cht bands op Koninginnepop de Studio PEEL EN MAAS "Mia is altijd mijn grote steun en toeverlaat geweest" Venray tijdens Koninginnedag Dodenherdenking in Venray Will ems, Tandtechniek Venra www.awiliems.nl nniskens Vinkelen in ranjesferen Van ïewest tot Gewest Toneel in Stille Ruimte Oorlogs museum Avondvierdaagse in Venray Verrast door sneeuwbui DONDERDAG 26 APRIL 2001 - NR. 17 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Lfé De Evenaar organiseert jaandag 30 april voor de Lje keer Koninginnepop. Dit krijgen acht b^nds, alle uit lemeente Venray, de kans ■te profileren en de presente- |op het podium. Het festival ■stom 16.00 uur en de entree latis. regionaal popfestival blijkt lot in de roos te zijn. In 1999 jjseerde caféuitbater Jan ;ens samen met Thijs k de eerste editie. Vanaf ijaar werd Koninginnedag als datum vastgelegd. En succes voor de komende jaren verze- Want het aantal bands, in jci muziekstromingen, groeit in Venray en omgeving, aenteel telt de gemeente al zo'n groepen. Ko van der en, directeur van de muziek- ol, pleitte onlangs in de jentelijke cultuurcommissie een popruimte. Want met toe- ;nde aantal bands neemt ook :hoefte aan een geschikte limte toe. ;t was voor Fleurkens en >rk daarom een kleine moeite :ht groepen te strikken voor «stival. En iedere band krijgt 'ïoots de tijd. "We beginnen ags om 16.00 uur. Iedere krijgt een uur maar dit houdt jeveer drie kwartier 'spelen en [kwartier het podium opbou- weet Jan Fleurkens. Rond iacht wordt het festival, dat lit jaar gepresenteerd wordt Myce Surminski, beëindigd, van de acht deelnemers aan iginnepop waren ook vorig van de partij. Dit zijn Dark ;Sj ation, Cleech, Backwoods en j 'er. De debutanten zijn I indogz, Day After Day, I' shot en 0.0 49. i Jan Fleurkens merkt dat het spelen in een (pop) band populairder wordt. Hij krijgt iatig de vraag of café De ir geen oefenruimte beschik- heeft. "Dit festival is twee jaar len ook ontstaan vanuit de ïyse bands zelf. We hebben [een kleine advertentie in Peel (aas geplaatst en binnen de sle keren hadden we zeven Is bij elkaar", aldus Fleurkens. programmering van De laar is veel ruimte voor cul- En daarin mogen we Venray r niet vergeten. Het hele jaar treden hier groepen uit de wereld op. Dat is leuk maar vil ook de eigen Venrayse iekcultuur een podium bieden, er komen steeds meer bands die behoorlijk aafl de weg timme ren." Het belooft maandag een geva rieerd festival te worden. Met tiener groepen maar ook met gelouterde muzikanten. En ook de stijlen varië ren enorm in genre en kwaliteit. Van heavy grungerock tot stevige blues- rock en van rock tot covers uit de rijke muziekhistorie. Dark Mutation bijt om 16.00 uur de spits af. Deze vijfkoppige band bestaat sinds 1998 maar is pas sinds januari 2001 in de huidige bezetting op de podia te zien. De muziek die Dark Mutation brengt is het beste te omschrijven als melodieuze thrash metal met sterke black en metal invloeden. Een uur later is het de beurt aan Cleesh. Zij timmeren alweer enkele jaren aan de weg. De drie heren maken vooral eigen nummers. Geinspireerd door bands als The Deftones en Limp Bizkit. Cleesh heeft een afwisselende stijl, varië rend van grunge tot rap-achtige tek sten richting de punk/metal. Om 18.00 uur verschijnt Chaindogz op het podium. Dit is een nieuwe aanwinst op het gebied van de bluesrock. Het zijn vijf muzi kanten uit Leunen die voorheen onder andere speelden in Wortelstemp en Robby's Watching TV. Trefwoorden van Chaindogz zijn: passie, gedrevenheid, spontani- De band 0.0 49 bestaat uit gelou terde muzikanten teit, heavy met een drive. Ze spelen eigen werk en covers van Pat Travers, Stevie Ray Vaughan en Guy Forsyth. Binnenkort verschijnt Chaindogz zelfs in het voorpro gramma van blueslegende Omar and the Howlers. Rond 19.00 uur treedt Day After Day op. Op 20 april presenteerden zij in het gemeenschapshuis in Leunen hun eerste cd 'Faces' aan het grote publiek. Day After Day is vorig jaar ontstaan uit de opgeheven band MyGrain. De vier heren komen uit verschillende muzikale interessen en achtergronden van metal, hardcore en hardrock. Hun muziek valt het beste te omschrijven als heavy grungerock met hier en daar een rustig moment. Day After Day heeft ontegenzeggelijk een eigen sound en live performance. Mugshot begint zijn optreden om 20.00 uur. De band bestaat nu een jaar in de huidige samenstelling. Het is nu tijd voor de vier heren en een dame om te laten horen wat ze waard zijn. Het repertoire van Mugshot bestaat yit covers van voornamelijk stevige rock uit de oertijd van de rock tot heden. Ze spelen nummers van ondermeer The Animals, Patti Smith Group, Anouk en Metallica. Rond de klok van 21.00 uur ver schijnen bekende gezichten op het podium. De band 0.0 49 herbergt gelouterde muzikanten uit onder andere Streetcorner en Electric Horsemen. O.O 49 brengt voorna melijk bekende en minder bekende blues-rock en soulnummers ten gehore. Tegen tienen gaat Backwoods als voorlaatste van start. Het is een drie mans rockformatie waarin zowel de gitarist als de bassist de zang voor zijn rekening neemt. Hierdoor brengt de band een uiterst gevarieer de set pure rock. Backwoods speelt hoofdzakelijk rock uit de jaren negentig, zoals covers van Bush en Supergrass. Het drietal kijk ook graag terug naar het verleden. Kortom een band die je gezien moet hebben, een band met ballen. Clover is het sluitstuk van Koninginnepop. De band bestaat sinds 1999 en brengt covers van onder andere Anouk, Blink 182, Cranberries en Offspring. Sinds enige tijd wordt er door de vier heren en een dame ook hard gewerkt aan het schrijven van eigen num mers in verschillende stijlen met rock/punk en ska invloeden. Met hun afwisselende repertoire en live performance zijn ze een waardige afsluiting van Koninginnepop 2001. rstallati.e. warming elektro ntilatie sanitair conditioning te Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum 0478-532441fax 0478-532645 lil: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl inkelCentrum Venray (WCV) ist van het oranjegevoel op inginnedag. Maandag 30 I openen de ondernemers van V hun winkels van 12.00 tot Duur. Verder organiseert het njecomité de gehele dag tallo- ctiviteiten op diverse plaatsen it centrum. Koninginneweekmarkt staat :n 10.00 en 17.00 uur op het ieniusplein, Schouwburgplein e Grote Markt. Verder organi- het Oranjecomité ondermeer aarlijkse kinderrommelmarkt. is te vinden in de Dr. sstraat. Kinderen tot twaalf jaar in hieraan deelnemen. Verder ïr op verschillende tijdstippen onstraties streetdance. Vanaf uur is er ook straattoneel in :ntrum. Ook de overige activi- op Koninginnedag zorgen 'ermaak voor jong en oud. een van de vele horecagele- :den in het centrum bent u van Welkom voor een hapje of een je. En mocht het lentezonnetje irschijn komen dan zijn er ook sen open waar u de gezellig- )p kunt snuiven. eamcrateam van het tv- ramma Van Gewest tot t heeft vorige week don- lag en vrijdag opnamen aakt in Venray. opnamen werden gemaakt een programma dat in het staat van een inventarisatie tweeduizend kruisen en Limburg. De program- akers bezochten op uitnodi- van de Stichting Kruisen en ellen in Venray diverse mar- ■plaatsen in de gemeente. De ending van Gewest tot Gewest Jpnav.omi (donderdag 26 April) 19.00 uur te zien op ydand 3. In het kader van de viering van de bevrijding op 5 mei speelt het Overloons Toneel het toneelstuk 'De Trein, herinnering aan een oorlog'. Voor dit korte stuk is in samenwerking met het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum geko zen voor een zeer bijzondere loca tie. Aan het einde van het bezoek aan het museum verlaten de bezoekers het gebouw door een speciaal daarvoor ingerichte 'stille ruimte'. In overleg met de directie is deze bijzondere locatie gekozen voor dit bijzondere toneelstuk. Op 4 mei is de uitvoering gekoppeld aansluitend aan de dodenherdenking, die begint in het kerkgebouw en rond het Vredesmonument op het 14 Octoberplein. Daarna wordt in het museum het stuk opgevoerd. De Trein is in 1995 geschreven door Carl Slotboom in opdracht van het 5 mei comité van West-Grafdijk (NH) alwaar het op 5 mei in premiè re ging onder regie van de schrijver. Inmiddels is het stuk vertaald in het Engels en Duits, terwijl aan een Hebreeuwse vertaling wordt gewerkt. Ook in Amerika wordt het stuk reeds opgevoerd. Op 5 en 6 mei wordt het stuk gespeeld voor bezoekers van het museum en andere geïnteresseer den. In de Stille Ruimte is plaats voor vijftig personen. Vijfentwintig zijn gereserveerd voor belangstel lende bezoekers van het museum. Deze kunnen de voorstelling op ver toon van hun entreebewijs gratis bij wonen. De andere vijfentwintig plaatsbewijzen zijn aan de kassa van het museum te verkrijgen Fl.7,50 per persoon. Er zijn vier voorstellin gen op 5 en 6 mei. Aanvangstijd 12.00, 14.00 en 16.00 uur en na het sluiten van het museum om 20.00 uur. Voor de voorstelling van 20.00 uur zijn vijftig plaatsen beschikbaar a Fl.7,50. Wilt u weten of er voor de door u gekozen voorstelling nog kaarten beschikbaar zijn dan kunt u telefoneren met de kassa van het museum, tel. 0478-641820. In de locatie is ringleiding aanwezig. Het stuk duurt ongeveer vijftig minuten en heeft maar één bedrijf. Tel: G478-571 481 INTERIEURSTYLISTEN wij werken graag met u samen, om in alle rust een interieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, gecombineerd met onze collectie gordijnen en vloerbedekking, ook een kompleet interieurplan met tekeningen van onze interieurarchitect is mogelijk, op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl Op vrijdag 4 mei heeft in den lande de Nationale plaats. Ook in Venray wordt deze herdenking zoals jaarlijks gebruikelijk gehouden. Om 19.00 uur in vindt een herdenkings bijeenkomst plaats in de Grote Kerk. Tijdens deze bijeenkomst zul len burgemeester Waals, oud- Venraynaar Ton Nelissen en leden van de Oecumenische Werkgroep Venray het woord voeren ter herden king van alle mensen, die in de Tweede Wereldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slachtoffer zijn geworden van oorlogen of oor logshandelingen. Ook zullen kinde ren van basisschool de Landweert aan deze herdenkingsplechtigheid bijdragen. Verder verzorgen fanfare de Peelklank uit Ysselsteyn en het Collegium Vocale uit Venray de muzikale opluistering van deze her denkingsplechtigheid. Na afloop van de bijeenkomst in de Grote Kerk zal men in stille tocht via de Grote Markt, de Hofstraat en de Raadhuisstraat naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad trekken, alwaar militairen van de Groep Geleide Wapens de Peel de erewacht houden. Aldaar wordt, na het spelen van de Last Post, twee minuten stilte in acht genomen, waarna kransen en bloemen gelegd worden dor onder andere de burge meester en de voorzitter van het Oranje-comité, de Commandant GGW de Peel, de Bond van Wapenbroeders en de kinderen van de Landweert. De herdenking wordt besloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. In verband met de dodenherden king is er deze avond geen koop avond. De winkels sluiten om 18.00 uur. De Avondvierdaagse Venray vindt dit jaar plaats van 7 tot en met 10 juni. De deelnemers kunnen 3, 5, 10 of 15 kilometer per dag wandelen. Het inschrijfgeld bedraagt acht gul den per persoon. Mensen die één dag willen wandelen, betalen vier gulden per persoon. Alle deelne mers ontvangen elke dag op de rust plaats een traktatie. Bovendien krij gen alle deelnemers een herinneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Op zondag 10 juni doen alle deel nemers mee aan het defïlé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omge ving. Het défilé start om 16:45 uur. In de kantine van Sporthal De Wetteling' vindt op dinsdag 8 mei vanaf 20:00 uur een informatiebij eenkomst plaats Voor meer informatie kunt u terecht bij: Stichting Avondvierdaagse Venray, tel. 06-10 20 20 06, mevr. G.van Ham-Frederix Kerkpad 1, Ven- ray, tel.58376, mevr. P. Bister- veis Pr. Hendrikstraat 21 Venray tel.580648 Harrie en Mia Philipsen 50 jaar getrouwd Op dinsdag 1 mei is het vijftig jaar geleden dat Harrie Philipsen en Mia Philipsen-Nijssen getrouwd zijn. Dit gouden feest willen zij en hun kinderen en kleinkinderen natuurlijk niet ongemerkt voorbij laten gaan. Uit dankbaarheid is er op dinsdag 1 mei om 13.30 uur een eucharistie viering in de parochiekerk van St. Oda in Ysselsteyn. Harrie Philipsen is altijd een erg bezig baasje geweest. De Ysselsteynse ondernemer nam in 1999 op vele fronten afscheid van de politiek. Hij had zich niet meer herkiesbaar gesteld voor de Provinciale Staten, waarin hij negentien jaar zitting had. Bovendien legde hij, na 40 jaar, waarvan 34 jaar als voorzitter, zijn bestuurstaak binnen de CDA afde ling Venray, neer. Wel handhaafde hij destijds zijn plaats in de Venrayse raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting van de gemeente Venray. Vanuit zijn politieke interesse en zijn betrokkenheid bij de Venrayse kerkdorpen, en Ysselsteyn in het bijzonder, heeft Harrie Philipsen in het verleden vele functies bekleed. Ook nu is hij nog politiek en maat schappelijk actief, bijvoorbeeld in de Dorpsraad Ysselsteyn en als bestuurslid van welzijnsinstelling Synthese. Harrie Philipsen was verder bestuurslid van de Stichting Samenlevingsopbouw en vele jaren Harrie en Mia Philipsen zijn dins dag 50 jaar getrouwd. voorzitter van het Dorpsraden- overleg Venray. Daarnaast was hij voorzitter van de Ysselsteynse dorpsraad waarvan hij nog steeds lid is, en bestuurslid van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen, die opkomt voor kleine gemeenschap pen zoals de Venrayse kerkdorpen. Ook is Harrie Philipsen maatschap pelijk zeer betrokken met de samen leving. Als er iets, zeker in het Ysselsteynse, georganiseerd moet worden, dan is Harrie Philipsen nog steeds altijd bereid om het voortouw te nemen. Een schoolvoorbeeld hiervan is de renovatie/nieuwbouw van de Ysselsteynse parochiekerk. Voor al deze activiteiten mocht bur gemeester Waals hem in april 1992 de versierselen, behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau, opspelden. FEEST Mia en Harrie leerden elkaar ken nen op de kermis in Heide, waar Mia bij familie op de kinderen lette. Maria is geboren in Grubbenvorst, maar groeide op in Maasbree. Harrie is geboren en getogen in Ysselsteyn. "Ik ben aan de Ringweg geboren en kom uit een agrarisch gezin", vertelt Harrie Philipsen. "Later zijn Mia en ik aan de Puttenweg gaan wonen, en hebben we in de Peel een boerderij gesticht." Hier woonden ze van 1951 tot en met 1956. "We hadden in eerste instantie een gemengd bedrijf, met kippen, varkens, koeien en akker bouw. De takken akkerbouw, koeien en kippen hebben we in de loop der jaren afgestoten. Samen met onze zoon Leo hebben we een maatschap, een gespecialiseerd bedrijf in var kens. Leo woont nu in de boerderij aan de Puttenweg." Want sinds 1985 genieten Harrie en Mia, die één zoon en zes doch ters op de wereld hebben gezet, in een woning met een prachtige tuin aan de Heidsepeelweg in Ysselsteyn. "Ik heb in de loop der jaren met heel veel mensen samen gewerkt en Mia en ik verlangden ernaar om dinsdag een groot feest te houden", zegt Harrie Philipsen. "Mia is in al die jaren mijn grote steun en toeverlaat geweest. Ze was eigenlijk huismoeder en telefoniste in één. Zonder haar had ik al die functies natuurlijk nooit kunnen vervullen. De steun van het thuis front is gelukkig altijd erg groot geweest. Ja, onze gouden trouwdag zou een uitstekende gelegenheid zijn geweest om iedereen weer eens bij elkaar te hebben en mensen te bedanken. Maar helaas gaat het met de gezondheid van Mia niet zo goed. Vandaar dat we onze plannen helaas hebben moeten bijstellen. Maar iedereen is dinsdag natuurlijk van harte welkom bij de eucharistie viering in de kerk." Ook dit jaar wordt het feest van Koninginnedag in Venray weer op grootse wijze gevierd. Het plaatse lijke Oranjecomité, veel Venrayse verenigingen, de centrum-winke liers en de horeca hebben de han den ineengeslagen om voor het publiek op maandag 30 april weer een dag vol activiteiten te organi seren. Bovendien is er die dag de traditionele weekmarkt. Er is voor ieders smaak wel wat te vinden in Venray. Als de herauten 's morgens vroeg met hoorngeschal de feestelijkheden hebben aangekon digd, start het gevarieerde program ma aan activiteiten. De kinderen zullen al vroeg hun spulletjes uit stallen voor de kinderrommelmarkt. Die wordt in verband met de week markt nu gehouden in de Dr. Poelsstraat op de speelplaats van de Petrus' Bandenschool. Een andere grote jeugdactiviteit is het straatte kenen bij de bibliotheek, georgani seerd door de Vrije Academie. Docent Piet Hermans zal het teken festijn in goede banen leiden en met zijn kunstenaarsoog de werken beoordelen. Een andere groep van de Vrije Academie trekt door het centrum en geeft demonstraties van street-dancing. Op de hoek Marktstraat/Eindstraat vertrekt de huifkar voor gratis ritjes door Venray en in het centrum delen win keliers ballonnen uit aan de klein tjes. Spectaculair zijn de demonstra ties door de Venrayse jeugdbrandweer en de jeugd-EHBO op het grasveld achter de Grote Kerk. LINTJESREGEN Op het raadhuis zullen de nieuw gedecoreerden in de bloemetjes worden gezet. Alle gedecoreerden uit de gemeente Venray zijn uitge nodigd om deze plechtigheid bij te wonen. Koninklijke Harmonie Euterpe brengt om kwart over elf ter ere van hen een aubade voor het bordes van het raadhuis, en kinderen laten hun feestelijk versierde fietsen zien. Natuurlijk nemen sport en spel een belangrijke plaats in op een volksfeest als dit. Om half tien start het Koninginnegolftoernooi bij res taurant Buitenlust, en om 10.00 uur gaan de beentjes al van de vloer bij danscentrum Janssen, waar de dans wedstrijden een aanvang nemen. Een half uurtje later fluit de scheids rechter voor de aftrap van het Oranje-voetbaltoernooi op de vel den van sportpark de Wieën. Weer een half uur later begint het familie- hockeytoernooi van MHCV. even eens op sportpark de Wieën. Om half acht 's avonds start de Koninginne-bridgedrive in de foyer van de schouwburg. ACTIEF MEEDOEN U kunt zelf ook actief meedoen! Wat dacht u er bij voorbeeld van om de toren van de Grote Kerk te beklimmen of om te genieten van een wijds uitzicht over het Peelland? Of meedoen aan de actie 'op de foto met een koningin' van de fotoclub AFV Venray? En voor de durfals onder u: op het Mgr. Goumansplein bij de Grote Kerk kunt u abseilen vanuit een torenkraan. Ook de lichte muze laat zich niet onbetuigd. De jeugdharmonie Euterpe speelt in de vroege middag in winkelcentrum De Bleek nabij het standbeeld van de Schieëper. Het gezelschap De Liederentafel trekt al zingend door de straten en om half één klinken de klokken van het carrillon tijdens een carrillonconcert. De band Alice's Restaurant brengt haar liedjes ten gehore in de winkelstraten en vanaf 15.30 uur kunt u uw zangtalenten demonstreren tijdens het Open Podium in café De Bontekoe in de Hoenderstraat. Vanaf 14.00 uur worden de gehele middag straatto neel-acts opgevdèrd op diverse plaatsen in het winkelcentrum. Vrijdagavond werden vier auto mobilisten die over de Peelweg in Vredepeel reden verrast door een plotselinge hevige sneeuwbui. Door deze bui kwam er ongeveer drie centimeter sneeuw op het wegdek te liggen. Alle vier de auto's raakten hierdoor in een slip. Een van de- vier gleed daarbij van de weg en kwam in de sloot tot stilstand. Beide inzit tenden raakten hierbij gewond en zijn overgebracht naar het zieken huis. Opmerkelijk is dat de vier auto's geen van allen elkaar geraakt heb ben. De politie heeft ter plaatse zout laten strooien i.v.m. de ontstane gladheid.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15