"Onze hele familie zit in de schoenen" PEEL EN MAAS Grad en Toos Peeters 60 jaar getrouwd de Studio Vanavond start 43e Avondvierdaagse 1260 gulden voor hersenstichting Nieuwe dienstregeling buurtbus Country en western in het Brukske Amerikaanse componist bezoekt Mannenkoor Jenniskens^ FNV- belasting- service Voorlichting over hoofdpijn Fiets vierdaagse gaat door Stage Duitse agente Gouden bruidspaar An en Gerrit Litjens Grad en Toos Peeters-Arts uit Venray zijn op zondag 17 juni 60 jaar getrouwd. Grad (86) en Toos (81) vieren hun trouwdag samen met hun vijf kinderen in Beukenrode, waar om 10.30 uur een eucharistieviering begint. Daarna gaan ze samen een hapje eten. Het echtpaar, dat altijd in Venray heeft gewoond, heeft vijf kinderen, tien kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Gerrit en An Litjens-Coppis zijn ondanks hun respectabele eeftijd nog altijd een bijzonder iwiek stel, dat middenin het leven staat. Tijdens het interview tovert de vrolijk babbelende An (77) een ekkere fles wijn uit de kast en leemt Gerrit (75) rustig een pils- e. "Wij hebben inderdaad een lourgondische levenstijl. Altijd ehad", zegt Gerrit, "door goed te ten en te drinken blijf je immers ong. Ja, wij genieten nog altijd olop van het leven." Het gouden bruidspaar zag elkaar -oor het eerst tijdens de kermisda- ;en in Holthees. "In 1945", herin- iert Gerrit zich nog als de dag van isteren. Lachend: "Ik werd eigen- ijk meteen verliefd op haar jurk. (Ve dansten met elkaar en ja oen was het raak." An komt uit een gezin met zeven ochters. "Ik ben de oudste dochter [an het gezin en ook de oudste van sn tweeling. Ik had die dag inder- De nieuwe dienstregeling van de 1 buurtbus is geldig vanaf 10 juni 2001. De buurtbussen van lijn 167 g (Van Oirlo/Maashees naar Vredepeel) rijden van maandag tot en met vrijdag volgens een vaste dienstregeling, daar waar regulier openbaar vervoer niet - meer komt. IS I "Een grote vooruitgang in de nieuwe dienstregeling is dat de bus om de twee uur op vaste tijden j rijdt", zegt secretaris Theo van den Bekerom. "De bus komt overal vijf keer per dag en ook is er een vaste balte bij het Venrayse ziekenhuis." Langs de route die de buurtbus rijdt, kunnen reizigers op elk gewenst moment in- en uitstappen. Ze dienen dit uiteraard kenbaar te maken aan de chauffeur door de arm üit te steken (bij instappen) of door de stopplaats tijdig aan de chauffeur mede te delen (bij uitstappen). Het is daarom niet nodig om van een halte gebruik te maken. Het is de chauffeur niet toegestaan om van de daad een feestelijke jurk aan, van één van mijn zussen. Want natuur lijk ruilden wij de mooie jurken vaak. Erg handig ja." In 1947 werd Gerrit onder de wapenen geroepen en een jaar later vertrok de jonge militair naar Nederlands-Indië. "Daar ben ik bijna twee jaar geweest. Ik zou het voor geen dubbeltje hebben willen missen, maar ik zou er ook voor geen goud meer naar toe gaan. In juli 1950 ben ik teruggekeerd in Nederland en op 13 juni 1951 zijn An en ik voor de kerk getrouwd." SCHOENMAKER Het jeugdige echtpaar ging wonen bij tante Marie in de Odastraat in Venray. "Haar man was gestorven en we hebben drie jaar bij haar in huis gewoond", vertelt An. Daarna woonden An en Gerrit zes jaar in een fraai huis in de Raadhuisstraat. "En in 1960 hebben we zelf een woning in de Odastraat gebouwd", route af te wijken. Een buurtbus dienstregeling wordt gereden onder verantwoordelijkheid van een Buurtbuscomité. Op feestdagen en koninginnedag wordt er niet gere den. De gangbare OV-plaatsbewijzen zijn niet geldig bij vervoer per buurtbus. Reizigers dienen een plaatsbewijs te kopen bij de chauffeur van de buurtbus. Kinderen van 0 t/m 3 jaar mogen gratis mee. Kinderen van 4 t/m 11 jaar vallen onder het kindertarief. Studenten- en OV-jaarkaarten zijn wel geldig. Huisdieren in een tas of mandje dat op schoot kan worden gehouden mogen gratis mee. Dit geldt ook voor mensen met een blindengelei dehond. Andere honden mogen aan gelijnd mee tegen kindertarief. Voor vragen over de buurtbus kunt u terecht bij het Buurtbuscomité, Theo van den Bekerom, tel: 583332. De dienstregeling is onder andere verkrijgbaar bij de chauffeurs van de buurtbus, in de Kemphaan en in het gemeentehuis in Venray. An en Gerrit Litjens zijn op woensdag 13 juni vijftig jaar getrouwd. zegt Gerrit, die liefst 43 jaar als orthopedisch schoentechnicüs op St. Servaes (Vincent van Gogh Instituut, red.) heeft gewerkt. Maar ook buiten zijn werk was de Venraynaar actief binnen het insti tuut. "Ik ben onder andere 33 jaar voorzitter en vorst van carnavalsver eniging De Pica's acht jaar voorzit ter van de personeelsvereniging én voorzitter van het kerkkoor van St. Servaes geweest. Ook heb ik een aantal operettes geregisseerd. Ja, ik heb er altijd met heel veel plezier erg veel dingen bijgedaan. Een mooie tijd." De liefde voor het vak kreeg Gerrit ingegeven van zijn grootva der Driek Beerkens. "Mijn grootva der, die in de volksmond Driek Kien werd genoemd, was schoenmaker. Een prachtig beroep vond ik dat. Als jongen was ik al iedere vrije minuut Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 9 en zon dag 10 juni voor de derde keer het western-weekend. Het festival wordt zaterdag om 20.00 uur geo- Al vele jaren vullen vele vrijwilli gers van de FNV voor leden van de bond het jaarlijks terugkerende belastingformulier in. Ook in Venray zijn in de afgelo pen maand maart weer meer dan 500 aangiftes door dit team van vrij willigers verzorgd. Tijdens de voorliggende periode, tussen 1 april 2000 en 1 maart 2001 is er bijna elke maand een belasting spreekuur geweest in het ledenservi cepunt op het Henseniusplein. Tijdens dit spreekuur zijn er 79 klanten geweest die geholpen zijn met een bezwaarschrift, correctie op de aangifte, een verlate aangifte of gewoon een vraag over de belasting. Tevens werden er dagelijks diver se vragen telefonisch beantwoord. De FNV-belastingservice heeft met ingang van 1 mei van dit jaar een nieuw telefoonnummer: 0478- 550625. Dit nummer is, meestal, bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 en 19.00 uur. Buiten deze tijd zal er niet aangenomen worden en zal er ook geen ant woordapparaat aan staan. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard bij hem in de werkplaats te vinden. Je kunt inderdaad zeggen dat ik overtuigend voor dat beroep heb gekozen." Gerrit en An hebben één dochter: Janneke, die getrouwd is met Hans Ewalts. "Op 21 juni is het alweer twintig jaar geleden dat ik samen met Hans een nieuwe werkplaats op de Noorderhof 30 heb opgericht: Litjens en Ewalts Orthopedische Schoentechnieken VOF. We gingen toen bij het bedrijf wonen. Janneke is eigenaresse van Nimco House of Shoes in de Grotestraat in Venray. Onze hele familie zit in de schoe nen", zegt Gerrit met een trotse blik in zijn ogen. Tien jaar geleden hebben Gerrit en An een nieuw, modern huis gebouwd schuin tegenover het bedrijf en zijn hun dochter Janneke en schoonzoon bij de werkplaats gaan wonen. "We wonen hier prach tig. Janneke, Hans en hun twee kin deren wonen om de hoek en van hieruit kunnen we de zaakjes toch nog een beetje in de gaten houden", zegt An met een veelbetekende knipoog. VAKANTIE An en Gerrit genieten samen van hun vrije uurtjes en trekken er regel matig een weekendje op uit. Zo staan ze al twintig jaar met hun caravan op camping De Kooy aan de Maas in Wanssum en gingen ze jarenlang met een vriendengroep, bestaande uit vijf echtparen, op vakantie naar een visserstadje aan het Garda Meer in Italië. "Maar daar hebben we gezien de leeftijd van een aantal vrienden helaas een punt achter moeten zetten. Binnenkort gaan we met zijn tweetjes op vakan tie naar het Fichtelgebirge in de Bohemen, tegen de grens van Tjechoslowakije. Een prachtige streek", vertelt Gerrit Litjens. "Daarnaast gaan we veel bij familie en vrienden op bezoek en fietsen en kaarten we veel. Verveling? Nee, dat woord kennen we niet." An en Gerrit Litjens vieren op woensdag 13 juni hun gouden huwelijksdag. Om 16.00 uur vindt er een eucharistieviering plaats in de Grote Kerk. Daarna is er voor geno digden een feest in de Witte Hoeve in Venray. pend met een dansavond. De muziek wordt verzorgd door Fun 4 You en er is een gastoptreden van de rock countryzanger Bryan Cyril. Ook de countryline dance groep Green River verzorgt een aantal optredens. Het programma op zon dag wordt om 13.30 uur met een daverende knal geopend door Cor Bijl, voorzitter van het wijkraden- overleg Venray, die dan een kanon afvuurt. Het terrein rond het wijk centrum de Kiosk is in passende stijl met een aantal voertuigen en een tippy aangekleed. Vanaf opening tot ongeveer 18.00 uur zullen doorlo pend demonstraties worden gegeven door een westerngroep. Tevens zal deze groep het leven in het Wilde Westen zoveel mogelijk nabootsen. De countryline dancers, die op de zaterdagavond al een aantal optre dens hebben verzorgd zullen ook deze middag weer hun beste beentje voorzetten. De bezoekers wordt de gelegenheid geboden om tegen een geringe vergoeding een rondrit te maken met een huifkar met paarden. Voor de jeugd zijn een groot aantal activiteiten gepland waaronder het spijker slaan, hoefijzer gooien en als primeur is er een super survival baan opgesteld. Voor de kleintjes is er een luchtkussen en een draaimo len en de jeugd kan zich op deze middag ook laten schminken. Evenals in voorgaande jaren is er een rodeostier waarop de bezoekers kunnen laten zien hoe lang ze kun nen blijven zitten. Voor de beste rij ders liggen een zestal prijzen klaar waarbij er verschillende prijzen zijn voor de dames en heren. Er wordt rekening gehouden met de volgende leeftijdsklassen 6 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 17 jaar en 18 jaar en ouder. Het verharde terrein voor de Kiosk wordt ingericht als terras en hier kunnen de bezoekers terecht voor hun natje en droogje. DONDERDAG 7 JUNI 2001 - NR. 23 Vanavond, donderdag 7 juni, begint om 17.00 uur de jaarlijkse Avondvierdaagse. De deelnemers starten vanaf het Schouwburgplein. Vrijdag 8 juni en zaterdag 9 juni zijn de starttijden gelijk aan donder dag: 15 kilometer vanaf 17.00 uur, 10 kilometer vanaf 17.35 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur en 3 kilo meter vanaf 17.55 uur. Op zondag 10 juni wordt er overdag gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt: 15 kilometer vanaf 14.00 uur, 10 kilometer vanaf 14.30 uur 5 kilometer vanaf 15.00 uur en 3 kilometer vanaf 15.15 uur Rond half vijf komen de deelne mers aan in de Helfrichstraat waar ze zich zullen opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men om 16.45 uur. Men zal dan via de Merseloseweg en de Bergweg door de Hoenderstraat en de Grotestraat naar het Schouwburglein lopen waar De Amerikaanse componist prof. David Wright zal op zondag 10 juni een extra repetitie van het Venray's Mannenkoor leiden. Reden daarvoor is dat het koor momenteel een bijzonder lied van zijn hand I'm the Music Man aan het instuderen is voor het optreden op het Internationale korenfestival te Arhem op 1 juli. Dit optreden heeft het koor te danken aan het winnen van het korenfestival in Meijel vorig jaar. Aangezien de schrijver van het lied, David Wright, binnenkort voor korte tijd in Europa vertoefd, is men er in geslaagd om deze muzikale PEEL EN MAAS on tine www.vandenniimckhof.ni/ nieuws De Nederlandse Vereniging van Hoofdpijnpatiënten organiseert op 13 juni om 20.00 uur in het auditori um van het St. Maartensgasthuis in Venlo een voorlichtingsbijeenkomst over hoofdpijn. Neuroloog dr. Pop zal tijdens deze avond een inleiding verzorgen over hoofdpijn. Afgevaardigden van de Vereniging van Hoofdpijnpatiënten zullen even eens bij de bijeenkomst aanwezig zijn. Bij hen kunt u ook terecht voor meer informatie en brochures over hoofdpijn. U kunt zich aanmelden voor deze avond via de Hoofdpijnvrijlijn: 0900-1232001 (ƒ0,50 p.m.). de deelnemers hun medaille ontvan gen. Groepen ontvangen een groepsherinnering of eventueel een beker. Het défilé zal worden opge luisterd door een tiental muziek korpsen uit Venray en omgeving. Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto op enige afstand parkeren en het laatste stuk te voet afleggen. Op het Henseniusplein is een grote fiet senstalling. De organisatie heeft er* alles aan gedaan om het geheel zo soepel mogelijk te laten verlopen. Ze verwachten weer 3000 deelne mers. Wilt U meedoen dan kunt U iedere dag voor de start inschrijven voor een of meer dagen. Voor meer informatie kunt u terecht bij: G. v.Ham-Frederix, telefoon 583765 of P.Bistervels, telefoon 580648. Het bestuur is gedurende de wandeltij den in de schouwburg bereikbaar onder nummer 06-10 20 20 06. topcomponist naar Venray te halen. Zondag 10 juni heeft het koor dan een extra repetitie van 10.00 tot 13.00 uur. Muzikale belangstellen den zijn vanaf 12.00 uur welkom om deze repetitie bij te wonen en een graantje van David's muzikali teit mee te pikken. David Wright is woonachtig in St. Louis, Missouri, en is aldaar van beroep professor wiskunde aan de Washington University in St. Louis. David componeert en arrangeert veel zangmuziek, is gespecialiseerd in vocal harmony en barbershop, maar hij integreert zijn close-har- mony-werk vaak met jazz, blues, gospel en country. Hij is muzikaal consultant voor meerdere Amerikaanse koren. Het muziekstuk I'm the music man, dat hij met het Venray's Mannenkoor gaat repete ren, is al op cd gezet door het inter nationaal befaamde koor Vocal Majority uit Dallas. Het Venray's Mannenkoor zit midden in een tijd perk van vernieuwing en verjon ging, een goed bestuursbeleid, ondersteund door diverse commis sies, staat aan de basis hiervan. De kwaliteit van het koor is de laatste jaren aanzienlijk verbeterd, mede door de vaste dirigent Hans Noyens. Zo trad het koor afgelopen jaar onder andere op in Nederland, Belgie, Spanje en Duitsland, waar bij na alle optredens zeer enthou siaste reacties werden ontvangen. De open repetitie vindt zondag plaats in repetitielokaal De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. Zoals voor veel evenementen heeft het er voor de Fietsvierdaagse Venray ook heel even naar uit gezien dat de MKZ- crisis roet in het eten zou gaan i gooien. Het staat nu echter defini tief vast: de Fietsvierdaagse Venray gaat door en kan haar eer- i ste lustrum vieren. i! Van dinsdag 24 t/m vrijdag 27 juli is iedereen weer welkom in en rond om Venray. Startplaats is wederom sporthal de Wetteling. Het evene ment staat, zoals gebruikelijk, bol van de activiteiten. Vanwege het eerste lustrum komen daar nog wat i extraatjes bij. Speciaal voor de deel nemende kinderen heeft een van de sponsoren eens goed uitgepakt. Ook zijn er, naast de fietsen die onder de deelnemers verloot worden, zelfs fietsvakanties te winnen. Uiteraard heeft de routecommis sie er weer voor gezorgd dat er veel afwisseling in de te fietsen routes zit. De veelzijdige omgeving heeft wat dat betreft behoorlijk veel te bieden: mooie vlakke fietspaden, bossen, vennen, heidevelden, prach tige akkers en boerderijen, idylli sche dorpjes met gezellige terrassen en wat al meer. De Maasduinen en i de Peel staan hiervoor garant. Inschrijven voor de Fietsvierdaagse Venray kunt u vrijwel dagelijks, met name bij de regionale VVV-kanto- ren. De Duitse Polizei-Ober- kommissarin Andrea Schaub (33) is dinsdag 5 juni aan een stage bij de politie Limburg-Noord begon nen. Dit in het kader van haar voorbereiding op een opleiding tot hoger politieambtenaar bij de Nord-Rhein Westfaalse politie. Mevrouw Schaub is momenteel werkzaam bij de politie in Krefeld. In haar stagejaar gaat Andrea 1 Schaub werken binnen alle afdelin gen en onderdelen van de politie Limburg-Noord. Voor deze stage, die plaatsvindt in het kader van internationale samenwerking, is toe stemming verleend door het betrok ken Duitse ministerie. Daarmee is deze stage zowel in Duitsland als Nederland een primeur te noemen. De collecte voor de De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid in Venray heeft een bedrag van 1260 gulden opge- :verd. Ruim drie miljoen Nederlanders krijgen tijdens hun leven te maken met hersenaandoeningen (o.a. her senbloeding- of infarct, hersentu mor) of een psychische aandoening (o.a. depresie, bepaalde angsten of fobieën). Deze aandoeningen grijpen diep in iemands leven in; vaak moet er een neuroloog of psychiater aan te komen. Wetenschappelijk Tel: Ü478-571 4B1 onderzoek naar oorzaken en behan delingsmethoden moeten leiden tot voorkoming van deze aandoeningen of, als dat niet mogelijk is, tot ver zachting van het lijden. Aan die zorg en hulpverlening zijn hoge kos ten verbonden. De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid finan cieren mede het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken en behan deling van hersenziekten en psychi sche stoornissen. Zij geven voor lichting en informatie via publieksfolders, films en ty-pro- gramma's. Daarnaast stimuleren zij het bespreekbaar maken van hersen ziekten en psychische problemen, beantwoorden zij vragen met betrekking tot hersenaandoeningen en wijzen ze de weg naar hulp. Graszoden-Kweekb DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl INTERIEURSTYLISTEN Advies thuis Heeft u een grote metamorfose in gedachten? Op afspraak komen wij graag voor een binnenhuis- of kleuradvies bij u thuis. Met verfrissende ideeën en bruikbare tips brengen wij de leefsfeer die bij past een flinke stap dichterbij! op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl David Wright verzorgt gast-repetitie

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11