de Studio PEEL EN MAAS Opening Raayland in voorjaar 2002 Leunen neemt afscheid van pastoor Ewals 5e Editie Venray Muzikaal Totaal Volop vertier |tijdens Caselse Bierfeesten Kindervakantiewerk viert feest nl awillems www Audities theaterschool Jenniskens^ Gunhoek Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571 481 INTERIEURSTYLISTEN Advies thuis Heeft u een grote metamorfose in gedachten? Op afspraak komen wij graag voor een binnenhuis- of kleuradvies bij u thuis. Met verfrissende ideeën en bruikbare tips brengen wij de leefsfeer die bij past een flinke stap dichterbij! op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl DIRECT GAZON |of Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 21 JUNI 2001 - NR. 25 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG De nieuwbouw van het Raayland college aan de Zuidsingel nadert zijn voltooiing. Met ingang van het nieuwe schooljaar 2001/2002 zal de nieuwe aanbouw van het scholen complex in gebruik worden geno men. De officiële opening laat nog even op zich wachten. Want in de tweede helft van 2001 wordt het oude gedeelte geheel gerenoveerd. Tot januari 2002 zullen de huidige locaties oost en noord daarom nog in gebruik blijven. Pas als alle leer lingen onderdak hebben gekregen in de unielocatie is het tijd voor het officiële openingsfeest dat wellicht in maart 2002 zal plaatsvinden. ■I Een succesformule moet je niet leranderen. Daarom zal de 5e edi- ie van Venray Muzikaal Totaal te ergelijken zijn met de vorige edi- ies: veel muziek op vijf verschil- ;nde locaties in het centrum van :nray. Kortom op vrijdag 22 juni 01 barst Venray uit haar muzika- voegen. Bijna 1000 muzikanten irgen voor een grote variëteit aan iuziek, de winkels zijn die avond it 23.00 uur open en de terrassen ïllen weer vol zitten. Venray Muzikaal Totaal is een H luzikaal feest, dat georganiseerd vordt door zo'n tien vrijwilligers. B ij zetten al vijf jaar de schouders nder dit muzikale gebeuren, eheel belangenloos. Dat geldt verigens ook voor alle muzikan- >n. Zij treden die avond op zonder aar (behalve een paar consump- es) een vergoeding voor te krij- J ;en. Puur uit muzikale liefde dus. Dat Venray Muzikaal Totaal een eliefd podium voor muzikanten blijkt uit het feit dat de organisa- w steeds meer aanmeldingen 3 rijgt uit de regio. Venray heeft een jgiofunctie waardoor de organisa- Het centrum van Venray barst vrij dagavond uit haar muzikale voegen. zevende. Voorwaar een prima pres tatie van deze jongedame uit Horst. Tijdens de pauze van de Playback show zal zij overigens live "That's the way it is". Voordat de jury de uitslag tegen 20.00 uur bekend zal maken, zal Roberto met een heuse rap-act het publiek nog eens verma ken. De locaties waar dit jaar opgetre den worden zijn, naast de Grote Markt, de Bleek, de Bonte Koestraat (nabij de Bonte Koe), het Schouwburgplein en de Kruisstraat (bij café 't Podium). Ook dit jaar is er weer een loterij verbonden aan Venray Muzikaal Totaal. De hele avond zullen door leden van jeugdvastelaovend De Hazekeutel loten verkocht worden. De prijs bedraagt slechts fl. 1,- waarmee U een leuke prijs kunt winnen. Ook zijn er loten van een rijksdaalder. Hiermee dingt U mee naar een van de fraaie hoofdprijzen waaronder een belsetje t.w.v. fl. 399,- beschikbaar gesteld door Rocom Telecommunciatie en een Pentax fototoestel t.w.v. fl. 399,-. Dat Venray Muzikaal Totaal leeft blijkt ook uit het feit dat een groot aantal bedrijven en organisaties het evenement sponsoren. De Gemeente Venray, Rabobank Venray-Meerlo- Wanssum, Xerox, de Venrayse hore ca, de Venrayse winkeliers en tal van andere bedrijven hebben een essentiële bijdrage geleverd aan het welslagen van dit evenement. Daarom, overtuig U op vrijdag 22 juni van de gezellige muzikale sfeer in het centrum van Venray tijdens Venray Muzikaal Totaal. In het weekend van zaterdag 23 en zondag 24 juni neemt pastoor Ewals en huisgenote Fientje Linssen na zestien jaar afscheid van de H. Catharinaparochie in Leunen. Iedereen kent de pastoor als een herder, die met zeer grote betrok kenheid zijn priesterambt bekleed de. Op alle belangrijke momenten in het leven was hij velen nabij. Wie heeft niet een keer een doopselvie ring bijgewoond en ervaren hoezeer hij alle aanwezigen, tot de kleinste kinderen toe, betrok bij het opne men van een nieuwe lid in de kerk? De door velen ?eer gewaardeerde mooie Eerste Communie- en Vormselvieringen werden door hemzelf op school grondig mee voorbereid. Daarbij werd zo weinig mogelijk aan het toeval overgelaten. Huwelijksplechtigheden werden steeds voorafgegaan door goede voorbereidingsgesprekken met de bruidsparen. Als trouwe ziekenbe zoeker heeft hij menig parochiaan opgebeurd; bij een afscheid voor goed was hij velen een trost. De uit vaartdiensten werden keurig ver zorgd en kregen een op de overledene afgestemd persoonlijk karakter. Waar enigszins mogelijk gaf hij bij al deze vieringen ruimte voor eigen inbreng van de betrokke nen, maar handhaafde hij de vereiste liturgische vormgeving. Zijn weke lijkse preek werd steeds weldoor dacht en overwogen en met grote zorgvuldigheid uitgesproken. Met mooie worden, gedachten en aanbe velingen ging hij zijn parochianen voor. OPVOLGER Als voorzitter van het kerkbestuur gaf hij recent leiding aan de restau ratie van de kerk. Die staat er nu weer voorjaren in volle glorie bij. Dit was mogelijk door een prima samenwerking van velen en een grote inbreng van zijn parochianen. Naast dit werk, waarop pastor Ewals zich vooral toelegde, was hij onder meer jarenlang bisschoppelijk gede legeerde bij de Stichting Katholiek Onderwijs Leunen en geestelijk adviseur van de plaatselijke én de kring-LVB en van de KBO. Hij stond bekend als een trouw bezoe ker van de vergaderingen die altijd klaar stond met goede adviezen. De laatste jaren heeft zijn gezond heid hem parten gespeeld. Op medisch advies gaat hij nu zijn pas toraat in Leunen beëindigen. Dit doet hij met pijn in het hart, weten de dat door het grote priestertekort niet te ontkomen is aan clustering van de parochies Leunen, Veulen en Het Venrayse kerkdorp lastenray staat zondag 24 juni eheel in het teken van de Caselse ierfeesten, een feest van en voor Ie inwoners. Het dorpsfeest op iet terrein aan de Matthiasstraat )j de kerk in Castenray barst om 1.00 uur los. Het unieke van de Caselse lierfeesten is dat de plaatselijke erenigingen dit evenement in het lartje van Castenray volledig dra- en. Dat begint al tijdens de opener an de bierfeesten, de dorpszes- amp. Vanaf 11.00 uur strijden zes lams om de wisselbeker. Voor de linder sportief aangelegde bezoe- ers start tegelijkertijd een creativi- litsmarkt. Ambachtelijke en cre- tieve hobbyisten presenteren een evarieerd aanbod aan artikelen, lok in de middaguren zijn er tal van ctiviteiten. Zo zijn er vanaf 15.00 ur demonstraties handboogschie- en onder leiding van De latavieren, de oudste handboog- portvereniging in Venray (opge- cht in 1919). Een nog steeds bij onder actieve vereniging. Leden an De Batavieren tonen belangstel- nden de finesses van de handboog- port met de meest moderne hulp middelen. De bezoeker krijgt tevens Ie mogelijkheid zelf een pijl af te pieten. Sjekky en Daan verzorgen een cli- lic vaardigheidsdemonstratie met ubbelspan Welsh pony en een ori- inele marathon wagen. Verder rijdt r gratis een huifkar door het dorp, laat er een luchtkussen en kunnen aderen zich laten schminken, pectaculair wordt ongetwijfeld het lerpulschuiven. In Castenray komt en originele wedstrijdtafel van eertig meter lang te staan. Het 'ereldrecord bierpulschuiven staat ip dit moment op 33 meter en 71 entimeter. Voor de aanwezigen op Ie Caselse Bierfeesten een ideale ans op de handschoen op te pakken dit record aan diggelen te schui- en. Vanaf 16.00 uur geeft de fenrayse 'bierprofessor' Jan leurkens, uitbater van café De jvenaar, een demonstratie van spe- iaal bieren. Fleurkens is vooral ekend als 'uitvinder' van het "middels landelijk bekende fongozo-bier en een variant daar- 'P, het bananenbier. Deze editie van k Caselse Bierfeesten heeft een bsolute primeur: het open podium. dansers uitgenodigd als gast docent. De auditie bestaat uit twee delen: voor de afdeling zang wordt één lied voorbereid naar eigen keuze. Dit kan zijn met begeleiding van een cassettebandje, een minidisc, een cd of a capella. De dansauditie is in klein groepsverband en wordt afge nomen door Myrna v.d. Bosch. Vanaf nu kan een aanmeldingsfor mulier en een informatieblad afge haald worden bij de kassa van de Schouwburg Venray. tie het niet meer dan normaal vindt dat ook artiesten uit de regio een kans krijgen. Zo spelen o.a. Mixed Juezz (Horst) en de Heger Walter Band (Sevenum) ook op Venray Muzikaal Totaal. En het genre: van blaasmuziek tot metal, van harmo nie tot jazz, kortom Muzikaal Totaal. Venray Muzikaal Totaal start tra ditioneel rond 17.00 uur op de Grote Markt in Venray met een mini-play back show. Ruim twintig jeugdige Venraynaren zullen hun best doen om hun eigen favorieten zo goed mogelijk te imiteren. Voor de win naar liggen enkele tickets voor Movie World klaar. De eerste prijs zal dit jaar worden uitgereikt door Renee van Wegberg uit Horst. Tijdens de soundmixshow dit jaar won zij haar voorronde en werd ze in de landelijke finale uiteindelijk Heide. Voor de nieuwe pastoor j wacht een zware taak met een veel verspreider aandacht. Mevrouw j Fientje Linssen is al die jaren de j trouwe steun en toeverlaat van de pastoor geweest. In het dameskoor j was zij een onmisbare factor en menigeen heeft van haar solo's genoten. Bovendien deed zij naast het huishoudelijk werk in de grote pastorie, veel werk in en om de kerk. Pastoor Ewals draagt op zon dag 24 juni de laatste heilige mis in de parochiekerk St. Catharina op. De Venrayse kapelaan William j van Dijck wordt de opvolger van pastoor Ewals. Dat rs afgelopen weekeinde door het kerkbestuur tij dens de kerkdiensten aan de parochianen medegedeeld. Van Dijck (31) is afkomstig uit Melderslo en werd vorig jaar tot j priester gewijd. Hij zal als admini- strator de cluster Leunen-Veulen- Heide vanaf begin augustus, na benoeming door de bisschop, onder zijn hoede nemen. William van Dijck gaat zich ook in Leunen vesti- gen. Daarnaast wordt hij administra tor van Castenray, totdat Castenray i gaat clusteren met Oirlo en j Oostrum, zoals al eerder door deze drie parochies bekend is gemaakt. Pastoor Ewals en Fientje Linssen nemen zondag afscheid van Leunen j Op zondag 26 augustus houdt theaterschool Lynn Steverink audi ties voor de toelating van nieuwe leerlingen..De lessen bij de theater school bestaan uit drie disciplines, te weten zang, dans en theaterex pressie. De zanglessen worden gegeven door Lynn Steverink. De danslessen worden op projectbasis gegeven door Myrna v.d. Bosch. Theaterexpressie wordt gegeven in de vorm van workshops met wisse lende docenten. Dit kan bijvoor beeld een toneelregisseur, een dram adocent, een logopediste, een tai chi laraar, een haptonoom of een man- nequin/dressman zijn. Ook worden professionele musicalzangers of flHoveniers^ hovQnier voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Venray 0478-571800 we Heger Walter Band uit Sevenum [s vrijdagavond voor het eerst van V partij. De beide presentatoren Joos Classens en Jan Fleurkens praten het programma tijdens de Casels£ Bietfeesten aan elkaar Een keur van Caselse 'artiesten' presenteert zich met een act. Muziek (van klassiek tot pop), dans, cabaret, de bezoeker van het dorpsfeest krijgt een gevarieerd programma voorgeschoteld waarbij zeker de komische noot niet wordt vergeten. Vanaf 19.00 uur speelt Alice's Restaurant .(Ierse volksmuziek) live op de bierfeesten. De presentatie van de Caselse Bierfeesten is in handen van Joos Classens en Jan Fleurkens. Het Kindervakantiewerk Venray (KVW) viert dit jaar feest. In de week van 2 tot en met 6 juli vindt dit jaarlijkse evenement voor kinderen voor de 50e keer in Venray plaats. Reden genoeg om het programma dit jaar met een feestelijk sausje te overgieten. De opzet van het Kindervakantiewerk Venray is in 50 jaar tijd nauwelijks veranderd. De deelnemende kinderen worden een week lang vermaakt met spel en ontspanning en vooral veel, heel veel plezier. Dat was al zo in 1952 toen 180 kinderen van de klassen 2 (de huidige groep 4) van de basis scholen voor het eerst te maken kre gen met het fenomeen Kindervakantiewerk. In de eerste jaren nog onder de vlag van het overkoepelende Katholieke Kindervakantiewerk Limburg, later onder de hoede van het Kindervakantiewerk Venray. Het aantal deelnemers groeide gestaag en in de gloriejaren (de jaren 70 en 80) telde het Kindervakantiewerk meer dan duizend kinderen die, ver deeld over twee weken, een interes sant en vooral doe-programma kre gen aangeboden. Na een dip tien jaar geleden, nog slechts 200 tot 300 kinderen, is de belangstelling de laatste jaren stabiel. Jaarlijks wor den tussen de 500 en 700 kinderen van de basisscholen uit de gemeente Venray ingeschreven. "En dat is absoluut het maximum", zegt Marie-Jose Flinsenberg, die al jarenlang het secretariaat van het KVW voor haar rekening neemt, "Want veiligheid van de kinderen staat bij ons op de eerste plaats. Doordat het steeds moeilijker wordt om vrijwilligers te vinden voor de begeleiding van de kinderen voelen we er niets voor om meer kinderen deel te laten nemen." Vrijwilligers, het is ook bij de organisatie van het KVW een gevoelig thema. Evenals andere (sport)verenigingen en instellingen die steunen op vrijwilligers heeft ook het KVW de grootste moeite om ieder jaar opnieuw genoeg bege leiding op te trommelen. In de afge lopen jaren moesten zelfs al twee keer kindéren worden teleurgesteld die niet konden meedoen omdat het begeleiderskorps te klein was. Flinsenberg: "Heel jammer voor de kinderen, maar wij hebben de ver antwoording tijdens zo'n week en kunnen niet met bijvoorbeeld dui zend kinderen op stap gaan zonder voldoende begeleiding." Dit jaar kunnen ruim 550 kinderen terugval len op een breed front van vrijwilli gers. Naast de 25 man sterke organi satie zijn tijdens de week honderd leiders in de weer, veertig ouders die dagdelen helpen en nog eens zo'n vijf 'hulpjes' die standby zijn. Het wordt ongetwijfeld een feestelijke, vijftigste vakantieweek. Flinsenberg licht een klein tipje van de sluier op: "Met name op de laatste dag, vrij dag, zijn er tal van feestelijkheden. Een ballonwedstrijd, een playback- show en een feest waarop iedereen die in het verleden zijn steentje heeft bijgedragen, welkom is. Het wordt ongetwijfeld een spetterende afsluiting van een fantastische week." Het Kindervakantiewerk ten voe ten uit; kinderen samen aan het 'werk'

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13