Makelaarskantoor De Geus in riant nieuw pand Groeiend aantal aanvragen voor kansarme kinderen Wereldwinkel Venray Woning financieren zonder eigen geld Dagopvang vraagt vrijwilligers Snelheidscontroles in Venray Daling aan verkeersslachtoffers in Limburg Omroep Venray van den munckhof 3VO Prijsvraag Paranormale avond bil drukkerij ,;u, - «itgewerij peel en maas boek- en kantoorboekhandel kabelkrant venray grotestraat 68 5801 bh venray m postbus 1 5800 aa venray te! 0478 58 27 27 fax 0478 51 09 16 W e-mail info@vandenmunckhof.nl Pac jL EN MAAS donderdag 3 mei 2001 - Pagina 11 ^lle vijf dames van Makelaar- ateur o.g. Katja de Geus in ray wanen zich sinds begin il een beetje als God in fa uikrijk. Ruim een maand [T rkt het team nu vanuit een nt nieuwbouwpand aan het rj sloor Wijnhovenpark. Op nmer een worden de klanten irtaan in een sfeervolle omge- tgf g ontvangen. "Want", zegt Ija de Geus, "Het creëren van ihuiselijke sfeer waar de klan- ich meteen thuisvoelen, stond ip bij de inrichting." ^oktober dit jaar bestaat het Katja de Geus en haar vier medewerksters voelen zich al helemaal thuis in het nieuwe onderkomen in het Pastoor Wijnhovenpark. makelaarskantoor van Katja de Geus acht jaar. De ambitieuze onderneemster startte vanuit een woning annex zakenpand in Meerlo. Op negen vierkante meter. Drieëneenhalf jaar geleden opende zij aan de Julianasingel in Venray een heuse woonwinkel naast het makelaars kantoor in Meerlo dat inmiddels ook naar een andere locatie was ver huisd. De verhuizing naar Venray bleek een gouden greep, maar ook eentje met hindemissen. "Omdat we vanuit twee locaties werkten, was een goede onderlinge communicatie van ontzettend groot belang. VENRAY Heel arbeidsintensief, bovendien bracht het een extra papieren romp slomp met zich mee. Gelukkig is het in al die jaren heel goed gegaan." Het kantoor aan de Julianasingel bracht Katja de Geus dichter bij de (Venrayse) klanten. Maar echt ide aal was ook deze locatie niet. De (betaalde) parkeergelegenheid was minimaal en de behuizing was ook niet echt riant te noemen. HUISVESTING Een tevredenheidsonderzoek in 2000 onder klanten wees nadrukke lijk uit dat de huisvesting beneden de maat was. De Geus: "Op alle fronten scoorden we goed, alleen de huisvesting was onvoldoende. Bijna alle ondervraagden wezen ons hier op. En, ik denk ook wel terecht. Het pand aan de Julianasaingel was bijzonder centraal gelegen, maar miste de mogelijkheden om de klanten in een discrete sfeer te woord te staan. Daarvoor ontbrak gewoonweg de ruimte. Bovendien had het pand naar buiten toe te wei nig uitstraling." De nieuwe behuizing in het Pastoor Wijnhovenpark ontbreekt het in geen enkel opzicht aan uitstr aling. Ook centraal gelegen en volop gratis parkeergelegenheid. En de 250 vierkante meter kantoor ruimte zijn warm en sfeervol inge richt. Een grote ruimte en een speel hoek voor de kinderen vormen de entree van het pand, dat verder voor iedere medewerkster een eigen spreekruimte omvat. Alle kamers hebben warme, pastclkleurige tinten en zijn aangekleed met schilderijen, planten, gordijnen, spotjes en stijl vol meubilair. "Laagdrempelig, gezellig en toch met een professio nele uitstraling", omschrijft Katja de Geus zelf de inrichting van haar kantoor. "We willen onze klanten op hun gemak stellen. Een warme inrichting levert hier een wezenlijk steentje aan bij. We z^jn dan wel groter geworden, het is echter beslist niet van invloed op onze filo sofie dat we de klant op een per soonlijke wijze helpen." Collecte Kinderhulp blijft hard nodig Het Nationaal Fonds Kinderhulp heeft van 6 tot en met 12 mei de jaarlijkse nationale collecteweek. Bijna 30.000 vrijwilligers gaan op pad om geld in te zamelen voor kin deren die te maken krijgen met jeugdhulpverlening. Dat is hard nodig, want het aantal aanvragen voor financiële ondersteuning groeit nog elk jaar. Kinderhulp zet zich al 40 jaar in voor kinderen in heel Nederland die het minder goed getroffen hebben, vaak als gevolg van een verstoorde situatie thuis. Via verschillende instellingen, voor jeugdhulpverle ning probeert Kinderhulp wat meer kleur in hun bestaan te brengen. Zo maakt Kinderhulp het mogelijk dat deze kinderen 's zomers een weekje op kampeervakantie kunnen, lid kunnen worden van een sportclub, dat er een schommel komt bij het kindertehuis of dat ze sinterklaas kunnen vieren. In Limburg doen onder meer Jeugddorp Bethanië in Horn, Medisch Kleuterdagverblijf Limbricht en Stichting Jeugdhulp de Spil regelmatig een beroep op Kinderhulp. Zo kregen zij in de loop van 2000 respectievelijk bijdragen voor individuele kinderen, voor bui tenspelmateriaal en voor speelgoed in de nieuwe leefgroep in Grubbenvorst. De winnaars van de 3VO-prijs- vraag van vorige week zijn: Mandy Stevens, Bolerostraat 3 Venray, Sven Druiven, Gasstraat 16 Venray, Groep 7/8 van de Petrus Bandenschool, Dr. Poelsstraat Venray, Thomas Janssens, Maasheseweg 25 Venray en Lisa Voets, Rodermansstraat 17 in Holthees. Genoemde prijswinnaars zullen deze week hun VVV-bon van ƒ25,- ontvangen. De komende week zal 3VO afdeling Venray nog op diverse scholen een prijsvraag hou den. Aan de hand van foto's en voor werpen worden boodschappen door gegeven uit verleden, heden of toe komst. Deze avond wordt verzorgd door Mieke en Theo uit Boxmeer. De avond zal gehouden worden op vrijdag 3 mei in zaal den Hoender aan de Ursulastraat 2 te Venray. de avond begint om 20.00 uur. Informatie: tel. 06-51469711. Hoe effectief is de eerlijke handel? e meeste mensen kennen de eldwinkels als de plaats waar lische producten en Max yjjj elaar keurmerkartikelen ver- jp worden. Niet iedere klant ■5 I erbij stil dal hij door de pro fit ien van de wereldwinkel te u* en ook, meestal kleine, produ- in de ontwikkelingslanden Toch is dat de reden van het van de wereldwinkels. Maar het echt zo? Wat verwachten ducenten van de eerlijke handel? rden producenten sterker door lijke handel? Verandert de ver- iding tussen mannen en vrou- i?Gaat hel om duurzame groei? Ie Engelse eerlijke handels- en 'ikkelingsorganisatie Oxfam d onderzoek bij 18 producenten handnijverheid. De meeste pro- Men gingen in zee met Oxfam :slechte ervaringen mettussen- delaren of met commerciële orteurs en door de onmogelijk- dom met verkoop op de binnen landse markt hun hoofd boven water te houden. De producenten stellen dat voor Oxfam ook de mensen ach ter de producten belangrijk zijn. Er is meer onderling vertrouwen, de prijs is beter, de betaling gebeurt op tijd, voorschotten en goedkope leningen zijn mogelijk. De meeste producenten kennen het woord 'eer lijke' handel niet, vaak bestaat er ook geen term voor in hun taal. Hoe maak je nu uit of eerlijke handel verschil maakt? In het onderzoek werd het inkomen, verkregen via eerlijke handel, vergeleken met wat de producenten op de lokale markt zouden verdienen met plaatselijke lonen en waai- mogelijk met het gel dende minimumloon. Gemiddeld bleek dat eerlijke handel een ver schil maakt van bijna 30% meer inkomen. Maar de verschillen waren groot. In ongeveer de helft van de gevallen verdienden ze 50% meer. Gespecialiseerde ambachtslieden, die aan de eerlijke handel leverden, bleken vaak 200% meer te verdie nen dan daarbuiten. Enkele groepen kwamen maar tot enkele procenten meer, maar dan ging het meestal om een noodzakelijke extra bijverdien ste. Producenten leerden nieuwe vaardigheden, zij konden betere gereedschappen kopen, zij leerden nieuwe ontwerpen te maken zodat ze toegang kregen tot nieuwe inter nationale markten. Er is wel een minpuntje: zij die het meeste baat hebben bij eerlijke handel zijn er ook het meest van afhankelijk, wegens de moordende concurrentie. De producentengroepen verschilden erg van samenstelling. Soms was het merendeel mannen, soms vrou wen. Eerlijke handel geeft vrouwen een inkomen en daarmee sociale status en meer invloed in de gemeenschap waarin ze leven. Conclusie van het onderzoek is dat eerlijke handel een positief effect op het inkomen heeft. Daarnaast zijn er de sociale effecten, zoals verster king van de organisatie en een hoge re status en meer zelfvertrouwen van de producenten. Kom eens wereldwinkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Normale openingstijden. let kopen vam een huis heeft l voeten in aarde. Het is een ke en spannende opgave juist huis te zoeken, dat precies bij wensen past. Maar als die ing eenmaal is gevonden, hoe te financieren? Niet iedereen chikt over eigen geld. Toch is [mogelijk dat huis te kopen. De lonale Hypotheek Garantie in dit geval een goede oplos zijn. je Nationale Hypotheek Garantie pen financieringsregeling waarbij [Stichting Waarborgfonds Eigen fningen garant staat voor de Égbetaling van het geleende geld. p stichting garandeert de geld- Istrekker dat rente en aflossing jfden betaald. Ook wanneer om |voor redenen dan ook niet meer de hypotheekverplichting kan den voldaan. De geldverstrekker igthoe dan ook zijn geld terug. GEEN EIGEN GELD u heeft een prachtig huis op (log. De volgende stap is dan een 'otheek zoeken die bij u past. verstrekkers, zoals banken en 'keringsmaatschappijen, lenen 'een standaardrente niet meer 5 procent van de executiewaar- We waarde van het huis wanneer geveild wordt). Daarboven salt u een rente-opslag. Wanneer 'ypotheek verstrekt wordt boven 90 procent van de executiewaar- wordi de opslag nóg hoger. De j-utiewaarde is in de regel verge- haar met 80 a 90 procent van de fkoopwaarde van een huis. Zelfs een hypotheek van 125% van de eutiewaarde, is een 100% hypo- ek niet altijd mogelijk. In ieder is de rente aanmerkelijk hoger, resterende procenten moet u met en middelen bekostigen. 10 schikt u niet over eigen geld of '!u de laagste rente, dan kunt u 'tonale Hypotheek Garantie aan vragen. AFWEGING De Nationale Hypotheekgarantie kent meer voor- dan nadelen. Het grootste voordeel is uiteraard dat u uw huis voor honderd procent kunt financieren. Daarbij betaalt u altijd de laagste rente. Bovendien maakt het voor de Nationale Hypotheek Garantie niet uit of u kiest voor een nieuwbouw woning of een al bestaand huis. Het is namelijk mogelijk om eventuele kosten van achterstallig onderhoud en verbetering van de woning mee te financieren. De Nationale Hypotheek Garantie heeft echter ook zijn beperkingen. Zo moet u letten op het feit dat de hypotheek een maximum kent van 420.000,=. Dit bedrag is samengesteld uit de koopsom inclusief alle bijkomende kosten zoals de overdrachtsbelas ting, notariskosten en de kosten voor de hypotheek. VOOR WIE Wie kan nu eigenlijk aanspraak maken op deze financiële regèling? Dat is afhankelijk van een aantal zaken. In eerste instantie komt u in aanmerking voor Nationale Hypotheek Garantie als uw finan ciële situatie voldoet aan de gestelde normen. Het bedrag dat u met de garantie kunt lenen is afhankelijk van uw - eventueel gezamenlijke- bruto inko men. De hoogte van uw toekomstige woonlast en uw bruto inkomen moeten namelijk in een redelijke verhouding tot elkaar staan. U mag niet meer 'verwonen' dan een bepaald bedrag. De normen hiervoor veranderen tenminste eenmaal per jaar. Daarnaast zal als u naast de hypo theek nog andere betalingsverplich tingen heeft, de lening lager uitval len. UITSTEKENDE REGELING De Nationale Hypotheek Garantie is een uitstekende regeling. De Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen draagt het risico, zodat banken en andere financiële instellingen sneller geneigd zijn een volledige hypotheek te verstrekken. Het is natuurlijk verleidelijk om het maximale bedrag te lenen. Bedenk echter dat als één van de tweever dieners na bijvoorbeeld de geboorte van een kind minder gaat werken, er geen financiële armslag meer is. De maandelijkse betalingen van uw hypotheek kunnen in zo'n situ atie niet worden verlaagd. ONAFHANKELIJK HYPOTHEEKADVIES BELANGRIJK Het is zeer verstandig om u goed te laten informeren bij een onafhan kelijk en deskundig hypotheekadvi seur. Bij De Hypotheekshop bent u daarvoor aan het juiste adres. Met meer dan 195 vestigingen is De Hypotheekshop de grootste keten van onafhankelijke hypotheekadvi seurs van Nederland. De Hypotheekshop kan samen met u een gedegen advies-op-maat samenstellen, dat gebaseerd is op uw persoonlijke situatie, nu en in de toekomst. De Hypotheekshop is aan geen enkele bank of financiële instelling gebonden. U heeft de keuze uit alle hypotheken van vrijwel iedere bank of verzekeringsmaatschappij. Kortom, als u ook onafhankelijk, deskundig en gratis advies wilt, maar vooral een advies dat u op het lijf geschreven is, loop dan eens bin nen bij De Hypotheekshop aan De Paterstraat 3 in Venray of bel voor een afspraak. Telefoon 0478- 515755.2 Bent u al lang van plan 'iets' te gaan doen in het vrijwilligerswerk? Dat komt goed uit, want het project Dagopvang voor Ouderen vraag enthousiaste, kookgrage vrijwilli gers! Ter informatie een kleine impres sie van hei project: de dagopvang voor Ouderen vindt plaats in de gezamenlijke ruimte van het woon complex St. Joriskwartier. Op maan dag en vrijdag neemt een groep ouderen van 10.00-16.00 uur deel aan de dagopvang. Het programma ziet er als volgt uit: de ouderen wor den ontvangen door vrijwilligers en eerst wordt er even bijgepraat onder het genot van een kopje koffie of thee. Om 10.30 uur wordt dan een aanvang gemaakt met de activitei ten. Onder begeleiding van vrijwilli gers worden er creatieve activiteiten uitgevoerd. Om 12.00 uur is het etenstijd en nuttigen een aantal en de ouderen van een warme maaltijd. De warme maaltijd wordt geheel verzorgd door een vrijwilliger; hij/zij regelt de inkoop, en het koken. De vrijwilligers/ster die de warme maaltijd verzorgd is van 09.00-13.30 uur bezig in de geza menlijke ruimte, de bereiding, het mee-eten en later ook het opruimen is hierbij inbegre;en. 's Middags rusten een aantal ouderen even uit van het ochtendgebeuren en na deze onderbreking wordt het middagpro gramma hervat met verschillende spelletjes, zingen, geheugentraining enz. Is uw belangstelling gewekt en wilt u meer informatie over het koken ten behoeve van de oudere deelnemers aan de dagopvang, neem dan contact op met Synthese Venray, tel. 0478-517317 en vraag even naar Ankie Bongers. Zij heeft u graag nadere informatie over de mogelijkheid van het vrijwilligers werk bij de dagopvang. De politie heeft dinsdag en woensdag op diverse plaatsen in de gemeente Venray snelheidscontroles gehouden. Op de Horsterweg werden 84 bekeu ringen opgemaakt onder de 343 passanten. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 89 km/uur waar 50 km/uur is toegestaan. Op de Albionstraat in Leunen werden 34 bekeuringen opgemaakt onder de 420 passanten. Hoogstgemeten snelheid was hier 71 km/uur, terwijl de limiet ook 50 km/uur is. Op de Wanssumseweg werden 32 bekeuringen opgemaakt onder de 875 passanten. De hoogstgemeten snelheid was 100 km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Op woensdagmorgen heeft de politie op de Pultenweg in Ysselsteyn 187 bekeuringen opgemaakt onder de 1384 passanten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 114 km/uur, de limiet is 80 km/uur. Meer dodelijke slachtoffers Alhoewel het totaal aantal ver keersslachtoffers in Limburg in 2000 met 8% is gedaald, is het aantel dodelijke slachtoffers met 31% gestegen. Dit blijkt uit cijfers van het ROVL, het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg. Gedeputeerde Vestjens benadrukt in een reactie het gemeenschappelijke belang van de Rijksoverheid, de Provincie en de gemeenten om alles in het werk te blijven stellen het aantal ver keersslachtoffers verder terug te dringen en een uiterste inspan ning te verrichten om het aantal verkeersdoden in Limburg te ver minderen. De provincie Limburg heeft, in samenwerking met het ROVL recent een brede maatschappelijke discussie gevoerd over de verkeers veiligheid in de vorm van brain stormsessies. Hieruit zijn 150 ideeën voortgekomen die in meer of mindere mate uitwerking verdienen. Gegroepeerd in een zestal clusters wordt op dit moment bekeken hoe deze in te passen zijn in bestaand en nieuw te vormen beleid op het gebied van verkeersveiligheid. Zoveel als mogelijk zal aansluiting worden gezocht bij al bestaande programma's zoals die worden uit gewerkt in de RMO's (Regionale Mobiliteits Overleggen). Het College van Gedeputeerde Staten heeft, voor de uitvoering van een nieuw beleid op het gebied van ver keersveiligheid en in aanvulling op het beschikbare budget van 1,5 mil joen gulden een voorstel aan Provinciale Staten gedaan om 2 mil joen extra ter beschikking te stellen. Begin juni van dit jaar nemen de Staten hierover een beslissing. De extra financiële middelen worden in het voorstel aangewend voor zoge naamde Trajectarrangementen en Schoolarrangementen. In Trajectarrangementen gaat de aan dacht uit haar de meest gevaarlijke wegen in RMO-gebieden zoals de N273, N271 en N275. Bij Schoolarrangementen worden de bestaande Vebo- en Vevo-convenan- ten aangevuld met maatregelen gericht op de schoolomgeving en school-thuisroute Uit de cijfers blijkt onder andere dat er grote verschillen zijn tussen de Limburgse en landelijke slacht offers. Het aantal verkeersslacht offers daalde in Limburg met 8% (landelijk -9%), echter in Limburg vielen er 31% meer doden te betreu ren (landelijk -0,7%); gewonden die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd waren er zowel in Limburg als landelijk -7%; overige gewonden in Limburg -9% (landelijk -10%). Van de gevallen met dodelijke afloop blijkt 61% te wijten te aan voorspelbaar routinematig gedrag van de weggebruiker. Zo is in 34% van de ongevallen sprake van het niet verlenen van voorrang, 17% blijkt de macht over het stuur verlo ren te zijn en bij 10% is er sprake van het houden van onvoldoende afstand. Voor wat betreft de vervoerswijze van de slachtoffers kan de volgende onderverdeling aangegeven worden (de cijfers geven 1999 en daarna 2000 aan): personenauto, doden 36 - 35, gewonden 1424-1331; motor: doden 1-10, gewonden 123-151; bromfiets: doden 4-6, gewonden 715-539; fiets: doden 11-22, gewon den 627-626. Opvallend is dat ook één op de drie verkeersslachtoffers jonger is dan 25 jaar; zowel bij de dodelijke slachtoffers als gewonden bedraagt het aandeel 'jeugdigen' in de leef tijdscategorie 4 t/m 24 jaar 38%. Zondag 6 mei van 11.00 tot 12.00 uur het radioprogramma Praatcafe rechtstreeks vanuit Theatercafé De Artiest. De muziek wordt live ver zorgd door de formatie New Moon. Het verzoekplatenprogramma Verzoekjes op Zondag geeft iedere zondag een veijaardagstaart weg. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar 512362 of kijk op internetsite www.omroepvenray.nl In 'n Wandeling dur 't Rooise Land opnieuw indrukken uit de tuin van Joof Teeuwen. Daarna is het tijd voor het Venrods Ketierke. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. In Waar zijn de troubadours geble ven? is OEF (Oploos Eerste Filharmonische) uit Oploo donder dag 3 mei te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Het programma wordt vooraf gegaan door Ger Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Programma's: Zaterdag: 10.00 - 12.00 uur Weekendkalender 12.00 - 15.00 uur Venray Actueel 15.00 - 17.00 uur Prime Time 17.00 - 18.00 uur Klojo Radio 18.00 - 20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00 - 11.00 uur Peelgrass 11.00 - 12.00 uur Praatcafe 12.00 - 14.00 uur Verzoekjes op Zondag 14.00 - 17.00 uur Stopwatch

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11