Sft-aït 6*t> 1/emay Dancing Stars winnen Nederlandse titel Biljarten Drie Limbugse bowlingtitels Karklingel/Magic /ine verrast koploper i Lopersgroep Venray Motorcross weekend Well Dorpencompetitie Tennis Dames Sportivo Bridgeclub Venray Bridgeclub Common Sense Jumpers'76 LVH AV Venray Regio 3ag, IL EN MAAS donderdag 12 april 2001 - Pagina 25 VBB ialewedstrijden 3e kl. libre J Je afgelopen week zijn de finale- dstrijden kader Persoonlijke 01pioenschappen van de 3e kl. peeld. Kampioen is geworden H. ismen van LBC en overtuigend s zeker die eerste plaats. Hij malde' 12 matchpunten (één ver- ipartij slechts tegen de nummer !e) en kwam uit op een algemeen yenne van 6.263 en scoorde een mste serie van 95. Nummer twee, il\ de Haart van SNA en nr. 3, J. rents van DOS behaalden beiden matchpunten en hierbij bepaalde procentueel moyenne wie 2 en i3 was. G. de Haart kwam op een yenne van 3.755 en een hoogste evan 35 en J. Barents behaalde moyenne van 3.078 en tekende jeen hoogste serie van 24. De rtste partij in deze finalewedstrijd mn op naam te staan van H. «men. Slechts 7 beurten had hij lig om zijn 105 caramboles bij- i "te vergaren. De wedstrijden iden plaats te Overloon in sport- de Raaij en de organisatie was in iden van LBC uit Overloon. orrondewedstrijden 4e kl. libre een drietal lokaliteiten zijn de elopen weken de voorrondwed- iden gespeeld in de vierde kl. jr de finalewedstrijden zijn laatst: I. E. Strijbosch OBK; 2. 'erhalle DWH; 3. H. Wijnhoven 4. G. Steeghs 000; 5. J. loven SNA; Ó^K. Jacobs HGL; Gommans DOS; 8. Th. de DOS. Eerste reserve: H. :rman VOP; tweede reserve: J. lans OGO. inalewedstsrijden zijn op 19, 20 1 april bij café d'n Oldtimer in jray. De organisatie berust dan jiljartvereniging OBK. DOS Istoten KNBB: slagen: Coba-DOSA 2-5 winstpartijen waren van Theo onenberg en Piet Gommans. )S B - De Jordaan 5-2 fee Voesten won haar partij en dat id ook vader Theo. Hij had daar clits 25 beurten voor nodig, wat tl een gemiddelde van 1,20 ople- (S C - Inaborg 5-2 Schillings en Frits van der irden hielden de punten thuis, ogranima: Dinsdag 17-04 norti - DOS A )S B - De Treffers nderdag 19-04 Jordaan - DOS C ernooien KNBB: dens de voorronde voor dames- behaalde het team van DOS en finaleplaats. In de finale 3e is behaalde Jan Barents de derde lats met acht matchpunten, terwijl eo Kronenberg de vijfde plaats behaalde met zes punten. Op dins dag 17, woensdag 18 en donderdag 19 april spelen er vier DOS-spelers de voorronde 6e klas libre. Jan Bar en Frits van der Waerden spelen bij SVD, terwijl Silvia Nouwens en Jolanda Voesten in Oirlo bij 000 gaan spelen. De Peel Driebanden groot: Het derde team won in Bakel van de Zwaantjes 4 met 7-1Theo Dericks won zijn partij met 0.625 gem. René Dericks in kwartfinale Tijdens het eerste toernooi voor de Elite-ranking, gehouden in Veldhoven, is René erin geslaagd door te dringen tot de kwartfinale. In de eerste ronde was René gekop peld aan Martin van Leeuwen. René won deze partij met 50-326 in 40 brt. wat goed was voor 1.250 gem. In de 1/8 finale was Henk Overmars de tegenstander. In deze partij had René steeds een kleine voorsprong, in de 67 brt. maakte Overmars ech ter een serie van zeven waardoor de stand 49-47 voor Overmars werd. René scoorde in dezelfde beurt de resterende drie caramboles en mocht zich de gelukkige winnaar noemen van deze partij. In de kwart finale moest René het opnemen tegen Jan Arnouts. Ook deze partij was er lange tijd weinig verschil. Na 21 brt. was de stand 25-27 in het voordeel van Arnouts, die toen de wedstrijd in zijn voordeel beslistte door in slechts zeven brt. de reste rende 23 caramboles te maken. René die de laatste partij 1.107 gem. speelde kan terug zien op een goed debuut in de Elite-ranking en bezet na dit eerste toernooi de zevende plaats met 1.33 p. VOP Bandstoten B3: Klötske-VOP 2-5 Nellie Dericks 1.15 gem. en Caspar Michels 1.14 gem. zorgden voor de winstpartijen. Damesteam: het damesteam, bestaande uit drie speelsters van VOP, te weten Nellie Dericks, Brenda Roozeboome en Elke Godschalk en De Peel speelster Miep Poels, zijn districtskampioen geworden van de damesteams. Zij zullen op 6 mei het district Venlo vertegenwoordigen tijdens de gewestelijke finale die in zuid- Limburg gehouden wordt. Promotie voor Eric Dericks Tijdens de nationale voorwedstrij den eerste klas bandstoten klein heeft Eric Dericks 10 matchpunten behaald en 6.10 gem. gespeeld. Of dit voldoende is voor een plaats in de nationale finale is op dit moment nog niet bekend. Het gespeelde gem. betekend wel dat Eric vólgend jaar uit moet komen in de le kl. op de matchtafel. de Eredivisie had Trefil staal zich geplaatst in de ip, die ging strijden om het kam- inschap van Nederland in de ionale trioleague. Het Venrayse boekte tweemaal een 2-0 zege jCTM Rotterdam. Tegen Musis uit Schioedam en Hans ms uit Zutphen werd de eerste Istrijd verloren en de tweede innen. Het trio van Krens is met een play-off te spelen al kam- :n, want de veertien punten, die P voorstaan op Trefil, zijn voldoen- voor de titel. Bokual/Mijling rloor in de hoofdklasse met 0-3 !en Stellema en BV Oosterhout, won met dezelfde cijfers van Fix airmode. Theoretisch is er nog een insje op klassebehoud. iLslagen huisleagues: nsdagleague, le klasse: ankenhandel Winters-Taxi- uring Geerets 11 -24 Hit Miss- nhunters 30-5 Karklingel/Magic le-BT Mallnitz 33-2 Plusmarkt iDijck-Sigma's/rest.Bowl. Venray ■23. grote verrassing was de monster- je van het in degradatiezorgen nde Karklingel/Magic Line tegen ioper BT Mallnitz. Ber Tax was grote man bij het winnende tam scoorde met 255 de hoogste V me en met 667 de hoogste serie de heren. Toos Janssen ismarkt) scoorde de hoogste mesgame met 232 en Inge mssen Sigma's) de hoogste serie «537. klasse: Scores- rikers/Groeipunt 9-19 BT oeijmakers-Ontex 10-18 LS/Close Ene.-Altijd Raak/Old utch 12-16 Club Up-Red Arrows 15-21.5. <1 Arrows is weer teruggekeerd op I pad der overwinningen en dat 'est Club Up, waarin Joos Hoex fgde voor de hoogste herengame 't 220, ondervinden. Maria ibers bleek voor de Red Arrows vorm te zijn en scoorde -1558 de hoogste damesserie ter ijl teamgenoot Peter Cleven dat bij (heren deed met 552. 'ioleague: Crash-Plusmarkt van ijck 10-11 Strikezone-BT Kuijten 0-21 Hit Miss-Sigma's/RBV '19 Taxi-Touring Geerets-BT allnitz 14-7 Poels Techn- okual/M ijling 16-5. 'J Crash toonde Fien Jenniskens ph de beste dame met een game n 205 een 531-serie. Sigma's, Joos Peeters in een absolute ofdrol met zijn game van 279 en irie van 658, kende geen genade or Hit Miss. fbbelleague: Pinhunters- J Urricanes 7-7 Strikers-WDOB 11- 3 Aquastep-Hoeij makers 2-12 Strikezone-Sharpshooters 5.5-8.5 The Demons-Karklingel 10-4 WDOB-Karklingel 4-10. Demons gaf weinig punten weg aan Karklingel; Micha Bessems nam de hoogste game met 242 voor zijn rekening en Dave Tijssen tekende voor de hoogste serie met 647. De Hurricanes, met Hetty Pelzer als beste dame (game 172-serie 438) deelde de punten met de Pinhunters. Bedrijfsbowling: In de zevende klasse waren vier punten voor Rabo Zevenrode 3, dat daarmee zijn lei dende positie verstevigde. Nestlé 4 behaalde drie punten, Peter Hendriks BV twee, Raedts/Knops 2 anderhalf, Perkplanten één en Verdellen Champignioncultuur een half punt. In de achtste klasse was het team van Beerkens Systeemplafonds een klasse apart en via de winst van vier punten in deze ronde kon de kampioensvlag gehe sen worden. Hollman Techn. Adv pakte drie punten, De Wendel twee, Rabo Z'evenrode 2 anderhalf, Jenniskens Install een en Aben Ass. Groep een half punt. De belangstelling voor de mara- thongroep wordt steeds groter. De trainingsprogramma's lopen al weer ten einde, de spanning neemt toe en de laatste echte test hoe het ervoor staat met de conditie hebben de lopers alweer gehad. De Parelloop in Brunssum een 10 km wedstrijd, goed loopweer en een heleboel per soonlijke records. Bij de trainingen van de overige groepen is er een gezamenlijke warming-up waarna het geheel in groepjes uit elkaar gaat. Die groepjes worden ingedeeld op de snelheden die je aan kan, het doel van de training die ontspanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlij ke.toptijd. De trainingen zijn op dinsdag, intervaltraining op de baan en donderdag, lange duurloop in en om Venray. Ze starten om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostraining om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier. Uitslagen: Parelloop in Brunssum: 10 km: Twan Lensen 30.58 (p.r.), Ger Litjens 40.12, Wirn van Geffen 42.19, Jan Maessen 42.20 (p.r.), John Weijs 42.05, Gerda Top 43.30 (p.r.en 2eNel Selten 44.00 (p.r. en 3e), Jolanda Janssen 51.29 Wedstrijdagenda: 22 april: Marathon Rotterdam. De Venrayse delegatie (30 deel nemers) heeft uitmuntende pres taties geleverd bij de Limburgse titelstrijd in Sittard, Maar liefst achttien bowlers bereikten de finale. Er werden drie Limburgse titels in de wacht gesleept. Bij de meisjes was Melanie Flohr met een zesde plaats (628 pins) de beste Venrayse deelneemster en troefde daarmee clubgenote Paula Jansen (zevende met 625 pins) af door haar in de finale te passeren. Jochem Magermans (769 pins 153 gem.) had alleen van de Sittardenaren Roy van Geertruy (711) en Marco handels (706) gevaar te duchten, maar liet zich niet de kaas van het brood eten en had daarmee de Limburgse titel op zak. Van de finalisten werd Eric Minten vierde (650 pins), Antoon Camps zesde (638) en Dennis Voesten zevende met 576 pins. Sandra Minten en Violette Vallen bereikten beiden bij de meisjes de finale en stonden na afloop resp. tweede met 1043 (149 gem) en derde met 957 pins op het podium achter winnares Carly Buursen uit Sittard met 1164 pins. Bij de jon gens was het vuurwerk. Lars Lenssen startte ijzersterk met een game van 255 (tevens een nieuw pr) en vervolgde met 199-229-176, zodat hij als eerste de finale in ging met een gemiddelde van 214. Hij stond deze plaats dan ook niet meer af en dat leverde hem Limburgs kampioenschap op. Martij n Magermans (1288 pins) scoorde met 279 de hoogste game van het LK, maar miste net het podium, omdat hij werd overvleugeld door clubmaat Bart van Rens (1295 pins) die door zijn laatste game van 209 op slechts twee pins bleef steken van de tweede plaats, die nu werd ingenomen door Maastrichtenaar Yordi Kortenray (1297). Van de Venrayse finalisten werd Martijn vierde, Nicky Claessens zesde met 1158, Mickey Bindewalt negende met 1025, Henri Vallen tiende met 1021, Sander Broers elfde met 1019 en Jeroen Broers twaalfde met 1014 pins. Kim Pelzer ging bij de meisjes uitstekend van start (212-game) en stond na de voorronde op de eerste plaats met 683 pins. Clubgenote Linda Camps volgde echter goed en met 679 pins had zij nog alle kan sen. In de finale stelde dan ook orde op zaken door Kim te passeren en daarmee Limburgs Kampioenschap veilig te stellen met een totaal van 1222 pins (174 gem.). Kim Pelzer (1095) was in de finale het spoor bijster en moest zelfs genoegen nemen met het brons, omdat zij ook de thuisspelende Wendy Meuwissen (1163) na de finale voor zich moest dulden. Lars Lenssen scoorde met 196 gemiddelde het hoogste van dit LK en dat was goed voor de titel Algemeen Kampioen van Limburg. Bij het B* toernooi in Haarlemmerliede hebben Nicky Claessens en Lars Lenssen zich in de aspiranten C/D-klasse onder scheiden. Na de voorronden stond Lars Lenssen met 982 pins op de tweede plaats achter Romar van der Toorn uit Den Haag, die 998 pins achter zijn naam had staan. Nicky Claessens (954 pins) moest voorlo pig nog met de derde plaats genoe gen nemen, maar was ruim voldoen de voor de finale. In de finale gooide Nicky alles uit de kast. Deze eerste jaars aspirant presteerde het om in de finale alles en iedereen de passe ren met games van 213-209 en 212, waardoor hij met een totaal pinfall van 1588 (198,5 gemiddeld over acht games) de hoogste trede van het podium mocht bestijgen. Lars ging eveneens onverdroten verder, maar kon met games van 182-198 en 217 Nicky niet van de eerste plaats afhouden en moest genoegen nemen met plaats twee met het ove rigens zeer fraaie gemiddelde van 197 (1179 pinfall). Romar van der Toom eindigde met 1557 pins op de derde plek. Raymond Klaassens (junioren C/D) bowlde zich met een gemiddelde van 167 naar de vierde plaats, maar miste de finale op 20 pins. De laatste ontmoeting van de uit wisseling tussen de jeugdteams van Boekei, Mill, Veghel en Venray vond in Veghel plaats. Er werd door onze jeugd goed gescoord, met uit zondering van de eerste game (zeven van de acht spelers speelden boven hun gemiddelde), maar dat gold ook voor de teams van Boekei en Mill. Derhalve was het vooral tussen deze drie verenigingen span nend tot op het laatst. Met een totaal pinfall van 3073 werd de tweede plaats bereikt achter Boekei (3123 pins), maar vóór 'Mill (3006) en Veghel (2850). Na vier wedstrijden stond de teller op 11441 pins en daarmee kwamen ze 29 pins tekort om ook in het totaalklassement Mill (11469 pins) voor te blijven. Winnaar werd Boekei met 11701 pins en het thuisspelende Veghel sloot de rij met 10810 pins. De hoogste game werd gescoord door Lisa Jansen met 182, tevens een nieuw pr. Sander Broers was met 171,5 gemiddeld de beste spe ler. In de Huisleague werd er weer vrolijk op los gescoord met als hoogste games gescoord door Nicky Claessens (214), Mariska Alards (213) en Eddy Willems (210). Voor de twee laatstgenoemden beteken den deze scores een aanscherping van hun pr. De 144 en 140-game van respectievelijk Dennis Voesten en Koen Rooi mans betekenden eveneens nieuwe pr's. In de stand nam Antoon Camps (504 punten) de kop over van Sander Broers, die nu met 469 punten de tweede plaats innneemt en daarmee Dennis Voesten (447 punten) net voor blijft. Zaterdag 14 april begint de Huisleague om 11.30 uur. Zaterdag 14 en Paaszondag 15 april organiseert MCV Well een motorcross weekend op het circuit de Goede Hoop aan de Wezerweg in Well, onder auspiciën van Motorsport Organisatie Nederland. MCV Well heeft ook deze keer gezorgd voor een aantrekkelijk pn> gramma met als hoogtepunt de 125 en de 250cc Inters, waarvan zon dags de 250 Inters rijden om het nationale kampioenschap. Verder komen zondags aan de start de 125- 500cc Jun. en de 125- 500cc senio ren. Zaterdags voorafgaand zullen de jeugd, de liefhebbers en de vete ranen van start gaan. Bij de vetera nen zullen Sjako Rederij uit Leunen en Henk Agens uit Ysselsteyn goed mee kunnen komen, al zal men behoorlijk aan het gas moeten draai en, daar er bij de veteranen nog snelle jongens tussen zitten. Bij de 125 Inters die strijden om het Nederlands kampioenschap zal het er fel aan toe gaan. Kevin Tassenaar uit Nijmegen en Rob Mulders uit Wellerlooi gaan het opnemen tegen de vele kanshebbers waarvan onder anderen, Alwin v Asten, de jeugdige Patrick Roos uit Etten-Leur en Benny v.d. Heyden uit Mortel. Bij de 250 cc Inters zullen Anton v.d. Wetering en Gert-Jan Boeien ook zeker strijden voor het NK. Beide dagen beginnen de wedstrijden om circa 12.00 uur, voorafgegaan dooi de trainingen. De weg naar het cir cuit zal vanaf de rijksweg in Well Limburg met gele borden worden aangegeven. De uitslagen: Zaterdagpoules: LVH Al - Swolgen Al 4-6 Swolgen A2 - LVH A2 4-6 America B - Swolgen B 6-4 LVH B - Ysselsteyn B2 8-2 Ysselsteyn C - LVH C gestaakt Oostrum C - America C 10-0 Ysselsteyn D - LVH D2 8-2 OiCaDl -LVH Dl 4-6 Zondagpoules: Merselo A - LVH A2 verschoven naar 20 mei LVH A l - Oostrum A 9-1 LVH B - America B 8-2 Merselo B - Ysselsteyn B2 7-3 America Cl - Merselo C2 9-1 Merselo C - Merselo C1 3-7 America C2 - Ysselsteyn C verscho ven naar 13 mei. De volleybaldames van Sportivo hebben de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met klinkende cijfers gewonnen van VCP2: 4-0. Spörtivo begon de eerste set erg sterk. Ze hadden een goede service-druk, waardoor de dames snel uitliepen. VCP2 kon niet in haar spel komen, maar kwam aan het einde van de set nog wel even terug. Sportivo pakte de service-druk weer op en serveer de zo de set uit met 25-18. De tweede set liep Sportivo zo ver uit, dat ze verschillende combinaties konden uit proberen waar VCP geen antwoord op had.Sportivo won de tweede set gemakkelijk met 25-5. In de derde set liet Sportivo door per soonlijke fouten teveel punten lig gen. De set ging lange tijd gelijk op maar in de slotfase trok de thuis ploeg toch de winst naar zich toe: 25-23. In de vierde set hetzelfde beeld. Met een goede service-druk scoorde VCP2 veel punten. Sportivo grossierde daarentegen in veel pass- fouten, maar won uiteindelijk toch weer de set met 25-22. Zaterdag 21 april is de laatste wedstrijd voor de volleybaldames in Helmond. Met nog een competitieavond te gaan zijn een aantal kaarten al goed geschud. Nadat de zes avonden gespeeld zijn, moeten nog gemid delde scores berekend of gewijzigd worden en moet er nog goed geke ken worden of alle deelnemende paren wel het vereiste aantal avon den aanwezig geweest zijn. In de gele groep lijkt Eechtpaar v.d. Wee de hoogste ogen te gaan gooien. Of zij ook na deze ronde clubkampioen worden is nog onzeker, omdat hier voor alle competitieavonden van het hele seizoen bij elkaar worden geteld. De Hr. Keizers- Teunissen zullen de rode groep wel weer verla ten, want na vijf avonden voeren zij hier de ranglijst aan. Echtpaar Willemsen gaat in de groene groep ruim aan kop zodat zij waarschijn lijk ook wel na zes avonden zullen promoveren. Volgende week don derdag wordt de laatste competitie avond gespeeld. Vanavond beginnen ze pas om 20.15 uur vanwege Witte Donderdag. De voorlopige uitslagen van vorige week: Geel: 1. Ep. vd. Wee, 2. Ep. v. Hooft, 3. Hr. Meijer- Peetjens. Rood: 1. Hr. Keizers- Teunissen, 2. Ds. Arts- Verstappen, 3. Ds. Orosz- Stevens Groen: 1. Ds. Meurs- Steemers, 2. Ds. Coenen- Wolfs, 3. Ds. Gorree- Tacken. Marleen Alders, Peggy Mennen en Dancing Stars naar EK Dansgroep Dancing Stars van de Ysselsteynse dans vereniging De Peeldancers heeft zondag in Odiliapeel met 482 punten in de jeugdklasse garde de Nederlandse titel in de wacht gesleept. De leden van de Dancing Stars hebben zich ook weten te kwalifice ren voor de Europese titelstrijd die op zaterdag 28 en zondag 29 april in het Duitse Hochheim plaatsvindt. Zaterdag en zondag vielen nog meer danseressen van De Peeldancers in 4e prijzen. Peggy Mennen (22) werd met 470 tweede in de solo eerste divisie hoofdklasse en ook zij mag naar het EK. Evenals Marleen Alders (10), die zaterdag met 475 punten een fraaie tweede plaats behaalde in de solo eerste divisie junioren. De Little Stars werden met hun showdans met 396 punten achtste in de miniorenklasse, de Happy Stars legden met hun gardedans met 397 punten beslag op de vijfde stek in de juniorenklasse en de Lucky Stars behaalden met hun showdans met 430 punten een zesde plek in de juniorenklasse. Loesje Poels (ll) sleepte met 440 punten de elfde plaats in de wacht in de solo eerste divisie junioren en Ramona Poels (19 werd met 456 punten zesde van Nederland in de solo eerste divi sie hoofdklasse. DANCING STARS De Dancing Stars bestaan uit Tineke Camps, Jessica Philipsen, Peggy Mennen, Marleen Alders, Sandra Bouwman, Ramona Poels en Merith Cuppen. Zij trainen twee keer in de week in zaal Forest in Ysselsteyn onder leiding van Jolanda Poels. "De meiden hebben een goede instelling. Ze trainen hard en willen absoluut winnen", vertelt Jolanda Poels. Het is dan ook geen wonder dat De Dancing Stars tijdens het NK een klasse apart vormden en liefst achttien punten meer behaalden dan de naaste concurrent: De Bèkse Klinkertjes uit Vierlingsbeek, die met 464 punten de tweede prijs in de wacht sleepten. De derde plaats was voor De Bietjes uit Berghem en De Uiltjes uit Erp met 457 punten. Dansvereniging De Peeldancers is ontstaan uit de carnavalsvereniging. "De dansmarietjes dansten destijds alleen in de carnavalstijd", weet secretaris Marian Poels zich nog goed voor de geest te halen. "De meisjes staken ook toen al veel tijd en energie in het oefenen van een dans. Omdat het jammer was dat deze dans maar een paar keer per jaar konden opvoeren, besloten ze in 1992 om een eigen vereniging op te richten en op toernooien te gaan dansen." Duidelijk is dat de danse ressen van nu in niets meer te verge- Uitslag van de Paasdrive: Geel: 1. Ep. v.d. Linden 57.81%; 2. Ds. Aarts-Linders 56.25%; 3. Mw. Rooyakkers-hr. Verheyen en hr. Aarts-Boers 45.17%. R°°d: 1. Hr. Huys-Karagozyan 62.50%; 2. Mw. Tax-hr. Mertens 56.25%; 3. Mw. v.d. Voorn-hr. Bolwerk 55%. Groen: 1. Ds. v. Ham-Korsmit 63.01%; 2. Mw. Schaminee-hr. Oudenhoven 57.29%; 3. Mw. Peeters-hr. Tiggelhoven 55.73%. Uitslagen 7 en 8 april: Benjamins-B.C. Jink 30 - 35 Mini's 2-B.C. Jink 28 - 25 Jong jun 2-BC Heeze 65-55 Mini's 1-Wizards 2 118-8 Meisj asp-Erp '70 29 - 41 Meisj Jun-Deume Pioniers 29 - 36 Jong Jun 1 - Aalst Waalre 117 - 31 Kadetten-Venlo Sport 2 32 - 71 Jong asp. 2-Graphiset/BV 2 21 - 32 Heren 1-B.C.Deurne Pioniers s.n.o. B.C.Deurne -Jong asp 1 24 - 78 Venlo Sport Crusa-Heren 4 76-58 Het komend weekend is er geen programma. Tennisvereniging Seniorleden kunnen zich voor één of voor beide avonden aanmelden. Er worden dubbel, mix en/of enkel- wedstrijden gepland. Leden die zich voor twee avonden hebben aange meld zullen op beide avonden wor den ingedeeld als het aantal deelne mers dat toelaat, anders voor één avond. Elke deelnemer speelt mini maal twee keer een uur op een avond. De eerste groep begint om 19:00 uur de tweede groep om 20:00 uur. Er kunnen maximaal 24 personen per avond worden inge deeld. Inschrijfkaarten (liggen in het clublokaal, let op gewijzigde inschrijfdatum) uiterlijk woensdag 25 april in het clublokaal in de bus deponeren. De indeling van het toer nooi hangt vanaf zaterdag 28 april in het clublokaal. Informatie: Martha Lucassen 587763 of Jos Linders 584251. Tijdstip trainingen pupillen gewij zigd: De trainingen op donderdag begin nen voortaan om 18.30 uur. De baantrainingen zijn als volgt: Pupillen: Donderdag van 18.30- 19.30; Zaterdag van 10.30-11.30; D C B A Junioren: Dinsdag van 19.00- 20.15 Donderdag van 19.00-20.15; NSG- atleten (vanaf 5 april!) Donderdag van 19.00-20.00. Telefoon tijdens de trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Ledenadministratie: tel. 582842; zie ook www.av-ven- ray.nl Wijziging datum jaarvergadering: de datum is gewijzigd van 17 april in dinsdag 8 mei, aanvang 20.30 uur. Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV-Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 09.00-14.00 uur. Toezicht (van 10.30-14.00): 14 april: Chris Geurts en Willy Claessens; 21 april: Eduard Messemaeckers en Peter Gijsen; 28 april: Jan Keijsers en Jan Poels. Schoolatletiekdag: Aan de schoolat- letiekdag op 8 april a.s. kunnen ook pupillen deelnemen. Aanmelden via je school of bij de training. Trainingswedstrijden: Op donder dag 19 april wordt de eerste trai ningswedstrijd gehouden die AV Venray-regio dit jaar organiseert op de donderdagavond. Deze trainings wedstrijden staan open voor alle pupillen, CD-junioren en de G- groep. De wedstrijdonderdelen op 19 april zijn: sprint en verspringen. De wedstrijden zijn van 18.00- 19.30. Zomerloop: op donderdag 21 juni organiseert de Lopersgroep een baanwedstrijd voor de recreatieve lopers en loopsters. De dames lopen 3 km en de heren 5 km. Reserveer deze datum voor deze sportieve loop. Nadere informatie van de Lopersgroep volgt. Programma: 19 april: Venray C/D competitie wedstrijd pup., C/D jun. en G- groep; 17 mei: Venray 2e trainings wedstrijd; 19 mei: Venray C/D competitiewedstrijd. lijken zijn met de dansmarietjes van toen. In plaats van pruiken, hoeden en degelijke kledij, zijn de pakjes nu veel strakker, glansender en kleurrij ker met veel glitter en glamour. De pruik en de hoed zijn vervangen door een strakke knot met modieuze spelden en glimmende versierselen. "Een dans duurt minimaal twee minuten. Dit lijkt niet lang, maar in deze korte tijd worden meer dan honderd pasjes, sprongen, radsla gen, molentjes en overslagen gedaan", vertelt trainster Jolanda Poels. "Zowel armen, handen, benen, voeten en hoofd worden in een snel tempo bewogen. Dit vergt veel energie en oefening. Ook con ditie speelt een belangrijke rol. Het dansen kan dan ook met recht een sport genoemd worden: een dans- sport." De dans wordt door een offi ciële jury, bestaande uit vijf perso nen. beoordeeld op presentatie, houding, synchroniteit, spreiding, choreografie, afwerking en moei lijkheid. "Maar uitstraling op het podium is ook erg belangrijk", zegt Jolanda Poels. De dansvereniging heeft momenteel 43 leden, die niet alleen uit Ysselsteyn maar ook uit Rips en Venray komen. De kleding wordt gemaakt door de ouders van de leden. "Jaarlijks weer een hele klus", weet Marian Poels. "Want alle kleding wordt voorzien van naam en in hoezen gedaan. Overal moet voor gezorgd worden, maar met behulp van de ouders lukt dit ieder jaar weer uitstekend." Ook hebben de leden een mooi donker blauw trainingspak met daarop de naam van De Peeldancers gedrukt. SOLISTEN De solisten Loesje Poels, Marleen Alders, Ramnona Poels en Peggy Mennen worden apart getraind, één uur in de week. Verder oefenen ze thuis regelmatig met behulp van een cassettebandje. Jolanda Poels is drie dagen in de week bezig om de meis jes en jongens van De Peeldancers te trainen. Tegenwoordig krijgt ze ook hulp van een paar meiden van de Dancing Stars. Jolanda draagt er zorg voor dat alle moeilijkheidsfac toren en verplichte elementen die bij een bepaalde divisie horen in de dansen worden verwerkt. Zij zorgt ook voor de muziek en bedenkt de choreografie. De solisten mogen zelf de muziek bepalen. "Er zijn acht dansen: twee gardedansen, twee showdansen en vier solodan- sen", vertelt Marian Poels. "Het is voor Jolanda dus erg veel werk om dit allemaal voor elkaar te krijgen. Toch lukt het haar ieder jaar weer en de vereniging is dan ook bijzonder trots op haar. Zij doet het met erg veel liefde en zorg, maar ze is ook fanatiek en dat is net wat een dans- sportvereniging nodig heeft." Zodra het seizoen afgelopen is, wordt er weer begonnen met een nieuwe dans. "Het is dan oefenen, oefenen en nog eens oefenen en half november gaan we naar het eerste toernooi. De meiden worden netjes opgemaakt, de laarzen en panty's worden geïnspecteerd en het dans- pakje ziet er schitterend uit. Iedereen is dan altijd een tikkeltje opgewonden en een tikkeltje ner veus. Blijft iedereen in de maat? Gaat alles gelijk? Lukken de radsla- gen? Het is prachtig om te zien hoe alle meiden tegelijk de benen omhoog smijten en in een lange rechte lijn over het podium zwieren", zegt Jolanda Poels. Als de uitslag bekend is, is de spanning eraf en meestal gaan De Peeldancers met een beker naar huis. Het juryrapport wordt nog diezelfde week bespro ken op de training, zodat de uitvoe ring de volgende keer nog beter, strakker en mooier gaat. "Want iedereen wil natuurlijk graag een eerste prijs halen, maar het dansple zier staat voorop", zegt Marian Poels.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 25