Rechter stelt Dingus in het ongelijk Convenant met Centrummanagement Politiekeurmerk voor De Boog Politiek sceptisch over tienerdisco Dingus Bezwaren tegen voorkeursrecht Oirlo Bestemmingsplan afgekeurd na fout Staatscourant 6tfr junhoek Venray Sjedoogt nood- huisvesting dieren Sloop ^redeskerk Gemeente wil betere dienstverlening Drumband Merselo in nood 3800 WOZ- bezwaren ihet lekkerste paas-5u Francesca VANILLE MODEL BIJ VAN OORSCHOT MODE -Pa ft EN MAAS donderdag 12 april 2001 - Pagina 7 gemeente sluit binnenkort convenant met Centrum- iagement Venray. Deze stich- is in november vorig jaar cricht. Zij stelt zich ten doel economisch functioneren van stadscentrum te verbeteren, ivefis wil de stichting een beter u-, verblijfs- en vestigingskli- [tbewerkstelligen en wil de leef- jjjeid verbeterd zien. In het nmanagement werken vijf samen: Winkelcentrum £y, de Venrayse afdelingen van Eca Nederland en de LOZO, de ftling Wonen Venray en de Lr van Koophandel. De leente treedt op als adviseur, e partijen hebben zich verenigd 30 eindelijk eens werk te maken Venrays centrum. Zo moeten de t ]s van de winkels en de straten -de', veel mooier aanzien krijgen. De Sem dadige reclame-uitingen zijn bij P, v dit 'De Hoveniers HOV0NIER an velen een doorn in het oog. Daarnaast wil de stichting leegstand van winkelpanden voorkomen en moet het wonen boven winkels wor den bevorderd. Het Centrum management richt zich ook op pro motie van Venrays centrum en wil een beter beheer en onderhoud van de openbare ruimten in het winkel gebied. De stichting staat onder voorzitterschap van Paul Dormans die werkzaam is bij de Kamer van Koophandel. Centrummanagement gunt zich drie jaar de tijd, van 2001 tot en met 2003, om zich waar te maken. De gemeente, die eveneens een opwaardering van het centrum nastreeft, ziet veel in de plannen en steunt de stichting jaarlijks met 25.000 gulden. Winkelcentrum Venray betaalt 10.000 gulden per jaar, LOZO en Horeca Nederland ieder 2.500 gulden, Wonen Venray 10.000 gulden en de Kamer van Koophandel doneert jaarlijks 20.000 gulden. In de commissie Financiën en Economische zaken (Finecza) von den enkele leden de bijdragen van de LOZO en Horeca aan de lage kant. "Die mogen best wat dieper in de buidel tasten gezien het actiepro gramma", vond Paul Vriesekoop (PvdA). Frans Janssen (CDA) meende dat ook de landelijke win kelketens in de stichting vertegen woordigd moesten zijn. Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) pleitte ervoor de wijkraad erbij te betrek ken. Wethouder Houba (VVD) meldde dat er nog overlegd wordt met de grote winkelbedrijven en de eigenaren van onroerend goed over hun deelname. "Wijkraad centrum krijgt een plaats in de klankbord groep die naast de stichting gaat fungeren. En we zullen druk uitoe fenen op de LOZO en de Horecavereniging om hun financiële bijdrage te verhogen", zei Houba. Toon Theeuwen (CDA) merkte op dat er al tien jaar lang alleen maar gepraat is over Venrays centrum. "En er is maar heel weinig van de grond gekomen. Welke argumunten zijn er dat het nu wel zal lukken", vroeg hij zich af. Jan Houba antwoordde dat de stichting Centrummanagement er pas sinds kort is. "Aangejaagd door de Kamer van Koophandel die hier mee in andere plaatsen succes geboekt heeft. Wij als gemeente faciliteren en stimuleren de stich ting. Maar het moet toch van onder af, van de centrumondememers zelf, komen. Het valt of staat met de din gen die worden gerealiseerd. Daarom is het van belang dat spoe dig een aantal concrete zaken wor den opgepakt zodat succes zichtbaar wordt." maken een tuinontwerp op maat Venray 0478-571800 P* Ie gemeente Venray zal in ver- 38 id met de mond- en klauwzeer- lis soepel omgaan met verzoe- i van ondernemers voor dbuisvesting van dieren en idopslag van mest. ïelet op het lastige pakket waarin lernemers zich bevinden en met oog op het welzijnsaspect van de jüJktn is het volgens de gemeente iray zaak om de verzoeken zo mogelijk af te handelen. Als het ld- en klauwzeervirus uit Ierland verdwenen is, zal de ïpai leente er nauwkeurig op toezien alle tijdelijke voorzieningen oui [den verwijderd, ivlflf fanuit het ministerie van 1°0! idbouw. Natuur en Visserij zijn 1enj itregelen genomen om verdere Spreiding van het virus tegen te n, Zo geldt er onder meer een voersverbod voor dieren, waar- r zich in de stallen van de onder- ners een welzijnsprobleem voor- it. Verschillende Venrayse ernemers hebben de gemeente iray al verzocht of ze een nood- WOi svesting mogen plaatsen. De 1 3 ;emene Inspectiedienst (AID) iseert gemeenten om een soepel o« eid te volgen, oftewel noodhuis- ling op het eigen perceel toe te an voor de duur van de crisis, ien ook het vervoer van mest boden wordt, zal de gemeente iray tevens soepel omgaan met zoeken voor plaatsing van nood- kzieningen voor mestopslag op t asicigen perceel, Rob Garson reikte vrijdag namens de politie regio Noord- Limburg het politiekeurmerk Veilig Wonen uit aan de gemeente Venray en projectontwikkelaar HBG voor het nieuwbouwproject De Boog. Het keurmerk werd in ontvangst genomen door wethou der Jan Houba en Annelies Smits van de gemeente en de heer Hans Vissers en mevrouw Sprangers van projectontwikkelaar HBG uit Eindhoven. Het uitbreidingsproject De Boog is gelegen tussen de A'kkerweg, Tuinstraat, Bongerdstraat en de Landweertweg. Bij het bouwen van de woningen is rekening gehouden met de eisen die het politiekeurmerk Veilig Wonen aan een woning stelt op het gebied van veiligheid en inbraakpreventie. Het keurmerk is echter niet alleen op de gebouwde woningen van toepassing. De veilig heid om het huis is ook een belang rijke voorwaarde voor de toeken ning van het kwaliteitsmerk 'Veilig Wonen'. In de wijk De Boog vol doet bijvoorbeeld ook de straatver lichting aan de veiligheidseisen van het keurmerk en is het aantal 'enge plekken' in de wijk drastisch terug gedrongen. Begin mei overleg gemeente en jongerencentrum De leden van de commissie Welzijn vonden het 'teleurstel lend' en 'tragisch' dat de poging om in het centrum van Venray te komen tot een tijdelijk bovenwijk- se tienerdisco is mislukt. "Er zijn slechts verliezers aan te wijzen", meende Patrick van de Broeck es vei) Als een gemeente en voor- j ursrecht wil vestigen, zal er rake moeten zijn van een ruim- ijk plan dat voldoende inzicht «lt in de toekomstige ontwikke- gen." Dat stelde advocaat rkoijen maandagmorgen tij- ns de commissie voor bezwaar-, föK ;roeP_ en klachtschriften van de nieente Venray. Zijn cliënten, te weten de heren 'e sloop van de Vredeskerk kan 'r moment beginnen. De leente heeft immers op 5 febru- 'en sloopvergunning afgegeven, verklaarde wethouder Houba ID) vorige week woensdag in de unissie Stedelijke Ontwikkeling, t college van B en W heeft deson- iks besloten na te gaan of het louw toch op de gemeentelijke inumenlijst geplaatst kan worden. Iactievoerders Hans Derks en Ton ns hebben hiervoor een schrifte- verzoek ingediend. Jacques uiers (Samenwerking) vroeg zich of de wethouder op de hoogte &s van de aanvraag en de afgifte :lt jjn de sloopvergunning. Jan Houba: Nee, ik hoorde dat ook pas maan- jnt) '8 een week geleden. Niemand I ;ek ervan af te weten. Het college 11 namelijk niet alles wat hier in i [s gebeurt." Commissielid Lamers 3rd 'nd het vreemd dat de sloopver- 'oning niet gepubliceerd was. 'Igens wethouder Houba was dit 'k niet nodig. "Want vanaf het oinent dat iedereen er kennis van nemen, en dat was op dinsdag 'maart., gaat de bezwaartermijn 1 Si to zes weken in. Bij de rechtbank *Hoermond kan tevens een schor- ïle L inS 'gsverzoek worden ingediend", 'Houba. Sanders, Classen, Colbers, de heer en mevrouw Linders en mevrouw Hoeymakers uit Oirlo, hebben allen een bezwaarschrift ingediend tegen het besluit van de gemeenteraad over de vestiging van het voorkeurs recht op grond van de WVG op per celen grond gelegen in het gebied zuidelijk van de Deurneseweg. De woningen en/of bedrijven van de reclamanten liggen in het gebied waarop de gemeente Venray de zogeheten Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) toepast. Met die wet in de hand heeft de gemeente het eerste recht op koop. Venray wil de grond, omdat daar in de toekomst een industrieterrein moet komen. "Een dergelijk plan ontbreekt. Sterker nog, het meest recente ruim telijke plan, het Structuurplan, gaat niet in op de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein. Ook het onlangs opnieuw vastgestelde voor- bereidingsbesluit en de daarbij behorende beleidsuitgangspunten gaan in het geheel niet in op de ont wikkeling van het bedrijventerrein", meende verkoijen. Ook het ont- werp-POL kan volgens de advocaat niet als basis dienen. "Het kan immers niet zo zijn dat uit summiere aanduidingen, in een nog niet vast gesteld plan. een opdracht tot het ontwikkelen van een bedrijventer rein moet worden afgeleid terwijl alle, wel vastgestelde plannen, het tegendeel aangeven. Dit past, niet in de geest van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten, naar mijn mening is er dan ook geen basis om een voor keursrecht te vestigen." De heer Huberts van de gemeente Venray hoorde 'niets nieuws onder de zon. "Deze bezwaren zijn eerder door het college en de gemeenteraad ongegrond verklaard. De inhoud is gelijkluidend aan eerdere ingedien de bezwaarschriften." De commissie geeft zo spoedig mogelijk een advies aan het college van B en W van de gemeente Venray. (CDA). "De gemeente, de initia tiefgroep Bovenwijkse Tiener disco, Dingus en vooral de jonge ren. Ik denk dat het een 'mission impossible' is om deze mislukking goed uit te leggen aan de jonge ren." Ook de andere commissieleden lieten zich vorige week woensdag in gelijke bewoordingen uit. Wethouder Driessen deelde de teleurstelling met hen. "Ik beleef dit ook zo. Maar het particulier initia tief is er samen met Synthese helaas niet in geslaagd om te komen tot een concrete invulling. Hopelijk slagen we erin om dit tijdens de komende jeugd- en jongerendebatten goed aan de jeugd uit leggen." Vorig jaar namen de wijkraden in Venray het initiatief voor een tiener disco voor jongeren in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar. Gezocht werd naar een geschikte plek in Venrayse cafés, discotheken en in leegstaande ruimtes. DINGUS Ook jongerencentrum Dingus kwam daarvoor in beeld, omdat de gemeente en Dingus hadden afge sproken dat na de verbouwing ook deze groep onderdak zou krijgen in het pand aan de Hoenderstraat. Maar het initiatief voor de tienerdis co stierf een vroeftijdige dood. De gemeente Venray koos vervolgens voor een tienerdisco in het Dingus- pand, na de renovatie van het gebouw. Die verbouwing zou bin nenkort moeten beginnen en voor het eind van het jaar gereed moeten zijn. "We zetten volledig in op Hoenderstraat 10, conform de inten tieverklaring die onderschreven is door de gemeenteraad. Begin mei zal het bestuurlijk overleg met het bestuur van OJC Dingus plaatsvin den. De gemeente wil dit traject samen met OJC Dingus keurig net jes afwerken. Als volwassen mensen moeten we eruit kunnen komen. Daar hoeft geen waterspuitje aan te pas te komen", aldus Driessen. TWIJFEL De politieke partijen gingen met de nodige scepsis akkoord met de vestiging van een tienerdisco in jon gerencentrum Dingus. Gezien de slechte verhouding tussen de gemeente Venray en OJC Dingus twijfelen de fracties echter of de verbouwing van het jongerencen trum op korte termijn wel doorgaat. De commissieleden vroegen zich af waar wethouder Driessen zijn gren zeloze optimisme op baseert. "De ontwikkelingen van de laatste weken doen bij mij in ieder geval de wenkbrauwen fronsen", zei Patrick Van de Broeck (CDA). "Heeft u al een eventueel alternatief achter de hand?" Ook Mia van 't Reve D66) liet zich in gelijke bewoordingen uit. "Waar moeten we in Godsnaam het geloof vandaan halen dat de ver bouwing van Dingus op tijd klaar zal zijn?" Maar wethouder Driessen vertel de vast te willen houden aan het overleg met Dingus. Totdat is afge rond of definitief is afgeblazen, wil Driessen niet praten over alternatie ven. De gemeente vindt dat de dienstverlening aan de bedrijven verbe terd moet worden. Er is daarom een 'verbétertraject* uitgezet en er wordt een functionaris aan de afdeling Economische Zaken toege voegd die zich alleen met bedrijvencontacten gaat bezighouden. In de zomer van 2000 beeft er een onderzoek plaatsgevonden onder het bedrijfsleven. De leden van de Limburgse Werkgevers Vereniging, 'indtóö-ïële (5iiO> ■'Venray;.'A.Business civ Centrummanagement. Uit de resultaten is in kaart, gebracht waar de dien.si- -erieiüni v-'A-vro n met-:: worden. Allereerst wordt ot A AO ;A vreA Economisch Ovei leg) nieuw leven ingebkv u lijk se ov ericg lussen het bedrijfsleven en de gemeente wordt gezamenlijk nagedacht over u<' HTUsche ontv\ikke,,ng <i Ycnmy en wordgn aApmkea vastgelegd Og 25 april viruh. Ue eonae BEO~veigaderitigk:;.nienv.'c a A -rPr. Onderwerpen die mm ;k orde komen r ijn: odieAiAvor; On cenruon pPoO ning ruimtelijke ordening zoals toekomstige bedrijventerreinen, promotie en acquisitie. Binnenkort verschijnt er een gezamenlijk communicatie-, prmnoiifc- en acpa!:Adep!anr:0ökibleek un htn góAAnnn onderzoek da; liet n/rrrdOen van vergunningen, procedures. Ara gek en Ahnnee Indoe gemeenn redone; d moet worde e. Ac ere eeendewO meer dmer.r d domd "moeten verschaffen zodat de bedrijven weten waar ze aan toe zijn. De bestuursrechter in Roermond heeft Dingus in het ongelijk gesteld. Op 6 maart dien de de rechtszaak van het jonge rencentrum tegen de gemeente Venray. De rechtbank verklaarde de bezwaren van Dingus niet ont vankelijk of ongegrond. Het jon gerencentrum gaat in beroep bij de Raad van State. Voorzitter Pieter Gijsbers spreekt van een verloren slag. Nadat de gemeentelijke bezwaar- en beroeps commissie Dingus al eerder in het ongelijk stelde, besloot Dingus naar de bestuursrechter te stappen. Het geschil spitste zich toe op drie pun ten: het uitblijven van de verbou wing, het terugtrekken van de jon gerenwerker en het stopzetten van de subsidie. Rechtbankpresident Voncken liet op 6 maart al doorsche meren dat de verbouwingskwestie eigenlijk bij de kantonrechter thuis hoort. Dingus overweegt nu inder daad hiervoor naar de civiele rechter te stappen. De subsidie werd door de gemeente, onder de noemer een malige uitkering, nog tot 1 april 2001 doorbetaald. De rechter ver klaarde daarom het bezwaar van Dingus niet ontvankelijk. Overigens is met ingang van het tweede kwartaal de geldkraan toch dichtgedraaid. Dingus kreeg 12.500 gulden subsidie per kwartaal maar daar moet de huur van 1200 gulden per maand nog vanaf. Voorzitter Gijsbers verklaarde dat hij via de rechtbank een voorlopige voorzie ning hoopt te treffen. Omdat de acti viteiten van de armlastige jongeren- soos in de knel komen als deze inkomsten voortaan worden misge lopen. Wat betreft de teruggetrokken jongerenwerker door Synthese oor deelde de rechter dat Dingus zijn grieven onvoldoende had duidelijk gemaakt en verklaarde het bezwaar ongegrond. Het bestuur van OJC Dingus reageert teleurgesteld op de uit spraak. Pieter Gijsbers wijt 'de ver loren slag' vooral aan tijdgebrek. "Ik ben de enige 35-plusser onder de vrijwilligers. Ik moet de tent financieel en economisch maar overeind zien te houden in deze barre omstandigheden. Daarnaast lopen de spanningen hier soms hoog op en moet ik alles in het werk stel len om de gemoederen te bedaren", zegt Gijsbers die ook teleurgesteld is in de houding van de rechtbank president. "Hij heeft ons heel weinig ruimte gegeven. Ik wilde dat de hele kwestie in volle omvang behandeld zou worden. Maar dat is helaas niet uit de verf gekomen. Dat kwam ook omdat we ons huiswerk niet goed in orde hadden. Dat zal de volgende keer beter moeten." Voor Koos van Eekeren, jurist van de gemeente Venray, betekende de uitslag geen verrassing. "De uit spraak komt overeen met het advies van de bezwaar- en beroepscommis sie. Het verrast.mij geenszins en ik had ook de overtuiging dat het zo zou aflopen. Alhoewel we liever hadden gezien dat deze zaak nu niet gediend had. Omdat we met Dingus in onderhandeling zijn over de intentieverklaring. Maar de presi dent wilde het niet langer opschor ten. Met deze uitspraak is echter niemand gebaat." Omdat de Staatscourant een advertentie van de gemeente Venray niet gepubliceerd heeft, moet het bestemmingsplan Smakterheide opnieuw 'door de molen'. De provincie had de wijzi ging van het bestemmingsplan namelijk afgewezen omdat Venray niet aan de wettelijk ver plichte publicatie in de Staatscourant had voldaan. Door de vestiging van een regio naal milieustation aan de Metaalweg op bedrijventerrein Smakterheide moest het bestemmingsplan herzien worden. Gedeputeerde Staten ging akkoord en er kwamen geen bezwaarschriften binnen. Nadat de gemeenteraad in september 2000 het gewijzigde bestemmingsplan had vastgesteld, hoefde er alleen nog maar een kennisgeving gepubli ceerd te worden in Peel en Maas en de Staatscourant. Maar de gemeen telijke publicatie verscheen echter nooit in het staatsblad. De Staatscourant gaf de misser toe en bood een gratis herpublicatie aan. Maar daar schoot Venray heel wei nig mee op. Want de provincie had het bestemmingsplan inmiddels afgekeurd vanwege het ontbreken van de wettelijk vereiste publicatie. En omdat herplaatsing niet meer kon binnen de door de provincie bepaalde beslistermijn, ging het feest niet door. Het aansprakelijk stellen van de Staatscourant zette ook geen zoden aan de dijk want daarvoor heeft het blad zich inge dekt. Want de aansprakelijkheid is beperkt tot het factuurbedrag van de advertentie... Gelukkig voor de gemeente hoeft nu niet de gehele wettelijke proce dure rond een bestemmingsplan opnieuw doorlopen te worden. Als de gemeenteraad het ongewijzigde plan opnieuw vaststelt en de publi caties nu wel correct verlopen, dan is er geen vuiltje aan de lucht. "Door een stomme fout is het niet goed gegaan. We krijgen daarvoor nu wel een gratis publicatie in de Staatscourant", meldde wethouder Houba. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) merkte op dat Peel en Maas blijkbaar acurater is dan de Staatscourant. Houba antwoordde dat hij die ervaring niet had... Het voortbestaan van drum band St. Oda uit Merselo staat op het spel. Er moeten nieuwe leden komen anders valt na bijna dertig jaar jaar het doek. De drumband houdt op dinsdag 17 april om 19.00 uur in zaal 't Anker in Merselo een informatiebijeen komst, waarin ze nieuwe leden hoopt te recruteren, om op die manier de vereniging te redden Vanaf 1972 speelt de drumband onafgebroken in de ere-afdeling, de hoogste afdeling van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Op dit moment telt de drumband nog slechts twaalf slagwerkers, maar dit aantal is te klein om levensvatbaar te zijn. Ook heeft WiL van Horck reeds laten weten per 1 juli te stop pen als instructeur van de drum band. St. Oda wil de trom echter niet zonder slag of stoot aan de wil gen hangen. 'De drumband wil niet de eerste vereniging in Merselo zijn die ophoudt te bestaan', valt te lezen in een oproep aan alle jeugd, pubers, tieners en (jong) volwassenen uit Merselo, Vredepeel en omstreken. De drumband is in 1968 opgericht en nog steeds is het een gezellige vereniging. Niet alleen muziek maar ook plezier maken en leuk omgaan met elkaar staan bij de vereniging hoog in het vaandel. De traditionele marsmuziek speelt de drumband al jaren niet meer. De drumband is tegenwoordig een percussiegroep, met allerlei soorten'instrumenten, de kleine trom is bijzaak. Voor nadere informatie, H. Jacobs, tel: 546659 of N. Janssen, tel: 546507. Gisteren, op woensdag 11 april, verliep de termijn van zes weken waarbinnen bezwaar gemaakt kon worden tegen de WOZ- beschikking. Wethouder Houba (VVD) verklaarde maandagavond in de commissie Financiën en Economische Zaken (Finecza) dat er volgens de laatste telling 877 bezwaarschriften waren binnen gekomen. Houba voegde er droogjes aan toe dat dit inclusief het bezwaarschrift van Wonen Venray was. De wo ningstichting tekende met dit ene bezwaar wel in één klap protest aan tegen de taxatie van 2900 huurwo ningen in Venray. In totaal zal het aantal bezwaren uitkomen op ruim 3800. Terwijl de gemeente in haar kostenraming voor de afhandeling van de bezwaren nog uitging van bijna 2400 panden, waaronder 2040 woningen. De afwikkeling wordt vrijwel geheel uitbesteed en zou de gemeente ruim 1,4 miljoen gulden kosten. Wat de werkelijke kosten nu zullen worden is nog niet bekend. Wethouder Houba was geenszins onder de indruk van de enorme stroom bezwaarschriften. "Dit is geen verontrustende zaak. Bij Wonen Venray gaat het namelijk om veel repeterende woningen. Dit is niets om wakker van te liggen." Wiel Michiels (CDA) merkte op dat de taxatieverslagen tien dagen later verstuurd zijn dan de beschikkin gen. Volgens Houba heeft dit geen invloed op de bezwaartermijn. "Dit is niet relevant want dit verslag wordt er als extra service bijge voegd. De termijn wordt er niet mee opgerekt." De gemeente zal alle bezwaren uiterlijk binnen een jaar afhandelen. Bezwaarmakers krijgen niet automatisch uitstel van bet aling, zij moeten dit zelf aanvragen. Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) informeerde naar het totaal bedrag aan OZB dat volgens de beschikkingen verstuurd is. Hij vroeg zich af of dit bedrag wel de 16.250.000 gulden was, zoals eerder bij de vaststelling van de tarieven was vastgesteld. Noch de wethouder noch een van de ambtenaren kon hier een antwoord op geven. Jan Houba dacht wel dat dit 'één-op-één zou lopen' IJssalon Pr. Bernhardstraat 30a smaak van de week (13 t/m 19 april) MANHATTAN, KLOPPEND HART VAN METROP O O L NEW YORK W] Bij Rien van Mierlo Tuinen vindt u Amerikaans comfort voor tuin of serre. Nederlandse topontwerpers bogen zich over de tafel om de klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Vernieuwend, dynamisch, verbazend en indrukwekkend zijn slechts enkele uitdrukkingen om een predikaat te geven aan dit bijzondere ontwerp. Manhattan, zeer exclusief design, comfortabel, absoluut weerbestendig en sfeervol. Zeer goed toe te passen zowel binnen als buiten. Voor exclusieve tuin meubelen met een vleugje Amerika 'find your way to' Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 111 57S1 PH Deurne Tel. 0 4 3 31 4 S Grótestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7