'opcultuur in Venray op hoog niveau c 1 DIE 2 ZOMERPANTALON NU 2 STUKS ƒ59; Eighty's party in de Schaapskooi Schutters strijden om koningstitel Geen koopavond Geslaagd 'T VENROJS LARVE GETAEKEND Bibliotheek Venray houdt marktonderzoek Oldtimer Toertocht Van Gewest tot Gewest diverse kleuren machine wasbaar met riem vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Geen ontslagen Getuigen gezocht van mishandeling Derde uitgave Politie wijzer Dronken Gewonden bij ongeval Oud papier s, EN MAAS Tweede editie Koninginnepop trekt veel belangstelling donderdag 3 mei 2001 - Pagina 9 popbands schieten de laat- ijd ais paddenstoelen uit de I in de regio Venray. Slechts groepen waren uitverkoren café De Evenaar te mogen i op Koninginnepop. ijl maandag tegen midder- t het festival ten einde loopt ;r alleen maar tevreden iten. De Venrayse popcul- itaat niet alleen volop in de «telling, het niveau is even- ;iende. bewezen de acht bands die ininginnedag aan bod kwa- I De organisatoren, Thijs prk en café-uitbater Jan willen het evenement :ir uitbouwen. "Maar het moet en festival blijven voor bands Drj; 'enray en omgeving. Acht dens is ook het maximum. We 50,ti.de bands zo'n drie kwartier 00 tijd gunnen", zegt Thijs 50 irk. "Ook streven we naar een 50, oot mogelijke variatie. Niet 00 i in muzieksoort maar ook in len.Koninginnepop moet het zijn waar beginnende zich kunnen laten zien. En er vat meer ruimte moeten zijn akoestische nummers. Dat voor enkele rustpunten." Jan j' kens overweegt om er vanaf nd jaar een popwedstrijd van aken met een onafhankelijke 'i /ens wil hij gezien de enorme igstelling het festival over n uitsmeren. "Het was drukker dan vorig jaar. Ik dat er 750 bezoekers zijn aldus Fleurkens. "Mijn in is om een dwarsdoorsnede len van muziek die in Venray ';t wordt. Daarom zou er bij- :eld ook best een koor kun- itreden." SNAAR Q0 kslag vier uur opent presenta- yce Surminski in de zaal van venaar Koninginnepop 2001. 99 nks het schitterende weer, er .Q n Venrays centrum geen ter- Del onbezet, zien een klein 50 erd bezoekers Dark Mutation tits afbijten. De vijfkoppige gaat er keihard tegenaan. 99; t veel tieners staan achter in de ook enkele ouders toe te kij- De moeder van gitarist Marco i uit Oostrum kan wel genieten Ie trash metal muziek. "Het is 85 lard. Heel andere muziek dan wij jong waren", zegt zij. 75( ar er zit wel melodie in", vult 75(;o's vader aan. Dark Mutation nr/deze samenstelling vanaf janu- )01 bij elkaar. De vier andere 35' leden zijn zanger Jesper lenhuijsen uit Merselo, de iyse bassiste Marjan iolen, drumster Sylvy uit lausen en Clemens uit Well iyboard. "Zijn jullie wakker", leadzanger Jesper na enkele lers. Vlak daarna gaat het Er breekt een snaar van de van Marco Aben. Het optre- 'ordt even onderbroken want ]een reserve-gitaar voor han- "Marco heeft drie gitaren die andere heeft hij blijkbaar gelaten", zegt vader Aben. saamhorigheid tussen de pop- >en blijkt dan groot te zijn. Bart Vossen van Cleech, die 50. 50, 50. 50,-weede optreedt, biedt Marco laan zijn gitaar aan. Na enkele ten kan Dark Mutation verder n. Als Cleech om 17.00 uur in fartblokken staat draaien de Itoren op volle toeren. Het ek stroomt toe en de tempera- n de zaal stijgt. t weerhoudt Cleech niet tot ipetterend optreden. Met zan- jitarist Bart Vossen en zan- 'assist Joris Schapendonk uit ay. Zij hebben sinds kort 'schap gekregen van een nieu- rummer, Theis van Glabbeek i^unen. Het enthousiaste optre- T s afwisselend: van harde grun- rg't rap tot punk/metal. Na drie tier rossen stapt Joris (pendonk, de 'zweetdruppels op zijn gezicht, glunderend iet podium. "Poeh, was is het warm", puft hij, want de airco heeft het begeven. "Maar wel heel leuk om hier op te treden." PILSKES Na twee tienergroepen is het om 18.00 uur de beurt aan Chaindogz. Een regionale band van gelouterde muzikanten die sinds bij kort bij elkaar is. De vijf leden hebben in bands als Wortelstemp en Robby's watching TV al de nodige ervaring opgedaan. Heimwee naar het podium dreven gitarist Eric Derks (Deume), bassist Richard Juwett (Ysselsteyn), toetse nist Sef Reintjes (Leunen), drummer Henk Coppus (Vierlingsbeek) en zanger/gitarist Francis van der Hoff (America) weer bij elkaar. De groep brengt stevige bluesrock met een glimlach. Het jonge publiek heeft inmiddels plaats gemaakt voor een oudere lichting die geniet van het swingende bluesgeluid van Chaindogz. "Een heel goed optre den. Deze band was voor mij het hoogtepunt. Maar ja, ik ben ook al vijftig jaar", lacht Thijs Verberk die bij het vierde optreden zelf aan de bak moet. Verberk speelt in Mugshot als bassist, een formatie die rockcovers brengt. Deze Venrays/ Leunse band bestaat ver der uit de zangers Will Cremers en Mirjam Jansen, de gitaristen Theo van de Laar en Arie Wester en Henri Theunis op drums. Na drie heftige optredens is Mugshot een aange naam rustpunt aan het begin van de avond. De zaal puilt inmiddels uit ondanks dat veel bezoekers buiten of voor in het café rust of verkoeling zoeken. Om 20.00 uur staat Day After Day op het podium. De vier mansformatie bracht onlangs zijn eerste CD 'Faces' uit die geheel uit eigen nummers bestaat. De talent volle band wordt geformeerd door gitarist/zanger Glen ten Haaf uit Wellerlooi, bassist Jeroen Eikmans uit Horst, gitarist/back vocals Ingo Seuren uit Ysselsteyn en de Leunse drummer Bart Jeuken. VOLUME De metal, hardrock en hardcore - muziek trekt weer een jonger publiek aan. Ingo Seuren speelde verleden jaar ook al op Koninginnepop maar toen bij de coverband MyGrain die inmiddels is opgeheven. "Dit optreden was veel beter. Vorig jaar speelden we alleen maar metalcovers. En nu heb ben we meer eigen materiaal en de muziek is ook toegangkelijker geworden", vindt Ingo Seuren. Met uitzondering van 'Radar Love' komt Day After Day alleen met eigen nummers waarvan de teksten zijn geschreven door Glen ten Haaf. De vier bandleden brachten geza menlijk de muziek in. Jong en oud wisselen elkaar snel af. Want om 21.00 uur staan er enkele zeer bekende Venrayse muzi kanten op het podium. Alhoewel de nieuwe band O.O.Forty-nine pas een jaar geleden werd opgericht. De leden zijn afkomstig uit Streetcorner en Electric Horsemen. Zanger/saxofonist Piet van der Wouw, zanger/bassist Jan van Bergen, gitarist Ben Barents, toetse nist Ronald de Graaff en drummer Pieter Bexkens brengen blues rock en soulnummers. De bekende covers klinken als 'muziek in de oren'. De volumeknop staat ook minder hoog zodat een verstaanbaar praatje in de zaal nu wel mogelijk is. "Kunne weej wat te drinke krie- ge. Vief pilskes gèr. Want weej druuege hartstikke uut op de buuhn", vraagt zanger Piet van der Wouw halverwege terwijl de drie barmedewerksters druk in de weer zijn om alle dorstige kelen te lessen. ENTHOUSIAST Het optreden van Backwoods begint met een kwartiertje vertra ging. Zanger/gitarist Silvan Goumans komt er pas heel Iaat ach ter dat hij enkele kabels niet bij zich heeft. Als een speer rijdt hij naar huis. Maar ondanks het oponthoud stijgt de stemming tegen de klok van half elf naar een hoogtepunt. De rockcovers van Backwoods slaan enorm aan. Het enthousiaste publiek vraagt om een toegift die zij ook krijgen van Silvan Goumans (Venray), zanger/bassist Otto Pastors (Overloon) en drummer Patrick Arts uit Oirlo. De afsluiting is voor Clover. Deze jonge band weet met bekende nummers van ondermeer Anouk, Cranberries en Offspring de zaal in beweging te krijgen. AFSLUITING Met zangeres Karin Jenneskens uit Leunen, zanger/gitarist Eddy Cornelissen en gitarist John Franssen uit Heide, basgitarist Jan Verheijen en drummer Noud van de Mortel uit Oostrum. Het loopt over middernacht maar het publiek is nog dolenthousiast en roept de band tot twee keer toe terug. Clover zorgt voor een waardige afsluiting van Koninginnepop 2001. 4 f»ï8N //iimtux// DE 00KCKSTRAAT18 SEVENUM IEL. 077-4671 555 OPIRIKCMIIPIN: DO IS Jlu II 17-2)1 I Ik U-li I Vrijdag 4 mei is het Dodenherdenking. Een dag waarop Nederland terugdenkt aan de slacht offers van de oorlog. WinkelCentrum Venray adviseert haar leden hun winkels om 18.00 uur te sluiten. Dit jaar zijn op Bevrijdingsdag zaterdag 5 mei de winkels in het centrum gewoon geo pend volgens de normale opening stijden. Ineke Grootemaat uit Venray heeft in Utrecht het basisdiploma AMBI behaald. D'n Brabander Enkele dagen geleden werd de vraag gesteld of het huis met de naam 'D'n Brabander' naar het gebied den Brabander genoemd was of andersom. Kennelijk heeft de buitendorpse waarzegger G.L. te G. zich over dit toponymisch probleem gebogen want hij verklaart, dat de naam begin 1800 ontstaan was! Graag wil ik, als aankomen ama teur-historicus, hoewel ongevraagd, mijn voorzichtige mening geven. Reeds in 1683 kwam in het Venrayse de topografische uitdruk king 'In den Brabander' voor. Waarvan acte! In 1532, 1533 en 1534 komen wij ook al de naam Peter Brabander tegen. Of dit dezelfde is als Peter, dye Brabensche decker, lijkt mij niet waarschijnlijk, maar ook niet uitge sloten (16e eeuw). In 1601 tellen wij verschillende mensen met de naam Brabander: Jan die Brabander (Veltum); Ties de Brabander (Castenray); Teucken de Brabander, Keusters Brabender (Oostrum). Vermoedelijk heeft deze familie naam, met als bij de Wüst en op de Büs, aan de streek of later, zoals in dit geval, de naam aan het huis gegeven. Hoe moeilijk het trouwens is om een eenmaal foutieve naam op een pand verwijderd te krijgen, blijkt wel uit de benaming 'Latijnse School' in plaats van de historische benaming 'Onder de Boog' of 'het kebef', in plaats van 'het kabes' (Kabessestraat); Henseniusplein in plaats van Henscheniusplein. Het zou trouwens dit jaar een mooie gelegenheid zijn om de naam offi cieel te vemaderen in de goede schrijfwijze, maar daar-moeten wij denkelijk nog wel honderd jaar op wachten en wie weet is het dan weer Godfried Hensen geworden. Louis Rutten, Venray. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Ook dit jaar zal de Venrayse Oldtimer Toertocht weer worden gereden. Voor het zevende opeen volgende jaar is de organisatie in handen van MG TTO Departement South. De toertocht vindt traditiege trouw plaats op de zondag voor de Venrayse kermis, dit jaar dus op 29 juli. Afgaande op het succes van de afgelopen jaren zal dit evenement weer door een groot aantal mensen en auto's bezocht worden. Het afge lopen jaar hadden zich 200 oldti mers ingeschreven. Eveneens aan wezig waren ook een zeer groot aantal toeschouwers die volop heb ben genoten van dit mooie schouw spel. Deelname staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1976 of eerder. De traditionele rit heeft ook dit jaar weer zijn start-, rust- en finish- plaats op het Schouwburg- en Henseniusplein in het centrum van Venray. Inschrijven (kosten 10 gul den per auto) kan op 29 juli vanaf 10.30 uur op het Schouwburgplein, waarna het startdefilé zal plaatsvin den om 12.00 uur. Het publiek mag beslissen welke trotse eigenaar de wisselbeker verdient voor de meest mooie en originele oldtimer. Indien U nog aanvullende informatie wilt over deze toertocht kunt u contact opnemen met: Henk Achten, tel. 0478-585140 of Henk Willems, tel. 0478-586329. De uitzending Van Gewest tot Gewest, waarin tweeduizend krui sen en kapellen in Limburg centraal staan, is vanavond (donderdag 3 mei) om 19.00 uur te zien op Nederland 3. Een camerateam van het tv-pro- gramma Van Gewest tot Gewest heeft hiervoor onlangs ook opna men gemaakt in Venray. De opnamen werden gemaakt voor een programma dat in het teken staat van een inventarisatie van kruisen en kapellen in Limburg. De programmamakers bezochten op uitnodiging van de Slichting Kruisen en Kapellen in Venray diverse markante plaatsen in de gemeente. In Van Gewest tot Gewest is een elf minuten durende impressie te zien. 98* Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Onder het verplegend personeel van het VvGI zullen geen ontslagen vallen. Dat zegt R. Boom van de Raad van Bestuur van het instituut. "We zijn juist op zoek naar verple gend personeel", aldus R. Boom. "Verpleegkundigen zijn juist hard nodig in de nieuwe organisatie." Vorige week woensdag werd bekend dat de ondernemingsraad van het VvGi niet akkoord gaat met de reorganisatieplannen van de Raad van Bestuur. De OR vindt dat er nog te veel onduidelijkheid is over de plannen. Ook mist de OR een duidelijke visie op de toekomst van het VvGI. De politie Venray is in verband met een onderzoek op zoele naar getuigen die iets hebben gezien van een mishandeling die plaatsvond op 22 februari jl. op de Veltumse Kleffen. Op die dag zou rond 19.00 uur een vrouw mishandeld zijn door een man in het aldaar gelegen over dekte winkelcentrum. Het slacht offer stond bij de ingang van de supermarkt toen dit gebeurde. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met politie Venray, telefoonnummer 0900-8844 (30 cent per minuut). Op zaterdag 12 mei aanstaande organiseren tennishal de Schaapskooi in samenwerking met De Heeren van Aemstel, een groots opgezette 80's discoparty. Dit megaspektakel (1000 m2) vindt plaats in de tot disco omgebouwde tennishal, met een oogverblindend? lichtshow en sublieme geluidskwa liteit. Maar liefst vijf uur lang speelt een van de Nederlands meest swin gende feestband Showtime (uit de stal van René Froger en Ruth Jacott) de pannen dan het dak. Mede door hun sprankelend optreden en dyna mische zangeres zal deze avond je weer eens ouderwets uit je dak laten gaan. Zeggen de namen Gloria Gaynor, Cool and the Gang en Sister Sledge nog iets? Dan mag u deze vond zeker niet missen. Ook tijdens de pauzes van de band zal het publiek absoluut niet de kans krijgen om stil te blijven staan. Een gast-DJ zal inhaken met soul, funk en discoclassics en zal al uw herin neringen weer swingend boven laten drijven. Voor het eerst zal Venray op deze avond.het grote Bay a Beach promo tieteam uit Rotterdam op bezoek krijgen. Zij zullen zich op die avond van hun beste kant laten zien; zonni ge cocktails, verrassende shooters, geserveerd door de Baya-dames. De band begint al om 20.30 uur en zal u meenemen naar de tijd die u nooit meer wilt vergeten... tot 21.30 uur happy hour. Noteer 12 mei alvast in uw agenda! Toegang: 18 jaar en ouder, legitimatie verplicht. De entree voor deze avond zal zijn: in de voorverkoop ƒ17,50 en aan de kassa ƒ20,-. Voorverkoopadressen: Tennishal de Schaapskooi (Kempweg), De Heeren van Aemstel (Schouwburgplein); koffie huis Zowyzo (Grotestraat) en Rich Art Kappers (Geysterseweg Wanssum). Traditiegetrouw schiet schutterij 't Zand akker Gilde St. Jan Venray op de eerste zondag van mei om de koningstitel. Zondag 6 mei gaat het om de koningstitel tijdens het 575- jarig bestaansfeest van de schutterij. Zoals de traditie het voorschrijft begint de dag om 9.45 uur met het afhalen van het koningspaar, Bernie van Lierop en Tanja Bos. De schut- terij woont daarna om 11.00 uur de Hoogmis bij in de St. Petrus Bandenkerk om daarna, met de ver eniging, op de schuttersweide te kunnen gaan genieten van een over heerlijke brunch. Om 12.45 uur zal de Venrayse schutterij de schuttersweide opmar cheren, waarna de voorzitter de koning.van het zilver zal ontdoen. Om 14.00 uur lossen de wereldlijke en kerkelijke autoriteiten de ope- ningsséhoten en barst de konings- strijd ten volle los. Na de zomervakantie wordt in Noord- en Midden-Limburg de Politiewijzer van de politie Limburg-Noord huis aan huis ver spreid. Dit boekwerkje wordt voor de derde keer uitgegeven en bevat allerlei informatie over de politie en de dienstverlening. Verder staan er tips in over het verbeteren van de eigen veiligheid. Het thema van deze Politiewijzer - een naslagwerk - betreft 'Veiligheid en dienstverlening'. De Politiewijzer is een van de actiepunten van de politie Limburg- Noord om de veiligheid en leefbaar heid in Noord- en Midden-Limburg te verbeteren. Een 40-jarige man uit Venray is vrijdagmorgen aangehouden op de Rijksweg in Afferden met teveel drank op achter het stuur. De man kreeg na ademanalyse op het politiebureau een rijverbod opgelegd voor vier uur. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snelrecht. Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Maasheseweg zijn woensdag morgen een 37-jarige automobiliste uit Venray en drie minderjarige kin deren gewond geraakt. De vrouw werd met diverse verwondingen opgenomen in het ziekenhuis te Venlo. De kinderen - in de leeftijd van 1, 4 en 5 jaar (twee broertjes van 1 en 4 jaar en een meisje van 5 jaar en allen uit Venray) - werden met hoofdwondjes, schaafwondjes etcetera voor behandeling meegeno men naar de Eerste Hulp. Het onge val gebeurde vermoedelijk toen de automobiliste tijdens het rijden ach terom naar de kinderen keek en daarbij de macht over het stuur verl oor. Hierop botste zij tegen een boom. De auto raakte total loss. Maandag 7 mei halen leden van DOS vanaf 09.00 uur oud papier op in Landweert III. Woensdag 9 mei halen vanaf 18.30 uur de Zangers van St.. Frans oud papier op in Landweert I+II.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9