7 3VO Prijsvraag Venrayse schutterij in volle strijd naar OLS Voorj aarsfeesten Vierlingsbeek U Doe nee net iet iterair café Geef het door, rechts gaat voor Naar de film en snookeren ODAPARK 14.30 uur Oud papier arrestatie Venraynaar Geslaagd eel en maas donderdag 26 april 2001 - Pagina 13 je opgave voor deze aprilmaand luidt als volgt: Hel laatst gedicht door hem geschreven :aat duizendvoud van hand tot hand en draagt het offer van zijn leven töiuiit de cel door volk en land" lit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan, ntwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 25 mei a.s. sturen naar het ecretariaat, Rochusstraat L58ÖI RR Venray. Telefoon: Ö478-582948. iikc laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer iclitregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas, Aan elke oëzieüefhebber of poëziekenner wordt, dan de vraag gesteld van welke ichler en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Ike maand zijn er zo 10 punten te verdienen: Ivoor de juiste naam van de dichter en 'voor de juiste titel van het gedicht. Ike maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win- aar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de aadselige Roos gehuldigd. ijt reacties, die het Literair Gafé regelmatig krijgt, blijkt dat velen in bfiray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat ij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die rin de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang fjiïen wedijveren om de le.plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een plossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld irrit voor incidentele deelnemers verdienen de 3e ronde is de stand ais volgt: mevrouw R. van Daal 30 punten, de lames H. van Beek, L. Colsen en R. van Dommelen 20 punten; de heer J. ,raghs 30 punten en de heren A, Kroft en dhr, A. Leijssen 20 punten. let fragment van de vorige maand was afkomstig uit het gedicht Deadline" van Jean Pierre Raiwic. De ik-figuur ziet mensen om zich heen [erven, maar hij zelf leeft nog; in leven blijven is iets doodgewoons, er assen weliswaar geen grote woorden voor, maar toch is het niet gewoon, ,ant hij kan alles blijven doen "wat god verbood". Ie ervaring zichzelf te overleven brengt wel het besef dat hij - door ster enden omgeven - zijn eigen deadline alleen maar een beetje opschuift! ean Pierre Rawie: "Deadline" ondervond het sterven aan den lijve, dagelijkse omgang met de dood: leef nóg; en kan er idioot enoeg niets dieps of zinnigs over schrijven. k meeste grote woorden zijn te groot oor zoiets doodgewoons: in leven blijven, laar toch. ik kan de liefde nog bedrijven n bijna alles doen 'wat God verbood' ois het dus, jezelf te overleven; kijk naar buiten door dezelfde ruit, schrijf zoals ik altijd heb geschreven, denk, voel, wind mij op en maak geluid. laar ik besef: door stervenden omgeven :huif ik alleen mijn deadline voor mij uit. Iet Literair Gafé vraagt uw aandacht voor de Kaalste literaire activiteit van ei seizoen: Herman Koeh bezoekt op 30 mei Venray. Plaats; de Witte oeve. Aanvang 20.00 uur. lel programma voor hét nieuwe seizoen verschijnt binnenkort! Is u donateur wil worden van het Literair Cafe' Venray-regio - minimale ijdrage van f 30,- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als oflateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café n krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten, iifórmatie over het bovengenoemde of over hef. werk van hot Literair Caie tint u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 580Ï RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948. Geen kindermarkt op het schouwburgplein De geruchten gaan dat prins fillem-Alexander en Maxima, op loninginnedag plotseling ergens in el land zullen opduiken nu het eest in Hoogeveen en Meppel niet oorgaat. Stel dat ze besluiten om af reizen naar Noord-Limburg en op el idee komen om Venray te vere- nmet een bezoekje. Ze lopen dan waarschijnlijk het centrum in om op eek te gaan naar het allerleukste -Stijn voor jong en oud op deze tg, namelijk de kindermarkt. In eel Nederland, met Amsterdam oorop, is dit een gebeurtenis waar inderen het hele jaar naar uit kijken 'en'waar ze met veel plezier hun verbodig geworden speelgoed voor ïn prikkie van de hand kunnen oen. Willem-Alexander zal zijn erloofde heel wat uit te leggen heb- to. Verkopen de kinderen hier Heen maar onderbroeken en groen- n in die kraampjes? En in een ranjebitter had ze ook wel trek, met in Argentijnse tango als toegift, liets van dit alles, niente, nada. Zijn eVenraynaren misschien voor de •publiek? Of houden ze niet van inderen? Zijn het alleen maai* noes werkers, die op deze feestdag erse hun boodschappen moeten oen op de markt en in de winkels? 'f is het misschien zo dat de omeente en de middenstand aan ize dag niets kunnen verdienen? 'oor een kermis moeten de markt- ooplieden verkassen, want dat S'ert de gemeente geld op. Maar i) kindermarkt brengt de gemeente de middenstand niets in het laat- Het is alleen maar een last. De kinderen worden nu achteloos M de kant geschoven en wegge- lopt in de Dr. Poelsstraat. Maar een oordeel hebben ze. Bij hoge nood mis llnnen ze bij burgemeester Waals tokloppen. Wellicht stelt hij zijn lilet gratis beschikbaar. Hij woont iniers in dezelfde straat. - Ddergetekenden denken dal ^Hem-Alexander en Maxima het l Venray snel bekeken hebben en ooit meer terug zullen komen. Twee boze moeders, Jacqueline to Ewijk en Jeannete Saamena. De Vredeskerk 9°k ons gaat het aan het hart als ij lezen dal er overwegingen zijn Vredeskerk af le breken. Dit mag een -V" en kan toch niet. Een kerk die in de jaren zestig door veel mensen van Venray, Nederland (nationaal) en ook het buitenland (internationaal), financieel bijeen gebracht werd. Een 'wereldgebouw' dus. Een gebouw uit deze lijd en voor deze tijd. Wij kunnen ons niet voorstellen dat deze Vredeskerk, een symbool voor vrede en vrijheid, voor niets op deze plek terecht gekomen is. De gemeente Venray heeft in een later stadium toch ook de nota voor vrede en veiligheid ondertekend. Een gebaar, waarin wij in Nederland, met enkele andere gemeenten, voor op liepen. Juist in deze tijd met zoveel godsdienstoorlogen moeten de monumenten van de Wereldvrede en vrijheid rechtop blijven. Als men het wezen van alle religies door grondt, dan gaat het toch allemaal over hetzelfde. Dezelfde bron waar uit wij putten. Het maakt toch niet uit of we de weg van het Christendom, Jodendom, Boeddhisme, Islam, Hindoeïsme of het Soefisme gaan. De weg en de uitingsvorm is misschien anders, maar de Bron, het Wezen van alle religies gaat toch over hetzelfde. We noemen het God, Mohammed, Krishna, Boeddha of het AL in ons allen aanwezig, verbonden met de spiritualiteit De Kosmos, het Goede, De Universele Liefde. Waar wij ook voor willen pleiten en waar wij in Venray al langere tijd naar op zoek zijn is een plek waar alle religies mogen zijn en mogen komen. Eventueel samen kunnen komen. Een multifunctionele ruimte waar presentaties, symposia, mani festaties, vieringen (feesten en afscheidsvieringen) gehouden kun nen worden. Op Universeel Niveau, in deze multiculturele samenleving, mag onze Venrayse Vredeskerk niet verloren gaan, zeker nu wij binnen kort de asielzoekers in grote getalen gaan ontvangen. Alle grenzen lig gen open, de volkeren, culturen en religies gaan zich steeds meer met elkaar vermengen. Wij denken dat het ook zo de bedoeling is, dan zijn godsdienstoorlogen immers niet meer nodig en kan vrede realiteit worden. Nog niet zo lang geleden mochten wij een Universele Viering meema ken in de St. Laurenskerk in Rotterdam met als thema: Gelijkwaardigheid van religies en spirituele stromingen. Een bijzonde re ervaring die ons mede gestimu leerd heeft deze brief te schrijven en ons 'hart' te maken voor het behoud van 'de Vredeskerk'. Voor gelijkgestemden: Marijke en Bart Veldpaus-Nov, Venray. Per 1 mei 2001 gaat er iets veran deren bij de voorrang. Vanaf die datum moeten fietsers op een gewoon kruispunt voorrang krijgen van alle bestuurders die van links komen. Alle bestuurders geven vanaf 1 mei dan ook voorrang aan alle bestuurders die op een gelijk waardige kruising voor hen van rechts komen. Ook in de gemeente Venray geldt deze verkeersregel en daarom wil de afdeling 3VO de komende weken informeren middels diverse ludieke acties. Wij starten dan ook samen met het weekblad Peel en Maas en de lokale kabel krant met een wekelijkse prijsvraag. De nieuwe regel staat hierbij cen traal en we hopen dat we samen met u deze nieuwe verkeersregel veilig, in de gemeente Venray, gaan toepas sen. Immers werken aan de Venrayse verkeers-veiligheid doen we samen. U kunt een van de 5 VVV bonnen ter waarde van fl. 25,— winnen door een briefkaart te sturen aan: Afdeling Venray 3VO, Luzerne 7, 5803 JZ Venray. De twee antwoor den vermelden en de briefkaart voor komende woensdag inzenden. De oplossing leest u komende week in Peel en Maas en op de kabelkrant Venray. De winnaars van vorige week zijn: Brechje van Nies, Zandbleek 12 Venray; Birgit Biemans, Hoeveweg 1 Venray; Lieke Verweij, Zandbleek 24 Venray; Bianca Enders, Tarantellastraat 16 Venray en Niek Mulders, Tarantellastraat 6 Venray. De prijswinnaars zullen dit weekend hun VVV-bon thuis ont vangen. Vraag 1; Moet de fietser, die over de Stationsweg rijdt, vanaf 1 mei de automobilist, die over de Raadhuisstraat rijdt, voorrang verle nen? Ja Nee Vraag 2: Vanaf 1 mei 2001 geldt de nieuwe voorrangsregel voor bestuurders. Wie zijn bestuurders? Schutterij 't Zandakker wint Dekenaal Schuttersfeest De Venrayse schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan Venray is met een heel goed korps op weg naar het Oud Limburgs Schuttersfeest op zondag 1 juli bij schutterij St. Oda te Boshoven. Afgelopen zondadg werd voor de derde keer in successie beslag gelegd op de wisselbeker van het Dekenaat Venray en Horst, aange vuld met de verenigingen van Siebengewald en Blerick. 't Zandakker zit momenteel in hun 575-jarig bestaansfeest en heeft zich voorgenomen om in dit jubi leumjaar van zich te laten horen op sportief gebied. Elk jaar wordt het Dekenaal geor ganiseerd tussen zes verenigingen uit Noord-Limburg, te weten St. Jan uit Grubbenvorst, Wilhelmina uit Horst, St. Sebastianus uit Sevenum, St. Thomas van Aquino uit Blerick en 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray. Afgelopen zondag werd het Dekenaal Schuttersfeest georgani seerd door 't Zandakker uit Venray op He Venrayse schuttersweide. Vooraf werden er drie kanshebbers voor de eindzege genoemd en dit waren Wilhelmina uit Horst, St. Jan Grubbenvorst en 't Zandakker, waar bij het Venrayse korps favoriet was in verband met hun eindoverwin ning in de afgelopen twee jaren. De schietwedstrijden verliepen voor spoedig en na de inschietrondes bleek dat het Venrayse korps in alle drie de klassen een woordje mee sprak. Het A-team, bestaande uit Henk de Klein, Sjaak van Rhee, Joep Krijnen, Hans van Rhee, Ron Linders en Giel Krijnen behaalde tijdens het inschieten vier maal ach- tien punten en mocht in de kaveling gaan strijden met de schutters van Wilhelmina uit Horst. Het B-team, bestaande uit Stefan van Lierop, Pascal de Klein, Toos Linders- Verhaag, Joop Linders, Piet van Lierop en Peter Henssen, behaalden tijdens het inschieten 71 punten, omdat er een blokje verkeerd geschoten werd moest men gaan kavelen om de tweede en derde prijs met de schutters uit Horst. De C-l, bestaande uit Jeannet Krijnen, Bianca de Klein,. Lisette van Rhee- van den Broek, Marian van Lierop- Rooyakkers, Marian Henssen- Coersen en Ria de Klein-Peters behaalden 70 punten en dit was goed voor de derde prijs. De C-2, bestaande uit Bernie van Lierop, Bianca van Dorrestein, Gertie Volleberg-Vullings, Adrie van Dorrestein-Hut, Harry Puijn en Harry van Dorrestein leek lange tijd de volledige buit binnen te gaan halen, echter het allerlaatste schot werd gericht op het verkeerde blok je. Omdat de concurrentie Venray goed gezind was, moest ook dit team gaan kavelen, dit maal met de schutters uit Grubbenvorst. De dagprijs, welke leidt tot de eindoverwinning, wordt bepaald aan de hand van de eindrestultaten in de A- en de B-klasse samengeteld. Na de kaveling bleek dat zowel Wilhelmina uit Horst en 't Zandakker uit Venray met 143 pun ten op de eerste plaats te zijn beland, daarom moest kaveling de uitslag brengen. In de C-klasse viel de eerst beslis sing. Het team van Venray excel leerde naai- een schitterende achtien- punten en de concurrentie uit Grubbenvorst kon dit niet bolwer ken en behaalden een zeventienpun ter, waardoor de C-klasse dus vero verd werd door de C2-schutters van 't Zandakker. De A- en B-klasse schoten enkele rondes door en toen viel de beslis sing van deze wedstrijd. In de B- klasse schoot de vijfde schutter uit Horst het eerste schot langs en was het woord aan de achteropschutter van Venray, Peter Henssen, om het dekenaat en daarmee de eindzege in de B-klasse naar Venray te schieten. Dit lukte en voor de derde keer in successie wist het B-team zich te kronen tot de eindwinnaar. De strijd in de A-klasse ging door en in de tiende ronde leek de beslis sing te vallen. De tweede schutter van Venray miste zijn eerste schot, maar oók ditmaal werd het Venrayse korps gered doordat een Horster schutter zijn blokje liet staan. Dit bleek echter dusdanig van invloed te zijn dat Horst nog twee blokjes miste en de achteropschutter van Venray met drie schoten voor de eindoverwinning in de A-klasse zorgde. De Venrayse schutterij staat aan het begin van een drukke periode, waarbij veel verwacht wordt van de vereniging tijdens het eerste Bondsschuttersfeest van de Bond Juliana en het bestaansfeest van col lega-schutterij Wilhelmina uit Horst om vervolgens in juni in Venray het 575-jarig bestaan te vieren en het tweede bondsschuttersfeest te orga niseren om zodoende de tocht naar het OLS te gaan maken. De schut ters van de Venrayse schutterij hopen dit jaar positief van zich te laten horen en daar klinkklare resultaten neer te zetten De schutters van 't Zandakker zul len op zondag 6 mei hun traditionele Koningsschieten organiseren op de Venrayse schuttersweide waar natuurlijk toeschouwers van harte welkom zijn. PEEL EN MAAS on line ww w. vandenmunckhof.nl/ nieuws Snoeks, het pool- en biljartcen- trum aan de Julianasingel is een unieke actie gestart, samen met Luxor theates in Venray. Wie name lijk een filmkaartje koopt krijgt ook een kaartje om een half uurtje gratis te pooleri/biljarten bij Snoeks. Dit is overigens een van de vele acties die de nieuwe eigenaar van Snoeks wil ontwikkelen. Sinds de overname van Safe is er binnen het bedrijf veel veranderd. Zo is er een duidelijke afscheiding gekomen tussen het snookërgedeelte en het cafégedeelte. "Ik wil hiermee hel café voor meer activiteiten gaan gebruiken" laat de nieuwe eigenaar Vural weten. Zo heeft hij o.a. kleinschalige optre dens gepland. Ook heeft Snoeks klantenpasjes ingevoerd, waarmee het bedrijf, samen met andere ondernemers, haar klanten wil laten profiteren van bepaalde voordelen. Neem wat dat betreft eens een kijkje bij Snoeks. VENRAY Concert Theehuis zondag 29 april Esther Apituley Let op: aanvangstijd is gewijzigd. Het concert begint nu om VELTUM Vrijdag 27 april wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door ae straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Hollandse Avond, braderie, veiling en karten In plaats van een grote tent met dure orkesten en/of artiesten kiest harmonie De Herleving dit jaar voor een drietal activiteiten met een laag financieel risico en een hoog gehalte aan aumsement voor jong en oud. Jantje Koopmans, Andre Hazes, Vader Abraham en Koos Alberts zijn slechts enkele Nederlandse artiesten die op vrijdag 27 april tij dens een Hollandse Avond in zaal Concordia in Vierlingsbeek op de planken staan. Deze vertolkers van het Nederlandse levenslied zorgen in een sfeervolle ambiance voor een avond vol topamusement, voor jong en oud. Iedereen is van harte wel kom. Liefst achttien groepen, duo's of eenlingen hebben zich in de afgelo pen maanden tijdens diverse zware trainingssessies in het zweet gewerkt om live de liedjes en dans jes van de uit te beelden nationale artiest perfect onder de knie te krij- gen. Henny Huisman zou willen dat hij voor zijn Soundmix Show artiesten zoals onder andere Lenny Kuhr, Vader Abraham, Koos Alberts, Andre Hazes, Ruth Jacott en Paul de Leeuw, Jantje Koopmans en Willy en Willeke Alberti mocht presente ren. Maar niet alleen de artiesten zor gen voor een avond die zijn weerga niet kent. Want bij binnenkomst wanen de bezoekers zich voor even terug in de zeventiende eeuwse haven van Amsterdam, want het cafQ is omgetoverd tot zeemanscafQ, met visnetten, harin gen, schepen, zeerovers, grote pul len bier en een stoer zeemansorkest dat iedereen meteen in de juiste stemming brengt. Voordat de bezoekers even later de fraai aangeklede zaal, geheel in Amsterdamse stijl, betreden, ont vangen ze als entreebewijs een zak doekje, want bij de emotionele levensliedjes van Koos Alberts en Andr£ Hazes en de liefdesliedjes van Vader Abraham springen natuurlijk bij velen meteen spontaan de tranen in de ogen. Naast het zeemansorkest zorgen onder andere een draaiorgel en een accordeongroep voor aanvang, tij dens de pauzes en na afloop van de optredens van de nationale cory- feean voor de juiste muzikale Nederlandstalige noot. Ook is er een stand waar iedereen een lekkere haring kan happen. Zaal Concordia aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek gaat open om 20.30 uur. Voor vijf gulden kan iedereen genieten van een avond vol Nederlandstalig topamu sement. BRADERIE Twee dagen later organiseert De Illegale houseparty: Politie, gemeente Venlo en justi tie hebben zaterdag door geza menlijk op te treden weten te voorkomen dat er een illegale houseparty in Venlo heeft plaats gevonden. Er werden veertien arrestaties verricht en de gemeen te Venlo heeft bestuursdwang toe gepast. Ook een Venraynaar werd aangehouden. Politie, gemeente en justitie zijn tevreden met het bereikte resultaat. Door hun gezamenlijke optreden is de openbare orde niet in het gedrang gekomen. De politie had aanwijzingen dat er in een kraakpand aan de Noord- Buitensingel in Venlo zaterdag avond een houseparty georganiseerd zou worden. Besloten werd over te gaan tot een preventieve sluiting met. een bestuursrechtelijke en strafrech telijke aanpak. Zaterdagmiddag deed de politie een inval in het pand. De veertien aanwezigen waren duidelijk bezig met de voorbereidingen van een houseparty. Er stond een zeer grote geluidsinstallatie, een grote drank voorraad en extra verlichting. De aanwezigen werden aangehouden in verband met overtreding van de Algemene Plaatselijke Verordening. Het gaat om twee vrouwen en twaalf mannen in de leeftijdsgroep 15 tot en met 36 jaar en woonachtig in Venlo (2x), Tienray, Giessen, Nijmegen (4x), Voorburg, Horst (2x), Venray, Lottum en Ede. Ze werden allen na verhoor in de loop van zaterdag weer in vrijheid gesteld. De organisatoren werden gevraagd om de genodigden te laten weten dat de houseparty niet zou doorgaan. Omdal het risico bleef bestaan dat er toch bezoekers van de houseparty uit het hele land naar Venlo kwamen - er werden enkele honderden bezoekers verwacht - besloot de politie om zaterdag extra personeel in te zetten. De politie heeft slechts enkele bezoekers erop gewezen dat de party niet zou plaatsvinden. Hierdoor bleef het rustig in de omgeving van de Noord Buitensingel en het station waar toe zicht werd gehouden. De gemeente heeft bestuursdwang toegepast en alle goederen die enig verband hebben met de te organise ren houseparty meegevoerd en in een container bij het politiebureau gestald. Deze goederen kunnen door betaling van de onkosten die zijn gemaakt, voor het uitvoeren van de bestuursdwang worden opgehaald. Herleving vanaf 12.00 uur een grote braderie in het centrum van het dorp. Ruim vijftig standhouders hebben zich nu reeds aangemeld om daags voor Koninginnedag hun waren aan de kooplustige man of vrouw te brengen. Een prima uitje voor jong en oud! Ook kunnen bezoekers zonder hoogtevrees 'de lucht in' met een gigantische hijskraan van Van Dieten, om Vierlingsbeek van grote hoogte te aanschouwen. Natuurlijk is er ook aan de inwendige mens gedacht. De harmonie heeft gezorgd voor een smakelijk assortiment aan hapjes en drankjes en ook de feeste lijk ingerichte terrassen van de loka le ondernemers aan het Vrijthof zijn geopend. Op het dorpsplein worden diverse kermisattracties opgesteld, zodat ook de jongere bezoekers zich absoluut niet hoeven te vervelen. KINDERMARKT Maar de jeugd van Vierlingsbeek en omstreken wordt door de harmo nie ook van harte uitgenodigd om gratis deel te nemen aan een kinder markt. Spelletjes, Lego, tinnen sol daatjes, knikkers, TeleTubbies, videobanden, oude voetbalschoe nen, fietsen, kijkdozen, grabbelton nen; alles mag uitgestald worden, als er maar een leuk zakcentje mee te verdienen is! Van alle deelnemende kinderen wordt tussen 12.00 en 13.00 uur bij hun stand een foto gemaakt. In de week van 7 mei maakt een deskun dige jury bekend wie zich de beste jeugdige standhouder van Vierlingsbeek mag noemen. De winnaar ontvangt een fraaie 'Braderie 2001'-wisselbeker en er zijn nog meer prachtige prijzen te winnen. Mensen die hun hobby en/of koopwaar tijdens de grote braderie willen presenteren of kinderen die deel willen nemen aan de kinder markt, kunnen zich aanmelden bij Kees Heuvelmans, telefoon; 0478- 631670 (tijdens kantooruren: 0478- 631555). Volwassenen betalen een bedrag van 35 gulden voor een stand van vier meter; kinderen mogen gra tis deelnemen. GOEDEREN DIENSTENVEILING In zaal Concordia aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek vindt zondagmiddag 29 april voor de zesde keer een grote goederen- en dienstenveiling plaats, waarvan de opbrengst ten goede komt aan har monie De Herleving. Tientallen bij zondere en minder bijzondere goe deren, ludieke en minder ludieke diensten die door het bedrijfsleven, de verenigingen en particulieren beschikbaar zijn gesteld, komen onder de hamer van de veilingmees ters en worden tegen het hoogste bod verkocht. Onder de bezoekers worden ook twee ballonvaarten ver loot. Binnenkort wordt de traditio nele catalogus onder de inwoners van Vierlingsbeek verspreid. KARTEN Geronk van motoren, piepende banden, gekleurde overalls, stoere helmen en glimlachende pitspoezen; dat zijn slechts enkele van de vele ingredianten van het kartspektakel, dat op Koninginnedag 30 april door Harmonie De Herleving op poten wordt gezet op het Vrijthof, voor een dag het Mekka voor de echte raceliefhebber! Maar natuurlijk speelt ook het wedstrijdelement een belangrijke rol. Want wie wordt in deze entoura ge van honderden supporters, vlag gen, parasols, spandoeken en tap kranen op het einde van de dag gekroond tot de onbetwiste kart- kampioen van Vierlingsbeek en omstreken? Wie wordt de Jos Verstappen van de regio Boxmeer? Iedereen (buurtverenigingen, sportverenigingen, vriendenclubs, etc.) mag aan dit unieke eendaagse racefestijn deelnemen; ook dames, jong en oud, kunnen op het prachtig aangelegde en veilige circuit hun verborgen racekwaliteiten ten toon spreiden. Er wordt gestreden in ploegen van vijf verschillende coureurs, waarvan de minimale leeftijd dertien jaar dient te zijn. De individuele tijden worden bij elkaar opgeteld voor de ploegentijdprijs. Van elke ploeg gaat de snelste coureur naar de finale. Deelname kost acht gulden per persoon (40 gulden per team). Er zijn prachtige prijzen in diverse categorieën te winnen. Aanvang: 13.00 uur. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij de Rabobank in Vierlingsbeek, supermarkt Plus in Vierlingsbeek en Overloon, De Zandpoort en de kantine van Volharding. Inlichtingen: Jan Ewals, voorzitter Harmonie De Herleving, tel: 0478- 631305. Aan de Hogeschool Arnhem/Nijmegen slaagde Monique Creemers uit Oostrum voor de leraaropleiding bedrijfs- en algemene economie.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13