkte samenvoeging mee op! Onze mening is dat het Venrayse CDA aan kortetermijndenken doet. Bovendien toont het Venrayse CDA zich visieloos over bijvoorbeeld mogelijk gezamenlijk op te zetten alternatieve vormen van versterken de gemeenschappelijke en bestuur lijke samenwerkingsverbanden van Venray, Horst aan de Maas en I Meerlo-wanssu met zoveel mogelijk behoud van ieders eigen identiteit. We praten hier over een groot lande- I lijk Peelgebied van 70.000 inwo- I ners, met dezelfde typering wat betreft cultuur, industrie, agrarisch i potentieel en public-relations-belan- gen. Met déze geschetste omvang kan een grotere vuist gemaakt wor- j den voor langere termijn én naar de politiek én naar de commercie én alle andere gebieden ten behoeve en ten gunste van onze mooie streek. Fractie GP94 der gemeente Meerlo-Wanssum. I De stichtingsbesturen van wijk- centrum De Kiosk en De J Springplank en wethouder Jan Driessen ondertekenden woens dagmiddag een privatiseringscon- venant. De overeenkomsten bie- den een goede basis voor de j exploitatie en het beheer van deze wijkcentra door de stichtingen gedurende een periode van twin- tig jaar. Vanaf nu kunnen de stichtingen de exploitatie, het beheer en onderhoud van de accommodaties zelf vormge ven binnen de doelstellingen waar voor de accommodaties zijn gereali- seerd. Zij ontvangen daarvoor jaarlijks een vergoeding van de j gemeente. De gemeente blijft echter wel eigenaar van de grond en j opstallen. De privatisering van De Kiosk en De Springplank heeft in nauwe samenspraak tussen de gemeente en de gebruikers plaatsge- j vonden. De gemeente Venray heeft in 1993 besloten tot privatisering van de sport- en welzijnsaccommoda- ties. Eind 1997 is een start gemaakt j met de daadwerkelijke privatisering. 1 Het privatiseringstraject van de wel- zijnsaccommoidaties is begonnen in 2000. Doel van de privatisering is een nieuwe toekomstgerichte organisa tie van de gemeente, waaronder het verbeteren van het overheidsfunc- j tioneren, het terugdringen van de bureaucratie, het verbeteren van de dienstverlening, het dichten van de I 'kloof tussen burger en bestuur en j het met succes managen van het overheidsbedrijf. PEELENMAAS 'n abonnement waard De provincie Limburg en de j instellingen voor jeugdhulpverle ning hebben in 2000 een aantal in het oog springende resultaten bereikt. Dit blijkt uit het I Jaarverslag Jeugdhulpverlening j 2000 dat het College van GS van Limburg heeft vastgesteld. In het j laarverslag verantwoordt het i College de besteding van de 120 miljoen gulden die in 2000 in de i provincie Limburg is besteed aan ruim 10.000 kinderen en jongeren j met problemen. Uit het jaarverslag blijkt dat er op j, het onderdeel van de vermaatschap- j pelijking in 2000 belangrijke resul- j' taten zijn geboekt: de inzet vanuit de jeugdhulpverlening in het oncler- wijs steeg naar twintig arbeidsplaat- i sen; in alle regio's realiseerde de ji provincie samen met de gemeenten j vormen van opvoedingsondersteu- j ning in met name peuterspeelzalen; het budget van hulp in de thuissitu- j atie steeg van 18 naar 23 miljoen j gulden onder gelijktijdige afbouw van internaatshulp. In 1997 werd j nog maar voor negen miljoen gul- j den aan thuishulp besteed; het aan- j tal internaatsplaatsen werd met 52 j teruggebracht naar 1134. In 1997 l waren er in Limburg nog 1365 plaatsen. Ook in de organisatie van de jeugdhulpverlening is er in 2000 j veel veranderd. Als derde provincie in Nederland realiseerde de provin- cie Limburg één Stichting Bureau Jeugdzorg met negen uitvoeringslo- j caties. waar kinderen, jongeren en hun ouders geholpen worden om het juiste antwoord te geven op de hulp- vraag. Hiervoor werden meer dan Ji 40 extra hulpverleners in dienst n genomen. Het jaarverslag vermeldt ook hoe- jj veel kinderen en jongeren in 2000 f van de jeugdhulpverlening in Limburg gebruik gemaakt hebben. Dit zijn er ruim 10.000. in dit geval i is niet meegenomen de 30.000 kin deren en jongeren met slechts een éénmalig contact. Het merendeel j van de eerder genoemde 10.000 kin deren en jongeren wordt met thuis hulp bereikt. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Zomer in Venray Woensdagmiddag, 27 juni, een snikhete dag. Nog twee dagen en het schooljaar zit er voor vele jongens en meisjes weer op. Iedereen is vro lijk en uitgelaten, want het is bijna vakantie. "Mijn dochter van net twaalf fietst met een vriendinnetje en twee vriendjes door een zomers en tropisch ogend Venray. De terras jes zijn goed gevuld, er klinkt ergens muziek in de verte. Kortom, een dag met een lachend zonnetje.... Totdat de vier basisscholieren het Kapelaanspad infïetsen en staande worden gehouden door twee men sen in uniform. Beduusd worden ze geconfronteerd met datgene wat men hier 'gezag' noemt: ze worden zonder pardon op de bon geslingerd somma 50 gulden. Geen vraag of ze het bord wel gezien hadden, geen waarschuwing alleen een smalende vraag of ze het verkeersdiploma wel hadden gehaald.... Mijn dochter kwam huilend thuis, na haar verhaal aangehoord te heb ben begreep ik dat ze de verkeerde mensen op het verkeerde moment is tegengekomen. Ik denk ook dat je jezelf niet op de borst hoeft te klop pen als je kinderen van net twaalf gaat bekeuren....Natuurlijk weten ze zelf ook wel dat ze fout waren door het Kapelaanspad in te fietsen, maar moet men daar dan meteen en rigou reus een geldstraf op zetten? Bij kinderen? Het gaat mij met name om de manier waarop, de vernede rende toon en uiteindelijk de' dubbe le moraal van dit verhaal. Want mis schien is het aardig te weten dat de opa van onze dochter de week tevo ren ook door datzelfde pad -met nog vele voor en achter hem- fietste en ook hij werd staande gehouden, maar hij had het geluk een leuke, tegemoetkomende uitvoerder yan het gezag te treffen en kwam er met een waarschuwing vanaf. Of zou het de charme van de ouderdom kunnen zijn.... Hoe dan ook, ik vind dit een kwa lijke zaak. Kinderen bekeuren en op de koop toe ook nog eens met twee maten meten. Mijn dochter hoeft de bekeuring niet van haar zakgeld te betalen. Daarvoor vind ik dit een te wanstaltige vertoning. Haar vriend innetje moet dat wel en zal dus vijf weken op non-actief staan. Geen ijs jes halen in de komende tijd, en "zeker niet richting Kapelaanspad. De zomer in Venray is begonnen A. Spee, Venray Luis in de pels Het leuke van het werken aan een universiteit is datje allerlei ontwik kelingen opbouwend kritisch mag en zelfs moet beoordelen. Als je dan ook nog het geluk hebt aan het departement Organisatie van de Universiteit Maastricht verbonden te zijn, zoals bij mij het geval is, is het niet verbazingwekkend dat ik de laatste tijd steeds meer bedenkingen krijg bij de toestand van de gemeen te Venray. Het wordt me hoe langer hoe duidelijker dat hier sprake is van een stuurloze organisatie die stevig in de problemen zit en dat dat niemand, dat wil zeggen noch de gemeenteraad, noch het college van B&W noch de Venrayse bevolking echt tot nadenken en handelen aan zet. Ik verbaas me dan ook zeer over de gezapigheid, gelatenheid, non chalance en arrogantie waarmee hier het ene na het andere miljoen over de balk wordt gegooid zonder dat iemand echt stevig aan de bel trekt. Nu heb ik er geen enkele behoefte aan me als de redder van de gemeente op te weipen, maar een luis-in-de-pels functie ligt me wel en ik geloof oprecht dat die functie hier geen overbodige luxe is. Dat de gemeente een serieuze cri sis doormaakt zal door weinigen worden bestreden. Het beeld dat naar voren komt is dat van een gemeentelijke organisatie die niet weel wat haar kerntaken zijn en daar dus ook geen strategie aan kan ont lenen en die als een kip zonder kop externe bureaus inschakelt om de gaten in de organisatie te stoppen. Ik heb er al eerder voor gewaarschuwd en doe dat opnieuw: Externe krach ten zijn peperduur en je wordt er als organisatie bepaald niet slimmer van. Integendeel, je wordt er afhan kelijk van en je kunt op den duur niet meer zonder omdat ze zich de kennis eigen hebben gemaakt die je als gemeente eigenlijk zelf had moeten ontwikkelen. Het opbouwen van een samenhangende organisatie met een positieve organisatiecultuur kun je onder dergelijke omstandig heden wel vergeten. Hierin staat Venray overigens niet alleen als we het relaas van de burgemeester mogen geloven, die naar een con gres voor gemeenten gaat en vervol gens ontdekt dat allerlei adviesbu reaus zich als hoofdsponsor van dat congres opwerpen. Gemeenten blij ken vöor deze bureaus een gouden markt te zijn en dat stemt op zijn' minst tot nadenken. Waar een zwakke gemeente toe kan leiden hebben we kunnen zien. Iedereen kan wel een paar voorbeel den noemen. In de Peel en Maas van vorige week staat bijvoorbeeld te lezen hoe hel langs elkaar heen wer ken van gemeente en meerdere externe bureaus tot de gedwongen verplaatsing van een stuk riool leidt. Deze zaak heeft met veel andere soortgelijke zaken gemeen dat er een ontzettende hoeveelheid geld wordt verkwist (rond 600.000 gul den deze keer) en dat een en ander gemakkelijk had kunnen worden voorkomen als de coördinatie in handen van ambtenaren van de gemeente zelf was gebleven. En dat daar voldoende expertise aanwezig is, daar ben ik van overtuigd. Hoe nu verder? Het is zo simpel, maar dat ziet men tegenwoordig in de meeste organisaties niet meer. Wat op de allereerste plaats nodig is is sterk leiderschap. Het college maakt niet bepaald de indruk pre cies te weten hoe men de gemeente wil ombouwen tot een slagvaardige organisatie. Dan maar weer een grote zak geld (waar komt dat spul hier toch allemaal vandaan?) open getrokken om het personeelsbudget op te voeren. Klinkt prima, ware het niet dat uit allerlei onderzoeken keer op keer is gebleken dat meer geld niet tot harder werken aanspoort en evenmin efficiëntiebevorderend werkt. Meer geld voor nieuwe amb tenaren ter vervanging van al die externen zou misschien een goed idee zijn, maar dan zul je toch op zijn minst een idee moeten hebben wat ze dan zouden moeten doen. Kortom, ga eerst na wat er aan de hand is. Doe dat nu eindelijk eens een keer zelf, zonder management adviseurs! Stel vragen als: wat wil len we als gemeente nu wel en niet doen, welk ambitieniveau is verant woord, wat gaat goed in de organi satie en wat niet en hoe kunnen we tot verbeteringen komen? Maak een plan van aanpak en voer dat uit. Probeer niet alles tegelijk te veran deren, want dergelijke operaties mislukken bijna altijd. Betrek niet alleen managers maar met name ook de uitvoerenden bij dit alles, zij weten als geen ander waar het aan schort. Zoals ik al zei, het kan zo simpel zijn: schrijf bijvoorbeeld geen com municatieplan (een van de allererg ste management-gedrochten van de laatste tijd!), maar zetje deur open en praat eens met mensen. Veel effectiever en veel goedkoper en je hebt er beslist geen adviesbureau voor nodig. Tenslotte de gemeenteraad. Ze zijn er onlangs achter gekomen dat de kosten voor externen blijkbaar de pan uit zijn gerezen. Dat hadden ze natuurlijk al veel (jaren?) eerder moeten weten en moeten voorko men. Ik meen te mogen constateren dat wij een uiterst zwakke gemeen teraad hebben, die bij tijd en wijle door het college als een kind in de hoek wordt gezet en dat zelfs accep teert. Zo werd afgelopen week een motie van afkeuring doodleuk door de burgemeester wéggelachen. Uiteindelijk wordt alles met de ver maledijde mantel der politieke lief de bedekt. De verantwoordelijkheid van het hoogste besluitvormende en controlerende orgaan in de gemeen te weegt bovendien des te zwaarder bij een zwak college. Neem die ver antwoordelijkheid dan ook en maak eindelijk politieke ambities en over wegingen ondergeschikt aan gezond organisatiekundig inzicht. Fons Naus, Venray Meerlo-Wanssum bij Venray In het Dagblad de Limburger van 26 juni en vooral in Peel en Maas van 28 juni stelt Driesen van het CDA in Venray: 'Meerlo-Wanssum bij Venray'. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum, inclusief het plaatselijke CDA, heeft zich tol heden duidelijk uitgesproken te willen doorgaan als zelfstandige gemeente, op voor waarde dat het financieel en wat betreft bestuurskracht ook kan. De provinciale bestuurskrachtmonitor is in werking gesteld en die gaat, mét Meerlo-Wanssum óók onder andere over Venray. Gedurende de looptijd van dat onderzoek is het dus zeer voorbarig in welke vorm dan ook daarop vooruit te moeten lopen. Meerlo-Wanssum heeft naast samenwerkingsverbanden met Venray ook zeer goede andere samenwerkingen met Horst aan de Maas. Derhalve is er voor de duide lijkheid bij het eigen gemeentebe stuur geen enkele discussie gaande over herindeling noch aanzet daar toe en laat staan sprake van enige wens of voorkeur! Dat het CDA van Venray in het verkiezingsprogramma iets over de herindeling wil zeggen is uiteraard haar zaak. Wij vinden dat het niet getuigt van collegiale CDA-verhou- dingen en in het bijzonder niet van een juiste instelling ten opzichte van de buurgemeenten. Sterker; wij vin den de wijze waarop wordt ingegaan op nodige schaalveranderingen, óók naar de bewoners aan de oostzijde van de Maas, getuigen van mis plaatstheid. Omdat óver die oostoe verbewoners terloops wordt opge merkt dat die in één gemeente zou passen, denken wij dat het CDA Venray over de schreef en grens gaat. Het stelt ons gerust dat de dis cussie en de formele besluitvorming ingeval een eventueel ander toe komst voor noordelijk Noord- Limburg noodzakelijk wordt geacht, plaats vindt via Provincie, de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en de beide Kamers van de Staten-Generaal. Daarbij wordt in ons geval ook de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum betrokken. De gemeente Venray dient eerst intern zelf maar eens duidelijk orde op zaken te gaan stellen alvorens tot 'landje pik' te willen overgaan! Bestuurlijk, financieel, welzijn en ontspanning, communicatie en de verhoudingen met de kerkdorpen bezien is er nogal zeer veel voor 'eigen deur' schoon te vegen! Venray heeft zichzelf in de positie en situ atie gebracht van een speler die heden bestuurlijk gezien bepaald niet meer aantrekkelijk is en boven dien hier en daar ook van de nodige rode kaarten voorzien is. Dat nodigt dus niet uit tot een opgelegde, laat staan van een spontane aansluiting van Meerlo-Wanssum bij Venray Men zou eerst eens goed moeten gaan nadenken welke vóór- en nade len er voor de bevolking van Meerlo-Wanssum zouden zijn om op afstand bestuurd te gaan worden. Hetzelfde geldt op bestuurlijk en financieel vlak voor élke gemeente Hip pr hii ppn vprnlirhtp sampnvnp- inaPEEL EN MAAS Het is nog niet bekend wie theatercafé De Artiest gaat exploite ren. Zoals bekend wil het schouw burgbestuur het horecagedeelte per 1 juli verpachten. "We zitten in de eindfase met drie kandidaten. Maar kwaliteit gaat boven haast", zegt voorzitter Leo Janssen. Aan de drie gegadigden is onlangs gevraagd een nieuw en beter bod uit te brengen. "Het is nu een kwestie van onder handelen. We kiezen uiteindelijk voor kwalitatief het beste bod", aldus Janssen. In de loop van deze week zal een extern bureau zich bui gen over het eindbod van de drie mogelijke exploitanten die nog in de race zijn. Waarna een advies wordt uitgebracht aan het schouwburgbe stuur. In het geruchtencircuit duiken de namen van Geert Pelzer ('t Podium) en Wilbert van Waaijenburg (Heeren van Aemstel) op. Leo Janssen: "Met oog op de vakanties en de voorbereidingen van de ker mis zullen we binnen twee weken de knoop doorhakken." Hulsman viert op dinsdag juli vanaf 19.30 uur zijn veer tigjarig bestaan. Truus en Jan ulsman zetten op 10 juli 1961 in e Venrayse Picardibar hun eer ste stappen in de horeca. In 1964 Kregen ze echter het café op het Henseniusplein aangeboden en na juini beraad hakten Jan en Truus jle knoop door en was café Hulsman een feit. Er volgde een tijd van veel gezel ligheid en plezier. De nodige veran deringen volgden: zaal Wilhelmina ging weg. Hotel de Gouden Leeuw werd gesloopt en het hele Henseniusplein werd veranderd. Er kwam een nieuw plein bij met een Schouwburg, maar café Hulsman bleef hetzelfde. Truus was jarenlang ihet vertrouwde gezicht in het café ip het Schouwburgplein en Jan en lep stonden achter de tap in de 'icardibar (even voor de duidelijk heid, Bep heet geen Hulsman zoals jedereen dacht, maar Toonen is haar iaam). Aan sommige dingen komt echter jen eind en Jan en Truus verkochten £|Je Picardibar. Jan begon slijterij de ^Wingerd op het Kerkpad, lot ook dal ^pand gesloopt werd: TRADITIES De ontwikkelingen op het plein gingen verder en er werden tradities geboren, zoals de kleurrijke them aversieringen tijdens het carnaval. Het café wordt dan omgetoverd tot enèen waar toneel van feest en gezel staligheid, wat in de regio al veel :t vbekendheid geniet. Truus begon in ikefte jaren zeventig-heiligenbeelden te Etparen die ze kreeg van klanten of ircèocht op antiekbeurzen. Het gevolg vlaapvan is dat de hele luifel vol staat met heiligenbeelden. Mensen staan tot op de dag van vandaag nog altijd te kijken naar de beelden. Sommige oudere mensen kennen ze ook nog bij naam. In de jaren tachtig kwam er weer een verandering. Na een aantal jaren een overdekt terras met markiezen en houten constructies, werd de glazen serre gebouwd die in de Venrayse volksmond geksche rend ook weieens 'het aquarium' wordt noemt. In al die jaren zijn er tal van medewerkers geweest die komen en gaan, maar er zijp er ook die jaren lang meegedraaid hebben en hun sporen allang verdiend hebben, zoals Maria, Rieky, Martien, Dien, Karei, Ria en nog vele anderen. In 1995 besloten Jan en Truus het wat rustiger aan te gaan doen en namen Paul en Mion de zaak in juli 1996 over. Dat was dus precies 35 jaar na de start van Jan en Truus. Maar in plaats van het grote feest dat men voor ogen had, werd het een overname in stilte doordat Jan in april 1996 te horen had gekregen dat hij kanker had. Jan heeft het nog een paar jaar volgehouden en heeft het prinsenschap van Paul in 1999 nog meegemaakt. Hij zag het als een kroon op hun werk. Helaas is Jan in april 1999 overleden, een zwarte bladzijde in de geschiedenis van café Hulsman. Maar het leven gaat door en nu staat we alweer het acht ste lustrum van café Hulsman voor de deur. Voor Mion en Paul is het echter het eerste lustrum. Zij willen deze nieuwe mijlpaal in de geschie denis van het café natuurlijk niet ongemerkt voorbij laten gaan en op dinsdag 10 juli aanstaande vanaf 19.30 uur graag samen met u het glas heffen. Wat ooit begon als een éénmalig jebeuren is inmiddels uitgegroeid lot een jaarlijks terugkerend begrip: op reis met Dans- Partycentrum Janssen. Dit jaar Was de bestemming wederom Azië met als reisdoel Thailand. j Tijdens een schitterende luxe vijf- tiendaagse rondreis met talloze hoogtepunten vertrok een groep van 32 personen woensdag 13 juni vanaf Schiphol naar een.land rijk aan cul tuur en geloof. Met een perfect [_yNederlands sprekende reisleiding werd een tocht gemaakt via ^Bangkok, Kachanaburi, Chian Rai, de gouden driehoek met een bezoekje aan Laos, Chiang Mai en tenslotte Pattaya. In korte lijd werd een uitgebreid programma afge werkt. Moe maar erg voldaan keer den de reislustigen in de afgelopen week weer terug naar Nederland, waar intussen alweer plannen gesmeed worden voor hel volgend, met weer een andere bestemming ver van huis. Voordat het echter zover is wordt er begin januari een feestje gebouwd in Tjechië waar voor het tiende opeenvolgende jaar met eigen reisleiding weer volop voordelig van de wintersport geno ten kan worden. Het gebruik van de Rabofoon en Rabo Internetbankieren wordt tot en met 15 juli beloond. Want dan presenteert de Rabobank een actie die er niet om liegt. Ook voor klanten die de laatste tijd geen gebruik hebben gemaakt van de Rabofoon of Rabo Internetbankieren is het nu het moment dit weer op te pakken. "Want in deze periode worden zo'n duizend fraaie prijzen weggegeven aan gebruikers van beide mogelijk heden. Wie de Rabofoon belt om z'n banksaldo te checken of via Rabo Internetbankieren een bedrag over maakt of z'n effectenportefeuille raadpleegt, kan zomaar winnaar worden van bijvoorbeeld een DVD- speler, WAP-telefoon of digitale video- of fotocamera. De winnaars worden elke werkdag op www.rabo- bank.nl bekendgemaakt. Met deze actie wil de Rabobank iedereen sti muleren om kennis te maken met de voordelen van virtueel bankieren. Binnen het werkgebied van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum zijn al gebruikers van de Rabofoon en Internetbankieren in de prijzen gevallen. De heer en mevrouw Swinkels uit Venray werden beloond met een Sony DVD-speler. De heer en mevrouw Vullings uit Venray werden verrast met een Sony MP3-s'peler en de heer Nellen uit Venray met een CMD-J5. De prijzen werden uitgereikt door mevrouw Wendy van Rosmeulen, manager Cliënten Advies Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. De prijsuitrei king vond plaats in de vernieuwde bankhal van kantoor Venray. MILJOEN Meer dan een miljoen klanten doet z'n bankzaken via telefoon of internet. De tijd van overschrij vingsformulieren en acceptgiro's ligt bijna achter ons. Want steeds meer mensen ontdekken dat je je bankzaken ook anders kunt regelen. Sneller, handiger, makkelijker en Van links naar rechts de prijswin naars mevrouw Swinkels, mevrouw Vullings en de heer Nellen en Wendy van Rosmeulen, manager cliënte nadvies van de Rabobank net zo veilig als altijd. Hoe? Via internet of via de telefoon. Op dit gebied loopt de Rabobank als sinds Jaar en dag voorop. Niet zo vreemd dus, dat deze bank al meer dan een miljoen klanten heeft voor wie vir tueel bankieren inmiddels de gewoonste zaak van de wereld is. Wie een internetaansluiting heeft, thuis of op het werk, kan terecht op www.rabobank.nl. Voor allerhande financiële informatie en tips, maar ook om de bankzaken te regelen. Om het actuele saldo te checken, geld over te maken naar eigen reke ningen of die van anderen, automa tische betaalopdrachten in te voeren en aandelen te (ver)kopen. Of een bedrag over te maken naai- een Rabo Internetspaarrekening, waarop een extra hoge rente wordt verdiend. Dat alles met een paar simpele muiskliks en desnoods midden in de nacht. Want de bank on line heeft nu eenmaal geen sluitingstijden. Ook zonder internet is veel mogelijk, bij voorbeeld met de telefoon. Wie een toegangscode heeft tot de Rabofoon, kan binnen seconden het actuele saldo opvragen of snel een bedrag overmaken van een spaar- naar een betaalrekening. Om dit vervolgens direct op te nemen bij de geldauto maat of te kunnen betalen met de PINcode. In binnen- of buitenland, hoe laat het ook is. En dat kan heel handig zijn op vakantie. De telefoon en internet zijn twee concrete invul lingen van Random Access Banking. Een filosofie waarin de keuze van de klant centraal staat en iedere klant op z'n eigen gewenste wijze wordt bediend. Met traditio nele of juist met uitgesproken voor uitstrevende middelen. RABOFOON Wat heb je nodig? Om te kunnen bankieren via internet is een compu ter met een modem vereist. Al het andere (inclusief de toegang tot internet) is te vinden in de Rabox(r). Deze Rabox(r) bevat ook een Random reader. Een vernuftig appa raatje dat, in combinatie met een bankpas, een persoonlijke code aan maakt. Hiermee plaatst de gebruiker z'n elektronische 'handtekening' onder een transactie en is de veilig heid van Rabo Internetbankieren uitstekend geregeld. Wie van de Rabofoon gebruik wil maken, heeft, niets meer nodig dan een telefoon en een persoonlijke toegangscode, die op verzoek gratis wordt toege zonden.Om van deze snelle en mak kelijke manieren van bankieren van de Rabobank te kunnen profiteren, is natuurlijk wel een betaalrekening bij deze bank noodzakelijk. Met Rabo Internetbankieren en dè Rabofoon heb je je bank voortaan altijd en overal bij de hand. De Petrus Bandenschool in Venray is winnaar geworden van de onlangs door Intratuin Venray gehouden Surfinia 2001. De leerlingen van de Venrayse basisschool maakten de mooiste collage voor Intratuin en ontvin- daarvoor een cheque van Intratuin ter waarde van 100 gulden. Met hun bijzonder fraaie collage dingt de Petrus mee naar de landelijke hoofdprijs van 1000 gulden. Voor deze wedstrijd kregen de kinderen Surfinia's thuis of in de klas opgekweekt moesten worden. Dit kon zowel binnen in een grote plantenbak als buiten in de On Hf fntn ovp.rhanHiot Tan Stpeolni van Intratuin Hp nriis aan mppstpr Rnh

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11