aatste voorronde van De Kans ƒ11,' B de Studio PEEL EN MAAS Een prachtige afsluiting van mijn carriere "Het is wonder boven wonder goed afgelopen" q ^Dubbellezing over Henschenius Crescendo viert 35-jarig jubileum Onthulling kunstwerk in Oirlo Nationale Molendag Nancy Buise tweede n Venray's Mannenkoor naar Ahrweiler 'Mersels Historie' SPECIALE AANBIEDING Jenniskens. de Schouwburg Venray donderdag 17 mei de derde aatste voorronde plaats van Kans, het open podium waar- amateurtalent zich aan een ter theaterpubliek kan pre- eren. Vanaf 20.00 uur treden acts op, de winnaar plaatst ivoor de grote finale in sep- ber van dit jaar. Venrayse dansgroep Dizzy '0£! dans presenteert Jardin nois. In deze choreografie zijn eugd- en volwassenenselectie Dizzy Jazzdance samenge- ht, In totaal vijfentwintig dan-- iin de leeftijd van 14 t/m 32 oud. Drie stukken dans worden n engebracht tot een geheel vor- Jenny Volleberg van JIRS mende dans in Oosterse sfeer. De dans bevat verschillende stijlen uit de jazzdans en begint met een lang zaam stuk waarin met waaiers wordt gedanst op muziek van Feng Shui. Daarna wordt iedereen wakker geschud door Japanse vechters die een fel strak stuk dansen met veel sprongen op muziek van de Japanse slagwerkgroep Kodo. De dans eindigt met een showstuk waarin uiteindelijk alle dansers samenkomen. De groep Zesstuks uit Deurne bestaat uit zes dames en twee heren en kennen elkaar al bijna twintig jaar. Rinie Fransen, Helmy de Louw, Cora Koppens, Fria Beket, Inge van Laarhoven en Sandra Manders waren rond 1980 allemaal leidsters van scouting St. Jozef uit Deurne. Na sketches op bruiloften en partijen besloten de zes dames in 1990 een cabareteske weg in te slaan. Sedert een aantal jaren zijn Mario van Ooy en Rob van Poorten toegetreden tot de groep en zorgen zij voor de muzikale omlijsting. Na twaalf jaar optredens tijdens zit tingsavonden is de groep toe aan een nieuwe uitdaging. De groep brengt middels zang en sketch allerlei onderwerpen uit het dagelijks leven aan de orde; dit met de nodige zelf spot. JIRS In de derde en laatste voorronde ook een optreden van He'Art. Het eerste gedeelte van de naam staat voor Henriette Kerkhoff, de perfor mer. Art verbeeldt de verschillende kunstdisciplines die aan bod komen, zoals schilderen, muziek en dans. Henriette is van oorsprong grafisch ontwerper, begeeft zich op het journalistieke vlak en houdt zich vooral bezig met de schilderkunst. Zij brengt in De Kans kunst met een boodschap. Welke boodschap dit is zult u op deze avond ervaren. Een performance waarin verschillende kunstdisciplines samensmelten tot een waar spektakel van sfeer en energie.Jenny Volleberg, Ilja Croque, Rik Alofs en Stef van Rens, zo heten de leden van JIRS. Een Venrayse band die muziek maakt voor een heel breed publiek. Zij zin gen onder andere nummers van Venice, Dakota Moon, The Radio's en Ilse de Lange. De groep is onder deel van de Lynn's Diner Show. In een twintig minuten durende show laat JIRS zien waar ze toe in staat zijn. JIRS is niet onbekend gebleven in de regio, gezien hun optredens op feesten.De vijfde artiest is de 61- jarige Toon van Opbergen uit Overloon. Als drummer/zanger speelt hij al veertig jaar op feesten en partijen. Tijdens De Kans brengt hij een act uit een show van Tineke Schouten. Het is een komische pan tomime-act. "Na het veelvuldig bekijken van de videoband heeft het mij vele uren voor de spiegel gekost om deze act onder de knie te krij gen. Maar ik vind het een enorme uitdaging om met zo'n act, die ik al eerder heb gebracht op bonte avon den, een keer op het podium in de schouwburg te mogen staan." Muzikaal wordt Toon van Opbergen tijdens zijn act begeleid door Cor v.d. Cruysen op accordeon. "Met zijn tweeën hopen wij het publiek een plezierig kwartiertje te bezor gen", aldus de kwieke zestiger. 4 gepaneerde schnitzels rffl.H'.ffl Keurslager Maurice Verschuuren 0478-581324 Schouwburgplein 4, Venray DONDERDAG 10 MEI 2001 - NR. 19 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Solodanseres Nancy Buise uit Ysselsteyn heeft afgelopen weekend tijdens de Europese kampioen schappen garde- en showdansen in Baarlo een tweede plaats in de wacht gesleept. Buise, Nederlands kampioene en uitkomend voor dans en showgroep Expression uit Baarlo, wist haar favorietenrol niet helemaal waar te maken. In een sterk deelnemersveld, met danseres sen uit Duitsland, België, Oostenrijk, Servië, Slovenië en Hongarije, wist zij net niet het hoog ste plekje op het erepodium te bemachtigen. Met de tweede plaats kan zij desondanks terugkijken op een geslaagd EK. Tel: 0478-571 481 MsaeVeis Eindstraat 12, tel. 581553 NTERIEURSTYLISTEN ij werken graag met u samen, om in alle rust een terieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, riecombineerd met onze collectie gordijnen en perbedekking. ook een kompleet interieurplan met ikeningen van onze interieurarchitect is mogelijk, p vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere agen werken wij op afspraak. imara martens interieurarchitect or reijnders kleurenadviseur Bterslaan 5 venray tel. 0478-582025 ww.studiovenray.nl :h het kader van het jaar organiseert de :hied- en Oudheidkundige ing Venray op maandag 14 mei lom 19.30 in zaal 't Trefpunt verpleeghuis Beukenrode ukenlaan 1) een dubbeliezing Godefridus Henschenius. oor de pauze spreekt de heer Kroft over de reis van ischenius naar Rome. 1660 onderneemt Godefridus ischenius samen met zijn leer- Daniel Papebrochius een voet- naar Rome die 29 maanden zal :n. Doel van de reis is het verza- en van bronnenmateriaal voor samenstellen van de Acta ctorum, de grote wetenschappe- uitgave over de levens der hei- i. de voetsporen van Henschenius Papebrochius reizen we langs len in Duitsland, Italië en nkrijk, op zoek naar handschrif- en oude documenten in kloosters libliotheken. a de pauze spreekt dhr. P. van egeren over de herdenking van óefridus Henschenius in Venray. herdenking van Henschenius in iray is nauw verweven met de chiedenis van zijn standbeeld. Of beter gezegd: standbeelden. In 1860 werd op de toenmalige Varkensmarkt een eerste beeldje geplaatst ter ere van Venrays grote zoon. Het is het begin van een inte ressante geschiedenis die ons voert langs cultuurminnende pastoors, gulle en minder gulle gemeentebe sturen, een onnadenkende naams verandering, oorlogsgeweld en een nimmer opgehouden discussie over de schepping van een Maastrichtse kunstenaar. Beide lezingen worden geïllus treerd met dia's. De lezing is vrij toegankelijk voor leden en belang stellenden. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Seniorenkoor Crescendo in Venray viert dit jaar het 35-jarig jubileum met een grote Limburgse Zangersdag voor seniorenkoren. Op dit muzikale evenement op zaterdag 15 september in partycentrum De Wittge Hoeve worden 480 zangers uit twaalf Noord- en Midden- Limburgse seniorenkoren ontvangen om gezamenlijk hun hobby zingen uit te oefenen. Belangstellenden zij vanzelfspre kend hartelijk welkom. Crescendo is een koor van 56 leden en kan nog steeds vooral mannelijke leden gebruiken. Tijdens de repetities in de Kemphaan heerst er een gezellige en ontspannen sfeer, waar ieder zijn prestaties kan leveren op zijn niveau. Met het jury-rapport van de zangersdag in Tegelen vorig jaar, dat heel goed was, is het koor begonnen met het programma voor het seizoen 2000/2001 met talrijke en veelzijdige uitvoeringen in onder andere Beukenrode, de Rooyse Wissel en het Schuttersveld. Voor de senioren van Venray en speciaal de bewoners van Het Schuttersveld staan zij altijd klaar als er iets te vie ren of uit te voeren is. Ook voor uit vaartdiensten en heilige missen ver leent het koor veelvuldig haar medewerking. Tijdens de wekelijkse repetities genieten ze volop van de zang en niet minder van het samen gezellig kletsen bij een lekkere kop koffie of een glaasje wijn in de Kemphaan. Op 24 juni verleent Crescendo weer haar muzikale medewerking aan Venray Muzikaal Totaal. Op zondag 17 juni wordt het mil lenniumfeest in Oirlo afgerond met het plaatsen van een' kunstwerk, getiteld 'Zo verscheiden en toch één'. Het is op 17 juni alweer ander half jaar geleden dat Oirlo de mil lenniumviering heeft gevierd met een schitterende revue. Het feest heeft een enorme bijdrage geleverd aan de verbroedering van de Oirlose gemeenschap. Het comité Iewig Oeldere wilde dit feest net als de dorpsraad op een passende manier blijven herinneren. Tegelijkertijd wilden ze de gemeenschap bedan ken voor haar inzet bij het feest. Uiteindelijk is gekozen voor een kunstwerk. De kunstenares heeft de opdracht gekregen het kunstwerk, dat de verbroedering en eenheid van Oirlo uitbeeldt, verder uit te werken. Ondertussen wordt er ook een fees telijke programma voor 17 juni op poten gezet, met muziek en activi teiten voor jong en oud. Het kunst werk wordt om 14.00 uur onthuld. Het Venray's Mannenkoor staat een druk evenement te wachten. Een lang weekend bezoekt het koor de festiviteiten ter gelegenheid van het 140-jarig bestaan van het bevriende mannenkoor in het Duitse Ahrweiler. Gedurende de laatste 25 jaar is er een hechte vriendschaps band tussen zowel de beide koren als tussen de individuele koorleden ontstaan. Vandaar het uitgebreide bezoek van het bijna voltallige koor aan dit mooie wijndorp. Op vrijdag middag start de reis, terwijl men in de loop van zondagmiddag weer in Venray terug hoopt te zijn. Concerten op vrijdag- en zaterdag avond in de plaatselijke schouwburg en het opluisteren van de H. Mis op zondagochtend in de St. Laurentiuskirche. Op de zaterdag wordt bovendien nog het Freilichtmuseum in Kommem bezocht, terwijl in de middag ook nog enkele Duitse Mannenkoor Kompeneej-leden op een minicon- cert worden getrakteerd binnen de eigen locatie. De vaste dirigent van het Venray's Mannenkoor, Hans Noyens, heeft het koor de laatste maanden bijzonder goed op de taak voorbereid. Hoewel de oud-Venraynaar woon achtig is in Utrecht, legt, hij sind vele jaren wekelijks trouw de lange weg naar Venray af, een prestatie waar het gehele koor erg trots en gelukkig mee is. Hij zal er zeker voor zorgen dat het koor tijdens de diverse optredens weer een toppres tatie zal neerzetten. Rosemarie Soentjes zal het koor begeleiden op piano en orgel tijdens deze dagen 59 Truus Kemmelings vervangt zieke wethouder Kersten V Indien de gemeenteraad op 29 mei zijn goedkeuring geeft dan is woensdag 30 mei de eerste officië le werkdag van Truus Kemmelings-Verheijen (PvdA) op het gemeentehuis. Zij kijkt reik halzend uit naar deze dag en noemt het wethouderschap 'een prachtige afsluiting van mijn car rière1. Het 63-jarige raadslid heeft namelijk al eerder besloten om met de raadsverkiezingen van maart 2002 afscheid te nemen van de politiek. Vanaf begin februari 2001 zit haar partijgenoot Bert Kersten ziek thuis. En het is uiterst twijfelachtig of de PvdA-wethouder nog voor de komende verkiezingen op zijn post terugkeert. "Toen half april bleek dat Bert langer zou wegblijven, heb ben we naar een oplossing gezocht", zegt fractievoorzitter Bert Linskens. "Want we wilden onze verantwoor delijkheid in het college weer oppakken." Dat betekent dat een van de drie overgebleven PvdA-raadslë- den Mathieu Emonts, Truus Kemmelings of Bert Linskens de wethoudersstoel zou gaan bezetten. "Voor Mathieu en mij zou het heel ingrijpend zijn om onze huidige baan op te zeggen. Dat is nauwelijks verantwoord omdat de vervanging maximaal tot aan de verkiezingen duurt. En het is ongewis of Bert Kersten toch eerder terugkomt", verklaart Linskens. De keuze viel dus op de ervaren Truus Kemmelings die haar politieke loop baan al aan het afbouwen was. Want ruim een jaar geleden droeg zij het leiderschap van de fractie over aan Bert Linskens. "Zo kort voor de ver kiezingen is het voor mensen met een vaste baan inderdaad heel moei lijk om deze stap te maken", vindt Kemmelings. "Maar ik wil de ver antwoordelijkheid nu wel op me nemen. Ik ben wel in voor iets nieuws en interessants. En mijn omgeving steunt mij hierin. Alhoewel ik het wethouderschap nooit geambieerd heb. Het is toch geen moeilijke beslissing geweest want ik heb er de tijd en ook de energie voor. Ik wil het alleen in deeltijd doen. Want op mijn 63e is een baan als fulltime wethouder veel te veel". ENTHOUSIAST Zij wordt de vierde vrouwelijke wethouder in Venray na P. Rutten- Tielen, H. Poels-Peters en M. de Loo. Binnen de PvdA is zij wel de eerste vrouw die in het college terecht komt. Truus Kemmelings kwam in 1986 in de gemeenteraad. In 1994 volgde ze Twan Jansen op als fractievoorzitter. Welke taken de nieuwe wêthouder gaat oppakken is nog niet bekend. Dat moet de komende weken binnen de coaltie besproken worden. De portefeuille van Bert Kersten wordt nu waarge nomen door Jan Houba (stedelijke ontwikkeling) en burgemeester Waals die naast cultuur en onderwijs het omstreden en beladen 'bouwen op de kerkdorpen' onder zijn hoede heeft genomen. Truus Kemmelings beseft, wat haar pakket ook wordt, dat haar geen gemakkelijke taak wacht. "Daar ben ik niet bang voor. Ik draai al een aantal jaren mee. Nadat ik de beslissing heb genomen ben ik alleen maar enthousiaster geworden. Dit wordt mijn laatste jaar in de politiek en ik wil veel tijd steken in de korte periode die voor me ligt. Ik wil er iets goed van maken." Het is echter niet zo dat de vacan te raadszetel kan worden opgevuld zodat de PvdA weer uit een vier mansfractie komt te bestaan. Harrie van der Borg staat als eerste reserve te popelen om terug te keren in de raad nadat hij in 1998 net buiten de boot viel. "Helaas, mijn stoel blijft leeg. Dat is heel jammer", vindt Truus Kemmelings. Mocht Bert Kersten namelijk terugkeren dan neemt zij weer haar vertrouwde plek in de fractie in. De vorige week kwam de PvdA tot deze oplossing. Afgelopen vrijdag werden eerst de coalitiepartijen CDA en VVD gepolst of zij konden, instemmen met de waarneming van Kersten. Daarna werden ook de drie opposi tiepartijen op de hoogte gesteld. "Dit is de beste oplossing", oordeelt- Bert Linskens. "Truus heeft veel ervaring en is op kofte termijn beschikbaar. Zij kan zich nu al vrij maken en zich alvast oriënteren op haar nieuwe functie." Ziekenhuispersoneel ontvlucht aan vlammenzee Het personeelsreisje naar Spanje zal de 132 personeelsleden van het Venlose en Venrayse zie kenhuis met hun familieleden nog lang heugen. In de nacht van zaterdag op zondag vatte één van de twee bussen vlam tijdens de terugreis en brandde totaal uit. Elf passagiers raakten licht gewond met vooral schaaf- en snijwonden. "Het is wonder boven wonder goed afgelopen", zegt woordvoerder Link van ziekenhuizen Noord- Limburg. "De eerste bus is in brand gevlogen terwijl iedereen lag te sla pen. Er ontstond rookontwikkeling en de verlichting in de bus viel uit. De chauffeur kon snel stoppen maar de deuren gingen niet meer open. Die zijn ingetrapt en diverse ruiten zijn ingeslagen waardoor iedereen hals over kop de bus kon verlaten." De brand is wellicht ontstaan door een defect aan het koelsysteem. Midden in de nacht in de buurt van de Zuid-Franse Macon zagen de 66 inzittenden hoe hun bus daarna helemaal uitbrandde en al hun per soonlijke bezittingen in de vlam menzee opgingen. "De meeste waren op hun sokken naar buiten gerend. Want er was grote paniek uitgebroken. De lichtgewonden zijn behandeld in het dichtstbijzijnde ziekenhuis", aldus Link. Enkele uren later konden de 66 passagiers in een andere bus de terugreis naar Venlo hervatten. Maandagochtend om vier uur arriveerde de bus bij het Venlose ziekenhuis waar de inzitten den door de ziekenhuisdirectie en de familie in de kantine werden opge vangen. Daar was ook een trauma team aanwezig en werden de gewonden nog eerst gecontroleerd alvorens ze door familieleden of met taxi's naar huis gebracht werden. Rond half zes was iedereen weer op weg naar huis. In de rampbus zaten ook drie medewerkers van het Venrayse ziekenhuis met hun fami- Zaterdag 12 mei is het Nationale Molendag. Voor iedereen een uitste kende mogelijkheid om molens te bezoeken. De Nationale Molendag, nu al voor de 29e keer, heeft een reputatie hoog te houden. In heel Nederland zijn op deze dag traditie getrouw talloze wind- en watermo lens geopend en vinden er allerlei activiteiten plaats. Op de meeste molens zal uiteraard graan gemalen worden, daarnaast wordt er tekst en uitleg gegeven tijdens de rondleidin gen, worden er pannenkoeken gebakken en kan men exposities bekijken. In Limburg zijn ruim der tig molens geopend, waarvan drie in Venray. De Rosmolen van J. Hoex, Rosmolen 1 in Oostrum is geopend van 10.00-16.00 uur en er wordt graan gemalen. De St. Petrusmolen van P. Stoks, Sportlaan 10 in Venray is geopend van 10.00-17.00 uur en de Molen Nooit Gedacht van L. Michels, Grootdorp 93 in Merselo is geopend van 09.30 tot-16.00 uur. De Nationale Molendag wordt georganiseerd door het Gilde van Vrijwillige Molenaars, afdeling Limburg en Vereniging de Hollandsche Molen in samenwer king met de Molenstichting Limburg. lies. Zij waren in tótaal met tien per sonen. Het ziekenhuis zegt voor een goede begeleiding te zorgen van de slachtoffers. "Want psychische ondersteuning is nu het belangrijk ste." öraszoden-Kweekb DIRECT GAZON v„ t Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl Het bestuur van het Prins Bernard Cultuurfonds Limburg heeft in het eerste kwartaal van 2001 aan het project 'Mersels Historie', een geïllustreerd boek over de geschiedenis van Merselo, een bijdrage van .2500 gulden toe gekend. Het Prins Bernard Cultuurfonds zet zich in voor 'cul tuur en natuurbehoud in de provin cie Limburg. Daartoe worden naast, amateuristische muziekbeoefening ook gerekend letteren, theater, dans, beeldende kunst, (audivisuele) media, wetenschap, natuur- en monumentenbehoud. Het Prins Bernard Cultuurfonds Limburg kan als regionale afdeling van het lande lijke Prins Bernard Cultuurfonds en de jaarlijks te houden Anjerloterij in de provincie aanzienlijke bijdragen toewijzen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15