Truus Kemmelings nieuwe wethouder Weer op graf verdwenen Boschhuizen I i jongen ontvoerd Verenigingen willen terug in schouwburg Verras uw terras op 2e Pinksterdag! PRAXIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING andoetere )PEL GHIELEN PINKSTEREN 2001 m Rongen de specialist voor tegels, sanitair ext Pinkster-actie Onze metu uitdaging: de juiste koers te vinden INDERDAG 31 MEI 2001 Nr. 22 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS otestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 gil adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws www.hilhorst-makelaars.nl Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) berden (D D Grotestraat 23 |Grot( 5801 BE Venray Stemming De stemming zat er dinsdag- ond t ijdens de raadsvergadering led in. "Joost je bent reserve." p iemand ga de eerste van (wee ïtnmingen m de raad. Met Joost »rd Joost v.d. Vorle bedoeld. Üüs Kénimelings was bet gèko- n aJs tijdelijk vervangende wét- lOder voor de zieke Bert srsten. Maar die stemming ging et /onder slag of' stoot, (menwerking was tegen omjdat it meer in een fulltime vervan- ng zag. De fractie V.d. Vorle as tegen omdat er in hun ogen en vijfde wethouder komt en dat kosten te hoog zijn. Jos Waals reeg fractievoorzitter Gerrit emmens niet aan het verstand ebracht dat Truus Kemmelings iet als vijfde wethouder wordt nnen gehaald maar tijdelijk Bert iS, ersten vervangt. Kemmelings al volgens Waals een stap terug- oen als Kersten weer beter is. Er 'olgde het nodige gekibbel maai oor de fractie v.d. Vorle was het ,g. iuidelijk. Venray heeft hiermee ijf wethouders drie is in hun iWI igen al voldoende en daarom ;onden zij niet instemmen met het oorstcl. Wat schetst mijn verbazing hls he tellen van de stemmen de olgende uitslag werd voorgele- en. Truus Kemmelings zeventien stemmen, Wiel Michiels twee 36Ü temmen en. Joost v.d. Vorle ier stemmen. De complete frac- inclusief Joost zelf, stemde toch voor een extra wethou- ier. Niet Truus Kemmelings maar oost. De fractie spreekt zichzelf laar mee tegen want of het nu Truus is of Joost die wethouder wordt, het blijft in hun eigen ogen een vijfde wethouder..Maar een stemmetje in mij zegt dat hier meer aan de hand is. Het tegen stemmen heeft volgens mij toch log iets te maken met het politië le verleden van Joost en Gerrit, die ruim vijftien jaar geleden uit de PvdA stapten. Als je dan tegen een kandidaat óm persoonlijke redenen bent dan moet je dat ook zeggen en vervol gens blanco stemmen of een ande re kandidaat voordragen. Als je dan tegen een vervangende of 'ijfde wethouder bent dan ga je :h niet op je zelf of een eigen "ijgenoot stemmen Christ ha lei Graszoden-Kweekb DIRECT GAZON v.o.l. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkullenweg 11, Ysselsteyn www.dlrectgazon.nl www.opelghielen.nl Samenwerking en Van de Vorle tegen benoeming Met zeventien stemmen voor en zes tegen werd Truus Kem melings-Verheijen (PvdA) dins dagavond in de raadsvergadering benoemd tot nieuwe wethouder. Zij vervangt tot aan de raadsver kiezingen van maart 2002 haar partijgenoot Bert Kersten die sinds begin februari ziek is. Zij wordt de eerste PvdA-vrouw in het Venrayse college en tevens de eerste wethouder die in deeltijd (2/3 deel) gaat werken. De opposi tiepartijen Samenwerking en fractie Van de Vorle stemden tegen. Joost van de Vorle kreeg bij de wethoudersverkiezing vier stem men, wellicht uit zijn eigen fractie. De naam van CDA'er Wiel Michiels werd twee keer op de stembriefjes ingevuld. Deze beide stemmen zul len wel afkomstig zijn van de twee mansfractie Samenwerking Venray. De verkiezing van Truus Kemmelings, dit wordt haar laatste politieke klus, verliep niet helemaal zoals de PvdA dat gewenst had. "Zij is een uitstekende kandidaat die raadsbrede steun verdient", zei frac tievoorzitter Bert Linskens vooraf. Het tegenspel kwam zoals te ver wachten viel uit de oppositiehoek. Alhoewel D66 wel kon instemmen met de benoeming. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vond dat drie wethouders meer dan voldoende was. In de raadsperiode 1994-1998 was dat ook het geval maar sinds april 1998 is er weer een vierde wet houder aan het college toegevoegd. "We moeten nu vijf in plaats van vier wethouders gaan betalen. Want Kersten blijft zitten en het salaris loopt gewoon door. De benoeming van Kemmelings kost 77.000 gulden plus allerlei extra kosten vanuit haar rechtspositie zoals een wachtgeldre geling die na haar aftreden nog twee jaar doorloopt. Dit moet wel door de burgers van Venray worden opge bracht", zei Lemmens die wilde dat het voorstel werd ingetrokken. WANTROUWEN Ike Busser (Samenwerking) had andere redenen om tegen te zijn. Hij meende dat het flink rommelde bin nen het college en dat de PvdA er alleen op uit was om bewaking in te Familie De Vink laat het er niet bij zitten De gemeente blijkt opnieuw een graf ten onrechte geruimd te heb-, ben op begraafplaats Boschhuizen. Nadat onlangs het graf van de familie Janssen verd wenen was, ontdekte de familie De Vink begin deze maand dat de laatste rustplaats van hun vader er niet meer was. Zoon Roland laat het er niet bij zitten en heeft een advocaat ingeschakeld. "Een heel raar gevoel dat het graf van vader zomaar verdwenen is. Het is grof hoe er met de gevoelens van mensen gespeeld wordt. Dat reali seert de gemeente zich helemaal niet. Ze wilden zich er gemakkelijk vanaf maken maar daar trap ik niet in. Ik heb een advocaat genomen om nog meer mensen in Venray ervoor te behoeden dat ze ooit voor een leeg graf komen te staan", zegt Roland de Vink. De verdwijning werd ontdekt op vrijdag 4 mei, de dag van dodenher denking. De broer van Roland wilde voordat hij terugkeerde naar Libanon eerst nog het graf van zijn vader bezoeken. "Hij belde mij toen direct op en zei 'pa is verdwenen'. Ik geloofde hem eerst niet en ben na het werk meteen doorgereden naar Boschhuizen. En inderdaad alles was weg. Terwijl we nog pas gele den het graf zo mooi hadden opge knapt. We hadden zelfs het kruis opnieuw wit geschilderd", aldus Roland. Zijn vader Henk overleed in december 1979. Moeder De Vink betaalde toen voor vijftien jaar graf rechten. Toen deze termijn in december 1994 afliep werd de graf- huur met nog eens tien jaar ver lengd. Maar de betreffende bankaf schriften heeft de weduwe niet meer in bezit, die zijn al eerder opge ruimd. De gemeente had namelijk geëist dat zij kon bewijzen dat het bedrag inderdaad betaald was. "We hebben bij moeder nog wel de brief van de machtiging gevonden waarop staat dat 1.153 gulden betaald moest worden. We hebben nu bij de bank gevraagd om de overboeking op te zoeken. Want de gemeente beweert dat er geen gerechtigde meer was. Terwijl ze in het bevolkingsregister toch kunnen nakijken dat moeder nog leeft. Bovendien zegt de gemeente dat zij de betalingen niet kan terugvinden", aldus Roland. BEWIJZEN De weduwe van Henk de Vink weet zeker dat zij wel 1.153 gulden betaald heeft voor de periode tot december 2004. Zij heeft ook geen brief ontvangen of iets van de gemeente vernomen. De familie De Vink eist nu dat alles weer helemaal in orde wordt gemaakt. "Er wordt heel laconiek over gedaan. Het moet nu maar eens afgelopen zijn hoe de gemeente met de overledenen omgespringt. Want er klopt geen donder van. We hebben sinds het laatste gesprek met ambtenaar Rutten van drie weken geleden niets meer gehoord. En het graf is ook nog niet hersteld. Het is erg om mensen op zo'n manier te behande len. Ik geloof niemand meer en wil nu ook zeker weten of vader er nog wel inligt." Volgens een woordvoer ster van de gemeente was volgens de administratie van de begraaf plaats het grafrecht verlopen en ook niet meer verlengd. "Dat is de fami lie in een gesprek op het gemeente huis op 7 mei medegedeeld. Zij zou den naaf bewijzen zoeken dat het geld toch betaald was. De onderhan delingen hierover lopen nog." Terrasversierders Grote collectie groene en bloeiende tuinplanten in stenen sierpot. a.s. maandag open van 12.00 tot 17.00 uur Praxis Venray, De Gouden Leeuw 10, tel. 0478 - 51 19 00. zetten. "Deze voordracht lijkt inge geven door het onderlinge wantrou wen en meningsverschillen binnen het college. Want de waarde van een extra wethouder, die alleen maar op de winkel past, is nihil. De toege voegde waarde van ruim 70.000 gul den is te gering", meende Busser die het niet wenselijk vond dat burge meester Waals het beladen onder deel Ruimtelijke Ontwikkeling onder zijn hoede kreeg. Ook was Samenwerking tegen de nieuwe ver houdingen binnen het college van 3 CDA (inclusief Waals), 1 VVD en 0,6 PvdA. "Dit is een onwenselijke situatie. We hebben ooit afgespro ken dat de burgemeester geen poli tiek gevoelige items zou hebben. Ik verzoek de PvdA daarom een volle dige overname van de portefeuille van Kersten", opperde Busser. Frans van Hooft (VVD) zei even eens moeite te hebben met een vier de wethouder op-deeltijd-basis. Ook de liberale fractieleider was het, evenals Busser, er niet mee eens dat de burgemeester de deelportefeuille Ruimtelijke Ordening van Kersten overnam. In ruil daarvoor neemt Kemmelings communicatie, infor matica en automatisering over van Waals. Daarnaast krijgt de kersverse wethouder cultuur en onderwijs in haar pakket. Wethouder Houba (WD), die in de afgelopen maan den een fors deel van de portefeuille van Kersten beheerde, kan deze taken nu weer afstoten. Van Hooft was ook niet gelukkig met de gewijzigde werkverdeling en verhoudingen binnen het college vanwege het part-time wethouder schap van Kemmelings. "We hebben haar geprobeerd op andere gedach ten te brengen. Maar dat is niet gelukt. En we kunnen haar ook niet dwingen een volledige taak op zich te nemen." Bert Linskens (PvdA) zei dat dit niet tot de mogelijkheden behoorde maar hij vond de gevon den verdeling ook 'niet het meest ideaal'. "Twaalf jaar in de politieke frontlinie staan eist ook in Venray zijn tol.", reageerde burgemeester Waals. Hij haalde vervolgens fel uit naar Samenwerking. De suggestie van Ike Busser dat er sprake zou zijn van wantrouwen binnen B en W noemde Waals 'volstrekte onzin.' En dat Truus Kemmelings als een poli tieke waakhond in het college zou komen deed Waals af met 'bla, bla, bla...'. "We willen de balans herstel len. En hoe de portefeuilles verdeeld worden dat is een zaak van het col lege zelf. Kemmelings is ook geen vijfde wethouder maar zij vervangt de vierde wethouder die ziek is en geen functie meer heeft. Wethouders mogen ook ziek zijn en krijgen dan uitbetaald volgens hun rechtspositie", verklaarde Waals. Gerrit Lemmens deed er nog een schepje bovenop en meende dat het college geen lang leven meer beschoren is. "Gezien de 'hot items' die voor ons liggen is het voortbe staan van het college in het geding. Er zijn elders wel colleges om veel minder gevallen. Maar hier blijven ze maar zitten ook al vergaat de wereld. Terwijl ze toch flinke poli tieke deuken hebben opgelopen." Nadat de stemming met 17 tegen 6 in haar voordeel uitviel kon de 63- jarige Truus Kemmelings de stoel van haar partijgenoot Bert Kersten achter de collegetafel innemen. "Ik zeg er volmondig 'ja' tegen", waren de eerste woorden die zij als wet houder uitsprak nadat Waals haar als eerste feliciteerde met een bos rozen. "Het is voor mij een over zichtelijke periode alhoewel de reden, de ziekte van Kersten, minder prettig is", zei Kemmelings die de raad dankte voor het geschonken vertrouwen. Ook de komende feestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: Het Aspevgc-seizocn is begonnen. *«1» We serveren weer Asperges voor WQ vriendelijke IfT Op eerste Pinksterdag kunt u vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN. f34,50,- p.p. In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het 3 GANGEN-KEUZEMENU r maar f39,50 P-P- Hotel Asteria Venray Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's en een leitke teken- hoek met boeiende tekenfilms. Maasheseweg 80a, Venray Tel. 0478 511466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Badkamer Milano wit bestaande uit: ligbadcombinatie wastafelcombinatie closetcombinatie 25m2 Atrium wandtegels wit en/of blauw 4m2 Atrium vloertegel wit en/of blauw normale prijs: ƒ10.121,69 actieprijsf7.480,00 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Woensdagochtend is op weg naar school een negenjarige jongen uit Venray vermoedelijk ontvoerd. De jongen was op weg naar basis school De Bongerd maar is daar niet aangekomen. Pas rond 13.30 uur werd de jongen, van Chinese afkomst, als vermist opgegeven. De poli tie stelde vervolgens direct een buurtonderzoek in. Daarbij zon de fiets van het jongetje in de buurt van Beukenrode zijn aangetroffen. Een woordvoerder van de politie wilde dit echter niet bevestigen. Het buurtonderzoek was woensdagavond by bet ter perse gaan nog volop gaande. De politie heeft inmiddels een Recherche Bijstands Team geformeerd. Op de ontvoering zijn dertig medewerkers gezet die onder leiding van het Openbaar Ministerie staan. In verband met het onderzoek wil de politie vandaag, donderdag, meer informatie verstrekken. Op de vraag of mogelij ke ontvoerders zich hebben gemeld wilde de politic geen commentaar geven. Ook niet over de mogelijke motieven van de ontvoering. De politie doet wel een oproep naar mogelijke getuigen. Personen die woensdagochtend, vermoedelijk nog voor schooltijd, iets vreemds hebben geconstateerd waarbij een negenjarig Chinees jongetje betrokken was, ^worden verzocht dit bij de politie te melden. Sinds de grootscheepse verbou wing van de schouwburg van drie jaar geleden voelen de Venrayse muziekverenigingen zich verban nen uit hun eigen cultuurtempel. Want sindsdien moeten zij fikse bedragen neertellen voor hun gra tis uitvoeringen. De gezamenlijke verenigingen vinden het nu de hoogste tijd om aan de bel te trek ken. Want nu er een nieuw bestuur is aangetreden en de gemeente meer geld in de schouwburg steekt wil de Venrayse amateurkunst dat zij niet vergeten wordt. De verenigingen willen dat de oude situatie van voor 1998 weer hersteld wordt. Want voor de verbouwing konden de muziekverenigingen voor niets gebruik maken van de foyer indien het gratis voorstellingen voor bezoe kers uit Venray en omgeving betrof. Daarna moesten zij hiervoor forse bedragen betalen. Dit had als gevolg dat harmonie Euterpe de traditionele zondagochtendconcerten moest afschaffen. En voor het gratis nieuwjaarsconcert, dat op voor spraak van toenmalig directeur Cattoir destijds naar de zaal verhuis de, moet Euterpe nu 3000 gulden betalen. Ook de carnavalsvereniging liet de schouwburg met enkele acti viteiten links liggen vanwege het hoge prijskaartje. Voorzitter J. Thomassen en secre taris J. Raedts van koninklijke har monie. Euterpe klommen daarom in de pen. Zij schreven een brief aan alle commissieleden van Cultuur. Onderwijs en Sport. Want komende maand wordt het beleidsplan 'Visie voor het voetlicht' in de cultuurcom missie en de gemeenteraad behan deld. Daarin vragen schouwburg- voorzitter Leo Janssen en zijn bestuursleden naast subsidieverho ging ondermeer ook om een finan ciële bijdrage voor verbetering van de foyer. Vervolg op pagina 7 Chrysler Jeep Dodge -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIK TE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: VAKGARAGEfffiGOM.YLYNSENDEWÏT.NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEWIT.NL Rühi Haegens van Aar Noorderhof 8. Postbus 68. 5800 AB Venray telefoon (0478) 5843 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rha.nl internet www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1