Leopold van Asten verrast met sublieme prestatie "De belangrijkste wedstrijd van dit seizoen Gerrit Vermeulen wint Aspergestoernooi LK jeugdtennis in Venray Dragon Balls kampioen De Barrier Tennisvereniging MHCV Biljarten Peelrunners De Roerdomp Kennedymars Melderslo Peelrunners Stockcar F1 duo 16 pEEL EN MAAS donderdag 31 mei 2001 - Pagina 17 Taekwondoka Ferry Greevink naar World Cup in Vietnam Activiteiten tennisvereniging Leunen-Veulen-Heide: Racketwissel voor de jeugd op maandagmiddag aanvang 16.00 - 17.30 uur Racketwissel voor volwassenen maandagmorgen vanaf 9.00 uur, vrijdagavond en zondagavond vanaf 20.00 uur. De dorpencompetitie voor de junioren wordt op woensdag 20 juni in Swolgen vanaf 18.30 uur afgeslo ten met een prijsuitreiking.. De clubkampioenschappen mix start woensdag 13 juni. Voor de jeugdleden staat er ook nog het zomertoemooi op zondag 24 juni op het programma. Dit toernooi wordt in Merselo en Oirlo gespeeld. Zondag 1 juli staat het junior/seni- ortoemöoi op de tenniskalender. Het Venray Open staat gepland op 24-25-26 augustus. De wedstrijden worden gespeeld op de tennisparken in Venray, Ysselsteyn en Leunen. Inschrijfformulier voor 23 juni inle veren. Info: Nico Jakobs, tel.: 587590. Uitslagen: GeelZwartC-JCl 2-0 MB 1-Horst 7-1 JA 1-Boxmeer 6-4 JB1-Concordia 4-3 Son2-JCl 4-4 JD1-EMHC1 2-16 MAl-Oirschot 2-1 HDL-MB1 0-7 MCI-Boxmeer ng Helmond4-MDl 1-11 Op Hemelvaartsdag vond de vierde editie van het door Restaurant Buitenlust georgani seerde Aspergestoernooi plaats. Onder de stralende zon streden 56 deelnemers uit alle windstreken vier ronden lang om zo veel mogelijk eentjes te slaan, hetgeen in twee (vooraf bepaalde en achteraf bekendgemaakte) ronden asperges opleverde. Bij de heren ging de titel naar Gerrit Vermeulen, die slechts 93 holeslagen nodig had. DOS Op dinsdag 5 juni, maandag 11 en dinsdag 19 juni strijden de acht beste biljarters voor de clubtitel libre. Tellers en schrijvers s.v.p. tij dig aanwezig. Aanvang is om 19.30 uur. Uitslagen bandstoten KNBB: Inaborg - DOS A 2-5 Theo Kronenberg (22 beurten, gem. 2,27) en Piet Gommans (19 beurten, gem. 2,10) bezorgden DOS de zege. Programma: Donderdag 07-06 DOS C - De Jordaan DOS A en B zijn vrij. Daarmee bleef hij de sterk verras sende clubgenoot Leo Wilms (95 hsl) en Jan Engels (97 hsl) voor. Deze laatste moest de derde plaats wel delen met Maarten Berwers uit Heeze, die ex-aequo met 97 slagen eindigde. Tiny Klarenbeek (Geldrop) en Harrie Lenssen sloten gezamenlijk op de vijfde plaats met 98 slagen. Bij de dames werd Gonny Kolsteren (104 slagen) uit Geldrop winnares voor Mieke Koenen uit Leende met 106 slagen. Jan Engels en Truus van het Bolscher (Bomerbroek) scoorden samen de meeste asperges bij elkaar, namelijk 27. De meeste eentjes werden ges coord door Gerrit Vermeulen bij de heren (53) en Mieke Koenen (45) bij de dames. Op een toernooi in Leende wist Harrie Lenssen als vijfde te eindi gen met 97 holeslagen. Jan Engels (99 hsl) werd zevende, Gerrit Vermeulen tiende met 109 en Gerrit Janssen dertiende met 118 slagen. Dit viertal legde bij de teams beslag op de tweede plaats met 423 hole slagen achter thuisclub Du Commerce (413 hsl) maar voor Heeze met 431 holeslagen. Tevens was dit een goede training voor de districtskampioenschappen op 1 juli. Met Pinksteren zullen diverse leden toernooien bezoeken in Nuth en Geldrop, waarvan de laatste weer als training gebruikt wordt voor de NK een week later. (Door Henk Willemssen) Leopold van Asten leverde afge lopen weekeinde tijdens het inter nationale concours hippique in Eindhoven een fantastische pres tatie. De 24-jarige springruiter wist met Spirit het belangrijkste onderdeel, de derby, in een sterk bezet deelnemersveld te winnen. Na een foutloze race bleef de Ysselsteyner in de barrage de Belgische titelverdediger Kristof Cleeren bijna vier seconden voor. "Dit is inderdaad mijn grootste zege tot nu toe. Want de derby is toch het hoofdnummer in Eindhoven", zegt Leopold van Asten die met de overwinning uit de schaduw trad van zijn een jaar jon gere broer Mathijs. De jongste van de Van Astens kwam tot nu toe het meest in de picture en werd eind vorig jaar voor de tweede keer geko zen tot Venrays sportman van het jaar. Maar afgelopen weekeinde waren de rollen omgedraaid. Terwijl Mathijs van Asten met Koodwil als tiende eindigde in de derby daar verraste Leopold de complete inter nationale ruitertop. "Voor mij kwam de overwinning ook als een verras sing. Ik had hier van tevoren echt geen rekening mee gehouden. In de twee kwalificaties ging het al goed waardoor ik me bij de laatste 32 plaatste." In de finale startte Leopold van Asten als 25e. Want de besten uit de kwalificatiereeks ver schijnen het laatste aan de start. De Ysselsteyner zag met eigen ogen dat geen enkele van de 24 springruiters voor hem het parcours foutloos afwerkte. "Vooral door de lengte van het parcous werden er ver schrikkelijk veel fouten gemaakt. Maar Spirit is een paard dat niet bang is voor hindemissen in de natuur. Zij heeft het voordeel dat ze vrij compact is en dit onderdeel erg graag doet. Daarbij nam ze ook de normale hindernissen van anderhal ve meter heel goed. Natuurlijk moet je op zo'n moeilijk parcours van 21 hindernissen ook wat geluk hebben want er kunnen zoveel fouten gemaakt worden", weet Leopold van Asten. Spirit is een negenjarige merrie die nog vrij onervaren is. Begin dit jaar kwam het paard over uit Engeland waar de derby enorm pop ulair is. Deze tak van paardensport speelt zich af in de vrije natuur waarin ook enkele normale hinder nissen als oxers en steilsprongen zijn opgenomen. Het parcous in Eindhoven ligt aan de Karpendonkse plas en bleek een echte scherprechter te zijn met de hindemissen Devil's Dyke, Derby Bank en de Ierse wal. Het vereist heel andere eigenschappen van rui ter en paard dan een gewoon vlak springconcours. De Finse parcours- bouwer Aki Ylanne had naast veel natuurlijke hindernissen ook heu vels en afdalingen in het parcours in Eindhoven opgenomen. De meeste paarden zijn dit niet zo gewend maar de merrie Spirit bleek het par cous op het lijf geschreven. "Het paard moet een goede instelling hebben en ook lef tonen. Het moet vooral niet bang zijn voor de natuur. En Spirit die doet dit werk bijzonder graag, ze kijkt niet naar de hinder nissen om", aldus een trotse Leopold van Asten. BARRAGE Albert Voorn, winnaar van de Olympische zilveren medaille van Sydney 2000, haalde zondag zelfs het einde niet. Hij kwam met zijn paard ten val. Ook Wout-Jan van der Schans, de winnaar van 1997 en 1998, moest zijn meerdere erkennen in de ongenaakbare Ysselsteyner. Van der Schans bleef niet foutloos en moest genoegen nemen met de derde plaats. Nadat Leopold als eer ste ruiter het parcours zonder straf- punten aflegde lukte het de kam pioen van vorig jaar Kristof Cleeren, hij startte als 28e, even eens. Een barrage, dit is een inge korte versie van het parcours, moest daarna uitkomst brengen. Daarin gingen de beide finalisten ieder twee keer in de fout want de ver moeidheid bij de paarden eiste zijn tol. Leopold van Asten legde de bar rage bijna vier seconden sneller af waardoor hij de Belgische titelver dediger van de troon stootte. Eerder dit jaar presteerde Van Asten ook al goed in derby's in Italië, hij werd tweede in Modena en vierde in Cervia, en in Servie. Daarmee lijkt Leopold van Asten eindelijk door te breken als topruiter. De wisseling van sponsor in oktober vorig jaar deed de Ysselsteynse springruiter goed. Voorheen was hij werkzaam bij Henk Nooren. "Dat was een echte paardenhandelaar. Het nadeel voor mij was dat de beste paarden steeds als eerste verkocht werden." Sindsdien werkt hij bij sponsor Wim van der Leegte, directeur van VDL, op stoeterij Duyselshof in het Brabantse Duizel. Het paard van Leopold van Asten heet dan ook officieel VDL Groep Spirit. "Voor Van der Leegte is het meer een hobby waardoor de paarden ook langer kunnen blijven. Daardoor heb ik nu meer de kans om iets op te bouwen." Sponsor Van der Leegte was zo blij met de overwinning van zijn paard Spirit met Leopold van Asten dat hij de duizenden bezoekers van het concours hippique afgelopen zondag allemaal een gratis glas bier aanbod. Het volgende doel voor Leopold van Asten is de speed-derby in augustus in Valkenswaard. Daarin hoopt hij met Spirit de uitmuntende prestatie van Eindhoven te evena ren. Overigens nam zijn broer Mathijs van Asten afgelopen week einde ook deel aan het internationa le springparcours op tijd. Daarin finishte hij met Koodwil op de zevende plaats achter de Belgische winnaar Hendrickx met Omar. Venraynaar Ferry Greevink vertrok vorige week met zijn vader Rob, bondscoach Henk Meijer en een achttal andere taek wondoka's van de Nederlandse selectie naar Vietnam, waar van donderdag 31 mei tot en met 3 juni om de World Cup wordt gestreden. De Venraynaar komt op zondag 3 juni in actie, in de klasse boven 84 kilogram. "De hele wereldtop is in Vietnam ver tegenwoordigd, maar ik heb de laatste weken hard getraind en ben goed in vorm. Ik hoop op een goed resultaat, want de World Cup is de belangrijkste wedstrijd van dit seizoen", vindt de 20-jari- ge student sporteconomie en com municatie. Greevink is vast van plan om hoge ogen te gaan gooien op het sterkbe- zette toernooi in Vietnam. In de voorbereiding op het World Cuptoernooi heeft de Venraynaar onlangs samen met de andere leden van de selectie onder leiding van bondcoach Henk Meijer een week end bij Tong-Il in Venray getraind. Om de laatste puntjes op de i te zet ten. "Een ideaal trainingsweekend. Twee dagen hebben we twee keer per dag getraind op de nieuwe sport- vloer van onze vereniging. En hard getraind", vertelt de Venraynaar. "Voor mijn gevoel ben ik helemaal klaar voor de World Cup." Taekwondovereniging Tong-Il is namelijk sinds kort in het trotse bezit van een nieuwe sportvloer die nu de hele sportzaal bedekt. "De vloer bestaat uit puzzelmatten, soortgelijk aan de vloer die in het nationaal sportcentrum Papendal ligt. Ideaal natuurlijk", zegt Greevink. VERTROUWEN De overstap van de junioren naar de senioren is de talentvolle taek wondoka meegevallen. "Dit is mijn derde seizoen bij de senioren en het gaat vrij voortvarend. Ik ben Nederlands kampioen en heb bij veel internationale toernooien de finale gehaald. Bijvoorbeeld vorig seizoen de finale van de Open Iraanse, die ik net verloor. Maar de verschillen tussen de taekwondoka's zijn klein. Eén foutje en je ligt eruit. Maar ik heb er zin in en begin vol vertrouwen aan de World Cup." Greevink is eerstejaars student sporteconomie en communicatie in Tilburg. "Een leuke studie, al is de combinatie studie en sport soms best zwaar. Maar ik zeur niet, want ik wil als taekwondoka het hoogste Ferry en Rob Greevink vertrokken vorige week naar Vietnam, waar van donderdag 31 mei tot en met 3 juni de World Cup gehouden wordt. bereiken. Ik train doordeweeks bij taekwondovereniging TNT in Tilburg. Een erg goede club, want we trainen met een zevental selec tieleden waardoor ik ook tijdens de trainingen flink aan de bak moet. Drie andere taekwondoka's van deze vereniging gaan nu ook mee naar Vietnam." Net als zijn vader en trainer Rob, die als assistent-bondscoach van de partij is. "Het is alleen maar fijn dat mijn vader me kan begeleiden. Hij is al vanaf mijn kinderjaren mijn trainer bij Tong-Il en kent me natuurlijk als geen ander. Hij weet wat ik denk en wat ik moet doen. Verder is hij goed op de hoogte van de kracht van mijn concurrenten. Altijd heeft hij wel een paar nuttige tips waar ik mijn voordeel me kan doen." Na de World Cup staat het wereldkampioenschap al met dikke letters in de agenda van Greevink geschreven. "In november in Zuid- Korea", zegt Greevink. "Het is nog niet zeker dat ik naar dat WK ga, maar een goede prestatie in Vietnam zou me al een heel eind op weg helpen." Op eerste pinksterdag, zondag 3 juni, vindt op het tennispark van Tennisclub Venray de finaledag plaats van de jaarlijkse Limburgse jeugdkampioenschappen tennis. Op deze dag zullen de beste jeugdten- nissers/sters van Limburg met elkaar de strijd aangaan om de Limburgse titel in de wacht te sle pen. De halve finales en de finale wedstrijden zullen die dag bepalen wie de uiteindelijke winnaars wor den. Net als het vorige jaar zal TC Venray een belangrijk deel van de deelnemers leveren. Dit leverde vorig jaar al enkele Limburgse titels op. Ook dit jaar zijn er weer enkele In memoriam Geert Duijkers Hojje w*, ik goj en uurke renne Met deze woorden ging Geert zater dagmiddag 19 mei op weg om z'n favoriete sport, het hardlopen, te beoe fenen. Soms alleen, vaker in clubver band met de Peelrunners liep hij z'n kilometers, vijf a zes keer per week. Qua training was Geert een voorbeeld voor veel clubgenoten. Hij wist juist door niet te hard te trainen het maxi male rendement uit z'n lopen te halen. Geert was een graag geziene gast bij diverse regionale wedstrijden. Door zijn trainingsijver en doorzettingsver mogen boekte hij de laatste jaren goede resultaten. Met als hoogtepunt de marathon van Amsterdam in 2000 in een fantastische tijd van 2:53'43". Ook dit resultaat is terug te vinden in zijn nauwkeurig bijgehouden trai ningslogboek. De laatste bladzijde van zijn logboek zal door anderen worden ingevuldBestuur en leden van Lopersgroep de Peelrunners wensen Anny, Tom, Sharon en familie heel veel sterkte toe. Trainingen: Dinsdag: interval en loop scholing, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, Sevenum, start 18.30 uur, picknick plaats Helenaveenseweg. Meterik, start 19.00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Zaterdag: bostrai- ning, aanvang 16.00 uur, vanaf par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 1/6 Beegden - M. Limburgs; Avondcriterium 5 10 km; 4/6 Weeze - halve marathon 5 km volksloop; 9/6 Neuss Sommernachtslauf 5 10 km; 10/6 Reuver - Klinkermarktloop 5+10 km; 12/6 Horst Clubkampioenschappen Peelrunners 3 5 km; 22/6 Rheydt - City-lauf 5+10 km; 23/6 Weert - M.-Limburgs Avondcriterium 5 10 km; 24/6 Goch - Steintorlauf 5 10 km; 18/7 Sevenum - Stratenloop 5+10 km. kanshebbers voor TC Venray zoals Laurine Palmen, vorig jaar Limburgs kampioen t/m 10 en Marleen Custers, vorig jaar Limburgs kampioen t/m 12. Kanshebbers voor een van de eerste vier plaatsen zijn verder Marloes v.d. Linde, Rik Wijntjes, Angelique, Jaqcueline en Marjolein v. Gasselt, Yannick en Saro Lozano, Rik en Martijn en de zeer getalenteerde Jasper Obers. Er zal gespeeld wor den in de leeftijdscategorieën t/m 10 - 12 - 14 en 16 jaar. Dit als enkelpar tijen voor zowel meisjes als jon gens. Men kan niet alleen genieten van het spel van de aanstormende talenten maar er zullen ook nationa le vedetten van Limburgse afkomst hun titel komen opeisen. Sanne v.d. Biggelaar, Nederlands kampioen Indoor 2000, en Nathan Spunda, beiden vorig jaar nog actief als com petitiespelers van TC Venray, gaan als favorieten van start. Op het ten nispark Vlakwater aan de Kempweg beginnen de halve finales zondag 3 juni om 10.00 uur. Uitslagen jeugd: Bijd e tweede jeugdfe- deratiecup waren er goede klasseringen voor de Roerdomp. In de A-cat. Werd Jeroen Peeters 8e. in de B-cat. Werd Devie Arts 2e, Nick Tunnissen 6e en Tom Tunnissen 8e. De wedstrijd voor de jeugd op de nationale hengeldag werd een groot succes voor Erick v. Kempen. Hij wist maar liefst 71 visjes te vangen met een totale lengte van 617 cm; twee de werd Nick Tunnissen, 3e. Tom Tunnissen; 4e. Rob Tonen en 5e de beide dames Tonen. Programma jeugd: 8 juni: 3e jeugdfederatiecup Venray, bij eenkomst 18.00, vissen van 19.00- 21.00. 9 juni: Eerste jeugdkoning op de Ballonzuil, bijeenkomst 13.00, vissen van 13.30-15.30. Programma senioren: zaterdag 2 juni: koppelwedstrijd te Well aan de Maas. Woensdag 6 juni: 5e zomeravondcom petitie op de Ballonzuil, bijeenkomst 18.00, vissen van 18.30-21.30. Uitslag le wedstrijd Venray-Milheeze: 1. R. Bexkens Venray, 2. C. Peters Venray, 3. M. de Laat Milheeze. Opgeven wedstrijden: secr. H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donderdags 19.00 uur. Vergunningen: Nieuwe vergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Mede doordat de Kennedymars in Venray geannuleerd is bestaat er grote belangstelling voor de Kennedymars in Melderslo die dit jaar op 17, 18 en 19 augustus staat gepland. Op het programma staan ondermeer diverse fietstochten van 40 en 70 km (dit is inclusief de ligfietsen- tocht en de tandemtocht); de gecombineer de skeeler- en steptocht en diverse wandel tochten: de minimars van 10 km, de halve Kennedymars van 40 km en de Kennedymars van 80 km. Op vrijdagavond is er wederom een Luikse markt en vlooi enmarkt met aansluitend countrydansen met een live optreden van de Nevada Country Band.Voor informatie en de voor inschrijving kan mén terecht bij Inge v.d. Lisdonk, St. Odastraat 14a, 5962 AW Melderslo, tel/fax: 077-3987577. Meer informatie is te vinden op internet: http://surf.to/mkm of via e-mail: mkm@surf.to Hardlopen bij Loopgroep de Barrier is ontspannend door inspanning. Een kleine gevarieerde groep waar door de één heel hard getraind wordt en door de ander lekker mee gelopen wordt. Voor elk wat wils. De samenstelling van de groep laat het toe dat er altijd nieuwe onerva ren lopers zich bij ons aan kunnen sluiten. Deze worden door de groep gemakkelijk op genomen. Kom een keer meedoen of bel voor informatie.De trainingen zijn op: maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf hotel Asteria en donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf camping de Banier. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. In memoriam Geert Duijkers Hojje w*, ik goj en uurke renneMet deze woorden ging Geert zaterdagmiddag 19 mei op weg om z'n favoriete sport, het hardlopen, te beoefenen. Soms alleen, vaker in clubverband met de Peelrunners liep hij z'n kilometers, vijf a zes keer per week. Qua trai ning was Geert een voorbeeld voor veel clubgenoten. Hij witt juist door niet te hard te trainen het maximale rendement uit z'n lopen te halen. Geert was een graag geziene gast bij diverse regionale wedstrijden. Door zijn trainingsijver en doorzettings vermogen boekte hij de laatste jaren goede resultaten. Met als hoogte punt de marathon van Amsterdam in 2000 in een fantastische tijd van 2:53s43". Ook dit resultaat is terug te vinden in zijn nauwkeurig bijge houden trainingslogboek. De laatste bladzijde van zijn logboek zal door anderen worden ingevuld Bestuur en leden van Lopersgroep de Peelrunners wensen Anny, Tom, Sharon en familie heel veel sterkte toe. Trainingen: Dinsdag: interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duur loop, Sevenum, start 18.30 uur, picknickplaats Helenaveenseweg. Meterik, start 19.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen. Zaterdag: bostraining, aanvang 16.00 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 1/6 Beegden - M.-Limburgs; Avondcriterium 5 10 km; 4/6 Weeze - halve marathon 5 km volksloop; 9/6 Neuss - Sommernachtslauf 5+10 km; 10/6 Reuver - Klinkermarktloop 5 10 km; 12/6 Horst Clubkampioenschappen Peelrunners 3 5 km; 22/6 Rheydt - City-lauf 5+10 km; 23/6 Weert - M.-Limburgs Avondcriterium 5 10 km; 24/6 Goch - Steintorlauf 5 10 km; 18/7 Sevenum - Stratenloop 5 10 km. De Stockcar F1 duo-zitter is tweede pinksterdag, maandag 4 juni, weer te gast op het 'JABA' circuit in Posterholt tijdens de autospeedway. Mensen die interesse hebben om zelf eens mee te rijden in deze Stockcar F1 dienen om 09:00 uur aanwezig te zijn voor inschrijving. Verder zullen de Noord-Limburgse topcoureurs weer van zich laten horen. Huub Litjens die oppermachtig is dit seizoen zal er weer alles aan doen om samen met Eric Roeven uit Horst en Roel Bongaerts uit Roggel voorin te eindi gen. Ivo Peeters heeft zijn draai gevonden in de Stockrod klasse. Ook het Hendriks Racing Team uit Maasbree onder aan voering van Eric Geurts uit Baarlo (sprint 1300) en de gebroeders Roy en Joep Hendriks met Rob Coopmans uit Baarlo zullen weer voor de overwinning gaan. De wed strijden beginnen om 12:00 uur en het circuit zal middels borden aangegeven zijn. In de huisleague jeugdbowlen heeft Dragon Balls het kampioen schap veroverd, door in de laatste wedstrijd WATB met overtuigende cijfers te verslaan: 25-3. Henri Vallen (499) en Mariska Alards (met 169/447 zowel de hoogste meisjesgame- als serie) namen hun teammaatjes op sleeptouw, waarmee de titel werd veiliggesteld. Bij de tegenpartij kon alleen Eric Minten nog wat tegengas geven. Nummer twee van de titelkandidaten Power Strikers, met Bart van Rens (531) als grote roerganger, won eveneens ruim en wel met 24-4 van Flying Strikes. The Masters behaalde in een spannende wedstrijd een 20-8 zege op Spares and Strikes en besliste daarmee de strijd om de derde plaats. De laatste wedstrijd tussen Pinhitters en Flying Spares werd met 18-10 in het voordeel van Pinhitters beslecht. Pinhitter Raymond Klaassens bleek in goede doen, want hij scoorde met 215 en 560 zowel de hoogste jongensgame- als serie van de dag. Bij Flying Spares deed Nicky Claessens (534) nog verwoede pogingen om het tij de keren, maar het bleef alleen bij aanklampen. Eindstand: 1. en kampioen: Dragon Balls 268 pt, 2e Power Strikers 264 pt3e The Masters 252 pt, 4e Spares and Strikes 239 pt, 5e WATB 205 pt, 6e Pinhitters 198,5 pt, 7e Flying Spares 192 pt. en 8e Flying Strikes 173,5 pt. Mariska Alards, Sander Broers, Henri Vallen en Dennis Voesten vormden samen het winnende kam pioensteam. Met 24 deelnemers was de Venrayse bowlingjeugd sterk verte genwoordigd op een toernooi in Veghel. Zes van hen wisten zich te plaatsen voor de finale, n.l. Raymond Klaassens bij de junioren, Bart van Rens, Jeroen Broers en Henri Vallen bij de aspiranten en Eric Minten bij de pupillen. Raymond Klaassens kon zijn vierde plaats na de voorronden vasthouden en eindigde met een pinfall van 1314. Hij moest winnaar Sander Drost (1511) uit Maarssen, Thomas Dol (1329) uit Mill en Tony Coolen (1329) uit Veghel voor laten gaan. In de aspirantenklasse liet Bart van Rens er geen twijfel over bestaan wie recht had op de over winning. Van meet af aan leidde hij het klassement en in de finale perste hij er nog een nieuw pr uit (235), waarmee de concurrentie meteen kansloos werd. Met een pinfall van 1498 (scratchgemiddelde 188) had hij een ruime voorsprong op Hans Geerts uit Veghel (1435) en Robin v.d. Putten uit Nijmegen (1407). Jeroen Broers (1401) en Henri Vallen (1347) legden beslag op de vierde en vijfde plaats. In de pupil- lenklassen speelden Bram Snellen, Antoon Camps en Paula Jansen een prima toernooi. Maar een uiterste krachtsinspanning (een four-bagger, vier strikes op een rij) van Eric Minten speelde hij zich als enige in de finale, waar hij zich nog opwerk te naar een vijfde plek met 1362 pins. Winnaar werd Mark Jacobs uit Maarssen met 1456 pinfall.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17