Politiek schrikt van peperduur ingehuurd personeel Debat voorjaarsnota ondermijnd Sanne en Marcia als vrijwilliger naar Ghana Mcu Radio Wonderland is terug MULTIFLEX LENZEN Ergernis over Spreekrecht publiek CONTACTLENZEN Odapark zoekt foto's en films Gewond taadslid moet d 55 minuten wachten v. CBDEI EEL EN MAAS Pagij j. donderdag 21 juni 2001 - Pagina 5 int- Van Hooft (VVD): "Dit loopt helemaal uit de hand" Om de personele problemen op jverse afdelingen op te lossen oet de gemeente steeds vaker een eroep op peperdure externe ureaus. "Want ik heb de mensen iet om al het werk te kunnen oen", verklaarde burgemeester i'aals. De politiek reageerde tij- ens de commissie Algemene aken onthutst over de torenhoge rijskaartjes die aan de ingehuur- e krachten hangen. Een voorbeeld. Een medewerkster an de afdeling P&O solliciteert itern op een vacature op de stafeen- eid Bestuursondersteuning. Zij rijgt die baan waardoor er weer een acature bij P&O ontstaat. De ver achting is dat de invulling ervan en halfjaar vergt. Daarom wordt esloten tijdelijk 'kwalitatief hoog- aardige externe capaciteit' in te ellen. Met een prijskaartje van 33.280 gulden voor een halfjaar. :rwijl de vertrokken medewerkster dezelfde periode slechts 46.068 lilden zou kosten. Dit soort oploss- igen worden meer regel dan uit- ondering op het gemeentehuis. "Dit valt toch niet meer uit te leggen aan de eigen medewerkers", zei Bert Linskens (PvdA). "Dat jouw ver vanger drie keer zo veel geld kost. Dit staat volstrekt niet in verhou ding. Er blijft buitenshuis veel te veel aan de strijkstok hangen. Hier moet iets aan gebeuren." Frans van Hooft (VVD) zei geschrokken te zijn. "Dit zijn onac ceptabele bedragen. De gemeenten worden de melkkoe van allerlei bureaus. Die. halen er de mensen weg en verhuren ze vervolgens door aan een andere gemeente. Dit prijs opdrijvend effect wordt alleen maar erger. Het loopt helemaal uit de hand." AFSPRAKEN CDA, D66 en fractie Van de Vorle hekelden eveneens de enorme over schrijdingen van de personeelskos ten waardoor de post 'onvoorziene uitgaven' voor dit jaar al vrijwel uit geput is. Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) meende dat 'het leger dure externen te weinig resul taat opleverde'. "Bovendien is het slecht voor de eigen medewerkers want die worden achtergesteld." Gemeentesecretaris Piet Lucassen meldde dat het tarief van een exter ne deskundige varieert van 1.900 tot 2.500 gulden per dag, exclusief BTW. "Wij delen uw zorgen ook", zei Waals. "Maar mensen moeten intern kunnen doorstromen. En het werk kan niet blijven liggen. Door de krapte op de arbeidsmarkt is het onmogelijk om de vacatures in te vullen. We moeten dan wel deskun digheid inhuren", aldus de burge meester die vorige week dinsdag en woensdag het congres van de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) in Kerkrade had bijge woond. Daar was het hem opgeval len dat deze bureaus er de grootste sponsors waren. Van Hooft vond dat de gemeenten binnen de VNG onderling afspraken moeten maken. Om bijvoorbeeld niet meer dan 10% van hun perso neelsbudget te besteden aan exter nen. "Dat hoeven er binnen een half jaar geen advertenties meer gezet te worden. De mensen komen dan weer vanzelf bij de gemeenten terug." Ook pleitte de VVD'er ervoor om samen met omringende gemeenten een banenpool op te zet ten. "Dat maakt het werken ook aan trekkelijker en flexibeler." Linskens vond dat het college veel meer een vinger aan de pols moest houden om excessen te voorkomen. Ook meenden enkele fractievoorzit ters dat interne verschuivingen van het personeel alleen mogen door gaan als het ook echt kan. Gemeentesecretaris Lucassen ziet echter veel voordelen in de interne mobiliteit. "Dan kunnen mensen met kwaliteit behouden worden voor de organisatie. En dat levert op termijn altijd meer op dan dat het nu kost." Burgemeester Waals benadrukte de in zijn ogen noodzakelijke inves tering in het ambtenarenkorps. "De kwaliteitsvraag vanuit de samenle ving ontwikkelt zich sneller dan wat wij kunnen bieden. De bedrijfsvoe ring moet daarop aangepast worden en dat betekent dus investeren." CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND IC U R S TJ E N S VÊNRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 wij hebben ruime ervaring en hoog CONTA< Geen onderbouwing van investeringsimpuls 3,5 miljoen De voorjaarsnota, die volgende week in de gemeenteraad wordt behandeld, heeft dit jaar bedui dend minder gewicht. De voor jaarsnota met zijn meerjarenbe groting vormde de laatste jaren juist het zwaartepunt in het poli tieke jaar. In een vroeg stadium kan de gemeenteraad debatteren en richting geven aan het beleid voor de komende jaren. Het college heeft nu aan de begro tingsbehandeling in oktober meer gewicht toegekend en daarmee de klok teruggedraaid. B en W zijn voornemens met ingang van 2002 jaarlijks 3,5 miljoen gulden, dit is 15% van de totale loonsom, te investeren in de ambtelijke organi satie. Maar een onderbouwing van dit bedrag en een goed doortimmerd plan ontbreken nog. Deze gegevens zullen pas in het najaar bij de begro- tingsbehandëling op tafel liggen. De gemeenteraad weet daarom niet zo goed wat het met de voorjaarsnota aanmoet. Want de jaarlijkse investe ring van 3,5 miljoen is al wel ver werkt in de meerjarenbegrotingen van 2002 tot en met 2005. Dit levert voor de jaren 2002 en 2003 zelfs een fors begrotingstekort op van respectievelijk 2,5 en 4 miljoen gul den. Maar hoe de tekorten gedekt worden dat staat nog in de sterren geschreven. Het is daarom lastig voor de raadsleden om op 26 en 27 juni diepgaand over de voorjaarsno ta te discussieren. STUWMEER Tot ergernis van de politieke par tijen. "Ik wil een debat op inhoud voeren. Daarom moet ik feiten weten voordat we over die 3,5 mil joen praten. Want meten is weten. Nu moeten we beslissen op basis van globale opvattingen en maar wachten tot de begrotingsbehande ling", zei Frans van Hooft (VVD) in de commissie Algemene Zaken. De VVD'er kon de gevolgde lijn van het college niet volgen. "Want het gaat nu alleen over geld. Dit moet niet het startpunt maar de uitkomst zijn. We moeten eerst kijken naar wat we willen en dan met een programma van eisen komen. Het lijkt nu op een gebed zonder einde waar we geen dekking voor kunnen vinden." Van Hooft vroeg ook om navraag te doen bij vergelijkbare gemeenten als Uden en Veghel. Voor goede verge lijkbare cijfers van de omvang van het personeelsbestand en ingehuur de krachten. "Wellicht kan dit een oplossing bieden voor de proble men. Want ik heb het idee dat we aan het scheef groeien zijn." Bert Linskens (PvdA) meende dat de voorjaarsnota verzwakt werd. "Het geeft slechts voorzichtig rich ting maar de bedragen blijven ergens in de lucht hangen. De begrotingsbehandeling was vaak een hamerstuk maar het krijgt nu een heel ander karakter dan de bedoeling is." Hans Teunissen (D66) vond eveneens dat de voor jaarsnota 'ontkracht' werd. Ton Teeuwen-Peeters (CDA) miste een onderbouwing van de 3,5 miljoen. "Een personeelsplan waarin de knel punten duidelijk worden is echt noodzakelijk. De terugverdieneffec ten van inbesteding van extern werk zijn ook niet zichtbaar." Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) en Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) vroegen zich af hoe het college aan die 15% kwam. Beide oppositiepar tijen wezen de 'kwaliteitsinveste- ring' van 3,5 miljoen gulden al op voorhand radicaal af. Burgemeester Waals legde uit dat de investering niet alleen bedoeld is voor uitbreiding van de personeels formatie. "Het is veel meer. Het ver beteren van personeelsbeleid en bedrijfsprocessen en een cultuurver andering horen daar ook bij. Daarbij wordt de verhouding intern/extern werk kritisch bekeken. Dit zal gepaard gaan met inbesteding in plaats van uitbesteding. Want we moeten de regiefunctie weer inne men." Waals plaatste enkele kritische kanttekeningen bij het huidige col legeprogramma 'kiezen voor kwali teit'. Hij constateerde dat er geen kwaliteitsbeleid was, een kwaliteits manager ontbrak en dat de gemeen te ook niet gecertificeerd is volgens de ISO-normen. "We zijn duidelijk achter gebleven. Investeren in de organisatie is daarom dringend noodzakelijk", oordeelde de burge meester. De voorjaarsnota gaat uit van 33 miljoen gulden investeringen in 2002. Daarvan is 13,5 miljoen afkomstig uit het 'stuwmeer' van niet uitgevoerd werk uit voorgaande jaren. Het overgrote deel (67%) van de gemeentelijke investeringen betreft infrastructurele werken (wegen, verkeer, riolering). Volgens Waals is de ambtelijke capaciteit berekend op 27,5 miljoen per jaar. "Er is een spanningsveld tussen wat we willen en wat we kunnen. U moet het ambitieniveau maar kie zen", zei Waals. Overigens heeft het terugbrengen van het investeringsni veau geringe invloed op het begro tingsresultaat omdat de investerin gen over langere tijd, in 25, 40 of zelfs 60 jaar, worden afgeschreven. Het biedt daarentegen wel soelaas indien lagere investeringen acuut leiden tot lagere personeelslasten of het buiten de deur zetten van dure adviesbureaus. Dan kan het begro tingstekort daadwerkelijk worden teruggebracht. Vrij geruisloos is Radio Wonderland sinds begin juni terug van weggeweest. De com merciële radiozender is nog alleen te beluisteren op de kabel in Venray op 90.4. Na een afwezig heid van twaalf jaar ging de wens van vier Veulense radiomannen eindelijk in vervulling. Veel ophef over hun comeback hebben Hayke Hendrix, Bert Muijsers, Hem Bouweriks en Willem Janssen nog niet'gemaakt. Want ze werden overvallen toen Essent Kabelcom ruim twee weken geleden het sein op groen zette. "Het ging hals over kop. Maar we zijn heel blij terug te zijn. We kre gen ineens te horen dat het kastje was geplaatst en dat het signaal kon worden doorgegeven. Het ging alle maal zo vlug dat we geen tijd meer hadden voor een goede programme ring", zegt Bert Muijsers. Vandaar dat de voormalige etherpiraat er nog weinig ruchtbaarheid aan heeft Dit jaar is het precies 100 jaar geleden dat de zusters Ursulinen in het Odapark het Theehuis hebben laten bouwen. Het park en het Theehuis diende als ontspannings ruimte voor de pensionaires die in het Internaat van Jerusalem verble ven. In de latere jaren is het Odapark ook voor andere, vaak cul turele doeleinden, gebruikt zoals popconcerten in de 60-er en 70-er jaren en grote tentoonstellingen in de 80-er en 90-er jaren. Het Theehuis, dat in verval was geraakt is helemaal opgeknapt en in 1999 vond de opening van de nieuwbouw plaats. Rondom het 100 jarig bestaan wil de Stichting Odapark een groot aantal activiteiten organi seren. In het kader van die activitei ten is de Stichting op zoek naar foto-, dia- en filmmateriaal van het park en van het Theehuis. De "leef tijd" van dit materiaal is niet rele vant. Hoe ouder hoe liever. Ook andere materiaal over het Theehuis en het Odapark, is welkom. De or ganisatie is vooral nog op zoek naar fotomateriaal en informatie over de popconcerten die in het kader van Braktief werden georganiseerd. U kunt hierover contact opnemen met Yvonne Wismtftis, tel. 513690. gegeven. "Want we kampen nog met kinderziektes. Afgelopen weekeinde is de computer enkele keren uitge vallen. We draaien op dit moment 24 uur per dag non-stop muziek." In augustus wil de Veulense com merciële zender weer volledig terug zijn. Midden jaren tachtig was Radio Wonderland ongekend popu lair in de regio Venray. "Vrijwel alle winkels in de Grotestraat hadden ons toen aan staan. We gaan net als vroeger weer TOP 40 muziek en gouwe ouwe draaien met eigen nieuwsitems. Want echte radio wordt tegenwoordig niet meer gemaakt", vindt Muijsers. In de zomer van 1998 kreeg de zender een vergunning van het Commissariaat voor de Media. Sinsdien zijn de Veulense radiomakers in de slag om een goede plek op de kabel te krij gen. LEVENSVATBAAR Het is de Veulenaren nog niet gelukt om eveneens een etherfre quentie te bemachtigen. Er wordt beweerd dat een radiostation niet levensvatbaar zou zijn wanneer het alleen op de kabel te ontvangen is. Bert Muijsers denkt dat die tijden veranderd zijn. "Ik denk zelfs dat tegenwoordig de kabel belangrijker is dan de ether. Maar dat neemt niet weg dat wij dolgraag een FM-fre- quentie willen hebben. Alleen valt het niet mee daar aan te komen. We hopen dat we bij de eerstvolgende veiling onze slag kuhnen slaan." Ook wil Radio Wonderland haar bereik op de kabel verder uitbreiden in Noord-Limburg. Daarvoor ligt al een aanvraag bij Essent kabelcom. "Zij zullen daarmee wachten om te zien wat voor een kwaliteit wij bie den." Daarom willen de Veulenaren investeren in een goede regionale zender. "We gaan professioneel wer ken. We zijn bezig om goede disc- jockeys en medewerkers aan te trek ken. Daarnaast gaan we aan acquisitie doen want we moeten het toch van de reclame-inkomsten heb ben. We hebben als commercieel station het voordeel dat we tijdens de programma's reclameboodschap pen kunnen brengen", zegt Muijsers die zijn zender geen echte concur rent vindt van gesubsidieerde publiekszenders als Maasland Radio en Omroep Venray. Ook vreest de Veulenaar de concurrentie van de vele landelijke commerciële zenders niet. "Want die staan zo ver van de mensen af. Als je het goed doet is er zeker plaats voor een regionale zen der.". VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 Sanne en marcia kregen dinsdag een cheque overhandigd door business manager J. Waarheid en projectlei der N. v.d. Locht van A&A. ben net afgestudeerd in Nijmegen (Pedagogiek) en als ik het nu niet doe, dan komt het er waarschijnlijk nooit meer van." Voor Marcia ligt het iets anders, want zij zit nog mid denin haar studie, Pedagogische Wetenschappen in Nijmegen. "Voor mij is het enerzijds het reizen dat me aanspreekt. Ik wil graag wat van de wereld zien. Anderszijds is het een mogelijkheid om ervaring in werken met kinderen op te doen, waar mijn studie natuurlijk veel mee te maken heeft." In Ghana gaan Sanne en Marcia werken met kinderen. Het weeshuis ligt in Obusai, een mijnbouwstadje (goudmijnen) nabij Kumasi, de tweede stad van Ghana. Het wees huis is opgericht door de Australische 'Mrs. Timothy' die er ook woont. "We weten nog niet pre cies wat ons daar te wachten staat. We weten dat er kinderen wonen van 0 tot 18 jaar, maar dat is het zo'n beetje. Wel hebben we een idee van wat we moeten doen: een deel licha melijke verzorging van de kinderen en het begeleiden van activiteiten", aldus Sanne. Eerst verblijven ze nog een week in Accra, de hoofdstad van Ghana. Marcia: "Daar zullen we eerst een beetje acclimatiseren: even wennen aan het klimaat (als wij er zijn is het tussen de 25 en 35 gra den), geld wisselen en draaien we aan programma over het schoolsys teem in Ghana." CULTUURSHOCK Het avontuur in Ghana wordt gecoördineerd via Travel Active, dat gespecialiseerd is in (werk)reizen voor jongeren. "We hebben daar in een brochure over mogelijke projec ten in Ghana gelezen en vervolgens een vragenformulier daarvoor inge vuld. Dat is naar Ghana gestuurd om er een geschikt project voor te zoe ken. In Accra zit ook het contactbu reau voor de nodige terugkoppe ling", aldus Sanne. Marcia vult nog aan: "De communicatie verloopt vooralsnog gebrekkig, vandaar dat we nog niet precies weten wat ons te wachten staat." Een goede vraag overigens: wat verwachten jullie van deze twee maanden in Ghana? Marcia: "Het hangt natuurlijk een beetje af van hoe verschillend het daar is met hier. Ghana staat bekend als het meest moderne land van Afrika. Maar in ieder geval vind ik het belangrijk een andere cultuur te ervaren, meemaken hoe mensen op een ander continent wonen en leven." Voor Sanne zit er nog iets anders aan vast. "Ik heb er regelma tig over nagedacht. Stel je voor dat erk- Het college en ook enkele raads- eden ergeren zich de laatste tijd iroen en geel over het gebruik van iet spreekrecht door het publiek, tooral tijdens de laatste raadsver- adering bij de benoeming van Ihius Kemmelings tot nieuwe genpethouder. Daarin uitte Henk Elegeert gepe urde en persoonlijke kritiek op lemmelings. "Ik schaamde mij toen im de vergadering voor te zitten", ei burgemeester Waals woensdag n de commissie Algemene Zaken. Kennelijk denken Gijsbers, begeert en Nellissen dat zij alles linnen zeggen." Bert Linskens PvdA) had zich eveneens geërgerd. Het heeft ook geen pas om via een rniweg een wethouder die ziek is 'nderuit te halen." Waals zei dat de 'inspraakcultuur' iet college best hoog zit. "Maar ik leb er persoonlijk moeite mee om :e» lensen de mond te snoeren. Zoals lat ik eens bij Sijbers heb gedaan, lan moeten ze echt over de schreef 'aan of schuttingtaai gebruiken, blang de taal acceptabel is wil ik j ehet woord niet ontnemen", aldus ^aals die wel voelde voor de sug- istie van Frans van Hooft (VVD) Lg "n bij beledigende taal aangifte te 'oen wegens smaad. Gerrit Verkoeijen Samenwerking) vond dat er door '0 voorzitter van de vergadering 'eel eerder moest worden ingegre pen. "Want die meneer Elegeert die gaat echt te ver." Het probleem doet zich ook regelmatig voor bij de commissie Welzijn wanneer jonge rencentrum Dingus op de agenda staat. Verkoeijen vroeg of het waar was dat wethouder Driessen bij de laatste vergadering onder politiebe geleiding naar huis is gebracht. "We zijn toch fout bezig als we niet eens meer gerust naar een vergadering kunnen gaan", vond Verkoeijen. Waals antwoordde ontkennend. "Op mijn verzoek was er wel politie aan wezig. Om te voorkomen wat er de vorige keer gebeurd is met dat waterpistool. Een commissie moet ongestoord kunnen vergaderen en niet bang hoeven zijn voor een nat pak." Een 38-jarige man uit Boxmeer is dinsdagmorgen gewond geraakt na een sprong uit een raam. De politie stond rond 07.45 uur bij de man aan de deur met de bedoeling hem aan te houden als verdachte van een win keldiefstal uit een supermarkt in Boxmeer. De man sprong aan de achterzijde van de woning vanaf de eerste verdieping uit hel raam en kwam ten val op een krat bier. Door deze val brak hij zijn beide hakken. REISVERSLAG Vrijdag 6 juli is het zover, dan stappen Sanne en Marcia het vlieg tuig in richting Ghana. Tot die tijd moeten nog wat zaken geregeld worden. Sanne: "We zijn de afgelo pen weken al druk in de weer geweest natuurlijk. Inenten tegen gele koorts, malaria, hepatitus A en B, tyfus, en informatie opzoeken over het leven in Ghana. Dat je geen opengemaakt fruit moet eten en zoetwater moet vermijden." Daarnaast moest natuurlijk de financiële kant bekeken worden. Marcia: "Mensen hebben ons wel gezegd: 'je lijkt wel gek om in Ghana twee maanden te werken en dan ook nog de kosten zelf te beta len'. Gelukkig hebben de medewer kers van A&A Accountants en Adviseurs in Venray (en drie van het kantoor in Horst) speciaal voor ons project uren ingeleverd, wat door de directie is aangevuld tot 8.000 gul den. Daar zijn we ze heel dankbaar voor, met name Noud van der Locht die de contacten daar heeft gelegd. Verder nemen we een laptop-com puter van Scheidegger mee, zodat we het thuisfront kunnen berichten over onze ervaringen. Tom Smits heeft voor ons een website gemaakt (www.ghana.aagroep.nl) en Lonneke Verblakt heeft voor ons kaartjes en posters gemaakt. Drukshop heeft verder nog een zacht prijsje hiervoor berekend." Een hele onderneming dus voor twee Venrayse meiden om twee maanden in een weeshuis in Afrika te gaan werken. Sanne: "We willen het heel erg graag en ik denk dat die twee maanden zo om zijn. Maar we zijn blij dat we deze kans krijgen en dat we zo goed geholpen worden, daar zijn we iedereen heel erg dank baar voor." Tijdens hun verblijf in Ghana kunt u overigens wekelijks in Peel en Maas lezen, hoe het Sanne en Marcia vergaat. Tot vrijdag 7 september trouwens, want dan zul len ze weer terugkeren naar Nederland. het werk en leven daar zo goed voelt dat ik daar wil blijven. Dat ik denk: "dit is het!" Ik sta er in ieder geval voor open, ik denk niet dat het zal tegenvallen." Mocht het gaandeweg een beetje moeilijk worden, dan hebben ze elkaar in ieder geval een goede vriendin. "We kennen elkaar zo goed, denken vaak hetzelfde over dingen. We hebben samen nog geta feltennist bij Red Stars. We weten wat we aan elkaar hebben", aldus Sanne. Marcia: "Ons is verteld dat we in Ghana na ongeveer twee weken last kunnen krijgen van een 'cultuurshock'. Nu, mocht dat gebeuren, dan hebben we steun aan elkaar." www.casas.nl/huur Afgelopen dinsdag kregen Sanne Koenen en Marcia van den Munckhof symbolisch een mooi bedrag overhandigd voor hun zomerse avontuur: zij vertrekken in juli voor twee maanden naar Ghana, waar zij vrijwilligerswerk gaan doen in een weeshuis. A&A Accountants draagt 8000 gulden bij in de kosten, die voor Sanne en Marcia in totaal zo'n 10.000 gulden bedragen. Vrijwilligerswerk kost wat tegen woordig. Dus waarom gaan de twee Venraysen in godsnaam naar Ghana? Sanne Koenen en Marcia van den Munckhof kennen elkaar ai hun hele leven, want ze zijn nichtjes van elkaar. Beiden zijn 21 jaar. Voor bei den gelden echter andere redenen om naar Ghana te gaan. Sanne: "Ik heb al heel lang zoiets willen doen. Toen ik Sociaal Pedagogisch Werk studeerde was ik nog te jong, dus wilde ik nu de kans aangrijpen. Ik -n Of Gerrit Verkoeijen, raadslid van ™tec amenwerking, moest onlangs op /arm el gemeentehuis zijn voor een uit- et ^'ïksel uit de burgerlijke stand. "Ik eb wel 55 minuten moeten wach- in", foeterde Verkoeijen. "En afge- ipen maandag kwam ik 's avonds angs de publieksbalie en ik :haamde me toen voor die lange rij achtenden. Het is te gek dat men en hier zo lang moeten wachten." Burgemeester Waals erkende het Tobleem. "Er moet snel iets aan ebeuren. Vooral op maandagavond het gigantisch druk." Sinds okto- ir vorig jaar is de publieksbalie op liddagen gesloten. Daarvoor in de laats kwam de openstelling op laandagavond. Er wordt inmiddels ewerkt aan een 'herstructurering n de publieksdiensten'. De resul- len, zoals een een-loket-functie, p loeten dit najaar zichtbaar worden. aan let college heeft wel besloten de fdeling publieksdiensten voor de omende twee jaar met vier fulltime andi rachten uit te breiden. De afdeling rom ou met een capaciteitstekort kam- cgenien dat zich vertaald in een hoge - kifrerkdruk. veel overwerk en een toe- mend langdurig ziekteverzuim. Voer een lumiMijlx ziï. (Royal Botanla Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen H VAN MIERLO f:,A Helm ondsew e g zomer en winter buiten? Bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 11 5751 PH Deurne Tel. 0493 3 1 4 5 9 3

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5