Geslaagd!!!!!!!!!!!!!!! Beeld voor Rabobank Noord-Limburg veiliger Regiokalender De wereld volgens...Duitsland III A ■it Geslaagd Omroep Venray Cara s Sportdag Verkeers controle PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS 'agl !EL EN MAAS donderdag 21 juni 2001 - Pagina 11 leslaagden Raayland College Venray ïeslaagden eerste termijn: 'leneum: Kim Aben, Venray; irleen Albers, Venray; Roel bers, Venray; Emeline Alvarez, nray; Robbert Bartraij, Venray; ulien Bosch, Oirlo; Sanne itden, Venray; Joyce Caelen, nray; Rik Óp den Camp, DStrum; Ellen Claessens, Leunen; iek Claessens, Venray; Marline aessens, Oirlo; Jord Daudeij, ell; Amber Delhaye, Venray; arga van Dijck, Leunen; Juliette reks. Leunen; Madieke ckmans, Oirlo; Theo Elfring, nray; Dieuwertje Feuth, Venray; Ivy Fleuren, Well; Fiona Fransen, oekh'vorst; Mark van Gerven, anssum; Ward van Haren, Venray; chid Hlimi, Venray; Daan Hoex, nray; Sai Hua Hu, Venray; Max lissen, Venray; Rianne Janssen, nray; Roel Janssen, Venray; Bart liken, Leunen; Loes Kessels, istrum; Sanne de Kleijn, istrum; Daan Landman, Well; ke Leenders, Venray; Mikke lenders, Venray; Anouk Loenen, inray; Aukje Loenen, Venray; ank Martens, Merselo; Anne- arie Moree, Wanssum; Noud van Mortel, Oostrum; Maurice Nijs, inray; Ruud van Ooi, Venray; trick Ouderland, Venray; nnelieke Paantjens, Venray; Joris eters, Venray; Ti elke Poels, anssum; Rens van Putten, Bergen; Rijke, Venray; Joris hapendonk, Venray; Jasper hmeetz, Venray; Suzanne hreurs, Venlo; Rian Smits, iselsteyn; Lisette Spee, Oostrum; isanne Sprenger, Venray; Gerdien egehuis, Venray; Myrtille Vallen, nray; Janske Vandewall, anssum; Martij n Verbaandert, nray; Joep Verheijen, Maashees; illem Verstegen, Venray; Jeroen emmings, Venray; Koen lermans, Venray; Ellen Volleberg, nray; Abbey Vollenberg, Venray; nl Willems, Oostrum; Ineke van vamen, Venray; Sietske Zwiebel, nray; Angelique van Zwieten, itterswijck; Gymnasium: Sandra Baltissen, Sanne Bom, Venray; yee Brenkman, Venray; Lieke ten mmelhuis, Oostrum; Sanne issens, Merselo; Senta van Dee, iray; Roland van Dorrestein, Venray; Thijn Franssen, Venray; Joyce van Gerwen, Venray; Monique Gommers, Ysselsteyn; Linda Grossfeldt, Well; Danielle Hazeu, Oostrum; Marlies Huijbers, Oostrum; Karen Juffermans, Heide; Henk de Klein, Leunen; Dennis Limpens, Venray; Tom Nillesen, Venray; Evita Philipsen, Ysselsteyn; Judith Philipsen, Oostrum; Renee Philipsen, Oirlo; Kim Pijpers, Leunen; Anja Rutten, Venray; Mariël Scherpenzeel, Casten ray; Janneke Thuijls, Venray; Jan van de Ven, Oostrum; Anne Weijs, Venray; Loes Wienen, Venray; HAVO: Bart Albers, Venray; Theun Albers, Maashees; Mirko Antheunisse, Venray; Marlous Arens, Venray; Bram Arts, Venray; Rachid Assakkali, Venray; Hyacint Basten, Venray; Femke Boom, Venray; Linda Broere, Wanssum; Tim Broeren, Venray; Sjef Classens, Veulen; Junior Connor, Venray; Remko Cremers, Wanssum; Simone Van DorenVenray; Charlotte Eickmans, Oirlo; Ivo Eibers, Venray; Marijn van Eist, Maashees; Tane Elstak, Venray; Petra Engelen, Venray; Nienke Ewalds, Venray; Larissa Gabeler, Venray; Peter Geerards, Venray Job van Gemert, Venray; Nermin Hamzic, Maashees; Marlieke Hikspoors, Venray; Tom Houwen, Oirlo; Brechtje Huigevoort, Venray; Yassir Idrissi Dafali, Venray; Bas Janssen, Venray; Loes Kersten, Venray; Marly Klaassen, Venray; Wim Lange, Oostrum; Geert Leijssen, Venray; Patrick van Leuken, Leunen; Jonathan Lucas, Venray; Hans Manders, Oirlo; Tjitske Meester, Venray; Nils Minken, Wanssum; Aart Mommen, Oostrum; Dianne van de Mortel, Oostrum; Marjan'Mulder, Oostrum; Karin van Neerven, Ysselsteyn; Lotje Nelissen, Venray; Geerd van Ochteyi, Venray; Linda Peeters, Venray; Lori Peeters, Venray; Judith Philipsen, Ysselsteyn; Anne-Marie Poels, Wanssum; -Inge Poels. Ysselsteyn; Gertje Raedts, Venray; Janneke Reijnders, Venray; Hendrik Schoo, Venray; Loes Schrooten, Venray; Bianca Snoek, Wanssum; Bob Surminski, Oostrum; Loes Swinkels. Leunen; Luuk Tijmensen, Blitterswijck; Robert Timmermans, Venray; Jan Verheijen, Oostrum; Stan Verhoeven, Leunen; Jesper Vonk, Venray; Esther van der Waarden, Venray; Toon Weijers, Venray; Linda Wijnhoven, Oostrum; MAVO: Edwin Akkermans, Venray; Freek Alkemade, Venray; Lieke Arts, Oirlo; Lotte Arts, Venray; Jolanda Barten, Wanssum; Renée Bartram, Oostrum; Mark Beerkens, Venray; Mikayla van Bergen, Venray; Mark Boer, Venray; Wouter Bom, Venray; Peggy Buskes, Venray; Martine Cremers, Overloon; Mieke Cruijsberg, Venray; Kirby van Dam, Venray; Serpil Dayi, Venray; Kris Derks, Venray; Arend Diels, Venray; Bart Direks, Oostrum; Suzanne Drost, Holthees; Reinier Eijkenboom, Venray; Claudia Enders, Venray; Tim Erkens, Meerlo; Angela Franssen, Venray; Silvia Ghielen, Venray; Koen Gielens, Heide; Roel Gielens, Heide; Daan Gloudemans, Oostrum; Linda Gommans, Venray; Tomas van de Groes, Venray; Willem Heijnen, Venray; Bram Hendricx, Venray; Melanie Henraath, Venray; Suzanna van Herwaarden, Venray; Laura Hoek, Venray; Bart van Houdt, Venray; Cas Houwen, Veulen; Frans Jacobs, Ysselsteyn; Roy Jacobs, Venray; Björn Janssen, Venray; Janneke Janssen, Venray; Peter Janssen, Geijsteren; Sharon de Jonge, Venray; Juul Kersten, Venray; Noortje Kerstens, Leunen; Sido Koster, Venray; Margot van Kreij, Venray; Bart Kusters, Oirlo; Bart Lamers, Leunen; Jeroen van Lier, Venray; Janske van Loenhout, Blitterswijck; Steffie Maas, Oirlo; Ron van Mierlo, Venray; Sandra Minten, Venray; Renée Mulder, Oostrum: Miranda Mulders, Oirlo; Fleur Nelissen, Oirlo; Danielle Neuvel, Overloon; Bregje van Ooi, Venray; Simone van Ooi, Merselo; Leila Óuadid, Venray; Inge Peeters, Venray; Lyanca Peters, Venlo; Yvonne Poels, Wanssum; Pierre van Raaij, Venray; Annelie Reijnders, Venray; Auke Reijnders, Oostrum; Suzan van Rens, Maashees; Juul van Rhee, Oirlo; Ron Roersch, Well; Sandra Scheffer, Venray; Marijke Schutte, Venray; Fatima Sebbar, Venray; Luke Sijmons, Maashees; Ivonne Simons, Well; John Smits, Wanssum; Nicole Steeghs, Oirlo; Quinten Swinkels, Venray; Gilian Teisman, Venray; Sylke Tempelaars, Venray; Pascal Thiesen, Wanssum; Linda Thijssen, Venray; Tomas van Tongeren, Venray; Joost Op het Veld, Venray; Leonie Vergeldt, Ysselsteyn; Judith Verheiden, Venray; Marlies Verheijen, Ysselsteyn; Danielle Vernooij, Venray; Daan Versleijen, Venray; Ankie Verstegen, Venray; Anne Veugen, Venray; Alana Wachter, Venray; Jeroen Weijs, Venray; Marianne Wieling, Venray; Eline Willems, Venray; Yvo Willems, Oostrum; Wendy Wilms, Venray; Rob Winnen, Venray; VBÓ Administratie: Jeroen van den Berg, Heide; Noura Berraho, Venray; Canan Bigakci, Venray; Seda Bi^akci, Venray; Elke Claessens, Merselo; Edwin Cox, Veulen; Ilker Dagdeviren, Venray; Dieuwertje van Dijck, Venray; Mohamed Gazza, Venray; Kim Gerrats, Venray; Lionel Goorts, Venray; Aykut Güngör, Venray; Priscilla van Hek, Venray; Loes Jacobs, Maashees; Jeroen Jager, Venray; Eef Janssen, Leunen; Rianne Janssen, Venray; Marvin de Lannooy, Venray; Richard Larmené, Venray; Sierra Luydens, Venray; Martijn Merken, Venray; Eveline Mu ijsers, VeulenMarjan Muijsers, Heide; Zuhal Özdemir, Venray; Corien Peeters, Meerlo; Patrick Peters, Venray; Ryan Raghoebarsing, Venray; Jeffrey Ronken, Venray; Regardo Rosolino, Venray; Selma Sevindi, Venray; Freek Thoone, Leunen; Hiiseyin Tokat, Venray; Ronald Wieling, Venray; Rob Wijnands, Venray; Alex Zetsen, Blitterswijck; VBO Bouwtechniek: Bas Camps, Oostrum; Ruud Franssen, Overloon; Bowie Janssen, Venray; Erik Janssen, Merselo; Murat Karatas, Venray; Dennis Kuenen, Overloon; Sander de Neef, Venray; Hans van Osch, Merselo; Roy Roelofs, Venray; Manuel SchwachÖfer, Venray; Wim van Tilburg, Merselo; Roy de Vries, Venray; Valdet Zyrapi, Venray; VBO Installatietechniek: Blerim Berisha, Venray; Robert van den Bosch, Venray; Alex Buko, Venray; Hans Custers, Oostrum; Mark Flinsenberg, Venray; Ralph de Graaff, Venray; Robert-Jan Groen, Venray; Danny Hendriks, Venray; Dennis van Hese, Venray; Bart Hoex, Kronenberg; Amar Inderdjiet, Venray; Jeffrey Krijgsman, Venray; Christiaan Langenkamp, Wanssum; Björn de Mulder, Merselo; Tom Vermeulen, Oostrum; Ger van de Vooren, Holthees; Ahmet Yiice, Venray; VBO Landbouw en natuurlijke omgeving: Britt Kessels, Oostrum; René Alders, Overloon; Rianne Beijer, Venray; Bernd Bonants, Holthees; Ron Cox, Geijsteren; Kelly van Dam, Venray; Louis Flokstra, Venray; Ivo Goosens, Heide; Dennis Jacobs, Well; Linda Janssen, Venray; Kenny Josten, Well; Niels van de Ligt, Venray; Wouter Tax, Blitterswijck; Kirsten Wapenaar, Venray; VBO Metaaltechniek: Ron Baltussen, Venray; Niels Blaauw, Venray; Jacky Bonants, Merselo; Jeroen Broers, Venray; Dennis van den Heuvel, Leunen; Rob Kuijpers, Overloon; Daniël Lont, Öirlo; Geoffrey Mos, Venray; Sjoerd Oversier, Venray; Dennis Saamena, Venray; Wesley Schlechtriem, Venray; Johnny Smits, Venray; Oliver Verheijen, Overloon; Eddy Willems, Venray; Roel van der Zeeuw, Wanssum; VBO VERZORGING: Carla Alards, Wanssum; Anneke Appeldoorn, Venray; Lotte Bakens, Venray; Sanne van den Berg, Leunen; Desiree Bessems, Venray; Michelle van der Burgt, Blitterswijck; Laura Camps, Venray; Wendy Cuijpers, Well; Désirée van Daal, Venray; Sedef Damlabakir, Venray; Ilona Denissen, Well; Denise Derckx, Well; Linda van Eijk, Venray; Lisa Franssen, Venray; Hayat Handoulla, Venray; Annemiek van Haren, Venray; Debby Hoek, Venray; Eveline Houtappels, Venray; Amanda Huls, Venray; Petra Kallen, Venray; Tamara Kranenburg, Venray; Jessica van der Leije, Helmond; Bram van Lierop, Venray; Petra Maassen, Venray; Lee Meijer, Venray; Ruud Nagy, Venray; Rachida Nouamani, Venray; Marleen Ouwerkérk, Leunen; Maartje Pelzer. Venray; Rianne Rijshouwer, Oostrum; Femke Rutten, Overloon; Cindy Scholtz, Venray; Juan SchwachÖfer, Venray; Amy Soo, Boxmeer; Linda Spreeuwenberg, Maashees; Nurten Tastan, Venray; Natasja Thiesen, Vlodrop; Monique Thomassen, Venray; Inge van der Ven, Venray; Lisanne Willebrand, Venray; Chariot Wilms, Venray; VBO Voertuigentechniek: Richanel Aengenend, Venray; Geert Beterams, Venray; Pascal Classens, Oirlo; Roel Dolders, Well; Dirk Gloudemans, Oostrum; Wilco van Helden, Sevenum; Frank Hendrix, Oostrum; Rob Kersten, Overloon; Jeroen Lucassen, Leunen; Jimmy Moorrees, Venray; Rafaël Nanaijaïn, Venray; Peter Poot, Merselo; Joost Roelofs, Venray; Hameed Yama Samadi, Venray; Ferdi Sevindi, Venray; Krist van de Ven, Overloon; Niek Vervoort, America; Jeffrey Willems, Venray; Bunyiam Yeejorhor, Prinsenbeek; Geslaagden SG Stevensbeek Havo, 2e fase: Hovens, Monique Overloon, Janssen, Paul Overloon; Philipsen, Roel Overloon; Cox, Inge Vierlingsbeek; Heuvel, Susan v.d. Vierlingsbeek; Simons, Yvonne Vierlingsbeek. VWO Leeuwen, Joep van Overloon; Lemmens, Robert Overloon; Nabuurs, Harriët Overloon; Nabuurs, Jacky Overloon; Reis, Margriet van der Overloon; Teunissen, Rutger Overloon; Theuns, Stephanie Overloon; Weerts, Bart Overloon; Raaij, René van Venray; Maltha, Ineke Vierlingsbeek. Mavo Stevens, Roy Merselo; Abels, Loes Overloon; Alders, Esther Overloon; Berden, Rob Overloon; Borghs, Lieke Overloon; Broekman, Eveline Overloon; Fransen, Peter Overloon; Gerrits, Nicol Overloon; Hubers, Joep Overloon; Hurkens, Ruud Overloon; Matheij, Paul Overloon; Peters, Sanne Overloon; Vogelsangs, Annebeth Overloon; Aben, Richard Vierlingsbeek; Kuijpers, Maik Vierlingsbeek; Oudenhoven, Susan Vierlingsbeek; Schaeffers, Ronella Vierlingsbeek; Tjin, Hedy Vierlingsbeek; Verbeeten, Jolien Vierlingsbeek; Hoof, Grard van Vredepeel; Zutphen, Mark van Vredepeel; Wiltjer, Kenny Vierlingsbeek; @tk:VBO, afdeling Verzorging Goumans, Petra Smakt; Rooij, Femke de Venray; Spee. Barbara Venray; Doorn, Lisette van Vierlingsbeek; Hendriks, Linda Vierlingsbeek. VBO, afdeling Administratie Haegens, Els Overloon; Mil, Marian van Overloon; Smeets, Joep Overloon; Soplanit, Daniël Venray. VBO, afdeling Landbouw en Natuurlijke Omgeving, Philipsen, Jolanda Overloon; Classens, Anita Vredepeel. VBO, afdeling Handel en Verkoop Arts, Jessica Overloon; Janssen, Monique Overloon; Janssen, Wout Overloon; Loof, Janine Overloon; Neijs, Wies Overloon; Philipsen, Paul Overloon; Sabono, Jeremy Venray; Gelden, Anky Vierlingsbeek. VBO, afdeling Metaal Branje, Roel Venray. VBO, afdeling elektrotechniek Botden, Hans Vierlingsbeek; Sambeek, Benny van Vierlingsbeek. VBO, afdeling Voertuigtechniek Jacobs, Ruud Vredepeel. Aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag is Roel Funcken geslaagd voor de opleiding Sonologie. Camiel Fijneman uit Venray is aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg afgestudeerd voor het doctoraal examen Bedrijfseconomie. Aan het Elzendaalcollege te Boxmeer slaagde Tjedde Kleine voor Havo. Peggy Neuvel is afgestudeerd aan de Hogeschool voor marketing management (HEAO) te Eindhoven. iterpolis is eind juni klaar met de Letting van 'losse' bedrijfsverze- 1 ringen naar de Bedrijven impact Polissen. In drie jaar tijd bben Interpolis en de Rabobanken aar liefst 300.000 losse verzeke- igen geconverteerd naar 140.000 ikketpolissen (BCP). In april 1998 de Bedrijven Compact Polis i'ntroduceerd. Dit in navolging in de Alles in één Polis voor parti- 'ieren (1996). De BCP is een pak- ioüs waarop ondernemers in 91 zowel de agrarische als de niet-agra rische bedrijvenmarkt hun bedrijfs risico's kunnen verzekeren. Voor de klant heeft de pakketverzekering het voordeel dat hij in één oogopslag kan zien waarvoor hij is verzekerd. Bovendien krijgt hij korting als hij in meerdere rubrieken van de BCP een verzekering afsluit. Alle Rabobanken die hebben meege werkt aan de conversie ontvingen van Interpolis een beeld. Vorige week overhandigde de directeur Bedrijven van Interpolis, Al-of Wiechmann, een beeld aan Twan Claessens medewerker verzekerin gen Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. Op de foto van rechts naar links: Jan Vinkenvleugel, alge meen directeur van de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, Alof Wiechmann, directeur bedrijven Interpolis, Twan Claessens, mede werker verzekeringen Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, en Jan Lensen, accountmanager Interpolis. In het algemeen ervaren de woners van Noord- en Midden- imburg minder vermogensdelic- d, verkeersoverlast en dreigin- n dan voorheen. Er zijn minder ensen slachtoffer geworden van oninginbraak en autocriminali- it en de ervaren drugsoverlast is ivallend gedaald. Daarentegen worden relatief meer lensen slachtoffer van bedreiging, ishandeling en doorrijding na aan- jding. In het algemeen is het voel van veiligheid ten opzichte in 1997 in de politieregio ®?imburg-Noord toegenomen. De vredenheid over het politieoptre- {is gelijk gebleven, terwijl de oners zich meer beschermd voe- door de politie. De Politie Regio ïburg-Noord is algemeen tevre- met de uitkomsten van de itiemonitor. Volgens korpschef ui Baarle is het een signaal dat het irps samen met haar veiligheids- utners op de goede weg is, maar er op alle beleidsterreinen ook nog inst te behalen. De Politiemonitor Bevolking is Ui tweejaarlijks landelijk onder- lek onder de bevolking naar de ileving van criminaliteit, onveilig- lid en de kwaliteit van het optre- Ui van de politie. In opdracht van i ministeries van Binnenlandse en Justitie worden in elk van 25 politieregio's tenminste 1000 telefonisch ondervraagd, jshalve op korpsniveau worden Junmige resultaten van dit onder zoek ook op schaal van de vier dis tricten aangereikt. Daarnaast vindt er een vergelijking met het landelijk gemiddelde plaats. Behalve dat de respondenten van mening zijn dat er minder diefstal len uit auto's, woninginbraken agressieve verkeersgedragingen, aanrijdingen, geweldsdelicten en drugsoverlast plaatsvinden, is ook de verloedering in woonbuurten minder een probleem geworden. Dat laatste zeker in vergelijking met het landelijk gemiddelde. In vergelijking met het landelijk beeld en ten opzichte van eerdere metingen zijn de afgelopen 12 maanden in Limburg-Noord minder mensen slachtoffer geworden van woninginbraak en autocriminaliteit. Het district Venlo scoort hoog bij woninginbraken terwijl het district Venray opvallend laag zit. Ondanks een stijging van fietsendiefstal in het afgelopen jaar blijft de dalende trend van de afgelopen jaren door zetten. Van persoonsgebonden slachtofferschap (bedreiging, mis handeling, aanrijding) zijn alleen de regionale cijfers bekend. Het aantal mensen dat zegt slachtoffer te zijn geworden van deze incidenten blijft in Limburg-Noord ook het afgelo pen jaar onder het landelijk gemid delde. Maar de regionale stijging zet zich voort en dat is anders dan in de rest van het land. Het aantal doorrij dingen in de regio overstijgt het lan delijke beeld. Het aantal aanrijdin gen is volgens de respondenten sterk afgenomen en komt daarmee ruim onder het gemiddelde in Nederland. Sinds 1997 is het percentage inwoners dat zegt zich vaak onveilig te voelen afgenomen en verschilt het nauwelijks van het landelijke beeld. In de districten Roermond en Weert is het percentage dat onveiligheids gevoelens ervaart het hoogst en in hel district Venray het laagst. De tevredenheid van de bevolking over het optreden van de politie bij het laatste contact is gelij-k geble ven. Landelijk gezien zit Limburg- Noord iets boven gemiddelde. Dat ligt anders bij tevredenheid over de politie bij het doen van aangifte. Daar scoort Limburg-Noord bedui dend hoger dan het land. Het geven van preventieadviezen en informatie over slachtofferhulp zijn terreinen waar de regio onder het landelijk gemiddelde zit. Met betrekking tot. de beschikbaarheid van de politie (je ziet de politie in de buurt te weinig of ze komen niet snel als je ze roept) is de regionale achterstand de laatste jaren ingelopen. De zichtbaarheid van de politie (hoe vaak ziet u de politie door de straat komen waar u woont?) is stabiel gebleven. Landelijk gaat de zichtbaarheid ach teruit. Het functioneren en optreden van de politie in de woonbuurten maken volgens de respondenten een posi tieve ontwikkeling door in Limburg- Noord en scoren respectievelijk hoger en hetzelfde dan landelijk. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 21 juni In Museum Van Bommel Van Dam wordt de zomerexpositie A Midsummer Night's Dream geopend. Tot en met zondag 9 september exposeert het museum werk uit de eigen: collectie. Donderdag21 juni Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg heeft van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur in de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8 m Venlo, Vrijdag 22 juni: In wijkgcbouw Horsterweg, Horsterweg 201A in Blerick, vindt vanaf 20.30 uur een Pools-Nederlandse feestavond plaats. Zaterdag 23 juni: Schilder Henk Kneepkens exposeert schilderijen, tekeningen en grafiek in museum De Wieger in Deume. De expositie duurt tot en met 2 septem ber. vf Zaterdag 23 en zondag 24 juni: In de Kasteeltuinen Arcen barst zaterdag om 20.00 uur het Midzömernachtfestiva) los met medewerking van onder andere B.eppie Kraft, Big Benny en Frans Theunisz. Zondag maakt de bluesdag zijn entree in hei park met optredens van Clemens Vundeven en Big Trouble. Zondag 24 juni: De Professor Dubois Stichting in Venlo verzorgt in het kader van de Kleine Parkfeestén een.kunstmarkt. Van I t ,00 tot 17;00 uur is iedereen welkom in het onlangs gerenoveerde Auxiliatrixpark. Zondag 24 junk In streekmuseum De Locht in Melderslo voert jeugdtoneelgroep Paljas het komisch toneelstukje "Boerke Maas' op. Hel museum is open van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 24 juni: In gemeenschapshuis De Wingerd in Sevenum wordt door verschillende koren een zomerconcert gegeven Aanvang 14.00 uur. Zondag 24 juni: In multifunctioneel centrum Oelbroeck in Sint Anthonis wordt een dans en muziekuitvoering gegeven. De uitvoering begint om 15.00 uur. Zondag 24 juni: ln Nationaal Park' De Maasdumen vindt een excursie plaats m de Welsche Bossen, De sunt is urn 10.00 uur bij camping Anderègg in Well. In 'n Wandeling dur 't Rooise Land op donderdag 21 juni weer aandacht voor het gemeentearchief. Daarna is er als altijd een Venrods Ketierke van donderdag 18.00 tot 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 tot 19.00 uur. Op donderdag 21 juni zal Felix Ritchie uit Maastricht te gast zijn van 21.00 tot 22.00 uur n.a.v. zijn eerste cd Ut is alweer 'n bende. Kent u iemand die zondag of maandag jarig is? Verras hem of haar met een verjaardagstaart. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 uur of kijk op de internet-site www.omroepvenray.nl Programma's maandag t/m vrijdag Maandag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land (herh.) 19.00 - 21.00 uurPeelgrass Dinsdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop Muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven (herh.) 19.00 - 20.00 uur Hitjungle 20.00 - 21.00 uur Time Switch woensdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Horizon 19.00 - 21.00 uurHutspotavond Donderdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Als het maar duits klinkt 20.00 - 21.00 uur Ger Gedoan 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven Vrijdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Peelgrass 19.00 - 20.00 uur Rock 'n Roll AU Flauvours 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM. Mary-Noële Dupuis opent op zondag 1 juli om 15.00 uur met haar performance Reconstructie de tentoonstelling De wereld vol gensDuitsland III. Met deze tentoonstelling schenkt het Odapark in Venray voor de derde maal in successie aandacht aan kunstenaars uit Duitsland. De wereld volgens.... Duitsland III' laat werk zien van Ling Jian, Gerald Matzner, Petr Zubek en Mary-Noële Dupuis. Deze laatste reeks over Duitsland is te bezichti gen van 1 juli 2001 tot en met 9 sep tember 2001. Tijdens de opening van de tentoonstelling zijn de kun stenaars aanwezig. Onderliggende thematiek in de performance Reconstructie van Dupuis. Dupuis (1953) zegt er het volgende over: "Reconstructie heeft betrekking op het verleden en het heden. Dat is de poging om de ver leden constructie te benaderen. De volledige constructie kan niet luk ken, omdat van enige objecten alleen maar fragmenten overgeble ven zijn. De poging is dus al vanaf het begin tot falen veroordeeld, doch tegelijkertijd ontstaat ook een nieuwe constructie." Zowel spraak als muziek vormen een onderdeel van haai- performance. Spraak: in de performance moet door middel van taal een soort archeologie beschre ven worden. Een dialoog met de fragmenten van de installatie ont staat. Daarmee wordt geprobeerd om de oorspronkelijke objecten zichtbaar te maken en het publiek te betrekken. Muziek: de muziek moet uit twee aspecten bestaan: het falen van de poging van de reconstructie aanvullend op de taal moet de muziek proberen om het niet aanwe zige gedeelte van de objecten als PEEL EN MAAS on line www.viaiideiimunckhof.nl/ Twaalf leden van de afdeling Vcnray-Horst en Omstreken heb ben deelgenomen aan dc jaarlijkse Cara sportdag op Astmacentrum Homerheide. De onderdelen van •.,1e/,e SjX>\u!ag-;2\ja aangepast a an de mogelijkheden van de deelne mers. Zo waren er onder andere een sportquiz, roistoelrace, boog schieten, hindernishaan en water- kak-raee. De afdeling Roermond werd winnaar. Yenray-Horst werd zesde. Wilt u meer informatie over sporten met astma en/of over andere activiteiten van de afdeling Vcnray-Horst en Omstreken van het Astmafohds, dan kunt u bellen met: Marjo Donders, tel. 0478- 584066 of Hans Hagens, tel. 077- 3985492. De poliüe heeft dinsdagmiddag in de Langstraat een controle gehou den op het gebruik van de autogor del. Er werden negen automobilis ten geverbaliseerd omdat zij de gordel niet of niet juist gebruikten. akoestisch gebied te complemente ren. De performance van Dupuis zal buiten plaats vinden en duurt onge veer twintig minuten. De kunstenaar wordt begeleid door de musici Jan Keiler (staal, bas sculptuur) en Holger Zahrt (slagwerk). Dupuis, afkomstig uit. Deux-Svres (Frankrijk), woont en werkt sinds 1981 in Duitsland. LING JIAN De mensfiguren, die Ling Jian in zijn schilderijen toont, doen denken aan gekloonde en onwerkelijke figu ren. Toekomstige wezens - maar met nog genoeg menselijke kenmer ken - die zijn ontstaan doordat genen in laboratoria op een andere manier aan elkaar gerijgd zijn. Door de transformaties in de lijven lijkt het alsof deze mensen op een andere planeet thuishoren, of zijn ze juist naar onze wereld toegekomen? De schilderijen, ze zijn onderdeel van een grote installatie, herinneren ons verder aan een meditatieve Aziatische wereld. Maar bevatten daarnaast ook iets van de onechtheid die we zien in beelden afkomstig uit de reclamewereld. De installatie, die Ling Jian opbouwt, is een nieuw door hem te ontwikkelen installatie, waarvoor hij de gehele zijvleugel van het Theehuis tot zijn beschik king krijgt. Ling Jian (1963, Shandong Province, PR China), woont en werkt sinds 1996 in Berlijn en Peking. Centrale thema in zijn werk is het verliezen van de culturele identiteit. Zowel in zijn jeugd, die zich voltrok ten tijde van de militan te heropvoedingprogramma's tijdens de culturele revolutie in China als in de afgelopen vijftien jaar, toen hij China achter zich liet bij zijn vertrek naar Duitsland, heeft hij het verlo ren gaan van een culturele identiteit zelf aan den lijve ondervonden. GERALD MATZNER Van het werk van Gerald Matzner laat het Odapark in haar binnentuin een installatie zien die louter en alleen is opgebouwd uit 'Gepack'. Valiezen en koffers, in keramiek, staan erbij alsof ze daar zijn achter gelaten of zijn vergeten of staan ze daar maar gewoon? In combinatie met de rust die uitgaat van de bomen in het Odapark, leveren deze valiezen een vervreemdend beeld op. Evenals de andere drie deelne mende kunstenaars is Matzner niet in Duitsland geboren. Hij is afkom stig uit Oostenrijk (1943) en sinds 1969 woont en werkt Matzner in Berlijn. Tenslotte zal Petr Zubek in het Theehuis audiovisueel werk presen teren. Zubek is afkomstig uit Tjechi en is een oud-leerling van Ales Vasely. Sinds 1991 woont en werkt Zubek in Duitsland. De reeks van tentoonstellingen, krijgt na Duitsland III, haar voortzetting in oktober 2001. Dan wordt de focus gericht op Frankrijk. In, wederom, drie achtereenvolgende deeltentoon- stellingen presenteert het Odapark kunstenaars uit Frankrijk. Het Odapark is dagelijks te bezoe ken tussen 11.00 uur en 17.00 uur, met uitzondering van de maandag.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11