Nieuwe schoolingang bij politiebureau Leesbril zoek??? Wethouders hebben rustige avond in Oostrum Van de Vorle in de clinch over straatnamen Venray loopt half miljoen subsidie mis Kindervakantiewerk: 550 deelnemers Alcoholverbod voor jongeren op openbare plaatsen Nog geen besluit over alternatieve locatie AZC Snel uitspraak kort geding Vredeskerk CONTACTLENZEN Belediging ambtenaar VERHAEGM Vrijwilligers- centrale Cliniclowns HSL UiIM fl/lAAb uonaeraag iu mei zuu i - rayina o Jnverharde Van Broekhuizenstraat krijgt nog dit jaar riolering en asfalt Er was op meer toeloop gere end want veel stoelen bleven nsdagavond onbezet in zaal De arklingel. Veertig dorpsbewo- rs namen, ondanks het mooie eer, de moeite om het tweejaar- kse bezoek van B en W aan hun irp bij te wonen. Burgemeester aals was niet naar Oostrum komen. Hij bleef vanwege de ■gekte van zijn echtgenote thuis. drie wethouders Driessen, Hel- ns en Houba beleefden een rustige lond. Om 19.15 uur startte het soek met een rondwandeling langs ildorpsplein, het plein bij de Geijs- iEl iseweg/Mgr. Hanssenstraat en het iverharde gedeelte van de Van roekhuizenstraat. Even na acht uur in dorpsraad-voorzitter Harry Hol- ckers de bijeenkomst in De Kar- lingel openen. Loco-burgemeester fessen begon met het rechtzetten in de uitspraken van burgemeester 'aals in een regionale krant. Daarin rklaart de burgemeester dat Venray ■omemens is het zogenaamde ■(gchtoniteitsbeginsel weer los te Tien. Twee jaar geleden werd dit nog n el een nipte meerderheid door de meenteraad ingesteld. Het lochtoniteitsbeginsel houdt in dat gen dorpsbewoners bij een nieuw I' tbreidingsplan de eerste voorkeur ijgen op een woning voor mensen ui buiten het dorp. Dit beginsel ligt iel gevoelig in de dorpen omdat er al zo weinig uitbreidingsmoge- ikheden zijn. Zou dit principe wor- d losgelaten dan zouden vooral ageren nog minder kans krijgen n in het eigen dorp te blijven onen. "Er is een verkeerd beeld itstaan door de woorden van burge- eester Waals in de krant. Het colle is namelijk helemaal niet van plan SJj ierop korte termijn verandering in irw inte brengen. Het bestaande beleid, l!i- aals dat door de raad is vastgesteld, ordt gewoon uitgevoerd", verklaar- Jan Driessen. Met andere woor- ïnhet autochtoniteitsbeginsel blijft ewoon van kracht. het uitbreidingsplan in Oostrum, ssen de Mgr. Hanssenstraat en de astrumsche beek, is ruimte voor ventig nieuwe woningen die gefa- erd gebouwd worden tot in 2006. arry Holtackers pleitte ervoor om >or de eerste fase van het plan de ond zo snel mogelijk bouwrijp te aken. "Want de mensen willen snel a de slag zodat ze voor de winter et dak op hun huis hebben." PARKEERGELEGENHEID ïjdens de rondwandeling was wet houder Driessen onder de indruk geraakt van de schitterende dorps kern. "Oostrum heeft zelfs twee dorpspleinen. Dat kan geen enkel ander dorp zeggen." Over de toe stand van de Van Broekhuizenstraat was hij minder te spreken. Bij droog weer is er veel stof en bij nat weer is er wateroverlast. In de gemeentelijke plannen was de aanpak van de straat naar achteren geschoven, naar het jaar 2003. Want in dat jaar wordt het buitengebied van Oostrum aangeslo ten op de riolering en zouden de werkzaamheden aan de Van Broek huizenstraat worden meegenomen. Al vanaf 1986 vragen de bewoners om asfaltering. "Het is geen behoor lijk bestuur als toezeggingen niet worden waargemaakt. Ik heb op de afdeling geëist dat de Van Broekhui zenstraat nog dit jaar wordt aange pakt", stelde Driessen. "Voor de vakantie komt er een informatie avond en in september wordt voor de onwonenden een uitvoeringsavond gehouden. Dan kunnen de werk zaamheden in oktober beginnen. Zodat de straat nog dit jaar een ver harding en een riolering krijgt", beloofde hij. Een ander heikel punt wat de krappe parkeergelegenheid bij het NS-sta- tion waardoor bij drukte veel auto's in de buurt geparkeerd worden. "We hebben berekend dat er 23 parkeer plaatsen bij moeten komen. Dat heb ben we met de NS besproken maar ze geven niet thuis. Ze leggen hun prio riteit bij de grotere stations. Maar eind mei heb ik opnieuw een gesprek met de spoorwegen. Want 23 par keerplaatsen extra kost 170.000 gul den en daar zal de NS ook aan mee moeten betalen", stelde Driessen. De verkeerswethouder kon wel toezeg gen dat het trottoir voorlangs het treinstation, tussen Stationsweg en Oirloseweg, wordt doorgetrokken. LEEFBAAR OOSTRUM Wethouder Houba vertelde dat het bedrijventerrein Hulst II na de vakantie in ontwikkeling wordt genomen. Naast een PDV-Iocatie komt er industrie en een kantoren complex. Het nieuwe bedrijventer rein wordt omsloten door de A73, Henri Dunantstraat, Oirloseweg en Wansssumseweg. De PDV-locatie (bouwmarkten, meubels, keukens, sanitair) komt op een zichtlocatie zo dicht mogelijk langs de A73 te lig gen. Vanaf hier wordt het terrein verder ingevuld richting NS-station. "Er is veel belangstelling voor. De bouwtijd zal ruim een jaar duren. De CAP /{parte ck/urenefp £r Tanen De gezelligste schoenwinkels van Venray Grotestraat 11www.capretto.nl komst van disco De Steeg behoort ook tot de mogelijkheden", ver klaarde Houba. Aan de overzijde van de Wanssumseweg richting Oirlo verschijnt eveneens een bedrijventerrein. Volgens Houba wordt dat gebied pas vanaf 2004 of 2005 ontwikkeld. Een dorpsbewo ner vroeg aandacht voor het mooie natuurgebied dat langs de Wanssumseweg ligt. Wethouder Heidens meldde dat dit waardevolle gebied, waardoor de Oostrumsche beek stroomt, gespaard zal blijven. In de rondvraag werden enkele vra gen gesteld over de 30 km-zone in het dorp. Tegen tien uur kon Harry Holtackers de avond afsluiten. De dorpsraad-voorzitter memoreerde eraan dat 2001 een bijzonder jaar is voor Oostrum. De start van de woningbouw, verplaatsing van het sportpark, verharding en riolering van de Van Broekhuizenstraat, aan pak verkeersveiligheid Stationsweg en de ontwikkeling van de Hulst II. "Dit getuigt van een leefbaar Oostrum", aldus Holtackers. Loco burgemeester Driessen had een spervuur van vragen verwacht over de ontbrekende speeltoestellen. Hij kon melden dat de toestellen op 11 juni geplaatst worden. De dorpsraad kreeg als cadeau een cheque van 500 gulden overhandigd. "Dit geld is bestemd voor een sokkel voor de nieuwe zonnewijzer", wist Driessen. "Daar zijn we nog niet helemaal uit", besloot Holtackers. Een 24-jarige bromfietser uit Venray is zaterdagmorgen rond 2.30 uur aangehouden op het Henseniusplein omdat hij zonder helm reed. Nadat de bekeuring was uitge schreven en de politieagenten hun weg wilden vervolgen werden zij door de verdachte tot twee keer toe uitgescholden voor 'klootzak' Hierop werd hij aangehouden voor belediging en meegenomen naar het politiebureau voor ver hoor. De zaak zal worden afgehan deld door middel van snelrecht. V idt HOGEDRUKREINEGERS VEEGMACHINES SCHROB/ZUIGMACHINES STOF- en WATERZUIGERS STOOMREINIGERS TAPIJTREINIGERS REINIGINGSMIDDELEN iiiifHiniH wkm Keizersveld 61 5803 AP Venray tel.: 0478-553355 VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Synthese zoekt voor activiteiten centrum de Kemphaan iemand die zorgdraagt voor het gastvrij ontvan gen van bezoekers van het activitei tencentrum en het verrichten van diverse werkzaamheden. U dient enthousiast en flexibel te zijn en affiniteit met ouderen te hebben. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Het actievoerende wijkcomité Raayland-buurt heeft gedeeltelijk zijn zin gekregen. Een geplande hoofdingang aan de noordzijde bij de St. Antoniusstraat komt nu te vervallen. Daarvoor in de plaats wordt een nieuwe ingang gerealiseerd aan de Leunseweg, tussen het politiebureau en keu kencentrum Stappers. De inwoners van de Kruisstraat, St. Franciscuslaan en St. Antoniusstraat hebben de afgelopen tijd fel geprotesteerd tegen de twee geplande noordingangen. Zij vrezen voor overlast van de meer dan dui zend fietsende Raayland-scholieren die dagelijks door hun wijk zouden komen. Wethouder Driessen (CDA) presenteerde dinsdagmiddag het nieuwe voorstel. "We zijn tot de uiterste grens gegaan van wat haal baar is vanuit het oogpunt van ver keersveiligheid. Want een verkeers stroom van dagelijks 2800 scholieren moet op een verantwoor de manier plaatsvinden", zei Driessen. Langs de Leunseweg tussen Eikenlaan en Beukenlaan wordt op het groengebied voor de woningen" bij de Zuiderpoort een nieuw twee zijdig fietspad aangelegd. Dit fiets pad komt gescheiden van de rijbaan te liggen. De leerlingen steken tus sen het politiebureau en Stappers de Leunseweg over, over een nog aan te leggen verkeersplateau, en berei ken over een weg van vier meter breed het schoolterrein. Een tiental ipeters zuidelijker, tussen café Old Dutch en Stappers, komt de bezoe kersingang van het Raayland College. Maar deze ingang ligt te dicht bij de rotonde Leunseweg/Zuidsingel om door de fietsende scholieren gebruikt te kunnen worden. De extra kosten van de nieuwe oplossing bedraagt 150.000 gulden terwijl met de aanleg van fietsenstallingen aan de overzijde van het schoolgebouw langs de Zuidsingel 175.000 gulden gemoeid is. De Zuidsingel wordt helemaal voorzien van een hekwerk zodat leerlingen en leraren, die hun auto's voortaan bij sportpark De Wieën moeten parkeren, gedwongen wor den gebruik te maken van de nieuwe voetgangersbrug Het Raayland College denkt dat de toestroom van leerlingen nu als volgt gaat verlopen. Aan de westzij de komen twee ingangen voor de onderbouw van 1250 leerlingen. Waarvan 700 leerlingen door de hui dige hoofdingang komen en 550 door een nieuw ingang dichterbij de Zuidsingel. Via de noordingang aan de St. Franciscuslaan zullen 600 scholieren van de bovenbouw .de school bereiken. Voor de nieuwe ingang aan de Leunseweg wordt een toestroom van 500 leerlingen, even eens bovenbouw, verwacht terwijl 350 scholieren via de voetgangers brug de school bereiken. Het alter natief van het wijkcomité om tussen de Zuidsingel en schoolgebouw een ventweg aan te leggen wordt niet uitgevoerd. "Dit is absoluut niet gewenst. Want het zou er anders een chaos worden", zei Driessen. "We hebben met de aanpassing volop rekening gehouden met de wens van de buurt om het fietsverkeer tot een mini mum te beperken. Die ene ingang aan de noordzijde blijft noodzake lijk. Ik zie geen enkele mogelijkheid om dit anders op te lossen." BIJ ONS VINDT U BIFOCALE CONTACTLENZEN MET EEN VERAF LEESDEEL KURSTJENS venray - noorderhof 20 - tel. 0478 550630 Telkens als er nieuwe straatna men bedacht moeten worden, dan roert Joost van de Vorle zich. Het raadslid weet namelijk uit erva ring, hij woont aan de Kennedystraat, dat op elkaar gelijkende straatnamen vooral bij de PTT voor verwarring zorgt. In de commissievergadering Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) van april vroeg Van de Vorle daarom een onderscheid te maken tussen Kennedyplein en" Kennedystraat. Bijvoorbeeld door de huizen door te nummeren of aan een van beiden 'President' toe te voegen. Zo zijn er meer verwarrende Venrayse straat namen te vinden. Langeweg en Langstraat, de Seilier en Seilierpad, Rosmolenbaan en Rosmolenweg, Smakterweg en S makter veld weg, Spurkt, Spurkterdijk en Spurkterweg, Paterslaan en Patersstraat. Burgemeester Waals meldde ech ter in de commissie dat de PTT geen enkel probleem had met de nieuwe straatnamen. Afgelopen donderdag kwam een boze Van de Vorle op deze uitspraak terug. "De burge meester heeft niet de waarheid gesproken. Want er is bij de PTT namelijk helemaal niet geïnfor meerd. Dat heb ik bij verschillende mensen nagevraagd en ook de vesti gingsmanager weet van niets." Wethouder Houba (VVD) wenste er niet veel woorden aan vuil te maken. "We hebben hier al zo vaak over gesproken. Het probleem bestaat niet omdat de straten ver schillende postcodes hebben. En het kan altijd een keer voorkomen dat een brief verkeerd bezorgd wordt. Adreswijzigingen doorvoeren is trouwens heel vervelend voor de bewoners en dat is de zaak niet waard. We doen hier verder niets aan." Joost van de Vorle reageerde fel: "U beticht mij ervan dat ik onzin vertel. Dat neem ik hoogst kwalijk." Ook de kinderen op de kinderaf deling in het Sint Maartens Gasthuis in Venlo krijgen voortaan bezoek van de CliniClowns. In 1999 speel den de clowns nog in negen zieken huizen, maar door de fusie tussen de CliniClowns Nederland en de stich ting Clown Ziekenhuis bezoeken inmiddels 38 CliniClowns zieke kinderen in zestig gezondheidsin stellingen in heel Nederland. Op 8 mei start vanuit Amersfoort een unieke clowneske estafette die de komende weken door alle provin cies trekt en hiermee symbolisch heel Nederland verovert. Op 14 mei arriveert de estafette bij de hoofdin gang van het Sint Maartens Gasthuis in Venlo met het CliniClownsduo Puff en Bella. Het misbruik van Europese socia le subsidies in Nederland komt ook Venray duur te staan. De gemeente kreeg vanaf daardoor vorig jaar geen ESF-subsidie meer voor de volwasseneneducatie. In 1999 ontving Venray hiervoor nog 450.000 gulden aan subsidie. Deze gelden kwamen ten goede aan Gilde opleidingen die de volwasse neneducatie, vooral gericht op allochtonen, voor Venray en omge ving verzorgd. Peter van der Velden (Samenwerking) was het opgevallen dat het aantal cursisten 'flink was afgenomen terwijl het aantal allochtonen juist is gegroeid. Onderwijsambtenaar Henk Loonen meldde in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) dat de gemeente in 2001 eveneens geen subsidie uit het Europese Sociale fonds kan verwachten. "Vanwege malversaties heeft de Europese Unie nog geen criteria vastgelegd voor deze subsidie. Want de regelgeving heeft een looptijd van zeven jaar en de vorige was beëindigd. Zolang er geen nieuwe criteria zijn, kunnen we ook niets aanvra gen", aldus Loonen. Circa 550 kinderen hebben zich aangemeld voor het Kindervakantiewerk, dat dit jaar van 2 tot en met 6 juli georganiseerd wordt. Het Kindervakantiewerk wordt voor de vijftigste keer gehou den. Iedere dag wordt er iets extra georganiseerd om met z'n allen de vijftigste verjaardag van het Kindervakantiewerk te vieren. Op vrijdag zal er dan echt groots uitge pakt worden met een knallend ver jaardagsfeest. "Leiding is nog wel van harte welkom", vertelt Marie- José Flinsberg. "Maar we lopen niet het risico van vorig jaar. We hebben voldoende vrijwilligers die graag een,handje mee willen helpen." Vorig jaar konden vele kinderen tot grote spijt van de organisatie niet deelnemen aan het Kindervakantiewerk vanwege het gebrek aan leiding. Vrijwilligers ouder dan 15 jaar die mee wil hel pen, kunnen zich aanmelden, tel: 587560,584687 of 588606. Het college van B en W heeft besloten om de hele gemeente Venray aan te wijzen als gebied waarbinnen het voor jongeren beneden achttien jaar verboden is om op openbare plaatsen alcohol te nuttigen of bij zich te hebben. Burgemeester en wethouders van Venray hebben op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) bepaald dat jeugdigen onder de achttien jaar in het openbaar geen alcohol mogen drinken of aangebro ken flessen, blikken en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich mogen hebben. Het gemeentebe stuur wil daarmee het optreden van de politie vergemakkelijken tegen jeugdigen die onder invloed van alcohol baldadigheid en vernielin gen plegen. Dergelijke jongeren komt de poli tie op enkele plaatsen in de gemeen te tegen. Volgens de APV kan het gemeentebestuur een gebied aanwij zen, waar het verboden is om alco holhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en der gelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. Burgemeester en wethouders verwachten dat als zij enkel de plaatsen in de gemeente aanwijzen waar de politie nu de bal dadigheid van de jongeren onder invloed moet bestrijden, de jongeren zich naar alle waarschijnlijkheid zullen verplaatsen naar andere plek ken om zodoende het verbod te omzeilen. .Daarom is besloten het verbod te laten gelden voor de gehe le gemeente Venray. Vanzelfsprekend geldt het verbod niet op reguliere terrassen en op plaatsen waarvoor, zoals bij een fes tiviteit, ontheffing is verleend. Tijdens de vergadering van de klankbordgroep op 10 april werd het voorstel van B en W over de situering van het AZC in De Brabander van tafel geveegd. De klankbordgroep vond het onaan vaardbaar dat het centrum op twee terreinen gesitueerd werd. De klankbordgroep kwam met een alternatief plan waarin het AZC wel op een aangesloten terrein kwam. Jac Bastiaans, één van de leden van de klankbordgroep, wist de dwarsliggende grondeigenaar te bewegen zijn grond toch beschik baar te stellen voor het AZC. B en W hebben nog geen goedkeuring kunnen geven aan dit plan. Wethouder Houba (VVD) meldde maandag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling dat de grondtransactie nog niet was afgerond. Ook was er nog geen duidelijkheid over de ont sluiting van het AZC naar de Beek weg toe. Het college van B en W hoopt begin juni wel een beslis sing te kunnen nemen. Het wordt nu kort dag want op 1 oktober 2001 moet het AZC met 375 stacaravans geopend worden. Peel Maas on line www.vandenmunckhof.nl/nieuws Afgelopen dinsdag diende voor de bestuursrechter in Roermond het kort geding dat het actieco mité, dat strijd voor behoud van de Vredeskerk, had aangespan nen tegen de gemeente Venray. De actievoerders Ton Jans, Hans Derks en Louis Rutten vinden dat de gemeente in februari onrecht matig een sloopvergunning heeft afgegeven. De zitting duurde dinsdagochtend drie kwartier. De bestuursrechter doet binnen een week een uitspraak. Naast het actiecomité was ook een gemeenteambtenaar bij de zitting aanwezig. Het kerkbestuur was niet van de partij. "De rechter had wat moeite om ons, de drie opstandelin gen, als belanghebbende te zien", zegt Louis Rutten. "Toch zijn we gematigd optimis tisch. De gemeente heeft fouten gemaakt rond de sloopvergunning. Ik vermoed dat er een Salomons- oordeel uitrolt. Dat wij samen met de gemeente en het kerkbestuur rond de tafel moeten gaan zitten." Het actiecomité hoopte door het kort geding de sloopvergunning ongedaan te maken. Louis Rutten vindt het jammer dat de bestuursrechter weinig oor had voor de historische achtergrond van de Vredeskerk. "Het ging hem voor al over de verleende sloopvergun ning. Of die procedure wel juist gegaan was. Alhoewel de rechter wel sympathie voor ons had." Het actiecomité stond op 4 en 5 mei in een kraam op de hoek van de Grotestraat. Er zijn nu inmiddels 2900 handtekeningen opgehaald. Rutten was het opgevallen dat er afgelopen week enorm veel nationa liteiten door Venrays centrum lie pen. "We hebben handtekeningen gekregen van Canadezen, Australiërs, Ghanezen en zelfs van een Rus. Venray is veel internatio- naler dan wij wel denken. Maar het zal ook wel met de vakantieweek te maken hebben." Volgende maand behandelt de Venrayse monumentencommissie de aanvraag om de Vredeskerk als plaatselijk monument op te nemen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5