Marco Kusters koning in jubileumjaar Bondschuttersfeest in Venray Voorlichtingsavond aanstaande ouders Moeder dagpr ij s vr aa, v.d.Munckhof b.v. Kermis in Watjanj Astma Fonds zoek collega's Steamin' jazz in de Palatijn Praxis Venray vierj tienjarig bestaan I Verloting vakantiekoffe Battle of the Watjang?!? Geslaagd OJC Gryphus Moederdag Unicefdag Omroep Venray Vrijwilligers- centrale Bijdrage voor ouderen Meerlo Het Zonnelied In 't Podium Expositie Wonen Noord-Limburg PEEL EN MAAS donderdag 10 mei 2001 - Paging E' Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Marco Kusters is zondag tot de nieuwe koning van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray gekroond. Hij is de opvolger van Bernie van Lierop die, samen met zijn koningin Tanja Bos, werd bedankt voor zijn diensten in het afgelopen jaar. Ook de koning van ere, Ralph Hoffschulz, werd door voorzitter Joep Krijnen, wethouder Lei Heidens en de beschermheer van de schutterij, Wim Bloemen, uit gebreid bedankt voor zijn inzet. Het koningszilver was vacant en de strijd om de titel kon beginnen. Aan het koningschieten deden 33 personen mee, maar sappeur Marco Kusters bleek zondagmiddag in een stralend zonnetje over de meest vas te hand en de scherpste ogen te beschikken. Hij schoot met het 302ste schot de laatste resten van de houten vogel naar beneden en zal, de schutterij vertegenwoordigen op het bondsschuttersfeest, dat ter ere van het 575-jarig bestaan van de Ven- Marco Kusters, de meest rechtse van de twee sappeurs in het midden met bijlen, is de nieuwe koning van de schutterij. rayse schutterij op zondag 17 juni op de schuttersweide in Venray plaatsvindt. Theo Oldedaalhuis werd met het 208ste schot gekroond tot publiekskoning. 575 JAAR In het weekeinde van zaterdag en zondag 17 juni 2001 staat Venray voor een groot gedeelte in het teken van het 575-jarig bestaansfeest van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Zaterdag 16 juni worden er diver se schietwedstrijden georganiseerd. Politieke fracties, verenigingen, families en andere belangstellenden kunnen zich inschrijven voor een schietwedstrijd voor drietallen. Onder deskundige begeleiding wor den de deelnemers wegwijs gemaakt in de wereld die de schutte rij heet. Zondag 17 juni vindt het bonds schuttersfeest plaats. Liefst 21 schutterijen, samen goed voor 1500 schutters, marcheren die dag door de straten van Venray. Om 13.45 uur stellen de schutterijen zich op het Schouwburgplein op voor een inspectie door de kerkelijke en wereldlijke autoriteiten, waarna de schutterijen door Venray-West zul len marcheren. Op de Whistlerstraat wordt even later het défilé afgeno men. Koninklijke Harmonie Euterpe loopt in de kleurrijke optocht voor op, gevolgd door de eerste infanterie 1856 van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray, de bieleman nen van Sint Jan Grubbenvorst, de vaandels van de Bussen Schutten Neer en het kanon van Maasbree, voorafgegaan door twee Friese knollen. Voor meer inlichtingen, Huub Jacobs, tel: 587948 of Bernie van Lierop, tel: 06-10322770. Op 16 juni organiseert O.J.C. Watjang?!? in Oirlo een bandwed strijd onder de naam Battle of the Watjang?!?. Diverse bands uit de regio gaan een muzikale strijd leve ren om op het jaarlijkse festival Zomaarpop op zondag als opene- ningsact op het grote podium te mogen optreden. Het festival Zomaarpop wordt dit jaar gehouden op 13 en 14 oktober en de talentvol le band Sin uit Tienray is de stijlvol le afsluiter van dit festival. Er zijn nog vele inschrijvingen welkom. Aanmelden via e-mailadres wat- jangpop@hotmail.com J.H.J.M. van der Leeuw uit Leunen studeerde af voor Masters of Arts in Stressmanagement in de Klinische Psychologie. Hij voltooi de zijn opleiding aan het Instituut. Psychodidact te Venlo. Als opwarmer voor Op De Töffel 2001 organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus in samenwerking met de stichting Op De Toffel op zondag 13 mei een open podium voor regionale bands: Op Ut Tuffelke. De inzet van Op Ut Tuffelke is een podiumplaats voor het Op De Töffel-festival dat gehouden wordt op zondag 24 juni. Van de zeventien bands die zich voor dit open podium hebben aan gemeld zijn er vijf uitgenodigd om het strijdperk te betreden, te weten: Lemon, hippe gitaarpop uit Gennep; Mind of my own, energieke metal uit Oostrum; Peanuts, strakke sym fonische metal uit Someren; Phlegmatic, melodieuze gitaarrock uit Beugen/Vierlingsbeek en UFFO, grungy gitaarrock uit Boekei. Dit vijftal vertoont ieder half uur haar kunsten, waarna een jury de winnaar zal kiezen. De volgorde van het optreden wordt door loting bepaald. Op Ut Tuffelke vindt plaats op zondag 13 mei in jongerencentrum Gryphus aan de Grotestraat 18a te Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur. De eerste band begint om 16.00 uur. De entree voor Op Ut Tuffelke is geheel gratis. Meer informatie over Op Ut Tuffelke is te vinden op internet: www.gryphus.nl. Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, houdt weer haar jaarlijkse verkoopactie. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei bent u in de gelegenheid om tijdens de opening stijden Unicefartikelen te kopen bij de Hema in Venray. Er is weer een groot aanbod van nieuwe artikelen, onder andere puzzels, boekjes, kin derspelletjes en natuurlijk een ruim aanbod van mooie kaarten. Een goede gelegenheid om in het teken van moederdag, projecten voor kin deren in de derde wereldlanden te steunen. Mocht u tijdens deze ver koop niet in de gelegenheid zijn, dan kunt u altijd terecht bij het ver kooppunt in Venray: mw. A. Mutsaers, Strübenlaan 3 in Venray, tel. 0478-584189. Zondag 13 mei in het programma Verzoekjes op Zondag kun jij je moeder of vrouw verrassen. Luister tussen 12.00 en 14.00 naar Omroep Venray en maak kans op een mooie bos rozen. En natuurlijk hebben we ook deze zondag een verjaardags taart weg te geven. Ken je iemand die op zondag of maandag jarig is? Bel zondag naar 512362, en maak kans op die overheerlijke Omroep Venray Verjaardagstaart. Attitude is een duo bestaande uit Peter van de Water uit Meerlo en Annemiek Vullings uit Panningen. Zij zijn vanaf februari 2000 serieus aan het repeteren en zijn nu in, staat een ruim en afwisselend programma te brengen. Zij zijn don derdag te gast van 20.00 tot 22.00 en zullen live optre den in Waar zijn de troubadours gebleven? In Wandeling dur 't rooise land op donderdag 10 mei nog een keer terug naar de tuin bij Joof Teeuwen en zien daar allerdaagse en hele aparte bloemen. Na de wandeling door de tuin is het dan weer tijd voor 'n Venrods Ketierke. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herha ling maandag 18.00 - 19.00 uur. Programma's maandag t/m vrijdag Maandag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land (herh.) 19.00 - 21.00 uur Peelgrass Dinsdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop Muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven (herh.) 19.00 - 20.00 uur Hitjungle 20.00 - 21.00 uur Time Switch woensdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Horizon 19.00 - 2L00 uur Hutspotavond Donderdag 14.00 - 17.00 uurNonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land 19.00 - 20.00 uur Als het maar duits klinkt 20.00 - 21.00 uur Ger Gedoan 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven Vrijdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Peelgrass 19.00 - 20.00 uur Rock 'n Roll All Flauvours 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. Synthese zoekt voor activitei tencentrum de Kemphaan iemand die zorgdraagt voor het gastvrij ont vangen van bezoekers van het acti viteitencentrum en het verrichten van diverse werkzaamheden. U dient enthousiast en flexibel te zijn en affiniteit met ouderen te hebben. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Het Juliana Welzijn Fonds heeft 30.000 gulden toegekend aan Ouderen Vereniging St. Goar te Meerlo. De bijdrage is bestemd voor de uitbreiding en de aanpassing van het bestaande verenigingsgebouw. Repetities: 's maandags om 20.00, Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 12 mei: zingen om 18.00. Zondag 13 mei: moederdag, 10.30 Beukenrode. Donderdag 24 mei: Hemelvaartsdag, zingen in Beukenrode om 10.30. Zondag 27 mei: zingen om 10.30. Maandag 4 juni: 2e Pinksterdag, 10.30 Paterskerk. Zondag 17 en 24 juni: '10.30 Paterskerk. Bij verhindering a.u.b. afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie-aanmelding- afmelding kunt u bellen: Trees Douwes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Zaterdag 12 mei speelt de Veulense feestband Shit WIend Ien! in café 't Podium. Met in totaal veertien muzikanten begonnen ze te repeteren en Shit Wiend Ien! was een feit. Shit Wiend Ien! is een dol dwaze feestband met de nodige showelementen. Aanvang: 22.30 uur. Entree: vijf gulden. Burgervader? Vrijdag 4 mei, de dag van de dodenherdenking en zaterdag 5 mei, bevrijdingsdag, waren twee dagen voor het actiecomité Behoud Vredeskerk waarop de verwachtin gen hoog gespannen waren. De actievoerders stonden met een stand in de Grotestraat om op een nette, beleefde manier de mensen te vra gen hun steun te betuigen door mid del van een handtekening. Mensen van allerlei pluimage kwamen langs. Zo ook een man in driedelig kostuum, die wijdarmend riep geen cent te zullen steken in dit gebouw,afbreken die handel... slopen...! Zaterdag had ik het voorrecht weer diezelfde man te ontmoeten, nu niet meer in kostuum maar in vrijetijdstenue. Weer kwam hij naar de actievoerders en vroeg hun waar de stand van Amnesty International stond. Typisch, dat hij dat nu juist uitgerekend hier moest komen vra gen! Hierna raakte hij zijn dwarslig gende ei kwijt met de woorden: SLOPEN....! Ware woorden, meneer! Ik was met stomheid gesla gen. Wie was die man, hij deed zo vreemd.... Bij navraag bleek het onze eigen burgervader te zijn: dhr. J. Waals. Aangezien ik ook op de hoogte ben van de ontwikkelingen rond de Vredeskerk ben ik gaan nadenken over wat de bedoeling van burgemeester J. Waals zou zijn om op deze manier tot twee maal toe langs de stand te komen. Heeft u hier plezier in gehad, meneer Waals? Getuigt dit niet van pure provocatie en misschien wel intimi datie? Of voelt u zichzelf niet erg gemakkelijk in deze situatie en pro beert u zo uw angst te verbergen? Ieder mag er het zijne van denken, maar het moet mij wel van het hart dat ik van onze burger'vader' geen hoge pet op heb. Trouwens, laat dat 'vader' er maar vanaf, want zo behoort een vader zich niet tegen over zijn burgers te gedragen! Laten we het maar houden op de naam burgemeester, met nadruk op het woord 'meester': een meester uit de jaren vijftig, die meteen mept als er iets zijn goedkeuring niet kan weg dragen! R. Derks-Keur, Venray. Actie Vredeskerk Meer dan 2900 handtekeningen leverde de actie van het comité voor het behoud van het gebouw van de Vredeskerk op. Niet alleen handte keningen maar ook vele rfeacties die veelal betrekking hadden op de Vredeskerk of Pastoerke Geerits waarbij vooral naar voren hoe dicht hij bij het volk had gestaan. Opvallend was hoeveel mensen uit heel de wereld in Venray waren: uit Melbourne, Ontario, Servië, Ghana, Polen en India. Het actieco mité kwam soms handen en voeten tekort om de doelstelling van de actie uit te leggen. Zielsverwarmend waren de woorden van Nana N. uit Moskou, die ons later nog met een bonbon kwam verrassen. En Mohamed N., die eerst de kat uit de boom had gekeken en later met zijn Turkse kennissen kwam tekenen. Opmerkelijk was de aanwezigheid van de Venrayse politiek, die het actiecomité zelfs financieel onder steunde in de onkosten van de rechtszaak (dinsdag 3 mei). Zondagmorgen was het actiecomité met kramp in de benen in het praat café van Omroep Venray om daar hun zegje te doen en om tevens aal moezenier de Graaf Woutering ver giffenis te schenken voor wat hij ons had aangedaan. Want een van de gedachten van de Vredeskerk was toch 'Versöhnung'. Zondagmiddag was een afvaardi ging van het actiecomité bij de open dag van de Turkse moskee aan de Eindstraat. De ontvangst was harte lijk en de delegatie ging uiteindelijk met 39 handtekeningen naar huis. 'Verbrtiderung' was toch een andere doelstelling van de Vredeskerk. Het waren drie ontroerende dagen, waarbij wij niet mogen ver geten dat velen ons ondersteund hebben zoals een bekend kraamver- huurbedrijf in Venray, het bedrijf met de reclameplaten en de bloe menhandelaar in de buurt die de mensen op ons attendeerde en de mevrouw met het boekje 'Eglise de la Paix' die ons zeer verraste. Hans, Tineke, Ton, José, Noortje, Roos en Gertie: het waren fijne dagen om met jullie samen te strij den. Louis Rutten. Zondag 17 juni wordt Venray bevolkt door circa 1100 schutters met hun aanhang uit Noord- en Midden-Limburg. In hét centrum van Venray en op de schutterswei de aan de Loonsedijk in Merselo, organiseert schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray die dag het tweede bondsschut tersfeest van de bond van Noord en Midden-Limburgse schutterij en, broederschappen en gilden: de bond Juliana. Voor de vierde keer sinds de door start in 1975 is de Venrayse schutte rij de gastheer van de verenigingen. Maar nog veel belangrijker is dat schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray ook het 575-jarig bestaansfeest organiseert. Een feest dat gekenmerkt wordt door pracht en praal, door histori sche uniformen en (vuur)wapens, maar evenzeer door ceremonieel, officiële handelingen en notabelen. En tenslotte door gezelligheid en broederschap. Het bondsschuttersfeest, waarvan er elk jaar drie zijn en dat elk van de 21 bij de bond Juliana aangesloten verenigingen éénmaal per zeven jaar mag organiseren, is een unieke gele genheid om kennis te maken met het schutters- en gildenwezen in de beide Limburgen. Na haar wederop standing in 1975 behoort de Venrayse schutterij tot de bloeiende verenigingen in het Limburgse land. Zij telt meer dan ooit mee in de bond Noord-Limburg en in de fede ratie der beide Limburgen. Dit is voor het bestuur en leden van de Venrayse schutterij aanleiding om dit bestaansfeest niet ongemerkt voorbij te laten gaan en om de Venrayse gemeenschap, die in niet onaanzienlijke mate heeft bijgedra gen aan de status van dit eeuwenou de gilde, te betrekken bij dit bestaansfeest. Daarom bieden bestuur en leden van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray iedereen de mogelijkheid om de schutterssport te komen bedrijven. Op zaterdag 16 juni organiseert de schutterij ter gelegenheid van haar 575-jarig bestaansfeest namelijk een drietallenwedstrijd voor personeels verenigingen, verenigingen, politie ke fracties, families, gezelschappen. Kortom, voor iedereen die de schut terssport een warm hart toedraagt. Op een volledig vrijblijvende manier kan iedereen kennis maken met de wereld die de schutterij heet. De wedstrijd wordt georganiseerd op de schuttersweide. Aanmelden kan bij Bernie van Lierop, tel: 06- 10322770 of Huub Jacobs, tel: 0478-587948. Ook op de dag zelf kunnen belangstellenden zich nog aanmelden. Dinsdag 15 mei organiseren het Groene Kruis Noord-Limburg, de eerste lijns verloskundigen Venray/Venlo en de Ziekenhuizen Noord-Limburg weer een voor lichtingsavond over zwanger schap en bevalling. De informatieavond vindt plaats in het personeelsrestaurant van het st. Elisabeth Ziekenhuis en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zij in behan deling zijn. De toegang is gratis. Op het pro gramma, dat om 19.30 uur begint, staan presentaties van een diëtist, een fysiotherapeut, een verloskundi ge, een gynaecoloog, een veipleeg- kundige van de kraamafdeling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stands; onder andere van de Kraamzorg Noord-Limburg, de thuiszorgwinkel, de diëtetiek, de vereniging Borstvoeding Natuurlijk en een leverancier van kinderpro ducten. Wilbro BV boek- en kan- toorhandel uit Tegelen is aanwezig met een uitgebreide collectie en biedt de mogelijkheid tot aankoop van boeken, over onder andere zwangerschap, bevallen en ouder schap. Belangstellenden worden ver zocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen uur bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord-Limburg, telefoon 077 - 324 70 00 (tussen 10.00 en 12.00). Polikliniek gynaecologie/verloskun de St. Elisabeth Ziekenhuis, tele foon 0478 - 522 436 (tussen 9.00 en 11.00). Hier kunt u ook terecht voor meer informatie. De Stichting Wonen Noord- Limburg organiseert een expositie van Rudi van Dijk. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord- Limburg, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 1 mei tot 29 juni. De openingstijden zijn op maan dag t/m donderdag van 08.30-17.00 uur en op vrijdag van 08.30-12.30 uur. Vanaf dinsdag 8 mei vieren de BIz. Boek- en kantoorboekhandels moederdag! Met de speciale BIz. Moederdagprijsvraag kunnen klanten van boek- en kantoorvak handel Van Den Munckhof een reuze chocoladehart winnen. Op het prijsvraagformulier kan het gewicht van dit chocoladehart worden aangegeven. Klanten kunnen dit formulier bij Van Den Munckhof ophalen. De klant die het juiste gewicht raad of er het dichtst bij zit, krijgt het prachtige, overheerlijke reuze chocoladehart cadeau. Tevens zijn er als tweede en derde prijs twee iets kleinere har ten te winnen. Op zaterdag 12 mei om 15.00 uur maakt Boek- kantoorvakhandel Van L,., Munckhof de drie winna f bekend. Zij zullen telefonisch op hoogte worden gesteld. Let op; klanten mogen alleen kijken, hart optillen is niet toegestaan. BIz. is een samenwerking» band van 102 zelfstandige bo en kantoorvakhandel, gevest in heel Nederland, waaronder Den Munckhof in Venray. Bijl kunt u altijd terecht voor nieuwste boeken en de mooi kantoor- en hobbyartikelen. De Moederdagprijsvraag gehouden in alle BIz. boek- kantoorvakhandeis. Op zaterdag 12 mei en zondag 13 mei is het weer kermis in Oirlo. Natuurlijk heeft OJC Watjang?!? weer enkele spetterende optre dens op het programma staan. Op zaterdag staan twee regionale bands op de planken. Als eerste treedt de uit Oirlo, Venray, Boxmeer en Nijmegen afkomstige band Duncan op. Deze band maakt afwis selende, alternatieve gitaarpop. De band Duncan is pas sinds september vorig jaar serieus bezig maar toch bestaat haar repertoire voornamelijk uit eigen nummers, waarvan ze er al vier op een demo heeft gezet. De bandleden hebben vorige maand hun podiumdebuut mogen beleven op het Babypopfestival in Leunen. De formatie Cleech bestaat uit drie enthousiaste jongens uit Venray en omgeving. Dit enthousiasme wis ten de heren als invallers op het vorige Zomaarpopfestival al vroeg op de dag aan het publiek ov« stralen met hun mix van grut punk en metal. Vandaar dat ze eens als hoofdact mogen gaan beren de zaal in beweging tel gen. Op zaterdag is de zaal 20.00 uur geopend. Op zondag maakt om te begin de band Operation Irie uit Hi haar debuut. Deze band bei onder meer uit leden van de re naai bekende band Scummieberen. De bandleden len ska-punk covers van de b Operation Ivy. Tenslotte betreed^ punkband Facing Down uil G|P het podium. Deze band heeft v( jaar haar derde CD 'A road less! velled' uitgebracht die zeerg ontvangen is do'or de media, 'rj£j zondag is de zaal om 16.00 uurg ÏU: pend en de optredens beginnen 18.30 uur. De entree voorhfW dagen bedraagt 7,50 gulden. 9* Oi t Met ruim 55.000 collega's werd er vorig jaar landelijk meer dan 6 mil joen gulden voor het Astma Fonds opgehaald. Ook dit jaar zet het Fonds zich weer in voor mensen met astma of COPD (chronische bron chitis en longemfyseem). Doet u ook mee? Van 14 t/m 19 mei wor den collegacollectanten gezocht in Venray (eventueel wijk zuid of cen trum). Het Astma Fonds houdt voortdu rend een vinger aan de pols et actief voor alle mensen met luc wegklachten. Of het nu gaat om stimuleren en subsidiëren wetenschappelijk onderzoek, geven van voorlichting of het bel tigen van hun belangen, het Ast Fonds is alert, ook in 2001. Doet u mee met de collecte? M u dan aan bij de plaatselijke coll te-organisator: N. v. Gerven Vreede, tel. 584201. Sells Musical Basement is een jazzcombo in de traditie van de dance jazz uit de sixties en seven ties. Zij staan zaterdag 12 mei in de Palatijn om ongeveer 22.00 uur, de entree is vrij. Geen complexe, maar toegankelij ke thema's, zoals die nu veelvuldig worden gebruikt als samples in de jazzdance en lounge jazz. Dit heeft er in ieder geval toe geleid dat muzi kanten als Jimmy Smith, Sonny Philips, John Lee Hooker, Herbie Hancock en vele anderen nu door een nieuwe generatie als helden worden bejubeld. Saxofonist Marcel Joosten is als freelance muzikant een bekend gezicht in de Limburgse dialect scene. Zijn muzikale bijdrage is onder andere te horen op cd's van Flink, Arno Adams, Nai Deusings, zangeres Drekskaters, Bugaboo Ta Minsekinder, Brownie Speaks! Stiff. Als studiomuzikant onó scheidt hij zich vooral met opmerkelijke dwarsfluitspel, fun en warm. Hij maakt vanaf oprichting, drie jaar geleden, deel uit van Brownie Speaks! euregio jazzorkest uit Maastii met louter topmuzikanten België, Duitsland en Nederland ti mert hard aan de weg met artisli hoogstaande producties. Voor Sells Musical B asemen bestaat er in muziek geen gent tiekloof. Muziek is een basemi om door te geven aan iedere volg de generatie, zo blijft het level en hip. Praxis viert in de week van 21 tot en met 26 mei haar tienjarig bestaan. Dat laten ze niet zo maar voorbij gaan. Acties voor jong en oud, groot en klein. Klanten kunnen iets bijzonders van Praxis verwach ten omdat zij samen met u dit feest willen vieren. Na de opening van de eerste Praxis in 1978 zijn er ruim 120 Praxis-vestigingen bijgekomen. Naast de gewone winkels heeft Praxis sinds enkele jaren ook mega- winkels waarvan er elf ook nog een tuincentrum hebben. Praxis Venray heeft 50.000 artikelen waarvan de meeste op voorraad. Iedereen vindt bij Praxis wat hij/zij nodig heeft. Of het nu voor in huis, in de tuin, voor binnen of bui ten is, bij Praxis vindt u alles ter! fraaiing, verbetering of uitbreid! van uw woning; Praxis helpt u,jf tis met de vele kluswijzers, p ook met het aanbieden van hulp de vorm van ene klusbedrijf: Rechterhand. In een sfeervolle ambiance fa Praxis veel artikelen die u opt" helpen, ideeën laten opdoen ofi probleem oplossen. Verlichting, woondecoratie, sa tair, tegels, parket, hout, gereedschap, verf en verfaccess res, het is maar een greep uit assortiment. De slogan Goed 14 da's Praxis wordt in de jari Venrayse vestiging helemaal w gemaakt. Tijdens de weken van het Reisboek verkeert boekhandel Van Den Munkchof in een vakantieslëer. Iedere klant krijgt gratis het fullco- lor reisboekenmagazine WEG vol tips en ideeën van boeken die kun nen bijdragen aan het vakantieple- zier. En iedereen die van 7 tot 27 mei een reisgids van ten minste ƒ24,50 koopt bij Van Den Munckhof maakt kans op de Vakantiekoffer, een rieten koffertje met vijf mooie boeken. In reisboekenmagazine WEG staat naast een ruime selectie reis gidsen een grote variëteit aan boe ken die vanuit uiteenlopende invals- nu [m hoeken naar een vakantiebeslt ming kijken. Van boeken geschiedenis en tuinen tot aan al tectuur en sport. In WEG koii veel verschillende bestemmin aan bod: van Australië tot ZuidO Azië, van Parijs tot New York.' ',se vakantiekoffer die wordt verlool |Sc de actieperiode is gevuld met1 boeken, te weten: De Maan van( Koppeschaar; De mediterrane k- ken van Clauria Roden; Dubbels van Frank Martinus Arion; Kapi; Corelli's mandoline van Louis 581 Bernières en De renner van I ?öp« Krabbé. De winkelwaarde van 11 vijf boeken samen is 138,65. N-

Peel en Maas | 2001 | | pagina 20