"Venrayse gezondheidszorg in negatieve spiraal" Regiokalender 25 jaar Hij Zij Haarmode Venray organiseert sportdag gezondheidszorg Raayland College neemt afscheid van zes medewerkers Paul Verhees 25 jaar bij Optiek Mijling Gunhoek PEEL EN MAAS BEZORGEN? Sterretje in uw autoruit? Zonder lever geen leven Steun voor arbeidsmarkt beleid Kenteken graveren 2; EEL EN MAAS donderdag 7 juni 2001 - Pagina 9 Peel en Maas is een blad dal zich richt op Venray en directe omgc- ing. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de ïgio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas giokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele 'iromen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 9 juni: pp het St. Josephterrein in Wilbertoord vindt een muziekhappening pats met medewerking van de Belgische groep De Spikes. Aanvang 1.00 uur. Zaterdag 9 en zondag 10 juni: De Kasteeltuinen Arcen staan twee dagen in het teken van rozen. Er zijn der andere standhouders, rozenarrangementen. demonstraties en de endokter aanwezig. De Kasteeltuinen zijn open van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 10 juni: In streekmuseum De Locht in Melderslo vinden diverse activiteiten aats zoals het brouwen van bier, het vlechten van bijenkorven en het sme- i van ijzer. Het museum is open van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 10 juni: isielzoekerseentrum Stevensbeek viert het 12,5-jarig bestaan met een dag. Tussen 12.00 en 17.00 uur is iedereen van harte welkom in het Itrum aan de Kloosterstraat 1 in Stevensbeek. tandag 10 juni: )e Vereniging van Boxtelse Verzamelaars verzorgt van 10.30 tot 13.00 een verzamelbeurs in zaal Bellevue aan de Bosscheweg 34 in Boxtel, bondag 10 juni: )p het Floreffeplein in Lieshout vindt van 10.00 tot 17.00 uur een ikse markt plaats. De opbrengst is bestemd voor de Straatkinderen van èrobi. indag 10 juni: n De Risselt in Horst vindt van 1I.OÜ tot 17,00 uur het Mikado aatfestival plaats met volop muziek, straattheater en een hobby- en rom- Imarkt. tondag 10 juni: ii het centrum van America vindt van 13.00 tot 18.00 uur een braderie kinderrnarkt plaats. De activiteiten concentreren zich op het kerkplein. Past. Jeukenstraat en op de parkeerplaats aan de Nusseleinstraat. )insdag 12 juni: Stichting Wandelsport Boxmeer is voor de 22e keer organisator van de Xmeerse Avondvierdaagse. Iedere avond bestaat tussen 17.30 en 19.00 te starten vanaf zaal De Flip aan de Faunalaan. Mnsdag 12 juni: )rs. Astrid van Seccelen verzorgt een lezing over 'het lezen' van kinder- eningen in de Bibliotheek in Boxmeer. Aanvang 20.15 uur. w Dinsdag 12 juni: NHB Deurne verzorgt van 18.00 lot 21.00 uur een open avond in de lanege. Tineke Battels verzorgt een korte clinic dressuur en in alle rijba nnen praktijklokalen worden lessen gegeven. Zaterdag 16 juni: In de Bibliotheek.in Boxmeer vindt van 11.00 tot 16.00 uur een groot- 'lialige verkoop van 'afgeschreven boeken* plaats. Zaterdag 16 en zondag 17 juni: Dit weekend schenken de Kasteeltuinen Arcen aandacht aan de elgische bieren. In het park treft u stands aan van tien verschillende bier- öu'werijeir. De Kasteeltuinen zijn open van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 17 juni: Op het Agnes Huynplein in Venlo houdt de Marktgroep Venlo-Noord an 10.00 tot 17.00 uur een grote braderie en Luikse markt. Zondag 24 juni: De Professor Dubois Stichting in Venlo verzorgt in het kader van de leine Parkfeesten een kunstmarkt. Van 11.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom in hét onlangs gerenoveerde Auxiliatrixpark. Samen met Leo Nooijen begon nen Jac en Nelly Tielen 25 jaar geleden onder de naam kapsalon Leo Nooijen aan de Maasheseweg in Venray. Een aantal jaren gele den nam het echtpaar Tielen de kapsalon over en gingen zij verder als Hij Zij Haarmode aan de Raadhuisstraat 8-10. Het 25-jarig jubileum gaat niet ongemerkt voorbij. Op zondag 10 juni zijn klanten van 10.00 tot 16.00 uur welkom voor een hapje en een drankje. Zij kunnen dan ook meteen een kijkje nemen in de zaak die een complete metamorfose heeft onder gaan. Zo is er een speciaal gedeelte bijgekomen voor een specialiteit van Hij Zij Haarmode: de bruids kapsels. De Venrayse kapsalon heeft verder alles onder een dak. Want ook voor gel- en kunstnagels, visa- gie en make-up, manicure en hoofd huidmassage is in de dames- en herenkapsalon een apart gedeelte ingericht. Kortom, allgs onder een dak. Door het aanbrengen van een luchtcleaner en airconditioning is het te allen tijde goed toeven bij Hij Zij. Vakkennis blijft echter het visitekaartje van de Venrayse kapsa lon. In de kapsalon werken zes medewerksters. Voor de klant zijn Anita, die al achttien jaar bij Hij Zij werkt, en Lissy (al twaalf jaar in In Venray vindt zaterdag 9 juni '°r de 25e keer de sportdag plaats n de Stichting Limburgse izondheidszorginslellingen. Vanaf •00 uur kunnen medewerkers van gezondheids instellingen in Limburg deelne- ';n aan onder andere: volley, voet- len atletiek. |ln de regio wordt gewandeld en in brede regio gefietst. Nauurlijk tóigt het sportieve evenement met n prijsuitreiking rond 17.30 volgd door een groots feest in De 'tte Hoeve waar Shit! Wind Ien, Bups en Geert Pelzer de muzika- noten toevoegen. Medewerkers n vijf instellingen uit de regio ganiseren met hulp van vele vrij- Jligers en sponsors dit grandioze ortfestijn. De meeste sporten spe- zich af rond en in het sportpark Wiëen in Venray. leder jaar orga- tëert een andere regio in Limburg ze sportdag; het enige evenement proviciaal niveau. Dit jaar valt de fte beurt aan regio Venray waar tóewerkers van het VvGI, De 'oyse Wissel, Boncura en het zie kenhuis in Venray de organisatie op zich nemen. Ook zetten een groot aantal verenigingen en sportclubs zich in om van deze sportdag een succes te maken. Er is een website waar de sporten en reglementen zijn na te lezen, er is een programma boekje gemaakt, er zijn zalen gere geld en routes uitgezet. Ondanks dat een trouwe hoofdsponsor het af liet weten, is het gelukt voldoende spon sors te krijgen voor dit evenement. Kortom; Venray is klaar om de 1000 deelnemers een gezellige en vooral sportieve dag te laten beleven. Voor de voorzitter van het bestuur van de Stichting Limburgse Sportdag, dhr. Pie Esten, hoofd zie- kenvervoer medisch depot van het Academisch Ziekenhuis Maastricht, is de sportdag vooral ook een 'vorm van sportief netwerken'. Een manier om collega's tegen te komen op een totaal andere wijze. Niet voor alle, sporten bleek belangstelling te bestaan; zo is met name het kaarten, badminton en handboogschieten afgeblazen vanwege gebrek aan interesse. Daarentegen neemt de belangstelling voor mini voetbal toe en blijken vooral het fietsen en wan delen erg in trek te zijn. Overigens kunnen belangstellenden zich voor het fietsen en wandelen op de dag zelf nog aanmelden. Alle deelne mers krijgen een kleine attentie van wege het jubileum. Voor meer infor matie kunt u de website raadplegen, www.slg2001.nl. HJ^'De Hoveniers HOV0NIEI voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Venray 0478-571800 dienst) vertrouwde gezichten, maar ook Silvia en Susan hebben inmid dels een klantenkring opgebouwd die blindelings op hun capaciteiten vertrouwen. "Het zijn stuk voor stuk gediplomeerde en ervaren kapsters", zegt Jac Tielen, "Die door het regel matig bezoeken van kappersbeurzen en cursussen bijblijven als het gaat om vakkennis. Zo zijn we vorig jaar met het hele team naar de kappers- beurs in Parijs geweest. Daarnaast worden de medewerkers het hele jaar door getraind, onder andere bij Rob Peetoom. Zo blijven zij continu op de hoogte van de laatste mode en producten." Hij Zij Haarmode is een erkend Leerbedrijf waar een deskundig advies hoog in het vaan del staat. Zo beschikt de kapsalon over een haaronderzoek computer voor een haaranalyse die aangeeft welke producten het meest geschikt zijn voor de klant. Hiermee kan bij voorbeeld ook worden onderzocht of haren al dan niet geschikt zijn voor een permanent. De klant hoeft niet te wachten voor een haaranaly se. Het achterlaten van een paar haren is voldoende om enkele dagen later de uitslag van de analyse op te halen. De vaste klanten kunnen pro fiteren met de clubcard, waarmee men recht heeft op tien procent kor ting op behandelingen en producten. Een bloemetje is altijd leuk als attentie bi j een heropening of jubi leum. Toch hopen Jac en Nelly Tielen dat de mensen die iets willen geven dit doen in de vorm van een envelop met inhoud. Een donatie in de collectebus die in de kapsalon staat, is ook welkom. Met de opbrengst wil het team van Hij Zij Haarmode in Venray het project vari Jacqueline Eibers in het Braziliaanse Divinolandia steunen. In het kader van het project hygiëne in Divinolandia wil het kappersteam geld schenken voor een te openen kapsalon. Ter bevordering van de hygiëne in het Braziliaanse plaatsje is het van groot belang dat de inwo ners leren regelmatig hun haren te wassen en te ontluizen. "We dragen dit initiatief van Jacqueline Eibers een warm hart toe, vandaar dat we de giften voor dit project beschik baar stellen", aldus Nelly Tielen. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Tel. 582877 Gratis ruitreparatie vanaf WA+ Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto ruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin jectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voor ruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de verdere afwikkeling met uw verzekeringsmaatschappij. U hoeft verder niets te regelen, wel de groene kaart of polis mee brengen s.v.p. Deze regeling geldt niet voor Centraal Beheer ver zekerden. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. zaterdag 9 juni in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" van 10.00-17.00 uur. Tevens kenteken graveren in autoruiten fl. 25,- per auto. Gedeputeerde Eurlings op themabijeenkomst CDA Volgens Martin Eurlings vindt de gezondheidszorg in :nray zich in een negatieve spi- al. De Limburgse gedeputeerde 0 volksgezondheid uitte in een reekbeurt zijn bezorgdheid er het St. Elisabethziekenhuis de ontwikkelingen op het ncent van Gogh Instituut. Gedeputeerde Eurlings was even- kamerlid Siem Buijs vorige ïëk donderdag te gast op een the- abijeenkomst van de CDA-afde- igen Venray en Meerlo-Wanssum. ilgens voorzitter Jan Loonen aren beide afdelingen het snel ns over de keuze van een thema: )e gezondheidszorg in de regio jnd met stip bovenaan." Ook het ;nlose CDA-kamerlid Theo rpeken was van de partij. Hij acht in hotel Asteria, waar zo'n erlig CDA-Ieden verzameld iren, de spits afbijten. Stroeken te vooral zijn frustraties over het arse kabinet. "We gaan het paarse pok uit ons land verdrijven", ful- ioeerde het Tweede Kamerlid die k vol trots meldde dat zijn partij de laatste verkiezingspoll op 32 tèls staat. Volgens Martin Eurlings is de eer rondom een ziekenhuis bngrijk. Als voorbeeld noemde :de positieve uitstraling van het aaslandziekenhuis in Sittard. fet zijn vernieuwende impulsen is l;ziekenhuis een spin in het web n de regionale zorg." Over het nrayse ziekenhuis had hij minder lovende woorden. "Dat heeft een veel minder positief imago. Er is een verkeerd beleid. De ene na de andere maatregel wordt genomen omdat er geen personeel is. Daardoor ontstaat een negatieve spi raal", zei de CDA-gedeputeerde die het beleid van minister Borst hekel de. "De overheid heeft de sturing helemaal uit handen gegeven. Ik vraag me af of we goed bezig zijn. Er wordt teveel geprivatiseerd waar door we geen zeggenschap meer hebben over de gezondheidszorg. Politiek en maatschappelijk wordt er daardoor geen verantwoording meer afgelegd." STUURLOOS Eurlings vond het terecht dat de gemeente Venray afstand heeft genomen het reorganisatieplan Oversteek en het EHBO-plan van ziekenhuizen Noord-Limburg. "Oversteek en het EHBO-plan wor den panklaar naar buiten gebracht. De gemeente is hier niet in gekend en kan er dan ook geen verantwoor ding voor nemen." De provinciebestuurder vindt dat het platform van Theo Michiels en de patiëntenorganisaties veel serieu zer genomen moeten worden. Eurlings wist te melden dat VGZ en ziekenhuisdirectie binnenkort met een financieel plaatje komen over de EHBO-post. Ook zou het EHBO- plan, waarin de Eerste Hulp van Venray naar Venlo verdwijnt, wor den aangepast na alle kritiek die erover gespuid is. Het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) heeft volgens Eurlings jarenlang boven zijn stand geleefd. Nu het toezichtsorgaan CTG de instellingen scherper controleert is het VvGI zwaar in de problemen gekomen. "Het gaat niet goed. De directie heeft zijn huiswerk niet goed gedaan. Er is veel te veel geld geclaimd van de overheid waar te weinig productie en bedden tegen over stonden. Het VvGI heeft alles op zijn beloop gelaten en niet bezui nigd. Want er was immers toch geld genoeg. Maar nu het CTG heeft ingegrepen kan het niet meer. Alles moet nu in een versneld traject gebeuren. Met als gevolg grote onrust, een manager die ziek wordt en een reorganisatie die geen draag vlak heeft. Ook hier zie je die nega tieve spiraal." Tweede Kamerlid Siem Buijs wist nog al te goed dat hij een jaar gele den in Venray op het Schouwburgplein stond bij de mas sale demonstratie voor behoud van het St. Elisabethziekenhuis. Buijs is CDA-woordvoerder voor volksge zondheid. Hij weet waarover hij praat want voordat hij in 1998 kamerlid werd was hij 26 jaar huis arts. "Een ziekenhuis zoals in Venray kan 95% van alle zorg leve ren", meent Buijs. "Maar er wordt te veel naar de technische kant geke ken. Minister Borst is blijkbaar de ziekenhuissector ontgroeid. Zij had beter moeten weten. We zitten nu in een stuurloze periode waarin het imago van de gezondheidszorg schade oploopt. Daardoor raken jon geren ontmoedigd en kiezen daarom niet voor een baan in de sector. Terwijl het toch zo'n mooi vak is." KNOKKEN Volgens Siem Buijs komen de verloedering, acties en klachten voort uit de kostenbeheersing en budgettering. De CDA'er vindt dat het roer om moet. "De bureaucratie moet worden afgeschaft. Het beroep moet weer aantrekkelijker gemaakt worden. Alhoewel het huisartsente kort de komende tien jaar alleen maar zal toenemen. Ouderen stap pen uit het vak en de opleiding van jonge huisartsen stagneert." Buijs heeft een voorstel gelanceerd waarin nog voor de zomervakantie 8.000 voormalige verpleegkundigen per soonlijk benaderd worden voor her intreding. Hij verwacht veel van deze actie. Buijs constateert een omslag ten gunste van de kleine ziekenhuizen. "Alle ziekenhuizen zullen blijven bestaan met een basisvoorziening en hoofdspecialismen", beweert hij. "Er komt meer oog voor bereikbaar heid en kwaliteit. De tendens om te streven naar grote ziekenhuizen is voorbij. Er wordt weer kleinschali ger gedacht omdat kleine ziekenhui zen doelmatiger blijken te werken", vertelde Buijs die beloofde 'keihard te blijven knokken voor behoud van het ziekenhuis in Venray'. Een leverziekte kan iedereen - overkomen. Vaak wordt gedacht dat alcohol de meest voorkomen de oorzaak is van een leverziekte. Dit is niet waar. Veelal is een virus de boosdoener. Er zijn zo'n dertig verschillende leverziekten. De meest voorkomende zijn hepatitis A, B en C, en levercirrose. De lever is een complex en uiterst belangrijk orgaan in het lichaam. Het is een chemische fabriek die er voor zorgt dat honderden ver schillende processen tijdens de spijsvertering goed gaan. Zonder lever is er geen leven. Daarom organiseert de Maagv Lever Darm Stichting haar jaarlijkse Maag Lever Darm Week. Van 17 tot en met 23 juni aanstaande staat de week in het teken van de lever. Behandeling van leverziekten is moeilijk, vaak ontoereikend en kost baar. Een levertransplantatie is vaak de enigste levensreddende ingreep. De Maag Lever Darm Stichting zoekt naar nieuwe behandelmetho den en medicijnen om patiënten met een leverziekte verder te helpen. In de nationale collecteweek gaan dui zenden collectanten de straat op om een bijdrage te vragen. Een lever en .- een leven is iedereen gegund. Uw"' hulp is daarbij onmisbaar. De Maag Lever Darm Stichting staat al twintig jaar garant voor onderzoek, voorlichting en zorg op het gebied van maag-, lever- of darmziekten. Van de meer dan 200 verschillende ziekten is de oorzaak vaak nog altijd onbekend. Meer onderzoek is daarom broodnodig. Om patiënten met een maag-, lever- of darmziekte verder te kunnen hel pen. De Provincie Limburg geeft een subsidie van bijna 66.000 gulden aan het initiatief van de Limburgse Organisatie van Zelfstandig Ondernemers (LOZO) voor het organiseren van drie bijeenkomsten op het gebied van arbeidsmarktbe leid. De bijeenkomsten richten zich op werknemers in het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) die kampen met een personeelstekort. Het is de bedoeling dat er in de tweede helft van dit jaar drie bijeenkomsten wor den gehouden (respectievelijk in Zuid-, Midden- en Noord-Limburg) met als onderwerp de krapte op de arbeidsmarkt. Een bijeenkomst, in de vorm van een arbeidsmarktplein, bestaat uit twee plenaire inleidin gen, vijf workshops en een zogehe ten marktplein waar ondernemers meer informatie krijgen over het aanbod van personeel, mogelijkhe den op het gebied van onderwijs, advies op het gebied van arbeids markt- en personeelszaken en mogelijkheden op automatiserings vlak. Het project past binnen de pro grammalijn zoals die door het Vertrouwenspact Werkgelegenheid Limburg zijn bepaald. Het project 'arbeidsmarkpleinen' is een uitwer king van de aanpak arbeidsmarkt problematiek van het Sectorplan Detailhandel. Een medewerker uit duizenden. Zo kan Paul Verhees van Mijling Optiek in Venray met een gerust hart genoemd worden. Dit jaar is Verhees 25 jaar in dienst van Mijling, een mijlpaal die zaterdag 9 juni met een feest voor genodig den in Hotel Asteria wordt gevierd. De typische Verhees-houding. Een meetlatje in 'zijn borstzak, natuurlijk een bril in de hand. Voor de meeste klanten van Mijling Optiek is dit een vertrouwd beeld. Paul Verhees is meer dan zomaar een medewerker van een optiek zaak. In 25 jaar tijd heeft Verhees een vertrouwensrelatie met zijn klanten opgebouwd die verder reikt, dan alleen een goed en deskundig advies als het gaat om 'brillenza- ken'. Nadat hij bij Stufkens in Eindhoven zijn leerschool had gehad, trad de nu 54-jarige Verhees 25 jaar geleden in dienst van Optiek Paul Verhees in een voor hem karakteristieke houding Mijling. Het bleek achteraf een gou den greep van eigenaar Gerard Mijling. Die laat dan ook geen mogelijkheid onbenut om zijn loya le medewerker te prijzen. "Paul is punctüeel en niet alleen omdat hij in 25 jaar tijd nog nooit te laat is geko men. Zo is hij ook ten opzichte van de klanten. Hij is vakkundig en vriendelijk en heeft een zeer sterke vertrouwensband met zijn klanten." Paul Verhees heeft in zijn beroep het zogenaamde 'fingerspitzen- gefühl'. Hij heeft een gewillig oor en de feeling om met een eerste greep in de laden de juiste bril voor zijn klant te vinden. Gerard Mijling: "Een fijne collega, een groot vak man met heel veel geduld, kortom, iemand die deze zaak mede groot heeft gemaakt." Binnenkort neemt het Raayland College afscheid van zes gewaar deerde medewerkers. Ieder van hen heeft zich vele jaren op eigen, speci fieke wijze ingezet voor leerlingen en collega's. Zij allen gaan genieten van een welverdiende rust. Op vrijdag 15 juni van 15.00- 18.00 uur is men in de gelegenheid om in de aula van locatie Zuid (Zuidsingel 1) voor familieleden, medewerkers en genodigden om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit over te brengen. De namen van de medewerkers zijn: v.l.n.r.: dhr. Wim Rambaghs (docent scheikunde); dhr. Lei Jacobs Zaterdag 9 juni kunt u in Venray van IQ.00-17.00 uur nabij Dc Witte Hoeve terecht voor het graveren en reparatie van uw autoramen. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen. Niet alleen nieuwe maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodie ven. 'Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder ver handeld. Met een kentekennummer in alle ruiten is een auto een stuk min dere interessant voor een autodief. Voor slechts ƒ25,- per auto worden alle ruilen voorzien van een onuitwisbaar kentekennummer. Vorige week ging het graveren niet door i.v.m. de slechte weersomstandigheden. (docent Duits); mw. Marga de Vries-Wels (conciërge); dhr. Willion Hendriks (coördinator leerlingenad ministratie); dhr. Jan Coolen (docent tekenen) en dhr. Hans v. Leeuwen (docent Frans) ontbreekt op de foto.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9